Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 maja 2021 r.
10:18

Długa kolejka do szczepień na pl. Zamkowym. „Nie chcę Zeneki”

Autor: Zdjęcie autora sko
98 20 A A

Przez trzy najbliższe dni na pl. Zamkowym w Lublinie będzie działał mobilny punkt szczepień. Pierwsi chętni stawili się na miejscu na długo przed jego otwarciem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Punkt pod Zamkiem zaczął działać w sobotę o godzinie 10, ale kwadrans przed tą godziną kolejka chętnych liczyła kilkadziesiąt osób. Ogonek ciągnął się aż do pomnika lwa.

– Zgłosiłam się na szczepienie już dawno, ale nikt nie dzwonił – opowiada jedna ze stojących w kolejce. – W końcu, w piątek, zadzwoniłam do przychodni zapytać, co się dzieje i co to jest e-skierowanie. Powiedzieli, że jestem w systemie i mam zapisaną Astrę Zenekę. Nie chcę jej. Jestem po udarze – tłumaczy, czemu przyszła pod Zamek.

W tym punkcie szczepi się preparatem firmy Johnson&Johnson. Punkt ma szczepić ok. 500 osób dziennie. Na jego potrzeby ma być dostarczonych 2,5 tysiąca dawek szczepionki.

Młoda kobieta stojąca w kolejce też nie ma jeszcze wskazanego terminu. – Ale się zgłosiłam. Dzisiejsze szczepienie bardzo skróci czas oczekiwania – mówi.

Na pl. Zamkowym stoją specjalne kontenery medyczne. Po pomiarze temperatury i wypełnieniu ankiety w punkcie rejestracji, pacjent będzie kierowany do gabinetu lekarskiego, gdzie będzie prowadzona kwalifikacja, a stamtąd do punktu szczepień. Odrębne pomieszczenie jest też przewidziane dla pacjentów po szczepieniu. Na zewnątrz żołnierze WOT (akcję wspiera też Grupa Pomocy Humanitarnej PCK Lublin) pilnują przestrzegania dystansu w kolejce oczekujących pacjentów. W razie brzydkiej pogody mają być rozstawione namioty.

Punkt czynny jest do poniedziałku w godzinach 10 – 17.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_XD_ / 1 maja 2021 r. o 11:08
+40
Kolejka do eutanazji.
 Dziękujemy za ten komentarz, o który nikt nie prosił, nikt go nie oczekiwał i niczego nie wnosi. Nikt ci nie każe się szczepić. Zachowaj swoje szurstwo dla siebie. XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 maja 2021 r. o 11:14
+4
"DANIA - władze zdecydowały o wykluczeniu kolejnego preparatu do szczepień, tym razem chodzi produkt J&J z programu szczepień przeciwko covid - w związku z przypadkami zakrzepów, potencjalnie związanymi ze szczepionką" -  podają duńskie media.
Avatar
Jasin / 3 maja 2021 r. o 21:14
+3
_XD_ Szkoda czasu na przelewanie z pustego w próżne..
sądami to ty mnie nie strasz, mam własne zmartwienia i niepokoje
Niech tak robi dalej, będzie miał następne....
Avatar
Jasin / 2 maja 2021 r. o 22:55
+3
 
do których tylko on i jego( oczywiście lewicowi) towarzysze są przekonani
Dalej rzucaj oszczerstwami, atakuj mnie osobiście, szkaluj i pomawiaj - to spotkamy się w sądzie.
Avatar
_XD_ / 4 maja 2021 r. o 11:43
+2
"DANIA - władze zdecydowały o wykluczeniu kolejnego preparatu do szczepień, tym razem chodzi produkt J&J z programu szczepień przeciwko covid - w związku z przypadkami zakrzepów, potencjalnie związanymi ze szczepionką" -  podają duńskie media.
 Tak, a jednocześnie dopuszcza ja do obrotu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepicy: 1/1mln zaszczepionych. Prawdopodobieństwo śmierci w wyniku tej zakrzepicy 1/2mln
Avatar
_XD_ / 4 maja 2021 r. o 11:26
+2
_XD_ Szkoda czasu na przelewanie z pustego w próżne..
O, mylisz się. Rusza go to. XD
Avatar
___K___ / 4 maja 2021 r. o 08:54
+1
Na zakłamanych do szpiku kości użytkowników nie ma lekarstwa, to życie poprzez różne wydarzenia losowe musi ich najwidoczniej czegoś nauczyć, innej drogi nie ma.
  I tym zdaniem, Filipku, idealnie podsumowałeś swoje wypociny na forum :-)
Avatar
_XD_ / 2 maja 2021 r. o 16:02
+1
Kolejka do eutanazji.
Dziękujemy za ten komentarz, o który nikt nie prosił, nikt go nie oczekiwał i niczego nie wnosi. Nikt ci nie każe się szczepić. Zachowaj swoje szurstwo dla siebie. XD
 Ładnie tak w przeddzień 230 rocznicy Konstytucji 3 Maja próbować ograniczać swobodę wypowiedzi i wyrażania opinii na forum publicznym?
 Tak,tak. Katarynkę i dzwoneczek możesz zabrać ze sobą. XD
Avatar
_XD_ / 3 maja 2021 r. o 19:45
0
Jasinie, ja tego wcale nie muszę robić i nie chcę i nie zamierzam, nie mam pojęcia co próbujesz osiągnąć, robiąc ze mnie jakiegoś potwora czy tyrana, kata - tak jak powiedziałem, tylko ty i tobie podobni, ukierunkowani w lewą stronę( już nawet nie zwracam uwagi na twojego kolegę od wysrywów) mają przekonanie co ty tutaj o mnie wygadujesz, a sądami to ty mnie nie strasz, mam własne zmartwienia i niepokoje, robisz to specjalnie by ściągnąć na siebie uwagę, próbujesz się jakoby wybielić czy pokazać w jakby korzystniejszym świetle lecz nieudolnie, nie sprowokujesz mnie do niczego, przestałem kierować się jakimikolwiek rządzami zemsty, odwetu czy czego innego ty byś sobie życzył, idź w pokoju, tak będzie lepiej.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
_XD_ / 3 maja 2021 r. o 11:16
0
O w końcu i Jasin się do mnie odezwał, już się martwiłem, że coś mu się stało, próbuje mnie sprowokować, lecz nieudolnie, nie dam się ponieść emocjom takim jakim on by oczekiwał, żebym ja się nimi uniósł, doskonale wiem co jest grane i kto jakie stronnictwa prezentuje tu na forach, a niech się wyżywa w sieci i pisze różne rzeczy, do których tylko on i jego( oczywiście lewicowi) towarzysze są przekonani. Próbuje dowieść, że oni niby stanowią większość i rzekomo mają rację, jego wybór - chce sobie tkwić w ułudzie i oderwaniu od rzeczywistości to ma prawo, cóż poradzić, nic go nie zmieni, podobnie jak _XD_. Broniąc zamordyzmu covidowego sami tylko pokazują, że stoją po złej stronie. Na zakłamanych do szpiku kości użytkowników nie ma lekarstwa, to życie poprzez różne wydarzenia losowe musi ich najwidoczniej czegoś nauczyć, innej drogi nie ma.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 maja 2021 r. o 11:43
+2
"DANIA - władze zdecydowały o wykluczeniu kolejnego preparatu do szczepień, tym razem chodzi produkt J&J z programu szczepień przeciwko covid - w związku z przypadkami zakrzepów, potencjalnie związanymi ze szczepionką" -  podają duńskie media.
