Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

13 stycznia 2021 r.
8:43

Lubelskie. Szczepionek jak na lekarstwo. Tylko 30 dawek na tydzień

53 9 A A
Według niektórych przychodni limit 30 dawek tygodniowo jest zbyt niski. Gabinety są w stanie zaszczepić dużo więcej osób
Według niektórych przychodni limit 30 dawek tygodniowo jest zbyt niski. Gabinety są w stanie zaszczepić dużo więcej osób (fot. Jacek Szydłowski)

Tylko 30 dawek szczepionki tygodniowo mają dostawać punkty, które będą szczepić przeciwko Covid-19. – Mamy znacznie większe możliwości – deklarują tymczasem niektóre przychodnie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– 30 dawek tygodniowo to wstępne ustalenia, które zostały przekazane przez Ministerstwo Zdrowia podczas poniedziałkowego szkolenia dotyczącego szczepień. Jeśli jednak konkretne placówki będą miały więcej pacjentów, będą mogły ewentualnie zwiększyć zamówienie do 60 dawek. Na razie nie wiemy, ilu pacjentów się zgłosi – mówi Tomasz Zieliński, prezes Lubelskiego Związku Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców i lekarz rodzinny, który prowadzi praktykę w Wysokim k. Lublina. Dodaje, że dla swojej przychodni zamówi na początek 30 dawek.

W województwie lubelskim do realizacji ogólnodostępnych szczepień przeciwko Covid-19 zostały zakwalifikowane 402 punkty (kolejna lista takich punktów na str. 11). Zamówienia na szczepionki mają działać tak, jak w przypadku szczepień w grupie medyków. Placówka medyczna składa zamówienie do Agencji Rezerw Materiałowych w czwartek, a dostawa szczepionki jest w poniedziałek.

– Nasze możliwości szczepień są znacznie większe niż 30 dawek tygodniowo. Mamy bardzo dużo pacjentów, widzimy też po telefonach, że zainteresowanie jest spore – zaznacza Elżbieta Pachucka-Włas, zastępca ds. medycznych dyrektora Filii nr 1 Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Lublinie. – Z drugiej strony pamiętajmy, że nie szczepimy wszystkich grup od razu, tylko zaczynamy od najstarszych seniorów. Nie wiemy w tym momencie, ilu z nich faktycznie zgłosi się na szczepienia i jaka liczba dawek będzie optymalna. Zweryfikują to pierwsze dni szczepień – zaznacza.

Jak tłumaczy wojewoda Lech Sprawka, jeśli dostawy szczepionek będą realizowane na deklarowanym dotychczas poziomie, to seniorzy w grupach wiekowych powyżej 80. i powyżej 70. roku życia oraz pensjonariusze DPS-ów powinni być zaszczepieni do końca pierwszego kwartału (to w całej Polsce ok. 3 mln osób, dla których przewidziano 6 mln dawek – po dwie na osobę). Zapisy dla pozostałych grupy uprawnionych do szczepień w pierwszym etapie (nauczyciele, służby mundurowe, osoby powyżej 60. roku życia) powinny zacząć się jeszcze w marcu lub na przełomie marca i kwietnia. – Gdyby dostawy szczepionki były większe, wówczas zacznie się to szybciej – ocenia wojewoda. Z kolei szczepienia w grupie zero powinny zakończyć się do końca stycznia.

