Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 stycznia 2021 r.
11:44

I znów są łzy. Tym razem szczęścia i nadziei. "Naprawdę ludzie mi pomagają tak sami z siebie?"

564 46 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Jeszcze w poniedziałek wieczorem pani Grażyna płakała, dzwoniąc do redakcji: Niech pani mnie ratuje! Kobieta i jej podopieczni – kot Maciek i pies Rufik – niemal z dnia na dzień tracili lokum, a niewielkie finanse nie dawały nadziei na rozwiązanie beznadziejnej sytuacji. Ale nasi Czytelnicy nie zawiedli! Dobę później znów były łzy... łzy szczęścia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Co ja mam powiedzieć? Jak dziękować? – płacze pani Grażyna. – Naprawdę ludzie mi pomagają tak sami z siebie? Przecież nawet mnie nie znają. Nie wiem, co mówić. Proszę im podziękować.

Radość jest ogromna. Kobiecie wyraźnie brakuje słów. Słychać tylko szloch.

Pani od historii

Wczoraj opisaliśmy historię Grażyna Maciążek, emerytowanej nauczycielki historii z Lublina. Kobieta, nawet gdy skończyła pracę w szkole, była opiekunką PCK i pomagała innym. Potem dowiedziała się, że jest chora. Niezbędna była chemioterapia i radioterapia oraz pobyt w szpitalu. Kobieta była przerażona, bo nie wiedziała co stanie się z jej pupilami – kotem Maćkiem i psem Rufikiem. Zwierzęta to cała jej rodzina.

Kolejne miesiące to przeprowadzki i próba utrzymania się i podopiecznych z niewielkiej renty. Najpierw dzięki pomocy władz miasta trafiła do DPS, który przyjaznym okiem patrzył na zwierzęta. Ale gdy podstawowe leczenie skończyło się pani Grażyna postanowiła się z niego wyprowadzić. Fatalnie czuła się w zamkniętym na czas epidemii domu. Chciała walczyć z chorobą, normalnie funkcjonować i mieć kontakt ze światem. 

Kobieta przeniosła się na stancję, ale kilka dni temu się okazało, że praktycznie z dnia na dzień musi ją opuścić. Załamana zadzwoniła do redakcji. Już się pogodziła z tym, że pójdzie z kotem i psem spać na dworzec. Nie była w stanie znaleźć lokum za kwotę, która by pozwoliła na opłacenie z jej renty: czynszu, rachunków, jedzenia, leków i karmy dla Maćka i Rufika.

Jesteście niesamowici

Nasi Czytelnicy zareagowali natychmiast. Jeden oferuje pościel. Ktoś wykupi leki. Inny ma karmę dla zwierząt, a ktoś inny będzie się dzielił własnym obiadem. - Może potrzebny jest narożnik? – pyta młoda kobieta, która jako jedna z wielu zadzwoniła wczoraj do redakcji. Większość rozmów zaczyna się jednak od pytania: Czy można pomóc finansowo?

To Państwo sprawili, że na portalu zrzutka.pl założyłam zbiórkę „Na opłacenie stancji dla pani Grażyny z Lublina, kota Maćka i psa Rufika”.

* Zakładamy, że zbierzemy 6 tys. zł. * Szacujemy, że to będą pieniądze na opłacenie na około pół roku czynszu za pokój, który MUSIMY znaleźć do soboty. * Ustalamy czas zbiórki na 30 dni.

