Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2021 r.
20:47

Lublin. Medycy kolejny dzień na L4. Zamieszanie podczas negocjacji

28 13 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Archiwum)

Już nie tylko pacjentów z udarami i zawałami, ale też z najcięższymi urazami przyjmuje od dzisiaj SOR przy Jaczewskiego w Lublinie. Na finał rozmów pracowników z dyrekcją szpitala nadal się jednak nie zanosi i nie wiadomo kiedy oddział zacznie pracować na pełnych obrotach. Większość załogi jest na zwolnieniach lekarskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 

Od tygodnia SOR SPSK4 pracuje w ograniczonym zakresie, bo blisko 60 z 88 pracowników poszło na zwolnienia lekarskie (dzisiaj na L4 nadal było 56 osób). Kolejne rozmowy z dyrekcją na temat zmiany warunków pracy i wynagrodzeń nie przyniosły efektów.

Dzisiejsze spotkanie również. Pojawił się natomiast jeszcze jeden problem. - Obecnie dyrekcja prowadzi rozmowy z przedstawicielami funkcjonujących przy szpitalu związków zawodowych. Od dwóch pielęgniarzy, którzy brali udział w negocjacjach w poprzednich dniach, dyrekcja nie otrzymała żadnego potwierdzenia pełnomocnictwa poza deklaracją ustną - poinformowała Alina Pospischil, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie. Dodaje: - Zgłaszali się natomiast pracownicy SOR, którzy twierdzili, że nie chcę być przez te osoby reprezentowani.

- Zostaliśmy wyproszeni z dzisiejszego spotkania, dyrekcja powoływała się na e-mail wysłany rzekomo przez pracowników SOR, którzy nie chcą, żebyśmy ich reprezentowali. Nie mieliśmy więc żadnej możliwości, żeby odnieść się do dzisiejszych propozycji. Ja już nie wiem z kim dyrekcja rozmawia - nie kryje irytacji jeden z pracownikow SOR, który brał dotychczas udział w negocjacjach.

Jak poinformowała rzeczniczka szpitala, dzisiejsze propozycje również zostały odrzucone przez pracowników SOR. Chodzi przede wszystkim o wysokość dodatków. Dodała, że dyrekcja nie jest w stanie sprostać wymaganiom finansowym stawianym przez pracowników.

- Decyzją dyrekcji dodatek stały obejmie szerszą grupę pracowników, którzy wykonują pracę związaną z intensywnym nadzorem pacjentów - zaznacza rzeczniczka szpitala i wylicza: Mowa więc o pielęgniarzach i ratownikach medycznych nie tylko Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, ale też Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka (w części dotyczącej Intensywnej Terapii Noworodka), Pododdziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej z Ośrodkiem Umiarowień oraz Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (w części dotyczącej Intensywnej Terapii) i Klinicznego Oddziału Intensywnej Terapii Kardiochirurgicznej.

Ponadto pracownicy SOR oraz wydzielonych w szpitalu obszarów izolacyjnych pracujący z pacjentami zakażonymi SARS-CoV-2 mają dostać dodatki finansowane z budżetu szpitala.

- Kwestia dodatków stałych nadal jest otwarta. Nie mamy akceptacji pracowników, a to oni muszą zgodzić się na rozwiązania w tym zakresie, bo to ich reprezentujemy. W poniedziałek spotkamy się z przedstawicielami oddziałów intensywnego nadzoru. Nie wiem na razie jak potoczy się sprawa SOR-u - mówi Małgorzata Mazur, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych działającego w SPSK4 w Lublinie.

Co z innymi szpitalami, które w związku z ograniczeniem SOR przy Jaczewskiego znacznie bardziej przeciążone? - SOR na Kraśnickiej pracuje na wysokich obrotach. W tej chwili, przy nasileniu sytuacji związanej z covidem, w dużej części przejął funkcje SOR-u SPSK4 i MSWiA, który przyjmuje pacjentów covidowych. Siłą rzeczy jest tam potężne nasilenie zadań - przyznaje Lech Sprawka, wojewoda lubelski. Dodaje, że codziennie szpitale w Lublinie i sąsiednich powiatach aktualizują liczbę wolnych łóżek. - Ta informacja jest dostępna dla koordynatora medycznego z urzędu wojewódzkiego, który kieruje ruchem pacjentów tak, żeby odciążyć szpital przy Kraśnickiej - tłumaczy Sprawka.