– Jesteśmy niestety uzależnieni od dostaw szczepionek, które są ograniczone – zaznacza Tomasz Zieliński. – W przypadku Polski została na razie przyjęta bardzo ostrożna zasada, żeby zostawić pewną pulę z myślą o drugiej dawce, którą musi otrzymać każdy pacjent. Inaczej zrobiła np. Wielka Brytania, która wszystkie dawki wykorzystała na pierwszą turę. Teraz jest tam jednak problem, bo zabrakło szczepionek do podania w drugiej dawce, a zgodnie ze wskazaniami producenta, trzeba ją podać do trzech tygodni po pierwszej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 3 dni temu o 09:42
+19
Wstaliśmy z kolan jesteśmy super. Dopiero tao była zła UE to trzeba sobie radzić samemu. Jak sobie radzą każdy widzi
Dokładnie. Gdyby nie ta "wyimaginowana wspólnota" (słowa pana Dudy, o ile mnie pamięć nie myli), to bylibyśmy w czarnej *** ze szczepionkami.
Avatar
Motorlublin / 3 dni temu o 09:39
+19
Wstaliśmy z kolan jesteśmy super. Dopiero tao była zła UE to trzeba sobie radzić samemu. Jak sobie radzą każdy widzi
Avatar
___K___ / 3 dni temu o 09:28
+15
Ilość szczepionek uzależniona jest od dostaw wynegocjowanych w ramach Unii. Nie można dać więcej niż się posiada a punktów szczepień ma być 6000, więc każdy dostanie niewiele.
Punktów szczepień miało być 8000, a nie 6000. Unia przydziela szczepionki poszczególnym państwom zgodnie z zasadą proporcjonalności do liczby mieszkańców. Jesteśmy w połowie stawki krajów unijnych pod względem liczby szczepień na 100000 mieszkańców, a więc nie jest tak bardzo źle, ale też nie jest tak super, jak próbuje to przedstawiać rząd, zwłaszcza ustami pana Dworczyka. Polska nie wychyliła się nawet, by zamówić szczepionki indywidualnie, kanałami pozaunijnymi, jak tobią to np. Niemcy. A przecież pan Duda opowiadał w ubiegłym roku mity o tym, jak to wynegocjował z panem Trumpem, że będziemy w czołówce krajów, które dostaną amerykańską szczepionkę. Znowu pic na wodę, fotomontaż. Albo raczej PiS na wodę, fotomontaż.
Punktów szczepień miało być 8000, a nie 6000. Unia przydziela szczepionki poszczególnym państwom zgodnie z zasadą proporcjonalności do liczby mieszkańców. Jesteśmy w połowie stawki krajów unijnych pod względem liczby szczepień na 100000 mieszkańców, a więc nie jest tak bardzo źle, ale też nie jest tak super, jak próbuje to przedstawiać rząd, zwłaszcza ustami pana Dworczyka. Polska nie wychyliła się nawet, by zamówić szczepionki indywidualnie, kanałami pozaunijnymi, jak tobią to np. Niemcy. A przecież pan Duda opowiadał w ubieg... rozwiń
Avatar
jak70 / 3 dni temu o 10:02
+11
tych szczepionek jest poprostu za mało.
Avatar
ELUSIA1232 / 3 dni temu o 10:16
+7
Tak jak w przypadku wszystkiego, liczy się tylko kasa :)
Avatar
zbyszko007 / 3 dni temu o 09:02
+5
Ilość szczepionek uzależniona jest od dostaw wynegocjowanych w ramach Unii. Nie można dać więcej niż się posiada a punktów szczepień ma być 6000, więc każdy dostanie niewiele.
Avatar
Komentator / 2 dni temu o 13:04
+2
Tak jak w przypadku wszystkiego, liczy się tylko kasa :)
 Z tym też się nie mogę tak w całości zgodzić, bo Polska za to kasy żadnej nie zarobi... ani szpitale, ani lekarze itp. Szczepionka jest kupiona i dostarczona przez UE - najprawdopodobniej za pieniądze z funduszu pomocowego - z którego (mamm nadzieję) nie wywalą Polski za "praworządność", bo wtedy trzeba będzie płacić grube pieniądze za te szczepionki. W wypadku tych szczepień zarabiają (a przynajmniej tak powinno być) tyko firmy produkujące prepararaty.
Avatar
Komentator / 2 dni temu o 13:00
+2
Ilość szczepionek uzależniona jest od dostaw wynegocjowanych w ramach Unii. Nie można dać więcej niż się posiada a punktów szczepień ma być 6000, więc każdy dostanie niewiele.
 Wynegocjowana dla PL ilość to 60 milionów dawek. Nawet dzieląc to na 6000 (bo tyle miało być punktów - nie 8000) daje to 10000 dawek na punkt. Mało? Nie sądzę. Problemów widocznych nawet dla szarego obywatela jest kilka: 1. Szczepionki są dostarczane na bieżąco z produkcji - czyli nie ma tak, że Polska dostanie 60 mil. a potem inny kraj swoją ilość. Ilość wyprodukowanej szczepionki jest dawana proporcjonalnie wszystkim krajom (np na podstawie ilości ludności lub ilości zamówionych dawek - moje przypuszczenia). 2. Całkowita indolencja organizacyjna obecnych włodarzy, która owocuje chaosem, 3. Chaos z pkt 2 powodujący, że nawet posiadane ilości szczepionki nie są prawidłowo dystrybuowane i wykorzystywane 4. Przez co (pkt 3) dużo dawek jest po prostu marnowane 5. Duże ilości szczeionki leżą w ARM i czekają... na co? Nie wiem, ale 6. spowodowane to jest pewnie idiotycznym systemem doboru grupy docelowej, przez co zamiast szczepić jak się da (i kogo się da) to nie szczepi się nikogo albo po kilka (-naście osób). Organizacja do dudy i tyle.
 Wynegocjowana dla PL ilość to 60 milionów dawek. Nawet dzieląc to na 6000 (bo tyle miało być punktów - nie 8000) daje to 10000 dawek na punkt. Mało? Nie sądzę. Problemów widocznych nawet dla szarego obywatela jest kilka: 1. Szczepionki są dostarczane na bieżąco z produkcji - czyli nie ma tak, że Polska dostanie 60 mil. a potem inny kraj swoją ilość. Ilość wyprodukowanej szczepionki jest dawana proporcjonalnie wszystkim krajom (np na podstawie ilości ludności lub ilości zamówionych dawek - moje przypuszczenia). 2. Całkowita in... rozwiń
Avatar
_XD_ / wczoraj o 10:13
+1
Wstaliśmy z kolan jesteśmy super. Dopiero tao była zła UE to trzeba sobie radzić samemu. Jak sobie radzą każdy widzi
Dokładnie. Gdyby nie ta "wyimaginowana wspólnota" (słowa pana Dudy, o ile mnie pamięć nie myli), to bylibyśmy w czarnej *** ze szczepionkami.
 Ale też trzeba przyznać, że Polska w ramach tej wyimaginowanej wspólnoty potrafi też okazać solidarność w tych ciężkich czasach. Np. z kilku milionów szczepionek Moderny przeznaczonych dla Polski, rząd zdecydował się kupić tylko jedną trzecią. Resztę wspaniałomyślnie odstąpiliśmy innym krajom, co skwapliwie wykorzystały te pazerne niemce i od razu wykupiły całą wolną pulę. Jaki ten nasz rząd jest wspaniały i myślący o innych... XD
 Ale też trzeba przyznać, że Polska w ramach tej wyimaginowanej wspólnoty potrafi też okazać solidarność w tych ciężkich czasach. Np. z kilku milionów szczepionek Moderny przeznaczonych dla Polski, rząd zdecydował się kupić tylko jedną trzecią. Resztę wspaniałomyślnie odstąpiliśmy innym krajom, co skwapliwie wykorzystały te pazerne niemce i od razu wykupiły całą wolną pulę. Jaki ten nasz rząd jest wspaniały i myślący o innych... XD rozwiń
Avatar
_XD_ / wczoraj o 10:13
+1
Wstaliśmy z kolan jesteśmy super. Dopiero tao była zła UE to trzeba sobie radzić samemu. Jak sobie radzą każdy widzi
Dokładnie. Gdyby nie ta "wyimaginowana wspólnota" (słowa pana Dudy, o ile mnie pamięć nie myli), to bylibyśmy w czarnej *** ze szczepionkami.
 Ale też trzeba przyznać, że Polska w ramach tej wyimaginowanej wspólnoty potrafi też okazać solidarność w tych ciężkich czasach. Np. z kilku milionów szczepionek Moderny przeznaczonych dla Polski, rząd zdecydował się kupić tylko jedną trzecią. Resztę wspaniałomyślnie odstąpiliśmy innym krajom, co skwapliwie wykorzystały te pazerne niemce i od razu wykupiły całą wolną pulę. Jaki ten nasz rząd jest wspaniały i myślący o innych... XD
 Ale też trzeba przyznać, że Polska w ramach tej wyimaginowanej wspólnoty potrafi też okazać solidarność w tych ciężkich czasach. Np. z kilku milionów szczepionek Moderny przeznaczonych dla Polski, rząd zdecydował się kupić tylko jedną trzecią. Resztę wspaniałomyślnie odstąpiliśmy innym krajom, co skwapliwie wykorzystały te pazerne niemce i od razu wykupiły całą wolną pulę. Jaki ten nasz rząd jest wspaniały i myślący o innych... XD rozwiń
Avatar
Komentator / 2 dni temu o 13:04
+2
Tak jak w przypadku wszystkiego, liczy się tylko kasa :)
 Z tym też się nie mogę tak w całości zgodzić, bo Polska za to kasy żadnej nie zarobi... ani szpitale, ani lekarze itp. Szczepionka jest kupiona i dostarczona przez UE - najprawdopodobniej za pieniądze z funduszu pomocowego - z którego (mamm nadzieję) nie wywalą Polski za "praworządność", bo wtedy trzeba będzie płacić grube pieniądze za te szczepionki. W wypadku tych szczepień zarabiają (a przynajmniej tak powinno być) tyko firmy produkujące prepararaty.
Avatar
Komentator / 2 dni temu o 13:00
+2
Ilość szczepionek uzależniona jest od dostaw wynegocjowanych w ramach Unii. Nie można dać więcej niż się posiada a punktów szczepień ma być 6000, więc każdy dostanie niewiele.