Już po kilku godzinach pieniądze są zebrane! Jeśli będzie ich więcej, to zyskamy jeszcze więcej spokojnych miesięcy dla lublinianki. Każdy miesiąc jest przecież na wagę złota.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Zgredek Edek / 27 stycznia 2021 r. o 12:00
+30
Takie przykłady (szkoda, że tak nieliczne) przywracają wiarę w ludzi. W dzisiejszych zdziczałych czasach, nawet odrobina ludzkiego serca cieszy jak największy skarb.
Avatar
JACA / 27 stycznia 2021 r. o 11:54
+24
Lecz ludzi dobrej woli jest więcej I mocno wierzę w to, że ten świat Nie zginie nigdy dzięki nim. Nie! Nie! Nie! Nie! Przyszedł już czas, Najwyższy czas, Nienawiść zniszczyć w sobie.
Avatar
___K___ / 27 stycznia 2021 r. o 17:26
+6
@ Zgredek Edek: "Takie przykłady (szkoda, że tak nieliczne) przywracają wiarę w ludzi." - no co ty nie powiesz, człowieku który w sieci wyzywa, obraża użytkowników o poglądach mu odmiennych, myślisz, że ludzie są tak podli i źli, że nie potrafią pomagać, kiedy ktoś jest w potrzebie? to ładne masz mniemanie o nich, skoro uważasz takie przypadki za nieliczne - uwierz mi, tak jak powiedział użytkownik pod tobą JACA - Lecz ludzi dobrej woli jest więcej I mocno wierzę w to, że ten świat Nie zginie nigdy dzięki nim. Nie! Nie! Nie! Nie! Przyszedł już czas, Najwyższy czas, Nienawiść zniszczyć w sobie - niestety ten tekst do Zgredka Edka, czyli do ciebie nie pasuje w ogóle. "W dzisiejszych zdziczałych czasach," - zdziczałych czasach, bo nie rządzi lewica? to zapewne miałeś na myśli. "nawet odrobina ludzkiego serca cieszy jak największy skarb." - tacy jak ty nie mają serca, cała prawda bije od ciebie jak się twoje teksty w DW w komentarzach pod innymi artykułami czyta - nie mój drogi, nie uda ci się wybielić, nie licz na to. Wszyscy dobrze wiedzą, jaki masz prawdziwy charakter, jakie oblicze. Mogę zacytować tutaj twoje wpisy, jak traktujesz innych użytkowników, ale tego nie zrobię, mam litość, znaj moje dobre serce.
Przepraszam, że aż tak, ale inaczej zapytać nie mogę - jak ty musisz mieć nasrane we łbie, skoro w takich tematach wciskasz kwestie polityczne??? Co ci do łba przyszło z tą lewicą? Ty, prawicowy, wierzący - co zrobiłeś dla tej Pani?
Przepraszam, że aż tak, ale inaczej zapytać nie mogę - jak ty musisz mieć nasrane we łbie, skoro w takich tematach wciskasz kwestie polityczne??? Co ci do łba przyszło z tą lewicą? Ty, prawicowy, wierzący - co zrobiłeś dla tej Pani? rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 27 stycznia 2021 r. o 15:52
+5
Pozdrów ode mnie tego wieprza od komentarza poniżej
Czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku.
Czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - c... rozwiń
Avatar
___K___ / 28 stycznia 2021 r. o 15:14
+4
-felipe_96.   Różnica polega na tym, że ja cię zapytałem, co zrobileś, a ty od razu postawiłeś tezę, że ja nie zrobiłem nic. Dowodów ci przedstawiał nie będę - choćby dlatego, że ilekroć podawałem ci dowody lub źródła - wątpiłeś w nie. Bo jesteś przekonany o własnej nieomylności, wiedzy itp. "Nie wiesz jak wyglądam, nie znasz moich przeżyć, nie wiesz o mnie nic ale na bazie kilku wyrywków z moich wypowiedzi w sieci wyrabiasz sobie o mnie zdanie - a tkwij sobie w takim przeświadczeniu, nie wnikam w to jak mocno jest ono zakłamane" - ty o mnie też nie iwesz nic, a zaliczasz mnie do lakichś lewaków i obciążasz przewinami jakichś komunistów. Tobie wolno, a mi nie? "A teraz znowu będzie kołował w przeszłość, zejdź ze mnie z łaski swojej i zajmij się sobą, nie jesteś ani członkiem mojej rodziny ani bliskim znajomym więc daruj sobie ustawianie mnie, moich celów, mojego życia, nie mów mi co powinienem a co nie kiedy ja tobie nic takiego nie mówię" - a ty uzurpujesz sobie prawo do mówienia całkowicie obcym ci osobom, jak mają postępować ze swoim życiem (to w kwestii aborcji, do której nawiązujesz już kawałeczek dalej). Czyli znowu - tobie wolno, a mi nie? "gdyby na mojej drodze pojawiła się osoba w potrzebie, która o pomoc by mnie poprosiła - nie odmówiłbym" - czytaleś artykuł na DW, więc Pani niejako stanęła na twojej drodze. Nie zainteresowałeś się kompletnie, jedynie język strzępiłeś. Dowodów - co już ci nieraz pisałem, nie będę przedstawiał komuś, kto wątpi we wszystko, co napiszę. "pochwal się, przedstaw swoją sylwetkę, jakżeś taki bohater i działacz społeczny to się może przekonam, a lewicowcem jesteś, poglądy twoje poznałem" - goowno poznałeś -sądzisz po pozorach. A ja nie jestem bohaterem, jestem normalnym człowiekiem. I niewważne są moje poglądy polityczne - dobrym się jest ,albo nie. "guzik o mnie wiesz, wiedzę czerpiesz tylko z tego co ja piszę i na tej podstawie wyrabiasz sobie zdanie - żadna sztuka" - no popatrz, a ty o mnie niby coś wiesz? Nic. Ale = że powtórzę znowu - tobie wolno, a mi nie? Typowo prawackie podejście.
-felipe_96.   Różnica polega na tym, że ja cię zapytałem, co zrobileś, a ty od razu postawiłeś tezę, że ja nie zrobiłem nic. Dowodów ci przedstawiał nie będę - choćby dlatego, że ilekroć podawałem ci dowody lub źródła - wątpiłeś w nie. Bo jesteś przekonany o własnej nieomylności, wiedzy itp. "Nie wiesz jak wyglądam, nie znasz moich przeżyć, nie wiesz o mnie nic ale na bazie kilku wyrywków z moich wypowiedzi w sieci wyrabiasz sobie o mnie zdanie - a tkwij sobie w takim przeświadczeniu, nie wnikam w to jak mocno... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 27 stycznia 2021 r. o 16:10
