Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

23 grudnia 2007 r.
18:44
Edytuj ten wpis

Droga S-17 budzi emocje zwłaszcza w Wieprzowie

Autor: Zdjęcie autora BOGDAN NOWAK
0 9 A A

Droga szybkiego ruchu S-17 spędza sen z oczy mieszkańcom wioski. Przeciwko tej inwestycji złożyli protest do Urzędu Gminy w Tarnawatce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa trafiła także do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Małgorzata Palak mieszka wraz z mężem i czwórką dzieci obok drogi wojewódzkiej z Tomaszowa Lubelskiego do Łaszczowa. Wieść o budowie w Wieprzowie nowej trasy wytrąciła ją z równowagi. Boi się o bezpieczeństwo swojej rodziny.

- Nasza sąsiadka chciała jakiś czas temu przejść przez szosę i potrącił ją samochód - denerwuje się kobieta. - Zginęła. To samo spotkało też dziecko z wioski. Ruch samochodów już jest ogromny. Uprzykrza nam życie... Nowa trasa szybkiego ruchu to będzie katastrofa.

78-letni Józef Krawczyk także ma dość pędzących aut. - Nowa droga ma iść tuż za moją stodołą! - martwi się rolnik. - Tak jest w planach. A tę drogę, która już jest, mam obok domu. I teraz te samochody rozjeźdżą mnie z dwóch stron! Jak będę wtedy żyć? Mieszkańcy Wieprzowa zrobią wszystko, żeby nie dopuścić do tej inwestycji. Będziemy ostro protestować!

Przebudowa krajowej 17 to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w regionie.

Trasa prowadzi do przejścia granicznego w Hrebennem. Jeżdżą tędy codziennie tysiące tirów. Najbardziej mają ich dość mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego. Ulżyć ma im obwodnica, która będzie omijać miasto od wschodu. Ma mieć około 8 kilometrów długości, a jej budowa ruszy już w 2008 roku. Kolejnym etapem będzie przebudowa ok. 55-kilometrowego odcinka drogi na trasie Zamość-Hrebenne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracowuje aż pięć jej koncepcji (w grę wchodzi przebudowa istniejącej albo budowa nowej drogi). Jedna z projektowanych tras wiedzie przez Wieprzów. - Nie ma jeszcze pewności, że ta koncepcja zostanie wybrana do realizacji - uspokaja Marian Szałapski, sekretarz UG w Tarnawatce. - Do tego jeszcze daleko. Inwestycja na pewno nie ruszy przed 2012 rokiem.

Zarząd Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadził właśnie w zamojskich gminach konsultacje społeczne na temat planowanej inwestycji.

Odbyły się one m.in. w Łabuniach, Komarowie, Bełżcu i Sitnie. Budowa wywołała protesty nie tylko w Wieprzowie. Wątpliwości mają także mieszkańcy Tarnawatki i Krynic. - Tego nie da się uniknąć - mówi Janusz Wójtowicz, dyrektor lubelskiej GDDKiA. - Opinia mieszkańców jest ważna, ale musimy brać pod uwagę także uwarunkowania przyrodnicze, ochronę dóbr kultury i względy ekonomiczne. Trasa musi być optymalna. Dopiero gdy uzyskamy wszystkie dane, wybierzemy najlepszy wariant.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mc / 28 grudnia 2007 o 12:17
0
faktycznie zabrzmialo to tak jak bym bym mieszkancem jednej z tych wiosek:)
tak nie jest.
literowka;)

ale zgadzam sie z przedmowca!!

za mieszkancami moze choc nie musi przemiawia ze droga ekspresowa w przeciwienstwie do autostrad nie jest ogrodzona!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2007 o 14:58
0
mc napisał:
tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!!

Cytat: tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!! koniec cytatu

Nie rozumiem więc w czym jest problem?? Skoro nie będziecie korzystali z drogi ekspresowej to co ona wam przeszkadza?? Nie bedziecie tam wchodzili, nie beda ginęli piesi, zatem po raz kolejny powtórze, że argument jednej z bohaterek artykułu jest wyssany z palca. A co do korzystania z tych "alternatywnych przyległych i istniejących dróg" to nadal proponuje uzywac głowy (myśleć - to nie boli) podczas przechodzenia przez jezdnię i wtedy żadno auto was nie potrąci i nikt nie zginie. Proponuję też bardziej pilnowac swoje dzieci.