 Tak, a jednocześnie dopuszcza ja do obrotu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zakrzepicy: 1/1mln zaszczepionych. Prawdopodobieństwo śmierci w wyniku tej zakrzepicy 1/2mln
Avatar
_XD_ / 4 maja 2021 r. o 11:26
+2
_XD_ Szkoda czasu na przelewanie z pustego w próżne..
O, mylisz się. Rusza go to. XD
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 maja 2021 r. o 11:14
+4
"DANIA - władze zdecydowały o wykluczeniu kolejnego preparatu do szczepień, tym razem chodzi produkt J&J z programu szczepień przeciwko covid - w związku z przypadkami zakrzepów, potencjalnie związanymi ze szczepionką" -  podają duńskie media.
Avatar
___K___ / 4 maja 2021 r. o 08:54
+1
Na zakłamanych do szpiku kości użytkowników nie ma lekarstwa, to życie poprzez różne wydarzenia losowe musi ich najwidoczniej czegoś nauczyć, innej drogi nie ma.
  I tym zdaniem, Filipku, idealnie podsumowałeś swoje wypociny na forum :-)
Avatar
___K___ / 4 maja 2021 r. o 08:52
-1
Ale zdajecie sobie sprawę, że nawet jak się zaszczepicie to i tak w maskach chodzić będziecie? no chyba najwidoczniej nie. Kolejne pytanie czy zdajecie sobie sprawę, że bierzecie udział w eksperymencie medycznym i ryzykujecie powikłaniami poszczepiennymi jak np. paraliż połowiczny, bezpłodność, choroby z autoagresji, udar, nowotwory a także jest możliwość niespodziewanego zgonu? o tym chyba też nie wiecie. Czy zdajecie sobie sprawę, że pod pretekstem owej pandemii zaprowadzany jest nowy porządek, począwszy od segregacji sanitarnej, a skończywszy na różnych formach inwigilacji, kontroli i zamordyzmie? też chyba nie do końca. Czy zdajecie sobie sprawę, że szczepionki koncernów Astra Zeneca i Johnson & Johnson zawierają linie komórkowe abortowanych płodów? jak nie, to powinniście to wiedzieć. Czy zdajecie sobie sprawę, że szczepionki koncernów Pfizer i Moderna są oparte o mRNA i dokonują w nim inżynierii, a przecież nie mamy pojęcia jak po miesiącach czy latach od takiego zaszczepienia organizm zareaguje? chyba też nie wiecie o tym. Jaka jest gwarancja, że od jakiejkolwiek szczepionki wspominanych wszystkich koncernów człowiek będzie w stanie bezpiecznie żyć i funkcjonować nie tyle, że przez najbliższe kilka miesięcy ale przez najbliższe co najmniej kilka lat? Nie ma żadnej gwarancji, a ryzyko uszczerbku na zdrowiu i życiu jest, różne choroby, dolegliwości.
OK, załóżmy, że tego wszystkiego nie wiemy. Ale ty też tego nie wiesz. Wielokrotnie dowodziłeś już swojej ignorancji w wielu dziedzinach wiedzy. Poza tym w całym tym twoim wpisie uwydatniła się po raz kolejny twoja wielka mania prześladowcza. A co do abortowanych płodów - wykorzystanie linii komórkowej nie znaczy, że pobiera się je od dziś abortowanych płodów. Doczytaj sobie poza tym, co to były za płody. I dlaczego dokonano aborcji. A po trzecie - nie szczep się i dalej łaź w maseczce, a jak zachorujesz, to idź do swojego boga, a nie do lekarza, czy szpitala. A nie, ty nigdy nie zachorujesz, bo przecież Covid to ściema, prawda?
OK, załóżmy, że tego wszystkiego nie wiemy. Ale ty też tego nie wiesz. Wielokrotnie dowodziłeś już swojej ignorancji w wielu dziedzinach wiedzy. Poza tym w całym tym twoim wpisie uwydatniła się po raz kolejny twoja wielka mania prześladowcza. A co do abortowanych płodów - wykorzystanie linii komórkowej nie znaczy, że pobiera się je od dziś abortowanych płodów. Doczytaj sobie poza tym, co to były za płody. I dlaczego dokonano aborcji. A po trzecie - nie szczep się i dalej łaź w maseczce, a jak zachorujesz, to idź do swojego bog... rozwiń
