Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

9 grudnia 2008 r.
13:23
Edytuj ten wpis

Sarna wpadła i wypadła przez szybę

0 14 A A

Zwierzę odbiło się od samochodu i wpadło przez szybę do innego auta. Kierowca
ze wstrząśnieniem mózgu, złamanym nosem i raną oka leży w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gdy podróżujący w kierunku Biłgoraja 20-latek przejeżdżał w poniedziałek przez Tarnawę Dużą, na jego poloneza wpadła sarna. Nie było mowy o hamowaniu.

– Zwierzę odbiło się od samochodu, powodując niewielkie uszkodzenia, a następnie przez przednią szybę wpadło do innego pojazdu – informuje sierż. Milena Galarda z policji w Biłgoraju.

O wielkim pechu może mówić jadący w stronę Lublina 39-letni mieszkaniec gminy Janów Lubelski, który wymijał w tym czasie poloneza. To właśnie do jego volkswagena wpadła sarna. Po uderzeniu w kierowcę, zwierzę przeleciało przez samochód i… wypadło przez tylną szybę. Zginęło na miejscu. Karetka odwiozła pokiereszowanego kierowcę do szpitala. Samochód został poważnie uszkodzony. Kierowca poloneza z gminy Turbin był trzeźwy.

Zabite zwierzę powinni zabrać do utylizacji drogowcy. – Takie są przepisy – mówi
Henryk Studnicki, zamojski łowczy okręgowy. – Zwierzyna w stanie wolnym jest własnością Skarbu Państwa i myśliwi nie odpowiadają za wyrządzone przez nią straty na drodze. Właściciele samochodów, którzy nie mają wykupionego właściwego ubezpieczenia, mają później w związku z tym kłopoty. Przychodzą do nas, ale odsyłamy ich z kwitkiem.

Dodaje, że koło łowieckie mogłoby być pociągnięte do odpowiedzialności tylko wtedy, gdyby do wypadku doszło podczas tak zwanej naganki w ramach zbiorowego polowania. Zwraca też uwagę, że ginąca na drodze zwierzyna to duży problem.

– Pod kołami samochodów giną sarny, dziki i łosie – mówi Studnicki. – Najgroźniejsze jest zderzenie z tym ostatnim, bo łoś waży ponad 300 kilogramów.

Tego samego dnia na drogach powiatu biłgorajskiego doszło jeszcze do dwóch kolizji z udziałem zwierząt. W Luchowie Dolnym pod Tarnogrodem 26-latkowi wpadł pod audi pies. Skończyło się na uszkodzeniu zderzaka i chłodnicy.

Na trasie Naklik–Szyszków w gminie Potok Górny z kolei pod skodę wbiegła sarna. 52-letniemu kierowcy z gminy Biszcza nic się nie stało, ale ma zaklepaną wizytę w warsztacie samochodowym.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jan / 10 grudnia 2008 r. o 16:59
Sebastian napisał:
W ruchu drogowym nie występuje manewr mijania. Mamy omijanie (przeszkoda nieruchoma), wymijanie (w przypadku omawianym), wyprzedzanie (oczywiste). To tak gwoli ścisłości, poprawiaczu
pzdr

Sebastianie - sprawdziłem, rzeczywiście nie miałem racji, nie ma mijania jest wymijanie (w przypadku omawianym). Dzięki za naukę. Przepraszam tych, których wprowadziłem w błąd.
dku omawianym). Dzięki za naukę. Przepraszam tych, których wprowadziłem w błąd. rozwiń
Avatar
o boze / 10 grudnia 2008 r. o 10:13
a ja mysle ze warto przewidywac kierowcow, zwierzata itp szczegolnie jak nie ma znakow bo gdy nie ma znakow moze przeciez spotkac komus tragedia proste nie? a pozniej dyskutujemy kto jest winny czy kierowca czy zarządca drog za brak znakow albo ze tak powiem brak dobrej nawierzchni ale to inna sprawka

a kierowca musial szybko jechac czy tylko sarna szybko wpadla wprost na auto?
Avatar
Sebastian / 10 grudnia 2008 r. o 10:03
Jan napisał:
!.Nie Turbin lecz Turobin.
2.Mogło być mijanie się pojazdów jadących z przeciwnych stron a nie wymijanie.


