Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory prezydenckie

1 lipca 2020 r.
21:25

Premier odwiedził w dwa dni 17 miast w woj. lubelskim. Poseł PO: Rząd dziś nie pracuje

58 15 A A
Dzisiaj premier Morawiecki odwiedził Susiec, Tomaszów Lubelski (na zdjęciu), Zamość, Krasnystaw, Chełm, Włodawę, Parczew, Radzyń Podlaski. Dzień wcześniej był w Łęcznej, Lubartowie, Łukowie, Puławach, Opolu Lubelskim, Kraśniku, Janowie Lubelskim, Bełżycach i Świdniku
Dzisiaj premier Morawiecki odwiedził Susiec, Tomaszów Lubelski (na zdjęciu), Zamość, Krasnystaw, Chełm, Włodawę, Parczew, Radzyń Podlaski. Dzień wcześniej był w Łęcznej, Lubartowie, Łukowie, Puławach, Opolu Lubelskim, Kraśniku, Janowie Lubelskim, Bełżycach i Świdniku (fot. Jacek Szydłowski)

Kilkanaście miejscowości województwa lubelskiego odwiedził we wtorek i w środę premier Mateusz Morawiecki. – Takie działania wpisują się w logikę kampanii wyborczych – komentuje politolog.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Polska będzie się rozwijać właśnie przez takie miasta jak Tomaszów Lubelski, Krasnystaw, Chełm. To jest prawdziwa oś rozwoju – przekonywał dzisiaj Mateusz Morawiecki w Tomaszowie Lubelskim, gdzie przekazał m.in. wiadomości o milionach dla lokalnych samorządów z Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Dzień wcześniej podobne nowiny obwieścił m.in. w Łęcznej, Lubartowie, Łukowie i Świdniku.

Komisariat, firma, wojsko

W środę premier odwiedził też komisariat w Suścu, gdzie przypomniał o odtwarzaniu posterunków policji przez rząd PiS. A w siedzibie jednej z firm w Krasnymstawie opowiadał o korzyściach dla przedsiębiorców płynących z tzw. tarczy antykryzysowej.

Podczas każdej z wizyt zachęcał do głosowania na Andrzeja Dudę w drugiej turze wyborów prezydenckich.

W kampanię aktywnie zaangażował się też Jacek Sasin, poseł z okręgu chełmskiego, wicepremier i minister aktywów państwowych. Wczoraj nie tylko towarzyszył premierowi, ale też zorganizował spotkania z podobnym przekazem w Puławach i Dęblinie. W poniedziałek był z kolei w Zamościu.

Wynik wyborów decyduje się teraz

– Po godz. 21 w niedzielę wprowadziliśmy nową prędkość kampanii. Widać energię i zaangażowanie ludzi. Pokazujemy, że mamy pomysł i wiemy czego dla Polski chcemy – podkreśla Artur Soboń, poseł PiS z Lublina i wiceminister aktywów państwowych. – Teraz decyduje się wynik wyborów. To kluczowe dni.

Inny z lubelskich posłów i członek sztabu Andrzeja Dudy Przemysław Czarnek potwierdza, że na dniach planowana jest kolejna wizyta Andrzeja Dudy w naszym regionie. Prawdopodobnie nie przyjedzie jednak do Lublina.

– Siłą rzeczy jest wiele innych miejsc, które muszą się znaleźć na jego trasie, jak chociażby Zamość. Szczegóły są jeszcze w trakcie ustalania – mówi nam Czarnek.

Według nieoficjalnych informacji to właśnie w Zamościu Andrzej Duda miałby zakończyć swoją kampanię. Wieńczące ją spotkanie miałoby się odbyć na Rynku Wielkim wieczorem 10 lipca, tuż przed nastaniem ciszy wyborczej.

Mateusz Morawiecki u żołnierzy w Chełmie i w krasnostawskiej firmie Wemax

„Rząd dziś nie pracuje”

Nie wiadomo, czy na Lubelszczyźnie przed drugą turą pojawi się Rafał Trzaskowski.

– Wysłaliśmy zaproszenie i bardzo chcemy tej wizyty, ale są jeszcze regiony, których Rafał Trzaskowski nie odwiedził. A w naszym województwie był już przed pierwszą turą – mówi Michał Krawczyk, lubelski poseł Koalicji Obywatelskiej. I dodaje: – Nie mamy premiera i ministrów, ale mamy posłów. Wszyscy działają w swoich okręgach, jesteśmy cały czas w trasie.

Krzysztof Grabczuk, poseł KO z Chełma. – Rząd dziś nie pracuje. Nikt nie wykonuje swoich obowiązków, wszyscy jeżdżą po kraju i pracują na rzecz kampanii. Tak nie powinno być. To pokazuje, że Andrzej Duda nie jest prezydentem wszystkich Polaków, tylko partii rządzącej.

