Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

29 września 2021 r.
17:15

Migranci topili się na bagnach koło Włodawy

84 23 A A

W nocy troje migrantów zostało wyciągniętych z bagien przy granicy z Białorusią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło niedaleko miejscowości Tarasiuki pod Włodawą - już poza strefą stanu wyjątkowego. Pomocy udzieliła straż pożarna. O sprawie poinformowała wieczorem działaczka społeczna Elżbieta Podleśna.

– Dostałam telefon od znajomych, że trzy osoby dały sygnał, że topią się na bagnach niedaleko Włodawy. Tam była na miejscu już straż pożarna. Ja w międzyczasie dostałam bardziej szczegółową pinezkę z lokalizacją tych osób, które pisały, że trzymają się jakiegoś uginającego się drzewa i że są coraz słabsze. Udało mi się poprowadzić straż pożarną w to miejsce. Te osoby były coraz słabsze, więc już nawet nie wołały. Ale w końcu straż pożarna dopięła swego i wyciągnęli te osoby z bagna. To są dwie obywatelki Syrii i Syryjczyk. Bardzo młode osoby. Ja już niestety zostałam oddzielona od tego miejsca przez bardzo agresywną policję, której głównym zadaniem było to, aby świecić mi w oczy. I też, żeby nie dopuścić, żeby te trzy osoby zostały potraktowane jako osoby, które są na terytorium Białorusi – relacjonowała działaczka społeczna Elżbieta Podleśna bezpośrednio po wydarzeniu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anka-anka / 29 września 2021 r. o 19:02
+44
A po co tam weszli? Przechodzą pomimo, że wiedzą, iż robią to nielegalnie. Gdybyśmy wszyscy chcieli przechodzić granice wbrew przepisom, to musielibyśmy wracać skąd przyszliśmy. To że teraz mamy otwarte granice nie oznacza, iż dla wszystkich. My też korzystamy z tego tylko w ramach umów.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 września 2021 r. o 18:26
+42
Jak to działa:::: -na granicy koczują ci co zapłacili $$$ lukashence, dalej pojawiają się zdjęcia zmarźniętych ludzi, ktoś umiera. -do akcji przyłączają się wrogie Polsce LEWACKIE media, systemowi celebryci i politycy z ojroTARGOWICY. -prawnicy postpzprowscy mówią o łamaniu praw człowieka. Pompowana jest krytyka, bombardowanie medialne tefauenow & Soros fundacyjek: winna jest Polska. Mechanizm....algorytm....
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 września 2021 r. o 23:35
+39
Syryjczycy do BOGACZA regionu Arabii SAUDYJSKIEJ mają ca 60 km.... dlaczego więc lecą 2500 km na Białaruś i dalej do biednej Polski?
Avatar
Konstytucja / 29 września 2021 r. o 17:33
+38
Łże lewaczka jak Tusk
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 września 2021 r. o 18:15
+35
Ruscy handlarze ludźmi kasę dostali... A Ty Polaku plać i płacz, że nie ma skutecznej zapory w tej wojnie na granicy.
Avatar
Sir_Fred / 29 września 2021 r. o 17:37
+33
Kto zapłacił za tą akcję?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 29 września 2021 r. o 21:04
+32
... na koniec kilka faktów: Szef białoruskich pograniczników to weteran sowieckiego KGB (ex NKWD - ci o d Katynia) i absolwent akademii rosyjskiej FSB. To nie jest Straż Graniczna w naszym tego słowa rozumieniu.... to jest wojna.
Avatar
_miki_ / 29 września 2021 r. o 21:23
+27
trzeba było ruszyć dupsko i ich wybawiać a nie robić wywiady - co za obłuda
Avatar
Wielejebny / 29 września 2021 r. o 20:45
+24
Może oni chcieli się utopić tylko ta jebnięta baba im przeszkodziła.
Avatar
Wielejebny / 30 września 2021 r. o 10:43
+19
I znowu tą katolicka miłość bliźniego, że aż rzygać się che.   Uczynki miłosierdzia względem ciała:   [li] Głodnych nakarmić. [/li] [li] Spragnionych napoić. [/li] [li] Nagich przyodziać. [/li] [li] Podróżnych w dom przyjąć. [/li] [li] Więźniów pocieszać. [/li] [li] Chorych nawiedzać. [/li] [li] Umarłych pogrzebać. [/li]  Katotaliban pamięta coś takiego?
