Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

22 sierpnia 2020 r.
21:37

Telewizja, kosz na placu i prezydent Lublina. "Coś uderzającego w Ratusz? Bardzo dobrze"

78 13 A A
(fot. Screen z nagrania)

Zwolnieniem z pracy skończył się skandal wokół reportera TVP 3 Lublin, który wyjął śmieci z kosza i rozrzucił obok, by nakręcić reportaż o zaśmieconym placu. Jego „pracę” nagrał miejski monitoring. Skandalu by nie było, gdyby nagranie nie zostało ujawnione przez Ratusz, dla którego było to okazją przytarcia nosa telewizji za jej wcześniejsze wpisy uderzające – często nieco na oślep – we władze Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co stało się na placu

Dziennikarz – teraz już były – trafił na pl. Kaczyńskiego za sprawą maila od mieszkańca jednego z budynków sąsiadujących z placem, gdzie w każdy weekend odbywają się nocne popijawy na masową skalę. Okrzyki, śmiechy, głośne rozmowy, przekleństwa i brzęk tłuczonego szkła nie dają spać mieszkańcom ul. Karłowicza.

W weekendy o świcie plac wygląda jak pobojowisko i choć śmieci znikają dość szybko, to od lat nikt skutecznie nie wymiótł stąd samych imprez. Okoliczni mieszkańcy zarzucili policji za małą aktywność i poprosili o pomoc jej komendanta. Z podobną prośbą zwrócili się do prezydenta miasta, a o wszystkim powiadomili media.

Gdy na pl. Kaczyńskiego przyjechała telewizja, śmieci nie zalegały, bo weekend już dawno minął. Reporter Tomasz Zalewa zabrał się wtedy za tworzenie rzeczywistości, sięgnął do kosza na śmieci, wyjął z niego odpadki, rozrzucił je wokół, a kamerzysta sfilmował powstały tak bałagan. Dziennikarz pytał przechodniów o opinię na temat tego widoku. Tak powstał reportaż nadany w głównym wydaniu Panoramy Lubelskiej, której widzowie usłyszeli o „stertach śmieci, butelkach i nocnych imprezach”.

Autor reportażu nie wiedział jednak, że jego działaniom na placu przyglądała się uliczna kamera miejskiego monitoringu, która zarejestrowała wyrzucanie śmieci z kosza.

Trafiony - zatopiony

Pół godziny po emisji „Panoramy Lubelskiej” w internecie pojawiło się nagranie z kamery monitoringu. Zostało opublikowane na oficjalnej stronie Lublina na portalu Facebook.

– Nie nadążymy sprzątać śródmieścia, jeśli tak będziecie robić swoje „dziennikarstwo” – czytamy we wpisie, do którego dołączono nagranie z grzebiącym w koszu dziennikarzem, wymienionym przez urząd z imienia i nazwiska.

Film błyskawicznie rozszedł się po sieci, a internauci nie szczędzili gorzkich słów reporterowi i samej telewizji. Równie szybko ze strony internetowej TVP 3 Lublin zniknął „podrasowany” reportaż i wydanie „Panoramy Lubelskiej”, w którym go wyemitowano.
Z telewizji zniknął też sam Zalewa, z którym rozwiązano współpracę, a dyrektor oddziału TVP potępił zachowanie reportera.

– Jest absolutnie nieakceptowalne, naganne i poza standardami dziennikarstwa i pracy w Telewizji Polskiej – stwierdza w swym oświadczeniu Ryszard Montusiewicz, redaktor naczelny lubelskiej telewizji.

Nie musieli, ujawnili

Skandalu pewnie by nie było, gdyby Urząd Miasta nie zrobił użytku z nagrania z miejskiego monitoringu. Mając taki film, urzędnicy mieli w garści również zawodową przyszłość Tomasza Zalewy. Zdecydowali się opublikować nagranie.

– Film został udostępniony jako reakcja na materiał wyemitowany w TVP Lublin, a przygotowany przez redaktora tej telewizji, w sposób uwłaczający zasadom rzetelnego dziennikarstwa – wyjaśnia Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. – Było to tym bardziej oburzające, że manipulacja faktami, tak jak miało to miejsce w opublikowanym fragmencie nagrania, czy wypowiedziami osób cytowanych w materiałach dziennikarskich, w przeszłości TVP Lublin się zdarzała. Znajdowało to także odzwierciedlenie w kierowanych do lubelskiego oddziału żądaniach sprostowań.

Kto wcisnął „enter”

– Ja akurat byłem na urlopie, decyzje podejmowano tak trochę obok mnie – mówi prezydent Krzysztof Żuk. – Pracownik, który zarejestrował i przesłał nagranie, zrobił to, dbając o miasto i interes miasta, patrząc na to z punktu widzenia obywatela tego miasta.
Kto personalnie zdecydował o upublicznieniu nagrania z monitoringu?