Avatar
Jasin / 3 maja 2021 r. o 21:14
+3
_XD_ Szkoda czasu na przelewanie z pustego w próżne..
sądami to ty mnie nie strasz, mam własne zmartwienia i niepokoje
Niech tak robi dalej, będzie miał następne....
Avatar
_XD_ / 3 maja 2021 r. o 19:45
0
Jasinie, ja tego wcale nie muszę robić i nie chcę i nie zamierzam, nie mam pojęcia co próbujesz osiągnąć, robiąc ze mnie jakiegoś potwora czy tyrana, kata - tak jak powiedziałem, tylko ty i tobie podobni, ukierunkowani w lewą stronę( już nawet nie zwracam uwagi na twojego kolegę od wysrywów) mają przekonanie co ty tutaj o mnie wygadujesz, a sądami to ty mnie nie strasz, mam własne zmartwienia i niepokoje, robisz to specjalnie by ściągnąć na siebie uwagę, próbujesz się jakoby wybielić czy pokazać w jakby korzystniejszym świetle lecz nieudolnie, nie sprowokujesz mnie do niczego, przestałem kierować się jakimikolwiek rządzami zemsty, odwetu czy czego innego ty byś sobie życzył, idź w pokoju, tak będzie lepiej.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
9euro-_-dance6. / 3 maja 2021 r. o 18:10
-2
Jasinie, ja tego wcale nie muszę robić i nie chcę i nie zamierzam, nie mam pojęcia co próbujesz osiągnąć, robiąc ze mnie jakiegoś potwora czy tyrana, kata - tak jak powiedziałem, tylko ty i tobie podobni, ukierunkowani w lewą stronę( już nawet nie zwracam uwagi na twojego kolegę od wysrywów) mają przekonanie co ty tutaj o mnie wygadujesz, a sądami to ty mnie nie strasz, mam własne zmartwienia i niepokoje, robisz to specjalnie by ściągnąć na siebie uwagę, próbujesz się jakoby wybielić czy pokazać w jakby korzystniejszym świetle lecz nieudolnie, nie sprowokujesz mnie do niczego, przestałem kierować się jakimikolwiek rządzami zemsty, odwetu czy czego innego ty byś sobie życzył, idź w pokoju, tak będzie lepiej.
Jasinie, ja tego wcale nie muszę robić i nie chcę i nie zamierzam, nie mam pojęcia co próbujesz osiągnąć, robiąc ze mnie jakiegoś potwora czy tyrana, kata - tak jak powiedziałem, tylko ty i tobie podobni, ukierunkowani w lewą stronę( już nawet nie zwracam uwagi na twojego kolegę od wysrywów) mają przekonanie co ty tutaj o mnie wygadujesz, a sądami to ty mnie nie strasz, mam własne zmartwienia i niepokoje, robisz to specjalnie by ściągnąć na siebie uwagę, próbujesz się jakoby wybielić czy pokazać w jakby korzystniejszym świetle lecz nieudolni... rozwiń
Avatar
_XD_ / 3 maja 2021 r. o 11:16
0
O w końcu i Jasin się do mnie odezwał, już się martwiłem, że coś mu się stało, próbuje mnie sprowokować, lecz nieudolnie, nie dam się ponieść emocjom takim jakim on by oczekiwał, żebym ja się nimi uniósł, doskonale wiem co jest grane i kto jakie stronnictwa prezentuje tu na forach, a niech się wyżywa w sieci i pisze różne rzeczy, do których tylko on i jego( oczywiście lewicowi) towarzysze są przekonani. Próbuje dowieść, że oni niby stanowią większość i rzekomo mają rację, jego wybór - chce sobie tkwić w ułudzie i oderwaniu od rzeczywistości to ma prawo, cóż poradzić, nic go nie zmieni, podobnie jak _XD_. Broniąc zamordyzmu covidowego sami tylko pokazują, że stoją po złej stronie. Na zakłamanych do szpiku kości użytkowników nie ma lekarstwa, to życie poprzez różne wydarzenia losowe musi ich najwidoczniej czegoś nauczyć, innej drogi nie ma.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
Jasin / 2 maja 2021 r. o 22:55
+3
 