 Przyjmij ich do siebie,będziesz im robił za kozę. Będzie ci się podobało,potem razem pójdziecie na marsz równości i powiesz że ciebie nie "piekło":)
 Przyjmij ich do siebie,będziesz im robił za kozę. Będzie ci się podobało,potem razem pójdziecie na marsz równości i powiesz że ciebie nie "piekło":) rozwiń
Avatar
_XD_ / 2 października 2021 r. o 16:12
+1
I znowu tą katolicka miłość bliźniego, że aż rzygać się che.   Uczynki miłosierdzia względem ciała:   [li] Głodnych nakarmić. [/li] [li] Spragnionych napoić. [/li] [li] Nagich przyodziać. [/li] [li] Podróżnych w dom przyjąć. [/li] [li] Więźniów pocieszać. [/li] [li] Chorych nawiedzać. [/li] [li] Umarłych pogrzebać. [/li]  Katotaliban pamięta coś takiego?
Przyjmij ich do siebie,będziesz im robił za kozę. Będzie ci się podobało,potem razem pójdziecie na marsz równości i powiesz że ciebie nie "piekło":)
A ty tak z własnego doświadczenia piszesz?
No przecież taki obrońca dziwadeł i dewiantów jak ty pewnie sam w dobrej wierze im się nadstawia,wkońcu to takie nowoczesne i europejskie. W łunii będziesz zbierał punkty za robienie za kozę,może nawet PO-jeby zaproponują ci miejsce na liście za takie poświęcenie:)
Nie unoś się tak, bo znów zaczynasz wieśniaczyć w tym swoim dialekcie nie wiadomo skąd. A z twoich wpisów ci l wychodzi, że jedyna europejska granica jaką przekroczyłeś, to granica powiatu. XD
Synu już skończyła się wasza miłość i tolerancja? Już się nie brzydzicie hejtem? Może jak puszcza do nieba kolejnego złodzieja pokroju Adamowicza zamiast swiatelka to sobie przypomnicie. Więc skończ bredzić o miłości bliźniego bo jesteś żałosny. Podaj adres zadupia z którego pochodzisz podparczewska kozo to ci wyśle bilet to przyjedziesz do Lublina zobaczyć prawdziwe miasto
Ty naprawdę myślisz że jesteś anonimowy? Za takie groźby nie jeden trafił do paki. A swoich kompleksów na temat pochodzenia nie musisz leczyć na mnie. Nie ubliżając Lublinowi, jeśli dla ciebie jest on jedynym przykładem "prawdziwego miasta" jaki znasz, to prawie mi żal twoich wąskich horyzontów. XD
Wskakuj kmiocie w gumofilce i biegiem do prokuratury. Dumni z pochodzenia konfidenci od urodzenia. Masz poważne predyspozycje na cw-Ela. Pozdrawiam ludzi W S I :)
 A możesz swoje fantazje erotyczne zachować dla siebie? Podobno takie obnażanie się obraża uczucia prawej strony. Chociaż z drugiej strony, najwięcej kryptogejów jest wśród najzagorzalej zwalczających osoby LGBT... XD
 A możesz swoje fantazje erotyczne zachować dla siebie? Podobno takie obnażanie się obraża uczucia prawej strony. Chociaż z drugiej strony, najwięcej kryptogejów jest wśród najzagorzalej zwalczających osoby LGBT... XD rozwiń
Avatar
Wielejebny / 2 października 2021 r. o 15:13
-2
I znowu tą katolicka miłość bliźniego, że aż rzygać się che.   Uczynki miłosierdzia względem ciała:   [li] Głodnych nakarmić. [/li] [li] Spragnionych napoić. [/li] [li] Nagich przyodziać. [/li] [li] Podróżnych w dom przyjąć. [/li] [li] Więźniów pocieszać. [/li] [li] Chorych nawiedzać. [/li] [li] Umarłych pogrzebać. [/li]  Katotaliban pamięta coś takiego?
