Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

7 stycznia 2014 r.
12:47
Edytuj ten wpis

Nexa z Zamościa kontra fiskus. Śledczy umorzyli sprawę

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
15 17 A A

Prokuratura umorzyła śledztwo, dotyczące kontroli skarbowych w zamojskiej firmie Nexa. Właściciel spółki, zarzucał urzędnikom, że celowo przedłużają formalności, by pogrążyć firmę. Śledczy nie dopatrzyli się jednak przestępstwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O kłopotach zamojskiej Nexy pisaliśmy kilkukrotnie. Firma jest obecna na rynku od początku lat 90, ubiegłego wieku. Zajmuje się handlem sprzętem RTV i AGD. W ostatnich latach spółka stanęła na krawędzi bankructwa. Właściciel musiał zwolnić niemal wszystkich z ponad 170 osobowej załogi. Wszystko przez kontrole fiskusa, który od 2011 roku sprawdza, czy firma powinna otrzymać zwrot 30 mln zł podatku VAT. W sprawie nie zapadły żadne rozstrzygnięcia. Jak dowodził, Stanisław Kujawa, właściciel Nexy, urzędnicy z premedytacją przedłużali postępowania. Przedsiębiorca skierował więc sprawę do prokuratury. Poskarżył się na kierownictwo UKS i Urzędu Skarbowego. Chodziło o przekraczanie uprawnień i wywieranie nacisków na podwładnych, bezzasadne przedłużanie postępowania i poświadczenie nieprawdy w dokumentach.
Śledztwo dotyczyło działań urzędników z okresu od października 2012 roku do lutego 2013 roku. Kontrolerzy mieli blokować zwrot części VAT - blisko 16 mln zł. Śledczy uznali jednak, że nie doszło do złamania prawa. - Nie znaleziono dowodów, by ktokolwiek wpływał na działania urzędników - mówi Jadwiga Nowak, szefowa Prokuratury Rejonowej Północ. - Sami świadkowie tego nie potwierdzili. Nie potwierdzono również, by ktoś z urzędników poświadczył nieprawdę do dokumentach. - A także, by przedłużanie kontroli było wynikiem czynników pozamerytorycznych - dodaje prokurator Nowak. - Firma miała kontrahentów zagranicznych. Chcąc ich sprawdzić, nasze służby musiały korzystać z pomocy organów z innych państw. Takie procedury trwają. Do podobnych wniosków doszli przedstawiciele resortu finansów, którzy badali działania fiskusa, dotyczące Nexy. Sprawę analizuje również Najwyższa Izba Kontroli.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
przedsiębiorca / 26 stycznia 2015 o 17:30
0
Ustawa z dnia 18 marca 1921 roku
o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników. 
(Dz. U. Nr 30 poz. 177)


Art. 1. Urzędnik, winny popełnienia w związku z urzędowaniem i z pogwałceniem obowiązków urzędowych i służbowych:

kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), albo udziału w tychże (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli mienie skradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone) było mu dostępne lub powierzone z powodu służby lub stanowiska służbowego; oszustwa lub udziału w niem (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli oszustwo popełniono w ten sposób, że winny w zamiarze osiągnięcia dla siebie lub osoby trzeciej nieprawnej korzyści majątkowej wyrządził innemu szkodę majątkową przez wprowadzenie w błąd lub utrzymywanie w błędzie za pomocą przedstawienia okoliczności fałszywych, albo przekręcania lub ukrywania prawdziwych - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.
Ustawa z dnia 18 marca 1921 roku
o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych pr... rozwiń
Avatar
ares1970 / 24 stycznia 2015 o 19:11
0

To jest kraj złodziei i bantytów.!!!!!!!! Tą Skarbówkę powinni już dawno zamknąć, ale tego nie zrobią. Przecierz jest to czysty dochód dla tych co siedzą na Wiejskiej. Złodzeje pier....ni. A ych urzędasów powinna dotykać taka kara jak w USA za swoje niekompetencje !!!!!!!!!!!! Zwykły obywatel kraju

Avatar
kobra / 24 stycznia 2015 o 19:05
0

celebrytom niech dadza wolna wole dawac a co im wolno, podatkow nie beda płacić beda sie szczerzyc do kamer a reszta zapłaci