Przyznaje jednak, że mimo wolnych miejsc szpitale nie zawsze chcą przyjąć pacjenta z SOR przy Kraśnickiej. - Koordynator może wówczas wymóc to przyjęcie poprzez decyzję administracyjną lub szuka miejsca w innym szpitalu. W ubiegłą sobotę było trochę zgrzytów, problem tkwi w komunikacji na linii SOR Kraśnicka-koordynator i lekarz dyżurny w innych szpitalach - przyznaje wojewoda.

Dodał, że „nie zawsze jest to harmonijna współpraca”. - Dlatego prosiłem dyrektorów szpitali, żeby uczulili na to lekarzy na dyżurnych. Mam nadzieję, że w czasie weekendu tych zacięć już nie będzie - zaznacza Sprawka.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 20:16
+5
...szpital w Legnicy oferował lekarzowi medycyny ratunkowej wynagrodzenie, uwaga, w wysokości ponad 54 TYSIĄCE złotych MIESIĘCZNIE!!! - wpolityce.pl
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 20:15
+5
Proszę wskazać jeden szpital, gdzie wynagrodzenia nie są głównym kosztem placówki.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 20:15
+5
"Wychodzą lekarze przed szpital i mówią, że trzeba szpital dofinansować bo inaczej szpital upadnie. Zarobki lekarzy w tym szpitalu 20-40 tyś. Wynagrodzenia stanowią > 87% budżetu szpitala. " - poznan.naszemiasto
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 20:14
+5
Szpital w Pile. Budżet 180 mln zł. Dodatki covidowe 25 mln zł. Jeden lekarz zarobił milion zł. Na wynagrodzenia wydali 77% budżetu. Daleko od noszy.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 3 grudnia 2021 r. o 21:50
+4
Trzeba wreszcie wprowadzić pełną odpłatność za studia medyczne (min. 50000zł za semestr) bo chciwość tych ludzi przekracza wszelkie granice !!!
  Zgadza się.. ale, trochę to jak wylanie dziecka z kąpielą..... Obowiązek 15 lat pracy w szpitalu po studiach byłby lepszy.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 12:36
+3
Trzeba wreszcie wprowadzić pełną odpłatność za studia medyczne (min. 50000zł za semestr) bo chciwość tych ludzi przekracza wszelkie granice !!!
Zgadza się.. ale, trochę to jak wylanie dziecka z kąpielą..... Obowiązek 15 lat pracy w szpitalu po studiach byłby lepszy.
Nieśmiało sugeruję dożywocie, najlepiej za miskę ryżu...
 W USA płaci się ciężkie pieniądze za studia medyczne - ca 100.000 tys $ za rok. Później trzeba znaleźć szpital, który ciebie zatrudni.Pracują przeważnie na nocnych dyżurach za 1.500 dolarów i cholernie młodzi lekarze starają się zdobyć doświadczenie. Podwyżkę może otrzymać tylko taki , który jest wybitnie zaangażowany...
 W USA płaci się ciężkie pieniądze za studia medyczne - ca 100.000 tys $ za rok. Później trzeba znaleźć szpital, który ciebie zatrudni.Pracują przeważnie na nocnych dyżurach za 1.500 dolarów i cholernie młodzi lekarze starają się zdobyć doświadczenie. Podwyżkę może otrzymać tylko taki , który jest wybitnie zaangażowany... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 21:25
+1
sty 2021: Szpital Narodowy - bilans na listopad 2020: 165 pacjentów w lekkim stanie; koszt utrzymania prawie 6 mln zł; z czego ponad 3 mln to wynagrodzenia; prawie 400 tys. to miesięczne wynagrodzenia samego tylko zarządu!
Avatar
_XD_ / 4 grudnia 2021 r. o 21:57
0
sty 2021: Szpital Narodowy - bilans na listopad 2020: 165 pacjentów w lekkim stanie;  koszt utrzymania prawie 6 mln zł; z czego ponad 3 mln to wynagrodzenia; prawie 400 tys. to miesięczne wynagrodzenia samego tylko zarządu!
    94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI,   PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!...
    94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI,   PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 grudnia 2021 r. o 23:10
0
Trzeba wreszcie wprowadzić pełną odpłatność za studia medyczne (min. 50000zł za semestr) bo chciwość tych ludzi przekracza wszelkie granice !!!
Zgadza się.. ale, trochę to jak wylanie dziecka z kąpielą..... Obowiązek 15 lat pracy w szpitalu po studiach byłby lepszy.
 Nieśmiało sugeruję dożywocie, najlepiej za miskę ryżu...
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 grudnia 2021 r. o 20:56
0
Zwolnić i zatrudnić innych. Tak wielu polaków chce tyle zarabiać... im te pieniądze się po prostu należą !!
Avatar
_XD_ / 4 grudnia 2021 r. o 21:57
0
sty 2021: Szpital Narodowy - bilans na listopad 2020: 165 pacjentów w lekkim stanie;  koszt utrzymania prawie 6 mln zł; z czego ponad 3 mln to wynagrodzenia; prawie 400 tys. to miesięczne wynagrodzenia samego tylko zarządu!
    94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI,   PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!...
    94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI,   PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 21:25
+1
sty 2021: Szpital Narodowy - bilans na listopad 2020: 165 pacjentów w lekkim stanie; koszt utrzymania prawie 6 mln zł; z czego ponad 3 mln to wynagrodzenia; prawie 400 tys. to miesięczne wynagrodzenia samego tylko zarządu!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 20:16