Przyjmij ich do siebie,będziesz im robił za kozę. Będzie ci się podobało,potem razem pójdziecie na marsz równości i powiesz że ciebie nie "piekło":)
A ty tak z własnego doświadczenia piszesz?
No przecież taki obrońca dziwadeł i dewiantów jak ty pewnie sam w dobrej wierze im się nadstawia,wkońcu to takie nowoczesne i europejskie. W łunii będziesz zbierał punkty za robienie za kozę,może nawet PO-jeby zaproponują ci miejsce na liście za takie poświęcenie:)
Nie unoś się tak, bo znów zaczynasz wieśniaczyć w tym swoim dialekcie nie wiadomo skąd. A z twoich wpisów ci l wychodzi, że jedyna europejska granica jaką przekroczyłeś, to granica powiatu. XD
Synu już skończyła się wasza miłość i tolerancja? Już się nie brzydzicie hejtem? Może jak puszcza do nieba kolejnego złodzieja pokroju Adamowicza zamiast swiatelka to sobie przypomnicie. Więc skończ bredzić o miłości bliźniego bo jesteś żałosny. Podaj adres zadupia z którego pochodzisz podparczewska kozo to ci wyśle bilet to przyjedziesz do Lublina zobaczyć prawdziwe miasto
Ty naprawdę myślisz że jesteś anonimowy? Za takie groźby nie jeden trafił do paki. A swoich kompleksów na temat pochodzenia nie musisz leczyć na mnie. Nie ubliżając Lublinowi, jeśli dla ciebie jest on jedynym przykładem "prawdziwego miasta" jaki znasz, to prawie mi żal twoich wąskich horyzontów. XD
 Wskakuj kmiocie w gumofilce i biegiem do prokuratury. Dumni z pochodzenia konfidenci od urodzenia. Masz poważne predyspozycje na cw-Ela. Pozdrawiam ludzi W S I :)
 Wskakuj kmiocie w gumofilce i biegiem do prokuratury. Dumni z pochodzenia konfidenci od urodzenia. Masz poważne predyspozycje na cw-Ela. Pozdrawiam ludzi W S I :) rozwiń
Avatar
_XD_ / 2 października 2021 r. o 10:17
+2
I znowu tą katolicka miłość bliźniego, że aż rzygać się che.   Uczynki miłosierdzia względem ciała:   [li] Głodnych nakarmić. [/li] [li] Spragnionych napoić. [/li] [li] Nagich przyodziać. [/li] [li] Podróżnych w dom przyjąć. [/li] [li] Więźniów pocieszać. [/li] [li] Chorych nawiedzać. [/li] [li] Umarłych pogrzebać. [/li]  Katotaliban pamięta coś takiego?
Przyjmij ich do siebie,będziesz im robił za kozę. Będzie ci się podobało,potem razem pójdziecie na marsz równości i powiesz że ciebie nie "piekło":)
A ty tak z własnego doświadczenia piszesz?