Cytat: tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!! koniec cytatu

Nie rozumiem więc w czym jest problem?? Skoro nie będziecie korzystali z drogi ekspresowej to co ona wam przeszkadza?? Nie bedziecie tam wchodzili, nie beda ginęli piesi, zatem po raz kolejny powtórze, że argument jednej z bohaterek artykułu jest wyssany z palca... rozwiń
Avatar
mc / 27 grudnia 2007 o 09:58
0
tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!!
Avatar
Gość / 26 grudnia 2007 o 16:00
0
Drogi mieszkańcu wieprzowa co w nic nie wierzysz. Może byś ruszył dupsko w troki i pojechał do Lubyczy Królewskiej. Tam niedawno zakończono modernizację krajowej 17 i trzeba będzie być naprawdę skończonym idiotą, żeby wpaśc pod nadjeżdżające auto, a przejeżedża ich tam dziennie kilka tysiecy. Przejścia dla pieszych z prawdziwego zdarzenia, przejście widac z odległosci kilkuset metrów... I jeżeli ktoś naprawde używa głowy zanim wejdzie na ulicę to nie ma szans by zginął. Może u was w wpeirzowie tak jest, że po jezdni chodzi sie jak po własnym podwórku, bo na wsi to wszystko mozliwe i nic mnie już ni zdziwi. A skoro lazicie po jezdni jak te swiete krowy to sie wcale nie dziwie, ze gina ludzie. Głupi zawsze zginie.
Drogi mieszkańcu wieprzowa co w nic nie wierzysz. Może byś ruszył dupsko w troki i pojechał do Lubyczy Królewskiej. Tam niedawno zakończono modernizację krajowej 17 i trzeba będzie być naprawdę skończonym idiotą, żeby wpaśc pod nadjeżdżające auto, a przejeżedża ich tam dziennie kilka tysiecy. Przejścia dla pieszych z prawdziwego zdarzenia, przejście widac z odległosci kilkuset metrów... I jeżeli ktoś naprawde używa głowy zanim wejdzie na ulicę to nie ma szans by zginął. Może u was w wpeirzowie tak jest, że po jezdni chodzi sie jak po własnym... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2007 o 13:07
0
Może mieszkańcy by chwilke pomyśleli i przyszło by im do głowy, że z taką inwestycją przychodzą również kładki dla pieszych itp.

Wierzysz w to, co piszesz?
Avatar
d / 24 grudnia 2007 o 10:24
0
Może mieszkańcy by chwilke pomyśleli i przyszło by im do głowy, że z taką inwestycją przychodzą również kładki dla pieszych itp. A napewno będzie bezpieczniej niżeli na wąskiej drodze po której samochody pędzą po 140 Ale jak to u nas autosrady drogi expresowe mają być ale jak już mi to będzie przeszkadzać to nie trzeba protestować
Avatar
marian / 24 grudnia 2007 o 10:09
0
Mieszkam koło 17 i jakoś nie narzekam
Avatar
Gość / 24 grudnia 2007 o 08:40
0
Ciekawy jestem jak Ty byś reagował, gdyby obok Twojego domu dniem i nocą jeździło setki tirów, a osobówki pędziły po 150km/h...
Avatar
marian / 24 grudnia 2007 o 07:48
0
Czytając ten teks odnosze wrażenie, że mieszkańcy Wieprzowa po raz pierwszy spotkali się z takim zjawiskiem jak szosa i jeżdżące nią auta... Rzeczą oczywista jest, że należy uważać podczas przechodzenia przez jezdnię, i to, że jedna z bohaterek artykułu wymieniła dwa przypadki śmierci od potrącenia samochodu to dla mnie żaden argument. Równie dobrze możemy powiedzieć "zgaśmy słońce" bo od jego promieni zmarło setki osób.
Avatar
mc / 28 grudnia 2007 o 12:17
0
faktycznie zabrzmialo to tak jak bym bym mieszkancem jednej z tych wiosek:)
tak nie jest.
literowka;)

ale zgadzam sie z przedmowca!!

za mieszkancami moze choc nie musi przemiawia ze droga ekspresowa w przeciwienstwie do autostrad nie jest ogrodzona!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2007 o 14:58
0
mc napisał:
tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!!

