Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

19 września 2008 r.
15:57
Edytuj ten wpis

Z limuzyny dla Ratusza na razie nici

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 14 A A

Okazuje się, że żadne auto nie jest w stanie spełnić wymagań zamojskiego magistratu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wprawdzie do rywalizacji zgłoszona została jedna oferta spółki CRH Żagiel z Lublina, ale nawet oferowana przez nich skoda superb nie przebrnęła przez gęste, urzędnicze sito. Przetarg unieważniono.

- Jedyna oferta została odrzucona, bo nie spełniała wymaganych parametrów technicznych, warunków gwarancji oraz serwisu - wyjaśnia Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. - Przetarg zostanie ogłoszony ponownie, ale wymagania zostaną zmienione. Stanie się to już niebawem. Będzie to zrobione w taki sposób, aby możliwa była większa liczba oferentów. O sprawie pisaliśmy kilka tygodni temu.

Zamojscy urzędnicy dysponują już wprawdzie 3-letnim seatem alhambrą i 5-letnią skodą superb w wersji komfort, ale im to nie wystarcza. Dlatego ogłosili przetarg na nowiutką limuzynę. Wymagania ogłoszono na stronie internetowej UM. Były zaskakujące. Auto miało być czterodrzwiowym sedanem o minimalnej pojemności silnika 1,9 litra z turbodoładowaniem. Powinno być dłuższe niż 4600 mm, jego szerokość bez lusterek zewnętrznych musiała sięgać co najmniej 1800 mm, a wysokość 1440 mm. Domagano się też 6 poduszek powietrznych, reflektorów ksenonowych, lakieru metalic w kolorze czarna perła, instalacji mp 3 z minimum 6 głośnikami oraz m.in. czujników parkowania. Serwis powinien się znajdować nie dalej niż 15 km od Ratusza i być czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8-18, a w soboty 8-14.

- Takie wymogi spełnia tylko skoda superb i honda acord - denerwował się tuż po ogłoszeniu przetargu Wojciech Lachawiec z salonu renaulta. - Ta ostatnia firma nie ma jednak u nas serwisu… Wątpliwości budzą te ż inne wymagania. Dlaczego wóz musi mieć 1440 mm wysokości? U nas taka jest tylko laguna, ale auto nie jest sedanem.

Nic dziwnego, że zainteresowanie takim przetargiem było mizerne. Ofertę złożyła tylko lubelska spółka CRH Żagiel. Okazało się, że proponowana przez nią skoda superb także się "nie kwalifikuje”.

- Wokół sprawy zrobił się szum, bo te wymogi były absurdalne - mówi pracownik jednego z zamojskich salonów samochodowych. - Trudno powiedzieć, co urzędnicy chcieli osiągnąć… Jednak gdy nowy, rozsądny przetarg będzie ogłoszony, chętnych do sprzedaży aut nie zbraknie.

Zamojscy urzędnicy nie mają sobie jednak nic do zarzucenia. - Żaden z dealerów przetargu nie oprotestował, a istniała przecież taka możliwość - tłumaczy Garbula.