 Wynegocjowana dla PL ilość to 60 milionów dawek. Nawet dzieląc to na 6000 (bo tyle miało być punktów - nie 8000) daje to 10000 dawek na punkt. Mało? Nie sądzę. Problemów widocznych nawet dla szarego obywatela jest kilka: 1. Szczepionki są dostarczane na bieżąco z produkcji - czyli nie ma tak, że Polska dostanie 60 mil. a potem inny kraj swoją ilość. Ilość wyprodukowanej szczepionki jest dawana proporcjonalnie wszystkim krajom (np na podstawie ilości ludności lub ilości zamówionych dawek - moje przypuszczenia). 2. Całkowita indolencja organizacyjna obecnych włodarzy, która owocuje chaosem, 3. Chaos z pkt 2 powodujący, że nawet posiadane ilości szczepionki nie są prawidłowo dystrybuowane i wykorzystywane 4. Przez co (pkt 3) dużo dawek jest po prostu marnowane 5. Duże ilości szczeionki leżą w ARM i czekają... na co? Nie wiem, ale 6. spowodowane to jest pewnie idiotycznym systemem doboru grupy docelowej, przez co zamiast szczepić jak się da (i kogo się da) to nie szczepi się nikogo albo po kilka (-naście osób). Organizacja do dudy i tyle.
 Wynegocjowana dla PL ilość to 60 milionów dawek. Nawet dzieląc to na 6000 (bo tyle miało być punktów - nie 8000) daje to 10000 dawek na punkt. Mało? Nie sądzę. Problemów widocznych nawet dla szarego obywatela jest kilka: 1. Szczepionki są dostarczane na bieżąco z produkcji - czyli nie ma tak, że Polska dostanie 60 mil. a potem inny kraj swoją ilość. Ilość wyprodukowanej szczepionki jest dawana proporcjonalnie wszystkim krajom (np na podstawie ilości ludności lub ilości zamówionych dawek - moje przypuszczenia). 2. Całkowita in... rozwiń
Avatar
ELUSIA1232 / 3 dni temu o 10:16
+7
Tak jak w przypadku wszystkiego, liczy się tylko kasa :)
Avatar
jak70 / 3 dni temu o 10:02
+11
tych szczepionek jest poprostu za mało.
Avatar
___K___ / 3 dni temu o 09:42
+19
Wstaliśmy z kolan jesteśmy super. Dopiero tao była zła UE to trzeba sobie radzić samemu. Jak sobie radzą każdy widzi
Dokładnie. Gdyby nie ta "wyimaginowana wspólnota" (słowa pana Dudy, o ile mnie pamięć nie myli), to bylibyśmy w czarnej *** ze szczepionkami.
Avatar
Motorlublin / 3 dni temu o 09:39
+19
Wstaliśmy z kolan jesteśmy super. Dopiero tao była zła UE to trzeba sobie radzić samemu. Jak sobie radzą każdy widzi
Avatar
___K___ / 3 dni temu o 09:28
+15
Ilość szczepionek uzależniona jest od dostaw wynegocjowanych w ramach Unii. Nie można dać więcej niż się posiada a punktów szczepień ma być 6000, więc każdy dostanie niewiele.
Punktów szczepień miało być 8000, a nie 6000. Unia przydziela szczepionki poszczególnym państwom zgodnie z zasadą proporcjonalności do liczby mieszkańców. Jesteśmy w połowie stawki krajów unijnych pod względem liczby szczepień na 100000 mieszkańców, a więc nie jest tak bardzo źle, ale też nie jest tak super, jak próbuje to przedstawiać rząd, zwłaszcza ustami pana Dworczyka. Polska nie wychyliła się nawet, by zamówić szczepionki indywidualnie, kanałami pozaunijnymi, jak tobią to np. Niemcy. A przecież pan Duda opowiadał w ubiegłym roku mity o tym, jak to wynegocjował z panem Trumpem, że będziemy w czołówce krajów, które dostaną amerykańską szczepionkę. Znowu pic na wodę, fotomontaż. Albo raczej PiS na wodę, fotomontaż.
Punktów szczepień miało być 8000, a nie 6000. Unia przydziela szczepionki poszczególnym państwom zgodnie z zasadą proporcjonalności do liczby mieszkańców. Jesteśmy w połowie stawki krajów unijnych pod względem liczby szczepień na 100000 mieszkańców, a więc nie jest tak bardzo źle, ale też nie jest tak super, jak próbuje to przedstawiać rząd, zwłaszcza ustami pana Dworczyka. Polska nie wychyliła się nawet, by zamówić szczepionki indywidualnie, kanałami pozaunijnymi, jak tobią to np. Niemcy. A przecież pan Duda opowiadał w ubieg... rozwiń
Avatar
zbyszko007 / 3 dni temu o 09:02
+5
Ilość szczepionek uzależniona jest od dostaw wynegocjowanych w ramach Unii. Nie można dać więcej niż się posiada a punktów szczepień ma być 6000, więc każdy dostanie niewiele.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Cuda lubelskiego Żmigrodu: Król Żelaza, szkielet kobiety i dzwon, który płacze
Magazyn

