Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 września 2021 r.
19:16

Paweł Skrzydlewski rektorem Akademii Zamojskiej. Opowiadał o "cnotach niewieścich", krytykował weganizm

Autor: Zdjęcie autora agdy
146 19 A A
Paweł Skrzydlewski odebrał dziś nominację na rektora Akademii Zamojskiej z rąk Przemysława Czarnka
Paweł Skrzydlewski odebrał dziś nominację na rektora Akademii Zamojskiej z rąk Przemysława Czarnka (fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki)

Od dzisiaj Zamość ma Akademię Zamojską, której pierwszym rektorem został Paweł Skrzydlewski. Nominował go minister Przemysław Czarnek. Rektor to etyk, absolwent KUL i doradca Czarnka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamość jest miastem akademickim. Sejm głosami posłów PiS przegłosował, a prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę która z dniem 1 września utworzyła Akademię Zamojską. Do środy nie było wiadomo, kto będzie jej rektorem. Ustawa określała jedynie, że powołuje go minister edukacji i nauki.

Wcześniejsze przypuszczenia się potwierdziły, reaktywowaną uczelnią pokieruje dr hab. Paweł Skrzydlewski. To absolwent filozofii KUL, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Przez wiele lat był związany z Wydziałem Filozofii KUL. Od zeszłego roku pełni funkcję doradcy ministra edukacji i nauki.

Jak wylicza oficjalny komunikat ministerstwa pierwszy rektor to uczestnik projektów badawczych, w tym m.in. projektu „Pomniki Polskiej Filozofii Chrześcijańskiej XX wieku”, a także kierownik merytoryczny i pomysłodawca projektu „Nie broda czyni filozofa”.

– Prof. Skrzydlewski związany jest z naszą uczelnią od około ośmiu lat, zatrudniał go poprzedni rektor. W tym momencie nie mam informacji, że zrezygnował z pracy czy zmienia charakter zatrudnienia. Ale jeśli informacje się potwierdzą i prof. Skrzydlewski dostanie nominację na rektora Akademii Zamojskiej, oczywiście w żaden sposób nie będę blokować jego decyzji. Będę życzył sukcesów i bacznie się przyglądał jak akademia poradzi sobie na rynku. Z tego co czytałem w uchwale, ma mieć profil humanistyczny – mówił w środę w godzinach popołudniowych Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, który dodał, że w ocenie wielu osób, sytuacja która ma miejsce w Zamościu jest bez precedensu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie jest państwową placówką, która funkcjonuje na identycznych zasadach co zlikwidowana właśnie Uczelnia Państwowa im. Szymonowica w Zamościu. To na jej bazie powstała akademia.

– Oczywiście, że odczuwam ogromną satysfakcję z efektów naszych działań, zwłaszcza, że od początku brałem udział w pracach społecznego komitetu działającego na rzecz reaktywacji Akademii Zamojskiej. Bez politycznego poparcia, które mieliśmy, to by się nie udało – mówi prof. Wojciech Kolanowski, który dzisiaj w Zamościu był na spotkaniu z ministrem Przemysławem Czarnkiem i dwoma rektorami, Pawłem Skrzydlewskim, rektorem Akademii Zamojskiej i Andrzejem Samborskim, rektorem Uczelni Państwowej im. Szymonowica w Zamościu. – Spotkanie miało charakter organizacyjny – dodaje profesor, który potwierdza, że widział nominację prof. Skrzydlewskiego na stanowisko rektora Akademii Zamojskiej.

Mimo wielu prób, nie udało nam się w środę skontaktować z rektorem Skrzydlewskim.

Cnoty niewieście i niecnoty

O prof. Skrzydlewskim ostatnio w mediach było głośno po jego wypowiedzi na temat cnót niewieścich, które szczególnie akcentują godność kobiety. Padło to w kontekście priorytetów polityki oświatowej na następny rok szkolny.

Wcześniejsze jego wypowiedzi dotyczyły między innymi uczestników protestów przeciwko zaostrzenia prawa aborcyjnego. Uważał, że protesty inspirują wrogowie Polski, władza nie powinna iść na żadne kompromisy: "Dziś na ulice polskich miast wychodzą ludzie młodzi, często nastoletni lub dzieci. Ludzie, którzy kierowani podszeptami diabła sączonymi przez media, zwyrodniałych nauczycieli i profesorów, wykrzykują wulgaryzmy i mówią straszne rzeczy, protestując przeciwko piekłu zgotowanemu kobietom. Patrzą na to wszystko z radością wrogowie Polski, widząc w tym szansę na jej unicestwienie".