- Dlatego takie zarzuty są bezpodstawne. Jednak zrezygnujemy m.in. z wymaganej odległości 15 km dla serwisu.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
SOLE / 29 września 2008 o 20:38
0
Już wiem! Urzędnicy chcą tymi samochodami dojeżdżać na pielgrzymki m.in. do Częstochowy. Muszą mieć wygodę, klimę i fajną muzyczkę!
Avatar
Szyko / 26 września 2008 o 10:58
0
Zamość potrzebuje zmian. To miasto zasługuje na dobrych gospodarzy. Wybory już niebawem. Może wreszcie pojawi się kandydat, który ma coś do powiedzenia i naprawdę coś chce robić, a nie tylko dbać o siebie i swoją świtę.
Avatar
IGA / 24 września 2008 o 08:17
0
Pan Kosowski odpowiada tylko za jeden dział w UM. Robi to świetnie, dlatego już samo to go wyróżnia. Wystarczy popatrzyć na choćby takie BWA. Tam się nic nie dzieje. Ta placówka miała kiedyś renomę. Dzisiaj można ją porównać jedynie z jakimiś GOK-ami w zapadłych dziurach. A co dzieje się w muzeum czy ZDK? Całe miasto owładnął jakiś marazm. Zabytki cieszą, ale one są tylko częścią tego miasta.
Avatar
Zamoszczanin / 23 września 2008 o 08:54
0
Nie interesuje mnie szczerze przyznam jak bedzie wygladała starówka,a nie z jakich funduszy Unijnych zostały wyżebrane pieniadze na kolejna renowacje(znam takich obywateli ktorzy twierdzą że ile zyja w tym miescie ,tyle trwa remont starówki), a tych kto uwaza ze sekretarz ma zostac nastepnym prezydentem-pozdrawiam(bedzie tez rematowal starówke,no cóż-miasto musi byc ładne ale tez i zarabiac na siebie) a w tym przypadku nie ma z czego. Za 10-15 lat obok pomnika Jana Zamoyskiego moze stac pomnik T.kosowskiego, a porzytku dla szarych obywateli nie bedzie zadnego. , i tak jak napisal Galatasaraj-bedziemy wydawac tu pieniadze ale nie zarabiać, chwala takim jak zamoyski i Kosowski, niech sie z nas smieja w Chełmie, Biłgoraju, chociaz może SSE napewno cos zmieni,tyle ze zanim to ruszy ,to zestarzejemy sie na kolejne 5 lat/
Nie interesuje mnie szczerze przyznam jak bedzie wygladała starówka,a nie z jakich funduszy Unijnych zostały wyżebrane pieniadze na kolejna renowacje(znam takich obywateli ktorzy twierdzą że ile zyja w tym miescie ,tyle trwa remont starówki), a tych kto uwaza ze sekretarz ma zostac nastepnym prezydentem-pozdrawiam(bedzie tez rematowal starówke,no cóż-miasto musi byc ładne ale tez i zarabiac na siebie) a w tym przypadku nie ma z czego. Za 10-15 lat obok pomnika Jana Zamoyskiego moze stac pomnik T.kosowskiego, a porzytku dla szarych obywateli ... rozwiń
Avatar
Galatasarai / 23 września 2008 o 08:26
0
Właśnie od 10 lat obserwuje jak Zamosć się prężnie rozwija, opuszczając rano to miasto i jadąc do pracy do Biłgoraja. Tutaj ludzie z wykształceniem ekonomicznym oprócz urzędów i szkół ( czyli placówek państwowych ) nie mają szans na znalezienie dobrej pracy. W ty mieście się nic nie produkuje. A żebranie pieniędzy z Unii nie jest jakąś wielką hlubą dla tego miasta, któro samo nie potrafi zachęcić firm do jakichkolwiek inwestycji. Za parę lat zrobi się z tego miasta skansen, tylko z emerytami i piękną starówką. A ja dalej będe wyjeżdżał rano zarabiać pieniądze do Biłgoraja, a w Zamościu spędzał weekend na spacerze po starówce z żoną i dzieckiem. I gdzie tu jest przyszłość tego miasta i żyjących w nim ludzi ?
Właśnie od 10 lat obserwuje jak Zamosć się prężnie rozwija, opuszczając rano to miasto i jadąc do pracy do Biłgoraja. Tutaj ludzie z wykształceniem ekonomicznym oprócz urzędów i szkół ( czyli placówek państwowych ) nie mają szans na znalezienie dobrej pracy. W ty mieście się nic nie produkuje. A żebranie pieniędzy z Unii nie jest jakąś wielką hlubą dla tego miasta, któro samo nie potrafi zachęcić firm do jakichkolwiek inwestycji. Za parę lat zrobi się z tego miasta skansen, tylko z emerytami i piękną starówką. A ja dalej będe wyjeżdżał rano ... rozwiń
Avatar
radek / 21 września 2008 o 14:10
0
Niech sobie kupią Mitsubishi Lancer X lub IX.Duze silniki,a malo palą.
Avatar
IGA / 20 września 2008 o 22:55
0
