Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

8 lipca 2008 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Nazwij susła z lotniska

0 14 A A

Sława tego świdnickiego zwierzątka dotarła aż do Brukseli, co postanowiły wykorzystać władze miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziś suseł jest promocyjną maskotką Świdnika. Ale wciąż nie ma swojego imienia. Nasi Czytelnicy mogą to zmienić i wygrać atrakcyjne nagrody.

Miejski informator, plany miasta, tablice informacyjne, gadżety promocyjne, a nawet książeczka dla dzieci - tu można dziś zobaczyć susła perełkowanego, który od prawie 30 lat zamieszkuje teren trawiastego lotniska w Świdniku.

- Polubiliśmy tego naszego susełka - śmieje się Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika. - A jak się okazało, że drugiej takiej kolonii susła perełkowanego nie ma w Europie i Unia objęła ją ochroną, postanowiliśmy zrobić z tego promocyjny użytek.
Dziś świdnickiego susła (choć mało kto widział go w naturze) znają w całym kraju.

- Byliśmy zdumieni, gdy na konkurs na hasło i znak promocyjny Świdnika przyszło mnóstwo propozycji wykorzystujących wizerunek naszego susła - mówi Piotr Jankowski, odpowiedzialny za promocję w Urzędzie Miasta w Świdniku. - Okazało się, że zwierzątko jest świetnie znane w całej Polsce, a nawet za granicą. Dlatego zasługuje na imię. Chcemy, by świdnickiego susła nazwali Czytelnicy Dziennika Wschodniego. Świetnie spisali się poprzednim razem wymyślając hasło "Świdnik wysokich lotów”. Liczymy na nich i tym razem.

Na propozycje imienia dla susła czekamy do końca lipca. Jak będzie nazywało się zwierzątko - dowiemy się w sierpniu (dokładny termin podamy na początku sierpnia). Na zwycięzcę czeka obraz olejny jednego ze świdnickich malarzy, który w tej chwili uczestniczy w plenerze malarskim "Lato 2008”. Wręczy go burmistrz Świdnika.

- To nie wszystko. Trzy kolejne osoby, których propozycje wydadzą nam się ciekawe otrzymają modele świdnickiego "Sokoła” do sklejania i promocyjne gadżety z susłem - dodaje Jankowski.

Propozycje z imieniem należy przysyłać do naszej redakcji na specjalnych kuponach. Na kuponie umieszczamy tylko jedno imię dla susła. Każdy z uczestników konkursu może przysłać dowolną liczbę kuponów.

Kupony przysyłamy pod adresem: Dziennik Wschodni, 20-081 Lublin, ul. Staszica 20, z dopiskiem na kopercie "Suseł”.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dario / 22 lipca 2008 o 11:09
0
aa napisał:
To hałas od samolotów też będzie??? Sobczak i Muszyński "głoszą", że nie. Dziwne??? Co na to mieszkańcy Swidnika i Felina??? To też dla ich dobra??? Hipokrzja i obłuda!!!

Co na to mieszkańcy Świdnika? Powiem tylko tyle - bardzo sie cieszą z perspektywy powstania lotniska. No ale ty pewnie wiesz lepiej i zaraz napiszesz, że to tylko do czasu, bo jak już powstanie, to wszyscy stąd uciekną, bo hałas będzie nie do wytrzymania, tak będzie głośno. Tak jak pouciekali z Okęcia i kilku innych dzielnic Warszawy, bo spać nie mogą, jak samoloty latają. Boże, widzisz i nie grzmisz!

Co na to mieszkańcy Świdnika? Powiem tylko tyle - bardzo sie cieszą z perspektywy powstania lotniska. No ale ty pewnie wiesz lepiej i zaraz napiszesz, że to tylko do czasu, bo jak już powstanie, to wszyscy stąd uciekną, bo hałas będzie nie do wytrzymania, tak będzie głośno. Tak jak pouciekali z Okęcia i kilku innych dzielnic Warszawy, bo spać nie mogą, jak samoloty latają. Boże, widzisz i nie grzmisz! rozwiń
Avatar
aa / 22 lipca 2008 o 07:56
0
dario napisał:
Najpierw przyjrzyj się gdzie ma byc lotnisko i gdzie znajduje się kolonia susłów - a potem pisz bzdury. Poza tym hałas samolotów to sznasa na odstraszenie lisów i psów, ale co ty wiesz? Lepiej siac propagande, w którą uwierza niedoinformowanii, tacy jak ty.

To hałas od samolotów też będzie??? Sobczak i Muszyński "głoszą", że nie. Dziwne??? Co na to mieszkańcy Swidnika i Felina??? To też dla ich dobra??? Hipokrzja i obłuda!!!
Avatar
Świdniczanin / 14 lipca 2008 o 23:49
0
WALDEK lub ew. WALDUŚ - to idealne imię dla świdnickiego susła
Avatar
dario / 14 lipca 2008 o 17:32
0
BX napisał:
Myślę, że "WIELKI PRZEGRANY". To w jego kolonii zrobiono tor dla krosowców. Teraz, ci co się tak cieszą w powyższym artykule, chcą zbudować lotnisko na "jego domu" . I jeszcze są pełni radości - SZCZYT HIPOKRYZJI!!! Widziałem (w tym roku) na szosie do Mełgwi rozjechane susełki (pewnie zostały przepłoszone przez motory crossowe, które tam często trenują. Nowe lotnisko wytępi pewnie tę kolonię do zera - a władza tylko się cieszy...? Obłuda!