No przecież taki obrońca dziwadeł i dewiantów jak ty pewnie sam w dobrej wierze im się nadstawia,wkońcu to takie nowoczesne i europejskie. W łunii będziesz zbierał punkty za robienie za kozę,może nawet PO-jeby zaproponują ci miejsce na liście za takie poświęcenie:)
Nie unoś się tak, bo znów zaczynasz wieśniaczyć w tym swoim dialekcie nie wiadomo skąd. A z twoich wpisów ci l wychodzi, że jedyna europejska granica jaką przekroczyłeś, to granica powiatu. XD
Synu już skończyła się wasza miłość i tolerancja? Już się nie brzydzicie hejtem? Może jak puszcza do nieba kolejnego złodzieja pokroju Adamowicza zamiast swiatelka to sobie przypomnicie. Więc skończ bredzić o miłości bliźniego bo jesteś żałosny. Podaj adres zadupia z którego pochodzisz podparczewska kozo to ci wyśle bilet to przyjedziesz do Lublina zobaczyć prawdziwe miasto
 Ty naprawdę myślisz że jesteś anonimowy? Za takie groźby nie jeden trafił do paki. A swoich kompleksów na temat pochodzenia nie musisz leczyć na mnie. Nie ubliżając Lublinowi, jeśli dla ciebie jest on jedynym przykładem "prawdziwego miasta" jaki znasz, to prawie mi żal twoich wąskich horyzontów. XD
 Ty naprawdę myślisz że jesteś anonimowy? Za takie groźby nie jeden trafił do paki. A swoich kompleksów na temat pochodzenia nie musisz leczyć na mnie. Nie ubliżając Lublinowi, jeśli dla ciebie jest on jedynym przykładem "prawdziwego miasta" jaki znasz, to prawie mi żal twoich wąskich horyzontów. XD rozwiń
Avatar
Wielejebny / 1 października 2021 r. o 22:32
0
I znowu tą katolicka miłość bliźniego, że aż rzygać się che.   Uczynki miłosierdzia względem ciała:   [li] Głodnych nakarmić. [/li] [li] Spragnionych napoić. [/li] [li] Nagich przyodziać. [/li] [li] Podróżnych w dom przyjąć. [/li] [li] Więźniów pocieszać. [/li] [li] Chorych nawiedzać. [/li] [li] Umarłych pogrzebać. [/li]  Katotaliban pamięta coś takiego?
Przyjmij ich do siebie,będziesz im robił za kozę. Będzie ci się podobało,potem razem pójdziecie na marsz równości i powiesz że ciebie nie "piekło":)
A ty tak z własnego doświadczenia piszesz?
No przecież taki obrońca dziwadeł i dewiantów jak ty pewnie sam w dobrej wierze im się nadstawia,wkońcu to takie nowoczesne i europejskie. W łunii będziesz zbierał punkty za robienie za kozę,może nawet PO-jeby zaproponują ci miejsce na liście za takie poświęcenie:)
Nie unoś się tak, bo znów zaczynasz wieśniaczyć w tym swoim dialekcie nie wiadomo skąd. A z twoich wpisów ci l wychodzi, że jedyna europejska granica jaką przekroczyłeś, to granica powiatu. XD
 Synu już skończyła się wasza miłość i tolerancja? Już się nie brzydzicie hejtem? Może jak puszcza do nieba kolejnego złodzieja pokroju Adamowicza zamiast swiatelka to sobie przypomnicie. Więc skończ bredzić o miłości bliźniego bo jesteś żałosny. Podaj adres zadupia z którego pochodzisz podparczewska kozo to ci wyśle bilet to przyjedziesz do Lublina zobaczyć prawdziwe miasto
 Synu już skończyła się wasza miłość i tolerancja? Już się nie brzydzicie hejtem? Może jak puszcza do nieba kolejnego złodzieja pokroju Adamowicza zamiast swiatelka to sobie przypomnicie. Więc skończ bredzić o miłości bliźniego bo jesteś żałosny. Podaj adres zadupia z którego pochodzisz podparczewska kozo to ci wyśle bilet to przyjedziesz do Lublina zobaczyć prawdziwe miasto rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 października 2021 r. o 19:10
+2
I znowu tą katolicka miłość bliźniego, że aż rzygać się che.   Uczynki miłosierdzia względem ciała:   [li] Głodnych nakarmić. [/li] [li] Spragnionych napoić. [/li] [li] Nagich przyodziać. [/li] [li] Podróżnych w dom przyjąć. [/li] [li] Więźniów pocieszać. [/li] [li] Chorych nawiedzać. [/li] [li] Umarłych pogrzebać. [/li]  Katotaliban pamięta coś takiego?
Przyjmij ich do siebie,będziesz im robił za kozę. Będzie ci się podobało,potem razem pójdziecie na marsz równości i powiesz że ciebie nie "piekło":)
A ty tak z własnego doświadczenia piszesz?
