Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

9 grudnia 2008 r.
16:50
Edytuj ten wpis

To koniec browaru w Zwierzyńcu?

0 11 A A

Zarząd Perły - Browary Lubelskie zamierza ograniczyć produkcję piwa w zwierzynieckim browarze, bo nie jest w stanie spełnić standardów jakości stawianych przez rynek. Część załogi otrzymała już wypowiedzenia. Pracownicy mają żal do pracodawcy i do władz powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W ciągu ostatnich dwóch tygodni większość z naszej ponad 30-osobowej załogi otrzymała wypowiedzenia umów o pracę - mówi jeden z browarników. - Wcześniej wywieziono amoniak, który jest niezbędny przy produkcji piwa. To koniec browaru.

W ponad dwustuletnim zakładzie Perła zamierza urządzić muzeum browarnictwa oraz mini browar, który ma zapewniać klientom świeże piwo wprost z linii produkcyjnej.

- To oznacza, że na dalsze zatrudnienie może liczyć zaledwie kilku pracowników - mówi poseł Sławomir Zawiślak z PiS, który z niepokojem śledzi rozwój wydarzeń. - Przedstawiciele załogi czują się oszukani przez starostę, który negocjował i podpisał pod koniec września z Perłą umowę dzierżawy browaru.

Podnoszą, że w umowie - wbrew zapewnieniom głowy powiatu - nie znalazł się zapis chroniący załogę przed redukcją zatrudnienia. - Żal jest tym większy, że zgłaszali się inni inwestorzy zainteresowani dzierżawą zakładu, dalszą produkcją piwa i utrzymaniem stanu zatrudnienia - wskazuje Zawiślak.

Starosta zamojski nie ma sobie nic do zarzucenia. - Perła obiecała, że zabezpieczy produkcję piwa - zapewnia Henryk Matej. - Wystąpię do prezesa o wyjaśnienia.
My również zwróciliśmy się do szefa Perły o potwierdzenie planów ograniczenia produkcji piwa w Zwierzyńcu. - Pan prezes jest w delegacji, wróci za dwa tygodnie - usłyszeliśmy od sekretarki, która nie chciała nam podać numeru telefonu komórkowego Roberta Wicińskiego.

A tylko on, według słów sekretarki, odpowiada za kontakty z mediami. - Wszystko wskazuje na to, że prowadzone przez starostę negocjacje zakończyły się pełnym sukcesem Perły, która dostała wszystko, czego żądała: dzierżawi browar, nie musi przy tym produkować piwa i zatrudniać załogi, a tym samym może wyeliminować na ćwierć wieku potencjalną konkurencję na lokalnym rynku - wskazuje poseł Zawiślak, który zwrócił się do starosty zamojskiego o udostępnienie treści umowy z Perłą.

Pracownicy zwierzynieckiego browaru mają nadzieję, że po zainteresowaniu się problemem przez wojewodę lubelską uda się jeszcze wytargować korzystniejsze warunki umowy.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dub.soundsession / 16 marca 2009 o 21:46
0
Man'i netu i smakosze tego przepięknego browaru - RATUJMY BROWAR ZWIERZYNIEC !!! Powinniśmy być dumni iż mamy taaak tradycyjny i smakowity browar, niesamowicie wpisany w NASZĄ historię !! Nie pozwólmy na jego upadek, a późniejsze przejęcie przez wielką korporację !!! Zróbmy coś, załóżmy stronę, forum, piszmy petycje,...działajmy !!! To tak jakby godzić się na utratę dziedzictwa kulturowego na rzecz innej państwowej korporacji !!!
Avatar
IŁ 2 / 11 grudnia 2008 o 20:59
0
Taki fajny browar smaczne piwo z tradycją, zdobył wiele medali. To celowa robota, Palikocie przybywaj.
Avatar
HIPOLIT / 10 grudnia 2008 o 21:47
0
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego walory smakowe doceniali i w Watykanie, gdy kuchnię prowadziły polskie siostry. Doceniają też kiperzy. Pracowałem sporo lat temu w starym browarze w Poznaniu i nijako >Lech< z rana smakował jak śmietana, ale zwierzynieckiemu nic dodać i nic ująć. A i jeszcze jedno w nim nie ma żadnych przyspieszaczy powodujących, że piwo jest krystalicznie czyste, a niektóre browary to stosują.
Dla mnie jest szkoda tego browaru, gdyż, gdy do mnie zjeżdża >wiara< ze Poznania, to jeden z kierunków >działania< jest Zwierzyniec i zwierzynieckie.
-------------------
Uważam, że straci dużo region, jako atrakcja dobrego piwa i smakosze znający się na wartości tego szlachetnego trunku.
Pozdrawiam smakoszy piwa
Hipolit
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego wal... rozwiń
Avatar
lolo / 10 grudnia 2008 o 17:50
0
CYTAT(edek @ 9.12.2008, 18:01)
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać

Jesteś deb***em smakowym!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 o 09:32
0
niepotrzebna była platformie i zielonym cukrownia, niepotrzebne i browary..... bo po co? postawić jeszcze parę hipermarketów na to miejsce, albo po prostu przejąc fajny kawałek gruntu....region ten nigdy nie miał jeszcze gospodarzy tak nie dbających o ludzi, gospodarkę. i skąd te notowania że na platformę pójdzie głosować 56% uprawnionych? to jakaś bzdura
Avatar
zefir / 9 grudnia 2008 o 22:49
0
POwolutku lubelski przemysł się zaorze ,po cukrowni browar.Ale co tam na wiasnę zasadzi się las i będzie puszcza a ludzie tam mieszkający będą straszyć całą Europę i będzie dużo zbójców na drodze.Panie pośle Palikot dobrze się Pan czuje?
Avatar
smakosz / 9 grudnia 2008 o 19:46
0
To chyba w naszym rejonie zostanie tylko jeden browar który produkuje prawdziwe piwo (Janów Lubelski)
kiedyś w newsweeku był ranking browarów i ten w Zwierzyncu miał niezłą pozycję. Wiadomo jest ze browary typu Żywiec, etc robia piwo na jedna modłę. bleeeee
Piwa żywe, niepasteryzowane to jest to co na całym swiecie uchodzi za 'perełke smaku"
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 o 18:40
0
edek napisał:
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać



Chodzi o to, ze nie mają żadnych a pewnie są i tacy co im te siki smakują.
Avatar
am / 9 grudnia 2008 o 18:24
0
Szkoda, bo Wole Zwierzyniec od perły
Avatar
edek / 9 grudnia 2008 o 18:01
0
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać
Avatar
dub.soundsession / 16 marca 2009 o 21:46
0
Man'i netu i smakosze tego przepięknego browaru - RATUJMY BROWAR ZWIERZYNIEC !!! Powinniśmy być dumni iż mamy taaak tradycyjny i smakowity browar, niesamowicie wpisany w NASZĄ historię !! Nie pozwólmy na jego upadek, a późniejsze przejęcie przez wielką korporację !!! Zróbmy coś, załóżmy stronę, forum, piszmy petycje,...działajmy !!! To tak jakby godzić się na utratę dziedzictwa kulturowego na rzecz innej państwowej korporacji !!!
Avatar
IŁ 2 / 11 grudnia 2008 o 20:59
0
Taki fajny browar smaczne piwo z tradycją, zdobył wiele medali. To celowa robota, Palikocie przybywaj.
Avatar
HIPOLIT / 10 grudnia 2008 o 21:47
0
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego walory smakowe doceniali i w Watykanie, gdy kuchnię prowadziły polskie siostry. Doceniają też kiperzy. Pracowałem sporo lat temu w starym browarze w Poznaniu i nijako >Lech< z rana smakował jak śmietana, ale zwierzynieckiemu nic dodać i nic ująć. A i jeszcze jedno w nim nie ma żadnych przyspieszaczy powodujących, że piwo jest krystalicznie czyste, a niektóre browary to stosują.
Dla mnie jest szkoda tego browaru, gdyż, gdy do mnie zjeżdża >wiara< ze Poznania, to jeden z kierunków >działania< jest Zwierzyniec i zwierzynieckie.
-------------------
Uważam, że straci dużo region, jako atrakcja dobrego piwa i smakosze znający się na wartości tego szlachetnego trunku.
Pozdrawiam smakoszy piwa
Hipolit
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego wal... rozwiń
Avatar
lolo / 10 grudnia 2008 o 17:50
0
CYTAT(edek @ 9.12.2008, 18:01)
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać

Jesteś deb***em smakowym!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 o 09:32
0
niepotrzebna była platformie i zielonym cukrownia, niepotrzebne i browary..... bo po co? postawić jeszcze parę hipermarketów na to miejsce, albo po prostu przejąc fajny kawałek gruntu....region ten nigdy nie miał jeszcze gospodarzy tak nie dbających o ludzi, gospodarkę. i skąd te notowania że na platformę pójdzie głosować 56% uprawnionych? to jakaś bzdura
Avatar
zefir / 9 grudnia 2008 o 22:49
0
POwolutku lubelski przemysł się zaorze ,po cukrowni browar.Ale co tam na wiasnę zasadzi się las i będzie puszcza a ludzie tam mieszkający będą straszyć całą Europę i będzie dużo zbójców na drodze.Panie pośle Palikot dobrze się Pan czuje?
Avatar
smakosz / 9 grudnia 2008 o 19:46
0
To chyba w naszym rejonie zostanie tylko jeden browar który produkuje prawdziwe piwo (Janów Lubelski)
kiedyś w newsweeku był ranking browarów i ten w Zwierzyncu miał niezłą pozycję. Wiadomo jest ze browary typu Żywiec, etc robia piwo na jedna modłę. bleeeee
Piwa żywe, niepasteryzowane to jest to co na całym swiecie uchodzi za 'perełke smaku"
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 o 18:40
0
edek napisał:
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać



Chodzi o to, ze nie mają żadnych a pewnie są i tacy co im te siki smakują.
Avatar
am / 9 grudnia 2008 o 18:24
0
Szkoda, bo Wole Zwierzyniec od perły
Avatar
edek / 9 grudnia 2008 o 18:01
0
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 7 1

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 0 2

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 4 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 22 5

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 0 0

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 0

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem
film

Odsłonili tablicę na 100-lecie odzyskania niepodległości. Niestety jest problem z jednym nazwiskiem 16 2

Mogilany, Kraków (woj. małopolskie). Tablica „W hołdzie twórcom niepodległości”, która została odsłonięta w Mogilanach w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości ma literówkę. Tablica wymienia czterech ojców polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa i Ignacego Jana Paderewskiego. W nazwisku tego ostatniego pojawiła się jednak literówka, gdyż na tablicy widnieje nazwisko „Padarewski”.

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo]
galeria
film

Tak powstawał Maszt Niepodległości w Lublinie [timelapse, wideo] 0 5

35-metrowy Maszt Niepodległości będzie w Lublinie trwałą pamiątką po obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta?

Lublin: Kto będzie zastępcą prezydenta Żuka? Kto zostanie przewodniczącym rady miasta? 6 17

Kadrowe układanki trwają w lubelskim Ratuszu.

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia]
galeria

Zamojski Marsz Niepodległości. 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę [zdjęcia] 1 1

Uroczystości w Zamościu rozpoczęły się marszem niepodległości, który wyruszył spod pomnika Józefa Piłsudskiego.

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie
17 listopada 2018, 11:00

Zaduszki z Prusem. Spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 11 odbędzie się organizowany przez Lubelskie spacery z Prusem i Wydawnictwo Episteme spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!