do których tylko on i jego( oczywiście lewicowi) towarzysze są przekonani
Dalej rzucaj oszczerstwami, atakuj mnie osobiście, szkaluj i pomawiaj - to spotkamy się w sądzie.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 maja 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 maja 2021 roku

Lublin: Kolej obiecuje skończyć nowy wiadukt i tory do października

Lublin: Kolej obiecuje skończyć nowy wiadukt i tory do października

Do końca października ma powstać w Lublinie nowy odcinek torów łączący dwie linie kolejowe: tę prowadzącą do Warszawy i tę w stronę Stalowej Woli. Taki termin podaje oficjalnie kolej, której inwestycja ma się wiązać z budową nowego wiaduktu

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła
23 maja 2021, 10:00

Nałęczowski Jarmark Rękodzieła

W niedzielę, 23 maja w godz. 10-17 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury odbędzie się Nałęczowski Jarmark Rękodzieła.

Chcesz zarejestrować samochód w Lubartowie? Przygotuj się na długie kolejki
Alarm24

Chcesz zarejestrować samochód w Lubartowie? Przygotuj się na długie kolejki

Niemal każdego ranka ustawiają się długie kolejki osób czekających na rejestrację samochodu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Ludzie skarżą się na chaos, a nie pomaga też testowy system „zamów kolejkę”

Górnik Łęczna nie otrzyma kary w procesie licencyjnym

Górnik Łęczna nie otrzyma kary w procesie licencyjnym

W ramach nałożonego nadzoru Komisja zobowiązała Klub do reorganizacji pracy trenerów drużyn młodzieżowych tak aby trenerzy z licencjami UEFA A oraz UEFA Elite Youth A prowadzili drużyny młodzieżowe wskazane w jednym z kryteriów

Lublin: Komu przeszkadza zieleń? Oszpecono kolejne drzewa

Lublin: Komu przeszkadza zieleń? Oszpecono kolejne drzewa

Żadnego listka nie wypuściły drzewa z ul. Zana, które nie przetrwały „pielęgnacji” będącej ich okaleczeniem. Fatalnie wyglądają też opisywane już przez nas brzozy poharatane przy ul. Szafirowej. Kolejne radykalne cięcie zgłoszono nam z ul. Wallenroda

Łąki kwietne przyjadą do Lublina z Ełku

Łąki kwietne przyjadą do Lublina z Ełku

Ponad 108 tys. zł zapłacą władze Lublina za założenie i pielęgnację łąk kwietnych w dziewięciu punktach miasta. Ratusz wybrał firmę, której powierzy wykonanie takich prac. Zlecenie dostanie spółka Państwo Łąka, której oferta okazała się najtańsza spośród poprawnych ofert złożonych w przetargu. Spółka z Ełku ma dostać ponad 108 tys. zł.

Puławskie firmy łapią oddech po lockdownie. "To nie są spektakularne zmiany"

Puławskie firmy łapią oddech po lockdownie. "To nie są spektakularne zmiany"

W ciągu ostatnich miesięcy w Puławach przybywa nowych firm, a spada ilość tych, które kończą swoją działalność. Równolegle spada również poziom bezrobocia, który zbliża się do stanu z końcówki ubiegłego roku. Wygląda na to, że lokalna gospodarka rozpoczęła wychodzenie z dołka.

Protest przed sądem w Lublinie. "Sędzia odpowiada przed prawem i swoim sumieniem"
Zdjęcia
galeria

Protest przed sądem w Lublinie. "Sędzia odpowiada przed prawem i swoim sumieniem"

– To, co się dzieje, skłania nas do tego, żeby wyjść na ulicę – mówi lubelska sędzia, jedna z uczestniczek wtorkowego protestu Komitetu Obrony Demokracji w Lublinie w obronie niezależności sędziów

Masterklasy w Warsztatach Kultury
22 maja 2021, 10:00

Masterklasy w Warsztatach Kultury

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na cykl warsztatów skierowanych do rzemieślników i twórców ludowych "Masterklasy". Pierwsze zajęcia odbędą się online już 22 maja o godz. 10.

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie
Zdjęcia
galeria

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie

W Lublinie rozpoczęły się egzaminy adwokackie i radcowskie. Do rozwiązywania zadań przystąpiło blisko 200 osób.

Szymon Ładniak ma za sobą debiut w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak ma za sobą debiut w ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak nie zmieścił się w pierwszej dziesiątce w inauguracyjnym weekendzie ADAC TCR Germany na torze Motorsport Arena Oschersleben

Bitwa o kulturę. Teatr w Polsce: kilka rewolucji naraz
25 maja 2021, 18:00

Bitwa o kulturę. Teatr w Polsce: kilka rewolucji naraz

We wtorek, 25 maja o godz. 18 w Teatrze Starym odbędzie się spotkanie z cyklu "Bitwa o kulturę". Wydarzenie, którego gośćmi będą Karolina Szczypek i Paweł Sablik, będzie dostępne online na Facebooku.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Można przegrać, ale nie w takim stylu, jak z Hutnikiem

Marek Saganowski (Motor Lublin): Można przegrać, ale nie w takim stylu, jak z Hutnikiem

Trener Motoru Marek Saganowski we wtorek odpowiadał na pytania dziennikarzy przed środowym spotkaniem z GKS Katowice.

Prezydent Lublina wylicza ile miasto straci na Polskim Ładzie

Prezydent Lublina wylicza ile miasto straci na Polskim Ładzie

W dziesiątkach milionów złotych liczony może być uszczerbek w kasie miasta spowodowany zapowiedzianą przez rząd reformą podatkową – szacują władze Lublina. Ratusz obawia się skutków zapowiedzianego przez rząd podniesienia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i ostrzega, że będzie „bezwzględnie” żądać od państwa zrekompensowania utraty dochodu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!