+5
...szpital w Legnicy oferował lekarzowi medycyny ratunkowej wynagrodzenie, uwaga, w wysokości ponad 54 TYSIĄCE złotych MIESIĘCZNIE!!! - wpolityce.pl
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 20:15
+5
Proszę wskazać jeden szpital, gdzie wynagrodzenia nie są głównym kosztem placówki.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 20:15
+5
"Wychodzą lekarze przed szpital i mówią, że trzeba szpital dofinansować bo inaczej szpital upadnie. Zarobki lekarzy w tym szpitalu 20-40 tyś. Wynagrodzenia stanowią > 87% budżetu szpitala. " - poznan.naszemiasto
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 20:14
+5
Szpital w Pile. Budżet 180 mln zł. Dodatki covidowe 25 mln zł. Jeden lekarz zarobił milion zł. Na wynagrodzenia wydali 77% budżetu. Daleko od noszy.
Avatar
Max... / 4 grudnia 2021 r. o 19:39
-4
Ów "Tęczowy" nie ma pojęcia o służbie zdrowia krajów mocno odbiegających od polskiego modelu! Szanowni Państwo zaś wchodzicie z nim w dysputę! To jest bardzo nobilitujące nieuka!
Avatar
Janusz_Paliwas / 4 grudnia 2021 r. o 14:17
-1
Trzeba wreszcie wprowadzić pełną odpłatność za studia medyczne (min. 50000zł za semestr) bo chciwość tych ludzi przekracza wszelkie granice !!!
Zgadza się.. ale, trochę to jak wylanie dziecka z kąpielą..... Obowiązek 15 lat pracy w szpitalu po studiach byłby lepszy.
Nieśmiało sugeruję dożywocie, najlepiej za miskę ryżu...
W USA płaci się ciężkie pieniądze za studia medyczne - ca 100.000 tys $ za rok. Później trzeba znaleźć szpital, który ciebie zatrudni.Pracują przeważnie na nocnych dyżurach za 1.500 dolarów i cholernie młodzi lekarze starają się zdobyć doświadczenie. Podwyżkę może otrzymać tylko taki , który jest wybitnie zaangażowany...
 A ile zarabia kapelan wyimaginowanej współnoty na etacie w takim amerykańskim szpitalu i jaki jest stosunek jego zarobków do zarobków takiego stażyszty?
 A ile zarabia kapelan wyimaginowanej współnoty na etacie w takim amerykańskim szpitalu i jaki jest stosunek jego zarobków do zarobków takiego stażyszty? rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 grudnia 2021 r. o 13:26
-3
Trzeba wreszcie wprowadzić pełną odpłatność za studia medyczne (min. 50000zł za semestr) bo chciwość tych ludzi przekracza wszelkie granice !!!
Zgadza się.. ale, trochę to jak wylanie dziecka z kąpielą..... Obowiązek 15 lat pracy w szpitalu po studiach byłby lepszy.
Nieśmiało sugeruję dożywocie, najlepiej za miskę ryżu...
W USA płaci się ciężkie pieniądze za studia medyczne - ca 100.000 tys $ za rok. Później trzeba znaleźć szpital, który ciebie zatrudni.Pracują przeważnie na nocnych dyżurach za 1.500 dolarów i cholernie młodzi lekarze starają się zdobyć doświadczenie. Podwyżkę może otrzymać tylko taki , który jest wybitnie zaangażowany...
 No to podliczmy siłę nabywczą dolara w porównaniu do złotówki. Za te 1500 dolarów stażysta w Stanach może kupić ok 1500l benzyny 95. Polski stażysta, zarabiający w Polsce ok 3200 zł netto, może kupić 539 l takiej samej benzyny. Prawie 1/3 tego, co w stanach. Ale jeśli uważasz, że lekarze w Polsce s*rają kasą, dlaczego sam nie poszedłeś na medycynę, tylko dorabiasz trollerką na forum?
 No to podliczmy siłę nabywczą dolara w porównaniu do złotówki. Za te 1500 dolarów stażysta w Stanach może kupić ok 1500l benzyny 95. Polski stażysta, zarabiający w Polsce ok 3200 zł netto, może kupić 539 l takiej samej benzyny. Prawie 1/3 tego, co w stanach. Ale jeśli uważasz, że lekarze w Polsce s*rają kasą, dlaczego sam nie poszedłeś na medycynę, tylko dorabiasz trollerką na forum? rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 grudnia 2021 r. o 12:36
+3
Trzeba wreszcie wprowadzić pełną odpłatność za studia medyczne (min. 50000zł za semestr) bo chciwość tych ludzi przekracza wszelkie granice !!!
Zgadza się.. ale, trochę to jak wylanie dziecka z kąpielą..... Obowiązek 15 lat pracy w szpitalu po studiach byłby lepszy.
Nieśmiało sugeruję dożywocie, najlepiej za miskę ryżu...
 W USA płaci się ciężkie pieniądze za studia medyczne - ca 100.000 tys $ za rok. Później trzeba znaleźć szpital, który ciebie zatrudni.Pracują przeważnie na nocnych dyżurach za 1.500 dolarów i cholernie młodzi lekarze starają się zdobyć doświadczenie. Podwyżkę może otrzymać tylko taki , który jest wybitnie zaangażowany...
 W USA płaci się ciężkie pieniądze za studia medyczne - ca 100.000 tys $ za rok. Później trzeba znaleźć szpital, który ciebie zatrudni.Pracują przeważnie na nocnych dyżurach za 1.500 dolarów i cholernie młodzi lekarze starają się zdobyć doświadczenie. Podwyżkę może otrzymać tylko taki , który jest wybitnie zaangażowany... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kluczowy dwumecz we Francji. Pszczółka Polski Cukier zagra z Villeneuve d'Ascq LM w 1/8 finału EuroCup

