Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

18 czerwca 2021 r.
18:15

Jak Zamość okrąża polityczny kłopot z rondem. Otrzyma ono nazwę "im. Marii i Lecha Kaczyńskich"?

Autor: Zdjęcie autora agdy
0 2 A A
Rondo u zbiegu ulic: Piłsudskiego, Lubelskiej, Wiejskiej i Wojska Polskiego. Miało dostać za patrona gen. Józefa Hallera. Nie dostało
Rondo u zbiegu ulic: Piłsudskiego, Lubelskiej, Wiejskiej i Wojska Polskiego. Miało dostać za patrona gen. Józefa Hallera. Nie dostało (fot. Kazimierz Chmiel)

Jest projekt uchwały o zamiarze nadania nazwy planowanemu rondu w Zamościu im. Marii i Lecha Kaczyńskich. To próba rozwiązania kłopotliwej sytuacji, jaka powstała podczas poprzedniej sesji. Wówczas pojawił się kontrowersyjny pomysł na uhonorowanie państwa Kaczyńskich na innym rondzie. Niewiele brakowało, a radni PiS by musieli głosować, że nie chcą upamiętniać w Zamościu pary prezydenckiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek radni z Komisji Samorządu i Porządku Publicznego będą opiniować projekt uchwały w sprawie zamiaru nadania nazwy rondu na osiedlach Orzeszkowej-Reymonta, Kilińskiego i Planty w Zamościu. Z treści uchwały wynika, że chodzi o wyrażenie intencji co do nazwania ronda po jego wybudowaniu u zbiegu ulic: Piłsudskiego, Sadowej i Peowiaków imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. I że zaproponowana nazwa wymaga wcześniejszego zaopiniowania przez mieszkańców osiedli, na terenie których znajdzie się rondo.

Uzasadnienie intencyjnej uchwały, którą proponują władze miasta, przypomina sytuację z poprzedniej, majowej sesji. Chodzi o spór dotyczący nazwania innego, istniejącego już w Zamościu ronda u zbiegu ulic: Piłsudskiego, Lubelskiej, Wiejskiej i Wojska Polskiego. W banalnie zapowiadającym się głosowaniu miało dostać za patrona gen. Józefa Hallera. Nie dostało.

Burza majowa

31 maja w porządku obrad rady miasta były projekty uchwał dotyczące nadania nazwy dwóm rondom. Jedno znajduje się na osiedlu Promyk u zbiegu ulic: Krysińskiego, Sienkiewicza i Żdanowskiej. Miało dostać nazwę ppor. Stanisława Witeszczaka. Poszło błyskawicznie, „za” było 22 radnych, jedna osoba się wstrzymała, nikt nie był przeciw.

Następne było rondo na osiedlach Orzeszkowej-Reymonta, Kilińskiego i Powiatowa, które – jak chciał projekt uchwały – miało mieć nazwę gen. Hallera.

Wybrali ją mieszkańcy tych trzech osiedli jeszcze w marcu, podczas głosowań. Na każdym z osiedli wygrała inna propozycja, ale bohater czasów walki o Niepodległość zdobył najwięcej głosów. I to przyjęto za wersje oficjalną, choć były wątpliwości co do prawidłowości organizacji tych wyborów.

Jednak zanim doszło do głosowania, radny Dariusz Zagdański (PiS), wiceprzewodniczący RM w Zamościu, zgłosił wniosek, żeby rondo nie nazywało się gen. Hallera, ale nosiło imię śp. Marii i Lecha Kaczyńskich. Najpierw na sali była konsternacja. Zaskoczeni byli nawet radni klubu PiS. A potem była dyskusja trwają niemal dwie godziny.

Bo problem zrobił się polityczny. W szczególnie niezręcznej sytuacji wiceprzewodniczący postawił koleżanki i kolegów ze swojego klubu i z klubu prezydenta Andrzeja Wnuka. Niewiele brakowało, a radni PiS by musieli głosować... przeciw nazwaniu ronda imieniem pary prezydenckiej, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Do wyboru mieli działanie wbrew woli mieszkańców (czytaj: wyborców), którzy przecież chcieli generała.