Cytat: tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!! koniec cytatu

Nie rozumiem więc w czym jest problem?? Skoro nie będziecie korzystali z drogi ekspresowej to co ona wam przeszkadza?? Nie bedziecie tam wchodzili, nie beda ginęli piesi, zatem po raz kolejny powtórze, że argument jednej z bohaterek artykułu jest wyssany z palca. A co do korzystania z tych "alternatywnych przyległych i istniejących dróg" to nadal proponuje uzywac głowy (myśleć - to nie boli) podczas przechodzenia przez jezdnię i wtedy żadno auto was nie potrąci i nikt nie zginie. Proponuję też bardziej pilnowac swoje dzieci.

Cytat: tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!! koniec cytatu

Nie rozumiem więc w czym jest problem?? Skoro nie będziecie korzystali z drogi ekspresowej to co ona wam przeszkadza?? Nie bedziecie tam wchodzili, nie beda ginęli piesi, zatem po raz kolejny powtórze, że argument jednej z bohaterek artykułu jest wyssany z palca... rozwiń
Avatar
mc / 27 grudnia 2007 o 09:58
0
tak tylko przypomne ze droga ekspresowa nie obsluguje przyleglego terenu takze mieszkancy takich wsi jak wspomniane w artykule na codzien nie bede korzystac z S-17 tylko z alternatywnych istniejacych lub zbudowanych drog!!
Avatar
Gość / 26 grudnia 2007 o 16:00
0
Drogi mieszkańcu wieprzowa co w nic nie wierzysz. Może byś ruszył dupsko w troki i pojechał do Lubyczy Królewskiej. Tam niedawno zakończono modernizację krajowej 17 i trzeba będzie być naprawdę skończonym idiotą, żeby wpaśc pod nadjeżdżające auto, a przejeżedża ich tam dziennie kilka tysiecy. Przejścia dla pieszych z prawdziwego zdarzenia, przejście widac z odległosci kilkuset metrów... I jeżeli ktoś naprawde używa głowy zanim wejdzie na ulicę to nie ma szans by zginął. Może u was w wpeirzowie tak jest, że po jezdni chodzi sie jak po własnym podwórku, bo na wsi to wszystko mozliwe i nic mnie już ni zdziwi. A skoro lazicie po jezdni jak te swiete krowy to sie wcale nie dziwie, ze gina ludzie. Głupi zawsze zginie.
Drogi mieszkańcu wieprzowa co w nic nie wierzysz. Może byś ruszył dupsko w troki i pojechał do Lubyczy Królewskiej. Tam niedawno zakończono modernizację krajowej 17 i trzeba będzie być naprawdę skończonym idiotą, żeby wpaśc pod nadjeżdżające auto, a przejeżedża ich tam dziennie kilka tysiecy. Przejścia dla pieszych z prawdziwego zdarzenia, przejście widac z odległosci kilkuset metrów... I jeżeli ktoś naprawde używa głowy zanim wejdzie na ulicę to nie ma szans by zginął. Może u was w wpeirzowie tak jest, że po jezdni chodzi sie jak po własnym... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2007 o 13:07
0
Może mieszkańcy by chwilke pomyśleli i przyszło by im do głowy, że z taką inwestycją przychodzą również kładki dla pieszych itp.

Wierzysz w to, co piszesz?
Avatar
d / 24 grudnia 2007 o 10:24
0
Może mieszkańcy by chwilke pomyśleli i przyszło by im do głowy, że z taką inwestycją przychodzą również kładki dla pieszych itp. A napewno będzie bezpieczniej niżeli na wąskiej drodze po której samochody pędzą po 140 Ale jak to u nas autosrady drogi expresowe mają być ale jak już mi to będzie przeszkadzać to nie trzeba protestować
Avatar
marian / 24 grudnia 2007 o 10:09
0
Mieszkam koło 17 i jakoś nie narzekam
Avatar
Gość / 24 grudnia 2007 o 08:40
0
Ciekawy jestem jak Ty byś reagował, gdyby obok Twojego domu dniem i nocą jeździło setki tirów, a osobówki pędziły po 150km/h...
Avatar
marian / 24 grudnia 2007 o 07:48
0
Czytając ten teks odnosze wrażenie, że mieszkańcy Wieprzowa po raz pierwszy spotkali się z takim zjawiskiem jak szosa i jeżdżące nią auta... Rzeczą oczywista jest, że należy uważać podczas przechodzenia przez jezdnię, i to, że jedna z bohaterek artykułu wymieniła dwa przypadki śmierci od potrącenia samochodu to dla mnie żaden argument. Równie dobrze możemy powiedzieć "zgaśmy słońce" bo od jego promieni zmarło setki osób.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmski Rower Miejski na wiosnę

Chełmski Rower Miejski na wiosnę 1 0

Miasto jest już na ostatnim etapie budowania systemu roweru miejskiego

Jest pozwolenie na zmiany w parku Ludowym

Jest pozwolenie na zmiany w parku Ludowym 0 0

Gotowe jest zamienne pozwolenie na budowę dotyczące zmian w parku Ludowym. Wydanie takiego dokumentu okazało się konieczne wskutek decyzji Ratusza o cięciach w projekcie odnowy parku.

