Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 stycznia 2021 r.
8:41

Była nauczycielka historii w sobotę straci dach nad głową. Może ktoś się zlituje

634 14 A A
Pani Grażyna z kotem Maćkiem i psem Rufikiem
Pani Grażyna z kotem Maćkiem i psem Rufikiem (fot. Maciej Kaczanowski)

Cała trójka - pani Grażyna, ukochany kot Maciek i pies Rufik – w sobotę tracą dach nad głową. Dosłownie. Walcząca z nowotworem kobieta jest w rozpaczy. – Chyba pójdę spać na dworzec – mówi przez łzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ta historia ma już swój ciąg dalszy. Przeczytaj: >>> I znów są łzy. Tym razem szczęścia i nadziei. "Naprawdę ludzie mi pomagają tak sami z siebie?" <<<

Grażyna Maciążek była nauczycielką historii, całe lata pracowała w jednym z lubelskich techników. Pewnie wielu absolwentów świetnie ją pamięta. Rodziny nie założyła, bo jak wspomina, praca była dla niej zawsze na pierwszym miejscu. Najbliższymi były zwierzęta i ludzie, którym pomagała. Gdy przeszła na rentę, dorabiała jako opiekunka w PCK. Potem sama zachorowała.

Diagnozę: nowotwór przyjęła jako kolejne wyzwanie. Postanowiła walczyć, bo miała dla kogo żyć. Byli to jej czworonożni pupile: kot Maciek i pies Rufik.

– Musiałam jednak iść do szpitala i nie miałam z kim zostawić Maćka i Rufika. Z pomocą przyszła mi pani prezydent Monika Lipińska, która znalazła mi miejsce w DPS – wspomina dziś kobieta.

Gdy podstawowe leczenie się zakończyło, pani Grażyna zrezygnowała z pobytu w DPS. Dziś, mimo wszystko, tej decyzji nie żałuje chociaż miała tam pokój dzielony tylko z psem i kotem.

– Ale to było miejsce dla osób bardzo już chorych. W dodatku z powodu epidemii zamknięte. Nie mogłam żyć jak w klatce, chciałam normalnie funkcjonować i mieć kontakt z ludźmi. W DPS wysiadałam psychicznie. A optymistyczne podejście jest bardzo ważne w walce z moją chorobą – mówi kobieta, która wciąż regularnie musi zgłaszać się na badania i zabiegi.

Znalazła stancję. – Pokoik, w którym mogłam mieszkać ze zwierzętami. Ale umowa była skonstruowana tak, że w razie wypowiedzenia mam tydzień na wyprowadzkę. Wypowiedzenie już dostałam. Musimy się wyprowadzić. Do soboty! – denerwuje się pani Grażyna. – Szukam czegoś na szybko, ale nic nie mogę znaleźć. Są duże i drogie mieszkania, a mnie na to nie stać. Potrzebuję taniutkiego pokoiku.

Maciążek ma na utrzymanie siebie i podopiecznych ok. 1100 zł miesięcznie. Za pokój, który musi opuścić płaciła 500 zł miesięcznie. Na życie i leki zostawało tak mało, że musiała korzystać ze wsparcia Caritasu i lubelskich Amazonek.

Sytuacja wydaje się być beznadziejna. Organizacje w znalezieniu mieszkania nie pomogą. Ręce rozkładają też miejscy urzędnicy. Miasto nie zrealizowało jeszcze kolejki potrzebujących lokum z... poprzedniego roku.

– Pani Grażyna mogłaby wystąpić o lokal do remontu, ale i tak to nie jest szybka procedura. W kolejce na to czeka ok. 100 rodzin – przyznaje Ewa Lipińska, dyrektor Wydziału Spraw Mieszkaniowych UM w Lublinie.

Bezradny jest także MOPR. - Pani Grażyna nie korzysta obecnie ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie – mówi Magdalena Sudoł, rzeczniczka prasowa lubelskiego MOPR. - Pracownicy ośrodka pozostają jednak w kontakcie. W ramach działań socjalnych udostępnili oferty internetowe, dotyczące stancji do wynajęcia z terenu naszego miasta.

– Nie wiem, co zrobię jeśli nie znajdę nic do soboty. Pójdę z Maćkiem i Rufikiem spać na dworzec, bo na ławce przecież zamarzniemy – mówi bezradnie kobieta. – Wciąż mam jednak nadzieję, że ktoś się nad nami zlituje.

Możesz pomóc!