+4
wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał... rozwiń
Avatar
___K___ / 28 stycznia 2021 r. o 12:24
+3
@ Zgredek Edek: "Przyjacielu, masz stanowczo za wysokie wymagania." - Nie, ___K___  ma wymagania w sam raz, nie musisz odpowiadać za niego. "Zero, kastrata umysłowego mierzysz wasną miarą?" - no widzisz ___K___ jak ci własny "przyjaciel" Zgredek Edek pocisnął? I ty mu darujesz taką obelgę? 
 To nie była obelga wobec mnie...
Avatar
Zgredek Edek / 27 stycznia 2021 r. o 21:08
+3
Podaj choć jeden dowód na to, że jest tak, jak piszesz
Przyjacielu, masz stanowczo za wysokie wymagania. Zero, kastrata umysłowego mierzysz wasną miarą? Wymagać sensownej odpowiedzi, dialogu - można od kogoś, kto ma mózg choć trochę lepiej rozwinięty od kury domowej. A nie od robaczka świętojańskiego, glisty.....
Avatar
___K___ / 27 stycznia 2021 r. o 17:28
+3
to jest lewicowa mowa miłości, jakże wrażliwej na nierówności, niesprawiedliwości i nietolerancję strony politycznej, która tak pomagałaby biednym i słabym, że najchętniej by ich likwidowała( aborcje, eutanazje) - bo przecież najprostszym krokiem do wyeliminowania nędzy i ubóstwa wg. lewicy to jest pozbycie się ludzi biednych, słabych i schorowanych, starych też.
Podaj choć jeden dowód na to, że jest tak, jak piszesz.
Avatar
_XD_ / 27 stycznia 2021 r. o 15:54
+3
@ _XD_:  "Kolejny wysryw gębosraja" - masz ode mnie cyfrowego buziaka :-* , żeby ostudzić twoje nerwy i irytacje. Metodą działania coraz bardziej upodabniasz się do Zgredka Edka, z tą jednak różnicą, że ty wklejek-rymowanek durnych nie wymyślasz. PS: Pozdrów ode mnie tego wieprza od komentarza poniżej
 Kolejny wysryw gębosraja
Avatar
Zgredek Edek / 29 stycznia 2021 r. o 19:49
-2
]
  i tak nie musisz mi dowodów na nic przedstawiać, nie potrzebuję ich
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów o... rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 stycznia 2021 r. o 17:20
0
"Czyli znowu - tobie wolno, a mi nie?" - Uznaję to za pytanie retoryczne w tym momencie, z tego pytania nic nie wynika. "czytaleś artykuł na DW," - tak czytałem,  "więc Pani niejako stanęła na twojej drodze." - a czy ta Pani zapytała mnie o pomoc? Nie, a więc los nie chciał, żebym to ja pomógł, bo w pobliżu byli ludzie dobrej woli, dobrego serca akurat, toteż stwierdzenie, że niejako stanęła ta Pani na mojej drodze jest błędne, gdyby stanęła i ja byłbym tym, który byłby zobowiązany pomóc - nie odmówiłbym. "Nie zainteresowałeś się kompletnie, jedynie język strzępiłeś." - A ty nie strzępisz języka w tym momencie? Interesujesz się czymkolwiek innym jak tylko rozmową ze mną? Nie interesujesz się kompletnie niczym jak tylko szukaniem przeciwników do swoich poglądów i próbami wykazywania jakobyś miał wszędzie rację, wywyższając się, nie mając krzty skromności. "Dowodów - co już ci nieraz pisałem, nie będę przedstawiał komuś, kto wątpi we wszystko, co napiszę." - ty również wątpisz we wszystko( lub prawie wszystko) co ja próbuję przekazać tobie do świadomości - rozmowa z tobą to jak rzucanie grochem o ścianę. "goowno poznałeś -sądzisz po pozorach." - myliłem się chyba, nie jesteś lewicowcem, a jesteś lewakiem i to skrajnym albo się ku temu radykalizujesz, takie słownictwo cię zdradza. "A ja nie jestem bohaterem, jestem normalnym człowiekiem." - Tak jak i ja, ale ty się trochę pogubiłeś, obyś znalazł właściwą drogę i wiedział co robisz - tego bym ci życzył. "I niewważne są moje poglądy polityczne - dobrym się jest ,albo nie." - Acha, czyli wychodziłoby na to, że ja byłbym ten zły a ty ten dobry tak? A co jeśliby się okazało na odwrót? Taki wariant brałbyś pod uwagę czy byś protestował? Ano właśnie. "no popatrz, a ty o mnie niby coś wiesz? Nic." - to po co w ogóle ze sobą rozmawiamy? Dajmy sobie spokój. "Ale = że powtórzę znowu - tobie wolno, a mi nie?" - masz jakąś manię do zadawania takich pytań retorycznych? Czy ja cię cenzuruję? Nie, to znaczy, że jednak ci wolno. "Typowo prawackie podejście." - ciekawe, że jak się napisze "prawackie" to się na czerwono podkreśla, a jak napiszę: "Typowo lewackie podejście" to już czerwone znika? Ale magia!
 Kolejny wysryw gębosraja!
 Kolejny wysryw gębosraja! rozwiń
Avatar
_XD_ / 29 stycznia 2021 r. o 17:20
0
