Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

26 sierpnia 2008 r.
19:20
Edytuj ten wpis

Lotnisko w Świdniku jeszcze urośnie

0 11 A A

Lekka konstrukcja stalowa, świetliki w dachu, modułowy terminal z możliwością rozbudowy, taras widokowy na wieży kontroli lotów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nad projektem pracowało przez miesiąc 12 architektów.

Konkurs na projekt lotniska w Świdniku rozstrzygnięto w poniedziałek. Jak pisaliśmy wczoraj, zwyciężyło konsorcjum złożone z warszawskich spółek ARE i Polconsult oraz Sener z Hiszpanii.

Architekci zdradzają szczegóły projektu: terminal o powierzchni 17 tys. mkw. ma formę dwóch połączonych prostokątów. Boczne skrzydła zaprojektowane są w taki sposób, by w każdej chwili można było zdemontować zaokrąglone boki i dobudować moduły o pow. 10 tys. mkw.

Do terminalu przywiezie nas szynobus. Z hali przylotów i odlotów są 4 bezpośrednie wyjścia na płytę lotniska. Projekt nie przewiduje rękawów, więc prawdopodobnie do samolotu dowozić nas będzie bus.

- Główna idea, która nam przyświecała, to żeby budynek był maksymalnie lekki, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz - mówi Izabela Bartosik, architekt ze spółki ARE.

- Stąd jasna kolorystyka, konstrukcja na bazie rozgałęzionych stalowych słupów, strop w kratownicy przestrzennej. A także świetliki w dachu, widoczne od zewnątrz i oświetlające wnętrze. Detale mogą, oczywiście, się zmieniać, ale generalna wizja pozostanie właśnie taka.

Projekt obejrzał wczoraj Grzegorz Sobczak, redaktor naczelny "Skrzydlatej Polski”, który od lat kibicuje lotnisku w Świdniku. - Naprawdę efektownie to wygląda. To projekt z fantazją - ocenił na pierwszy rzut oka. - I chyba jeden z najciekawszych terminali, jakie widziałem na świecie, biorąc pod uwagę niewielkie lotniska regionalne.

Sobczak zwrócił uwagę na brak rękawów, ale uznał, że nie będzie to mankament przy innych rozwiązaniach ruchu pasażerskiego po płycie lotniska. Spytał też o taras widokowy.

- To bardzo ważny element, bo na całym świecie służy do budowania więzi ze społecznością lokalną - zaznaczył. - Na taras zabiera się np. wycieczki szkolne i tak lotnisko staje się atrakcją, powodem do dumy. To ucisza głosy oponentów.

Architekci uspokajają: Taras widokowy będzie na przedostatnim piętrze wieży kontroli lotów.

Na początku września władze Portu Lotniczego Lublin mają podpisać umowę ze zwycięską firmą. - Jeśli osiągniemy porozumienie, konsorcjum przystąpi do wykonania docelowego projektu, który ma być gotowy do końca roku - zapowiada Piotr Jankowski, rzecznik PLL.

Również do końca roku spółka planuje też skupić wszystkie grunty, a na początku przyszłego roku rozpocząć budowę. Pierwsze samoloty mają odlecieć ze Świdnika w 2012 roku.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 11 września 2008 o 21:01
0
moja znajoma latała do Szkocji z Krakowa, dziś odlatuje z Warszawy.
bo loty z Krakowa - ZLIKWIDOWANE !!!
natomiast rozumiem że aglomeracji świdnickiej to nie grozi
Avatar
puma / 3 września 2008 o 18:02
0
[quote name='~Lolek~' date='29.08.2008, 08:39' post='49268']
Brak rękawów ?? PORAŻKA. Rękawy są obecnie nawet na tych najmniejszych lotniskach.

/quote]

[font="Arial Black"][/font][font="Impact"][/font][size="3"][/size]

[color="#483D8B"][/c

Zgadzam sie z Toba, Lolek. Latam duzo po Europie i widze, ze w wiekszosci malych, nowych lotnisk rekawy to juz standard. No, coz jak zwykle zabraklo wyobrazni...

Puma
Avatar
jon / 30 sierpnia 2008 o 20:53
0
CentralWings właśnie zawiesza WSZYSTKIE tanie loty .
ciekawe, prawda?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2008 o 16:20
0
Fitz napisał:
Super wywalać kase jak w Bialej Podl. jest gotowe lotnisko gratuluje urzednikom jaką mają lekką rękę.