No przecież taki obrońca dziwadeł i dewiantów jak ty pewnie sam w dobrej wierze im się nadstawia,wkońcu to takie nowoczesne i europejskie. W łunii będziesz zbierał punkty za robienie za kozę,może nawet PO-jeby zaproponują ci miejsce na liście za takie poświęcenie:)
 Nie unoś się tak, bo znów zaczynasz wieśniaczyć w tym swoim dialekcie nie wiadomo skąd. A z twoich wpisów ci l wychodzi, że jedyna europejska granica jaką przekroczyłeś, to granica powiatu. XD
 Nie unoś się tak, bo znów zaczynasz wieśniaczyć w tym swoim dialekcie nie wiadomo skąd. A z twoich wpisów ci l wychodzi, że jedyna europejska granica jaką przekroczyłeś, to granica powiatu. XD rozwiń
Avatar
jozekad2020 / 1 października 2021 r. o 09:42
+4
Dzien dobry, Jestem uchodzca z Afganistanu ale nie mam paszportu bo mi Talibowie zabrali. Mama 15 lat mimo ze wygladam na 45. Czy ktos mogby mi powiedziec gdzie moge dostac mieszkanie, ubezpieczenie lekarskie no i jakas kase na zycie. Pracowac nie moge bo mam traume po wojnie w Afganistanie. Dziekuje. Acha i przydalby mi sie jakis power bank do mojego smartfona bo bataria juz nie ta.
Avatar
Wielejebny / 30 września 2021 r. o 19:57
+3
I znowu tą katolicka miłość bliźniego, że aż rzygać się che.   Uczynki miłosierdzia względem ciała:   [li] Głodnych nakarmić. [/li] [li] Spragnionych napoić. [/li] [li] Nagich przyodziać. [/li] [li] Podróżnych w dom przyjąć. [/li] [li] Więźniów pocieszać. [/li] [li] Chorych nawiedzać. [/li] [li] Umarłych pogrzebać. [/li]  Katotaliban pamięta coś takiego?
Przyjmij ich do siebie,będziesz im robił za kozę. Będzie ci się podobało,potem razem pójdziecie na marsz równości i powiesz że ciebie nie "piekło":)
A ty tak z własnego doświadczenia piszesz?
 No przecież taki obrońca dziwadeł i dewiantów jak ty pewnie sam w dobrej wierze im się nadstawia,wkońcu to takie nowoczesne i europejskie. W łunii będziesz zbierał punkty za robienie za kozę,może nawet PO-jeby zaproponują ci miejsce na liście za takie poświęcenie:)
 No przecież taki obrońca dziwadeł i dewiantów jak ty pewnie sam w dobrej wierze im się nadstawia,wkońcu to takie nowoczesne i europejskie. W łunii będziesz zbierał punkty za robienie za kozę,może nawet PO-jeby zaproponują ci miejsce na liście za takie poświęcenie:) rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 września 2021 r. o 16:12
-9
I znowu ta katolicka miłość bliźniego, że aż rzygać się che. Uczynki miłosierdzia względem ciała: Głodnych nakarmić. Spragnionych napoić. Nagich przyodziać. Podróżnych w dom przyjąć. Więźniów pocieszać. Chorych nawiedzać. Umarłych pogrzebać. Katotaliban pamięta coś takiego? 
Avatar
_XD_ / 30 września 2021 r. o 16:11
0
I znowu tą katolicka miłość bliźniego, że aż rzygać się che.   Uczynki miłosierdzia względem ciała:   [li] Głodnych nakarmić. [/li] [li] Spragnionych napoić. [/li] [li] Nagich przyodziać. [/li] [li] Podróżnych w dom przyjąć. [/li] [li] Więźniów pocieszać. [/li] [li] Chorych nawiedzać. [/li] [li] Umarłych pogrzebać. [/li]  Katotaliban pamięta coś takiego?
Przyjmij ich do siebie,będziesz im robił za kozę. Będzie ci się podobało,potem razem pójdziecie na marsz równości i powiesz że ciebie nie "piekło":)
 A ty tak z własnego doświadczenia piszesz?
 A ty tak z własnego doświadczenia piszesz? rozwiń
Avatar
-cichy- / 30 września 2021 r. o 13:58
+2
"Hasło „Wy***aj” mi się podoba, to słowo jako performatyw jest wspaniale terapeutyczne, czyli nas zmienia. " .dwutygodnik.com/artykul/9223-poruszenie-powiatu.html