@ ___K___: "Różnica polega na tym, że ja cię zapytałem, co zrobileś, a ty od razu postawiłeś tezę, że ja nie zrobiłem nic." - Zapytałeś mnie celowo, bo wiedziałeś, że w tym przypadku nie zrobiłem nic, a wówczas miałbyś z tego tytułu dziką satysfakcję i zaraz byłby komentarz jaki to ja prawicowiec, katolik jestem co nie chcę pomagać - tak by było ja wiem, mnie nie oszukasz, a tezę postawiłem bo taka prawda jest, że ani ty ani ja nie zrobiliśmy dla tamtej Pani nic, Bóg( a dla ciebie los - bo jesteś niewierzący) postawił na drodze tej Pani ludzi pomocnych, dobrej woli i wobec tego zarówno ty jak i ja jak już powiedziałem powinniśmy chylić czoła przed ludźmi dobrego serca. "Dowodów ci przedstawiał nie będę - choćby dlatego, że ilekroć podawałem ci dowody lub źródła - wątpiłeś w nie." - tamto o czym mówisz( machnąłeś jakimś tam jednym linkiem i to miał być dowód, źródło, którym myślałeś, że mnie przekonasz - sorry ale nie wyszło) dotyczyło czegoś zupełnie innego, nie wykręcaj się, zresztą i tak nie musisz mi dowodów na nic przedstawiać, nie potrzebuję ich, bo wiem, że i tak nie kiwnąłeś palcem, ale gadane to masz jak żaden inny przedstawiciel lewicowców- użytkowników DW. "Bo jesteś przekonany o własnej nieomylności, wiedzy itp." - gdyby tak było popadłbym w pychę, w próżność, nie jestem nieomylny, zresztą każdy z nas nie jest nieomylny, nawet ty( często się za takiego uważasz lub próbujesz uważać w swoich wypowiedziach). "ty o mnie też nie iwesz nic, a zaliczasz mnie do lakichś lewaków i obciążasz przewinami jakichś komunistów." - nie zaliczałbym cię do lewaków, gdybyś sam się z poglądami nie ujawnił, nie ukrywasz swojej lewicowości, a co do przewinień komunistów - gdzież ja niby obciążam cię ich przewinieniami? Nie wydaje ci się, że koloryzujesz i przeginasz? No raczej. "Tobie wolno, a mi nie?" - Ani mi nie wolno ani tobie - i wtedy jesteśmy kwita, ty pójdziesz w swoją stronę ja w swoją i sobie przeszkadzać nie będziemy, pasuje ci? bo mi jak najbardziej. "a ty uzurpujesz sobie prawo do mówienia całkowicie obcym ci osobom, jak mają postępować ze swoim życiem" - ja sobie uzurpuję? ja nie tworzę prawa to po pierwsze a po drugie nie wygłaszam z mównicy sejmowej niczego, jestem zwykłym człowiekiem, nie mam układów, nie mam resortowej rodziny. Mam tylko prawo do własnego zdania, a, że akurat w tematyce aborcji zgadzam się z orzeczeniem TK to co ja ci poradzę? Poza tym ja tylko mówię/piszę - a to jest swoboda obywatelska - wolność słowa. I poza tym, źle myślisz - gdybym mówił obcym mi osobom na ulicy jak mają postępować czy żyć to uwierz mi wątpię bym miał siłę przebicia - raz jeszcze to powtórzę, jestem zwykłym człowiekiem, ja nikomu nic nie modeluję, wyrażam tylko swoje zdanie, opinię.
 Kolejny wysryw gębosraja!
 Kolejny wysryw gębosraja! rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 29 stycznia 2021 r. o 16:06
-2
"Czyli znowu - tobie wolno, a mi nie?" - Uznaję to za pytanie retoryczne w tym momencie, z tego pytania nic nie wynika. "czytaleś artykuł na DW," - tak czytałem, "więc Pani niejako stanęła na twojej drodze." - a czy ta Pani zapytała mnie o pomoc? Nie, a więc los nie chciał, żebym to ja pomógł, bo w pobliżu byli ludzie dobrej woli, dobrego serca akurat, toteż stwierdzenie, że niejako stanęła ta Pani na mojej drodze jest błędne, gdyby stanęła i ja byłbym tym, który byłby zobowiązany pomóc - nie odmówiłbym. "Nie zainteresowałeś się kompletnie, jedynie język strzępiłeś." - A ty nie strzępisz języka w tym momencie? Interesujesz się czymkolwiek innym jak tylko rozmową ze mną? Nie interesujesz się kompletnie niczym jak tylko szukaniem przeciwników do swoich poglądów i próbami wykazywania jakobyś miał wszędzie rację, wywyższając się, nie mając krzty skromności. "Dowodów - co już ci nieraz pisałem, nie będę przedstawiał komuś, kto wątpi we wszystko, co napiszę." - ty również wątpisz we wszystko( lub prawie wszystko) co ja próbuję przekazać tobie do świadomości - rozmowa z tobą to jak rzucanie grochem o ścianę. "goowno poznałeś -sądzisz po pozorach." - myliłem się chyba, nie jesteś lewicowcem, a jesteś lewakiem i to skrajnym albo się ku temu radykalizujesz, takie słownictwo cię zdradza. "A ja nie jestem bohaterem, jestem normalnym człowiekiem." - Tak jak i ja, ale ty się trochę pogubiłeś, obyś znalazł właściwą drogę i wiedział co robisz - tego bym ci życzył. "I niewważne są moje poglądy polityczne - dobrym się jest ,albo nie." - Acha, czyli wychodziłoby na to, że ja byłbym ten zły a ty ten dobry tak? A co jeśliby się okazało na odwrót? Taki wariant brałbyś pod uwagę czy byś protestował? Ano właśnie. "no popatrz, a ty o mnie niby coś wiesz? Nic." - to po co w ogóle ze sobą rozmawiamy? Dajmy sobie spokój. "Ale = że powtórzę znowu - tobie wolno, a mi nie?" - masz jakąś manię do zadawania takich pytań retorycznych? Czy ja cię cenzuruję? Nie, to znaczy, że jednak ci wolno. "Typowo prawackie podejście." - ciekawe, że jak się napisze "prawackie" to się na czerwono podkreśla, a jak napiszę: "Typowo lewackie podejście" to już czerwone znika? Ale magia!
"Czyli znowu - tobie wolno, a mi nie?" - Uznaję to za pytanie retoryczne w tym momencie, z tego pytania nic nie wynika. "czytaleś artykuł na DW," - tak czytałem, "więc Pani niejako stanęła na twojej drodze." - a czy ta Pani zapytała mnie o pomoc? Nie, a więc los nie chciał, żebym to ja pomógł, bo w pobliżu byli ludzie dobrej woli, dobrego serca akurat, toteż stwierdzenie, że niejako stanęła ta Pani na mojej drodze jest błędne, gdyby stanęła i ja byłbym tym, który byłby zobowiązany pomóc - nie odmówiłbym. "... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 29 stycznia 2021 r. o 16:06
-3