Tylko kto bedzie z tamtad latal. Jak mam jechac z Lublina do Bialej zeby poleciec samolotem za granice to moge juz z W-wy.
Lotnisko w Bialej to tak jak Intercity we Wloszczowej.
Avatar
~Lolek~ / 29 sierpnia 2008 o 08:39
0
Brak rękawów ?? PORAŻKA. Rękawy są obecnie nawet na tych najmniejszych lotniskach.
Avatar
gg / 27 sierpnia 2008 o 21:02
0
Fitz napisał:
Super wywalać kase jak w Bialej Podl. jest gotowe lotnisko gratuluje urzednikom jaką mają lekką rękę.

No to skoro jest gotowe to dlaczego nie odlatują jeszcze stamtąd żadne samoloty? Co?
Bo przecież na projekt i takie tam szczegóły pieniędzy nie byłoby potrzeba, ba, tam nawet niepotrzebny byłby sam projekt lotniska - hangary są, tor Formuły 1 miał być, po co terminal, wieża kontroli lotów itp. Betonowy pas wytarczy.
ps. lotnisko w Białej-Podlaskiej - dobre sobie. Ciekawe czemu nie zrobili lotniska w Płocku czy też Słupsku, tylko w W-wie i Gdańsku? Podobne przecież odległości jak z Lbn do Białej-Podlaskiej.

No to skoro jest gotowe to dlaczego nie odlatują jeszcze stamtąd żadne samoloty? Co?
Bo przecież na projekt i takie tam szczegóły pieniędzy nie byłoby potrzeba, ba, tam nawet niepotrzebny byłby sam projekt lotniska - hangary są, tor Formuły 1 miał być, po co terminal, wieża kontroli lotów itp. Betonowy pas wytarczy.
ps. lotnisko w Białej-Podlaskiej - dobre sobie. Ciekawe czemu nie zrobili lotniska w Płocku czy też Słupsku, tylko w W-wie i Gdańsku? Podobne przecież odległości jak z Lbn do Białej-Podlaskiej. rozwiń
Avatar
Fitz / 27 sierpnia 2008 o 09:11
0
Super wywalać kase jak w Bialej Podl. jest gotowe lotnisko gratuluje urzednikom jaką mają lekką rękę.
Avatar
KK / 27 sierpnia 2008 o 08:56
0
CHCIABYM żEBY SIę ZIśCIłY SIE TE PLANY,ALE NIESTETY PO LUBELSKICH URZęDNIKACH MIEJSKICH I WOJEWDZKICH NICZEGO DOBREGO SIE NIE SPODZIEWAM I NIE SąDZę żEBY IM TO WYSZłO ,BO NA RAZIE NIC W TYM MIEśCIE NIE DOKONALI PRZEłOMOWEGO
Avatar
SFREFRRR555 / 27 sierpnia 2008 o 08:54
0
WIZJE KOSMICZNEGO LOTNISKA I MARZEŃ DYREKCJI LOTNISKA KTÓREGO NIE MA ALE JEST PREZES,CO NORMALNE W NASZYM KRAJU,SĄ GODNE PODZIWU!!!...BEDZIE JAK ZAWSZE,CZYLI PO LUBELSKU,BYLE JAK ALE KASĘ KTOŚ WEŹMIE ZA PROJEKT,KTOŚ ZAROBI NA SPRZEDAŻY GRUNTÓW,BO JESZCZE NIE WYKUPIONO CAŁEJ NIERUCHOMOŚCI!!, JUŻ SA WIZJE SZYNOBUSA I BUSA LOTNISKOWEGO(ZA ROK ,DWA PKP LUBELSKIE PADNIE,BO NIE BEDZIE ŻADNYCH POCIĄGÓW KTÓRE BĘDĄ ODJEŻDZĆ DO STOLICY I INNYCH WĄŻNYCH MIAST A KTO BĘDZIE JEŹDZIC NA LOTNISKO!! ),PROTESTY WIESNIAKÓW KTÓZY MIESZKAJĄ OBOK PLANOWANEGO LOTNISKA,BĘDĄ RZUCAĆ SIE POD BULDOŻERY,CHA,CHA!!!CIEKAWE KIEDY KTOŚ BEKNIE ZA WYPRANĄ KASĘ W NIEDŹWIADZIE???PEWNIE JAK TO U NAS NIKT!!!POLSKA TO JEST TO!!!SCIENCE FICTION NASZYCH WŁODARZY Z JEDNEJ STRONY SMIESZY Z DRUGIEJ PORZERAŻA!!!...CZAS PŁYNIE, PODKARPACIE KTÓRE BYŁO TAK ZACOFANE JAK LUBELSKIE Z ROKU NA ROK ODSKAKUJE CORAZ BARDZIEJ, PODOBNIE ŚWIĘTOKRZYSKIE...TWÓRZCIE NASI "WSPANIALI"DECYDENCI WIZJE RODEM Z MATRIXA TO NA PEWNO BĘDZIE DOBRZE,CHA,CHA!!!TYLKO CHYBA DLA WAS!!
WIZJE KOSMICZNEGO LOTNISKA I MARZEŃ DYREKCJI LOTNISKA KTÓREGO NIE MA ALE JEST PREZES,CO NORMALNE W NASZYM KRAJU,SĄ GODNE PODZIWU!!!...BEDZIE JAK ZAWSZE,CZYLI PO LUBELSKU,BYLE JAK ALE KASĘ KTOŚ WEŹMIE ZA PROJEKT,KTOŚ ZAROBI NA SPRZEDAŻY GRUNTÓW,BO JESZCZE NIE WYKUPIONO CAŁEJ NIERUCHOMOŚCI!!, JUŻ SA WIZJE SZYNOBUSA I BUSA LOTNISKOWEGO(ZA ROK ,DWA PKP LUBELSKIE PADNIE,BO NIE BEDZIE ŻADNYCH POCIĄGÓW KTÓRE BĘDĄ ODJEŻDZĆ DO STOLICY I INNYCH WĄŻNYCH MIAST A KTO BĘDZIE JEŹDZIC NA LOTNISKO!! ),PROTESTY WIESNIAKÓW KTÓZY MIE... rozwiń
Avatar
zarys / 27 sierpnia 2008 o 07:50
0
Brzmi zbyt pięknie by było prawdziwe na 2012 lotnisko, obwodnica i poprawione drogi i kolej; tak długo człowiek żył w zapyziałym Lublinie skąd wszędzie było daleko że to wszystko brzmi jak bajka.
Avatar
jon / 11 września 2008 o 21:01
0
moja znajoma latała do Szkocji z Krakowa, dziś odlatuje z Warszawy.
bo loty z Krakowa - ZLIKWIDOWANE !!!
natomiast rozumiem że aglomeracji świdnickiej to nie grozi
Avatar
puma / 3 września 2008 o 18:02
0
[quote name='~Lolek~' date='29.08.2008, 08:39' post='49268']
Brak rękawów ?? PORAŻKA. Rękawy są obecnie nawet na tych najmniejszych lotniskach.