Jak się zmienią okolice dworca PKP? W czwartek głosowanie Rady Miasta Lublin

Jak się zmienią okolice dworca PKP? W czwartek głosowanie Rady Miasta Lublin 0 0

Nad zatwierdzeniem planów zagospodarowania rejonu Dworca Głównego PKP oraz okolic ul. Krochmalnej głosować ma w czwartek Rada Miasta.

Romantycy Lekkich Obyczajów w klubie Graffiti
3 listopada 2018, 20:00

Romantycy Lekkich Obyczajów w klubie Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 3 listopada na scenie klubu Graffiti wystąpi formacja Romantycy Lekkich Obyczajów. Koncert odbędzie się o godz. 20.

Uczniowie stworzyli swoje wizje zamku w Bełżycach. Wyniki konkursu [zdjęcia]
NASZ PATRONAT
galeria

Uczniowie stworzyli swoje wizje zamku w Bełżycach. Wyniki konkursu [zdjęcia] 0 0

Baner przedstawiający wizerunek dawnego zamku w Bełżycach można oglądać w tym mieście przy ul. Zamkowej. Jest to dziecięce wyobrażenie tej budowli.

Kiepski początek sezonu w wykonaniu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kiepski początek sezonu w wykonaniu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 1

Jedno zwycięstwo i trzy porażki – kibice Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin liczyli na lepszy początek sezonu w wykonaniu swoich ulubienic. Co prawda, przegrane przyszły w starciu z mocnymi rywalami, ale styl gry i tak pozostawiał sporo do życzenia

Wybory samorządowe 2018. Oto nowa Rada Powiatu Kraśnickiego [lista radnych]

Wybory samorządowe 2018. Oto nowa Rada Powiatu Kraśnickiego [lista radnych] 1 3

Wybory do Rady Powiatu Kraśnickiego. Czy Polskie Stronnictwo Ludowe utrzyma władzę w powiecie kraśnickim? Wszystko zależy od rezultatów rozmów. PSL zdobył bowiem dokładnie tyle samo mandatów w Radzie co Prawo i Sprawiedliwość – 10. Decydująca będzie decyzja Jarosława Czerwa, lidera listy KW Łączy Nas Powiat Kraśnicki, który jako jedyny ze swojego komitetu wchodzi do Rady.

Lublin: Na tym rondzie dochodziło do wielu stłuczek. Będzie zmiana organizacji ruchu

Lublin: Na tym rondzie dochodziło do wielu stłuczek. Będzie zmiana organizacji ruchu 19 5

Miasto szykuje dużą zmianę zasad jazdy przez rondo Kuklińskiego, czyli skrzyżowanie al. Solidarności z al. Kompozytorów Polskich i ul. Lubomelską. Teraz, przy wyłączonej sygnalizacji, pierwszeństwo mają tu kierowcy jadący al. Solidarności. Od 3 listopada będzie tutaj obowiązywać ruch okrężny.

ES Besancon Feminin rywalem MKS Perła w Pucharze EHF

ES Besancon Feminin rywalem MKS Perła w Pucharze EHF 0 0

MKS Perła we wtorek poznał rywala w trzeciej rundzie eliminacji Pucharu EHF. Lublinianki w listopadzie zagrają z francuskim ES Besancon Feminin. W środę w ramach PGNiG Superligi zmierzą się za to z KPR Gminy Kobierzyce (godz. 18)

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Zamojskiego [lista radnych]

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Zamojskiego [lista radnych] 2 0

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów w powiecie zamojskim. Sprawdź skład nowej Rady Powiatu Zamojskiego. Najwięcej radnych w 23-osobowej radzie będzie miało PiS, które zdobyło 11 mandatów. Aby mieć większość w radzie musiałaby przekonać do poparcia jeszcze jednego radnego.