@ ___K___: "Różnica polega na tym, że ja cię zapytałem, co zrobileś, a ty od razu postawiłeś tezę, że ja nie zrobiłem nic." - Zapytałeś mnie celowo, bo wiedziałeś, że w tym przypadku nie zrobiłem nic, a wówczas miałbyś z tego tytułu dziką satysfakcję i zaraz byłby komentarz jaki to ja prawicowiec, katolik jestem co nie chcę pomagać - tak by było ja wiem, mnie nie oszukasz, a tezę postawiłem bo taka prawda jest, że ani ty ani ja nie zrobiliśmy dla tamtej Pani nic, Bóg( a dla ciebie los - bo jesteś niewierzący) postawił na drodze tej Pani ludzi pomocnych, dobrej woli i wobec tego zarówno ty jak i ja jak już powiedziałem powinniśmy chylić czoła przed ludźmi dobrego serca. "Dowodów ci przedstawiał nie będę - choćby dlatego, że ilekroć podawałem ci dowody lub źródła - wątpiłeś w nie." - tamto o czym mówisz( machnąłeś jakimś tam jednym linkiem i to miał być dowód, źródło, którym myślałeś, że mnie przekonasz - sorry ale nie wyszło) dotyczyło czegoś zupełnie innego, nie wykręcaj się, zresztą i tak nie musisz mi dowodów na nic przedstawiać, nie potrzebuję ich, bo wiem, że i tak nie kiwnąłeś palcem, ale gadane to masz jak żaden inny przedstawiciel lewicowców- użytkowników DW. "Bo jesteś przekonany o własnej nieomylności, wiedzy itp." - gdyby tak było popadłbym w pychę, w próżność, nie jestem nieomylny, zresztą każdy z nas nie jest nieomylny, nawet ty( często się za takiego uważasz lub próbujesz uważać w swoich wypowiedziach). "ty o mnie też nie iwesz nic, a zaliczasz mnie do lakichś lewaków i obciążasz przewinami jakichś komunistów." - nie zaliczałbym cię do lewaków, gdybyś sam się z poglądami nie ujawnił, nie ukrywasz swojej lewicowości, a co do przewinień komunistów - gdzież ja niby obciążam cię ich przewinieniami? Nie wydaje ci się, że koloryzujesz i przeginasz? No raczej. "Tobie wolno, a mi nie?" - Ani mi nie wolno ani tobie - i wtedy jesteśmy kwita, ty pójdziesz w swoją stronę ja w swoją i sobie przeszkadzać nie będziemy, pasuje ci? bo mi jak najbardziej. "a ty uzurpujesz sobie prawo do mówienia całkowicie obcym ci osobom, jak mają postępować ze swoim życiem" - ja sobie uzurpuję? ja nie tworzę prawa to po pierwsze a po drugie nie wygłaszam z mównicy sejmowej niczego, jestem zwykłym człowiekiem, nie mam układów, nie mam resortowej rodziny. Mam tylko prawo do własnego zdania, a, że akurat w tematyce aborcji zgadzam się z orzeczeniem TK to co ja ci poradzę? Poza tym ja tylko mówię/piszę - a to jest swoboda obywatelska - wolność słowa. I poza tym, źle myślisz - gdybym mówił obcym mi osobom na ulicy jak mają postępować czy żyć to uwierz mi wątpię bym miał siłę przebicia - raz jeszcze to powtórzę, jestem zwykłym człowiekiem, ja nikomu nic nie modeluję, wyrażam tylko swoje zdanie, opinię.
@ ___K___: "Różnica polega na tym, że ja cię zapytałem, co zrobileś, a ty od razu postawiłeś tezę, że ja nie zrobiłem nic." - Zapytałeś mnie celowo, bo wiedziałeś, że w tym przypadku nie zrobiłem nic, a wówczas miałbyś z tego tytułu dziką satysfakcję i zaraz byłby komentarz jaki to ja prawicowiec, katolik jestem co nie chcę pomagać - tak by było ja wiem, mnie nie oszukasz, a tezę postawiłem bo taka prawda jest, że ani ty ani ja nie zrobiliśmy dla tamtej Pani nic, Bóg( a dla ciebie los - bo jesteś niewierzący) postawił na drodze tej... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 28 stycznia 2021 r. o 16:18
-2
dupa nie ma tu nic do rzeczy i wyskakiwanie z niej to po pierwsze a po drugie, z tobą jest nie tak, bo ciągle widzisz tylko moje ataki, jakbym nie miał co lepszego do pisania
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał.... rozwiń
Avatar
___K___ / 28 stycznia 2021 r. o 15:14
+4
-felipe_96.   Różnica polega na tym, że ja cię zapytałem, co zrobileś, a ty od razu postawiłeś tezę, że ja nie zrobiłem nic. Dowodów ci przedstawiał nie będę - choćby dlatego, że ilekroć podawałem ci dowody lub źródła - wątpiłeś w nie. Bo jesteś przekonany o własnej nieomylności, wiedzy itp. "Nie wiesz jak wyglądam, nie znasz moich przeżyć, nie wiesz o mnie nic ale na bazie kilku wyrywków z moich wypowiedzi w sieci wyrabiasz sobie o mnie zdanie - a tkwij sobie w takim przeświadczeniu, nie wnikam w to jak mocno jest ono zakłamane" - ty o mnie też nie iwesz nic, a zaliczasz mnie do lakichś lewaków i obciążasz przewinami jakichś komunistów. Tobie wolno, a mi nie? "A teraz znowu będzie kołował w przeszłość, zejdź ze mnie z łaski swojej i zajmij się sobą, nie jesteś ani członkiem mojej rodziny ani bliskim znajomym więc daruj sobie ustawianie mnie, moich celów, mojego życia, nie mów mi co powinienem a co nie kiedy ja tobie nic takiego nie mówię" - a ty uzurpujesz sobie prawo do mówienia całkowicie obcym ci osobom, jak mają postępować ze swoim życiem (to w kwestii aborcji, do której nawiązujesz już kawałeczek dalej). Czyli znowu - tobie wolno, a mi nie? "gdyby na mojej drodze pojawiła się osoba w potrzebie, która o pomoc by mnie poprosiła - nie odmówiłbym" - czytaleś artykuł na DW, więc Pani niejako stanęła na twojej drodze. Nie zainteresowałeś się kompletnie, jedynie język strzępiłeś. Dowodów - co już ci nieraz pisałem, nie będę przedstawiał komuś, kto wątpi we wszystko, co napiszę. "pochwal się, przedstaw swoją sylwetkę, jakżeś taki bohater i działacz społeczny to się może przekonam, a lewicowcem jesteś, poglądy twoje poznałem" - goowno poznałeś -sądzisz po pozorach. A ja nie jestem bohaterem, jestem normalnym człowiekiem. I niewważne są moje poglądy polityczne - dobrym się jest ,albo nie. "guzik o mnie wiesz, wiedzę czerpiesz tylko z tego co ja piszę i na tej podstawie wyrabiasz sobie zdanie - żadna sztuka" - no popatrz, a ty o mnie niby coś wiesz? Nic. Ale = że powtórzę znowu - tobie wolno, a mi nie? Typowo prawackie podejście.
