Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

2 sierpnia 2021 r.
16:34

Zamość. Po podpaleniu więcej policji przy punktach szczepień

Autor: Zdjęcie autora PAP
62 12 A A

W Zamościu wszystkie punkty szczepień - stacjonarne i mobilne - zostały objęte wzmocnionym nadzorem policji - poinformował Robert Gmitruczuk, wicewojewoda lubelski. Powołano też zastępczy punkt w miejsce tych, które zostały podpalone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda poinformował, że wszystkie punkty szczepień na terenie województwa zostaną "zabezpieczone" przed atakami wandalizmu - dotyczy to punktów stacjonarnych i mobilnych. Nadzór nad ich bezpieczeństwem ma wzmocnić policja.

Robert Gmitruczuk poinformował, że po ataku wandali na punkty szczepień w Zamościu został zorganizowany zastępczy punkt, w którym będzie można kontynuować szczepienia mieszkańców miasta. Jak wyjaśnił, są do niego dowożone szczepionki, te, które były przechowywane w zaatakowanym punkcie, zostały zniszczone.

Wicewojewoda zachęcał mieszkańców, by nie rezygnowali ze szczepień. – Te punkty są bezpieczne i zabezpieczone przez odpowiednie służby – zapewnił.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w Zamościu doszło do "bandyckiego aktu". "Sprawca podpalił państwową stację sanitarno-epidemiologiczną oraz podpalił punkt szczepień" - powiedział.

Rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie kom. Andrzej Fijołek powiedział, że do pożarów doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Najpierw ogień pojawił się w mobilnym punkcie szczepień, ustawionym na Rynku Solnym w Zamościu, a potem w budynku powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej przy ulicy Peowiaków. – Według wstępnych ustaleń sprawca wybił tam szybę w podpiwniczeniu i podpalił wnętrze – powiedział Fijołek.

Zaznaczył, że w pożarach nikt nie ucierpiał. Policja poszukuje sprawcy podpaleń.