Źle czy gorzej

Wówczas opozycyjny radny Sławomir Ćwik zgłosił wniosek, by w takim razie projekt uchwały nadającej nazwę rondu w ogóle zdjąć z porządku obrad. I wówczas się okazało, że ten pomysł w ogóle się nie spodobał opozycji, która uważała, że należy odrzucić w głosowaniu pomysł wiceprzewodniczącego i przegłosować nazwę, którą wskazali mieszkańcy.

Jednak Piotr Błażewicz (PiS), przewodniczący rady, wybrnął z sytuacji, poddając pod głosowanie, czyj wniosek jest dalej idący: radnego Ćwika czy radnego Zagdańskiego?

Kto śledzi głosowania w sali Consulatus zamojskiego Ratusza, mógł być zdziwiony, widząc jak jednomyślni są radni opozycyjni z radnym Zagdańskim i opowiadają się za... wnioskiem Zagdańskiego. Ale pozostali członkowie klubu PiS i radni prezydenccy byli w większości. Podobnie został przyjęty pomysł, by zdjąć z porządku obrad przyjęcie uchwały w sprawie nazwania ronda imieniem gen. Hallera.

– Próbowałem wówczas pogodzić zwaśnione strony, bo przecież było kilka propozycji nazwy, nie tylko generała Hallera. Inna rzecz to samo głosowanie. Na jakiej podstawie prawnej zarządy trzech osiedli je w ogóle przeprowadziły? I jak ono było zorganizowane? Zresztą nie tylko ja zwracałem uwagę na ten problem, rozmawialiśmy o tym po posiedzeniu komisji – wspomina ostatnią sesję radny Dariusz Zagdański, który nadal ma wątpliwości co do sposobu organizacji głosowania, w efekcie którego przyjęto, że mieszkańcy trzech osiedli zaopiniowali pozytywnie nazwę gen. Józefa Hallera.

Uchwała intencyjna, która się pojawia teraz, jest próbą pogodzenia woli mieszkańców i uhonorowania państwa Kaczyńskich, jak chciał wiceprzewodniczący.

Oba ronda będzie dzielić odległość około półtora kilometra.

I co teraz

– W kwietniu na spotkaniu klubu w luźnej rozmowie zaproponowałem, żeby uhonorować w Zamościu Marię i Lecha Kaczyńskich. Bez żadnych konkretów, po prostu to był tylko pomysł. Ale stało się, jak się stało. Z dyskusji, jaka się odbyła na sesji i z rozmów z mieszkańcami wynika, że wszyscy są „za”. Dlatego jest ten projekt uchwały. Dajemy sygnał, że jest taka wola – mówi przewodniczący Piotr Błażewicz. I dodaje, że jeśli w trakcie zbierania pomysłów na nazwę ronda pojawi się np. nazwa Ofiar katastrofy smoleńskiej, bo takie głosy też są, to oczywiście będzie brana pod uwagę.

Gdyby 28 czerwca radni przegłosowali uchwałę intencyjną, rozpocznie to procedury identyczne jak przy poprzednich rondach i ich nazwach. Mieszkańcy osiedli znów będą głosować.

– Nikt nie uzgadniał ze mną pomysłu nazwania ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego, Sadowej i Peowiaków imieniem Marii i Lecha Kaczyńskich ani na ten temat nie rozmawiał. Podtrzymuję swoje zdanie w sprawie nazwania imieniem świętej pamięci Marii i Lecha Kaczyńskich ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego, Lubelskiej, Wiejskiej i Wojska Polskiego. Ale decyzja należy do radnych – mówi wiceprzewodniczący Dariusz Zagdański, który nie rezygnuje ze swojego pomysłu i dodaje, że jest mu przykro, że w czasie poprzedniej sesji radni z klubu PiS i z klubu prezydenta Wnuka nie poparli jego wniosku.

Sesja wagi ciężkiej

28 czerwca szykuje się ciekawa i długa sesja, bo to posiedzenie, podczas którego będzie rozpatrywany doroczny raport o stanie miasta. Po przedstawieniu dokumentu – debata, w której oprócz radnych, mogą brać udział mieszkańcy. 15 osób. Po debacie – głosowanie nad udzieleniem prezydentowi Andrzejowi Wnukowi wotum zaufania.