-felipe_96.   Różnica polega na tym, że ja cię zapytałem, co zrobileś, a ty od razu postawiłeś tezę, że ja nie zrobiłem nic. Dowodów ci przedstawiał nie będę - choćby dlatego, że ilekroć podawałem ci dowody lub źródła - wątpiłeś w nie. Bo jesteś przekonany o własnej nieomylności, wiedzy itp. "Nie wiesz jak wyglądam, nie znasz moich przeżyć, nie wiesz o mnie nic ale na bazie kilku wyrywków z moich wypowiedzi w sieci wyrabiasz sobie o mnie zdanie - a tkwij sobie w takim przeświadczeniu, nie wnikam w to jak mocno... rozwiń
Avatar
_XD_ / 28 stycznia 2021 r. o 13:06
-2
@ ___K___: "Chłopcze - nie masz pojęcia, czy czegoś nie zrobiłem dla bohaterki artykułu, choćby wpłacając na rzutce parę groszy." - jasne, że nie mam pojęcia, bo nie pytałem się ciebie co zrobiłeś dla bohaterki artykułu, jeśli wpłaciłeś na rzutce parę groszy to pochwal się, przedstaw mi dowody( bo wiesz, z takiego pisania to nic nie wynika) jakieś( ale nie nie zrobisz tego, bo w komentarzach takich danych wrażliwych się nie umieszcza, toteż wybacz ale będę powątpiewającym). "Oskarżasz mnie o zaniechanie działania, gdy ja jedynie cię zapytałem, co ty zrobiłeś." - prowadź całe śledztwo panie prokuratorze jak masz taką przyjemność. "Widzisz, jakim jesteś hipokrytą?" - skąd mam pewność, że ty nie jesteś hipokrytą, przedstaw mi dowody na to, że wpłaciłeś na rzutkę, jakieś namiary to wtedy się zastanowię. "I zawsze od siebie odpowiedzialność - "nie stać mnie, nie umiem, nie mam możliwości"." - Nie wiesz jak wyglądam, nie znasz moich przeżyć, nie wiesz o mnie nic ale na bazie kilku wyrywków z moich wypowiedzi w sieci wyrabiasz sobie o mnie zdanie - a tkwij sobie w takim przeświadczeniu, nie wnikam w to jak mocno jest ono zakłamane. "Temat wręcz idealny do tego, o czym parę tygodni temu dyskutowaliśmy w innym wątku." - A teraz znowu będzie kołował w przeszłość, zejdź ze mnie z łaski swojej i zajmij się sobą, nie jesteś ani członkiem mojej rodziny ani bliskim znajomym więc daruj sobie ustawianie mnie, moich celów, mojego życia, nie mów mi co powinienem a co nie kiedy ja tobie nic takiego nie mówię. Moja sprawa, ale zapewniam, gdyby na mojej drodze pojawiła się osoba w potrzebie, która o pomoc by mnie poprosiła - nie odmówiłbym, natomiast nie oczekuj, że rzucę wszystko i wszystkich wokoło by zaraz szukać biednych i chorych - supermenem nie jestem, który wyzwoli ludzi od nędzy i chorób. "Jesteś nieskory do pomocy, ale gębę pełną frazesów, to masz." - powiedział ktoś kto nic złego w aborcji i eutanazji nie widzi i te kwestie uznaje za "pomoc" i swego rodzaju ulżenie - łapię się za głowę normalnie, ty masz gębę pełną frazesów ale tego nie widzisz, tak byś pomagał - jeśli jest problem należy się go pozbyć a nie z nim zmierzyć się. "I patrzysz, żeby inni pomagali." - Być może gdybym był wtedy w okolicy tej Pani to może byłbym w stanie pomóc ale, że byli inni dobrzy i pomocni ludzie, których jest bardzo dużo, kiedy pojawia się ktoś w potrzebie to po prostu przypadek losowy. Powiem ci, że ja jestem tak w sekrecie, że jestem tak hojnym człowiekiem, że potrafię 5-7zł dać człowiekowi, który wygląda jak obwieś czy menel - takie mam serce. Może jednak takim potworem nie jestem, za jakiego mnie próbujesz wziąć. "A gdy pisałem o tym, ja kpomagałem znajomemy niepełnosprawnemu, to poddawałeś to w wątpliwość." - tutaj zastosuję twoją strategię, daj mi dowody i to w miarę namacalne. "Bo realnie nie wierzysz, że ktoś pomóc może, zwłaszcza, gdy masz go z jakiegoś powodu za lewicowca." - pochwal się, przedstaw swoją sylwetkę, jakżeś taki bohater i działacz społeczny to się może przekonam, a lewicowcem jesteś, poglądy twoje poznałem. "Ty prawicowiec zaś nie pomagasz." - guzik o mnie wiesz, wiedzę czerpiesz tylko z tego co ja piszę i na tej podstawie wyrabiasz sobie zdanie - żadna sztuka. "A wystarczyło ci zwrócić uwagę, że zupełnie z dupy wyskoczyłeś z tą "lewą stroną" i od razu atak - coś z tobą jest nie tak." - dupa nie ma tu nic do rzeczy i wyskakiwanie z niej to po pierwsze a po drugie, z tobą jest nie tak, bo ciągle widzisz tylko moje ataki, jakbym nie miał co lepszego do pisania.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 28 stycznia 2021 r. o 12:55
-3
