Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

16 stycznia 2020 r.
21:38

Cięcia dla dobra pacjenta? Ze szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie znikają łóżka, zaraz mogą całe oddziały

254 61 A A
– Tylko w ubiegłym roku leczyliśmy operacyjnie 260 kobiet z rakiem piersi i prawie 600 osób z powodu innych problemów onkologicznych – piszą pracownicy Oddziału Chirurgii Piersi<br />
– Tylko w ubiegłym roku leczyliśmy operacyjnie 260 kobiet z rakiem piersi i prawie 600 osób z powodu innych problemów onkologicznych – piszą pracownicy Oddziału Chirurgii Piersi
(fot. Maciej Kaczanowski)

Najpierw likwidacja łóżek, a teraz być może całych oddziałów. Pod uwagę brane są też zwolnienia personelu. Program naprawczy, który realizuje największy szpital w regionie budzi coraz większe obawy pacjentów i pracowników

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Pomysł likwidacji Oddziału Chirurgii Piersi w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej nie ma nic wspólnego ani z dobrem pacjenta, ani ze względami ekonomicznymi, na które powołuje się urząd marszałkowski – podkreślała na dzisiejszej konferencji prasowej posłanka Marta Wcisło (PO), do której zwróciły się zaniepokojone pacjentki, a potem także pracownicy oddziału. Alarmują, że grozi mu likwidacja, bo szpital ma gigantyczne długi – ok. 360 mln zł.

Odpłyną specjaliści?

– Marszałek i dyrektor Departamentu Zdrowia potwierdzili mi, że jest pomysł przeniesienia, a de facto likwidacji tego oddziału. Nie można na to pozwolić. Przecież zachorowania na raka piersi lawino rosną – argumentowała posłanka i oburzała się, że nikt o tym zamiarze nie rozmawiał ani z pracownikami, ani z pacjentami.

Planami władz zaniepokojeni są też pracownicy. – Jesteśmy drugim ośrodkiem w województwie lubelskim (po COZL – red.), co do liczby pacjentów leczonych z powodu raka piersi. Tylko w ubiegłym roku leczyliśmy operacyjnie 260 kobiet z tą chorobą i prawie 600 osób z powodu innych problemów onkologicznych – czytamy w piśmie, które wysłali do posłanki. Podkreślają też w nim, że mają wybitnych specjalistów, którzy wykonują najnowocześniejsze zabiegi, z rekonstrukcyjnymi włącznie.

– Trudno mówić też o względach ekonomicznych w sytuacji, gdy oddział realizuje rocznie 3,5-milionowy kontrakt. W 2017 roku wypracował zysk na poziomie 400 tys. zł – podkreśla posłanka Wcisło. – W dodatku oddział współpracuje z wieloma pracowniami i poradniami. Zatem jego likwidacja może spowodować upośledzenie ich funkcjonowania lub zamknięcie – dodaje i zauważa:

– Lekarze dostają już inne propozycje pracy, więc obawiam się, że dojdzie do odpływu specjalistów z naszego miasta.

„Rozważana jest redukcja etatów”

– Oddziałowi Chirurgii Piersi nie grozi likwidacja, miałby być przeniesiony razem z kontraktem do COZL. Wykonywane na Kraśnickiej zabiegi będą mogły być kontynuowane „pod innym szyldem”, np. oddziału chirurgii czy ginekologii. Może przy nich pracować ten sam zespół – tłumaczy Piotr Matej, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Jednocześnie zapewnia: Ci, którzy nie będą mogli zostać w szpitalu, mają gwarancję zatrudnienia w COZL.

Według dyrektora, to element szerszego projektu profilowania szpitali marszałkowskich. – COZL skupiałby się na leczeniu onkologicznym, szpital przy Kraśnickiej – na wysokospecjalistycznym leczeniu, szpital Jana Bożego – na leczeniu specjalistycznym z naciskiem na pulmonologię i opiekę senioralną, a Szpital Neuropsychiatryczny – na psychiatrii – wylicza dyr. Matej. – Chodzi o to, żeby pacjent mógł się leczyć w jednym stałym miejscu, a nie szukać go w innych szpitalach.

Dodaje, że planowane jest też przeniesienie pododdziału onkologicznego oraz oddziału alergologii i chorób płuc. Planowane zmiany są teraz opiniowane przez NFZ, a następnie poprosimy o to konsultantów wojewódzkich.

A co ze zwolnieniami na innych oddziałach, których obawiają się pracownicy? – Rozważana jest redukcja etatów. Te decyzje należą jednak do kompetencji dyrektora po uprzedniej konsultacji z kierownictwem oddziału. Miejsca pracy będą w COZL, które niebawem odda do dyspozycji pacjentów 200 łóżek i będzie potrzebować personelu – mówi Matej.