Szukamy solidarnościowych metod wsparcia pani Grażyny. Oferty stancji, finansowe, każde. Liczy się każdy dzień i każda propozycja. Piszcie Państwo agnieszka.kasperska@dziennikwschodni.pl lub dzwońcie 533 164 474.

ZACZYNAMY ZBIÓRKĘ!!! 

Po publikacji artykułu zgłosiło się wiele osób, które chacą wesprzeć panią Grażynę także finansowo. Na ich prośbę uruchamiamy zbiórkę. Zbieramy żeby opłacić jej stancję, której wciąż szukamy.

Ty też możesz pomóc Tutaj

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 08:55
+49
Na żadnej wypasionej plebanii nie ma wolnego pokoju? A nie, księdze są tylko od brania, a nie dawania...
Avatar
Robert79 / 26 stycznia 2021 r. o 09:25
+32
Gdzie jest Państwo ? Gdzie są władze miasta które piszą o procedurach nie widząc tragedii człowieka ? Gdzie jest ten dobrobyt i dobra zmiana ? Stać Państwo aby dawać miliony dla pewnego redemptorysty a nie ma na mieszkania socjalne ? Gdzie jest MOPS który zasłania się tym że Pani nie korzystała z ich pomocy ? Właśnie takim ludziom którzy nie żerują na Państwie i starają się radzić sobie sami powinno się pomagać ! Dla patologii są mieszkania a dla zwykłych ludzi którzy znajdą się w trudnej sytuacji nie ma. Ile jest warte Nasze Państwo skoro nie potrafi pomóc jednej osobie i to w tak prostej sprawie ???
Gdzie jest Państwo ? Gdzie są władze miasta które piszą o procedurach nie widząc tragedii człowieka ? Gdzie jest ten dobrobyt i dobra zmiana ? Stać Państwo aby dawać miliony dla pewnego redemptorysty a nie ma na mieszkania socjalne ? Gdzie jest MOPS który zasłania się tym że Pani nie korzystała z ich pomocy ? Właśnie takim ludziom którzy nie żerują na Państwie i starają się radzić sobie sami powinno się pomagać ! Dla patologii są mieszkania a dla zwykłych ludzi którzy znajdą się w trudnej sytuacji nie ma. Ile jest warte Nasze Państwo skoro n... rozwiń
Avatar
_lupa___________ / 26 stycznia 2021 r. o 09:58
+31
Gdzie jest Państwo ? Gdzie są władze miasta które piszą o procedurach nie widząc tragedii człowieka ? Gdzie jest ten dobrobyt i dobra zmiana ? Stać Państwo aby dawać miliony dla pewnego redemptorysty a nie ma na mieszkania socjalne ? Gdzie jest MOPS który zasłania się tym że Pani nie korzystała z ich pomocy ? Właśnie takim ludziom którzy nie żerują na Państwie i starają się radzić sobie sami powinno się pomagać ! Dla patologii są mieszkania a dla zwykłych ludzi którzy znajdą się w trudnej sytuacji nie ma. Ile jest warte Nasze Państwo skoro nie potrafi pomóc jednej osobie i to w tak prostej sprawie ???
   Władze miasta tragedię tej pani raczej dostrzegły skoro dostała miejsce w DPS. Nie wnikam czy słusznie zrobiła opuszczając go, skoro nie miała przygotowanej żadnej innej opcji.
   Władze miasta tragedię tej pani raczej dostrzegły skoro dostała miejsce w DPS. Nie wnikam czy słusznie zrobiła opuszczając go, skoro nie miała przygotowanej żadnej innej opcji. rozwiń
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 12:37
+22
Gdzie jest Państwo ? Gdzie są władze miasta które piszą o procedurach nie widząc tragedii człowieka ? Gdzie jest ten dobrobyt i dobra zmiana ? Stać Państwo aby dawać miliony dla pewnego redemptorysty a nie ma na mieszkania socjalne ? Gdzie jest MOPS który zasłania się tym że Pani nie korzystała z ich pomocy ? Właśnie takim ludziom którzy nie żerują na Państwie i starają się radzić sobie sami powinno się pomagać ! Dla patologii są mieszkania a dla zwykłych ludzi którzy znajdą się w trudnej sytuacji nie ma. Ile jest warte Nasze Państwo skoro nie potrafi pomóc jednej osobie i to w tak prostej sprawie ???
