Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Zdrowie

10 marca 2020 r.
11:28

Koronawirus w Polsce. Aktualna sytuacja, najnowsze informacje [relacja]

Autor: Zdjęcie autora pab drs kp eb rs wz kyku
14 10 A A
Ćwiczenia na wypadek koronawirusa w szpitalu Jana Bożego
Ćwiczenia na wypadek koronawirusa w szpitalu Jana Bożego (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Sprawdź najnowsze informacje na temat zagrożenia koronawirusem w Polsce.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

19:30

PILNE: Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Pacjent jest w ciężkim stanie. Przebywa w szpitalu w Bełżycach. Wkrótce ma być przewieziony do Lublina.

- Pacjent jest w stanie stabilnym, ale ciężkim. Zgodnie w tym, co wskazał nam wojewódzki inspektor sanitarny mamy przekazać go do oddziału zakaźnego. Obecnie organizujemy transport. To, że chodzi o koronawirusa jest już potwierdzone – powiedział nam dzisiaj po godz. 18 Dariusz Kamiński, dyrektor szpitala w Bełżycach.

18:27

W czwartek Izrael wprowadzi obowiązkową dwutygodniową kwarantannę dla wszystkich przyjeżdżających do kraju obcokrajowców. Z Portu Lotniczego Lublin rejsy do Tel Awiwu oferują Polskie Linie Lotnicze LOT.

– Na razie nie mamy żadnej informacji w tej sprawie od przewoźnika – mówi Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

18:15

Niektóre lubelskie uczelnie zmieniają zasady organizacji ćwiczeń i wykładów. 

 Na razie nie odwołujemy zajęć, ale w miarę możliwości rozważamy ich realizację w trybie e-learningowym, czyli z wykorzystaniem kształcenia na odległość – mówi Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

18:00

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk wydał zalecenia do szkół, by zrezygnować ze zgromadzeń, wyjść czy wycieczek.

– W autobusach komunikacji miejskiej informacje o zachowaniach prewencyjnych przekazywane są na monitorach. Pojazdy komunikacji miejskiej codziennie są dezynfekowane od ponad tygodnia – zaznacza Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu. – Odwoływane są imprezy miejskie, zgodnie z zaleceniami unikania skupisk ludzkich – dodaje.

16:22

– W wykazie imprez masowych planowanych do 30 kwietnia na terenie miasta Lublin znajduje się 11 wydarzeń masowych w rozumieniu przepisów ustawy, w tym koncertów i rozgrywek sportowych – informuje Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

Każda z tych imprez stanęła teraz pod znakiem zapytania.

16:05

Lubelski Związek Piłki Nożnej apeluje do kibiców, aby ci nie pojawiali się na stadionach, jeśli nie muszą. Sprzedaż karnetów i biletów na spotkania wstrzymał już Motor Lublin oraz Górnik Łęczna.

15:45

Ojcowie dominikanie przypominają o możliwości przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Zapowiadają też, że w bazylice nie będzie możliwości adoracji relikwii Krzyża Świętego poprzez ucałowanie.

15:23

- Jesteśmy przygotowani i zabezpieczeni. Tam, gdzie jest tak potrzeba, tam działamy – zapewnia Piotr Rudzki, rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie. Służby medyczne badają tam podróżnych przylatujących z trzech krajów: Chin, Korei Południowej i Włoch.

- Warszawskie lotnisko wygląda zupełnie inaczej niż duże azjatyckie porty lotnicze. Nikt u nikogo nie sprawdza temperatury, nie ma żadnych komunikatów, gdzie się można zgłosić, jeśli ma się wątpliwości, co do swojego stanu zdrowia, praktycznie nikt nie nosi masek – takie obserwacje mają z kolei wracający do kraju Polacy.

15:15

Rozgrywki sportowe w naszym regionie będą się odbywały w najbliższym czasie bez udziału publiczności. Dotyczy to nie tylko piłki nożnej, ale też piłki ręcznej czy koszykówki.

14:55

Zakażony koronawirusem jest także Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Jarosław Mika. Informację tę podało Ministerstwo Obrony Narodowej na swoim koncie na Twitterze.