 

Najpierw łóżka, teraz pracownicy?

O likwidacji w sumie ok. 30 łóżek w trzech oddziałach szpitala przy Kraśnickiej: kardiologicznym, chirurgicznym i neurologicznym pisaliśmy już na początku stycznia. Teraz personel szpitala obawia się, że straci pracę. Mówi się o zwolnieniach m.in. na oddziale kardiologicznym, gdzie docelowo miałoby być 6 etatów mniej oraz toksyko-kardiologicznym, gdzie do redukcji przeznaczonych byłoby 5. 

Jutro o godz. 12 lekarze mają się w tej sprawie spotkać z dyrektorem szpitala.

e-Wydanie

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 23:55
+32
Przekopać mierzeję, zbudować airport Radom, Polska nie potrzebuje ustawy o eutanazji, wystarczą polskie szpitale
Avatar
123 / 16 stycznia 2020 o 23:43
+31
Zlikwidować urzędy marszałkowskie.. Proste.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 21:49
+29
Chcieliście PiSu ? To macie ! Zamiast wykorzystać koniunkturę na świecie i spróbować uzdrowić polską służbę zdrowia, to wydają miliardy zł na pompowanie rozdawnictwem socjalnym swoich miernych słupków wyborczych. A ludzie niech umierają na SORach, albo czekają latami na byle jaki zabieg w szpitalu! Najwyżej premier ogłosi u Kurskiego, że jest coraz lepie i ciemny lud to kupi. I tylko Polski szkoda !
Avatar
xlubx / 17 stycznia 2020 o 01:19
+28
Dziękujemy PiS. Dziękujemy panie prezydencie Duda. Dziękujemy Panie Wojewodo Sprawka. Za rok chleb będzie po 10 zł a szpitale tylko dla prima sortu. Ale najważniejsze, żeby były pieniążki na księży katechetów, na księży duszpasterzy szpitalnych, bo przecież za państwowe po oddziałach biegają, nie z dobroci serca. No i może już za rok nie będzie tej nadzwyczajnej kasty - sędziów, wtedy nikt się nie przyczepi, że PiS krzywdzi ludzi, albo że ktoś umarł bo lekarza nie było.
Avatar
AB / 16 stycznia 2020 o 23:29
+28
Skutki "dobrej " zmiany widać jak na dłoni! Zamiast rozdawać pieniądze na lewo i prawo, mogliby naprawić służbę zdrowia. Ale po co ? Przecież rząd ma swoją klinikę i tam pewnie nie likwiduje się łóżek !
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 22:52
+25
A na telewizje PiS lekka raczka rzucil 2 miliardy.
Avatar
Polak i zapewne patriota / 17 stycznia 2020 o 05:43
+24
Powinni zlikwidować stanowiska szpitalnych kapelanów,  i już byłaby oszczędność.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 22:26
+24
No to lemingi posłuchajcie co miał do powiedzenia minister zdrowia z PO : ***s://***youtube.com/watch?v=akAINEE4X4k
 PiS obiecał że będzie lepiej. A jak jest wszyscy widzą. 
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 23:44
+21
Szpitale w ten sposób likwidują długi, które są z winy NFZ. Jak by NFZ płaciła za każdego pacjenta, to by szpitale nie miałyby długu. Polityka jest taka, że płacą za kontrakt. Skończy się limit, to człowieku albo umieraj albo szpital ciebie będzie leczył, ale za własne pieniądze, bo NFZ nie poczuwa się do obowiązku. I jeszcze potrafią szpitalowi naliczyć karę za nadwykonanie kontraktu. A rząd? Ma ważniejsze priorytety i pieniądze podatnika rozdaje, żeby kupić poparcie dla partii.
Avatar
Inżynier / 16 stycznia 2020 o 21:57
+21
No to lemingi posłuchajcie co miał do powiedzenia minister zdrowia z PO : ***s://***youtube.com/watch?v=akAINEE4X4k
 Jesteście żałośni w tej swojej mantrze o 8 latach rządów PO! PiS rządzi już prawie 5 lat, i nic nie zrobiła a wy trole ciągle jedziedzie tą samą hejterską śpiewką! Ludzie już w to nie wierzą ! 