– Decyzje o publikacji informacji na profilach miejskich w mediach społecznościowych zapadają kolegialnie – stwierdza rzeczniczka prezydenta, ale nie podaje żadnych nazwisk. – Profil Miasto Lublin jest prowadzony przez pracowników Urzędu Miasta. Zamieszczanie informacji jest efektem współpracy różnych zespołów pracowników zajmujących się danymi dziedzinami życia. Opublikowanie materiałów nie jest zatem wynikiem jednostkowej decyzji, ale rezultatem pracy różnych grup osób zmieniających się w zależności od tematyki.

– Materiał opublikowany przez TVP Lublin, którego dotyczyło nagranie z monitoringu, zawierał nieprawdziwe, bazujące na manipulacji dziennikarza informacje, dlatego uzasadnionym było opublikowanie nagrania z kamer miejskiego monitoringu, ukazującego jak faktycznie dziennikarz materiał ten przygotował – stwierdza Duma. – Była to forma przedstawienia mieszkańcom rzeczywistego obrazu sprawy.

Sam prezydent potępia zachowanie reportera na placu. – Było mocno bulwersujące i nie powinno mieć miejsca, stąd pewnie taki rezonans społeczny – stwierdza prezydent. – Traktuję je jako incydentalny przypadek, który się nie powinien powtórzyć.

TVP kąsała nie raz

Na oficjalnej stronie TVP Lublin na portalu Facebook niejednokrotnie uderzała w prezydenta Lublina. Było tak chociażby w marcu.
W połowie miesiąca prezydent Krzysztof Żuk umieścił na Facebooku swoje zdjęcie podczas lektury książki, sugerując mieszkańcom pozostanie w domach. Po tygodniu na profilu TVP 3 Lublin pojawił się następujący wpis „Powiat świdnicki przekazuje w dniach walki z pandemią koronawirusa 300 tys. na wsparcie szpitala, podobnie miasto Świdnik przekazuje 350 tys. na ten sam cel, a prezydent Lublina czyta książki - można i tak...”

Żuk nie pozostał bierny i odpisał w komentarzu, że miasto podjęło wiele działań w związku z epidemią: zwolniło personel szpitala przy Staszica z opłat za parkowanie, stworzyło stronę internetową dla przedsiębiorców oferujących zdalne usługi, czy też dowoziło żywność osobom przebywającym w kwarantannie. – To tylko kilka przykładów naszych działań – pisał prezydent. – Do tej pory telewizja publiczna nie wykazała zainteresowania tymi inicjatywami miasta Lublin.

Nie był to jedyny taki przypadek. Również w marcu facebookowy profil TVP 3 Lublin wypominał władzom miasta, że na dodatkowe wzmocnienie (wynikłe w trakcie budowy) alejek w odnawianym parku Ludowym miasto wyłoży 8 mln zł, podczas gdy na pomoc szpitalom przeznacza 1 mln zł. „Czy prezydent Lublina Krzysztof Żuk walczy z koronawirusem w mieście, czy przeciwko majowym wyborom prezydenckim?” – pytała telewizja.

Żuk pisze do TVP

– Zdarzają się wpisy, które tak naprawdę pozbawione są wartości merytorycznej, mają jakiś kontekst, którego nie chcę nazwać politycznym, ale na pewno nie jest on merytoryczny – mówi w rozmowie z nami Krzysztof Żuk. – Ja nie twierdzę, że o działaniu miasta i prezydenta trzeba mówić tylko dobrze, bo żyjemy w warunkach, w których krytyka jest potrzebna i my sami w Radzie Miasta czasami nawet nadmiernie dyskutujemy nad różnymi tematami, natomiast trzymajmy się merytorycznej strony tych działań.

Prezydent Lublina przyznaje, że interweniował w sprawie wpisów na oficjalnym profilu TVP 3 Lublin.

– Prowadziliśmy taką polemikę z dyrektorem oddziału telewizji – potwierdza Żuk.

Kamera na telefon

Szefem i redaktorem naczelnym TVP 3 Lublin jest Ryszard Montusiewicz, doświadczony dziennikarz, który pracował w m.in. Radiu Lublin. Od dawna jest kojarzony z PiS i przylgnęła do niego „łatka” człowieka, który realizuje politykę tej partii.

Od dziennikarzy TVP, którzy nie chcą rozmawiać pod nazwiskiem, słyszymy, że politycy PiS czasami „zamawiają” tematy. Dzwonią wprost do dziennikarzy lub do samego Montusiewicza. Nieważne, jakiej rangi to sprawy. Ważne, że polityk go wskazuje.

– Masz temat kościelny, albo bogoojczyźniany, to super. Może nawet będzie numerem jeden w „Panoramie Lubelskiej”. Coś uderzającego w Ratusz? Bardzo dobrze. Zawsze dobrze jest zadbać, aby decyzje miasta i prezydenta komentowali radni PiS. Nie jeden, ale kilku. Zdarzyło się, że radni PiS życzą sobie, aby w materiale nie konfrontować ich z samym prezydentem. Te życzenia są spełniane.

– Jeśli się starasz o pracę w TVP, to dobrze mieć w CV wpisane prowadzenie bloga krytykującego prezydenta – jeden z reporterów przytacza żart z telewizyjnych korytarzy.