   Władze miasta tragedię tej pani raczej dostrzegły skoro dostała miejsce w DPS. Nie wnikam czy słusznie zrobiła opuszczając go, skoro nie miała przygotowanej żadnej innej opcji.
Podejmujemy w życiu różne decyzje, chociaż nie wszystkie są trafione. Może teraz jeszcze raz Miasto pomoże załatwić lokum w DPS? Myślę, że to jednak lepsze, niż życie na dworcu bez względu na porę roku?
Podejście bohaterki artykułu było wręcz szlachetne - nie chciała zajmować miejsca w DPSie uznając, że są bardziej potrzebujący. To wspaniała decyzja, na którą pewnie niewielu z nas potrafiłoby się zdobyć. Pani chciała żyć na własny rachunek, skromnie, ale godnie i bez obciążania budżetu - wspaniałomyślna decyzja. Choćby dlatego powinno się jej pomóc. A w poprzednich wpisach piętnuję tych, którzy rzekomo są tacy pro-life, a jak faktycznie trzeba komuś pomóc, to się odwracają. 
Podejście bohaterki artykułu było wręcz szlachetne - nie chciała zajmować miejsca w DPSie uznając, że są bardziej potrzebujący. To wspaniała decyzja, na którą pewnie niewielu z nas potrafiłoby się zdobyć. Pani chciała żyć na własny rachunek, skromnie, ale godnie i bez obciążania budżetu - wspaniałomyślna decyzja. Choćby dlatego powinno się jej pomóc. A w poprzednich wpisach piętnuję tych, którzy rzekomo są tacy pro-life, a jak faktycznie trzeba komuś pomóc, to się odwracają.  rozwiń
Avatar
anka-anka / 26 stycznia 2021 r. o 11:43
+20
Gdzie jest Państwo ? Gdzie są władze miasta które piszą o procedurach nie widząc tragedii człowieka ? Gdzie jest ten dobrobyt i dobra zmiana ? Stać Państwo aby dawać miliony dla pewnego redemptorysty a nie ma na mieszkania socjalne ? Gdzie jest MOPS który zasłania się tym że Pani nie korzystała z ich pomocy ? Właśnie takim ludziom którzy nie żerują na Państwie i starają się radzić sobie sami powinno się pomagać ! Dla patologii są mieszkania a dla zwykłych ludzi którzy znajdą się w trudnej sytuacji nie ma. Ile jest warte Nasze Państwo skoro nie potrafi pomóc jednej osobie i to w tak prostej sprawie ???
    Władze miasta tragedię tej pani raczej dostrzegły skoro dostała miejsce w DPS. Nie wnikam czy słusznie zrobiła opuszczając go, skoro nie miała przygotowanej żadnej innej opcji.
 Podejmujemy w życiu różne decyzje, chociaż nie wszystkie są trafione. Może teraz jeszcze raz Miasto pomoże załatwić lokum w DPS? Myślę, że to jednak lepsze, niż życie na dworcu bez względu na porę roku?
 Podejmujemy w życiu różne decyzje, chociaż nie wszystkie są trafione. Może teraz jeszcze raz Miasto pomoże załatwić lokum w DPS? Myślę, że to jednak lepsze, niż życie na dworcu bez względu na porę roku? rozwiń
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 12:33
+10
Na żadnej wypasionej plebanii nie ma wolnego pokoju? A nie, księdze są tylko od brania, a nie dawania...
A skąd wiesz człowieku, że tej Pani pasowałoby mieszkanie na plebanii, skoro nie chciała w DPS? Może u Ciebie byłoby Jej najlepiej? Pomóż, a nie szukasz tylko możliwości wykazania się swoją złośliwością.
Nie wiem, czy by jej pasowało, ale jeśli nie będzie miała gdzie mieszkać, to pewnie i taką pomoc przyjmie. Zresztą to jej wola. W artykule natomiast nie ma żadnej wzmianki o tym, że z pomocą pospieszył jakikolwiek klecha, albo np. któryś z PiSowskich radnych, którzy pierwsi wolają o ochronie życia. Szkoda, że tylko tego przed narodzinami.