Najpierw przyjrzyj się gdzie ma byc lotnisko i gdzie znajduje się kolonia susłów - a potem pisz bzdury. Poza tym hałas samolotów to sznasa na odstraszenie lisów i psów, ale co ty wiesz? Lepiej siac propagande, w którą uwierza niedoinformowanii, tacy jak ty.

Najpierw przyjrzyj się gdzie ma byc lotnisko i gdzie znajduje się kolonia susłów - a potem pisz bzdury. Poza tym hałas samolotów to sznasa na odstraszenie lisów i psów, ale co ty wiesz? Lepiej siac propagande, w którą uwierza niedoinformowanii, tacy jak ty. rozwiń
Avatar
smigiełek / 14 lipca 2008 o 08:37
0
najlepsze imie dla susła świdnickiego powinno sie kojarzyc z smigłowcami produkowanymi w świdniku np. susełek śmigiełek czy cos
Avatar
BX / 14 lipca 2008 o 08:36
0
Myślę, że "WIELKI PRZEGRANY". To w jego kolonii zrobiono tor dla krosowców. Teraz, ci co się tak cieszą w powyższym artykule, chcą zbudować lotnisko na "jego domu" . I jeszcze są pełni radości - SZCZYT HIPOKRYZJI!!! Widziałem (w tym roku) na szosie do Mełgwi rozjechane susełki (pewnie zostały przepłoszone przez motory crossowe, które tam często trenują. Nowe lotnisko wytępi pewnie tę kolonię do zera - a władza tylko się cieszy...? Obłuda!
Avatar
Zawada / 11 lipca 2008 o 11:59
0
Proponuję CHWALUŚ. Na cześć ich obrońcy redaktorzyny samouka.
Avatar
nielot / 10 lipca 2008 o 08:24
0
a może nielot ?
Avatar
elenka / 10 lipca 2008 o 07:05
0
Może Hamburgerek ??? albo Buraczek no w ostateczności może być Barszczyk !
Avatar
obserwator / 9 lipca 2008 o 12:37
0
"Przygłup ze świdnickiego Urzędu Miasta"
Avatar
dario / 22 lipca 2008 o 11:09
0
aa napisał:
To hałas od samolotów też będzie??? Sobczak i Muszyński "głoszą", że nie. Dziwne??? Co na to mieszkańcy Swidnika i Felina??? To też dla ich dobra??? Hipokrzja i obłuda!!!

Co na to mieszkańcy Świdnika? Powiem tylko tyle - bardzo sie cieszą z perspektywy powstania lotniska. No ale ty pewnie wiesz lepiej i zaraz napiszesz, że to tylko do czasu, bo jak już powstanie, to wszyscy stąd uciekną, bo hałas będzie nie do wytrzymania, tak będzie głośno. Tak jak pouciekali z Okęcia i kilku innych dzielnic Warszawy, bo spać nie mogą, jak samoloty latają. Boże, widzisz i nie grzmisz!

Co na to mieszkańcy Świdnika? Powiem tylko tyle - bardzo sie cieszą z perspektywy powstania lotniska. No ale ty pewnie wiesz lepiej i zaraz napiszesz, że to tylko do czasu, bo jak już powstanie, to wszyscy stąd uciekną, bo hałas będzie nie do wytrzymania, tak będzie głośno. Tak jak pouciekali z Okęcia i kilku innych dzielnic Warszawy, bo spać nie mogą, jak samoloty latają. Boże, widzisz i nie grzmisz! rozwiń
Avatar
aa / 22 lipca 2008 o 07:56
0
dario napisał:
Najpierw przyjrzyj się gdzie ma byc lotnisko i gdzie znajduje się kolonia susłów - a potem pisz bzdury. Poza tym hałas samolotów to sznasa na odstraszenie lisów i psów, ale co ty wiesz? Lepiej siac propagande, w którą uwierza niedoinformowanii, tacy jak ty.

To hałas od samolotów też będzie??? Sobczak i Muszyński "głoszą", że nie. Dziwne??? Co na to mieszkańcy Swidnika i Felina??? To też dla ich dobra??? Hipokrzja i obłuda!!!
Avatar
Świdniczanin / 14 lipca 2008 o 23:49
0
WALDEK lub ew. WALDUŚ - to idealne imię dla świdnickiego susła
Avatar
dario / 14 lipca 2008 o 17:32
0
BX napisał:
Myślę, że "WIELKI PRZEGRANY". To w jego kolonii zrobiono tor dla krosowców. Teraz, ci co się tak cieszą w powyższym artykule, chcą zbudować lotnisko na "jego domu" . I jeszcze są pełni radości - SZCZYT HIPOKRYZJI!!! Widziałem (w tym roku) na szosie do Mełgwi rozjechane susełki (pewnie zostały przepłoszone przez motory crossowe, które tam często trenują. Nowe lotnisko wytępi pewnie tę kolonię do zera - a władza tylko się cieszy...? Obłuda!