Działania zgodne z logiką

Politolog i medioznawca z UMCS dr Wojciech Maguś: – Ewidentnie politykom PiS zależy na tym, by tam, gdzie partia ma duże poparcie, zmaksymalizować uczestnictwo swoich zwolenników w drugiej turze wyborów. To może przełożyć się na wynik, choć nie bez znaczenia będą także kształt i efekty ewentualnych debat przedwyborczych z udziałem obu kandydatów – zauważa dr Maguś. – Myślę, że działania sztabu Rafała Trzaskowskiego będą zmierzały do zmobilizowania wyborców w tych częściach kraju, w których to on miał większe poparcie. To jest zgodne z logiką kampanii wyborczych.

Mateusz Morawiecki w Tomaszowie Lubelskim i Zamościu

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Qba / 1 lipca 2020 r. o 23:18
+25
W takim szaleńczym tempie to do niedzieli zdążą rozbić ze dwie rządowe limuzyny.
Avatar
Tuco_Ramirez / 1 lipca 2020 r. o 22:17
+21
Przez Kraśnik przejechali tak jakby zapomnieli wyłączyć żelazko w domu albo zostawili ziemniaki na gazie. Na urwanie głowy, bez stosowania się do ograniczeń prędkości !!! Całe szczęście, że na końcu kolumny jechała karetka pogotowia ratunkowego na sygnale !!!
Avatar
Tuco_Ramirez / 1 lipca 2020 r. o 22:26
+20
... "nie o take Polske walczyłem" !!!
Avatar
wiesniak / 2 lipca 2020 r. o 06:10
+17
qrwa, czy ktoś pinokia zapraszał ???
Avatar
Janusz_Paliwas / 1 lipca 2020 r. o 22:23
+15
Przez Kraśnik przejechali tak jakby zapomnieli wyłączyć żelazko w domu albo zostawili ziemniaki na gazie. Na urwanie głowy, bez stosowania się do ograniczeń prędkości !!! Całe szczęście, że na końcu kolumny jechała karetka pogotowia ratunkowego na sygnale !!!
 Lepszy sort Polaków. Wolska naszych marzeń. Czegoś jeszcze nie rozumiesz ??
Avatar
Janusz_Paliwas / 1 lipca 2020 r. o 22:09
+14
Czyli jego stanowisko jest zbędne i kosztowne skoro bierze udział w kampanii ,,niezależnego'', a jego dwudniowa nieobecność nic nie zmienia, a pociąga tylko koszty dla podatników...
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 14:28
+6
Nie rozumiesz określenia "działacz partyjny". To taki ktoś, jak JarKacz - żyjący z pieniędzy partii. Trzaskowski był europoslem, posłem, ministrem, samorządowcem, ale nie utrzymankiem partii.
Jak Kali z PO być posłem to jest OK i on nie być utrzymankiem partii (i podatnika)  ale gdy Jarkacz być posłem to od razu i utrzymankiem ... A dawnoście Kali do nas z Afryki przylecieli ?
To chyba ty z jakiegoś dzikiego kraju przybyłeś. Poseł (zawodowy) nie jest utrzymankiem partii, tylko społeczeństwa. JarKacz jako prezes PiSu zapewne pobiera jakieś wynagrodzenie z tego tytulu, choćby niepieniężne (samochód, telefon, komputer itp.). Innymi słowy "działacz partyjny" pozostaje na utrzymaniu partii. Teraz zrozumiałeś?
To chyba ty z jakiegoś dzikiego kraju przybyłeś. Poseł (zawodowy) nie jest utrzymankiem partii, tylko społeczeństwa. JarKacz jako prezes PiSu zapewne pobiera jakieś wynagrodzenie z tego tytulu, choćby niepieniężne (samochód, telefon, komputer itp.). Innymi słowy "działacz partyjny" pozostaje na utrzymaniu partii. Teraz zrozumiałeś? rozwiń
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 10:39
+6
Rafauek znowu kłamie - "Nigdy nie byłem działaczem partyjnym". - 2009 eurodeputowany PO - 2010 szef sztabu kandydatki PO w wyborach samorządowych - 2013 minister w rządzie PO - 2014 sekretarz stanu w rządzie PO - 2015 poseł PO - 2016 członek zarządu PO
Nie rozumiesz określenia "działacz partyjny". To taki ktoś, jak JarKacz - żyjący z pieniędzy partii. Trzaskowski był europoslem, posłem, ministrem, samorządowcem, ale nie utrzymankiem partii.
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 10:37
+6
Za to Trzaskowski prezydent Warszawy pracuje w stolicy aż miło, siedzi tylko za tym biurkiem... Jak on tę kampanię prowadzi?
A może wziął urlop? Sprawdź, zanim pluć zaczniesz. A Pinokio urlopu nie wziął, chyba, że na żonę...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 lipca 2020 r. o 09:05