Avatar
TomciuNS / 24 stycznia 2015 o 14:18
0

Powiedzmy se szczerze. Zwracany jest VAT w momencie dużej inwestycji lub zakupu co w bieżącym okresie znacznie przekracza wpływy ze sprzedaży (dz. operacyjnej). Przed wypłatą takiej ilości pieniędzy Urząd musi sprawdzić czy nie ma machlojek i czy rzeczywiiście firma coś wybudowała/zainwestowała. Jeśli nie inwestuje a żąda zwrotu bo ma nadwyżkę zakupów np. na towarze - to jest sygnał, że za chwile upadnie i "nie będzie winnego" a VATu też do U.S. nie zwróci - jako że wymyśli np. "zniszczenie cz. towaru na skutek zalania, przeterminowania, zepsucia". Żeby wydawac wyrokui trzeba tez usłyszeć racje drugiej strony.

Powiedzmy se szczerze. Zwracany jest VAT w momencie dużej inwestycji lub zakupu co w bieżącym okresie znacznie przekracza wpływy ze sprzedaży (dz. operacyjnej). Przed wypłatą takiej ilości pieniędzy Urząd musi sprawdzić czy nie ma machlojek i czy rzeczywiiście firma coś wybudowała/zainwestowała. Jeśli nie inwestuje a żąda zwrotu bo ma nadwyżkę zakupów np. na towarze - to jest sygnał, że za chwile upadnie i "nie będzie winnego" a VATu też do U.S. nie zwróci - jako że wymyśli np. "zniszczenie cz. towaru na skutek zalania, przeterminowania, ... rozwiń

Avatar
Tomi / 23 stycznia 2015 o 08:04
0

Do ,,Klientka" - od kiedy to urząd skarbowy interweniuje w sprawie łamania praw konsumenta? Nie zna się Pani, to niech lepiej się nie odzywać. Do ,,Jaromir" - skoro już rzucasz oskarżenia to więcej szczegółów poproszę bo Pański skrótowy opis o tym, że robił interesy z Ukraincami, oni kupowali, towar wyjechał na ukraine a potem on kupował od nich?!? Jaki to ma sens? Nazwiska, funkcje pełnione w firmie rzekomych świadków i ewentualne podboje seksualne nic nie wnoszą do tematu. Pokazują tylko Pańską ,,Januszowatość" i cebuli smród. Sprawa interesująca, chętnie poczytam rzeczowe komentarze.

Do ,,Klientka" - od kiedy to urząd skarbowy interweniuje w sprawie łamania praw konsumenta? Nie zna się Pani, to niech lepiej się nie odzywać. Do ,,Jaromir" - skoro już rzucasz oskarżenia to więcej szczegółów poproszę bo Pański skrótowy opis o tym, że robił interesy z Ukraincami, oni kupowali, towar wyjechał na ukraine a potem on kupował od nich?!? Jaki to ma sens? Nazwiska, funkcje pełnione w firmie rzekomych świadków i ewentualne podboje seksualne nic nie wnoszą do tematu. Pokazują tylko Pańską ,,Januszowatość" i cebuli smród. Sprawa in... rozwiń

Avatar
Juicy360 / 21 stycznia 2015 o 09:14
0

Na bruk urzędników! 

Avatar
Grzegorz / 2 listopada 2014 o 21:01
0
Tak jak Pan Kujawa stwierdzil w programie. Urzednicy US oraz prokuratorzy to debile a jest to stad poniewaz nie ponosza zadnej odpowiedzialnosci za swoje zmyslone decyzje. Nie ponosza i nigdy nie poniosa bo aparat panstwowy chroni takich przestepcow jak ci urzednicy co wiecej dzialaja na polecenie z wyzszego szczebla.
Avatar
Klientka / 31 marca 2014 o 09:45
0

Parę lat temu kupiłam pralkę w NEXA, zapłaciłam gotówką "z góry" za pełnowartościowy egzemplarz, a otrzymałam "gołą" pralkę, wg mnie eksponat wystawowy. Nie przyjęłam, dowieziono drugą w opakowaniu. Po zainstalowaniu okazało się, że pralka przecieka. Zadzwoniłam do firmy i powiadomiłam o usterce. Pani ekspedientka, bardzo pewnym głosem pouczyła mnie, że jak kilka razy użyję to ujście zarośnie kamieniem i problem zniknie. Oczywiście tak sprawy nie zakończyłam, po kilku wojenkach dostarczono kolejną pralkę. Władzom firmy oświadczyłam, że był to pierwszy i ostatni zakup. Nie usłyszałam słowa przepraszam za stracony czas i emocje, raczej obcesowo potraktowana; trwało to ponad trzy tygodnie. Teraz po wpisach na forum wnioskuję, że w niekomfortowych okolicznościach nie byłam jedyna. To tyle... 