Najpierw przyjrzyj się gdzie ma byc lotnisko i gdzie znajduje się kolonia susłów - a potem pisz bzdury. Poza tym hałas samolotów to sznasa na odstraszenie lisów i psów, ale co ty wiesz? Lepiej siac propagande, w którą uwierza niedoinformowanii, tacy jak ty.

Najpierw przyjrzyj się gdzie ma byc lotnisko i gdzie znajduje się kolonia susłów - a potem pisz bzdury. Poza tym hałas samolotów to sznasa na odstraszenie lisów i psów, ale co ty wiesz? Lepiej siac propagande, w którą uwierza niedoinformowanii, tacy jak ty. rozwiń
Avatar
smigiełek / 14 lipca 2008 o 08:37
0
najlepsze imie dla susła świdnickiego powinno sie kojarzyc z smigłowcami produkowanymi w świdniku np. susełek śmigiełek czy cos
Avatar
BX / 14 lipca 2008 o 08:36
0
Myślę, że "WIELKI PRZEGRANY". To w jego kolonii zrobiono tor dla krosowców. Teraz, ci co się tak cieszą w powyższym artykule, chcą zbudować lotnisko na "jego domu" . I jeszcze są pełni radości - SZCZYT HIPOKRYZJI!!! Widziałem (w tym roku) na szosie do Mełgwi rozjechane susełki (pewnie zostały przepłoszone przez motory crossowe, które tam często trenują. Nowe lotnisko wytępi pewnie tę kolonię do zera - a władza tylko się cieszy...? Obłuda!
Avatar
Zawada / 11 lipca 2008 o 11:59
0
Proponuję CHWALUŚ. Na cześć ich obrońcy redaktorzyny samouka.
Avatar
nielot / 10 lipca 2008 o 08:24
0
a może nielot ?
Avatar
elenka / 10 lipca 2008 o 07:05
0
Może Hamburgerek ??? albo Buraczek no w ostateczności może być Barszczyk !
Avatar
obserwator / 9 lipca 2008 o 12:37
0
"Przygłup ze świdnickiego Urzędu Miasta"
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje?

Urlop rodzicielski, urlop ojcowski. Ile osób korzysta, ile dni przysługuje? 0 0

471,2 tys. osób skorzystało w pierwszym półroczu tego roku z urlopów dla rodziców: rodzicielskiego, macierzyńskiego i ojcowskiego – podało Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka
galeria

Malarzowi ogrodów. Wasylówka dla Bazylego Albiczuka 0 0

Dąbrowica Mała pamięta o Bazylim Albiczuku. Jak co roku, w rocznicę śmierci malarza zorganizowano Wasylówkę.

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie
28 lipca 2018, 14:00

4Dreamers w Galerii Plaza w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Empik mieszczący się w Galerii Plaza (ul. Lipowa 13) zaprasza miłośników dobrej muzyki na spotkanie z członkami młodego zespołu 4Dreamers. Artyści pojawią się w Lublinie 28 lipca o godz. 14.

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac

Kolejna grupa zawodowa ze szpitala przy Jaczewskiego w Lublinie chce podwyżek płac 8 2

1400 zł brutto podwyżki chcą technicy elektroradiologii ze szpitala przy Jaczewskiego. – Szpital najwięcej zarabia na badaniach, które wykonujemy. A paradoksalnie zyski, które my wypracowaliśmy, pójdą na realizację porozumienia z pielęgniarkami – denerwują się technicy elektroradiologii.

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie
galeria

Alarm 24: Ktoś zrobił sobie dzikie śmietnisko na Felinie 2 0

Zdjęcia śmieci wyrzuconych na drodze w lasku między akademikami a Felinem przysłała do nas Czytelniczka.

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza
27 lipca 2018, 18:00
galeria

Lublin: Masa Krytyczna Śladami Józefa Czechowicza 2 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna odsłona przejażdżek po Lublinie w ramach Masy Krytycznej. 27 lipca o godz. 18 z Placu Litewskiego wyruszy rajd śladami Józefa Czechowicza.

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina

Paweł Fajdek (Agros Zamość): Chcę wracać do Lublina 3 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość, srebrnym medalistą mistrzostw Polski

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii

Sukces Katarzyny Krawczyk na zawodach w Hiszpanii 2 0

Katarzyna Krawczyk z Cementu-Gryfa Chełm zdobyła brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju o Grand Prix Hiszpanii. Srebro wywalczyła inna z Polek Agnieszka Wieszczek-Kordus w kategorii 72 kg

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku?

Powiat lubartowski: Potrąciła pieszego, dlaczego odjechała z miejsca wypadku? 2 2

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 21 na drodze krajowej nr 48 w miejscowości Wola Blizocka (pow. lubartowski).

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu

18-latek wpadł podczas kontroli na ul. Turystycznej w Lublinie. Trzy miesiące aresztu 0 3

W nocy z piątku na sobotę na ulicy Turystycznej policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi.

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 17 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 1 5

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 1

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS