Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Ekologia

10 marca 2020 r.
9:44

Licealista z Lublina do Kidawy-Błońskiej: „Polska bez węgla 2030”

200 74 A A
Bartosz Marzec wystąpił z transparentem „Polska bez węgla 2030”
Bartosz Marzec wystąpił z transparentem „Polska bez węgla 2030” (fot. Jacek Szydłowski)

Podczas spotkania mieszkańców Lubartowa z kandydatką Platformy Obywatelskiej na urząd prezydenta Polski – Małgorzatą Kidawą-Błońską, młody aktywista na rzecz klimatu Bartosz Marzec wystąpił z transparentem „Polska bez węgla 2030”. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na problem kryzysu klimatycznego w naszym kraju.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie jest pierwsze tego typu działanie ucznia lubelskiego VI LO oraz radnego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Miesiąc temu, kiedy w Lubartowie pojawił się prezydent Andrzej Duda, zamanifestował swoje niezadowolenie wobec polityki klimatycznej polskiego rządu, pokazując transparent „Chroń klimat, chroń ludzi”.

– Podczas panelu dyskusyjnego, zaraz po tym, jak Marszałek Sejmu odpowiadała na pytanie dotyczące „kopciuchów”, postanowiłem wyjść z transparentem. Polityk dała odpowiedź, że cieszy się, że młodzi aktywnie działają na rzecz klimatu oraz zgadza się z tym, że Polska powinna odejść od polityki węglowej, ale na wszystko trzeba czasu oraz dogłębnych analiz – opowiada Marzec. Tak się złożyło, że działacz zabrał ze sobą raport Fundacji Instrat, który pokazuje, że szybkie odejście Polski od spalania węgla w energetyce jest nie tylko możliwe, ale według ekspertów, nawet konieczne. W raporcie przeanalizowano kluczowe scenariusze klimatyczno-energetyczne renomowanych instytucji międzynarodowych. Wynika z nich, że Polska powinna odejść od węgla najpóźniej do 2030 roku.

Aktywista jest zmartwiony faktem, że to epidemia koronawirusa, a nie ekologia była głównym tematem spotkania wyborczego: – Kryzys klimatyczny oraz skutki z niego wynikające, w tym coraz częstsze susze i rekordowo wysokie temperatury, są o wiele większym problemem. Fatalna w naszym kraju jest również jakość powietrza. Smog zabija rocznie około 45 tysięcy Polek i Polaków. Koronawirus nie pochłania aż tylu ofiar.

Bartosz Marzec zaznacza, że jego działania są po to, aby kwestie związane z kryzysem klimatycznym były na ustach najważniejszych polityków oraz stały się tematem tej kampanii wyborczej. – Politycy powinni słuchać swoich obywateli, wyciągać wnioski z tego, co oni mają im do powiedzenia i układać swoje plany wyborcze w taki sposób, aby były one zgodne z opinią publiczną, czyli tym co Polacy mają im do powiedzenia – kwituje.

Zauważa, że w Polsce emisja CO2 wzrosła o kilka procent w stosunku do wcześniejszych lat, choć średnio w Unii Europejskiej zmalała. Podkreśla, że warto debatować nad możliwymi rozwiązaniami skutków kryzysu klimatycznego, a przede wszystkim działać tak, by zapobiegać jego rozszerzaniu się i ograniczać jego przyczyny.

– Tak jak podczas spotkania z Andrzejem Dudą, jak tylko zobaczyłem informację, że w Lubartowie odbędzie się spotkania z Kidawa–Błońską, to postanowiłem, że na nie pójdę. W niektórych wywiadach udzielanych po poprzednim wystąpieniu, obiecywałem, że jeżeli pojawią się inni kandydaci, to na pewno się pojawię. Wypełniłem więc te obietnice – dodaje aktywista, który już dziś planuje pojawiać się z podobnymi transparentami przy okazji wystąpień innych polityków.