Parę lat temu kupiłam pralkę w NEXA, zapłaciłam gotówką "z góry" za pełnowartościowy egzemplarz, a otrzymałam "gołą" pralkę, wg mnie eksponat wystawowy. Nie przyjęłam, dowieziono drugą w opakowaniu. Po zainstalowaniu okazało się, że pralka przecieka. Zadzwoniłam do firmy i powiadomiłam o usterce. Pani ekspedientka, bardzo pewnym głosem pouczyła mnie, że jak kilka razy użyję to ujście zarośnie kamieniem i problem zniknie. Oczywiście tak sprawy nie zakończyłam, po kilku wojenkach dostarczono kolejną pralkę. Władzom firmy oświadczyłam, ... rozwiń

Avatar
Jaromir / 30 marca 2014 o 23:24
0

Potwierdzam! To jest oszust.Pracowałem tam w sklepie internetowym. Dał mi pełne hasła do całego systemu abym na bierząco korygował błędy. Ukraińcy kupowali i wywozili towar a potem były TAXFREE przerabiane tak aby jemu skapło do kieszeni a ukraińcy mieli dodadkowy odsyp. Wystarczy zapytać personel z Piłsudskiego w Zamościu a szczególnie kierownika sklepu oraz szefa magazynu Mańka. Kto tam pracował to wie o kogo chodzi. Maniek nie jednego kierowcę i nie jeden sklep oszukał ręka w rękę z preziem.

Moja była zona tam pracowała. Aż go rączki świeżbiły aby się dobrać. Nie przepuszczał żadnej pracownicy. Nawet dobierał się do swojej synowej. Tak tak do synowej. Myślał, że jest bogiem. A jego wyjazdy do Tajlandi? To poco? Każdy wie po co tacy podstarzali playboy-e jeżdżą.

Potwierdzam! To jest oszust.Pracowałem tam w sklepie internetowym. Dał mi pełne hasła do całego systemu abym na bierząco korygował błędy. Ukraińcy kupowali i wywozili towar a potem były TAXFREE przerabiane tak aby jemu skapło do kieszeni a ukraińcy mieli dodadkowy odsyp. Wystarczy zapytać personel z Piłsudskiego w Zamościu a szczególnie kierownika sklepu oraz szefa magazynu Mańka. Kto tam pracował to wie o kogo chodzi. Maniek nie jednego kierowcę i nie jeden sklep oszukał ręka w rękę z preziem.

Moja była zona tam pracowała. Aż go r... rozwiń

Avatar
GIGANT / 4 lutego 2014 o 08:26
0

" Nosił wilk razy kilka , ponieśli i wilka".Ma dziad w końcu za swoje , to największy prostak jakiego znałem , zawsze kogoś musiał wyrolować ,złodziej i tyle dlatego aż miło patrzeć ....jak się miota jak rybka w sieci - game ower !!!!

Avatar
przedsiębiorca / 26 stycznia 2015 o 17:30
0
Ustawa z dnia 18 marca 1921 roku
o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników. 
(Dz. U. Nr 30 poz. 177)


Art. 1. Urzędnik, winny popełnienia w związku z urzędowaniem i z pogwałceniem obowiązków urzędowych i służbowych:

kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), albo udziału w tychże (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli mienie skradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone) było mu dostępne lub powierzone z powodu służby lub stanowiska służbowego; oszustwa lub udziału w niem (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli oszustwo popełniono w ten sposób, że winny w zamiarze osiągnięcia dla siebie lub osoby trzeciej nieprawnej korzyści majątkowej wyrządził innemu szkodę majątkową przez wprowadzenie w błąd lub utrzymywanie w błędzie za pomocą przedstawienia okoliczności fałszywych, albo przekręcania lub ukrywania prawdziwych - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.
Ustawa z dnia 18 marca 1921 roku
o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych pr... rozwiń
Avatar
ares1970 / 24 stycznia 2015 o 19:11
0