14:52

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego, w Puławach odwołano już m.in. ogólnopolski konkurs tańca, galę MMA, targi pracy oraz szkolne rekolekcje. Wstrzymano również wymianę młodzieży, a mecze szczypiornistów będą rozgrywane bez udziału publiczności.

– Nie otrzymaliśmy wytycznych z kurii, więc w naszej parafii nabożeństwa odbywają się normalnie. Oczywiście, jeśli ktoś zechce, komunię możemy wydać na rękę. Żegnanie się wodą święconą to także indywidualna decyzja każdego z wiernych – mówi ks. dziekan Piotr Trela, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach. – Zarazy często ustępowały dopiero, gdy ludzie zaczynali się modlić, zachęcam więc do modlitwy. Wszystko w rękach Boga – dodaje.

14:23

Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił, że są potwierdzone trzy nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Zakażona koronawirusem jest jedna osoba w Warszawie i dwie w Cieszynie. 

W sumie w Polsce już 21 osób jest zakażonych koronawirusem.

14:05

Działania dostosowujemy do stopnia zagrożenia. W tym momencie o środkach ostrożności decydują proboszczowie – tak ks. Adam Jaszcz odpowiedził na pytanie Anny Gmiterek-Zabłockiej z radia Tok FM o działania w kościołach w związku z koronawirusem. –Jesteśmy w innej sytuacji niż np. Kościół we Włoszech. Cały czas apelujemy o stosowanie się do wytycznych sanitarnych i o nie wszczynanie paniki – dodał.

13:45

Nie dojdzie, przynajmniej na razie, do zamknięcia miejskich kąpielisk i obiektów sportowych w Lublinie. Zapowiedział to dzisiaj Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

13:41

Wiele wskazuje na to, że najbliższy domowy mecz ligowy piłkarze Górnika Łęczna rozegrają bez udziału publiczności. We wtorek klub wstrzymał bowiem sprzedaż karnetów i wejściówek na mecze rozgrywane na stadionie w Łęcznej

13:32

Od dzisiaj na granicach Polski z Ukrainą, Białorusią i Rosją podróżni wjeżdżający do Polski mają być poddawani kontroli sanitarnej w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Kontrola sanitarna na granicach będzie polegała na pomiarze temperatury pasażerów.

13:16

Władze Lublina nie planują na razie iść w ślady Poznania, który zamknął swoje placówki oświatowe. – Na razie nie mamy w Lublinie przypadku zakażenia koronawirusem. Jeżeli taki przypadek będzie, to rozważymy zamknięcie szkół, jesteśmy do tego przygotowani – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta miasta ds. oświaty.

13:08

NFZ dostępnił wykaz podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego, wykonywanych w uzwiązku z przeciwdziałaniem koronawirusowi.

 

13:01

Lubelskie szkoły masowo odwołują wszystkie wyjścia zorganizowane dla uczniów, a zagrożona jest także organizacja szkolnych rekolekcji wielkanocnych. W XXX LO w Lublinie rekolekcje odbywały się dzisiaj jednak zgodnie z wcześniejszym planem.

12:45

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej odwołuje Dzień Otwarty (11 marca) w związku z z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusa. Na razie nie wiadomo na kiedy przełożony zostanie Dzień Otwarty.

12:07

Miejskie placówki w Lublinie mają się powstrzymać nie tylko od organizacji drzwi otwartych.

– Szkoły otrzymały zalecenia nieorganizowania wycieczek szkolnych oraz wyjazdów i wymian zagranicznych, a także odwoływania tych już zaplanowanych – przyznaje Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego Ratusza. - Sytuacja jest stale monitorowana, również na bieżąco prowadzona jest wymiana informacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie w zakresie podejmowanych działań przygotowawczych – dodaje Głazik. (drs)

12:03

Puławy. Nie będzie targów: Powiatowy Urząd Pracy w Puławach informuje, że w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusa na terenie kraju i stosowną rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznymi wojewody lubelskiego o odwołaniu wszystkich imprez masowych, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych, XVI Targi Pracy i Edukacji, które miały się odbyć 26 kwietnia 2020 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach, zostają odwołane.

11:59

Chełm. Małgorzata Kidawa-Błońska odwołuje otwarte spotkania z mieszkańcami naszego regionu.
 