Prezydent odpowiada też np. za ZGL. Za to go trzeba kochać? Wystarczy zobaczyć jak się tam pracuje i można naprawdę się popłakać.
Avatar
Al - zamościanin / 20 września 2008 o 21:38
0
Przypuszczam,że kilku moich przedmówców na tym forum kieruje się jakimiś emocjami. Potwierdzam to co napisałem wcześniej. Radni miejscy jesli tylko, zaznaczam jesli tylko (a na pewno o wiele wiecej) wspierają prezydenta w korzystnych dla miasta działaniach to juz jest ich sukcesem. Np. są to działania na rzecz utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej, ukladanie i zatwierdzanie budżetu w ten sposób by mozna było wykorzystywać środki z UE i z innych funduszy pomocowych. Ktoś napisał o braku oszczędności - dziękuję za takie oszczedności które by polegały na nic nierobieniu w mieście. Poza tym sądze, że owszem urzednicy mają swoje zasługi w sporzadzaniu projektów w celu zdobycia środków z UE, ale to świadczy o tym, że np. sa dobrze motywowani przez swojego przełozonego, że zostały zatrudnione przez pana prezydenta własciwe osoby. Wizje, plany rozwoju i osobiste zabiegi pana prezydenta czynione w róznych korzystnych dla miasta sprawach napewno nie są bez znaczenia. ITD. ITD.
Przypuszczam,że kilku moich przedmówców na tym forum kieruje się jakimiś emocjami. Potwierdzam to co napisałem wcześniej. Radni miejscy jesli tylko, zaznaczam jesli tylko (a na pewno o wiele wiecej) wspierają prezydenta w korzystnych dla miasta działaniach to juz jest ich sukcesem. Np. są to działania na rzecz utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej, ukladanie i zatwierdzanie budżetu w ten sposób by mozna było wykorzystywać środki z UE i z innych funduszy pomocowych. Ktoś napisał o braku oszczędności - dziękuję za takie oszczedności które... rozwiń
Avatar
Do Zamościanina / 20 września 2008 o 13:47
0
Zamojscy radni? Bardzo dobry temat. Cóż na przykład dla swoich wyborców zrobił pan Matwiejczuk, przewodniczący rady? Ile spraw załatwił, ile złożył w ich imieniu wniosków? Naprawdę warrp sprawdzić. Co zrobiła dla ludzi pani Kucharska, pan Hawrot i wielu innych?
Avatar
zdziwiony / 20 września 2008 o 13:15
0
Za pozyskiwanie środków z UE odpowiedzialny jest pan Kossowski i jego pracownicy. I chwała im za to. Mam nadzieję, że ten młody sekretarz będzie następnym prezydentem, bo jest naprawdę świetnym, inteligentnym kandydatem. A co robi pan Z i jego zastępca? Gdyby zabrać pieniądze z UE (wszak to miasto wpisane na listę UNESCO) jakoś żałośnie mało... Na magistrackich stołkach i niemal wszystkich podległych instytucjach nadal siedzi "stara wiara" często jeszcze z czasów PRL (choć miało być inaczej), mieszkańców Zamościa traktuje się przedmiotowo i obecesowo (miało być inaczej) a o oszczędnościach nie ma mowy (też miało być inaczej). To miasto potrzebuje młodych ludzi, którzy myślą nie tylko o sobie, swoich wygodach i kolegach. A też przetarg był pewnie obliczany na to, żeby ludzi rozzłościć i pokazać kto jest VIP-em. Tak się też stało!
Za pozyskiwanie środków z UE odpowiedzialny jest pan Kossowski i jego pracownicy. I chwała im za to. Mam nadzieję, że ten młody sekretarz będzie następnym prezydentem, bo jest naprawdę świetnym, inteligentnym kandydatem. A co robi pan Z i jego zastępca? Gdyby zabrać pieniądze z UE (wszak to miasto wpisane na listę UNESCO) jakoś żałośnie mało... Na magistrackich stołkach i niemal wszystkich podległych instytucjach nadal siedzi "stara wiara" często jeszcze z czasów PRL (choć miało być inaczej), mieszkańców Zamościa traktuje się przed... rozwiń
Avatar
SOLE / 29 września 2008 o 20:38
0
Już wiem! Urzędnicy chcą tymi samochodami dojeżdżać na pielgrzymki m.in. do Częstochowy. Muszą mieć wygodę, klimę i fajną muzyczkę!
Avatar
Szyko / 26 września 2008 o 10:58
0
Zamość potrzebuje zmian. To miasto zasługuje na dobrych gospodarzy. Wybory już niebawem. Może wreszcie pojawi się kandydat, który ma coś do powiedzenia i naprawdę coś chce robić, a nie tylko dbać o siebie i swoją świtę.
Avatar
IGA / 24 września 2008 o 08:17
0