+2
Rafauek znowu kłamie - "Nigdy nie byłem działaczem partyjnym". - 2009 eurodeputowany PO - 2010 szef sztabu kandydatki PO w wyborach samorządowych - 2013 minister w rządzie PO - 2014 sekretarz stanu w rządzie PO - 2015 poseł PO - 2016 członek zarządu PO
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 19:36
+1
. Poseł (zawodowy) nie jest utrzymankiem partii, tylko społeczeństwa. JarKacz jako prezes PiSu zapewne pobiera jakieś wynagrodzenie z tego tytulu, choćby niepieniężne (samochód, telefon, komputer itp.). Innymi słowy "działacz partyjny" pozostaje na utrzymaniu partii. Teraz zrozumiałeś?
Nie myli ci się działacz z pracownikiem partii (np. informatykiem, doradcą , księgowym) ? To Kaczyński jako posel nie pobiera pieniędzy za posłowanie (podaj linki, źródło) ? A gdyby nawet z sejmu kasy nie pobierał to co ? źle ? To utrzymanek społeczeństwa jest lepszy od utrzymanka partii ? Dlaczego ? A wiesz , że nawet partie które zdobędą 3 proc. głosów otrzymują subwencje państwowe (czyli od społeczeństwa) a takie jak PO czy PiS dostają co roku po kilkanaście ,nieraz ok. 20 melonów i ta kasa od społeczeństwa idzie też pewnie na różnego rodzaju utrzymanków także partyjnych.
Pracownik, to pracownik, a działacz partyjny, to działacz partyjny. Kaczyński z pewnością pobiera dietę poselską i nie mam do tego żadnych zastrzeżeń - został wybrany, więc ma prawo. Ale naprawdę zaprzeczysz, że jest też, a może przede wszystkim działaczem partyjnym? A co do subwencji - to też jest legalne (można dyskutować, czy słuszne, czy sprawiedliwe, ale legalne jest na pewno), ale nie dyskutujemy tu o subwencjach tylko rozróżniamy posła czy ministra od działacza partyjnego.
Pracownik, to pracownik, a działacz partyjny, to działacz partyjny. Kaczyński z pewnością pobiera dietę poselską i nie mam do tego żadnych zastrzeżeń - został wybrany, więc ma prawo. Ale naprawdę zaprzeczysz, że jest też, a może przede wszystkim działaczem partyjnym? A co do subwencji - to też jest legalne (można dyskutować, czy słuszne, czy sprawiedliwe, ale legalne jest na pewno), ale nie dyskutujemy tu o subwencjach tylko rozróżniamy posła czy ministra od działacza partyjnego. rozwiń
Avatar
orzesz / 2 lipca 2020 r. o 19:06
+1
. Poseł (zawodowy) nie jest utrzymankiem partii, tylko społeczeństwa. JarKacz jako prezes PiSu zapewne pobiera jakieś wynagrodzenie z tego tytulu, choćby niepieniężne (samochód, telefon, komputer itp.). Innymi słowy "działacz partyjny" pozostaje na utrzymaniu partii. Teraz zrozumiałeś?
Nie myli ci się działacz z pracownikiem partii (np. informatykiem, doradcą , księgowym) ? To Kaczyński jako posel nie pobiera pieniędzy za posłowanie (podaj linki, źródło) ? A gdyby nawet z sejmu kasy nie pobierał to co ? źle ? To utrzymanek społeczeństwa jest lepszy od utrzymanka partii ? Dlaczego ? A wiesz , że nawet partie które zdobędą 3 proc. głosów otrzymują subwencje państwowe (czyli od społeczeństwa) a takie jak PO czy PiS dostają co roku po kilkanaście ,nieraz ok. 20 melonów i ta kasa od społeczeństwa idzie też pewnie na różnego rodzaju utrzymanków także partyjnych.
Nie myli ci się działacz z pracownikiem partii (np. informatykiem, doradcą , księgowym) ? To Kaczyński jako posel nie pobiera pieniędzy za posłowanie (podaj linki, źródło) ? A gdyby nawet z sejmu kasy nie pobierał to co ? źle ? To utrzymanek społeczeństwa jest lepszy od utrzymanka partii ? Dlaczego ? A wiesz , że nawet partie które zdobędą 3 proc. głosów otrzymują subwencje państwowe (czyli od społeczeństwa) a takie jak PO czy PiS dostają co roku po kilkanaście ,nieraz ok. 20 melonów i ta kasa od społeczeństwa idzie też pewnie... rozwiń
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 14:28
+6