Minister zdrowia wyznaczył 10 tys. zł nagrody za pomoc w zatrzymaniu sprawcy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 sierpnia 2021 r. o 17:29
+12
To kto teraz będzie pilnować domku na żoliborzu ?
Avatar
Witek1 / 2 sierpnia 2021 r. o 20:37
+8
ale skąd tyle Policji wezmą do pilnowana punktów szczepień jak wszyscy pilnują jednego najważniejszego punktu na Żoliborzu
Avatar
_XD_ / 2 sierpnia 2021 r. o 17:13
+3
Wymaganie od ludzi nieobowiązkowego szczepienia to .... nie wyrażę się, powstrzymam się. Wiem jednak, że produkt inżynierii medycznej zwany szczepionką na covid, dopuszczony jest do stosowania w trybie awaryjnym bo podobno nie ma leków na tego wirusa. Leków nie ma, bo na początku "pandemii" większość krajów biorących w niej udział, ograniczyło dostęp do znanych od dawna leków na wirusy. Dzięki temu można było wprowadzić niesprawdzone preparaty do szczepień. Za te preparaty żaden producent nie odpowiada, nie ręczy, nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności choćby ludzie po nim padali jak muchy już w puntach szczepień, co na szczęście się nie dzieje. Dowód? Proszę bardzo: w utajnionej umowie zakupu "szczepionek" między UE a producentami jest zapis mówiący o tym że producent nie bierze odpowiedzialności za wystąpienie u osób zaszczepionych nieporzadanych odczynów poszczepiennych zarówno w krótkim, jak i dłógim terminie, bo ich po prostu nie zna   Znasz jakiś inny produkt, jakikolwiek, niekoniecznie medyczny którego producent ma wyłączoną w 100% odpowiedialność za jego stosowanie? Jak znasz, napisz bo ja nie znam. Mimo to, urzędnik z UE taki preparat poleca, zaleca, rekomenduje i namawia do stosowania nie nakładając jednocześnie obowiązku "szczepienia". Jak myślisz, dlaczego? Dlaczego nikt nie bierze odpowiedzialności za "wyszczepianie populacji"? Jak zchorujesz po przyjęciu preparatu "szczepionki", powiedzą: 1. producent szczepionki - My nie skończyliśmy jeszcze fazy testów szczepionki. 2. Urzędnicy - obowiązku szczepień nie było, każdy sam decyduje itp. itd. Dlaczego więc nieszczepionym wolno mniej?! Dlaczego wprowadzają certyfikaty nieobowiązkowego szczepienia? Może chodzi o pieniądze bo jak sam Pfizer oficjalnie już przyznaje, około 30 procent przychodów firmy pochodzi właśnie ze sprzedaży niesprawdzonych jeszcze szczepionek na covid. Dodam że żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpiecza od skutków szczepienia i ewentualnych powikłań poszczepiennych. Nie jestem i nigdy nie byłem "antyszczepionkowcem". Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem że wirusa nie ma. Jednak to co dzieje się od ponad roku jest mocno zastanawiające, oczywiście tylko dla myślącego człowieka potrafiącego łączyć fakty, kropeczki czy co tam kto chce. Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedź.
 Jeśli umowa jest tajna, to skąd wiesz co w niej jest? XD Poza tym, "dłógim"? Serio? Mam uwierzyć w słowa osoby która nie potrafi pisać, zamiast w fakty potwierdzone statystycznie? Nie wydaje mi się.
 Jeśli umowa jest tajna, to skąd wiesz co w niej jest? XD Poza tym, "dłógim"? Serio? Mam uwierzyć w słowa osoby która nie potrafi pisać, zamiast w fakty potwierdzone statystycznie? Nie wydaje mi się. rozwiń
Avatar
_XD_ / 3 sierpnia 2021 r. o 10:19
+2
Wóz TVN, ruska budka strażnicza, szpryc-buda. Czy naprawdę ubecja zawsze musi stawiać na takie tanie i przezroczyste prowokacje? To po to społeczeństwo utrzymuje tych podżegaczy od globalistów?
 To już sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie. To ty masz doświadczenie i tradycje rodzinne w tych kwestiach. XD
Avatar
Piotr 39 / 2 sierpnia 2021 r. o 20:01
+2
Szerzenie nienawiści wciąż trwa jeszcze nikogo nie złapano, ale już wiedzą że to antyszczepionkowcy. Obudźcie się ludzie.
Avatar
_XD_ / 2 sierpnia 2021 r. o 19:17
+2
Na taśmach Sowy Sienkiewicz mówił jak to kazał podpalić budkę pod ruską  ambasadą. Czy usłyszymy kiedyś taśmy na których Niedzielski mówi o tym jak kazał podpalić punkt szczepień? Pachnie tą samą, marną prowokacją.
 To na pewno była prowokacja. Dokładnie taka sama, jak ten samotny Afroamerykanin nawołujący do obalenia Trumpa, wiodący na Kapitol tysiące białych, rasistowskich zwolenników trumpa. A na pewno nie taka, jak w Grodzisku Mazowieckim, gdzie antyszczepy najpierw szarpały pracowników, a potem darły japę, że ich biją. XD
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 15:46
+1
Na taśmach Sowy Sienkiewicz mówił jak to kazał podpalić budkę pod ruską  ambasadą. Czy usłyszymy kiedyś taśmy na których Niedzielski mówi o tym jak kazał podpalić punkt szczepień? Pachnie tą samą, marną prowokacją.