W zeszłym roku w czasie kampanii prezydenckiej w TVP krytykował Rafała Trzaskowskiego, który przyznał się do fascynacji filozofem Baruchem Spinozą.

Krytykuje też ruch wegański, który jego zdaniem nie dostrzega różnicy między zwierzęciem a człowiekiem, bardzo często odwołując się do światopoglądów orientalnych, bazujących na teorii reinkarnacji.  

Środowiska LGBT postrzega jako najemników obcych mocarstw, obcych fundacji kosmopolitycznych, które nienawidzą Pana Boga, nienawidzą tradycji.

Akademia dobra, Akademia zła

Pomysł reaktywowanie Akademii Zamojskiej pojawiał się w Zamościu co jakiś czas od wielu lat. W zeszłym roku powstał społeczny komitet, by tę ideę zrealizować. Gdy związany z naszym regionem Przemysław Czarnek został ministrem edukacji i nauki, członkowie komitetu uznali, że to szansa dla ich pomysłu.

W tym gronie był poseł PiS, Sławomir Zawiślak, który stał się posłem wnioskodawcą ustawy powołującej do życia akademię. Projekt trafił do Sejmu w połowie marca, 8 lipca ustawa została przyjęta, głosami PiS. Gorzej Akademii Zamojskiej poszło w Senacie. Ale Sejm, także głosami PiS, w sierpniu ustawę przegłosował. Stało się to na słynnym posiedzeniu z reasumpcją i „LexTVN”. 14 sierpnia ustawę podpisał prezydent.

Zwolennicy utworzenia Akademii Zamojskiej cały czas podkreślali, że to historyczny moment, bo Zamość i region otrzymały wyjątkową, prorozwojową szansę. Nie wyobrażają sobie aby można było ją zaprzepaścić. 

Największy sprzeciw i fale krytyki wzbudził fakt utworzenia AZ na bazie istniejącej od kilkunastu lat w Zamościu uczelni zawodowej. Ustawa z dniem 1 września powołała akademię, która przejęła wszystkie prawa i obowiązki Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica.

Nieistniejąca już formalnie placówka posiadała prawo do prowadzenia kształcenia na 9 kierunkach studiów pierwszego stopnia: filologia, bezpieczeństwo narodowe, finanse i rachunkowość, informatyka, logistyka, mechanika i budowa maszyn, pedagogika, pielęgniarstwo, turystyka i rekreacja.

Zlikwidowana uczelnia w trakcie procedowania ustawy wyrażała stanowczy sprzeciw planom, jej władze tłumaczyły, że to pogwałcenie praworządności i zasad demokracji. Krytycznie o takim sposobie reaktywowania akademii wypowiadała się też Polska Akademia Nauk, Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego a także Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Konferencja Publicznych Uczelni Zawodowych.

Jeszcze 1 września UPZ na swoim Fb zachęcała do rejestracji oferując studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie (II stopnia).

(Wykorzystano informacje z materiałów OKO.press)

