Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

16 grudnia 2008 r.
20:41
Edytuj ten wpis

Te psiaki też chcą mieć swój dom

0 20 A A

W krzesimowskim schronisku jest 237 psów. Wciąż przybywa nowych. Tego nie wytrzymuje bardzo skromny budżet placówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Potrzeba ciepłych bud, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy przygarną zwierzęta.

Pan Cerowany to szczeniak, który miał rozdarte ciało od kręgosłupa aż po pępek. Po założeniu 12 szwów i rekonwalescencji w schronisku w Krzesimowie doszedł do zdrowia.

- Teraz czeka na człowieka, u którego nie dozna już nigdy bólu - mówi Maria Ferens, opiekunka zwierząt w schronisku w Krzesimowie. - Pan Cerowany ma 5 miesięcy i w przyszłości nie będzie duży. Jest bardzo przyjazny i łagodny.

Takich psów trafia codziennie kilka do krzesimowskiego schroniska. Ludzie pozbywają się "niewygodnych” zwierząt, nie mają też litości dla nowo narodzonych szczeniaków. - Jest ciężko - przyznaje Ferens. - Brakuje nam rąk do pracy, przydałoby się trochę nowych, ciepłych bud.
Gmina Świdnik przeznacza co miesiąc na schronisko 3050 zł, gmina Mełgiew 2800 zł. Z tego trzeba nie tylko utrzymać 237 zwierząt, ale opłacić też prąd i zapłacić pensje pomocnikom.

Władze Świdnika przyznają, że z pieniędzy, które przekazują na schronisko nie da się go utrzymać. - Na przyszły rok na całą opiekę nad zwierzętami mamy w budżecie 50 tys. zł - tłumaczy Artur Soboń, rzecznik UM w Świdniku. - Jeśli jednak okaże się, że oferta będzie na wyższą kwotę, niż przewiduje budżet, wtedy burmistrz wystąpi do radnych o zwiększenie środków.

W tej chwili schronisko funkcjonuje dzięki pomocy ludzi. - Ostatnio przyjechała do nas młoda para ze Świdnika, która na swoim weselu zamiast kwiatów zażyczyła sobie karmę dla psów - opowiada M. Ferens. - Wszystko przywieźli do nas, nasze pieski dostały piękny prezent. Naszym stałym darczyńcą jest też właściciel kawiarni z Nałęczowa, który nie tylko pomaga naszym podopiecznym, ale też do swojej kawiarni pozwala wprowadzać psy. Bardzo dobry człowiek.
Na takich dobrych ludzi czekają psy w Krzesimowie. Co najmniej kilkadziesiąt z 237 można w tej chwili adoptować.

- Ostatnio wspaniały dom znalazła Córunia, która miała odcięty żyletką nosek - opowiada Ferens. - A psów z podobną dramatyczną przeszłością jest u nas sporo. Są bardzo spragnione ludzkiej miłości.

Chcesz adoptować psa albo wspomóc schronisko? Dzwoń: 691 522 924
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
meg / 21 grudnia 2008 r. o 19:18
Pani Maria wykonuje wspaniałą pracę i robi co może,aby pomóc wszytskim psom./ Ludzie to wykorzystują , podrzucając niemalże codziennie kolejne psiaki. Tyle serca i uwagi ,co dają pracownicy schroniska, swoim podopiecznym jest godne podziwu, a pracują ciężko za marne pieniądze. Jeśli możemy , pomóżmy nawet skromnym wsparciem !!!!!
Avatar
polak / 20 grudnia 2008 r. o 18:41
Bylem dzisiaj u Pani lek.wet.Iwony Z. przy ul.Kosynierowchcac za jej posrednictwem zlozyc skromny datek na schronisko w Krzesimowie.
Poinformowala mnie ,ze w galrii Wenus w Swidniku jest puszka do ktorej ludzie moga wrzucic datki.
Avatar
luiza / 19 grudnia 2008 r. o 14:01
polak napisał:
Podaje adres inumer konta;
Swidnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzetami -Swidnik Kosynierow 3/ 29 tel kom. 691 522 924
Bank BPH o/Lublin 431060 0076 oooo 32 0121 3965
Potrzebne sa miski metalowe ,smycze, stare moga byc nowe koce /tych ciuchlandow jest od groma/ suchy pokarm ,a najlepiej adopcja przemyslana.
Tak jak powiadal moj kolega Kazio S. wprowadzajac psa na pokoje.Pies to tez czlowiek.
A napewno przyjaciel ,ktory nie pyskuje.



