Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 sierpnia 2021 r.
16:34

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień

Autor: Zdjęcie autora PAP
62 12 A A

W Zamościu wszystkie punkty szczepień - stacjonarne i mobilne - zostały objęte wzmocnionym nadzorem policji - poinformował Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski. Powołano też zastępczy punkt w miejsce tych, które zostały podpalone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda poinformował, że wszystkie punkty szczepień na terenie województwa zostaną "zabezpieczone" przed atakami wandalizmu - dotyczy to punktów stacjonarnych i mobilnych. Nadzór nad ich bezpieczeństwem ma wzmocnić policja.

Robert Gmitruczuk poinformował, że po ataku wandali na punkty szczepień w Zamościu został zorganizowany zastępczy punkt, w którym będzie można kontynuować szczepienia mieszkańców miasta. Jak wyjaśnił, są do niego dowożone szczepionki, te, które były przechowywane w zaatakowanym punkcie, zostały zniszczone.

Wicewojewoda zachęcał mieszkańców, by nie rezygnowali ze szczepień. – Te punkty są bezpieczne i zabezpieczone przez odpowiednie służby – zapewnił.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w Zamościu doszło do "bandyckiego aktu". "Sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień" - powiedział.

Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek powiedział, że do pożarów doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Najpierw ogień pojawił się w mobilnym punkcie szczepień, ustawionym na Rynku Solnym w Zamościu, a potem w budynku powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków. – Według wstępnych ustaleń sprawca wybił tam szybę w podpiwniczeniu i podpalił wnętrze – powiedział Fijołek.

Zaznaczył, że w pożarach nikt nie ucierpiał. Policja poszukuje sprawcy podpaleń.