Nie rozumiesz określenia "działacz partyjny". To taki ktoś, jak JarKacz - żyjący z pieniędzy partii. Trzaskowski był europoslem, posłem, ministrem, samorządowcem, ale nie utrzymankiem partii.
Jak Kali z PO być posłem to jest OK i on nie być utrzymankiem partii (i podatnika)  ale gdy Jarkacz być posłem to od razu i utrzymankiem ... A dawnoście Kali do nas z Afryki przylecieli ?
To chyba ty z jakiegoś dzikiego kraju przybyłeś. Poseł (zawodowy) nie jest utrzymankiem partii, tylko społeczeństwa. JarKacz jako prezes PiSu zapewne pobiera jakieś wynagrodzenie z tego tytulu, choćby niepieniężne (samochód, telefon, komputer itp.). Innymi słowy "działacz partyjny" pozostaje na utrzymaniu partii. Teraz zrozumiałeś?
To chyba ty z jakiegoś dzikiego kraju przybyłeś. Poseł (zawodowy) nie jest utrzymankiem partii, tylko społeczeństwa. JarKacz jako prezes PiSu zapewne pobiera jakieś wynagrodzenie z tego tytulu, choćby niepieniężne (samochód, telefon, komputer itp.). Innymi słowy "działacz partyjny" pozostaje na utrzymaniu partii. Teraz zrozumiałeś? rozwiń
Avatar
orzesz / 2 lipca 2020 r. o 14:08
-2
Nie rozumiesz określenia "działacz partyjny". To taki ktoś, jak JarKacz - żyjący z pieniędzy partii. Trzaskowski był europoslem, posłem, ministrem, samorządowcem, ale nie utrzymankiem partii.
Jak Kali z PO być posłem to jest OK i on nie być utrzymankiem partii (i podatnika)  ale gdy Jarkacz być posłem to od razu i utrzymankiem ... A dawnoście Kali do nas z Afryki przylecieli ?
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 10:39
+6
Rafauek znowu kłamie - "Nigdy nie byłem działaczem partyjnym". - 2009 eurodeputowany PO - 2010 szef sztabu kandydatki PO w wyborach samorządowych - 2013 minister w rządzie PO - 2014 sekretarz stanu w rządzie PO - 2015 poseł PO - 2016 członek zarządu PO
Nie rozumiesz określenia "działacz partyjny". To taki ktoś, jak JarKacz - żyjący z pieniędzy partii. Trzaskowski był europoslem, posłem, ministrem, samorządowcem, ale nie utrzymankiem partii.
Avatar
___K___ / 2 lipca 2020 r. o 10:37
+6
Za to Trzaskowski prezydent Warszawy pracuje w stolicy aż miło, siedzi tylko za tym biurkiem... Jak on tę kampanię prowadzi?
A może wziął urlop? Sprawdź, zanim pluć zaczniesz. A Pinokio urlopu nie wziął, chyba, że na żonę...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 lipca 2020 r. o 09:05
+2
Rafauek znowu kłamie - "Nigdy nie byłem działaczem partyjnym". - 2009 eurodeputowany PO - 2010 szef sztabu kandydatki PO w wyborach samorządowych - 2013 minister w rządzie PO - 2014 sekretarz stanu w rządzie PO - 2015 poseł PO - 2016 członek zarządu PO
Avatar
kapi / 2 lipca 2020 r. o 07:07
-7
Za to Trzaskowski prezydent Warszawy pracuje w stolicy aż miło, siedzi tylko za tym biurkiem... Jak on tę kampanię prowadzi?
Avatar
wiesniak / 2 lipca 2020 r. o 06:10
+17
qrwa, czy ktoś pinokia zapraszał ???
Avatar
Qba / 1 lipca 2020 r. o 23:18
+25
W takim szaleńczym tempie to do niedzieli zdążą rozbić ze dwie rządowe limuzyny.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Załatają ścieżkę przy Lubelskiej

Załatają ścieżkę przy Lubelskiej

Stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Lubelskiej w Puławach pogarsza się z każdym rokiem. Najgorzej wygląda odcinek na wysokości osiedla Niwa. Pieniędzy na jej kompleksowy remont Rejon Dróg Wojewódzkich nie ma.

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom
galeria

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Skody Fabii, która rozbiła się na jednym z domów w Niezdowie koło Opola Lubelskiego.

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Niegospodarności w Ministerstwie Zdrowia dotyczy śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi m.in. o zakup respiratorów za 200 mln zł od lubelskiej firmy E&K

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Sierż szt. Kamil Trochonowicz i sierż. Marta Golińska-Pieśko sami podtruli się tlenkiem węgla.