BARDZO DZIĘKUJĘ ......zapisałam , na pewno skorzystam . Postaram się "wesprzeć" . Postaram się zaagitować znajomych , może uda nam się
zebrać jakieś DARY RZECZOWE .........skontaktuję się ze schroniskiem........
ZOBACZCIE CO SIĘ DZIEJE ZA OKNAMI........A TE BIEDULKI ZMARZNIĘTE I GŁODNE......CAŁKOWICIE UZALEŻNIONE OD CZŁOWIEKA !!!!



BARDZO DZIĘKUJĘ ......zapisałam , na pewno skorzystam . Postaram się "wesprzeć" . Postaram się zaagitować znajomych , może uda nam się
zebrać jakieś DARY RZECZOWE .........skontaktuję się ze schroniskiem........
ZOBACZCIE CO SIĘ DZIEJE ZA OKNAMI........A TE BIEDULKI ZMARZNIĘTE I GŁODNE......CAŁKOWICIE UZALEŻNIONE OD CZŁOWIEKA !!!! rozwiń
Avatar
magda 12389 / 18 grudnia 2008 r. o 17:15
ajo napisał:
Uśpić i po problemie...jaki sens wydawac ~5000zt miesiecznie? I zwierzeta sie męczą, i ludzie sie męczą...Dziennikarzyna się namęczył nad artykułem i chorzy 'ekolodzy' też tu się zaraz zaczną napinać...Uśpić i po problemie.



idac Twoim tokiem rozumowania nalezalo by tym samym

zabic WSZYSTKICH BEZDOMNYCH LUDZI (bo jaki jest sens kase na nich wydawac?)

a takze wymordowanie ludzi w tym DZIECI KTORE SA POWAZNIE CHORE (a szczegolnie tych ktorych wyleczyc sie nie da)
bo oni tez potrzebuja finansowego wsparcia. "I PO PROBLEMIE"

NONSENS !!!

ale taki czlowiek przynajmniej rozjasnia jedna rzecz, kazdy z nas ma jakis wplyw na drugiego czlowieka i naszym ciezkim obowiazkiem jest niedopuszczenie do takiej martwicy uczuc u innych.



idac Twoim tokiem rozumowania nalezalo by tym samym

zabic WSZYSTKICH BEZDOMNYCH LUDZI (bo jaki jest sens kase na nich wydawac?)

a takze wymordowanie ludzi w tym DZIECI KTORE SA POWAZNIE CHORE (a szczegolnie tych ktorych wyleczyc sie nie da)
bo oni tez potrzebuja finansowego wsparcia. "I PO PROBLEMIE"

NONSENS !!!

ale taki czlowiek przynajmniej rozjasnia jedna rzecz, kazdy z nas ma jakis wplyw na drugiego czlowieka i naszym ciezkim... rozwiń
Avatar
polak / 18 grudnia 2008 r. o 16:31
Podaje adres inumer konta;
Swidnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzetami -Swidnik Kosynierow 3/ 29 tel kom. 691 522 924
Bank BPH o/Lublin 431060 0076 oooo 32 0121 3965
Potrzebne sa miski metalowe ,smycze, stare moga byc nowe koce /tych ciuchlandow jest od groma/ suchy pokarm ,a najlepiej adopcja przemyslana.
Tak jak powiadal moj kolega Kazio S. wprowadzajac psa na pokoje.Pies to tez czlowiek.
A napewno przyjaciel ,ktory nie pyskuje.
Avatar
luiza / 18 grudnia 2008 r. o 14:20
Kochani........Myślę, że szkoda zbędnych słów............
CZŁOWIEK , KTÓRY POTRAFI ZLITOWAĆ SIĘ NAD BIEDNYM PSEM - POTRAFI TAKŻE POMÓC ISTOCIE LUDZKIEJ......