W ruchu drogowym nie występuje manewr mijania. Mamy omijanie (przeszkoda nieruchoma), wymijanie (w przypadku omawianym), wyprzedzanie (oczywiste). To tak gwoli ścisłości, poprawiaczu
pzdr
Avatar
Edward / 10 grudnia 2008 r. o 08:42
Pilot napisał:
[size=3][color="#FF0000"]Nie życzę sobie publikowania zdjęcia uśmierconej sarny z wypadku !![/color][/size]


A ja sobie nie życzę żebyś tu pisał takimi wielkimi czerwonymi literami! Nie podobają ci się zdjęcia to nik ci nie każe tu wchodzić
Avatar
Stacho / 10 grudnia 2008 r. o 08:41
tomi napisał:
A g.... mnie obchodza uszkodzenia samochodow....Co ze zwierzetami?? Ich szkoda najbardziej a nie samochodow!!


Jabyś ty pajacu miał zderzenie z sarną i rozbity samochód to inaczej byś mówił. Znalazł się obrońca zwierząt.... PAJAC!!!!
Avatar
Jan / 10 grudnia 2008 r. o 07:26
!.Nie Turbin lecz Turobin.
2.Mogło być mijanie się pojazdów jadących z przeciwnych stron a nie wymijanie.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 r. o 06:02
znalzł się soecjalista od oznakowania, sarny oczywiście też znają się na znakach i przechodzą wyłącznie tam gdzie one być powinny. Jak jedziesz człowieku drogą przez las (z obu stron) to czy znaki są czy ich nie ma to raczej możesz spotkać zwierza a nie lądująego beninga. MYŚLEĆ.
Avatar
mariusz / 10 grudnia 2008 r. o 05:54
Maciek napisał:
To nie prawda, że skarb Państwa nie odpowiada za zwierzęta dzikie!!!
Mamy w Polsce Ustawę o drogach publicznych (Dz.U. Nr 14 poz. 60 z 21 marca 1985 r.) i kodeks drogowy.
W Art. 20. Ustawy o drogach publicznych tejże ustawy czytamy, o obowiązkach zarządcy drogi. Tak więc
„(…) Do zarządcy drogi należy w szczególności:
4) utrzymanie nawierzchni drogi, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą;
5) realizacja zadań w zakresie inżynierii ruchu”

Jak piszecie, że takie potrącenia miały już tam miejce to trzeba sprawdzić oznakowanie drogi.

Jeżeli droga nie miała znaku A18 B "zwierzęta dzikie" a takie potrącenia już się zdarzały to sprawa jest wygrana. Jest to bowiem rażące zaniedbanie urzędników.

Kolejna sprawa to odległość ustawienia znaku A18 B. Sam znak ostrzegawczy obowiązuje na drogach z prędkością powyżej 60 km/h tylko w odległości od 150 do 300 metrów. Trzeba sprawdzić oznakowanie drogi. Może brakuje tabiczki T - 2.

A drogowcy niech ustawiają znaki, siatki przy drogach!!! Niech ratują ludzi i zwierzeta!!! Za to biorą pensje i jest to ich zas...obowiązek!!!
Zainteresowanych bezpłatną pomocą proszę o kontakt z lubelskim dziennikarzem Dziennika Wschodniego 'puzio@dziennikwschodni.pl'
lub ze mną na adres kulka@kulka.pl
rozwiń
Avatar
mieszkam niedaleko / 9 grudnia 2008 r. o 22:30
a mi was szkoda barany:P droga jest dla ludzi a nie zwierzat. jakbyscie byli kierowcami to byscie zminili zdanie łosie! zdrowie człowiek jest chyba wazniejsze niz zwierząt a jak sie ze mna nie zgadzacie to przypomnijcie sobie co jedliscie na sniadanie obiad lub kolacje? nie bylo tam wedliny ze świniaka....???!!! no i co?????
Avatar
Pilot / 9 grudnia 2008 r. o 22:14
[size=3][color="#FF0000"]Nie życzę sobie publikowania zdjęcia uśmierconej sarny z wypadku !![/color][/size]
Avatar
Jan / 10 grudnia 2008 r. o 16:59
Sebastian napisał:
W ruchu drogowym nie występuje manewr mijania. Mamy omijanie (przeszkoda nieruchoma), wymijanie (w przypadku omawianym), wyprzedzanie (oczywiste). To tak gwoli ścisłości, poprawiaczu
pzdr

Sebastianie - sprawdziłem, rzeczywiście nie miałem racji, nie ma mijania jest wymijanie (w przypadku omawianym). Dzięki za naukę. Przepraszam tych, których wprowadziłem w błąd.
dku omawianym). Dzięki za naukę. Przepraszam tych, których wprowadziłem w błąd. rozwiń
Avatar
o boze / 10 grudnia 2008 r. o 10:13
a ja mysle ze warto przewidywac kierowcow, zwierzata itp szczegolnie jak nie ma znakow bo gdy nie ma znakow moze przeciez spotkac komus tragedia proste nie? a pozniej dyskutujemy kto jest winny czy kierowca czy zarządca drog za brak znakow albo ze tak powiem brak dobrej nawierzchni ale to inna sprawka

a kierowca musial szybko jechac czy tylko sarna szybko wpadla wprost na auto?
Avatar
Sebastian / 10 grudnia 2008 r. o 10:03
Jan napisał:
!.Nie Turbin lecz Turobin.
2.Mogło być mijanie się pojazdów jadących z przeciwnych stron a nie wymijanie.