Finansowo telewizja stoi nieźle. Na koniec 2019 roku TVP3 Lublin miała 1,5 mln zł zysku.

Żuk: dobry zespół

Sam Krzysztof Żuk broni ekipy reporterskiej TVP Lublin. – Mam dużo szacunku do dorobku dziennikarskiego, bo jest świetny i to trzeba powiedzieć, że z niektórymi dziennikarzami znamy się właściwie od początku mojej aktywności w samorządzie i zastrzeżeń nie mam – stwierdza prezydent Lublina, choć przyznaje, że internetowe wpisy lubelskiej telewizji nie są czasem merytoryczne. – Natomiast jeszcze raz podkreślam, że to jest jeden wymiar. Drugim jest moja osobista, ale też zawodowa, jako prezydenta, bardzo dobra ocena rzetelności dziennikarskiej, co do zespołu jako całości.

Daleki od prawienia komplementów jest Bartosz Margul, miejski radny z klubu prezydenta Żuka. – Od dłuższego czasu było widać, że telewizja lubelska skręciła w stronę nieprzyjazną Ratuszowi – mówi Margul. – Sam kilkakrotnie doświadczyłem tego, że moje wypowiedzi były wycinane w części nieprzychylnej dla partii rządzącej. Nawet niedawno z jednym z redaktorów kręcony był materiał do „Panoramy Lubelskiej” na temat stadionu żużlowego. Mówiłem, że nie dostaliśmy żadnej tarczy pomocowej i jeśli taka pomoc się znajdzie, to terminy budowy stadionu nie będą zagrożone. Część dotycząca rządu została wycięta.

Radny przypomina styczniową audycję podsumowującą wydarzenia w Lublinie z roku 2019. Na dole ekranu przewijał się tytuł odcinka „Lublin – bilans 2019 roku. Minusy i plusy ujemne – kierunku rozwoju i niedorozwoju miasta”. – Pamiętać też należy o sławnym programie oceniającym cztery lata „dobrej zmiany” – dodaje Margul. – Występowali tam sami działacze PiS.

Równi i równiejsi

Politycy PiS stanowili aż 93 proc. gości programu publicystycznego „To nas dotyczy”, do którego często zapraszani są politycy, komentujące aktualne tematy.

Tych 93 proc. doliczyła się Fundacja Wolności, z której raportu wynika, że od stycznia do początku czerwca b.r. politycy PiS przychodzili 56 razy, a pozostali tylko 5. Fundacja wyliczyła też, że posłowie PiS występowali 26 razy, a z PO tylko raz. Z sejmiku województwa wystąpili w programie wyłącznie radni PiS, a spośród 21 wystąpień miejskich radnych tylko w 4 przypadkach nie byli to radni PiS.

Fundacja Wolności wysłała do dyrektora Montusiewicza apel o częstsze pokazywanie opozycji.

– Zwiększenie różnorodności opcji politycznych w programie TVP 3 Lublin przyczyni się do większej dbałości o dobre imię telewizji publicznej, będzie sprzyjać swobodnemu kształtowaniu się poglądów obywateli oraz umożliwi im uczestniczenie w życiu publicznym poprzez prezentowanie zróżnicowanych poglądów i stanowisk oraz wykonywanie prawa do kontroli i krytyki społecznej – przekonywali autorzy listu.

Odpowiedzi nie ma do dziś, ale od czasu ujawnienia raportu dziennikarze lubelskiej telewizji mają ponoć nieformalny zakaz nagrywania Krzysztofa Jakubowskiego, prezesa Fundacji Wolności.

Żuk zamiast PSL

Poprzednio głównym celem ataków TVP Lublin było Polskie Stronnictwo Ludowe. Właśnie z tą partią rywalizowało PiS w Lubelskiem. Doszło nawet do tego, że w 2018 r. TVP3 Lublin odmówiła emisji spotu Urzędu Marszałkowskiego, chociaż wcześniej był zakontraktowany. W tym spocie politycy PSL odpowiadali na zarzuty ministra z rządu PiS, jakoby Lubelskie źle wykorzystywało fundusze unijne.

PSL nie jest już na celowniku, bo staje się coraz mniej znaczącą siłą w regionie, co udowadniają kolejne wybory. Dlatego od jakiegoś czasu celem jest Platforma Obywatelska, a zwłaszcza przewodniczący regionalnym strukturom tej partii prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

– Żuk jest kojarzony z sukcesem miasta, a Ryszard Montusiewicz nie zachowuje się jak dziennikarz, tylko jak funkcjonariusz partyjny – ocenia Michał Kabaciński, były poseł Ruchu Palikota, dziś zajmujący się marketingiem politycznym. – Nie jest tajemnicą, że na Żuka głosowali też ludzie, którzy popierają PiS. Dlatego TVP chce go oblepić błotem, zohydzić. Sprawić, by część elektoratu już go nie wybierała. Nie jest też tajemnicą, że w PiS nie ma chętnych, żeby za kilka lat walczyć o prezydenturę Lublina, a nie jest powiedziane, że Krzysztof Żuk nie wystartuje ponownie. Polityków PiS można zachęcić do startu tym, że będzie ich wspierała telewizja i będą konkurowali z prezydentem, który od dawna jest przez nią osłabiany.