Mam prośbę do POLAKA - na wszelki wypadek wklej tutaj numer konta SCHRONISKA w Krzesimowie.
Być może ktoś "sypnie" choć parę groszy..........
Avatar
op / 18 grudnia 2008 r. o 08:54
Do ANTY..zdziwisz się,ale bezdomne psiaki pomagają ludziom.Ostatnio przygarnęły 3 twoich bezdomnych!
Avatar
polak / 17 grudnia 2008 r. o 19:26
Co to za argument.Albo sie jest czlowiekiem albo nie/ Pies nie udaje nie pije wody nie porzuca rodziny.Moze kogos lubic lub nie.Zagrozony potrafi pogryzc. bity imaltretowany przez tzw ludzi mimo wszystko przywizuje sie do pseudo pana. Jednym slowem pieskie zycie.
To o ludziach mowi sie zszedl na psy.
Nie slyszalem by pies wyszedl na ludzi chyba ,ze za sprawa ludzi.
To niemcy i rosjanie szkolili psy na zabojcow ludzi to chorzy umyslowo ludzie szkola psy do walk.Nie ma durnych psow sa durni wlasciciele.
Boisz sie psow nie lubisz to twoj problem ,a nie zmieniaj tematu i nie pisz o bezdomnych bo oni kiedys mieli wybor.
imaja do tej pory zwierzeta skazane sa na ludzi itego wyboru nie maja
Co to za argument.Albo sie jest czlowiekiem albo nie/ Pies nie udaje nie pije wody nie porzuca rodziny.Moze kogos lubic lub nie.Zagrozony potrafi pogryzc. bity imaltretowany przez tzw ludzi mimo wszystko przywizuje sie do pseudo pana. Jednym slowem pieskie zycie.
To o ludziach mowi sie zszedl na psy.
Nie slyszalem by pies wyszedl na ludzi chyba ,ze za sprawa ludzi.
To niemcy i rosjanie szkolili psy na zabojcow ludzi to chorzy umyslowo ludzie szkola psy do walk.Nie ma durnych psow sa durni wlasciciele.
Boisz sie ps... rozwiń
Avatar
antyANTYPSIARZ / 17 grudnia 2008 r. o 19:18
ANTYPSIARZ napisał:
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ WŚRÓD BOGATYCH , POSŁÓW KOMBATANTÓW NIECH DAJĄ NA HODOWLĘ PSOW ZE SWOICH 25TYS LUB WIĘKSZYCH DOCHODOW I UTRZYMUJCIE TO STADO W SUPER WARUNKACH A BEZDOMNI LUDZIE ZNAJĄ SOBIE MIEJSCA W ŚMIETNIKACH A ZIMĄ W KANAŁACH.

ANTYPSIARZ, opieka nad bezdomnymi jak sie domyslam, Ty sie zajmujesz, a my Ci w tym nie przeszkadzamy. Pozwol i Ty innym robic to, co uwazaja za potzebne.
Avatar
ANTYPSIARZ / 17 grudnia 2008 r. o 18:39
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ WŚRÓD BOGATYCH , POSŁÓW KOMBATANTÓW NIECH DAJĄ NA HODOWLĘ PSOW ZE SWOICH 25TYS LUB WIĘKSZYCH DOCHODOW I UTRZYMUJCIE TO STADO W SUPER WARUNKACH A BEZDOMNI LUDZIE ZNAJĄ SOBIE MIEJSCA W ŚMIETNIKACH A ZIMĄ W KANAŁACH.
Avatar
meg / 21 grudnia 2008 r. o 19:18
Pani Maria wykonuje wspaniałą pracę i robi co może,aby pomóc wszytskim psom./ Ludzie to wykorzystują , podrzucając niemalże codziennie kolejne psiaki. Tyle serca i uwagi ,co dają pracownicy schroniska, swoim podopiecznym jest godne podziwu, a pracują ciężko za marne pieniądze. Jeśli możemy , pomóżmy nawet skromnym wsparciem !!!!!
Avatar
polak / 20 grudnia 2008 r. o 18:41
Bylem dzisiaj u Pani lek.wet.Iwony Z. przy ul.Kosynierowchcac za jej posrednictwem zlozyc skromny datek na schronisko w Krzesimowie.
Poinformowala mnie ,ze w galrii Wenus w Swidniku jest puszka do ktorej ludzie moga wrzucic datki.
Avatar
luiza / 19 grudnia 2008 r. o 14:01
polak napisał:
Podaje adres inumer konta;
Swidnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzetami -Swidnik Kosynierow 3/ 29 tel kom. 691 522 924
Bank BPH o/Lublin 431060 0076 oooo 32 0121 3965
Potrzebne sa miski metalowe ,smycze, stare moga byc nowe koce /tych ciuchlandow jest od groma/ suchy pokarm ,a najlepiej adopcja przemyslana.
Tak jak powiadal moj kolega Kazio S. wprowadzajac psa na pokoje.Pies to tez czlowiek.
A napewno przyjaciel ,ktory nie pyskuje.