Minister zdrowia wyznaczył 10 tys. zł nagrody za pomoc w zatrzymaniu sprawcy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 sierpnia 2021 r. o 17:29
+12
To kto teraz będzie pilnować domku na żoliborzu ?
Avatar
Witek1 / 2 sierpnia 2021 r. o 20:37
+8
ale skąd tyle Policji wezmą do pilnowana punktów szczepień jak wszyscy pilnują jednego najważniejszego punktu na Żoliborzu
Avatar
_XD_ / 2 sierpnia 2021 r. o 17:13
+3
Wymaganie od ludzi nieobowiązkowego szczepienia to .... nie wyrażę się, powstrzymam się. Wiem jednak, że produkt inżynierii medycznej zwany szczepionką na covid, dopuszczony jest do stosowania w trybie awaryjnym bo podobno nie ma leków na tego wirusa. Leków nie ma, bo na początku "pandemii" większość krajów biorących w niej udział, ograniczyło dostęp do znanych od dawna leków na wirusy. Dzięki temu można było wprowadzić niesprawdzone preparaty do szczepień. Za te preparaty żaden producent nie odpowiada, nie ręczy, nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności choćby ludzie po nim padali jak muchy już w puntach szczepień, co na szczęście się nie dzieje. Dowód? Proszę bardzo: w utajnionej umowie zakupu "szczepionek" między UE a producentami jest zapis mówiący o tym że producent nie bierze odpowiedzialności za wystąpienie u osób zaszczepionych nieporzadanych odczynów poszczepiennych zarówno w krótkim, jak i dłógim terminie, bo ich po prostu nie zna   Znasz jakiś inny produkt, jakikolwiek, niekoniecznie medyczny którego producent ma wyłączoną w 100% odpowiedialność za jego stosowanie? Jak znasz, napisz bo ja nie znam. Mimo to, urzędnik z UE taki preparat poleca, zaleca, rekomenduje i namawia do stosowania nie nakładając jednocześnie obowiązku "szczepienia". Jak myślisz, dlaczego? Dlaczego nikt nie bierze odpowiedzialności za "wyszczepianie populacji"? Jak zchorujesz po przyjęciu preparatu "szczepionki", powiedzą: 1. producent szczepionki - My nie skończyliśmy jeszcze fazy testów szczepionki. 2. Urzędnicy - obowiązku szczepień nie było, każdy sam decyduje itp. itd. Dlaczego więc nieszczepionym wolno mniej?! Dlaczego wprowadzają certyfikaty nieobowiązkowego szczepienia? Może chodzi o pieniądze bo jak sam Pfizer oficjalnie już przyznaje, około 30 procent przychodów firmy pochodzi właśnie ze sprzedaży niesprawdzonych jeszcze szczepionek na covid. Dodam że żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpiecza od skutków szczepienia i ewentualnych powikłań poszczepiennych. Nie jestem i nigdy nie byłem "antyszczepionkowcem". Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem że wirusa nie ma. Jednak to co dzieje się od ponad roku jest mocno zastanawiające, oczywiście tylko dla myślącego człowieka potrafiącego łączyć fakty, kropeczki czy co tam kto chce. Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedź.
 Jeśli umowa jest tajna, to skąd wiesz co w niej jest? XD Poza tym, "dłógim"? Serio? Mam uwierzyć w słowa osoby która nie potrafi pisać, zamiast w fakty potwierdzone statystycznie? Nie wydaje mi się.
 Jeśli umowa jest tajna, to skąd wiesz co w niej jest? XD Poza tym, "dłógim"? Serio? Mam uwierzyć w słowa osoby która nie potrafi pisać, zamiast w fakty potwierdzone statystycznie? Nie wydaje mi się. rozwiń
Avatar
_XD_ / 3 sierpnia 2021 r. o 10:19
+2
Wóz TVN, ruska budka strażnicza, szpryc-buda. Czy naprawdę ubecja zawsze musi stawiać na takie tanie i przezroczyste prowokacje? To po to społeczeństwo utrzymuje tych podżegaczy od globalistów?
 To już sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie. To ty masz doświadczenie i tradycje rodzinne w tych kwestiach. XD
Avatar
Piotr 39 / 2 sierpnia 2021 r. o 20:01
+2
Szerzenie nienawiści wciąż trwa jeszcze nikogo nie złapano, ale już wiedzą że to antyszczepionkowcy. Obudźcie się ludzie.
Avatar
_XD_ / 2 sierpnia 2021 r. o 19:17
+2
Na taśmach Sowy Sienkiewicz mówił jak to kazał podpalić budkę pod ruską  ambasadą. Czy usłyszymy kiedyś taśmy na których Niedzielski mówi o tym jak kazał podpalić punkt szczepień? Pachnie tą samą, marną prowokacją.
 To na pewno była prowokacja. Dokładnie taka sama, jak ten samotny Afroamerykanin nawołujący do obalenia Trumpa, wiodący na Kapitol tysiące białych, rasistowskich zwolenników trumpa. A na pewno nie taka, jak w Grodzisku Mazowieckim, gdzie antyszczepy najpierw szarpały pracowników, a potem darły japę, że ich biją. XD
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 15:46
+1
Na taśmach Sowy Sienkiewicz mówił jak to kazał podpalić budkę pod ruską  ambasadą. Czy usłyszymy kiedyś taśmy na których Niedzielski mówi o tym jak kazał podpalić punkt szczepień? Pachnie tą samą, marną prowokacją.