To jest kraj złodziei i bantytów.!!!!!!!! Tą Skarbówkę powinni już dawno zamknąć, ale tego nie zrobią. Przecierz jest to czysty dochód dla tych co siedzą na Wiejskiej. Złodzeje pier....ni. A ych urzędasów powinna dotykać taka kara jak w USA za swoje niekompetencje !!!!!!!!!!!! Zwykły obywatel kraju

Avatar
kobra / 24 stycznia 2015 o 19:05
0

celebrytom niech dadza wolna wole dawac a co im wolno, podatkow nie beda płacić beda sie szczerzyc do kamer a reszta zapłaci

Avatar
TomciuNS / 24 stycznia 2015 o 14:18
0

Powiedzmy se szczerze. Zwracany jest VAT w momencie dużej inwestycji lub zakupu co w bieżącym okresie znacznie przekracza wpływy ze sprzedaży (dz. operacyjnej). Przed wypłatą takiej ilości pieniędzy Urząd musi sprawdzić czy nie ma machlojek i czy rzeczywiiście firma coś wybudowała/zainwestowała. Jeśli nie inwestuje a żąda zwrotu bo ma nadwyżkę zakupów np. na towarze - to jest sygnał, że za chwile upadnie i "nie będzie winnego" a VATu też do U.S. nie zwróci - jako że wymyśli np. "zniszczenie cz. towaru na skutek zalania, przeterminowania, zepsucia". Żeby wydawac wyrokui trzeba tez usłyszeć racje drugiej strony.

Powiedzmy se szczerze. Zwracany jest VAT w momencie dużej inwestycji lub zakupu co w bieżącym okresie znacznie przekracza wpływy ze sprzedaży (dz. operacyjnej). Przed wypłatą takiej ilości pieniędzy Urząd musi sprawdzić czy nie ma machlojek i czy rzeczywiiście firma coś wybudowała/zainwestowała. Jeśli nie inwestuje a żąda zwrotu bo ma nadwyżkę zakupów np. na towarze - to jest sygnał, że za chwile upadnie i "nie będzie winnego" a VATu też do U.S. nie zwróci - jako że wymyśli np. "zniszczenie cz. towaru na skutek zalania, przeterminowania, ... rozwiń

Avatar
Tomi / 23 stycznia 2015 o 08:04
0

Do ,,Klientka" - od kiedy to urząd skarbowy interweniuje w sprawie łamania praw konsumenta? Nie zna się Pani, to niech lepiej się nie odzywać. Do ,,Jaromir" - skoro już rzucasz oskarżenia to więcej szczegółów poproszę bo Pański skrótowy opis o tym, że robił interesy z Ukraincami, oni kupowali, towar wyjechał na ukraine a potem on kupował od nich?!? Jaki to ma sens? Nazwiska, funkcje pełnione w firmie rzekomych świadków i ewentualne podboje seksualne nic nie wnoszą do tematu. Pokazują tylko Pańską ,,Januszowatość" i cebuli smród. Sprawa interesująca, chętnie poczytam rzeczowe komentarze.

Do ,,Klientka" - od kiedy to urząd skarbowy interweniuje w sprawie łamania praw konsumenta? Nie zna się Pani, to niech lepiej się nie odzywać. Do ,,Jaromir" - skoro już rzucasz oskarżenia to więcej szczegółów poproszę bo Pański skrótowy opis o tym, że robił interesy z Ukraincami, oni kupowali, towar wyjechał na ukraine a potem on kupował od nich?!? Jaki to ma sens? Nazwiska, funkcje pełnione w firmie rzekomych świadków i ewentualne podboje seksualne nic nie wnoszą do tematu. Pokazują tylko Pańską ,,Januszowatość" i cebuli smród. Sprawa in... rozwiń

Avatar
Juicy360 / 21 stycznia 2015 o 09:14
0

Na bruk urzędników! 