Avatar
Nor / 4 lutego 2020 o 12:41
0
Niestety w całej Polsce widać od lat przypadki totalnej ignorancji i ryzykowania zdrowia pacjentów, ale w lubelskim, mam wrażenie, jest to na karygodnym poziomie.
Avatar
Gość / 18 stycznia 2020 o 09:23
+2
Dobra zmiana
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 21:38
+4
Na PiS się głosowało lubelskie wsioki to nie ma co beczeć. Motłoch chciał socjalizmu to go będzie miał.
Avatar
jon / 17 stycznia 2020 o 17:14
+7
na tym polega wg współczesnych menadżerów , orłów biznesu i zarządzania restrukturyzacja w każdej dziedzinie gospodarki w nowym , wydajnym systemie. zwolnienia ludzi w fabryce, zakładzie, szpitalu bądź likwidacja. i już jest oszczędnie i ekonomicznie . nie ma strat, nie trzeba marnować pieniędzy i prowadzić rabunkowej gospodarki jak w socjalizmie
Avatar
GOSIA / 17 stycznia 2020 o 16:49
-4
EMERYCI DO DOMU ODPOCZYWAC A NIE WYKANCZAC MLODYCH CHLOPI DO KOSY DZIECI DO SZKOLY NIECH WRESZCIE KTOS WPROWADZ PORZADEK W TYM KRAJU MUSI BYC POCZATEK I KONIEC EGZYSTENCJI
Avatar
HALINKA / 17 stycznia 2020 o 16:42
-3
do henia NAPISALES TAKA PRAWDE A ZOBACZ JAK EMERYTKI I DWUETATOWCE SIE ODEZWALY NA CZERWONO CIE OZNAKOWALY UDERZYLES W STOL A NOZYCE SIE ODEZWALY JAK JESTES MLODY TO BIERZ NOGI ZA PAS I ZNIKAJ Z TEGO KRAJU TU NIE MA MIEJSCA DLA MLODYCH SZPITALE PRACUJA NA EMERYTACC I DWUETATOWCACH KTORZY WSZYSTKO WIEDZA NAJLEPIEJ I SA MADRZEJSI OD BOGA A JAK NOWOCZESNIE PRACUJA NALEZALO BY IM WSZYSTKIM POZABIERAC PRAWO WYKONYWANIA ZAWODU PREMIER POLSKI WOLA WRACAJCIE RODACY DO KRAJU TYLKO PYTAM PO CO ZEBY Z POWROTEM WRACAC SMUTNA POLSKA NA DLACH W POWIATACH NADAL RZADZI BETON JAK NACZYNIA POLACZONE KTORY DZIELI SIE TYLKO PRZED WYBORAMI A POZNIEJ MOCNO TRZYMA SIE ZA LAPY POZDRAWIAM
do henia NAPISALES TAKA PRAWDE A ZOBACZ JAK EMERYTKI I DWUETATOWCE SIE ODEZWALY NA CZERWONO CIE OZNAKOWALY UDERZYLES W STOL A NOZYCE SIE ODEZWALY JAK JESTES MLODY TO BIERZ NOGI ZA PAS I ZNIKAJ Z TEGO KRAJU TU NIE MA MIEJSCA DLA MLODYCH SZPITALE PRACUJA NA EMERYTACC I DWUETATOWCACH KTORZY WSZYSTKO WIEDZA NAJLEPIEJ I SA MADRZEJSI OD BOGA A JAK NOWOCZESNIE PRACUJA NALEZALO BY IM WSZYSTKIM POZABIERAC PRAWO WYKONYWANIA ZAWODU PREMIER POLSKI WOLA WRACAJCIE RODACY DO KRAJU TYLKO PYTAM PO CO ZEBY Z POWROTEM WRACAC SMUTNA POLSKA NA DLACH... rozwiń
Avatar
ja / 17 stycznia 2020 o 14:56
-11
Co zrobiło Po i Psl jak rządziło w naszym województwie że dług tak narósł ??
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 13:00
+14
Codziennie pacjenci koczują na lubelskich sorach, bo nie ma gdzie ich przyjąć, a władze województwa, odpowiedzialne za opiekę zdrowotną, likwidują łóżka internistyczne, kardiologiczne i neurologiczne i jeszcze próbują wciskać, że to dla dobra pacjenta. Niestety chorzy starsi ludzie, którzy skonają przez tę nieodpowiedzialną bezduszność, nie dadzą już rady powiedzieć marszałkowi, co o tym myślą.
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 12:04
+4
Pierwszy raz jestem dumny z oddanego głosu w wyborach do sejmu! Dziękuje Pani Marto!
Avatar
gośc / 17 stycznia 2020 o 11:55
+11
Wojewoda,marszałek,prezydent,burmistrz itd. to są duże koszty administracji czy niewystarczy jeden człowiek na tych stanowiskach przecierz jest jeszcze cała rada z przewodniczącym naczele ?
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 7

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.