/quote]

[font="Arial Black"][/font][font="Impact"][/font][size="3"][/size]

[color="#483D8B"][/c

Zgadzam sie z Toba, Lolek. Latam duzo po Europie i widze, ze w wiekszosci malych, nowych lotnisk rekawy to juz standard. No, coz jak zwykle zabraklo wyobrazni...

Puma
Avatar
jon / 30 sierpnia 2008 o 20:53
0
CentralWings właśnie zawiesza WSZYSTKIE tanie loty .
ciekawe, prawda?
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2008 o 16:20
0
Fitz napisał:
Super wywalać kase jak w Bialej Podl. jest gotowe lotnisko gratuluje urzednikom jaką mają lekką rękę.

Tylko kto bedzie z tamtad latal. Jak mam jechac z Lublina do Bialej zeby poleciec samolotem za granice to moge juz z W-wy.
Lotnisko w Bialej to tak jak Intercity we Wloszczowej.
Avatar
~Lolek~ / 29 sierpnia 2008 o 08:39
0
Brak rękawów ?? PORAŻKA. Rękawy są obecnie nawet na tych najmniejszych lotniskach.
Avatar
gg / 27 sierpnia 2008 o 21:02
0
Fitz napisał:
Super wywalać kase jak w Bialej Podl. jest gotowe lotnisko gratuluje urzednikom jaką mają lekką rękę.

No to skoro jest gotowe to dlaczego nie odlatują jeszcze stamtąd żadne samoloty? Co?
Bo przecież na projekt i takie tam szczegóły pieniędzy nie byłoby potrzeba, ba, tam nawet niepotrzebny byłby sam projekt lotniska - hangary są, tor Formuły 1 miał być, po co terminal, wieża kontroli lotów itp. Betonowy pas wytarczy.
ps. lotnisko w Białej-Podlaskiej - dobre sobie. Ciekawe czemu nie zrobili lotniska w Płocku czy też Słupsku, tylko w W-wie i Gdańsku? Podobne przecież odległości jak z Lbn do Białej-Podlaskiej.