Avatar
Grzegorz / 2 listopada 2014 o 21:01
0
Tak jak Pan Kujawa stwierdzil w programie. Urzednicy US oraz prokuratorzy to debile a jest to stad poniewaz nie ponosza zadnej odpowiedzialnosci za swoje zmyslone decyzje. Nie ponosza i nigdy nie poniosa bo aparat panstwowy chroni takich przestepcow jak ci urzednicy co wiecej dzialaja na polecenie z wyzszego szczebla.
Avatar
Klientka / 31 marca 2014 o 09:45
0

Parę lat temu kupiłam pralkę w NEXA, zapłaciłam gotówką "z góry" za pełnowartościowy egzemplarz, a otrzymałam "gołą" pralkę, wg mnie eksponat wystawowy. Nie przyjęłam, dowieziono drugą w opakowaniu. Po zainstalowaniu okazało się, że pralka przecieka. Zadzwoniłam do firmy i powiadomiłam o usterce. Pani ekspedientka, bardzo pewnym głosem pouczyła mnie, że jak kilka razy użyję to ujście zarośnie kamieniem i problem zniknie. Oczywiście tak sprawy nie zakończyłam, po kilku wojenkach dostarczono kolejną pralkę. Władzom firmy oświadczyłam, że był to pierwszy i ostatni zakup. Nie usłyszałam słowa przepraszam za stracony czas i emocje, raczej obcesowo potraktowana; trwało to ponad trzy tygodnie. Teraz po wpisach na forum wnioskuję, że w niekomfortowych okolicznościach nie byłam jedyna. To tyle... 

Parę lat temu kupiłam pralkę w NEXA, zapłaciłam gotówką "z góry" za pełnowartościowy egzemplarz, a otrzymałam "gołą" pralkę, wg mnie eksponat wystawowy. Nie przyjęłam, dowieziono drugą w opakowaniu. Po zainstalowaniu okazało się, że pralka przecieka. Zadzwoniłam do firmy i powiadomiłam o usterce. Pani ekspedientka, bardzo pewnym głosem pouczyła mnie, że jak kilka razy użyję to ujście zarośnie kamieniem i problem zniknie. Oczywiście tak sprawy nie zakończyłam, po kilku wojenkach dostarczono kolejną pralkę. Władzom firmy oświadczyłam, ... rozwiń

Avatar
Jaromir / 30 marca 2014 o 23:24
0

Potwierdzam! To jest oszust.Pracowałem tam w sklepie internetowym. Dał mi pełne hasła do całego systemu abym na bierząco korygował błędy. Ukraińcy kupowali i wywozili towar a potem były TAXFREE przerabiane tak aby jemu skapło do kieszeni a ukraińcy mieli dodadkowy odsyp. Wystarczy zapytać personel z Piłsudskiego w Zamościu a szczególnie kierownika sklepu oraz szefa magazynu Mańka. Kto tam pracował to wie o kogo chodzi. Maniek nie jednego kierowcę i nie jeden sklep oszukał ręka w rękę z preziem.

Moja była zona tam pracowała. Aż go rączki świeżbiły aby się dobrać. Nie przepuszczał żadnej pracownicy. Nawet dobierał się do swojej synowej. Tak tak do synowej. Myślał, że jest bogiem. A jego wyjazdy do Tajlandi? To poco? Każdy wie po co tacy podstarzali playboy-e jeżdżą.

Potwierdzam! To jest oszust.Pracowałem tam w sklepie internetowym. Dał mi pełne hasła do całego systemu abym na bierząco korygował błędy. Ukraińcy kupowali i wywozili towar a potem były TAXFREE przerabiane tak aby jemu skapło do kieszeni a ukraińcy mieli dodadkowy odsyp. Wystarczy zapytać personel z Piłsudskiego w Zamościu a szczególnie kierownika sklepu oraz szefa magazynu Mańka. Kto tam pracował to wie o kogo chodzi. Maniek nie jednego kierowcę i nie jeden sklep oszukał ręka w rękę z preziem.

Moja była zona tam pracowała. Aż go r... rozwiń

Avatar
GIGANT / 4 lutego 2014 o 08:26
0

" Nosił wilk razy kilka , ponieśli i wilka".Ma dziad w końcu za swoje , to największy prostak jakiego znałem , zawsze kogoś musiał wyrolować ,złodziej i tyle dlatego aż miło patrzeć ....jak się miota jak rybka w sieci - game ower !!!!

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 420 37

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.