Pan Kosowski odpowiada tylko za jeden dział w UM. Robi to świetnie, dlatego już samo to go wyróżnia. Wystarczy popatrzyć na choćby takie BWA. Tam się nic nie dzieje. Ta placówka miała kiedyś renomę. Dzisiaj można ją porównać jedynie z jakimiś GOK-ami w zapadłych dziurach. A co dzieje się w muzeum czy ZDK? Całe miasto owładnął jakiś marazm. Zabytki cieszą, ale one są tylko częścią tego miasta.
Avatar
Zamoszczanin / 23 września 2008 o 08:54
0
Nie interesuje mnie szczerze przyznam jak bedzie wygladała starówka,a nie z jakich funduszy Unijnych zostały wyżebrane pieniadze na kolejna renowacje(znam takich obywateli ktorzy twierdzą że ile zyja w tym miescie ,tyle trwa remont starówki), a tych kto uwaza ze sekretarz ma zostac nastepnym prezydentem-pozdrawiam(bedzie tez rematowal starówke,no cóż-miasto musi byc ładne ale tez i zarabiac na siebie) a w tym przypadku nie ma z czego. Za 10-15 lat obok pomnika Jana Zamoyskiego moze stac pomnik T.kosowskiego, a porzytku dla szarych obywateli nie bedzie zadnego. , i tak jak napisal Galatasaraj-bedziemy wydawac tu pieniadze ale nie zarabiać, chwala takim jak zamoyski i Kosowski, niech sie z nas smieja w Chełmie, Biłgoraju, chociaz może SSE napewno cos zmieni,tyle ze zanim to ruszy ,to zestarzejemy sie na kolejne 5 lat/
Nie interesuje mnie szczerze przyznam jak bedzie wygladała starówka,a nie z jakich funduszy Unijnych zostały wyżebrane pieniadze na kolejna renowacje(znam takich obywateli ktorzy twierdzą że ile zyja w tym miescie ,tyle trwa remont starówki), a tych kto uwaza ze sekretarz ma zostac nastepnym prezydentem-pozdrawiam(bedzie tez rematowal starówke,no cóż-miasto musi byc ładne ale tez i zarabiac na siebie) a w tym przypadku nie ma z czego. Za 10-15 lat obok pomnika Jana Zamoyskiego moze stac pomnik T.kosowskiego, a porzytku dla szarych obywateli ... rozwiń
Avatar
Galatasarai / 23 września 2008 o 08:26
0
Właśnie od 10 lat obserwuje jak Zamosć się prężnie rozwija, opuszczając rano to miasto i jadąc do pracy do Biłgoraja. Tutaj ludzie z wykształceniem ekonomicznym oprócz urzędów i szkół ( czyli placówek państwowych ) nie mają szans na znalezienie dobrej pracy. W ty mieście się nic nie produkuje. A żebranie pieniędzy z Unii nie jest jakąś wielką hlubą dla tego miasta, któro samo nie potrafi zachęcić firm do jakichkolwiek inwestycji. Za parę lat zrobi się z tego miasta skansen, tylko z emerytami i piękną starówką. A ja dalej będe wyjeżdżał rano zarabiać pieniądze do Biłgoraja, a w Zamościu spędzał weekend na spacerze po starówce z żoną i dzieckiem. I gdzie tu jest przyszłość tego miasta i żyjących w nim ludzi ?
Właśnie od 10 lat obserwuje jak Zamosć się prężnie rozwija, opuszczając rano to miasto i jadąc do pracy do Biłgoraja. Tutaj ludzie z wykształceniem ekonomicznym oprócz urzędów i szkół ( czyli placówek państwowych ) nie mają szans na znalezienie dobrej pracy. W ty mieście się nic nie produkuje. A żebranie pieniędzy z Unii nie jest jakąś wielką hlubą dla tego miasta, któro samo nie potrafi zachęcić firm do jakichkolwiek inwestycji. Za parę lat zrobi się z tego miasta skansen, tylko z emerytami i piękną starówką. A ja dalej będe wyjeżdżał rano ... rozwiń
Avatar
radek / 21 września 2008 o 14:10
0
Niech sobie kupią Mitsubishi Lancer X lub IX.Duze silniki,a malo palą.
Avatar
IGA / 20 września 2008 o 22:55
0
Prezydent odpowiada też np. za ZGL. Za to go trzeba kochać? Wystarczy zobaczyć jak się tam pracuje i można naprawdę się popłakać.
Avatar
Al - zamościanin / 20 września 2008 o 21:38
0