Nie wiem, czy by jej pasowało, ale jeśli nie będzie miała gdzie mieszkać, to pewnie i taką pomoc przyjmie. Zresztą to jej wola. W artykule natomiast nie ma żadnej wzmianki o tym, że z pomocą pospieszył jakikolwiek klecha, albo np. któryś z PiSowskich radnych, którzy pierwsi wolają o ochronie życia. Szkoda, że tylko tego przed narodzinami. rozwiń
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 20:39
+4
Na żadnej wypasionej plebanii nie ma wolnego pokoju? A nie, księdze są tylko od brania, a nie dawania...
A skąd wiesz człowieku, że tej Pani pasowałoby mieszkanie na plebanii, skoro nie chciała w DPS? Może u Ciebie byłoby Jej najlepiej? Pomóż, a nie szukasz tylko możliwości wykazania się swoją złośliwością.
Nie wiem, czy by jej pasowało, ale jeśli nie będzie miała gdzie mieszkać, to pewnie i taką pomoc przyjmie. Zresztą to jej wola. W artykule natomiast nie ma żadnej wzmianki o tym, że z pomocą pospieszył jakikolwiek klecha, albo np. któryś z PiSowskich radnych, którzy pierwsi wolają o ochronie życia. Szkoda, że tylko tego przed narodzinami.
Czekam na gest czerwono-zielonych towarzyszy, którzy mają tyle do powiedzenia o równości i braterstwie.. I nie znam żadnego, który miał by dochód na poziomie średniej krajowej lub mniej i kiepskie warunki życia. Towarzysze liberałowie! Do dzieła! Człowiek czeka!
Daj przykład, chrześcijaninie.
Daj przykład, chrześcijaninie. rozwiń
Avatar
Robik / 26 stycznia 2021 r. o 16:48
+3
Na żadnej wypasionej plebanii nie ma wolnego pokoju? A nie, księdze są tylko od brania, a nie dawania...
A skąd wiesz człowieku, że tej Pani pasowałoby mieszkanie na plebanii, skoro nie chciała w DPS? Może u Ciebie byłoby Jej najlepiej? Pomóż, a nie szukasz tylko możliwości wykazania się swoją złośliwością.
 Skoro ta pani mówi, że jest gotowa nocować na dworcu, to raczej by nie odmówiła "bezinteresownej propozycji" mieszkania na plebanii. Wzywanie rozmówcy do pomocy w sprawie mieszkaniowej jest może słuszne (bo ogólnikowe), ale przecież taką pomocą jest już znakomita rada, żeby wykorzystać plebanie. Nie wiadomo, dlaczego to jest nazywane złośliwością, skoro ludzie dają środki na plebanie jako miejsca, gdzie będzie czynione dobro. Wypada też zaznaczyć, że przeciętne (zwłaszcza z czasów PRL) mieszkania są bardzo małe i mieszka się w nich raczej rodzinnie, podczas gdy plebanie są raczej spore i na ogół mają pokoje dla poszczególnych osób. 
 Skoro ta pani mówi, że jest gotowa nocować na dworcu, to raczej by nie odmówiła "bezinteresownej propozycji" mieszkania na plebanii. Wzywanie rozmówcy do pomocy w sprawie mieszkaniowej jest może słuszne (bo ogólnikowe), ale przecież taką pomocą jest już znakomita rada, żeby wykorzystać plebanie. Nie wiadomo, dlaczego to jest nazywane złośliwością, skoro ludzie dają środki na plebanie jako miejsca, gdzie będzie czynione dobro. Wypada też zaznaczyć, że przeciętne (zwłaszcza z czasów PRL) mieszkania są bardzo małe i mi... rozwiń
Avatar
Nowa / 26 stycznia 2021 r. o 22:31
+2
Kto nie zna kobiety nie ma prawa się wypowiadać. Szlachetnie opuściła DPS? Śmiechu warte, uciekła pokryjomu i zostawiła dług. A żeby się tam znaleźć poruszyła niebo i ziemię bo rzeczywiście jej stan nie był wskazaniem do skierowania. Ale Pani Grażyna potrafi walczyć o swoje, po trupach do celu. Miała lokal komunalny, ale walczyła z miastem wiele lat bo ciągle jej coś nie odpowiadało. Wyprowadziła się poza miasto, miała mieszkanie, sprzedała je bo za daleko do miasta jej było. Ale będzie przedstawiać światu wizerunek biednej Samarytanki. Aż mnie zagotowało. Osobiście nerwicy się nabawiłam przez kobietę, ludzie z którymi mieszkała też nie mieli lekko. Strzeżcie się jej. 
