Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

31 sierpnia 2017 r.
9:25

Jeden potrącił 62-latka, drugi go przejechał. Tragiczny wypadek w Zofiówce

Autor: Zdjęcie autora łm
0 13 A A

62-letni mężczyzna zginął w wypadku w miejscowości Zofiówka na drodze krajowej nr 82

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do wypadku doszło w środę wieczorem. Policja dostała zgłoszenie po godzinie 21. Według wstępnych ustaleń, jadący hondą accord od strony Lublina w kierunku Łęcznej 53-latek z Lublina, uderzył w pieszego, który przechodził przez jezdnię.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu z drogą podporządkowaną, miejsce wypadku nie było oświetlone, a pieszy nie miał na sobie odblasków.

Po zderzeniu pieszy upadł jezdnię. Leżącego pieszego zdążył ominąć kolejny jadący w stronę Łęcznej samochód. Trzeci pojazd, volkswagen passat kierowany przez 70-latka z Lublina, przejechał leżącego mężczyznę.

62–letni mieszkaniec gm. Łęczna zginął na miejscu. Kierowcy byli trzeźwi.

 

Quiz: Czego nauczy nowa podstawówka

Czego nauczy nowa podstawówka

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 15:53
0
Brak odblasków i oto rezultat. Po to wprowadzono nakaz ich noszenia poza terenem zabudowanym, by nie dochodziło do takich tragicznych zdarzeń. A ty kierowco masz je w bagażniku? Ciekawe, czy pieszy otrzymał mandat 500 zlotowy? Oczywiscie kierowcy w takiej sytuacji mogą ubiegać się o odszkodowanie. Tak samo jak dziecko obrysuje rowerkiem komuś np. PORSCHE. Ciekawe, ilu troskliwych rodziców o tym pomyślało. Koszt OC personalnego to nie majątek. Ale w razie pogrzebu, nie dojdzie koszt pokrycia naprawy auta, czy aut jak w tym przypadku.
Avatar
Henio / 1 września 2017 o 11:21
0
A kto ci każe jechać 90 km/h? Jeździj z taką prędkością, z jakiej będziesz mógł wyhamować lub ominąć przedzkodę, która pojawi się w zasięgu świateł.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 22:04
0
Sam mało kiedyś nie zabiłem dwóch osób ktore szły w nocy ulicą, na ciemno ubrane (gdyby miały odblaski lub kamizelkę zauważyłbym je z kilometra a nie z 20m). jedziesz 90km/h i nie wyhamujesz wtedy cud sprawił, że minąłem tych ludzi. ciezko oceniac czyja wina. z jednej strony trzeba zachować szczególną ostrożność w obrębie skrzyżowań itp z drugiej taki nieoświetlony pieszy pojawia się w światłach w ostatniej chwili.
Avatar
Henio / 31 sierpnia 2017 o 17:08
0
Trzeba było uważać, no i oczywiście nie jechać na zderzaku. Byłby czas na reakcję.
Avatar
StopIdiotomNaDrodze / 31 sierpnia 2017 o 15:28
0
undefined napisał:
StopIdiotomNaDrodze To w którym aucie jechałeś, że masz takie doskonałe rozeznanie sytuacji? Sumienie ci nie ciąży?
 Na szczęście w żadnym wystarczy ruszyć deko wyobraźnię ale jak jeździsz tylko rowerem ewentualnie mpk to nie dziwota że nie potrafisz sobie tego wyobrazić
Avatar
and / 31 sierpnia 2017 o 14:23
0
Droga krajowa bez pobocza bez chodników bez oświetlonych skrzyzowań i przejść dla pieszych kiedy w końcu władze wojewódzkie zainteresuja sie beznadziejną trasą Lublin Łęczna jedną z bardziej obciążonych w województwie bo jak widać same ograniczenia, radary, odcinki pomiarowe już nie wystarczą trzeba w końcu coś ZROBIĆ dla poprawienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców czyli poszerzyć zrobić przynajmniej ocinki do wyprzedzania i zrobić pobocza a tego gamonia który zrobił tak głębokie rowy przy ostnim remoncie powinno wsadziś się za kraty bo teraz poszerzenie będzie dużo droższe a może właśnie o to chodziło.