Kluczowy dwumecz we Francji. Pszczółka Polski Cukier zagra z Villeneuve d'Ascq LM w 1/8 finału EuroCup

Do najlepszej "ósemki" europejskich rozgrywek wiedzie wyboista droga. Przekonały się o tym w ostatnich dniach koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka są już we Francji i odliczają godziny do dwumeczu z miejscowym Villeneuve d'Ascq LM w 1/8 finału

Lublin. Zmora parkowania. Co na to Straż Miejska?
Alarm 24

Lublin. Zmora parkowania. Co na to Straż Miejska?

Nasz Czytelnik skarży się na samochody parkujące na części ul. Rowerowej. Straż Miejska tłumaczy, że nie ma podstaw do tego, by kogokolwiek za to ukarać.

Koncert "Od serca do ucha vol.2" w Chatce Żaka
28 stycznia 2022, 18:00

Koncert "Od serca do ucha vol.2" w Chatce Żaka

Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie wystąpią 28 stycznia o godz. 18 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) z koncertem "Od serca do ucha".

Pozycjonowanie stron w Lublinie - od czego zacząć?

Pozycjonowanie stron w Lublinie - od czego zacząć?

Mówi się – słusznie oczywiście – że większość biznesów przenosi się do internetu, w ten czy inny sposób. I że sukces będzie udziałem tych, którzy będą potrafili odpowiednio wykorzystać możliwości promocji swojej witryny/firmy. W głównej mierze zaś tych, którzy znajdą się na czołowych pozycjach wyników wyszukiwania Google. Aby tego dokonać, należy podjąć działania, które określane są jako pozycjonowanie stron internetowych. Ale co trzeba zrobić, zanim zaczniemy wdrażać strategię pozycjonowania?