W porządku obrad znajdzie się też wspomniana uchwała intencyjna oraz ponownie uchwała nadająca istniejącemu rondu nazwę gen. Hallera.

Kluczowy będzie porządek obrad i pewnie przyjmowanie go zajmie trochę czasu. Jeśli uchwała intencyjna zostanie przegłosowana jako pierwsza, los nazwy ronda „gen. Józefa Hallera” wyda się przesądzony. Mieszkańcy będą mieć swojego generała.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 2

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kroll / 18 czerwca 2021 r. o 19:11
+19
Oj, będzie się czym chwalić na forum krajowym i europejskim z rozwoju cywilizacji regionu C IV RP WSTAJĄCEJ z KOLAN - czyli Lubelszczyzny. Pomnik w LK Opolu i rondo LK w Zamościu. Krok do przodu. Gratuluję postępu. Na miarę społeczności. I jej wodzów. I szamanów.
Avatar
zdziwiony / 22 czerwca 2021 r. o 17:01
+5
Dupowłastwo wielkie, najlepiej nazwać rondo im. Jarosława Wielkiego Kaczyńskiego !
Avatar
zdziwiony / 22 czerwca 2021 r. o 17:01
+5
Dupowłastwo wielkie, najlepiej nazwać rondo im. Jarosława Wielkiego Kaczyńskiego !
Avatar
Kroll / 18 czerwca 2021 r. o 19:11
+19
Oj, będzie się czym chwalić na forum krajowym i europejskim z rozwoju cywilizacji regionu C IV RP WSTAJĄCEJ z KOLAN - czyli Lubelszczyzny. Pomnik w LK Opolu i rondo LK w Zamościu. Krok do przodu. Gratuluję postępu. Na miarę społeczności. I jej wodzów. I szamanów.
Zobacz wszystkie komentarze 2

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Muzyka z pogranicza". Koncert Fonii Lublina
1 sierpnia 2021, 19:00

"Muzyka z pogranicza". Koncert Fonii Lublina

W niedzielę, 1 sierpnia o godz. 19, będzie można w formie online wysłuchać koncertu "Muzyka z pogranicza" z całorocznego cyklu Fonie Lublina.

Ile zarabia strażnik miejski w Puławach? Już trzeci raz szukają chętnych do pracy

Ile zarabia strażnik miejski w Puławach? Już trzeci raz szukają chętnych do pracy

Już po raz trzeci w przeciągu roku Urząd Miasta Puławy oferuje pracę trzem strażnikom miejskim. W poprzednich dwóch naborach udało się zatrudnić zaledwie jedną osobę.

Biała Podlaska: Spółka energetyczna czeka na harmonogram prac od miasta

Biała Podlaska: Spółka energetyczna czeka na harmonogram prac od miasta

Na początku lipca miasto zapowiedziało, że rusza z przebudową ulicy Podmiejskiej. Ale spółka energetyczna nie doczekała się jeszcze harmonogramu prac od urzędników.

Łączą kablem inteligencję z tradycją. A do tego mają wielkie serca
Rozmowa

Łączą kablem inteligencję z tradycją. A do tego mają wielkie serca

Z Krzysztofem Pietrzakiem z lubelskiej firmy Inteligentne Instalacje Elektryczne rozmawiamy o szkolnictwie zawodowym, sytuacji w branży po pandemii oraz o tym, czy mamy wielkie serca.

Lao Che we wrześniu w Lublinie
5 września 2021, 17:00

Lao Che we wrześniu w Lublinie

Po ponad 20 latach grania zespół Lao Che zawiesza działalność. Ale zanim to nastąpi, popularna formacja wyrusza w ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. 5 września wystąpi w Lublinie.

Igrzyska rozpoczęte. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia
film

Igrzyska rozpoczęte. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia

Tokio, Japonia. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Uroczystość przeprowadzono bez obecności widzów na stadionie olimpijskim.

Ekshumacja na cmentarzu w Kraśniku. Kto został pochowany w zbiorowych mogiłach?