Nie tylko Bartek Marzec w Lubartowie, ale także aktywiści klimatyczni związani z Greenpeace oraz Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym kilka dni temu pojawili się na konwencji wyborczej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w Warszawie, trzymając w dłoniach transparenty „Polska bez węgla 2030” i „Neutralność klimatyczna 2040”. Przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zabrali głos, mówiąc: „Mamy dość fałszywej proklimatyczności”.

Małgorzata Kidawa-Błońska w Lubartowie

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mizeria POlityczna / 10 marca 2020 r. o 09:52
+24
czy dopuszczalne jest etycznie aby urzędnicy miejscy w godzinach pracy zajmowali się działalnościa polityczną, w tym obsługą przyjazdu kandydatki PO KO ? Na zdjęciu jest kilka osób, które tego dnia były w pracy
Avatar
Gosc / 10 marca 2020 r. o 10:31
+23
Kolejny człowiek napompowany ideami lewackiej utopi z problemem zaistnienia. Gdyby był pilnym uczeniem wiedziałby że klimat zmienia się tle naturalnych zmian które istniały przez miliony lat w historii istnienia ziemi. Zanieczyszczenie polega nie tylko na spalaniu węgla ale na rozwoju zakładów chemicznych i produktów które te zakłady produkuja a te są obecne w naszym co dziennym życiu. Najgroźniejszym zabójca naszego życia jest żywność która jest chemicznie modyfikowana chemicznie przechowywana czy chemicznie produkowana. Wzrost chorób na nowotwory przewodu pokarmowego jest w ciągu ostatnich pięciu lat wzrastem z zatrważającą ilością. To mówią statystyki. Więc chłopcze poczytaj trochę o historii klimatycznej naszej Ziemi i jeśli chcesz zaistnieć w mediach to podejmij merytoryczną dyskusję na ten temat i przedstaw własne logiczne argumenty którymi chcesz wpłynąć na polityków by zauważono ciebie.
Kolejny człowiek napompowany ideami lewackiej utopi z problemem zaistnienia. Gdyby był pilnym uczeniem wiedziałby że klimat zmienia się tle naturalnych zmian które istniały przez miliony lat w historii istnienia ziemi. Zanieczyszczenie polega nie tylko na spalaniu węgla ale na rozwoju zakładów chemicznych i produktów które te zakłady produkuja a te są obecne w naszym co dziennym życiu. Najgroźniejszym zabójca naszego życia jest żywność która jest chemicznie modyfikowana chemicznie przechowywana czy chemicznie produkowana. Wzrost chorób na no... rozwiń
Avatar
abc / 10 marca 2020 r. o 10:11
+22
To teraz niech licealista zaproponuje jakąkolwiek alternatywę dla węgla, możliwą do wprowadzenia do roku 2030. Bo hasło rzucić, to każdy potrafi. Ja mogę powiedzieć np. "Polska bez kradzieży do 2030". Albo co się będę ograniczał - "Pokój na świecie do 2030", "Koniec z głodem na świecie do 2030". Może chłopiec byłby trochę bardziej świadomy faktu, że mówi o utopii, gdyby zamiast słuchać pustosłowia Biedronia i innych propagandzistów w tym rodzaju, postarał się uzyskać trochę więcej WIEDZY. Bo najłatwiej manipuluje się właśnie ludźmi, którym wiedzy brak.
To teraz niech licealista zaproponuje jakąkolwiek alternatywę dla węgla, możliwą do wprowadzenia do roku 2030. Bo hasło rzucić, to każdy potrafi. Ja mogę powiedzieć np. "Polska bez kradzieży do 2030". Albo co się będę ograniczał - "Pokój na świecie do 2030", "Koniec z głodem na świecie do 2030". Może chłopiec byłby trochę bardziej świadomy faktu, że mówi o utopii, gdyby zamiast słuchać pustosłowia Biedronia i innych propagandzistów w tym rodzaju, postarał się uzyskać trochę więcej WIEDZY. Bo najłatwiej manipuluj... rozwiń