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kroll / 1 września 2021 r. o 20:19
+49
Pan Arkadiusz się myli. Szkoła pana Czarka nie będzie miała profilu humanistycznego. To będzie profil fundamentalistyczno- chrześcijański. Podobne uczelnie zajmujące się islamem można znaleźć w Teheranie a teraz też w Kabulu. Nie mieszajmy do tego humanizmu. Bo akurat przyszły pan rektor i jego pryncypał Czarek Przemysław humanizm mają głęboko w poważaniu. Ba, walczą z nim jak mogą.
Avatar
Kroll / 1 września 2021 r. o 19:58
+37
To jedno jest pewne - na stołówce nowej szkoły w Zamościu będzie dominować wieprzowina i drób. Sznycle, boczek i kurze udka w przerwach pomiędzy mszami i wykładami będą serwowane w każdy dzień z wyjątkiem piątku. W piątek śledź w cebuli i szproty w oleju. Gaudeamus igitur.
Avatar
Mark211 / 1 września 2021 r. o 21:45
+27
To jedno jest pewne - na stołówce nowej szkoły w Zamościu będzie dominować wieprzowina i drób. Sznycle, boczek i kurze udka w przerwach pomiędzy mszami i wykładami będą serwowane w każdy dzień z wyjątkiem piątku. W piątek śledź w cebuli i szproty w oleju. Gaudeamus igitur.
 Drugim pewniakiem będą comiesięczne badania ginekologiczne w obecności rektora a u prymusek przez samego ministra zamiast stypendium.
Avatar
lbn / 1 września 2021 r. o 22:22
+24
Problem z Czarnkiem na tym polega, że on jest święcie przekonany, że ma rację a co gorsza, wszelkie ataki względem jego pomysłów traktuje jako ataki na siebie-pomazańca boskiego. On nie rozumie, że nie jest żadnym prawicowcem a socjalistą zaś socjalizm to fatalna droga błędu. Taki mądry a różnicy między Piłsudskim i Dmowskim żadnej nie dostrzegał nigdy. Większość decyzji personalnych tego pana pokazuje, że kieruje się on małostkowymi zasadami i powołuje zasadniczo lizusów, odrzucając głosy racjonalne i konstruktywne w dyskusji, jeśli tylko odczyta, że nie zgadzają się z jego rzekomo katolicką drogą.. Skrzydlewski był kiedyś nieźle zapowiadającym się naukowcem jednak mocno się oddalił od idei głoszonych przez mistrza Krąpca czy Feliksa Konecznego, którego życie i dzieła badał za to świetnie się odnalazł w nurcie socjalizmu. Nawiasem mówiąc, śmieszne są te idee cnót niewieścich w kontekście osobistych historii niektórych jaśnie oświeconych socjalistów z szeregów obecnie rządzących. (kto wie, ten wie). Nie proszę Państwa, oni wszyscy (Czarnek i jego poplecznicy i beneficjenci jego decyzji personalnych-obowiązkowo związani z pisem) nie są aż takimi ignorantami, by prostych spraw nie rozumieć. Oni są zwyczajnie, jak ich patron, karierowiczami.
Problem z Czarnkiem na tym polega, że on jest święcie przekonany, że ma rację a co gorsza, wszelkie ataki względem jego pomysłów traktuje jako ataki na siebie-pomazańca boskiego. On nie rozumie, że nie jest żadnym prawicowcem a socjalistą zaś socjalizm to fatalna droga błędu. Taki mądry a różnicy między Piłsudskim i Dmowskim żadnej nie dostrzegał nigdy. Większość decyzji personalnych tego pana pokazuje, że kieruje się on małostkowymi zasadami i powołuje zasadniczo lizusów, odrzucając głosy racjonalne i konstruktywne w dyskusji, jeśli tylko... rozwiń
Avatar
antypiss / 2 września 2021 r. o 00:17
+17
Sekta i tyle.
Avatar
Gutek / 2 września 2021 r. o 13:18
+12
Pan Arkadiusz się myli. Szkoła pana Czarka nie będzie miała profilu humanistycznego. To będzie profil fundamentalistyczno- chrześcijański. Podobne uczelnie zajmujące się islamem można znaleźć w Teheranie a teraz też w Kabulu. Nie mieszajmy do tego humanizmu. Bo akurat przyszły pan rektor i jego pryncypał Czarek Przemysław humanizm mają głęboko w poważaniu. Ba, walczą z nim jak mogą.
Masz dowód na tą walkę, czy plujesz bez sensu za kopiejki?
 Poczytaj i posłuchaj co mówi i jak mówi Czarnek tylko ślepy nie widzi , że jest fundamentalistą chrześcijańskim . Chce zaserwować naszym dzieciom indoktrynacje katolicką , a ponoć jesteśmy państwem świeckim .
 Poczytaj i posłuchaj co mówi i jak mówi Czarnek tylko ślepy nie widzi , że jest fundamentalistą chrześcijańskim . Chce zaserwować naszym dzieciom indoktrynacje katolicką , a ponoć jesteśmy państwem świeckim . rozwiń
Avatar
___K___ / 2 września 2021 r. o 14:43
+11
I bardzo dobrze, że krytykuje te wegańskie bzdury. Wystarczy posłuchać, jakie banialuki wygaduje choćby taka Spurek czy jej podobni nawiedzeni osobnicy. Na dodatek chciałaby narzucić innym spożywanie kiełków czy zielska. Lewactwo to jednak stan umysłu...
To tak jak PiS, ty i wam podobni próbujecie wszędzie, wszelkimi siłami, wpechnąć religię katolicką. Jesteście nawiedzonymi osobnikami i to jest dopiero stan u..., nie, nie umysłu, bo to z umysłem ma niewiele wspólnego.
Avatar
___K___ / 2 września 2021 r. o 14:44
+9
Pan Arkadiusz się myli. Szkoła pana Czarka nie będzie miała profilu humanistycznego. To będzie profil fundamentalistyczno- chrześcijański. Podobne uczelnie zajmujące się islamem można znaleźć w Teheranie a teraz też w Kabulu. Nie mieszajmy do tego humanizmu. Bo akurat przyszły pan rektor i jego pryncypał Czarek Przemysław humanizm mają głęboko w poważaniu. Ba, walczą z nim jak mogą.