rozwiń
Avatar
wojtek64 / 26 stycznia 2021 r. o 16:48
+2
To PiS rządzi Lublinem?
Avatar
annanna / 27 stycznia 2021 r. o 09:51
-4
Cieszę się, że mogę podzielić się z wami moim sukcesem dzisiaj, kiedy zacząłem handlować kilka miesięcy temu, niewiele wiedziałem i dużo straciłem, dopóki nie spotkałem człowieka o imieniu Mr Grent, który myślał o handlu bitcoinami. Dziś jestem mu wdzięczny za wspaniałą ofertę i pomoc, ponieważ to naprawdę zmieniło moją sytuację finansową dzięki kapitałowi inwestycyjnemu w wysokości 1000 USD, który teraz zarabia 15 000 USD co 3 dni robocze. Skontaktuj się z nim przez Whatsapp +14502314925
Avatar
lublinsylwia / 27 stycznia 2021 r. o 07:02
0
Polecam szukanie pod wynajem domku na ul.Dzierżawnej- póki nie są domki rozwalane. Tanio, ale bez wygód. Tam w XXI w. nie ma kanalizacji. I musiałby ktoś zdrowy zająć się poszukiwaniem w imieniu schorowanej. Ewentualnie ul.Wapienna, lub stare przedwojenne osiedla robotnicze. Tam też będzie tanio.
Avatar
Nowa / 26 stycznia 2021 r. o 22:31
+2
Kto nie zna kobiety nie ma prawa się wypowiadać. Szlachetnie opuściła DPS? Śmiechu warte, uciekła pokryjomu i zostawiła dług. A żeby się tam znaleźć poruszyła niebo i ziemię bo rzeczywiście jej stan nie był wskazaniem do skierowania. Ale Pani Grażyna potrafi walczyć o swoje, po trupach do celu. Miała lokal komunalny, ale walczyła z miastem wiele lat bo ciągle jej coś nie odpowiadało. Wyprowadziła się poza miasto, miała mieszkanie, sprzedała je bo za daleko do miasta jej było. Ale będzie przedstawiać światu wizerunek biednej Samarytanki. Aż mnie zagotowało. Osobiście nerwicy się nabawiłam przez kobietę, ludzie z którymi mieszkała też nie mieli lekko. Strzeżcie się jej. 
rozwiń
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 20:39
+4
Na żadnej wypasionej plebanii nie ma wolnego pokoju? A nie, księdze są tylko od brania, a nie dawania...
A skąd wiesz człowieku, że tej Pani pasowałoby mieszkanie na plebanii, skoro nie chciała w DPS? Może u Ciebie byłoby Jej najlepiej? Pomóż, a nie szukasz tylko możliwości wykazania się swoją złośliwością.
Nie wiem, czy by jej pasowało, ale jeśli nie będzie miała gdzie mieszkać, to pewnie i taką pomoc przyjmie. Zresztą to jej wola. W artykule natomiast nie ma żadnej wzmianki o tym, że z pomocą pospieszył jakikolwiek klecha, albo np. któryś z PiSowskich radnych, którzy pierwsi wolają o ochronie życia. Szkoda, że tylko tego przed narodzinami.
Czekam na gest czerwono-zielonych towarzyszy, którzy mają tyle do powiedzenia o równości i braterstwie.. I nie znam żadnego, który miał by dochód na poziomie średniej krajowej lub mniej i kiepskie warunki życia. Towarzysze liberałowie! Do dzieła! Człowiek czeka!
Daj przykład, chrześcijaninie.
Daj przykład, chrześcijaninie. rozwiń
Avatar
poker / 26 stycznia 2021 r. o 20:12
+1
Na żadnej wypasionej plebanii nie ma wolnego pokoju? A nie, księdze są tylko od brania, a nie dawania...
A skąd wiesz człowieku, że tej Pani pasowałoby mieszkanie na plebanii, skoro nie chciała w DPS? Może u Ciebie byłoby Jej najlepiej? Pomóż, a nie szukasz tylko możliwości wykazania się swoją złośliwością.