 Na tych danych taśmach, na których morawiecki tłumaczył, że Polacy mają za***ać za miskę ryżu? XD
Avatar
Kroll / 2 sierpnia 2021 r. o 19:43
-1
Samozapłon. Taka jest moja teoria. Bo gdyby to był akt terroru - to by się ktoś przyznał. A tu nawet płaskoziemcy położyli uszy po sobie. Więc to nie oni. Może jakieś takie tarcie, siły wewnętrzne i iskry z elektryki. Taką mam teorię.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 sierpnia 2021 r. o 16:50
-1
Na taśmach Sowy Sienkiewicz mówił jak to kazał podpalić budkę pod ruską ambasadą. Czy usłyszymy kiedyś taśmy na których Niedzielski mówi o tym jak kazał podpalić punkt szczepień? Pachnie tą samą, marną prowokacją.
Avatar
ZdenekC. / 2 sierpnia 2021 r. o 16:54
-3
Wymaganie od ludzi nieobowiązkowego szczepienia to .... nie wyrażę się, powstrzymam się. Wiem jednak, że produkt inżynierii medycznej zwany szczepionką na covid, dopuszczony jest do stosowania w trybie awaryjnym bo podobno nie ma leków na tego wirusa. Leków nie ma, bo na początku "pandemii" większość krajów biorących w niej udział, ograniczyło dostęp do znanych od dawna leków na wirusy. Dzięki temu można było wprowadzić niesprawdzone preparaty do szczepień. Za te preparaty żaden producent nie odpowiada, nie ręczy, nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności choćby ludzie po nim padali jak muchy już w puntach szczepień, co na szczęście się nie dzieje. Dowód? Proszę bardzo: w utajnionej umowie zakupu "szczepionek" między UE a producentami jest zapis mówiący o tym że producent nie bierze odpowiedzialności za wystąpienie u osób zaszczepionych nieporzadanych odczynów poszczepiennych zarówno w krótkim, jak i dłógim terminie, bo ich po prostu nie zna Znasz jakiś inny produkt, jakikolwiek, niekoniecznie medyczny którego producent ma wyłączoną w 100% odpowiedialność za jego stosowanie? Jak znasz, napisz bo ja nie znam. Mimo to, urzędnik z UE taki preparat poleca, zaleca, rekomenduje i namawia do stosowania nie nakładając jednocześnie obowiązku "szczepienia". Jak myślisz, dlaczego? Dlaczego nikt nie bierze odpowiedzialności za "wyszczepianie populacji"? Jak zchorujesz po przyjęciu preparatu "szczepionki", powiedzą: 1. producent szczepionki - My nie skończyliśmy jeszcze fazy testów szczepionki. 2. Urzędnicy - obowiązku szczepień nie było, każdy sam decyduje itp. itd. Dlaczego więc nieszczepionym wolno mniej?! Dlaczego wprowadzają certyfikaty nieobowiązkowego szczepienia? Może chodzi o pieniądze bo jak sam Pfizer oficjalnie już przyznaje, około 30 procent przychodów firmy pochodzi właśnie ze sprzedaży niesprawdzonych jeszcze szczepionek na covid. Dodam że żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpiecza od skutków szczepienia i ewentualnych powikłań poszczepiennych. Nie jestem i nigdy nie byłem "antyszczepionkowcem". Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem że wirusa nie ma. Jednak to co dzieje się od ponad roku jest mocno zastanawiające, oczywiście tylko dla myślącego człowieka potrafiącego łączyć fakty, kropeczki czy co tam kto chce. Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedź.
Wymaganie od ludzi nieobowiązkowego szczepienia to .... nie wyrażę się, powstrzymam się. Wiem jednak, że produkt inżynierii medycznej zwany szczepionką na covid, dopuszczony jest do stosowania w trybie awaryjnym bo podobno nie ma leków na tego wirusa. Leków nie ma, bo na początku "pandemii" większość krajów biorących w niej udział, ograniczyło dostęp do znanych od dawna leków na wirusy. Dzięki temu można było wprowadzić niesprawdzone preparaty do szczepień. Za te preparaty żaden producent nie odpowiada, nie ręczy, nie może zo... rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 sierpnia 2021 r. o 15:46
+1
Na taśmach Sowy Sienkiewicz mówił jak to kazał podpalić budkę pod ruską  ambasadą. Czy usłyszymy kiedyś taśmy na których Niedzielski mówi o tym jak kazał podpalić punkt szczepień? Pachnie tą samą, marną prowokacją.
 Na tych danych taśmach, na których morawiecki tłumaczył, że Polacy mają za***ać za miskę ryżu? XD
Avatar
_XD_ / 3 sierpnia 2021 r. o 10:19
+2
Wóz TVN, ruska budka strażnicza, szpryc-buda. Czy naprawdę ubecja zawsze musi stawiać na takie tanie i przezroczyste prowokacje? To po to społeczeństwo utrzymuje tych podżegaczy od globalistów?
 To już sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie. To ty masz doświadczenie i tradycje rodzinne w tych kwestiach. XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 sierpnia 2021 r. o 22:54
-4