W ruchu drogowym nie występuje manewr mijania. Mamy omijanie (przeszkoda nieruchoma), wymijanie (w przypadku omawianym), wyprzedzanie (oczywiste). To tak gwoli ścisłości, poprawiaczu
pzdr
Avatar
Edward / 10 grudnia 2008 r. o 08:42
Pilot napisał:
[size=3][color="#FF0000"]Nie życzę sobie publikowania zdjęcia uśmierconej sarny z wypadku !![/color][/size]


A ja sobie nie życzę żebyś tu pisał takimi wielkimi czerwonymi literami! Nie podobają ci się zdjęcia to nik ci nie każe tu wchodzić
Avatar
Stacho / 10 grudnia 2008 r. o 08:41
tomi napisał:
A g.... mnie obchodza uszkodzenia samochodow....Co ze zwierzetami?? Ich szkoda najbardziej a nie samochodow!!


Jabyś ty pajacu miał zderzenie z sarną i rozbity samochód to inaczej byś mówił. Znalazł się obrońca zwierząt.... PAJAC!!!!
Avatar
Jan / 10 grudnia 2008 r. o 07:26
!.Nie Turbin lecz Turobin.
2.Mogło być mijanie się pojazdów jadących z przeciwnych stron a nie wymijanie.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 r. o 06:02
znalzł się soecjalista od oznakowania, sarny oczywiście też znają się na znakach i przechodzą wyłącznie tam gdzie one być powinny. Jak jedziesz człowieku drogą przez las (z obu stron) to czy znaki są czy ich nie ma to raczej możesz spotkać zwierza a nie lądująego beninga. MYŚLEĆ.
Avatar
mariusz / 10 grudnia 2008 r. o 05:54
Maciek napisał:
To nie prawda, że skarb Państwa nie odpowiada za zwierzęta dzikie!!!
Mamy w Polsce Ustawę o drogach publicznych (Dz.U. Nr 14 poz. 60 z 21 marca 1985 r.) i kodeks drogowy.
W Art. 20. Ustawy o drogach publicznych tejże ustawy czytamy, o obowiązkach zarządcy drogi. Tak więc
„(…) Do zarządcy drogi należy w szczególności:
4) utrzymanie nawierzchni drogi, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą;
5) realizacja zadań w zakresie inżynierii ruchu”

Jak piszecie, że takie potrącenia miały już tam miejce to trzeba sprawdzić oznakowanie drogi.

Jeżeli droga nie miała znaku A18 B "zwierzęta dzikie" a takie potrącenia już się zdarzały to sprawa jest wygrana. Jest to bowiem rażące zaniedbanie urzędników.

Kolejna sprawa to odległość ustawienia znaku A18 B. Sam znak ostrzegawczy obowiązuje na drogach z prędkością powyżej 60 km/h tylko w odległości od 150 do 300 metrów. Trzeba sprawdzić oznakowanie drogi. Może brakuje tabiczki T - 2.

A drogowcy niech ustawiają znaki, siatki przy drogach!!! Niech ratują ludzi i zwierzeta!!! Za to biorą pensje i jest to ich zas...obowiązek!!!
Zainteresowanych bezpłatną pomocą proszę o kontakt z lubelskim dziennikarzem Dziennika Wschodniego 'puzio@dziennikwschodni.pl'
lub ze mną na adres kulka@kulka.pl
rozwiń
Avatar
mieszkam niedaleko / 9 grudnia 2008 r. o 22:30
a mi was szkoda barany:P droga jest dla ludzi a nie zwierzat. jakbyscie byli kierowcami to byscie zminili zdanie łosie! zdrowie człowiek jest chyba wazniejsze niz zwierząt a jak sie ze mna nie zgadzacie to przypomnijcie sobie co jedliscie na sniadanie obiad lub kolacje? nie bylo tam wedliny ze świniaka....???!!! no i co?????
Avatar
Pilot / 9 grudnia 2008 r. o 22:14
[size=3][color="#FF0000"]Nie życzę sobie publikowania zdjęcia uśmierconej sarny z wypadku !![/color][/size]