– Do wyborów są jeszcze trzy lata – mówi obecny prezydent, który może jeszcze się starać o kolejną kadencję. – Taką decyzję podejmuje się niemalże w ostatniej chwili. Trzy lata to naprawdę dużo w życiu miasta i państwa. Decyzję podejmę w stosownym momencie.

Telewizja milczy

Z Ryszardem Montusiewiczem, dyrektorem TVP 3 Lublin, nie udało nam się porozmawiać. Na prośbę o komentarz nie zareagował też Tomasz Zalewa. Również Centrum Prasowe TVP nie odpowiedziało na nasze pytania.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wPiSdu / 23 sierpnia 2020 r. o 08:52
+55
Może w końcu ludzie z Lublina spostrzegą że ten łysol jest ze Świdnika... Czy coś muszę dodawać?
 Z drugiej strony ciemnemu ludowi,głosowanie na Kanthaka w wyborach parlamentarnych nie przeszkadzało.
Avatar
OPUSDEI / 23 sierpnia 2020 r. o 01:39
+47
Tu nie ma żadnego wybielania idioto(ewentualnie człowieku udający idiotę). To jest raczej smutny acz prawdziwy obraz telewizji publicznej po przeprowadzeniu w niej szeregu tzw. "dobrych" zmian. Kłamliwa i ogłupiająca propaganda 24 godziny na dobę - Goebbels w najlepszym wydaniu. Tematy zamawiane przez polityków PiS i przyznają to ci którzy sami te zlecenie potulnie przyjmują. Czy to jeszcze Polska czy już Białoruś?
 Przy zmianie władzy, tym razem w TVP wielu ludziom nie ujdzie na sucho. Za bardzo zagalopowali się w byciu łupem politycznym. Gdybym to był na miejscu prezesa, to wprowadziłbym lean management, i rozmontował TVP, szczerze, połowę bym zwolnił, a resztę, hmmm, przynajmniej w 30% outsourcował. Skończy się rumakowanie, gdy ustąpi włądza konserwatywna, to nie będzie miejsca dla TVP w obecnym kształcie. Będzie seria gruntownych inicjatyw oraz restrukturyzacji. Duże cięcia kadrowe. I wszystko zostanie wytłumaczone, tym aby ponownie służalcze upartyjnienie (lub kacykostwo) tam nie wróciło.
 Przy zmianie władzy, tym razem w TVP wielu ludziom nie ujdzie na sucho. Za bardzo zagalopowali się w byciu łupem politycznym. Gdybym to był na miejscu prezesa, to wprowadziłbym lean management, i rozmontował TVP, szczerze, połowę bym zwolnił, a resztę, hmmm, przynajmniej w 30% outsourcował. Skończy się rumakowanie, gdy ustąpi włądza konserwatywna, to nie będzie miejsca dla TVP w obecnym kształcie. Będzie seria gruntownych inicjatyw oraz restrukturyzacji. Duże cięcia kadrowe. I wszystko zostanie wytłumaczone, tym aby ponownie... rozwiń
Avatar
Lublin_ / 22 sierpnia 2020 r. o 22:54
+39
Tu nie ma żadnego wybielania idioto(ewentualnie człowieku udający idiotę). To jest raczej smutny acz prawdziwy obraz telewizji publicznej po przeprowadzeniu w niej szeregu tzw. "dobrych" zmian. Kłamliwa i ogłupiająca propaganda 24 godziny na dobę - Goebbels w najlepszym wydaniu. Tematy zamawiane przez polityków PiS i przyznają to ci którzy sami te zlecenie potulnie przyjmują. Czy to jeszcze Polska czy już Białoruś?
Avatar
OPUSDEI / 22 sierpnia 2020 r. o 23:37
+38
Zapiszę sobie w zakładkach ten artykuł, Panowie Smaga i Skomra spisaliście się na medal, jest to spójna synteza i precyzyjna analiza, ponieważ są tu zebrane opinie, które krążą wśród zwykłych ludzi, mieszkańców, którzy znają rozkład sił w regionie. Patrząc na sprawę bardziej merytorycznie, Pan Zalewa trochę zagalopował się, ale tak to jest kiedy na głowie ma tak bycie wydawcą jak i dziennikarzem terenowym, w TVP mogliby popracować nad bardziej rozsądnym podziałem ról i zadań wśród pracowników, a przy okazji zatrudnić obsługę techniczną na etat, a nie od śmieciówki do śmieciówki, bo takie są realia w TVP3. W przypadku magistratu i Pana Żuka, zawsze mu zarzucam nadmierną technokratyczność, i procesualne podejście, a mógłby być bardziej uspołeczniony, a niestety jest jednak twardym realistą. CO jednak zasługuje na zauważenie, to fakt, że skoro jego ekipa samym remontem i umeblowaniem dawnego Parku Dzieci z Pahiatua (dzisiaj Skweru Kaczyńskiego) byłą