Avatar
Gość / 10 marca 2020 r. o 09:56
+22
Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi z promocją w mediach tego dzieciaka?
Avatar
Patrycja K-K / 10 marca 2020 r. o 12:56
+21
W związku z globalnym ociepleniem zgoliłam włosy łonowe , bo gorąco.
Avatar
LEWACKA HI-PO-KRYZJA / 10 marca 2020 r. o 09:59
+20
ILE CO2 EMITUJĄ SAMOCHODY KOLUMNY KIDAWY ONSKIEJ ???
Avatar
Gość / 10 marca 2020 r. o 09:46
+19
Polska bez PO 2030
Avatar
hałderju :) / 10 marca 2020 r. o 09:58
+18
Kolejna lewicowa sterowana grecia rośnie ?
Avatar
R / 10 marca 2020 r. o 17:16
+17
Najwięcej szkodliwych substancji emitują Chiny i USA, które mają w d... ograniczenia emisji. Unia może sobie zmniejszać emisję do zera - to nic nie da. 
Avatar
HAŁDERJU / 10 marca 2020 r. o 10:23
+17
ILE CO2 EMITUJĄ SAMOCHODY KOLUMNY KIDAWY ONSKIEJ ???
Avatar
Zioom / 15 marca 2020 r. o 14:11
+4
„Ciekawa ekipa” na tej sali .Poza pewnie kilkoma gapiami i ciekawskimi to reszta to stara dobra nomenklatura z czasów PRL. Korytko już niw wróci!! Towarzysze i Towarzyszki. Ps.oczywiście ze 40% to „goście” z bratniego Lublina oraz okolic.
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 17:18
+9
kolejny smark co nie ma pojecia o ekonomi i gospodarce Polski nie stac na takie cos nawet zagraniczne panstwa nie stac smark dostal kase za przyniesienie transparentu rodzice pewnie w budżetowce a on zero pojecai o prawdziwym zyciu
Avatar
Gość / 13 marca 2020 r. o 23:59
+12
Co to za szczyl? Pogonić smarka do nauki, a kontrwywiad niech się zainteresuje kto nastawia dziecko przeciw polskiej racji stanu (niezależność energetyczna).
Avatar
Michał / 11 marca 2020 r. o 13:36
+4
Jeśli chodzi o wpływ na nasze zdrowie to w pierwszej kolejności trzeba wyeliminować emisję niską, tam gdzie mieszkamy, nawet latem ludzie grzeją wodę paląc w piecach. Ja postanowiłem w zeszłym roku zainstalować kolektory od Solartime i nie płace ani nie truje nikogo.
Avatar
Gość / 11 marca 2020 r. o 04:03
+13
to takie pierwsze, jeszcze grzeczne akcje zielonych eko-fanatyków ale do czasu. Pamiętajcie, że Lewicowcy są rozpoznawalni pod trzema typami poprawności politycznej. Pierwsza najbardziej znana to neomarksizm różowy obyczajowo-kulturowy. To jest ukryta polityka wojny światopoglądowej gloria.tv/post/muyLTCbKvjwH2stjqjLCW97Mh . 10 punktowy plan Alice Bailey pustoszy mentalnie kraje zachodu i północy Europy od dziesięcioleci oraz USA. Bardzo podła i wyrachowana strategia, której znakami są marsze równości LGBTQ+, feminizm, gender, promowanie antykoncepcji, aborcji, eutanazji, związków partnerskich, w tym jednopłciowych oraz małżeństw homoseksualnych z adopcją dzieci, walka z wiarą i kościołem, promowanie okultyzmu, masoństwa, satanizmu. Kolejna kwestia to eko-fanatyzm zielony. Za sprawą ostatnich zmian klimatycznych próbuje się forsować ekologiczną poprawność zieloną, pod postacią tzw. zrównoważonego rozwoju AGENDY 2030 - tutaj odnośnik, czym ona właściwie jest, do czego zmierza - ***youtube.com/watch?v=1fSuNYCeO8I . M.in polityka anty-węglowa by wymusić promowanie odnawialnych źródeł energii, których używanie będzie fiaskiem, doprowadzając do