– W związku z zagrożeniem koronawirusem odwołaliśmy zaplanowane na dzisiaj spotkania – mówi Małgorzata Sokół ze sztabu Kidawy-Błońskiej w Chełmie.
 
Nie odbędą się spotkania w Ośrodku Kultury w Wojsławicach (12.00), Domu Kultury w Rejowcu (godz. 15.00) i w Galerii Atelier w Chełmie (godz. 17.00). - Bardzo nam przykro. Ale tego wymaga sytuacja. Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze spotkać z Małgorzatą Kidawą-Błońską gdy tylko sytuacja na to pozwoli.

11:25

Nie odbędzie się zaplanowany na piątek, 27 marca Dzień Otwarty Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie

11:23

Fundacja Ronalda McDonalda w „trosce o zdrowie uczestników” odwołała zaplanowane na drugą połowę marca badania USG dzieci. Akcje profilaktyczne miały się odbyć m.in. na terenie powiatu kraśnickiego – w Kraśniku i Annopolu.

11:09

Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o 18. potwierdzonym przypadku koronawirusa w Polsce. Zakażona jest osoba w województwie mazowieckim.

wideo: TVN 24 / x-news

10:42

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił właśnie, że wszystkie imprezy masowe w Polsce zostają odwołane. – Chcemy być odpowiedzialni, chcemy być mądrzy przed szkodą. W oparciu o zalecenia epidemiologów i GIS zdecydowaliśmy się na ten krok, który wprowadzają też Francja i Niemcy - które przyznają, że robią to za późno. My chcemy zapobiegać – stwierdził Morawiecki.

10:30

Nie ma na razie decyzji o odwołaniu Nocy Kultury zaplanowanej na pierwszy weekend czerwca.