Wóz TVN, ruska budka strażnicza, szpryc-buda. Czy naprawdę ubecja zawsze musi stawiać na takie tanie i przezroczyste prowokacje? To po to społeczeństwo utrzymuje tych podżegaczy od globalistów?
Avatar
Witek1 / 2 sierpnia 2021 r. o 20:37
+8
ale skąd tyle Policji wezmą do pilnowana punktów szczepień jak wszyscy pilnują jednego najważniejszego punktu na Żoliborzu
Avatar
Piotr 39 / 2 sierpnia 2021 r. o 20:01
+2
Szerzenie nienawiści wciąż trwa jeszcze nikogo nie złapano, ale już wiedzą że to antyszczepionkowcy. Obudźcie się ludzie.
Avatar
Kroll / 2 sierpnia 2021 r. o 19:43
-1
Samozapłon. Taka jest moja teoria. Bo gdyby to był akt terroru - to by się ktoś przyznał. A tu nawet płaskoziemcy położyli uszy po sobie. Więc to nie oni. Może jakieś takie tarcie, siły wewnętrzne i iskry z elektryki. Taką mam teorię.
Avatar
_XD_ / 2 sierpnia 2021 r. o 19:17
+2
Na taśmach Sowy Sienkiewicz mówił jak to kazał podpalić budkę pod ruską  ambasadą. Czy usłyszymy kiedyś taśmy na których Niedzielski mówi o tym jak kazał podpalić punkt szczepień? Pachnie tą samą, marną prowokacją.
 To na pewno była prowokacja. Dokładnie taka sama, jak ten samotny Afroamerykanin nawołujący do obalenia Trumpa, wiodący na Kapitol tysiące białych, rasistowskich zwolenników trumpa. A na pewno nie taka, jak w Grodzisku Mazowieckim, gdzie antyszczepy najpierw szarpały pracowników, a potem darły japę, że ich biją. XD
Avatar
Janusz_Paliwas / 2 sierpnia 2021 r. o 17:29
+12
To kto teraz będzie pilnować domku na żoliborzu ?
Avatar
_XD_ / 2 sierpnia 2021 r. o 17:13
+3
Wymaganie od ludzi nieobowiązkowego szczepienia to .... nie wyrażę się, powstrzymam się. Wiem jednak, że produkt inżynierii medycznej zwany szczepionką na covid, dopuszczony jest do stosowania w trybie awaryjnym bo podobno nie ma leków na tego wirusa. Leków nie ma, bo na początku "pandemii" większość krajów biorących w niej udział, ograniczyło dostęp do znanych od dawna leków na wirusy. Dzięki temu można było wprowadzić niesprawdzone preparaty do szczepień. Za te preparaty żaden producent nie odpowiada, nie ręczy, nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności choćby ludzie po nim padali jak muchy już w puntach szczepień, co na szczęście się nie dzieje. Dowód? Proszę bardzo: w utajnionej umowie zakupu "szczepionek" między UE a producentami jest zapis mówiący o tym że producent nie bierze odpowiedzialności za wystąpienie u osób zaszczepionych nieporzadanych odczynów poszczepiennych zarówno w krótkim, jak i dłógim terminie, bo ich po prostu nie zna   Znasz jakiś inny produkt, jakikolwiek, niekoniecznie medyczny którego producent ma wyłączoną w 100% odpowiedialność za jego stosowanie? Jak znasz, napisz bo ja nie znam. Mimo to, urzędnik z UE taki preparat poleca, zaleca, rekomenduje i namawia do stosowania nie nakładając jednocześnie obowiązku "szczepienia". Jak myślisz, dlaczego? Dlaczego nikt nie bierze odpowiedzialności za "wyszczepianie populacji"? Jak zchorujesz po przyjęciu preparatu "szczepionki", powiedzą: 1. producent szczepionki - My nie skończyliśmy jeszcze fazy testów szczepionki. 2. Urzędnicy - obowiązku szczepień nie było, każdy sam decyduje itp. itd. Dlaczego więc nieszczepionym wolno mniej?! Dlaczego wprowadzają certyfikaty nieobowiązkowego szczepienia? Może chodzi o pieniądze bo jak sam Pfizer oficjalnie już przyznaje, około 30 procent przychodów firmy pochodzi właśnie ze sprzedaży niesprawdzonych jeszcze szczepionek na covid. Dodam że żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpiecza od skutków szczepienia i ewentualnych powikłań poszczepiennych. Nie jestem i nigdy nie byłem "antyszczepionkowcem". Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem że wirusa nie ma. Jednak to co dzieje się od ponad roku jest mocno zastanawiające, oczywiście tylko dla myślącego człowieka potrafiącego łączyć fakty, kropeczki czy co tam kto chce. Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedź.
 Jeśli umowa jest tajna, to skąd wiesz co w niej jest? XD Poza tym, "dłógim"? Serio? Mam uwierzyć w słowa osoby która nie potrafi pisać, zamiast w fakty potwierdzone statystycznie? Nie wydaje mi się.
 Jeśli umowa jest tajna, to skąd wiesz co w niej jest? XD Poza tym, "dłógim"? Serio? Mam uwierzyć w słowa osoby która nie potrafi pisać, zamiast w fakty potwierdzone statystycznie? Nie wydaje mi się. rozwiń
Avatar
mycki_globalistow / 2 sierpnia 2021 r. o 17:11
-6
W Indiach bandytów korporacji BIG-chem + ChinaChem przegonili widłami.... A u nas? Tu przykład zbójeckiego cyrku: ***youtube.com/watch?v=VzL08-_bWdA (szukaj na YT kanalu Space Cowboy - General idzie na wojne)