zastoju gospodarczego a nawet spowolnienia oraz marznięcia ludzi w zimie, energie te są często drogie oraz mało wydajne. Promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym - wszystko oparte o recykling spowoduje również zastój produkcji i wyraźne spowolnienie, gdyż nie powstanie nic nowego, produkty oparte o ciągły recykling będą się szybciej psuć, dezelować, będą też konieczności częstszych napraw i wymian, doprowadzi to do spadku poziomu życia ludzi, podobnie zresztą jak z wycofaniem węgla, społeczeństwo może zacząć nędznieć i głodować. Idźmy dalej w rzekomej trosce o ekosystem zakaże się rybołówstwa, rolnictwa, korzystania z lasów oraz z wód śródlądowych, rzek, mórz, oceanów - po to by wyprodukować żywność GMO oraz pełną dodatków i ulepszaczy, by szybko syciła a mało jej trzeba było wyprodukować - to spowoduje powiększenie klienteli służbie zdrowia by ta jedynie leczyła a nie wyleczyła pacjenta/klienta oferując różne preparaty i specyfiki często nikłej skuteczności. Ludzi z peryferii miast oraz ze wsi wygoni się i poupycha w ciasnych blokowiskach-gettach pełnych kamer i podsłuchów oraz ogrodzonych metalowymi ogrodzeniami, życie będzie w kolektywie - można będzie nawet mieszkać z kimś losowo przydzielonym i nie będzie się można temu sprzeciwić - tak więc własność prywatna będzie zanikała, a coraz bardziej promowane będzie współdzielenie przestrzeni życiowej oraz dóbr materialnych. Zakazywać się będzie prywatnych aut i zmuszać wszystkich ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej - warunki jazdy ulegną wówczas pogorszeniu, gdyż jest to niewykonalne by korzystali z transportu zbiorowego wszyscy, będą dantejskie sceny a ludzie ściśnięci jak śledzie, niektórzy będą próbować wdrapywać się na dach pojazdu. Pozostanie jednak alternatywa - piesze wędrówki do szkoły/pracy albo poruszanie się rowerami tudzież hulajnogami w trosce o ekosystem. Plastik zastąpi się papierem, papier zaś informatyzacją - by trzeba było zakładać konta, pamiętać loginy i hasła likwidując papierowe dokumenty tłumacząc to oszczędnością papieru. I tu przechodzimy do ostatniej poprawności - jako, że społeczeństwo musi być jakoś ujarzmione i kontrolowane toteż z pomocą przyjdą cyfrowo-technologiczne zmiany. I Etap - w latach 2010-2019 pojawienie się smartfonów( do kontaktu rozmowa/sms-y w zupełności wystarczają komórki zwykłe sieci 2G i 3G oraz miejskie budki telefoniczne), wi-fi( internet powinien być jedynie kablowy w komputerach w domach i miejscach pracy, bezprzewodowa łączność jest niekorzystna dla zdrowia), social mediów( ogłupiają, niszczą więzi i relacje międzyludzkie spłycając je, nasilają podziały poglądowe, doprowadzają do zdrad i rozwodów, doprowadzają młodzież, dzieci i młodych ludzi do kompleksów, depresji, myśli samobójczych), po to by rozleniwiać, ogłupiać i uzależniać ludzi przy jednoczesnej grabieży ich z czasu, zdrowia, prywatności i wolności. II Etap trwa teraz - promowanie bezgotówkowości marginalizując rolę gotówki w obiegu( by było dla banków jasne co, gdzie, ile, kiedy kupujesz by sobie mogły profilować i przewidywać decyzje), III Etap nastąpi w niedalekiej przyszłości za kilka lat - sieć 5G, internet rzeczy - definitywnie zagrożenie dla fundamentalnych kwestii jak prawo do ochrony zdrowia oraz prawo do prywatności, a IV Etap to wyparcie całkowite ludzkiego myślenia poprzez algorytmy i zastąpienie większości stanowisk pracy przez roboty. Wszystko razem z czterech etapów to cyfrowa komuna i technokratyzm.