w stanie spowodować, ze ciągnie tam młodzież o każdej porze dnia i nocy, to to jest bardzo dobry prognostyk dla Lublina, bo przy szerszej rewitalizacji, oraz budowie wyższych biurowców w mieście, to właśnie do Lublina będą ściągać nowi mieszkańcy, młode rodziny powracające z imigracji, czy też specjaliści w oczekiwaniu na karty pobytu. W latach 90-tych nikt nie myślał, że Wrocław rozwinie się i będzie jak magnes przyciągać, to wszystko było na włosku i wymagało silnego impulsu, dzisiaj Wrocław to planeta o własnej grawitacji. Lublin robi to samo, tylko z pewnym poślizgiem czasowym, i nie zdziwię się gdy całe miasto zacznie wykazywać grawitację niczym ten Park Dzieci z Pahiatua. To czy tu chce się żyć, już nie zależy od lokalnych firm, tylko od szybkości światłowodu, otwartego społeczeństwa, i czystego środowiska. Ale, żeby to zadziałało to potrzebne są jeszcze inwestycje-landmarki, w poprzednich perspektywach Pan Żuk pewne zrealizował, Pan Sosnowski również. W najbliższej perspektywie szykuje się ponownie budowa landmarków po stronie Magistratu, ale czy Urząd Marszałkowski dotrzyma tempa i rozmachu porównywalnego z tym z czasów PSLu? Raczej się na to nie zanosi, póki co PiS kładzie gdzieniegdzie asfalt, gdzieniegdzie żużel.... o rzeczach WIELKICH oni nie myślą.
Zapiszę sobie w zakładkach ten artykuł, Panowie Smaga i Skomra spisaliście się na medal, jest to spójna synteza i precyzyjna analiza, ponieważ są tu zebrane opinie, które krążą wśród zwykłych ludzi, mieszkańców, którzy znają rozkład sił w regionie. Patrząc na sprawę bardziej merytorycznie, Pan Zalewa trochę zagalopował się, ale tak to jest kiedy na głowie ma tak bycie wydawcą jak i dziennikarzem terenowym, w TVP mogliby popracować nad bardziej rozsądnym podziałem ról i zadań wśród pracowników, a przy okazji zatrudnić obsługę techniczną na et... rozwiń
Avatar
Lublin_ / 22 sierpnia 2020 r. o 23:45
+31
Piszesz o hejcie i nazywasz mnie idiotą... bardzo ciekawe
 Nic o żadnym hejcie nie było w moim poprzednim wpisie. I nie nazwałem cię idiotą tylko idiotą lub człowiekiem który takowego udaje, a to co innego. I tak, podtrzymuję to co wcześniej napisałem. Ps. Tylko fanatyczny PiSowiec może spuentować powyższy artykuł w tak trywialny sposób w jaki ty to zrobiłeś.
Avatar
Motorlublin / 23 sierpnia 2020 r. o 09:51
+27
Prezydent Żuk był w 1 kadencji jak ktoś z innego świata. Pokazał że się da. Zresztą Lublin wstał z kolan gdy zaczął walczyć o stolicę kultury którą przegrał politycznie i S17. Ludzie mieli dość prowincjonalności. Dobrze gdyby pojawił się ktoś nowy młodszy z doświadczeniem energią pomysłami. Tylko że takiego nie ma. A nawet najlepsi z czasem się zużywają. Niezależnie od opcji
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 sierpnia 2020 r. o 17:33
+12
Bolesław Prus w jednej z „Kronik” z 1889 r. pisał: „Wszystko wolno krytykować, nawet pewniki matematyczne, ze wszystkiego można żartować, tylko kwestię zydowską głaskać z włosem i to jeszcze bardzo delikatną ręką w bardzo aksamitnej rękawiczce”.
Avatar
po_co_komu_login / 23 sierpnia 2020 r. o 11:43
+12
Może w końcu ludzie z Lublina spostrzegą że ten łysol jest ze Świdnika... Czy coś muszę dodawać?
 Z całym szacunkiem, ale prezydent Żuk ma większe pojęcie o Lublinie niż cały lokalny PiS razem wzięty. Żeby się o tym przekonać, wystarczy od czasu do czasu włączyć sobie obrady rady miasta.
Avatar
maadziara / 24 sierpnia 2020 r. o 19:06
+9
Biedny Pan Tomasz kazał Mu naczelny zrobić reportaż i zrobić wszystko, żeby był bałagan na placu Kaczyńskiego to zrobił bałagan, góra kazała to musiał ponieważ by Go wywalił tylko pech chciał, ze kamera nagrała a pan naczelny co zrobił wylał ponieważ trzeba znaleźć kozła ofiarnego. No cóż teraz tak właśnie wygląda pisorska telewizja. Uważam że to nie Pan Tomasz Zalewa powinien wylecieć tylko cały zarząd TVP 3 oddział Lublin i cała góra w Warszawie z Panem Kurskim na czele