BARDZO DZIĘKUJĘ ......zapisałam , na pewno skorzystam . Postaram się "wesprzeć" . Postaram się zaagitować znajomych , może uda nam się
zebrać jakieś DARY RZECZOWE .........skontaktuję się ze schroniskiem........
ZOBACZCIE CO SIĘ DZIEJE ZA OKNAMI........A TE BIEDULKI ZMARZNIĘTE I GŁODNE......CAŁKOWICIE UZALEŻNIONE OD CZŁOWIEKA !!!!



BARDZO DZIĘKUJĘ ......zapisałam , na pewno skorzystam . Postaram się "wesprzeć" . Postaram się zaagitować znajomych , może uda nam się
zebrać jakieś DARY RZECZOWE .........skontaktuję się ze schroniskiem........
ZOBACZCIE CO SIĘ DZIEJE ZA OKNAMI........A TE BIEDULKI ZMARZNIĘTE I GŁODNE......CAŁKOWICIE UZALEŻNIONE OD CZŁOWIEKA !!!! rozwiń
Avatar
magda 12389 / 18 grudnia 2008 r. o 17:15
ajo napisał:
Uśpić i po problemie...jaki sens wydawac ~5000zt miesiecznie? I zwierzeta sie męczą, i ludzie sie męczą...Dziennikarzyna się namęczył nad artykułem i chorzy 'ekolodzy' też tu się zaraz zaczną napinać...Uśpić i po problemie.



idac Twoim tokiem rozumowania nalezalo by tym samym

zabic WSZYSTKICH BEZDOMNYCH LUDZI (bo jaki jest sens kase na nich wydawac?)

a takze wymordowanie ludzi w tym DZIECI KTORE SA POWAZNIE CHORE (a szczegolnie tych ktorych wyleczyc sie nie da)
bo oni tez potrzebuja finansowego wsparcia. "I PO PROBLEMIE"

NONSENS !!!

ale taki czlowiek przynajmniej rozjasnia jedna rzecz, kazdy z nas ma jakis wplyw na drugiego czlowieka i naszym ciezkim obowiazkiem jest niedopuszczenie do takiej martwicy uczuc u innych.



idac Twoim tokiem rozumowania nalezalo by tym samym

zabic WSZYSTKICH BEZDOMNYCH LUDZI (bo jaki jest sens kase na nich wydawac?)

a takze wymordowanie ludzi w tym DZIECI KTORE SA POWAZNIE CHORE (a szczegolnie tych ktorych wyleczyc sie nie da)
bo oni tez potrzebuja finansowego wsparcia. "I PO PROBLEMIE"

NONSENS !!!

ale taki czlowiek przynajmniej rozjasnia jedna rzecz, kazdy z nas ma jakis wplyw na drugiego czlowieka i naszym ciezkim... rozwiń
Avatar
polak / 18 grudnia 2008 r. o 16:31
Podaje adres inumer konta;
Swidnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzetami -Swidnik Kosynierow 3/ 29 tel kom. 691 522 924
Bank BPH o/Lublin 431060 0076 oooo 32 0121 3965
Potrzebne sa miski metalowe ,smycze, stare moga byc nowe koce /tych ciuchlandow jest od groma/ suchy pokarm ,a najlepiej adopcja przemyslana.
Tak jak powiadal moj kolega Kazio S. wprowadzajac psa na pokoje.Pies to tez czlowiek.
A napewno przyjaciel ,ktory nie pyskuje.
Avatar
luiza / 18 grudnia 2008 r. o 14:20
Kochani........Myślę, że szkoda zbędnych słów............
CZŁOWIEK , KTÓRY POTRAFI ZLITOWAĆ SIĘ NAD BIEDNYM PSEM - POTRAFI TAKŻE POMÓC ISTOCIE LUDZKIEJ......