to takie pierwsze, jeszcze grzeczne akcje zielonych eko-fanatyków ale do czasu. Pamiętajcie, że Lewicowcy są rozpoznawalni pod trzema typami poprawności politycznej. Pierwsza najbardziej znana to neomarksizm różowy obyczajowo-kulturowy. To jest ukryta polityka wojny światopoglądowej gloria.tv/post/muyLTCbKvjwH2stjqjLCW97Mh . 10 punktowy plan Alice Bailey pustoszy mentalnie kraje zachodu i północy Europy od dziesięcioleci oraz USA. Bardzo podła i wyrachowana strategia, której znakami są marsze równości LGBTQ+, feminizm, gender, promowanie ant... rozwiń
Avatar
jjj / 11 marca 2020 r. o 02:45
+6
A propos rekompensat przyznawanych przez rząd. Pamiętacie 1,4 mld nienależnej rekompensaty przyznanej przez rząd PO-PSL operatorowi Autostrady Wielkopolskiej S.A.? Czemu te pieniądze nie poszły na onkologię tylko do kieszeni Kulczyka?
Pamiętam. Pamiętam jeszcze umorzenie 1,2 miliarda złotych długu umorzonego w 2010 roku Gazpromowi. Ilu tym ruchem wówczas chorych na raka ludzi zabił rząd PO-PSL?
 Dodaj jeszcze prawie miliard złotych"dotacji" dla zaprzyjaźnionego z PO Uniwersytetu Warszawskiego z listopada 2015. Była to chyba jedna z ostatnich decyzji odchodzacego rządu Kopaczwoej, przyklepana już po przegranych wyborach, kiedy PiS nie objął jeszcze oficjalnie władzy.
 Dodaj jeszcze prawie miliard złotych"dotacji" dla zaprzyjaźnionego z PO Uniwersytetu Warszawskiego z listopada 2015. Była to chyba jedna z ostatnich decyzji odchodzacego rządu Kopaczwoej, przyklepana już po przegranych wyborach, kiedy PiS nie objął jeszcze oficjalnie władzy. rozwiń
Avatar
jjj / 11 marca 2020 r. o 02:37
+3
Dodaj jeszcze prawie miliard złotych"dotacji" dla zaprzyjaźnionego z PO Uniwersytetu Warszawskiego z listopada 2015. Była to chyba jedna z ostatnich decyzji odchodzacego rządu Kopaczwoej, przyklepana już po przegranych wyborach, kiedy PiS nie objął jeszcze oficjalnie władzy.
Avatar
eemeryt wolny / 10 marca 2020 r. o 22:41
+5
CZY OSOBA KTÓRA KŁAMIE DO KAMER - MOŻE BYĆ PREZYDENTEM ????
Już od lat nas oszukują bez względu kto by nie był przy tym korycie, zobacz po emerytach, mieli wypoczywać pod palmami a żyją w biedzie. Wypada im tak jak w Japonii tak narozrabiac aby zostali zamknięci w więzieniu wtedy opiekę i wikt dostaną za darmo. Chyba tak zrobię jak będę niesprawny fizycznie, bo i tak nie będę mógł chodzić to jeden wuj, w więzieniu będę leżał ale będę mieć darmową opiekę.
 Oj Heniuś, teraz emerytów chcesz wysyłać pod przymusem pod palmy, pewnie do Włoch i żeby już tam zostali?.Wyjedź sam i nie wracaj. 
 Oj Heniuś, teraz emerytów chcesz wysyłać pod przymusem pod palmy, pewnie do Włoch i żeby już tam zostali?.Wyjedź sam i nie wracaj.  rozwiń
Avatar
Prasa, radio, telewizja / 10 marca 2020 r. o 21:39
+16
Hasła i foty. Czy to było hasło wyborcze tego młodziana w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Lublina? Chętnie zapoznam się z jakąś inicjatywą tego człowieka w ramach RM. Jakieś pomysły, konkrety? Czy zapragnął być znany z tego, że jest znany?
Avatar
Luk / 10 marca 2020 r. o 18:07
+7
Kretyn!!!!! Kiła i mogila
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