Avatar
maria-antonina / 23 sierpnia 2020 r. o 11:06
+3
Bolesław Prus w jednej z „Kronik” z 1889 r. pisał: „Wszystko wolno krytykować, nawet pewniki matematyczne, ze wszystkiego można żartować, tylko kwestię zydowską głaskać z włosem i to jeszcze bardzo delikatną ręką w bardzo aksamitnej rękawiczce”.
 A ja się  zapytowuję czy ten wpis dotyczy Izaaka  Mordasiewicza ;-) ???
Avatar
maadziara / 24 sierpnia 2020 r. o 19:06
+9
Biedny Pan Tomasz kazał Mu naczelny zrobić reportaż i zrobić wszystko, żeby był bałagan na placu Kaczyńskiego to zrobił bałagan, góra kazała to musiał ponieważ by Go wywalił tylko pech chciał, ze kamera nagrała a pan naczelny co zrobił wylał ponieważ trzeba znaleźć kozła ofiarnego. No cóż teraz tak właśnie wygląda pisorska telewizja. Uważam że to nie Pan Tomasz Zalewa powinien wylecieć tylko cały zarząd TVP 3 oddział Lublin i cała góra w Warszawie z Panem Kurskim na czele
Avatar
TECZOWY_ZSL / 23 sierpnia 2020 r. o 17:33
+12
Bolesław Prus w jednej z „Kronik” z 1889 r. pisał: „Wszystko wolno krytykować, nawet pewniki matematyczne, ze wszystkiego można żartować, tylko kwestię zydowską głaskać z włosem i to jeszcze bardzo delikatną ręką w bardzo aksamitnej rękawiczce”.
Avatar
po_co_komu_login / 23 sierpnia 2020 r. o 11:43
+12
Może w końcu ludzie z Lublina spostrzegą że ten łysol jest ze Świdnika... Czy coś muszę dodawać?
 Z całym szacunkiem, ale prezydent Żuk ma większe pojęcie o Lublinie niż cały lokalny PiS razem wzięty. Żeby się o tym przekonać, wystarczy od czasu do czasu włączyć sobie obrady rady miasta.
Avatar
maria-antonina / 23 sierpnia 2020 r. o 11:06
+3
Bolesław Prus w jednej z „Kronik” z 1889 r. pisał: „Wszystko wolno krytykować, nawet pewniki matematyczne, ze wszystkiego można żartować, tylko kwestię zydowską głaskać z włosem i to jeszcze bardzo delikatną ręką w bardzo aksamitnej rękawiczce”.
 A ja się  zapytowuję czy ten wpis dotyczy Izaaka  Mordasiewicza ;-) ???
Avatar
Motorlublin / 23 sierpnia 2020 r. o 09:51
+27
Prezydent Żuk był w 1 kadencji jak ktoś z innego świata. Pokazał że się da. Zresztą Lublin wstał z kolan gdy zaczął walczyć o stolicę kultury którą przegrał politycznie i S17. Ludzie mieli dość prowincjonalności. Dobrze gdyby pojawił się ktoś nowy młodszy z doświadczeniem energią pomysłami. Tylko że takiego nie ma. A nawet najlepsi z czasem się zużywają. Niezależnie od opcji
Avatar
wPiSdu / 23 sierpnia 2020 r. o 08:52
+55
Może w końcu ludzie z Lublina spostrzegą że ten łysol jest ze Świdnika... Czy coś muszę dodawać?
 Z drugiej strony ciemnemu ludowi,głosowanie na Kanthaka w wyborach parlamentarnych nie przeszkadzało.
Avatar
OPUSDEI / 23 sierpnia 2020 r. o 01:39
+47
Tu nie ma żadnego wybielania idioto(ewentualnie człowieku udający idiotę). To jest raczej smutny acz prawdziwy obraz telewizji publicznej po przeprowadzeniu w niej szeregu tzw. "dobrych" zmian. Kłamliwa i ogłupiająca propaganda 24 godziny na dobę - Goebbels w najlepszym wydaniu. Tematy zamawiane przez polityków PiS i przyznają to ci którzy sami te zlecenie potulnie przyjmują. Czy to jeszcze Polska czy już Białoruś?
 Przy zmianie władzy, tym razem w TVP wielu ludziom nie ujdzie na sucho. Za bardzo zagalopowali się w byciu łupem politycznym. Gdybym to był na miejscu prezesa, to wprowadziłbym lean management, i rozmontował TVP, szczerze, połowę bym zwolnił, a resztę, hmmm, przynajmniej w 30% outsourcował. Skończy się rumakowanie, gdy ustąpi włądza konserwatywna, to nie będzie miejsca dla TVP w obecnym kształcie. Będzie seria gruntownych inicjatyw oraz restrukturyzacji. Duże cięcia kadrowe. I wszystko zostanie wytłumaczone, tym aby ponownie służalcze upartyjnienie (lub kacykostwo) tam nie wróciło.