Mam prośbę do POLAKA - na wszelki wypadek wklej tutaj numer konta SCHRONISKA w Krzesimowie.
Być może ktoś "sypnie" choć parę groszy..........
Avatar
op / 18 grudnia 2008 r. o 08:54
Do ANTY..zdziwisz się,ale bezdomne psiaki pomagają ludziom.Ostatnio przygarnęły 3 twoich bezdomnych!
Avatar
polak / 17 grudnia 2008 r. o 19:26
Co to za argument.Albo sie jest czlowiekiem albo nie/ Pies nie udaje nie pije wody nie porzuca rodziny.Moze kogos lubic lub nie.Zagrozony potrafi pogryzc. bity imaltretowany przez tzw ludzi mimo wszystko przywizuje sie do pseudo pana. Jednym slowem pieskie zycie.
To o ludziach mowi sie zszedl na psy.
Nie slyszalem by pies wyszedl na ludzi chyba ,ze za sprawa ludzi.
To niemcy i rosjanie szkolili psy na zabojcow ludzi to chorzy umyslowo ludzie szkola psy do walk.Nie ma durnych psow sa durni wlasciciele.
Boisz sie psow nie lubisz to twoj problem ,a nie zmieniaj tematu i nie pisz o bezdomnych bo oni kiedys mieli wybor.
imaja do tej pory zwierzeta skazane sa na ludzi itego wyboru nie maja
Co to za argument.Albo sie jest czlowiekiem albo nie/ Pies nie udaje nie pije wody nie porzuca rodziny.Moze kogos lubic lub nie.Zagrozony potrafi pogryzc. bity imaltretowany przez tzw ludzi mimo wszystko przywizuje sie do pseudo pana. Jednym slowem pieskie zycie.
To o ludziach mowi sie zszedl na psy.
Nie slyszalem by pies wyszedl na ludzi chyba ,ze za sprawa ludzi.
To niemcy i rosjanie szkolili psy na zabojcow ludzi to chorzy umyslowo ludzie szkola psy do walk.Nie ma durnych psow sa durni wlasciciele.
Boisz sie ps... rozwiń
Avatar
antyANTYPSIARZ / 17 grudnia 2008 r. o 19:18
ANTYPSIARZ napisał:
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ WŚRÓD BOGATYCH , POSŁÓW KOMBATANTÓW NIECH DAJĄ NA HODOWLĘ PSOW ZE SWOICH 25TYS LUB WIĘKSZYCH DOCHODOW I UTRZYMUJCIE TO STADO W SUPER WARUNKACH A BEZDOMNI LUDZIE ZNAJĄ SOBIE MIEJSCA W ŚMIETNIKACH A ZIMĄ W KANAŁACH.

ANTYPSIARZ, opieka nad bezdomnymi jak sie domyslam, Ty sie zajmujesz, a my Ci w tym nie przeszkadzamy. Pozwol i Ty innym robic to, co uwazaja za potzebne.
Avatar
ANTYPSIARZ / 17 grudnia 2008 r. o 18:39
ZRÓBCIE ZBIÓRKĘ PIENIĘŻNĄ WŚRÓD BOGATYCH , POSŁÓW KOMBATANTÓW NIECH DAJĄ NA HODOWLĘ PSOW ZE SWOICH 25TYS LUB WIĘKSZYCH DOCHODOW I UTRZYMUJCIE TO STADO W SUPER WARUNKACH A BEZDOMNI LUDZIE ZNAJĄ SOBIE MIEJSCA W ŚMIETNIKACH A ZIMĄ W KANAŁACH.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legenda będzie miała swój turniej siatkarski w Lublinie

Legenda będzie miała swój turniej siatkarski w Lublinie

To ma być najważniejszy turniej siatkarski rozgrywany w Lublinie. W połowie września zagrają ze sobą cztery drużyny z czterech różnych krajów, a okazją do tego będzie premierowa edycja Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

KS Cisowianka Drzewce – Stal Poniatowa 1:3. Wracają do IV ligi!

KS Cisowianka Drzewce – Stal Poniatowa 1:3. Wracają do IV ligi!

Stal Poniatowa pokonała na wyjeździe KS Cisowianka Drzewce i na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zapewniła sobie awans do IV ligi.

Lublin. Jest zgoda na budowę niemal 250 mieszkań

Lublin. Jest zgoda na budowę niemal 250 mieszkań

Urząd Miasta daje zielone światło deweloperowi planującemu budowę dwóch bloków w pobliżu Orfeusza. Ma tutaj powstać prawie 250 mieszkań.

Sparta Łabunie ma już plany dotyczące przyszłego sezonu

Sparta Łabunie ma już plany dotyczące przyszłego sezonu

Sparta Łabunie spędzi w „najciekawszej lidze świata” ledwie jeden sezon. Podopieczni trenera Krzysztofa Krupy zamierzają do samego końca powalczyć o polepszenie dorobku punktowego, a następnie planują grę na poziomie klasy A przez jeden sezon i powrót na wyższy poziom rozgrywkowy

Dzień Weterana w Kazimierzu Dolnym
28 maja 2022, 10:00

Dzień Weterana w Kazimierzu Dolnym

W najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Fundacja Bracia zorganizuje Dzień Weterana, którego celem jest integracja środowiska oraz pomoc dzieciom.