@ ___K___: "Chłopcze - nie masz pojęcia, czy czegoś nie zrobiłem dla bohaterki artykułu, choćby wpłacając na rzutce parę groszy." - jasne, że nie mam pojęcia, bo nie pytałem się ciebie co zrobiłeś dla bohaterki artykułu, jeśli wpłaciłeś na rzutce parę groszy to pochwal się, przedstaw mi dowody( bo wiesz, z takiego pisania to nic nie wynika) jakieś( ale nie nie zrobisz tego, bo w komentarzach takich danych wrażliwych się nie umieszcza, toteż wybacz ale będę powątpiewającym). "Oskarżasz mnie o zaniechanie działania, gdy ja jedynie cię zapytałem, co ty zrobiłeś." - prowadź całe śledztwo panie prokuratorze jak masz taką przyjemność. "Widzisz, jakim jesteś hipokrytą?" - skąd mam pewność, że ty nie jesteś hipokrytą, przedstaw mi dowody na to, że wpłaciłeś na rzutkę, jakieś namiary to wtedy się zastanowię. "I zawsze od siebie odpowiedzialność - "nie stać mnie, nie umiem, nie mam możliwości"." - Nie wiesz jak wyglądam, nie znasz moich przeżyć, nie wiesz o mnie nic ale na bazie kilku wyrywków z moich wypowiedzi w sieci wyrabiasz sobie o mnie zdanie - a tkwij sobie w takim przeświadczeniu, nie wnikam w to jak mocno jest ono zakłamane. "Temat wręcz idealny do tego, o czym parę tygodni temu dyskutowaliśmy w innym wątku." - A teraz znowu będzie kołował w przeszłość, zejdź ze mnie z łaski swojej i zajmij się sobą, nie jesteś ani członkiem mojej rodziny ani bliskim znajomym więc daruj sobie ustawianie mnie, moich celów, mojego życia, nie mów mi co powinienem a co nie kiedy ja tobie nic takiego nie mówię. Moja sprawa, ale zapewniam, gdyby na mojej drodze pojawiła się osoba w potrzebie, która o pomoc by mnie poprosiła - nie odmówiłbym, natomiast nie oczekuj, że rzucę wszystko i wszystkich wokoło by zaraz szukać biednych i chorych - supermenem nie jestem, który wyzwoli ludzi od nędzy i chorób. "Jesteś nieskory do pomocy, ale gębę pełną frazesów, to masz." - powiedział ktoś kto nic złego w aborcji i eutanazji nie widzi i te kwestie uznaje za "pomoc" i swego rodzaju ulżenie - łapię się za głowę normalnie, ty masz gębę pełną frazesów ale tego nie widzisz, tak byś pomagał - jeśli jest problem należy się go pozbyć a nie z nim zmierzyć się. "I patrzysz, żeby inni pomagali." - Być może gdybym był wtedy w okolicy tej Pani to może byłbym w stanie pomóc ale, że byli inni dobrzy i pomocni ludzie, których jest bardzo dużo, kiedy pojawia się ktoś w potrzebie to po prostu przypadek losowy. Powiem ci, że ja jestem tak w sekrecie, że jestem tak hojnym człowiekiem, że potrafię 5-7zł dać człowiekowi, który wygląda jak obwieś czy menel - takie mam serce. Może jednak takim potworem nie jestem, za jakiego mnie próbujesz wziąć. "A gdy pisałem o tym, ja kpomagałem znajomemy niepełnosprawnemu, to poddawałeś to w wątpliwość." - tutaj zastosuję twoją strategię, daj mi dowody i to w miarę namacalne. "Bo realnie nie wierzysz, że ktoś pomóc może, zwłaszcza, gdy masz go z jakiegoś powodu za lewicowca." - pochwal się, przedstaw swoją sylwetkę, jakżeś taki bohater i działacz społeczny to się może przekonam, a lewicowcem jesteś, poglądy twoje poznałem. "Ty prawicowiec zaś nie pomagasz." - guzik o mnie wiesz, wiedzę czerpiesz tylko z tego co ja piszę i na tej podstawie wyrabiasz sobie zdanie - żadna sztuka. "A wystarczyło ci zwrócić uwagę, że zupełnie z dupy wyskoczyłeś z tą "lewą stroną" i od razu atak - coś z tobą jest nie tak." - dupa nie ma tu nic do rzeczy i wyskakiwanie z niej to po pierwsze a po drugie, z tobą jest nie tak, bo ciągle widzisz tylko moje ataki, jakbym nie miał co lepszego do pisania.
@ ___K___: "Chłopcze - nie masz pojęcia, czy czegoś nie zrobiłem dla bohaterki artykułu, choćby wpłacając na rzutce parę groszy." - jasne, że nie mam pojęcia, bo nie pytałem się ciebie co zrobiłeś dla bohaterki artykułu, jeśli wpłaciłeś na rzutce parę groszy to pochwal się, przedstaw mi dowody( bo wiesz, z takiego pisania to nic nie wynika) jakieś( ale nie nie zrobisz tego, bo w komentarzach takich danych wrażliwych się nie umieszcza, toteż wybacz ale będę powątpiewającym). "Oskarżasz mnie o zaniechanie działania, gdy ja jedyn... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 28 stycznia 2021 r. o 12:29
+1
wcześniej była gnida, teraz glista, już wolę tego robaczka świętojańskiego ze wszystkich tych niesympatycznych określeń
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znów oszołom bredzi - znowu brednie smali - dziwią się sąsiedzi - albo wziął się oćpał, albo ziół popalił. I jak piesek mały - albo kawał wieprza - jak nie wie co robić  - do mnie się przypie...I jak kawał wieprza - czy innego knura - jak nie wie co pisać - w brednie daje nura. Znów wodolej przylazł - znowu brednie sadzi - najlepszy psychiatra - nic tu nie poradzi. Kastrat umysłowy - w bredniach nie przebiera - do łba baraniego - nic już nie dociera. Wciąż ten bełkot płynie - tak na każdym kroku - chyba tłumok mierzy - w tytuł Głupca Roku
Buhahahahahahaha, czyli dalszy ciąg sraczki umysłowego kastrata, ameby, rozwielitki. Już Einstein zauważył, że dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i Twoja głupota, pajacu z wykastrowanym mózgiem. Zmień lekarza. Ten Cię oszukuje. I lecz się na nogi. Znów idiota bredzi - i chce mi zaszkodzić - pocałuj mnie tam, gdzie - słonko nie dochodzi. Znów ten debil bredzi - i aż sam się prosi - by go nazwać tym, co - byk pod brzuchem nosi. Znów wodolej przylazł - i nic się nie zmienia - chyba się z baranem - na łby pozamieniał. Znó... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pszczółka Start Lublin gra z MKS Dąbrowa Górnika. Wolą uniknąć czwartego i piątego miejsca