 Na tych danych taśmach, na których morawiecki tłumaczył, że Polacy mają za***ać za miskę ryżu? XD
Avatar
Kroll / 2 sierpnia 2021 r. o 19:43
-1
Samozapłon. Taka jest moja teoria. Bo gdyby to był akt terroru - to by się ktoś przyznał. A tu nawet płaskoziemcy położyli uszy po sobie. Więc to nie oni. Może jakieś takie tarcie, siły wewnętrzne i iskry z elektryki. Taką mam teorię.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 sierpnia 2021 r. o 16:50
-1
Na taśmach Sowy Sienkiewicz mówił jak to kazał podpalić budkę pod ruską ambasadą. Czy usłyszymy kiedyś taśmy na których Niedzielski mówi o tym jak kazał podpalić punkt szczepień? Pachnie tą samą, marną prowokacją.
Avatar
ZdenekC. / 2 sierpnia 2021 r. o 16:54
-3
Wymaganie od ludzi nieobowiązkowego szczepienia to .... nie wyrażę się, powstrzymam się. Wiem jednak, że produkt inżynierii medycznej zwany szczepionką na covid, dopuszczony jest do stosowania w trybie awaryjnym bo podobno nie ma leków na tego wirusa. Leków nie ma, bo na początku "pandemii" większość krajów biorących w niej udział, ograniczyło dostęp do znanych od dawna leków na wirusy. Dzięki temu można było wprowadzić niesprawdzone preparaty do szczepień. Za te preparaty żaden producent nie odpowiada, nie ręczy, nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności choćby ludzie po nim padali jak muchy już w puntach szczepień, co na szczęście się nie dzieje. Dowód? Proszę bardzo: w utajnionej umowie zakupu "szczepionek" między UE a producentami jest zapis mówiący o tym że producent nie bierze odpowiedzialności za wystąpienie u osób zaszczepionych nieporzadanych odczynów poszczepiennych zarówno w krótkim, jak i dłógim terminie, bo ich po prostu nie zna Znasz jakiś inny produkt, jakikolwiek, niekoniecznie medyczny którego producent ma wyłączoną w 100% odpowiedialność za jego stosowanie? Jak znasz, napisz bo ja nie znam. Mimo to, urzędnik z UE taki preparat poleca, zaleca, rekomenduje i namawia do stosowania nie nakładając jednocześnie obowiązku "szczepienia". Jak myślisz, dlaczego? Dlaczego nikt nie bierze odpowiedzialności za "wyszczepianie populacji"? Jak zchorujesz po przyjęciu preparatu "szczepionki", powiedzą: 1. producent szczepionki - My nie skończyliśmy jeszcze fazy testów szczepionki. 2. Urzędnicy - obowiązku szczepień nie było, każdy sam decyduje itp. itd. Dlaczego więc nieszczepionym wolno mniej?! Dlaczego wprowadzają certyfikaty nieobowiązkowego szczepienia? Może chodzi o pieniądze bo jak sam Pfizer oficjalnie już przyznaje, około 30 procent przychodów firmy pochodzi właśnie ze sprzedaży niesprawdzonych jeszcze szczepionek na covid. Dodam że żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpiecza od skutków szczepienia i ewentualnych powikłań poszczepiennych. Nie jestem i nigdy nie byłem "antyszczepionkowcem". Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem że wirusa nie ma. Jednak to co dzieje się od ponad roku jest mocno zastanawiające, oczywiście tylko dla myślącego człowieka potrafiącego łączyć fakty, kropeczki czy co tam kto chce. Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedź.
Wymaganie od ludzi nieobowiązkowego szczepienia to .... nie wyrażę się, powstrzymam się. Wiem jednak, że produkt inżynierii medycznej zwany szczepionką na covid, dopuszczony jest do stosowania w trybie awaryjnym bo podobno nie ma leków na tego wirusa. Leków nie ma, bo na początku "pandemii" większość krajów biorących w niej udział, ograniczyło dostęp do znanych od dawna leków na wirusy. Dzięki temu można było wprowadzić niesprawdzone preparaty do szczepień. Za te preparaty żaden producent nie odpowiada, nie ręczy, nie może zo... rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 15:46
+1
Na taśmach Sowy Sienkiewicz mówił jak to kazał podpalić budkę pod ruską  ambasadą. Czy usłyszymy kiedyś taśmy na których Niedzielski mówi o tym jak kazał podpalić punkt szczepień? Pachnie tą samą, marną prowokacją.
 Na tych danych taśmach, na których morawiecki tłumaczył, że Polacy mają za***ać za miskę ryżu? XD
Avatar
_XD_ / 3 sierpnia 2021 r. o 10:19
+2
Wóz TVN, ruska budka strażnicza, szpryc-buda. Czy naprawdę ubecja zawsze musi stawiać na takie tanie i przezroczyste prowokacje? To po to społeczeństwo utrzymuje tych podżegaczy od globalistów?
 To już sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie. To ty masz doświadczenie i tradycje rodzinne w tych kwestiach. XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 sierpnia 2021 r. o 22:54
-4
Wóz TVN, ruska budka strażnicza, szpryc-buda. Czy naprawdę ubecja zawsze musi stawiać na takie tanie i przezroczyste prowokacje? To po to społeczeństwo utrzymuje tych podżegaczy od globalistów?