 Przy zmianie władzy, tym razem w TVP wielu ludziom nie ujdzie na sucho. Za bardzo zagalopowali się w byciu łupem politycznym. Gdybym to był na miejscu prezesa, to wprowadziłbym lean management, i rozmontował TVP, szczerze, połowę bym zwolnił, a resztę, hmmm, przynajmniej w 30% outsourcował. Skończy się rumakowanie, gdy ustąpi włądza konserwatywna, to nie będzie miejsca dla TVP w obecnym kształcie. Będzie seria gruntownych inicjatyw oraz restrukturyzacji. Duże cięcia kadrowe. I wszystko zostanie wytłumaczone, tym aby ponownie... rozwiń
Avatar
Lublin_ / 22 sierpnia 2020 r. o 23:45
+31
Piszesz o hejcie i nazywasz mnie idiotą... bardzo ciekawe
 Nic o żadnym hejcie nie było w moim poprzednim wpisie. I nie nazwałem cię idiotą tylko idiotą lub człowiekiem który takowego udaje, a to co innego. I tak, podtrzymuję to co wcześniej napisałem. Ps. Tylko fanatyczny PiSowiec może spuentować powyższy artykuł w tak trywialny sposób w jaki ty to zrobiłeś.
Avatar
OPUSDEI / 22 sierpnia 2020 r. o 23:37
+38
Zapiszę sobie w zakładkach ten artykuł, Panowie Smaga i Skomra spisaliście się na medal, jest to spójna synteza i precyzyjna analiza, ponieważ są tu zebrane opinie, które krążą wśród zwykłych ludzi, mieszkańców, którzy znają rozkład sił w regionie. Patrząc na sprawę bardziej merytorycznie, Pan Zalewa trochę zagalopował się, ale tak to jest kiedy na głowie ma tak bycie wydawcą jak i dziennikarzem terenowym, w TVP mogliby popracować nad bardziej rozsądnym podziałem ról i zadań wśród pracowników, a przy okazji zatrudnić obsługę techniczną na etat, a nie od śmieciówki do śmieciówki, bo takie są realia w TVP3. W przypadku magistratu i Pana Żuka, zawsze mu zarzucam nadmierną technokratyczność, i procesualne podejście, a mógłby być bardziej uspołeczniony, a niestety jest jednak twardym realistą. CO jednak zasługuje na zauważenie, to fakt, że skoro jego ekipa samym remontem i umeblowaniem dawnego Parku Dzieci z Pahiatua (dzisiaj Skweru Kaczyńskiego) byłą w stanie spowodować, ze ciągnie tam młodzież o każdej porze dnia i nocy, to to jest bardzo dobry prognostyk dla Lublina, bo przy szerszej rewitalizacji, oraz budowie wyższych biurowców w mieście, to właśnie do Lublina będą ściągać nowi mieszkańcy, młode rodziny powracające z imigracji, czy też specjaliści w oczekiwaniu na karty pobytu. W latach 90-tych nikt nie myślał, że Wrocław rozwinie się i będzie jak magnes przyciągać, to wszystko było na włosku i wymagało silnego impulsu, dzisiaj Wrocław to planeta o własnej grawitacji. Lublin robi to samo, tylko z pewnym poślizgiem czasowym, i nie zdziwię się gdy całe miasto zacznie wykazywać grawitację niczym ten Park Dzieci z Pahiatua. To czy tu chce się żyć, już nie zależy od lokalnych firm, tylko od szybkości światłowodu, otwartego społeczeństwa, i czystego środowiska. Ale, żeby to zadziałało to potrzebne są jeszcze inwestycje-landmarki, w poprzednich perspektywach Pan Żuk pewne zrealizował, Pan Sosnowski również. W najbliższej perspektywie szykuje się ponownie budowa landmarków po stronie Magistratu, ale czy Urząd Marszałkowski dotrzyma tempa i rozmachu porównywalnego z tym z czasów PSLu? Raczej się na to nie zanosi, póki co PiS kładzie gdzieniegdzie asfalt, gdzieniegdzie żużel.... o rzeczach WIELKICH oni nie myślą.
Zapiszę sobie w zakładkach ten artykuł, Panowie Smaga i Skomra spisaliście się na medal, jest to spójna synteza i precyzyjna analiza, ponieważ są tu zebrane opinie, które krążą wśród zwykłych ludzi, mieszkańców, którzy znają rozkład sił w regionie. Patrząc na sprawę bardziej merytorycznie, Pan Zalewa trochę zagalopował się, ale tak to jest kiedy na głowie ma tak bycie wydawcą jak i dziennikarzem terenowym, w TVP mogliby popracować nad bardziej rozsądnym podziałem ról i zadań wśród pracowników, a przy okazji zatrudnić obsługę techniczną na et... rozwiń
Avatar
Simplex / 22 sierpnia 2020 r. o 23:07
-74
Może w końcu ludzie z Lublina spostrzegą że ten łysol jest ze Świdnika... Czy coś muszę dodawać?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Lublina