10:20

Z powodu zagrożenia koronawirusem od środy 11 marca miasto Poznań rekomenduje dyrektorom placówek zamknięcie na dwa tygodnie wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosc / 10 marca 2020 r. o 16:08
+3
Należy się spodziewać że wirus dotrze również i do naszego województwa. Myślę że zmasowany powrót ludzi z Niemiec czy Francji pracujących na czarno a manifestujących objawy będa wracać ponieważ nie stać ich tam na leczenie i to oni będą głównym zagrożeniem dla nas. Działania prewencyjne powinny być na granicy zachodniej południowej i wschodniej. Powinny dotyczyć również samochodów osobowych przekraczających granicę. Zastanawiam się czemu wojewoda Lubelski nie podjął decyzji o zamknięciu szkół przedszkoli i żłobków. Ale znając życie dopiero się to stanie gdy ktoś umrze z powodu powikłań zakażeniem koronawirusem.
Należy się spodziewać że wirus dotrze również i do naszego województwa. Myślę że zmasowany powrót ludzi z Niemiec czy Francji pracujących na czarno a manifestujących objawy będa wracać ponieważ nie stać ich tam na leczenie i to oni będą głównym zagrożeniem dla nas. Działania prewencyjne powinny być na granicy zachodniej południowej i wschodniej. Powinny dotyczyć również samochodów osobowych przekraczających granicę. Zastanawiam się czemu wojewoda Lubelski nie podjął decyzji o zamknięciu szkół przedszkoli i żłobków. Ale znając życie dopiero s... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2020 r. o 14:22
+3
LUBELSKIM WŁODARZOM P0-d ROZWAGĘ - dwa przykłady Filadelfia i St. Louis - wirus H1N1 1918.... może jeszcze nie jest zbyt późno.
Avatar
Gość / 10 marca 2020 r. o 12:37
+3
hm. To odwołane, tamto odwołane, a połączenie kolejowe Lublin-Zielona Góra właśnie uruchomiono
Avatar
Gość / 10 marca 2020 r. o 15:58
+2
Co z żołnierzami którzy przyjeżdżają na wymianą do Lublina z zagranicy??? Ktoś ich sprawdza, pilnuje?
Avatar
Gość / 10 marca 2020 r. o 15:49
+1
Niech chinole płacą za walkę z ich wirusem
Avatar
m / 10 marca 2020 r. o 15:15
+1
Nie wierzę ... Ciemnota w natarciu "Nie otrzymaliśmy wytycznych z kurii, więc w naszej parafii nabożeństwa odbywają się normalnie. Oczywiście, jeśli ktoś zechce, komunię możemy wydać na rękę. Żegnanie się wodą święconą to także indywidualna decyzja każdego z wiernych – mówi ks. dziekan Piotr Trela, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach. – Zarazy często ustępowały dopiero, gdy ludzie zaczynali się modlić, zachęcam więc do modlitwy. Wszystko w rękach Boga – dodaje."
Avatar
Monika / 10 marca 2020 r. o 13:22
+1
Rzecznik CSK poinformował że nie podlegają imprezom masowym więc koncert się odbędzie, co za nieodpowiedzialność!!!!! Kasa ważniejsza od bezpieczeństwa ludzi, wstyd
Avatar
Miron / 10 marca 2020 r. o 13:18
+1
W CSK nie potrafią odpowiedzieć czy czwartkowy koncert Rojka będzie czy nie, na sali będzie więcej niż 500 osób. Odesłali mnie do rzecznika prasowego...
Avatar
T / 10 marca 2020 r. o 16:52
-1
Jak PiS rozwalił wojskową epidemiologię ***s://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-krajowy-konsultant-polskie-wojsko-nie-jest-przygotowane-na/8vqvdfx
Avatar
Uwaga / 10 marca 2020 r. o 15:37
-1
***s://***fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/koronawirus-w-poznaniu-maz-zakazonej-udzielal-w-niedziele-komunii/8h5dndl
Avatar
T / 10 marca 2020 r. o 16:52
-1
Jak PiS rozwalił wojskową epidemiologię ***s://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-krajowy-konsultant-polskie-wojsko-nie-jest-przygotowane-na/8vqvdfx
Avatar
Gosc / 10 marca 2020 r. o 16:08
+3
Należy się spodziewać że wirus dotrze również i do naszego województwa. Myślę że zmasowany powrót ludzi z Niemiec czy Francji pracujących na czarno a manifestujących objawy będa wracać ponieważ nie stać ich tam na leczenie i to oni będą głównym zagrożeniem dla nas. Działania prewencyjne powinny być na granicy zachodniej południowej i wschodniej. Powinny dotyczyć również samochodów osobowych przekraczających granicę. Zastanawiam się czemu wojewoda Lubelski nie podjął decyzji o zamknięciu szkół przedszkoli i żłobków. Ale znając życie dopiero się to stanie gdy ktoś umrze z powodu powikłań zakażeniem koronawirusem.
Należy się spodziewać że wirus dotrze również i do naszego województwa. Myślę że zmasowany powrót ludzi z Niemiec czy Francji pracujących na czarno a manifestujących objawy będa wracać ponieważ nie stać ich tam na leczenie i to oni będą głównym zagrożeniem dla nas. Działania prewencyjne powinny być na granicy zachodniej południowej i wschodniej. Powinny dotyczyć również samochodów osobowych przekraczających granicę. Zastanawiam się czemu wojewoda Lubelski nie podjął decyzji o zamknięciu szkół przedszkoli i żłobków. Ale znając życie dopiero s... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2020 r. o 15:58
+2
Co z żołnierzami którzy przyjeżdżają na wymianą do Lublina z zagranicy??? Ktoś ich sprawdza, pilnuje?
Avatar
Gość / 10 marca 2020 r. o 15:49
+1
Niech chinole płacą za walkę z ich wirusem
Avatar
Uwaga / 10 marca 2020 r. o 15:37
-1
***s://***fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/koronawirus-w-poznaniu-maz-zakazonej-udzielal-w-niedziele-komunii/8h5dndl
Avatar
m / 10 marca 2020 r. o 15:15
+1
Nie wierzę ... Ciemnota w natarciu "Nie otrzymaliśmy wytycznych z kurii, więc w naszej parafii nabożeństwa odbywają się normalnie. Oczywiście, jeśli ktoś zechce, komunię możemy wydać na rękę. Żegnanie się wodą święconą to także indywidualna decyzja każdego z wiernych – mówi ks. dziekan Piotr Trela, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach. – Zarazy często ustępowały dopiero, gdy ludzie zaczynali się modlić, zachęcam więc do modlitwy. Wszystko w rękach Boga – dodaje."
Avatar
Gość / 10 marca 2020 r. o 14:22
+3
LUBELSKIM WŁODARZOM P0-d ROZWAGĘ - dwa przykłady Filadelfia i St. Louis - wirus H1N1 1918.... może jeszcze nie jest zbyt późno.
Avatar
Monika / 10 marca 2020 r. o 13:22
+1
Rzecznik CSK poinformował że nie podlegają imprezom masowym więc koncert się odbędzie, co za nieodpowiedzialność!!!!! Kasa ważniejsza od bezpieczeństwa ludzi, wstyd
Avatar
Miron / 10 marca 2020 r. o 13:18
+1
W CSK nie potrafią odpowiedzieć czy czwartkowy koncert Rojka będzie czy nie, na sali będzie więcej niż 500 osób. Odesłali mnie do rzecznika prasowego...
Avatar
Gość / 10 marca 2020 r. o 12:37
+3
hm. To odwołane, tamto odwołane, a połączenie kolejowe Lublin-Zielona Góra właśnie uruchomiono
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