Lewackie wycie słychać znakomicie. Uwielbiam jak lewaki się prują i wydaje im się ze mają monopl na wiedzę.  A to są zwykle tępaki.
A potrafisz coś merytorycznie? Bo widzę, że PiSiaki i katolicy, to obrażać jedynie potrafią.
A potrafisz coś merytorycznie? Bo widzę, że PiSiaki i katolicy, to obrażać jedynie potrafią. rozwiń
Avatar
Jasin / 2 września 2021 r. o 12:43
+9
Założyli sobie akademię, buhahaha. Chyba szkolną, z okazji Dnia Dziecka... Pisie geniusze intelektu, buhahahaha
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 września 2021 r. o 11:26
+9
‘’Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją’’
Avatar
___K___ / 2 września 2021 r. o 14:45
+2
lewacka gadzinówka znowu szczuje? "Cnota jest habitualną i trwałą dyspozycją do czynienia dobra. Pozwala ona osobie nie tylko wypełniać dobre czyny, ale także dawać z siebie to, co najlepsze. Osoba cnotliwa wszystkimi swoimi siłami zmysłowymi i duchowymi dąży do dobra, zabiega o nie i wybiera je w konkretnych działaniach (KKK,n.l803)."
 O, to praktycznie żaden ksiądz się nie łapie...
Avatar
___K___ / 2 września 2021 r. o 14:44
0
Pan Arkadiusz się myli. Szkoła pana Czarka nie będzie miała profilu humanistycznego. To będzie profil fundamentalistyczno- chrześcijański. Podobne uczelnie zajmujące się islamem można znaleźć w Teheranie a teraz też w Kabulu. Nie mieszajmy do tego humanizmu. Bo akurat przyszły pan rektor i jego pryncypał Czarek Przemysław humanizm mają głęboko w poważaniu. Ba, walczą z nim jak mogą.
Masz dowód na tą walkę, czy plujesz bez sensu za kopiejki?
 Ja mam. Cała masa wypiowiedzi obu panów.
Avatar
___K___ / 2 września 2021 r. o 14:44
+9
Pan Arkadiusz się myli. Szkoła pana Czarka nie będzie miała profilu humanistycznego. To będzie profil fundamentalistyczno- chrześcijański. Podobne uczelnie zajmujące się islamem można znaleźć w Teheranie a teraz też w Kabulu. Nie mieszajmy do tego humanizmu. Bo akurat przyszły pan rektor i jego pryncypał Czarek Przemysław humanizm mają głęboko w poważaniu. Ba, walczą z nim jak mogą.
Lewackie wycie słychać znakomicie. Uwielbiam jak lewaki się prują i wydaje im się ze mają monopl na wiedzę.  A to są zwykle tępaki.
A potrafisz coś merytorycznie? Bo widzę, że PiSiaki i katolicy, to obrażać jedynie potrafią.
A potrafisz coś merytorycznie? Bo widzę, że PiSiaki i katolicy, to obrażać jedynie potrafią. rozwiń
Avatar
___K___ / 2 września 2021 r. o 14:43
+11
I bardzo dobrze, że krytykuje te wegańskie bzdury. Wystarczy posłuchać, jakie banialuki wygaduje choćby taka Spurek czy jej podobni nawiedzeni osobnicy. Na dodatek chciałaby narzucić innym spożywanie kiełków czy zielska. Lewactwo to jednak stan umysłu...
To tak jak PiS, ty i wam podobni próbujecie wszędzie, wszelkimi siłami, wpechnąć religię katolicką. Jesteście nawiedzonymi osobnikami i to jest dopiero stan u..., nie, nie umysłu, bo to z umysłem ma niewiele wspólnego.
Avatar
Gutek / 2 września 2021 r. o 13:18
+12
Pan Arkadiusz się myli. Szkoła pana Czarka nie będzie miała profilu humanistycznego. To będzie profil fundamentalistyczno- chrześcijański. Podobne uczelnie zajmujące się islamem można znaleźć w Teheranie a teraz też w Kabulu. Nie mieszajmy do tego humanizmu. Bo akurat przyszły pan rektor i jego pryncypał Czarek Przemysław humanizm mają głęboko w poważaniu. Ba, walczą z nim jak mogą.
Masz dowód na tą walkę, czy plujesz bez sensu za kopiejki?
 Poczytaj i posłuchaj co mówi i jak mówi Czarnek tylko ślepy nie widzi , że jest fundamentalistą chrześcijańskim . Chce zaserwować naszym dzieciom indoktrynacje katolicką , a ponoć jesteśmy państwem świeckim .
 Poczytaj i posłuchaj co mówi i jak mówi Czarnek tylko ślepy nie widzi , że jest fundamentalistą chrześcijańskim . Chce zaserwować naszym dzieciom indoktrynacje katolicką , a ponoć jesteśmy państwem świeckim . rozwiń
Avatar
Jasin / 2 września 2021 r. o 12:43
+9
Założyli sobie akademię, buhahaha. Chyba szkolną, z okazji Dnia Dziecka... Pisie geniusze intelektu, buhahahaha
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 września 2021 r. o 11:26
+9
‘’Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją’’
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 września 2021 r. o 11:18
-3
lewacka gadzinówka znowu szczuje? "Cnota jest habitualną i trwałą dyspozycją do czynienia dobra. Pozwala ona osobie nie tylko wypełniać dobre czyny, ale także dawać z siebie to, co najlepsze. Osoba cnotliwa wszystkimi swoimi siłami zmysłowymi i duchowymi dąży do dobra, zabiega o nie i wybiera je w konkretnych działaniach (KKK,n.l803)."
Avatar
jozekad2020 / 2 września 2021 r. o 08:45
-3
A co zlego jest w krytyce weganizmu?
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 września 2021 r. o 07:52
+8
“Próbuje się nam, proszę państwa, wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia”
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Koncert hip-hopowy, autobus miejski i mobilna scena – to część projektów budżetu obywatelskiego w Lubartowie na rok 2022. Głosowanie 26 i 27 września.