Nie wiem, czy by jej pasowało, ale jeśli nie będzie miała gdzie mieszkać, to pewnie i taką pomoc przyjmie. Zresztą to jej wola. W artykule natomiast nie ma żadnej wzmianki o tym, że z pomocą pospieszył jakikolwiek klecha, albo np. któryś z PiSowskich radnych, którzy pierwsi wolają o ochronie życia. Szkoda, że tylko tego przed narodzinami.
 Czekam na gest czerwono-zielonych towarzyszy, którzy mają tyle do powiedzenia o równości i braterstwie.. I nie znam żadnego, który miał by dochód na poziomie średniej krajowej lub mniej i kiepskie warunki życia. Towarzysze liberałowie! Do dzieła! Człowiek czeka!
 Czekam na gest czerwono-zielonych towarzyszy, którzy mają tyle do powiedzenia o równości i braterstwie.. I nie znam żadnego, który miał by dochód na poziomie średniej krajowej lub mniej i kiepskie warunki życia. Towarzysze liberałowie! Do dzieła! Człowiek czeka! rozwiń
Avatar
Robik / 26 stycznia 2021 r. o 16:48
+3
Na żadnej wypasionej plebanii nie ma wolnego pokoju? A nie, księdze są tylko od brania, a nie dawania...
A skąd wiesz człowieku, że tej Pani pasowałoby mieszkanie na plebanii, skoro nie chciała w DPS? Może u Ciebie byłoby Jej najlepiej? Pomóż, a nie szukasz tylko możliwości wykazania się swoją złośliwością.
 Skoro ta pani mówi, że jest gotowa nocować na dworcu, to raczej by nie odmówiła "bezinteresownej propozycji" mieszkania na plebanii. Wzywanie rozmówcy do pomocy w sprawie mieszkaniowej jest może słuszne (bo ogólnikowe), ale przecież taką pomocą jest już znakomita rada, żeby wykorzystać plebanie. Nie wiadomo, dlaczego to jest nazywane złośliwością, skoro ludzie dają środki na plebanie jako miejsca, gdzie będzie czynione dobro. Wypada też zaznaczyć, że przeciętne (zwłaszcza z czasów PRL) mieszkania są bardzo małe i mieszka się w nich raczej rodzinnie, podczas gdy plebanie są raczej spore i na ogół mają pokoje dla poszczególnych osób. 
 Skoro ta pani mówi, że jest gotowa nocować na dworcu, to raczej by nie odmówiła "bezinteresownej propozycji" mieszkania na plebanii. Wzywanie rozmówcy do pomocy w sprawie mieszkaniowej jest może słuszne (bo ogólnikowe), ale przecież taką pomocą jest już znakomita rada, żeby wykorzystać plebanie. Nie wiadomo, dlaczego to jest nazywane złośliwością, skoro ludzie dają środki na plebanie jako miejsca, gdzie będzie czynione dobro. Wypada też zaznaczyć, że przeciętne (zwłaszcza z czasów PRL) mieszkania są bardzo małe i mi... rozwiń
Avatar
wojtek64 / 26 stycznia 2021 r. o 16:48
+2
To PiS rządzi Lublinem?
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 12:37
+22
Gdzie jest Państwo ? Gdzie są władze miasta które piszą o procedurach nie widząc tragedii człowieka ? Gdzie jest ten dobrobyt i dobra zmiana ? Stać Państwo aby dawać miliony dla pewnego redemptorysty a nie ma na mieszkania socjalne ? Gdzie jest MOPS który zasłania się tym że Pani nie korzystała z ich pomocy ? Właśnie takim ludziom którzy nie żerują na Państwie i starają się radzić sobie sami powinno się pomagać ! Dla patologii są mieszkania a dla zwykłych ludzi którzy znajdą się w trudnej sytuacji nie ma. Ile jest warte Nasze Państwo skoro nie potrafi pomóc jednej osobie i to w tak prostej sprawie ???
   Władze miasta tragedię tej pani raczej dostrzegły skoro dostała miejsce w DPS. Nie wnikam czy słusznie zrobiła opuszczając go, skoro nie miała przygotowanej żadnej innej opcji.
Podejmujemy w życiu różne decyzje, chociaż nie wszystkie są trafione. Może teraz jeszcze raz Miasto pomoże załatwić lokum w DPS? Myślę, że to jednak lepsze, niż życie na dworcu bez względu na porę roku?