Avatar
Witek1 / 2 sierpnia 2021 r. o 20:37
+8
ale skąd tyle Policji wezmą do pilnowana punktów szczepień jak wszyscy pilnują jednego najważniejszego punktu na Żoliborzu
Avatar
Piotr 39 / 2 sierpnia 2021 r. o 20:01
+2
Szerzenie nienawiści wciąż trwa jeszcze nikogo nie złapano, ale już wiedzą że to antyszczepionkowcy. Obudźcie się ludzie.
Avatar
Kroll / 2 sierpnia 2021 r. o 19:43
-1
Samozapłon. Taka jest moja teoria. Bo gdyby to był akt terroru - to by się ktoś przyznał. A tu nawet płaskoziemcy położyli uszy po sobie. Więc to nie oni. Może jakieś takie tarcie, siły wewnętrzne i iskry z elektryki. Taką mam teorię.
Avatar
_XD_ / 2 sierpnia 2021 r. o 19:17
+2
Na taśmach Sowy Sienkiewicz mówił jak to kazał podpalić budkę pod ruską  ambasadą. Czy usłyszymy kiedyś taśmy na których Niedzielski mówi o tym jak kazał podpalić punkt szczepień? Pachnie tą samą, marną prowokacją.
 To na pewno była prowokacja. Dokładnie taka sama, jak ten samotny Afroamerykanin nawołujący do obalenia Trumpa, wiodący na Kapitol tysiące białych, rasistowskich zwolenników trumpa. A na pewno nie taka, jak w Grodzisku Mazowieckim, gdzie antyszczepy najpierw szarpały pracowników, a potem darły japę, że ich biją. XD
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 sierpnia 2021 r. o 17:29
+12
To kto teraz będzie pilnować domku na żoliborzu ?
Avatar
_XD_ / 2 sierpnia 2021 r. o 17:13
+3
Wymaganie od ludzi nieobowiązkowego szczepienia to .... nie wyrażę się, powstrzymam się. Wiem jednak, że produkt inżynierii medycznej zwany szczepionką na covid, dopuszczony jest do stosowania w trybie awaryjnym bo podobno nie ma leków na tego wirusa. Leków nie ma, bo na początku "pandemii" większość krajów biorących w niej udział, ograniczyło dostęp do znanych od dawna leków na wirusy. Dzięki temu można było wprowadzić niesprawdzone preparaty do szczepień. Za te preparaty żaden producent nie odpowiada, nie ręczy, nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności choćby ludzie po nim padali jak muchy już w puntach szczepień, co na szczęście się nie dzieje. Dowód? Proszę bardzo: w utajnionej umowie zakupu "szczepionek" między UE a producentami jest zapis mówiący o tym że producent nie bierze odpowiedzialności za wystąpienie u osób zaszczepionych nieporzadanych odczynów poszczepiennych zarówno w krótkim, jak i dłógim terminie, bo ich po prostu nie zna   Znasz jakiś inny produkt, jakikolwiek, niekoniecznie medyczny którego producent ma wyłączoną w 100% odpowiedialność za jego stosowanie? Jak znasz, napisz bo ja nie znam. Mimo to, urzędnik z UE taki preparat poleca, zaleca, rekomenduje i namawia do stosowania nie nakładając jednocześnie obowiązku "szczepienia". Jak myślisz, dlaczego? Dlaczego nikt nie bierze odpowiedzialności za "wyszczepianie populacji"? Jak zchorujesz po przyjęciu preparatu "szczepionki", powiedzą: 1. producent szczepionki - My nie skończyliśmy jeszcze fazy testów szczepionki. 2. Urzędnicy - obowiązku szczepień nie było, każdy sam decyduje itp. itd. Dlaczego więc nieszczepionym wolno mniej?! Dlaczego wprowadzają certyfikaty nieobowiązkowego szczepienia? Może chodzi o pieniądze bo jak sam Pfizer oficjalnie już przyznaje, około 30 procent przychodów firmy pochodzi właśnie ze sprzedaży niesprawdzonych jeszcze szczepionek na covid. Dodam że żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpiecza od skutków szczepienia i ewentualnych powikłań poszczepiennych. Nie jestem i nigdy nie byłem "antyszczepionkowcem". Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem że wirusa nie ma. Jednak to co dzieje się od ponad roku jest mocno zastanawiające, oczywiście tylko dla myślącego człowieka potrafiącego łączyć fakty, kropeczki czy co tam kto chce. Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedź.
 Jeśli umowa jest tajna, to skąd wiesz co w niej jest? XD Poza tym, "dłógim"? Serio? Mam uwierzyć w słowa osoby która nie potrafi pisać, zamiast w fakty potwierdzone statystycznie? Nie wydaje mi się.
 Jeśli umowa jest tajna, to skąd wiesz co w niej jest? XD Poza tym, "dłógim"? Serio? Mam uwierzyć w słowa osoby która nie potrafi pisać, zamiast w fakty potwierdzone statystycznie? Nie wydaje mi się. rozwiń
Avatar
mycki_globalistow / 2 sierpnia 2021 r. o 17:11
-6
W Indiach bandytów korporacji BIG-chem + ChinaChem przegonili widłami.... A u nas? Tu przykład zbójeckiego cyrku: ***youtube.com/watch?v=VzL08-_bWdA (szukaj na YT kanalu Space Cowboy - General idzie na wojne)
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Wypadł jej przez okno niedopałek papierosa. Podniósł i oddał
Wideo
film