10 kwietnia przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku ze względu na stan epidemii nie jest możliwe upamiętnienie Ofiar tak, jak było do tej pory.

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Jest ich już wielu. Szyją maseczki, robią zakupy seniorom, pomagają w szpitalach, wyprowadzają psy na spacer. Przedstawiamy niektórych z nich

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Już ponad 7 tysięcy maseczek udało się uszyć dzięki staraniu stowarzyszenia Moto Inicjatywa. Maski trafiły do służb medycznych z całej Lubelszczyzny.

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Klubowe imprezy bez wychodzenia z domu, koncerty przez internet, wirtualne wystawy - w czasie epidemii koronawirusa zmienia się cały świat, a wraz z nim kultura i sztuka. Platforma VOD Arte zaprasza do odkrywania za darmo filmów dokumentalnych próbujących odpowiedzieć na pytanie, jak epidemia zmienia i zmieni w przyszłości świat sztuki

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) została przedłużona o kolejne 20 dni. Granicę można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Pochodzący z Ukrainy studenci pierwszego roku nie mogą wyjść samodzielnie po bułki, chyba że poproszą o to kogoś dorosłego. Wszystko przez ograniczenia związane z koronawirusem.

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

63-latka z Dęblina odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego męża. Zaatakowała go nożem, podczas domowej awantury. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Rozmowa z prof. dr. hab. Piotrem Tryjanowskim, dyrektorem Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Kapituła PGNiG Superligi Kobiet po raz pierwszy w historii rozdała nominacje do tytułu Gladiatorów 2020. W gronie wyróżnionych znalazło się wiele zawodniczek MKS Perła Lublin

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach
galeria

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach

W trzech miejscach w Lublinie – na skarpie przy Zamku (na zdjęciach), koło Centrum Kultury i na pasie zieleni przy ul. Krańcowej widać mnóstwo żonkili. Właśnie zaczynają zwracać na siebie uwagę, bo zakwitają. Kilka tysięcy cebulek posadzili jesienią uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów, XXI LO i studenci Wydziału Ogrodnictwa UP – wolontariusze Hospicjum Dobrego Samarytanina oraz biuro Miejskiego Architekta Zieleni. Wszystko w ramach akcji Hospicyjne Pola Nadziei.

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

– To wyzwanie zarówno dla nauczycieli, naszych podopiecznych, jak i ich rodziców – tak o zdalnym nauczaniu mówi Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. Otacza ono opieką ponad 200 osób z autyzmem.

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

W Magicznych Ogrodach Rodzinnym Parku Tematycznym znajdujący się pod Janowcem kwitną już tulipany.

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu pracownikowi szpitala w Parczewie. Mężczyzna bezprawnie przeglądał dokumentację pacjentki. Wcześniej wdał się z nią w romans, a kobieta zaszła w ciążę.

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

Starostwo Powiatowe w Lubartowie jest kolejną instytucją, która włączyła się aukcję charytatywną dla SP ZOZ w Lubartowie. Licytacja jest szczególna, bo można zostać „starostą na jeden dzień”.

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Do nietypowego wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek na stacji Motycz. – Wykoleiła się lokomotywa i wagony towarowe załadowane tłuczniem – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, bo w lokomotywie najprawdopodobniej nie było maszynisty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.