Podejście bohaterki artykułu było wręcz szlachetne - nie chciała zajmować miejsca w DPSie uznając, że są bardziej potrzebujący. To wspaniała decyzja, na którą pewnie niewielu z nas potrafiłoby się zdobyć. Pani chciała żyć na własny rachunek, skromnie, ale godnie i bez obciążania budżetu - wspaniałomyślna decyzja. Choćby dlatego powinno się jej pomóc. A w poprzednich wpisach piętnuję tych, którzy rzekomo są tacy pro-life, a jak faktycznie trzeba komuś pomóc, to się odwracają. 
Podejście bohaterki artykułu było wręcz szlachetne - nie chciała zajmować miejsca w DPSie uznając, że są bardziej potrzebujący. To wspaniała decyzja, na którą pewnie niewielu z nas potrafiłoby się zdobyć. Pani chciała żyć na własny rachunek, skromnie, ale godnie i bez obciążania budżetu - wspaniałomyślna decyzja. Choćby dlatego powinno się jej pomóc. A w poprzednich wpisach piętnuję tych, którzy rzekomo są tacy pro-life, a jak faktycznie trzeba komuś pomóc, to się odwracają.  rozwiń
Avatar
___K___ / 26 stycznia 2021 r. o 12:33
+10
Na żadnej wypasionej plebanii nie ma wolnego pokoju? A nie, księdze są tylko od brania, a nie dawania...
A skąd wiesz człowieku, że tej Pani pasowałoby mieszkanie na plebanii, skoro nie chciała w DPS? Może u Ciebie byłoby Jej najlepiej? Pomóż, a nie szukasz tylko możliwości wykazania się swoją złośliwością.
Nie wiem, czy by jej pasowało, ale jeśli nie będzie miała gdzie mieszkać, to pewnie i taką pomoc przyjmie. Zresztą to jej wola. W artykule natomiast nie ma żadnej wzmianki o tym, że z pomocą pospieszył jakikolwiek klecha, albo np. któryś z PiSowskich radnych, którzy pierwsi wolają o ochronie życia. Szkoda, że tylko tego przed narodzinami.
Nie wiem, czy by jej pasowało, ale jeśli nie będzie miała gdzie mieszkać, to pewnie i taką pomoc przyjmie. Zresztą to jej wola. W artykule natomiast nie ma żadnej wzmianki o tym, że z pomocą pospieszył jakikolwiek klecha, albo np. któryś z PiSowskich radnych, którzy pierwsi wolają o ochronie życia. Szkoda, że tylko tego przed narodzinami. rozwiń
Avatar
anka-anka / 26 stycznia 2021 r. o 11:43
+20
Gdzie jest Państwo ? Gdzie są władze miasta które piszą o procedurach nie widząc tragedii człowieka ? Gdzie jest ten dobrobyt i dobra zmiana ? Stać Państwo aby dawać miliony dla pewnego redemptorysty a nie ma na mieszkania socjalne ? Gdzie jest MOPS który zasłania się tym że Pani nie korzystała z ich pomocy ? Właśnie takim ludziom którzy nie żerują na Państwie i starają się radzić sobie sami powinno się pomagać ! Dla patologii są mieszkania a dla zwykłych ludzi którzy znajdą się w trudnej sytuacji nie ma. Ile jest warte Nasze Państwo skoro nie potrafi pomóc jednej osobie i to w tak prostej sprawie ???
    Władze miasta tragedię tej pani raczej dostrzegły skoro dostała miejsce w DPS. Nie wnikam czy słusznie zrobiła opuszczając go, skoro nie miała przygotowanej żadnej innej opcji.
 Podejmujemy w życiu różne decyzje, chociaż nie wszystkie są trafione. Może teraz jeszcze raz Miasto pomoże załatwić lokum w DPS? Myślę, że to jednak lepsze, niż życie na dworcu bez względu na porę roku?
 Podejmujemy w życiu różne decyzje, chociaż nie wszystkie są trafione. Może teraz jeszcze raz Miasto pomoże załatwić lokum w DPS? Myślę, że to jednak lepsze, niż życie na dworcu bez względu na porę roku? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zasłaniaj usta i nos. Długa historia maskowania