Lublin. Wypadł jej przez okno niedopałek papierosa. Podniósł i oddał

Warto być uczynnym. Pani wypadł niedopałek papierosa przez okno, pomogłem – ironizuje pan Bartek.

„4 zmarłych, wasza wina”. Napis na murze wojska w Lublinie

„4 zmarłych, wasza wina”. Napis na murze wojska w Lublinie

„4 zmarłych, wasza wina”. Ktoś umieścił taki napis na murze terenu dowództwa Wielonarodowej Brygady przy ulicy Radziszewskiego w Lublinie. Z maila, jaki otrzymaliśmy wynika, że był to protest przeciwko sytuacji uchodźców na granicy, który miał na celu m.in. „upamiętnienie ofiar polskiego rządu”.

Bizon Jeleniec – LKS Agrotex Milanów 3:4, wyniki bialskiej okręgówki

Bizon Jeleniec – LKS Agrotex Milanów 3:4, wyniki bialskiej okręgówki

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Bizona Jeleniec i LKS Agrotex Milanów. Sokół Adamów i Kujawiak Stanin powiększyły swoje konta punktowe.

Pijany 35-latek zaczepiał ludzi. Zaatakował zawodnika MMA, otrzymał ciosy, zmarł miesiąc później

Pijany 35-latek zaczepiał ludzi. Zaatakował zawodnika MMA, otrzymał ciosy, zmarł miesiąc później

Młody zawodnik MMA odpowie za śmiertelne w skutkach pobicie. Jakub P. uderzył pijanego mężczyznę, który zaczepił go przed restauracją. 35-latek upadł i uderzył głową o chodnik.

Ruch Izbica – Spółdzielca Siedliszcze 4:0, wyniki szóstej kolejki chełmskiej klasy okręgowej

Ruch Izbica – Spółdzielca Siedliszcze 4:0, wyniki szóstej kolejki chełmskiej klasy okręgowej

Po hat-tricku Michała Gałki i główce grającego trenera Romana Blonki Ruch Izbica ograł Spółdzielcę Siedliszcze. Klasycznym hat-trickiem popisał się także Kamil Mazurek ze Znicza Siennica Różana.