Zmiany w organizacji ruchu w centrum Lublina

Zamknięte dla ruchu będzie od najbliższej soboty skrzyżowanie ul. Lipowej z Okopową. Wjeżdżać będą tu mogły wyłącznie autobusy i trolejbusy

ZA „Puławy" o swojej  elektrociepłowni: „Blok będzie spełniał wszystkie wymagania środowiskowe”

ZA „Puławy" o swojej elektrociepłowni: „Blok będzie spełniał wszystkie wymagania środowiskowe”

Zarząd Zakładów Azotowych zapewnia, że budowa wartej ogromne pieniądze elektrociepłowni idą zgodnie z planem. Ma być na węgiel.

MKS Perła Lublin zmierzy się w sobotę z Piotrcovią

MKS Perła Lublin zmierzy się w sobotę z Piotrcovią

W sobotę o godz. 19 MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

Carnaval ruszył w miasto i będzie się działo [program]
galeria

Carnaval ruszył w miasto i będzie się działo [program]

Do niedzieli potrwa Carnaval Sztukmistrzów, który z powodu epidemii mocno różni się w tym roku od wcześniejszych edycji. Nie ma ulicznych występów, a spektakle są płatne. W programie są także bezpłatne wydarzenia, na które brak już wejściówek, ale jeśli ktoś nie przyjdzie, będzie można przechwycić jego miejsce.

Lubelscy posłowie PiS nie poparli „Piątki dla zwierząt”, to zostali zawieszeni

Lubelscy posłowie PiS nie poparli „Piątki dla zwierząt”, to zostali zawieszeni

Lubelscy posłowie: Teresa Hałas, Krzysztof Szulowski i Sławomir Zawiślak zostali zawieszeni w prawach członków Prawa i Sprawiedliwości. To efekt piątkowego glosowania nad projektem zmian w ustawie o ochronie zwierząt.

Marszałek województwa lubelskiego też nie chce produkcji futer

Marszałek województwa lubelskiego też nie chce produkcji futer

Jarosław Stawiarski włączył się w internetową akcję #StopFurChallenge. – Zwierzęta w Polsce wymagają pomocy – mówi marszałek województwa.

Derbowa sobota w III lidze. Avia – Chełmianka i Podlasie – Hetman

Derbowa sobota w III lidze. Avia – Chełmianka i Podlasie – Hetman

W sobotę kibiców z województwa lubelskiego czekają jeszcze dwa spotkania derbowe – w Świdniku i Białej Podlaskiej. Ciekawie będzie zwłaszcza w starciu Avii z Chełmianką (sobota, godz. 16).

Koronawirus w dużej lubelskiej szkole. Zamknięte także przedszkole

Koronawirus w dużej lubelskiej szkole. Zamknięte także przedszkole

Kolejne placówki oświatowe informują o przypadkach zakażenia koronawirusem. W trybie hybrydowym działa już 19 z nich, a dwie przeszły całkowicie na pracę zdalną.

Koronawirus. Wojewoda o jesiennej ofensywie [na żywo]

Koronawirus. Wojewoda o jesiennej ofensywie [na żywo]

Wojewoda lubelski przedstawia raport z realizacji jesiennej strategii walki z koronawirusem. Jej założenia tłumaczy właśnie na konferencji prasowej.

Lubelskie. W środku nocy jechała lewą stroną, a tłumaczyła się, że od lat mieszka w Anglii
wideo
film

Lubelskie. W środku nocy jechała lewą stroną, a tłumaczyła się, że od lat mieszka w Anglii

Policjanci z łukowskiej patrolówki zauważyli jadące lewym pasem jezdni auto. Kobieta za kierownicą tłumaczyła, że się pomyliła, bo od lat mieszka w Anglii.

Wisła Puławy gra ze Stalą Kraśnik. Góra trzy tygodnie bez kapitana

Wisła Puławy gra ze Stalą Kraśnik. Góra trzy tygodnie bez kapitana

Jednak skończyło się tylko na strachu. Kapitan Wisły Puławy Mateusz Pielach za dwa-trzy tygodnie będzie mógł już wrócić do normalnych treningów.

Górki czechowskie: sąd poczeka na sąd
galeria

Górki czechowskie: sąd poczeka na sąd

Nieprędko będzie rozpatrzona sprawa mieszkanki Lublina, która zaskarżyła uchwałę Rady Miasta wyznaczającą na górkach tereny pod budowę bloków. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zawiesił postępowanie w jej sprawie do czasu rozstrzygnięcia innego sporu o przyszłość tego samego terenu.

Program TV 18-20 września 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
18 września 2020, 20:00

Program TV 18-20 września 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej można zobaczyć wiele zróżnicowanych produkcji. Będą widowiska fantasy ("Wonder Woman"), komedie romantyczne ("Bridget Jones 3"), kino sensacyjne ("Sicario") i klasyki ("Wściekły byk"). Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Co się stało ze studnią przy Bramie Krakowskiej w Lublinie?
galeria

Co się stało ze studnią przy Bramie Krakowskiej w Lublinie?

Przez cały weekend w okolicy Bramy Krakowskiej w Lublinie trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. To cykl wydarzeń promujących rowery i komunikację miejską. Z tej okazji pojawiły się kolorowe włóczkowe elementy w przestrzeni miejskiej

Azoty Puławy grają w Opolu z Gwardią

Azoty Puławy grają w Opolu z Gwardią

Dzisiaj Azoty Puławy zagrają trzeci mecz o ligowe punkty. Spotkanie w Opolu z Gwardią rozpocznie się o godzinie 20:45 i pokaże go TVP Sport.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.