Przypuszczam,że kilku moich przedmówców na tym forum kieruje się jakimiś emocjami. Potwierdzam to co napisałem wcześniej. Radni miejscy jesli tylko, zaznaczam jesli tylko (a na pewno o wiele wiecej) wspierają prezydenta w korzystnych dla miasta działaniach to juz jest ich sukcesem. Np. są to działania na rzecz utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej, ukladanie i zatwierdzanie budżetu w ten sposób by mozna było wykorzystywać środki z UE i z innych funduszy pomocowych. Ktoś napisał o braku oszczędności - dziękuję za takie oszczedności które by polegały na nic nierobieniu w mieście. Poza tym sądze, że owszem urzednicy mają swoje zasługi w sporzadzaniu projektów w celu zdobycia środków z UE, ale to świadczy o tym, że np. sa dobrze motywowani przez swojego przełozonego, że zostały zatrudnione przez pana prezydenta własciwe osoby. Wizje, plany rozwoju i osobiste zabiegi pana prezydenta czynione w róznych korzystnych dla miasta sprawach napewno nie są bez znaczenia. ITD. ITD.
Przypuszczam,że kilku moich przedmówców na tym forum kieruje się jakimiś emocjami. Potwierdzam to co napisałem wcześniej. Radni miejscy jesli tylko, zaznaczam jesli tylko (a na pewno o wiele wiecej) wspierają prezydenta w korzystnych dla miasta działaniach to juz jest ich sukcesem. Np. są to działania na rzecz utworzenia specjalnej strefy ekonomicznej, ukladanie i zatwierdzanie budżetu w ten sposób by mozna było wykorzystywać środki z UE i z innych funduszy pomocowych. Ktoś napisał o braku oszczędności - dziękuję za takie oszczedności które... rozwiń
Avatar
Do Zamościanina / 20 września 2008 o 13:47
0
Zamojscy radni? Bardzo dobry temat. Cóż na przykład dla swoich wyborców zrobił pan Matwiejczuk, przewodniczący rady? Ile spraw załatwił, ile złożył w ich imieniu wniosków? Naprawdę warrp sprawdzić. Co zrobiła dla ludzi pani Kucharska, pan Hawrot i wielu innych?
Avatar
zdziwiony / 20 września 2008 o 13:15
0
Za pozyskiwanie środków z UE odpowiedzialny jest pan Kossowski i jego pracownicy. I chwała im za to. Mam nadzieję, że ten młody sekretarz będzie następnym prezydentem, bo jest naprawdę świetnym, inteligentnym kandydatem. A co robi pan Z i jego zastępca? Gdyby zabrać pieniądze z UE (wszak to miasto wpisane na listę UNESCO) jakoś żałośnie mało... Na magistrackich stołkach i niemal wszystkich podległych instytucjach nadal siedzi "stara wiara" często jeszcze z czasów PRL (choć miało być inaczej), mieszkańców Zamościa traktuje się przedmiotowo i obecesowo (miało być inaczej) a o oszczędnościach nie ma mowy (też miało być inaczej). To miasto potrzebuje młodych ludzi, którzy myślą nie tylko o sobie, swoich wygodach i kolegach. A też przetarg był pewnie obliczany na to, żeby ludzi rozzłościć i pokazać kto jest VIP-em. Tak się też stało!
Za pozyskiwanie środków z UE odpowiedzialny jest pan Kossowski i jego pracownicy. I chwała im za to. Mam nadzieję, że ten młody sekretarz będzie następnym prezydentem, bo jest naprawdę świetnym, inteligentnym kandydatem. A co robi pan Z i jego zastępca? Gdyby zabrać pieniądze z UE (wszak to miasto wpisane na listę UNESCO) jakoś żałośnie mało... Na magistrackich stołkach i niemal wszystkich podległych instytucjach nadal siedzi "stara wiara" często jeszcze z czasów PRL (choć miało być inaczej), mieszkańców Zamościa traktuje się przed... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni?

Port Lotniczy Lublin. Nowy terminal coraz bliżej. Co się zmieni? 0 0

W decydującą fazę wkraczają prace przy budowie nowego terminala Portu Lotniczego Lublin. Konstrukcja jest już gotowa, rozpoczyna się wyposażanie poszczególnych części obiektu.

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana

Nowe udogodnienie dla kierowców parkujących na placu Zamkowym w Lublinie. Ale to nie jedyna zmiana 3 4

Czujniki wbudowane w jezdnię będą liczyć samochody wjeżdżające i wyjeżdżające z pl. Zamkowego. Zebrane w ten sposób informacje o liczbie wolnych miejsc parkingowych będą wyświetlane kierowcom na ulicach prowadzących do placu. Inne niespodzianki czekają nas na kilku skrzyżowaniach.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 33

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 4

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 56 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 35

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 62 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 1

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!