10 kwietnia przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku ze względu na stan epidemii nie jest możliwe upamiętnienie Ofiar tak, jak było do tej pory.

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Jest ich już wielu. Szyją maseczki, robią zakupy seniorom, pomagają w szpitalach, wyprowadzają psy na spacer. Przedstawiamy niektórych z nich

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Już ponad 7 tysięcy maseczek udało się uszyć dzięki staraniu stowarzyszenia Moto Inicjatywa. Maski trafiły do służb medycznych z całej Lubelszczyzny.

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Klubowe imprezy bez wychodzenia z domu, koncerty przez internet, wirtualne wystawy - w czasie epidemii koronawirusa zmienia się cały świat, a wraz z nim kultura i sztuka. Platforma VOD Arte zaprasza do odkrywania za darmo filmów dokumentalnych próbujących odpowiedzieć na pytanie, jak epidemia zmienia i zmieni w przyszłości świat sztuki

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) została przedłużona o kolejne 20 dni. Granicę można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Pochodzący z Ukrainy studenci pierwszego roku nie mogą wyjść samodzielnie po bułki, chyba że poproszą o to kogoś dorosłego. Wszystko przez ograniczenia związane z koronawirusem.

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

63-latka z Dęblina odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego męża. Zaatakowała go nożem, podczas domowej awantury. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Rozmowa z prof. dr. hab. Piotrem Tryjanowskim, dyrektorem Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Kapituła PGNiG Superligi Kobiet po raz pierwszy w historii rozdała nominacje do tytułu Gladiatorów 2020. W gronie wyróżnionych znalazło się wiele zawodniczek MKS Perła Lublin

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach
galeria

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach

W trzech miejscach w Lublinie – na skarpie przy Zamku (na zdjęciach), koło Centrum Kultury i na pasie zieleni przy ul. Krańcowej widać mnóstwo żonkili. Właśnie zaczynają zwracać na siebie uwagę, bo zakwitają. Kilka tysięcy cebulek posadzili jesienią uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów, XXI LO i studenci Wydziału Ogrodnictwa UP – wolontariusze Hospicjum Dobrego Samarytanina oraz biuro Miejskiego Architekta Zieleni. Wszystko w ramach akcji Hospicyjne Pola Nadziei.

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

– To wyzwanie zarówno dla nauczycieli, naszych podopiecznych, jak i ich rodziców – tak o zdalnym nauczaniu mówi Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. Otacza ono opieką ponad 200 osób z autyzmem.

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

W Magicznych Ogrodach Rodzinnym Parku Tematycznym znajdujący się pod Janowcem kwitną już tulipany.

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu pracownikowi szpitala w Parczewie. Mężczyzna bezprawnie przeglądał dokumentację pacjentki. Wcześniej wdał się z nią w romans, a kobieta zaszła w ciążę.

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

Starostwo Powiatowe w Lubartowie jest kolejną instytucją, która włączyła się aukcję charytatywną dla SP ZOZ w Lubartowie. Licytacja jest szczególna, bo można zostać „starostą na jeden dzień”.

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Do nietypowego wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek na stacji Motycz. – Wykoleiła się lokomotywa i wagony towarowe załadowane tłuczniem – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, bo w lokomotywie najprawdopodobniej nie było maszynisty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.