Pszczółka Start Lublin gra z MKS Dąbrowa Górnika. Wolą uniknąć czwartego i piątego miejsca

Pszczółka Start Lublin w sobotę o godz. 17.35 zmierzy się na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.

Wicepremier obejrzał pierwszy. Od soboty Zamek Lubelski otwarty dla wszystkich [zdjęcia]
galeria

Wicepremier obejrzał pierwszy. Od soboty Zamek Lubelski otwarty dla wszystkich [zdjęcia]

W sobotę, po ponad dwuletniej przerwie, lubelski Zamek otworzy się dla zwiedzających. Muzealne wnętrza w nowej odsłonie jako jeden z pierwszych w piątek obejrzał wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Woda z Ulgi zamknęła ulicę Działkową w Hrubieszowie

Woda z Ulgi zamknęła ulicę Działkową w Hrubieszowie

Nie ma przejazdu ulicą Działkową, bo niewiele brakuje, by woda z kanału Ulga zaczęła ją zalewać. Władze tłumaczą, że to dla bezpieczeństwa, bo przesiąka wał, którym biegnie droga zwana przez mieszkańców Huczwostradą

Lubelskie: Volkswagen wjechał w opla na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Lubelskie: Volkswagen wjechał w opla na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Do niebezpiecznego wypadku doszło na krajowej "dwunastce" na wysokości Wólki Okopskiej w powiecie chełmskim. Na zjeździe w kierunku Świerż na tył skręcającego opla najechał volkswagenem 63-latek. Poszkodowany kierowca opla został przewieziony do szpitala z obrażeniami twarzy. Ruch pojazdów w stronę granicy został na czas pracy policjantów nieznacznie spowolniony.

Lekarz skazany za seks z nastolatką nie trafił za kratki. Znalazł za to pracę w przychodni

Lekarz skazany za seks z nastolatką nie trafił za kratki. Znalazł za to pracę w przychodni

Skazany za seks z 14-latką Maciej T., lekarz z Białej Podlaskiej, nie tylko nie poszedł za kratki, ale znalazł pracę w przychodni w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytanie Szewczenki w tym roku online
9 marca 2021, 16:00

Czytanie Szewczenki w tym roku online

Jak co roku Towarzystwo Ukraińskie zaprosi 9 marca do wspólnego czytania Tarasa Szewczenki, tym razem jednak akcja zorganizowana zostanie w formie online.

Mieszkańcy Lubartowa chcą komunikacji miejskiej. Jakimi trasami pojedzie?

Mieszkańcy Lubartowa chcą komunikacji miejskiej. Jakimi trasami pojedzie?

Blisko 90 proc. ankietowanych poparło pomysł utworzenia komunikacji zbiorowej w Lubartowie. Mieszkańcy zgłosili sporo uwag, m.in. dotyczących przebiegu proponowanych tras.

Chełm. Spod asfaltu wyjrzał gomułkowski bruk
galeria

Chełm. Spod asfaltu wyjrzał gomułkowski bruk

– Rozlazła nam się ulica – mówi pani Kasia, mieszkanka ul. Słowackiego i przesyła zdjęcia, na których widać wodę stojącą w dziurach wielkich jak kratery. – Zgłosiłam to miastu - alert #88366. I teraz czekam na reakcję. Póki co, nic się nie wydarzyło. A my z nią badamy, jak sobie radzi miejska aplikacja naprawmyto.pl

Będą zmiany w teleporadach. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Będą zmiany w teleporadach. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Bardziej restrykcyjne obostrzenia zostały wprowadzone w kolejnym województwie - pomorskim. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej także o planowanych zmianach w funkcjonowaniu teleporad.

Spotkania z wybitnymi radiowcami - Agata Kasprolewicz
9 marca 2021, 18:00

Spotkania z wybitnymi radiowcami - Agata Kasprolewicz

Radio Lublin zaprasza na zupełnie nowy cykl "Radio MasterClass", czyli spotkania z wybitnymi radiowcami. Już 9 marca o godz. 18 będzie można posłuchać dziennikarki, Agaty Kasprolewicz.

Marek Saganowski (Motor): W Pruszkowie spodziewamy się zupełnie innego meczu niż w Grudziądzu

Marek Saganowski (Motor): W Pruszkowie spodziewamy się zupełnie innego meczu niż w Grudziądzu

Na konferencji prasowej przed meczem ze Zniczem Pruszków na pytania dziennikarzy odpowiadał Marek Saganowski.

Kolejne województwo z ostrymi obostrzeniami

Kolejne województwo z ostrymi obostrzeniami

Minister zdrowia ogłosił zaostrzenie zasad w województwie pomorskim.

Budowa obwodnicy Kraśnika i trasy na Podkarpacie. Festiwal wahadeł
ZDJĘCIA
galeria

Budowa obwodnicy Kraśnika i trasy na Podkarpacie. Festiwal wahadeł

Drogowcy uczulają, że podczas prowadzonych prac, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Chodzi o dwie trasy wojewódzkie.

Lublin. W centrum wytną część drzew, ułożą tu kostkę

Lublin. W centrum wytną część drzew, ułożą tu kostkę

27 drzew ma być usuniętych podczas planowanej przez miasto przebudowy skweru abp. Józefa Życińskiego tuż obok Al. Racławickich. Projekt przewiduje też 35 nowych drzew. Miasto stara się już o pozwolenie na wykonanie prac budowlanych.

„Dziupla” a w niej 52 silniki. Głównie włoskie

„Dziupla” a w niej 52 silniki. Głównie włoskie

Pogranicznicy z Hrebennem razem z policją namierzyli samochodową „dziuplę”. Specjalizowała się w silnikach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!