No to skoro jest gotowe to dlaczego nie odlatują jeszcze stamtąd żadne samoloty? Co?
Bo przecież na projekt i takie tam szczegóły pieniędzy nie byłoby potrzeba, ba, tam nawet niepotrzebny byłby sam projekt lotniska - hangary są, tor Formuły 1 miał być, po co terminal, wieża kontroli lotów itp. Betonowy pas wytarczy.
ps. lotnisko w Białej-Podlaskiej - dobre sobie. Ciekawe czemu nie zrobili lotniska w Płocku czy też Słupsku, tylko w W-wie i Gdańsku? Podobne przecież odległości jak z Lbn do Białej-Podlaskiej. rozwiń
Avatar
Fitz / 27 sierpnia 2008 o 09:11
0
Super wywalać kase jak w Bialej Podl. jest gotowe lotnisko gratuluje urzednikom jaką mają lekką rękę.
Avatar
KK / 27 sierpnia 2008 o 08:56
0
CHCIABYM żEBY SIę ZIśCIłY SIE TE PLANY,ALE NIESTETY PO LUBELSKICH URZęDNIKACH MIEJSKICH I WOJEWDZKICH NICZEGO DOBREGO SIE NIE SPODZIEWAM I NIE SąDZę żEBY IM TO WYSZłO ,BO NA RAZIE NIC W TYM MIEśCIE NIE DOKONALI PRZEłOMOWEGO
Avatar
SFREFRRR555 / 27 sierpnia 2008 o 08:54
0
WIZJE KOSMICZNEGO LOTNISKA I MARZEŃ DYREKCJI LOTNISKA KTÓREGO NIE MA ALE JEST PREZES,CO NORMALNE W NASZYM KRAJU,SĄ GODNE PODZIWU!!!...BEDZIE JAK ZAWSZE,CZYLI PO LUBELSKU,BYLE JAK ALE KASĘ KTOŚ WEŹMIE ZA PROJEKT,KTOŚ ZAROBI NA SPRZEDAŻY GRUNTÓW,BO JESZCZE NIE WYKUPIONO CAŁEJ NIERUCHOMOŚCI!!, JUŻ SA WIZJE SZYNOBUSA I BUSA LOTNISKOWEGO(ZA ROK ,DWA PKP LUBELSKIE PADNIE,BO NIE BEDZIE ŻADNYCH POCIĄGÓW KTÓRE BĘDĄ ODJEŻDZĆ DO STOLICY I INNYCH WĄŻNYCH MIAST A KTO BĘDZIE JEŹDZIC NA LOTNISKO!! ),PROTESTY WIESNIAKÓW KTÓZY MIESZKAJĄ OBOK PLANOWANEGO LOTNISKA,BĘDĄ RZUCAĆ SIE POD BULDOŻERY,CHA,CHA!!!CIEKAWE KIEDY KTOŚ BEKNIE ZA WYPRANĄ KASĘ W NIEDŹWIADZIE???PEWNIE JAK TO U NAS NIKT!!!POLSKA TO JEST TO!!!SCIENCE FICTION NASZYCH WŁODARZY Z JEDNEJ STRONY SMIESZY Z DRUGIEJ PORZERAŻA!!!...CZAS PŁYNIE, PODKARPACIE KTÓRE BYŁO TAK ZACOFANE JAK LUBELSKIE Z ROKU NA ROK ODSKAKUJE CORAZ BARDZIEJ, PODOBNIE ŚWIĘTOKRZYSKIE...TWÓRZCIE NASI "WSPANIALI"DECYDENCI WIZJE RODEM Z MATRIXA TO NA PEWNO BĘDZIE DOBRZE,CHA,CHA!!!TYLKO CHYBA DLA WAS!!
WIZJE KOSMICZNEGO LOTNISKA I MARZEŃ DYREKCJI LOTNISKA KTÓREGO NIE MA ALE JEST PREZES,CO NORMALNE W NASZYM KRAJU,SĄ GODNE PODZIWU!!!...BEDZIE JAK ZAWSZE,CZYLI PO LUBELSKU,BYLE JAK ALE KASĘ KTOŚ WEŹMIE ZA PROJEKT,KTOŚ ZAROBI NA SPRZEDAŻY GRUNTÓW,BO JESZCZE NIE WYKUPIONO CAŁEJ NIERUCHOMOŚCI!!, JUŻ SA WIZJE SZYNOBUSA I BUSA LOTNISKOWEGO(ZA ROK ,DWA PKP LUBELSKIE PADNIE,BO NIE BEDZIE ŻADNYCH POCIĄGÓW KTÓRE BĘDĄ ODJEŻDZĆ DO STOLICY I INNYCH WĄŻNYCH MIAST A KTO BĘDZIE JEŹDZIC NA LOTNISKO!! ),PROTESTY WIESNIAKÓW KTÓZY MIE... rozwiń
Avatar
zarys / 27 sierpnia 2008 o 07:50
0
Brzmi zbyt pięknie by było prawdziwe na 2012 lotnisko, obwodnica i poprawione drogi i kolej; tak długo człowiek żył w zapyziałym Lublinie skąd wszędzie było daleko że to wszystko brzmi jak bajka.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 0 0

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 31 26

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 54 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 104 21

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 44 2

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 75 108

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 21 23

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!