Uczniowie przechodzą na zdalną naukę. Nie przez COVID-19, tylko z powodu pożaru
Aktualizacja
galeria

Uczniowie przechodzą na zdalną naukę. Nie przez COVID-19, tylko z powodu pożaru

Na pewno do końca tygodnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach będą uczyć się zdalnie. Zmiana trybu nauki ma związek z pożarem, który wybuchł w budynku szkoły w nocy z poniedziałku na wtorek. Zniszczona została jedna z sal lekcyjnych.

Niemal 37 tysięcy nowych chorych. Bardzo dużo zakażeń w Lubelskiem

Niemal 37 tysięcy nowych chorych. Bardzo dużo zakażeń w Lubelskiem

Resort zdrowia podał najnowsze dane pandemiczne. Z przedstawionego we wtorek raportu wynika, że w całym kraju przybyło blisko 37 tysięcy zakażeń koronawirusem.

Nauka zdalna. Nieoficjalnie: w dużych miastach

Nauka zdalna. Nieoficjalnie: w dużych miastach

Dzieci i młodzież uczące się w dużych miastach mogą zostać skierowane na naukę zdalną. To jeden z rozważanych przez rząd scenariuszy.

Za i przeciw spalarni śmieci w Kraśniku. Dziś spotkanie dla mieszkańców

Za i przeciw spalarni śmieci w Kraśniku. Dziś spotkanie dla mieszkańców

Przedstawiciele inwestora, władze miasta, ekolodzy, radni a także mieszkańcy wezmą udział w dzisiejszym spotkaniu na temat planowanej budowy spalarni śmieci w Kraśniku. Konsultacje rozpoczną się o godz. 17 w Centrum Kultury i Promocji. Spotkanie będzie transmitowane w internecie.

Miejscówka widmo. Kibic otrzymał bilet z miejscem, którego nie ma

Miejscówka widmo. Kibic otrzymał bilet z miejscem, którego nie ma

Nasz czytelnik, pan Paweł, zakupił bilet na mecz LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na miejsce, którego nie było w hali Globus. Kibic interweniował u pośrednika, który sprzedał mu trefny bilet, u zarządcy hali, jak też w lubelskim klubie

Jest nowy szef lubelskiego więziennictwa

Jest nowy szef lubelskiego więziennictwa

Ppłk Cyprian Bas został dyrektorem okręgowym Służby Więziennej w Lublinie. Do tej pory pracował w Opolu Lubelskim.

Puławy. Mediateka coraz droższa. Potrzeba 3 miliony więcej

Puławy. Mediateka coraz droższa. Potrzeba 3 miliony więcej

Nowa siedziba miejskiej biblioteki będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. W tym roku budżet prac wzrośnie o co najmniej 3 mln zł.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd w Puławach
30 stycznia 2022, 16:00

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd w Puławach

Ponad 450 zgłoszeń z całego kraju napłynęło na XXVII Ogólnopolski Koncert Kolęd w Puławach. Najpiękniejsze wykonania będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu laureatów 30 stycznia o godz. 16 Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

Nocny pożar w szkole. Paliło się w jednej z klas
zdjęcia
galeria

Nocny pożar w szkole. Paliło się w jednej z klas

Ogień pojawił się około północy z poniedziałku na wtorek. Na miejsce wezwano strażaków z Lublina i kilku jednostek OSP.

Raport drogowy. Na tych trasach w Lubelskiem trzeba uważać

Raport drogowy. Na tych trasach w Lubelskiem trzeba uważać

Najtrudniejsze warunki panują m.in. w okolicach Lubartowa, Parczewa czy Radzynia Podlaskiego. Tak wynika z informacji przekazanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Zwolniony ratownik – antyszczepionkowiec nagrał film skierowany do wojewody

Zwolniony ratownik – antyszczepionkowiec nagrał film skierowany do wojewody

Robert Oleniacz na nagraniu mówi, że szpital tymczasowy w Lublinie jest niepotrzebny. Ratownik medyczny został zwolniony z pracy po wystąpieniu podczas marszu antyszepionkowców w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!