Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

9 grudnia 2008 r.
16:50
Edytuj ten wpis

To koniec browaru w Zwierzyńcu?

0 11 A A

Zarząd Perły - Browary Lubelskie zamierza ograniczyć produkcję piwa w zwierzynieckim browarze, bo nie jest w stanie spełnić standardów jakości stawianych przez rynek. Część załogi otrzymała już wypowiedzenia. Pracownicy mają żal do pracodawcy i do władz powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W ciągu ostatnich dwóch tygodni większość z naszej ponad 30-osobowej załogi otrzymała wypowiedzenia umów o pracę - mówi jeden z browarników. - Wcześniej wywieziono amoniak, który jest niezbędny przy produkcji piwa. To koniec browaru.

W ponad dwustuletnim zakładzie Perła zamierza urządzić muzeum browarnictwa oraz mini browar, który ma zapewniać klientom świeże piwo wprost z linii produkcyjnej.

- To oznacza, że na dalsze zatrudnienie może liczyć zaledwie kilku pracowników - mówi poseł Sławomir Zawiślak z PiS, który z niepokojem śledzi rozwój wydarzeń. - Przedstawiciele załogi czują się oszukani przez starostę, który negocjował i podpisał pod koniec września z Perłą umowę dzierżawy browaru.

Podnoszą, że w umowie - wbrew zapewnieniom głowy powiatu - nie znalazł się zapis chroniący załogę przed redukcją zatrudnienia. - Żal jest tym większy, że zgłaszali się inni inwestorzy zainteresowani dzierżawą zakładu, dalszą produkcją piwa i utrzymaniem stanu zatrudnienia - wskazuje Zawiślak.

Starosta zamojski nie ma sobie nic do zarzucenia. - Perła obiecała, że zabezpieczy produkcję piwa - zapewnia Henryk Matej. - Wystąpię do prezesa o wyjaśnienia.
My również zwróciliśmy się do szefa Perły o potwierdzenie planów ograniczenia produkcji piwa w Zwierzyńcu. - Pan prezes jest w delegacji, wróci za dwa tygodnie - usłyszeliśmy od sekretarki, która nie chciała nam podać numeru telefonu komórkowego Roberta Wicińskiego.

A tylko on, według słów sekretarki, odpowiada za kontakty z mediami. - Wszystko wskazuje na to, że prowadzone przez starostę negocjacje zakończyły się pełnym sukcesem Perły, która dostała wszystko, czego żądała: dzierżawi browar, nie musi przy tym produkować piwa i zatrudniać załogi, a tym samym może wyeliminować na ćwierć wieku potencjalną konkurencję na lokalnym rynku - wskazuje poseł Zawiślak, który zwrócił się do starosty zamojskiego o udostępnienie treści umowy z Perłą.

Pracownicy zwierzynieckiego browaru mają nadzieję, że po zainteresowaniu się problemem przez wojewodę lubelską uda się jeszcze wytargować korzystniejsze warunki umowy.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dub.soundsession / 16 marca 2009 o 21:46
0
Man'i netu i smakosze tego przepięknego browaru - RATUJMY BROWAR ZWIERZYNIEC !!! Powinniśmy być dumni iż mamy taaak tradycyjny i smakowity browar, niesamowicie wpisany w NASZĄ historię !! Nie pozwólmy na jego upadek, a późniejsze przejęcie przez wielką korporację !!! Zróbmy coś, załóżmy stronę, forum, piszmy petycje,...działajmy !!! To tak jakby godzić się na utratę dziedzictwa kulturowego na rzecz innej państwowej korporacji !!!
Avatar
IŁ 2 / 11 grudnia 2008 o 20:59
0
Taki fajny browar smaczne piwo z tradycją, zdobył wiele medali. To celowa robota, Palikocie przybywaj.
Avatar
HIPOLIT / 10 grudnia 2008 o 21:47
0
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego walory smakowe doceniali i w Watykanie, gdy kuchnię prowadziły polskie siostry. Doceniają też kiperzy. Pracowałem sporo lat temu w starym browarze w Poznaniu i nijako >Lech< z rana smakował jak śmietana, ale zwierzynieckiemu nic dodać i nic ująć. A i jeszcze jedno w nim nie ma żadnych przyspieszaczy powodujących, że piwo jest krystalicznie czyste, a niektóre browary to stosują.
Dla mnie jest szkoda tego browaru, gdyż, gdy do mnie zjeżdża >wiara< ze Poznania, to jeden z kierunków >działania< jest Zwierzyniec i zwierzynieckie.
-------------------
Uważam, że straci dużo region, jako atrakcja dobrego piwa i smakosze znający się na wartości tego szlachetnego trunku.
Pozdrawiam smakoszy piwa
Hipolit
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego wal... rozwiń
Avatar
lolo / 10 grudnia 2008 o 17:50
0
CYTAT(edek @ 9.12.2008, 18:01)
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać

Jesteś deb***em smakowym!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 o 09:32
0
niepotrzebna była platformie i zielonym cukrownia, niepotrzebne i browary..... bo po co? postawić jeszcze parę hipermarketów na to miejsce, albo po prostu przejąc fajny kawałek gruntu....region ten nigdy nie miał jeszcze gospodarzy tak nie dbających o ludzi, gospodarkę. i skąd te notowania że na platformę pójdzie głosować 56% uprawnionych? to jakaś bzdura
Avatar
zefir / 9 grudnia 2008 o 22:49
0
POwolutku lubelski przemysł się zaorze ,po cukrowni browar.Ale co tam na wiasnę zasadzi się las i będzie puszcza a ludzie tam mieszkający będą straszyć całą Europę i będzie dużo zbójców na drodze.Panie pośle Palikot dobrze się Pan czuje?
Avatar
smakosz / 9 grudnia 2008 o 19:46
0
To chyba w naszym rejonie zostanie tylko jeden browar który produkuje prawdziwe piwo (Janów Lubelski)
kiedyś w newsweeku był ranking browarów i ten w Zwierzyncu miał niezłą pozycję. Wiadomo jest ze browary typu Żywiec, etc robia piwo na jedna modłę. bleeeee
Piwa żywe, niepasteryzowane to jest to co na całym swiecie uchodzi za 'perełke smaku"
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 o 18:40
0
edek napisał:
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać



Chodzi o to, ze nie mają żadnych a pewnie są i tacy co im te siki smakują.
Avatar
am / 9 grudnia 2008 o 18:24
0
Szkoda, bo Wole Zwierzyniec od perły
Avatar
edek / 9 grudnia 2008 o 18:01
0
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać
Avatar
dub.soundsession / 16 marca 2009 o 21:46
0
Man'i netu i smakosze tego przepięknego browaru - RATUJMY BROWAR ZWIERZYNIEC !!! Powinniśmy być dumni iż mamy taaak tradycyjny i smakowity browar, niesamowicie wpisany w NASZĄ historię !! Nie pozwólmy na jego upadek, a późniejsze przejęcie przez wielką korporację !!! Zróbmy coś, załóżmy stronę, forum, piszmy petycje,...działajmy !!! To tak jakby godzić się na utratę dziedzictwa kulturowego na rzecz innej państwowej korporacji !!!
Avatar
IŁ 2 / 11 grudnia 2008 o 20:59
0
Taki fajny browar smaczne piwo z tradycją, zdobył wiele medali. To celowa robota, Palikocie przybywaj.
Avatar
HIPOLIT / 10 grudnia 2008 o 21:47
0
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego walory smakowe doceniali i w Watykanie, gdy kuchnię prowadziły polskie siostry. Doceniają też kiperzy. Pracowałem sporo lat temu w starym browarze w Poznaniu i nijako >Lech< z rana smakował jak śmietana, ale zwierzynieckiemu nic dodać i nic ująć. A i jeszcze jedno w nim nie ma żadnych przyspieszaczy powodujących, że piwo jest krystalicznie czyste, a niektóre browary to stosują.
Dla mnie jest szkoda tego browaru, gdyż, gdy do mnie zjeżdża >wiara< ze Poznania, to jeden z kierunków >działania< jest Zwierzyniec i zwierzynieckie.
-------------------
Uważam, że straci dużo region, jako atrakcja dobrego piwa i smakosze znający się na wartości tego szlachetnego trunku.
Pozdrawiam smakoszy piwa
Hipolit
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego wal... rozwiń
Avatar
lolo / 10 grudnia 2008 o 17:50
0
CYTAT(edek @ 9.12.2008, 18:01)
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać

Jesteś deb***em smakowym!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 o 09:32
0
niepotrzebna była platformie i zielonym cukrownia, niepotrzebne i browary..... bo po co? postawić jeszcze parę hipermarketów na to miejsce, albo po prostu przejąc fajny kawałek gruntu....region ten nigdy nie miał jeszcze gospodarzy tak nie dbających o ludzi, gospodarkę. i skąd te notowania że na platformę pójdzie głosować 56% uprawnionych? to jakaś bzdura
Avatar
zefir / 9 grudnia 2008 o 22:49
0
POwolutku lubelski przemysł się zaorze ,po cukrowni browar.Ale co tam na wiasnę zasadzi się las i będzie puszcza a ludzie tam mieszkający będą straszyć całą Europę i będzie dużo zbójców na drodze.Panie pośle Palikot dobrze się Pan czuje?
Avatar
smakosz / 9 grudnia 2008 o 19:46
0
To chyba w naszym rejonie zostanie tylko jeden browar który produkuje prawdziwe piwo (Janów Lubelski)
kiedyś w newsweeku był ranking browarów i ten w Zwierzyncu miał niezłą pozycję. Wiadomo jest ze browary typu Żywiec, etc robia piwo na jedna modłę. bleeeee
Piwa żywe, niepasteryzowane to jest to co na całym swiecie uchodzi za 'perełke smaku"
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 o 18:40
0
edek napisał:
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać



Chodzi o to, ze nie mają żadnych a pewnie są i tacy co im te siki smakują.
Avatar
am / 9 grudnia 2008 o 18:24
0
Szkoda, bo Wole Zwierzyniec od perły
Avatar
edek / 9 grudnia 2008 o 18:01
0
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 0 0

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 3 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 6 4

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 4 8

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 31 5

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie 2 2

Nie zatrzymał się do kontroli w Lubartowie, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg. 31-latek był po narkotykach.

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują 0

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało 16 4

Zakończyły się poszukiwania zaginionego w marcu 30-latka z Hutkowa. Ciało mężczyzny znaleziono na posesji jego rodziny.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników. 0

Kondycja firmy zależy od wielu czynników, a jednym z ważniejszych są jej pracownicy. Można mieć najlepsze urządzenia, sale konferencyjne, pracować w pięknych wnętrzach, ale nie znaczyć nic na rynku, jeśli zatrudniona kadra nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Czasem dzieje się tak z prozaicznego powodu - braku współpracy między różnymi działami. Im większa organizacja, tym kryzys może narastać. Rozwiązaniem tego problemu są wyjazdy integracyjne, które jednak wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Co się zmieniło?

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 1 1