Cuda lubelskiego Żmigrodu: Król Żelaza, szkielet kobiety i dzwon, który płacze

Kiedy zostałem mieszkańcem Żmigrodu, narodził się pomysł na przewodnik, dedykowany prof. Władysławowi Panasowi. Pomysł, żeby opowiedzieć to miejsce. Opowiedzieć Żmigród, który jest także mitologiczną krainą dzieciństwa Józefa Czechowicza. Więc ja, który zawsze Czechowiczem się „żywiłem”, trafiam w samo epicentrum jego historii. Zrozumiałem, że nie da się zrozumieć Czechowicza bez Żmigrodu – Rozmowa z Tomaszem Pietrasiewiczem, autorem przewodnika „Żmigród i okolice”

Niedzielski: system dostaw szczepionek w weekendy działa

Niedzielski: system dostaw szczepionek w weekendy działa

W sobotę do godz. 17 zaszczepiono blisko 17 tys. osób, w weekend działa 186 punktów szczepieniowych - poinformował szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. System dostaw szczepionek w weekendy działa - ocenił minister.

Mutacja czy wariant? Ekspert wyjaśnia, o co chodzi z "brytyjskim" i "afrykańskim" wariantem koronawirusa

Mutacja czy wariant? Ekspert wyjaśnia, o co chodzi z "brytyjskim" i "afrykańskim" wariantem koronawirusa

W przekazie medialnym nt. SARS-CoV-2 naprzemiennie pojawiają się informacje o nowej "mutacji", "wariancie" czy "szczepie" koronawirusa. Znaczenie tych terminów jest ściśle określone i nie jest synonimiczne – mówi prof. Piotr Rzymski z UM w Poznaniu.

W regionach jest zapas wolnych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19

W regionach jest zapas wolnych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19

W każdym województwie jest bezpieczny zapas wolnych łóżek i respiratorów dla pacjentów z COVID-19. W całym kraju wolnych pozostaje 48 proc. łóżek covidowych i 44 proc. respiratorów dla pacjentów z koronawirusem.