Przewodnicząca Rady Nadzorczej ukraińskiego IBOX BANKU Alona Shevtsova: Musimy żyć z myślą o zwycięstwie

Przewodnicząca Rady Nadzorczej ukraińskiego IBOX BANKU Alona Shevtsova: Musimy żyć z myślą o zwycięstwie

Bizneswoman, dyrektor generalny firmy "LeoGaming", szefowa międzynarodowego systemu płatności "LEO", przewodnicząca Rady Nadzorczej "IBOX Bank", założycielka dwóch przestrzeni piękna w Kijowie i Warszawie "LEO BEAUTY CLUB", filantropka, aktywny członek ukraińskiej społeczności fintech Alona Shevtsova dołączyła do projektu medialnego "Głośniej" ukraińskiej publikacji fpost-online.com i podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat najważniejszego tematu roku - wojny na Ukrainie...

Lublin. Spór o festyn w miejscu zbrodni

Lublin. Spór o festyn w miejscu zbrodni

Ratusz cofnął zgodę na organizację na górkach czechowskich niedzielnego festynu z okazji Dnia Dziecka. Poinformował dziś o tym zastępca prezydenta Lublina. – Wydarzenie się odbędzie w miejscu wcześniej zaplanowanym – twierdzą tymczasem organizatorzy festynu.

Koncert "Dla Ciebie, Mamo" w Świdniku
28 maja 2022, 17:00

Koncert "Dla Ciebie, Mamo" w Świdniku

W sobotę, 28 maja o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki pt. "Dla Ciebie, Mamo".

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym
28 maja 2022, 10:00

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza w najbliższą sobotę na wernisaże czterech nowych ekspozycji w przestrzeni miasta.

Lublin. Nie przejedziemy Żeglarską. Znamy termin zamknięcia mostu

Lublin. Nie przejedziemy Żeglarską. Znamy termin zamknięcia mostu

Już na początku czerwca zamknięty zostanie most na Bystrzycy w ciągu ul. Żeglarskiej. To początek kilku trudnych miesięcy dla kierowców, bo nie przewidziano tymczasowego mostu. Trasy sześciu linii autobusowych zostaną skrócone, a jedna linia trafi na objazd.

Marek Saganowski (Motor Lublin): W Chorzowie jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobrze jak z Wigrami

Marek Saganowski (Motor Lublin): W Chorzowie jesteśmy w stanie zagrać tak samo dobrze jak z Wigrami

Motor w wielkim stylu awansował do finału baraży o awans do Fortuna I Ligi. W środę rozbił w Suwałkach tamtejsze Wigry aż 4:0. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Kolejne inwestycje w OZE i termomodernizację dla Lubelskich Przedsiębiorców

Kolejne inwestycje w OZE i termomodernizację dla Lubelskich Przedsiębiorców

O tym, że dywersyfikacja zasobów energetycznych jest priorytetowa nie trzeba nikogo przekonywać. Skutki pandemii COVID-19, jak i wojna w Ukrainie uderzyły w gospodarkę na każdym poziomie. Dlatego inwestycje w odnawialne źródła energii są jednym z priorytetów w budowaniu niezależności energetycznej. W lubelskim zakończył się nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z efektywnością energetyczną i OZE.

Kierowca Bolta po pijanemu przewoził pasażera w Lublinie

Kierowca Bolta po pijanemu przewoził pasażera w Lublinie

Do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz kierowania pojazdami grozi 22-letniemu mieszkańcowi Świdnika. Kierowca udzielający usług przewozowych w aplikacji Bolt, po pijanemu wiózł pasażera.

Lublin. Zapłacimy więcej za bilety komunikacji miejskiej. Zdradzamy, jak zaoszczędzić

Lublin. Zapłacimy więcej za bilety komunikacji miejskiej. Zdradzamy, jak zaoszczędzić

Od 1 lipca zdrożeją wszystkie rodzaje biletów komunikacji miejskiej. Właśnie zgodziła się na to Rada Miasta, zatwierdzając prezydencki projekt nowej taryfy biletowej.

Z góry widzieli co dzieje się na tym przejściu dla pieszych w Lublinie
Wideo
film

Z góry widzieli co dzieje się na tym przejściu dla pieszych w Lublinie