Śmiertelny wypadek na krajowej "19". Kierowca osobówki zginął na miejscu
Wideo
galeria
film

Śmiertelny wypadek na krajowej "19". Kierowca osobówki zginął na miejscu

37-letni Ukrainiec zginął w niedzielę na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Łukowisko (pow. bialski). Zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z ciężarówką

Zaostrzają zakaz handlu, a sieć obecna w Lublinie otworzy sklepy w niedziele

Zaostrzają zakaz handlu, a sieć obecna w Lublinie otworzy sklepy w niedziele

Kolejna sieć zamierza wykorzystać furtkę w przepisach i jeszcze we wrześniu ma prowadzić sprzedaż w niehandlowe niedziele. Tymczasem Sejm już przyjął nowelizację prawa.

Premier o kryzysie migracyjnym na granicy: To zorganizowany szturm, będziemy umacniać nasze instalacje ochronne
film

Premier o kryzysie migracyjnym na granicy: To zorganizowany szturm, będziemy umacniać nasze instalacje ochronne

Warszawa. Mianem zorganizowanego szturmu określił premier falę migrantów próbujących dostać się do Polski z terytorium Białorusi.

Stowarzyszenie im. Karoliny Majewskiej pomaga chorym dzieciom. I chce włączyć w to szkoły

Stowarzyszenie im. Karoliny Majewskiej pomaga chorym dzieciom. I chce włączyć w to szkoły

Chcemy uwrażliwić uczniów na problemy i potrzeby przewlekle chorych dzieci – tłumaczy Ewa Janiszewska, wiceprezeska lubelskiego Stowarzyszenia "Życie z chorobą nie musi być smutne" im. Karoli Majewskiej, współautorka edukacyjnego projektu adresowanego do szkół podstawowych. I zachęca do udziału.

Lublin, środek nocy. Policjanci wyciągnęli złodzieja spod samochodu

Lublin, środek nocy. Policjanci wyciągnęli złodzieja spod samochodu

Na Ponikwodzie patrol zatrzymał złodzieja katalizatorów. Mundurowi musieli wyciągać go spod auta.

Edach Budowlani – Lechia Gdańsk 29:17. Lider poległ w Lublinie

Edach Budowlani – Lechia Gdańsk 29:17. Lider poległ w Lublinie

Po bardzo dobrym meczu Edach Budowlani Lublin pokonali prowadząca w tabeli ekstraligi rugby Lechię Gdańsk 29:17

Wygrane Padwy Zamość i AZS AWF Biała Podlaska na inaugurację nowego sezonu

Wygrane Padwy Zamość i AZS AWF Biała Podlaska na inaugurację nowego sezonu

Na inaugurację rozgrywek dwa zespoły z naszego regionu wygrały swoje mecze. Padwa wygrała w Olsztynie z Warmią 23:21. Z kolei AZS AWF Biała Podlaska pokonał u siebie MKS Grudziądz 32:27.

iPhone 13- czego możemy się spodziewać?

iPhone 13- czego możemy się spodziewać?

iPhone'y to obecnie najpopularniejsze smartfony na świecie. Apple wydało na świat już wiele generacji, a każda kolejna ma coraz to wyższą specyfikację techniczną. Obecnie oczekujemy na premierę najnowszego iPhone'a 13, deklarowanego jako najlepszy z dotychczas poznanych przez nas modeli. Czym będzie się cechował, jakie nastąpią zmiany w jego parametrach i wyglądzie i, oczywiście, ile będzie kosztował? Nie wszystkie informacje są w dalszym ciągu nam znane, mamy jednak pewne przypuszczenia.

Koronawirus 20 września. 363 nowe zakażenia w Polsce. Co z woj. lubelskim?

Koronawirus 20 września. 363 nowe zakażenia w Polsce. Co z woj. lubelskim?

363 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i 0 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim są 42 zakażenia

Lubelskie. Kotek w krzakach, a wokół już czaiły się lisy

Lubelskie. Kotek w krzakach, a wokół już czaiły się lisy

Policjanci uratowali biało-rudego kotka. Usłyszeli jego „wołanie o pomoc”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.