Zasłaniaj usta i nos. Długa historia maskowania

We współczesnej Europie maski były symbolem teatru i karnawału, kojarzyły się z zabawą. Pandemia role masek odwróciła. Oznaczają rygory i poszukiwanie bezpieczeństwa. Dawniej raczej zakazywano zakrywania twarzy, teraz stało się to obowiązkiem – tłumaczą naukowcy

Spektakl "Przygoda z ogrodnikiem" w Centrum Spotkania Kultur
14 marca 2021, 16:00

Spektakl "Przygoda z ogrodnikiem" w Centrum Spotkania Kultur

Anna Mucha, Katarzyna Cichopek czy Michał Sitarski to gwiazdy komediowego spektaklu "Przygoda z ogrodnikiem", który już 14 marca o godz. 16 i 19.15 będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur.

Pszczółka Start Lublin gra z MKS Dąbrowa Górnika. Wolą uniknąć czwartego i piątego miejsca

Pszczółka Start Lublin gra z MKS Dąbrowa Górnika. Wolą uniknąć czwartego i piątego miejsca

Pszczółka Start Lublin w sobotę o godz. 17.35 zmierzy się na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.

Wicepremier obejrzał pierwszy. Od soboty Zamek Lubelski otwarty dla wszystkich [zdjęcia]
galeria

Wicepremier obejrzał pierwszy. Od soboty Zamek Lubelski otwarty dla wszystkich [zdjęcia]

W sobotę, po ponad dwuletniej przerwie, lubelski Zamek otworzy się dla zwiedzających. Muzealne wnętrza w nowej odsłonie jako jeden z pierwszych w piątek obejrzał wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Woda z Ulgi zamknęła ulicę Działkową w Hrubieszowie

Woda z Ulgi zamknęła ulicę Działkową w Hrubieszowie

Nie ma przejazdu ulicą Działkową, bo niewiele brakuje, by woda z kanału Ulga zaczęła ją zalewać. Władze tłumaczą, że to dla bezpieczeństwa, bo przesiąka wał, którym biegnie droga zwana przez mieszkańców Huczwostradą

Lubelskie: Volkswagen wjechał w opla na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Lubelskie: Volkswagen wjechał w opla na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Do niebezpiecznego wypadku doszło na krajowej "dwunastce" na wysokości Wólki Okopskiej w powiecie chełmskim. Na zjeździe w kierunku Świerż na tył skręcającego opla najechał volkswagenem 63-latek. Poszkodowany kierowca opla został przewieziony do szpitala z obrażeniami twarzy. Ruch pojazdów w stronę granicy został na czas pracy policjantów nieznacznie spowolniony.

Lekarz skazany za seks z nastolatką nie trafił za kratki. Znalazł za to pracę w przychodni

Lekarz skazany za seks z nastolatką nie trafił za kratki. Znalazł za to pracę w przychodni

Skazany za seks z 14-latką Maciej T., lekarz z Białej Podlaskiej, nie tylko nie poszedł za kratki, ale znalazł pracę w przychodni w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytanie Szewczenki w tym roku online
9 marca 2021, 16:00

Czytanie Szewczenki w tym roku online

Jak co roku Towarzystwo Ukraińskie zaprosi 9 marca do wspólnego czytania Tarasa Szewczenki, tym razem jednak akcja zorganizowana zostanie w formie online.

Mieszkańcy Lubartowa chcą komunikacji miejskiej. Jakimi trasami pojedzie?

Mieszkańcy Lubartowa chcą komunikacji miejskiej. Jakimi trasami pojedzie?

Blisko 90 proc. ankietowanych poparło pomysł utworzenia komunikacji zbiorowej w Lubartowie. Mieszkańcy zgłosili sporo uwag, m.in. dotyczących przebiegu proponowanych tras.

Chełm. Spod asfaltu wyjrzał gomułkowski bruk
galeria

Chełm. Spod asfaltu wyjrzał gomułkowski bruk

– Rozlazła nam się ulica – mówi pani Kasia, mieszkanka ul. Słowackiego i przesyła zdjęcia, na których widać wodę stojącą w dziurach wielkich jak kratery. – Zgłosiłam to miastu - alert #88366. I teraz czekam na reakcję. Póki co, nic się nie wydarzyło. A my z nią badamy, jak sobie radzi miejska aplikacja naprawmyto.pl

Będą zmiany w teleporadach. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Będą zmiany w teleporadach. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Bardziej restrykcyjne obostrzenia zostały wprowadzone w kolejnym województwie - pomorskim. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej także o planowanych zmianach w funkcjonowaniu teleporad.

Spotkania z wybitnymi radiowcami - Agata Kasprolewicz
9 marca 2021, 18:00

Spotkania z wybitnymi radiowcami - Agata Kasprolewicz

Radio Lublin zaprasza na zupełnie nowy cykl "Radio MasterClass", czyli spotkania z wybitnymi radiowcami. Już 9 marca o godz. 18 będzie można posłuchać dziennikarki, Agaty Kasprolewicz.

Marek Saganowski (Motor): W Pruszkowie spodziewamy się zupełnie innego meczu niż w Grudziądzu

Marek Saganowski (Motor): W Pruszkowie spodziewamy się zupełnie innego meczu niż w Grudziądzu

Na konferencji prasowej przed meczem ze Zniczem Pruszków na pytania dziennikarzy odpowiadał Marek Saganowski.

Kolejne województwo z ostrymi obostrzeniami

Kolejne województwo z ostrymi obostrzeniami

Minister zdrowia ogłosił zaostrzenie zasad w województwie pomorskim.

Budowa obwodnicy Kraśnika i trasy na Podkarpacie. Festiwal wahadeł
ZDJĘCIA
galeria

Budowa obwodnicy Kraśnika i trasy na Podkarpacie. Festiwal wahadeł

Drogowcy uczulają, że podczas prowadzonych prac, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Chodzi o dwie trasy wojewódzkie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!