Ekshumacja na cmentarzu w Kraśniku. Kto został pochowany w zbiorowych mogiłach?

Kto spoczywa w zbiorowych mogiłach przy ogrodzeniu cmentarza od strony ul. Żytniej w Kraśniku? To będzie wiadomo dokładnie po przeprowadzeniu częściowej ekshumacji. Obecnie urząd miasta szuka firmy, która przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą renowacji grobu wojennego.

Nowe miejsce w Puławach. O!gródek z restauracją, sklepem i adopcjami kotów
galeria

Nowe miejsce w Puławach. O!gródek z restauracją, sklepem i adopcjami kotów

Wcześniej piwiarnia z golonką w menu, teraz restauracja wegańska oraz sklep ze zdrową żywnością i ogródek z atrakcjami dla dzieci oraz azyl dla bezdomnych kotów. Marta Wójtowicz i jej przyjaciółka Monika Kubiszewska zapraszają do O!gródka w Puławach.

Górnik Łęczna kontra Cracovia, czyli ósmy sezon w ekstraklasie czas zacząć
film

Górnik Łęczna kontra Cracovia, czyli ósmy sezon w ekstraklasie czas zacząć

Górnik Łęczna w sobotnie popołudnie zainauguruje swój ósmy sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Zielono-czarni w 224 meczu w historii swoich występów w ekstraklasie podejmować będą drużynę Cracovii

Darmowe zabiegi dla psów i kotów. Warunek: właściciel musi mieszkać w Świdniku

Darmowe zabiegi dla psów i kotów. Warunek: właściciel musi mieszkać w Świdniku

Mieszkańcy Świdnika, którym mają zwierzęta mogą za darmo wysterylizować, wykastrować psa lub kota. Na koszt miasta pupil może zostać też zaczipowany.

Nowa wystawa w sierpniu w Zaułku Hartwigów
1 sierpnia 2021, 0:00

Nowa wystawa w sierpniu w Zaułku Hartwigów

Prace fotograficzne Artura Pastora będzie można w sierpniu podziwiać w Zaułku Hartwigów. Wystawa będzie prezentować Portugalki w różnych rolach społecznych.

Mama: Po prostu chcę żeby Kubuś nie cierpiał. Ostatnia chwila na pomoc dla 3-latka z Biłgoraja

Mama: Po prostu chcę żeby Kubuś nie cierpiał. Ostatnia chwila na pomoc dla 3-latka z Biłgoraja

Termin operacji w klinice w Miami już jest, bilety na samolot też kupione. Teraz pozostaje tylko walka z czasem, aby udało się zebrać jeszcze ponad 200 tysięcy złotych na opłacenie operacji dla 3-letniego Kuby Pawęzki z Biłgoraja.

Wisła Puławy przed sezonem w II lidze. Najpierw aklimatyzacja, potem myśli o awansie

Wisła Puławy przed sezonem w II lidze. Najpierw aklimatyzacja, potem myśli o awansie

Wisła Puławy szykuje się na sezon 2021/2022. Do tej pory do drużyny Mariusza Pawlaka dołączył tylko Portugalczyk Carlos Daniel. Wkrótce można się jednak spodziewać kolejnych transferów. Dobra wiadomość to także powrót do drużyny Przemysława Skałeckiego, który był testowany przez ekstraklasowego Radomiaka

Biała Podlaska: Na stadionie piłkarskim plac budowy

Biała Podlaska: Na stadionie piłkarskim plac budowy

Teren stadionu został już przekazany wykonawcom trzeciego etapu przebudowy. Inwestycją zajmą się dwie bialskie firmy.

Tony betonu. Tak drogowcy szkodzą drzewom z ul. Lipowej
galeria

Tony betonu. Tak drogowcy szkodzą drzewom z ul. Lipowej

Wbrew wyraźnemu zakazowi firma przebudowująca ul. Lipową składowała pod drzewami palety z płytami chodnikowymi. W piątek naliczyliśmy ich około 60 takich palet. Po naszej interwencji Urząd Miasta wezwał firmę do ich usunięcia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.