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

2200 zł na rękę i „trzynastka” – takie warunki pracy oferuje Straż Miejska, która chce zatrudnić osiem osób na stanowiskach strażników. Na zgłoszenia chętnych będzie czekać do 1 października

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Co najmniej do połowy października potrwa ankieta dla osób niepełnosprawnych, która ma pokazać ich problemy związane z uczestniczeniem w wydarzeniach kulturalnych. Internetowe badanie (linkd.pl/paupr) prowadzi Stowarzyszenie Otwieracz i samorząd Lublina.

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera eksport niezależnie od jego kierunku. Nasze instrumenty są uniwersalne i stosowane na całym świecie

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

26 września to w tym roku szczególna data dla niemieckiego społeczeństwa, ponieważ tego dnia odbędą się za naszą zachodnią granicą wybory do Bundestagu. Co więcej, po 16 latach ze stanowiska kanclerza Niemiec ustępuje Angela Merkel. Czy Niemcy zdecydują się na kontynuację dotychczasowej polityki wybierając jej protegowanego, czyli Armina Lascheta z unii CDU/CSU? Czy większe szanse na zwycięstwo posiada SPD lub Zieloni? Jak wyglądają ostatnie sondaże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

III liga: Orlęta Spomlek muszą skończyć z oddawaniem goli za darmo, teoretycznie łatwiejszy rywal Avii

Czas na dziewiątą serię gier. Najtrudniejsze zadanie czeka piłkarzy Podlasia. Białczanie zagrają na wyjeździe z wiceliderem – rezerwami Cracovii. Teoretycznie łatwiejszą przeprawę powinni mieć piłkarze: Orląt Spomlek i Avii Świdnik, bo zmierzą się z rywalami z dołu tabeli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.