Nakrętki dla Niny: połączenie pomocy z ekologią, ale i super biznes
Magazyn

Nakrętki dla Niny: połączenie pomocy z ekologią, ale i super biznes

Mogą być duże i małe, po napojach, mleku, musztardzie, środkach czystości czy kosmetykach. Zbierają je dzieci i dorośli w przedszkolach, szkołach czy zakładach pracy. Do zbiórek plastikowych nakrętek na cele charytatywne zdążyliśmy już przywyknąć. To połączenie dobroczynności z ekologią, choć firmy recyklingowe przyznają: – To nie jest super biznes

Dworczyk o zapowiedziach przedsiębiorców: wierzymy w dyscyplinę

Dworczyk o zapowiedziach przedsiębiorców: wierzymy w dyscyplinę

Wierzymy w odpowiedzialność, dyscyplinę i solidarność wszystkich Polaków; wierzymy też, że to ostatnia prosta, po której zacznie się powrót do normalnego życia - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o zapowiedzi części przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć swoje biznesy.

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Biała Podlaska: Nowa fala oszust na blik

Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci z bialskiej komendy otrzymali siedem zgłoszeń o oszustwach na BLIK. Sprawcy włamują się na konta portali społecznościowych, po czym podszywając się pod ich właścicieli wysyłają wiadomości z prośbą o pożyczkę.

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Broń Radom – Stal Kraśnik 4:1. Poszukiwania i negocjacje trwają

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą także piłkarze z Kraśnika. Stal przegrała w sobotę z trzecioligowcem z grupy pierwszej – Bronią Radom 1:4.

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień

98-letni żołnierz AK Witalis Skorupka ps. Orzeł zachęca Polaków do szczepień w ramach rządowej kampanii #SzczepimySię. "Urodziłem się w 1923 r., młodość zabrała mi wojna. Dziś mam 98 lat, mam dla kogo żyć, ty również. Bądź bohaterem, zaszczep się" - przekonuje w spocie wideo Skorupka.

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!
film

Skoki narciarskie. Polacy o krok od zwycięstwa w "drużynówce" w Zakopanem!

W sobotnim konkursie drużynowym na Wielkiej Krokwi Polacy prowadzili po pierwszej serii, ale ostatecznie zakończyli zmagania na drugim miejscu. W niedzielę w Zakopanem odbędzie się konkurs indywidualny

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]
galeria

Pomysł na weekend: wypoczynek w Lasach Kozłowieckich [zdjęcia]

Lasy Kozłowieckie przyciągają coraz więcej osób spragnionych wypoczynku na świeżym powietrzu. W sobotę na najbardziej uczęszczanych ścieżkach spotkać można było wielu spacerowiczów. Nie zabrakło też miłośników nart.

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna - Stal Rzeszów 1:2. Porażka w pierwszym sparingu

Górnik Łęczna wzmocniony nowym zawodnikiem rozpoczął serię meczów sparingowych. W sobotę zawodnicy trenera Kamila Kieresia okazali się minimalnie słabsi od drugoligowej Stali Rzeszów ulegając 1:2

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami
film

"Życie 26 tysięcy rodzin zostało zniszczone". Dymisja rządu po skandalu z zasiłkami

Premier Holandii Mark Rutte podał rząd do dymisji. Jest to pokłosie opublikowanego w grudniu raportu komisji parlamentarnej zajmującej się sprawą nieuprawnionych działań urzędów skarbowych w Holandii, które błędnie oskarżyły tysiące rodzin o wyłudzenie świadczeń socjalnych.

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku
18 stycznia 2021, 9:00

Wystawa "W Starym Kinie" w Świdniku

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku (al. Lotników Polskich 24) zaprasza na drugą odsłonę wystawy "W Starym Kinie" dostępnej w gablotach przy CK. Jeszcze do końca tygodnia można w ten sposób oglądać obecną ekspozycję, a od poniedziałku, 18 stycznia rozpocznie się prezentacja kolejnych prac.

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Ostrzeżenie meteorologiczne: Nad województwo lubelskie nadciąga mróz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego. Noc z soboty na niedzielę będzie wyjątkowo mroźna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.