Droga krajowa bez pobocza bez chodników bez oświetlonych skrzyzowań i przejść dla pieszych kiedy w końcu władze wojewódzkie zainteresuja sie beznadziejną trasą Lublin Łęczna jedną z bardziej obciążonych w województwie bo jak widać same ograniczenia, radary, odcinki pomiarowe już nie wystarczą trzeba w końcu coś ZROBIĆ dla poprawienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców czyli poszerzyć zrobić przynajmniej ocinki do wyprzedzania i zrobić pobocza a tego gamonia który zrobił tak głębokie rowy przy ostnim remoncie powinno wsadziś się za kraty bo ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 13:51
0
StopIdiotomNaDrodze To w którym aucie jechałeś, że masz takie doskonałe rozeznanie sytuacji? Sumienie ci nie ciąży?
Avatar
Twój psychiatra / 31 sierpnia 2017 o 13:12
0
StopIdiotomNaDrodze napisał:
undefined napisał:
Boże, co za tragiczna śmierć! Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Apel do kierowców - jedźcie ostrożniej! I pytanie - skoro jeden samochód go OMINĄŁ, czy to oznacza, że kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanemu pomocy? Przecież to jak współudział w zabójstwie!
Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał za nim jechał primo na krótkich by nie oślepić samochodu przed nim więc widoczność mniejsza a secundo że widział tylko odległość od poprzedzającego go samochodu czyli nie wiem 10-15 m ? zależy jak się go trzymał i skoro pierwszy widzi przeszkodę na drodze bo mu się pojawiła to robi unik (bo ma czas na reakcję) omija ale drugi ma za mało czasu na reakcje i rozjeżdża typa ? Kumasz czy Twoja płytka wyobraźnia nie pozwala Ci na to ??? I to że go ominął to nie znaczy że nie stanłą 50 m dalej i nie wyszedł zobaczyć co się stało.
 Znowu leków nie wzięłaś/wziąłeś...
 Znowu leków nie wzięłaś/wziąłeś... rozwiń
Avatar
StopIdiotomNaDrodze / 31 sierpnia 2017 o 10:42
0
undefined napisał:
Boże, co za tragiczna śmierć! Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Apel do kierowców - jedźcie ostrożniej! I pytanie - skoro jeden samochód go OMINĄŁ, czy to oznacza, że kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanemu pomocy? Przecież to jak współudział w zabójstwie!
 Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał za nim jechał primo na krótkich by nie oślepić samochodu przed nim więc widoczność mniejsza a secundo że widział tylko odległość od poprzedzającego go samochodu czyli nie wiem 10-15 m ? zależy jak się go trzymał i skoro pierwszy widzi przeszkodę na drodze bo mu się pojawiła to robi unik (bo ma czas na reakcję) omija ale drugi ma za mało czasu na reakcje i rozjeżdża typa ? Kumasz czy Twoja płytka wyobraźnia nie pozwala Ci na to ??? I to że go ominął to nie znaczy że nie stanłą 50 m dalej i nie wyszedł zobaczyć co się stało.
 Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:32
0
Odblaski nie chronią przed nieuwagą kierowców.
Avatar
Gość / 8 września 2017 o 15:53
0
Brak odblasków i oto rezultat. Po to wprowadzono nakaz ich noszenia poza terenem zabudowanym, by nie dochodziło do takich tragicznych zdarzeń. A ty kierowco masz je w bagażniku? Ciekawe, czy pieszy otrzymał mandat 500 zlotowy? Oczywiscie kierowcy w takiej sytuacji mogą ubiegać się o odszkodowanie. Tak samo jak dziecko obrysuje rowerkiem komuś np. PORSCHE. Ciekawe, ilu troskliwych rodziców o tym pomyślało. Koszt OC personalnego to nie majątek. Ale w razie pogrzebu, nie dojdzie koszt pokrycia naprawy auta, czy aut jak w tym przypadku.
Avatar
Henio / 1 września 2017 o 11:21
0
A kto ci każe jechać 90 km/h? Jeździj z taką prędkością, z jakiej będziesz mógł wyhamować lub ominąć przedzkodę, która pojawi się w zasięgu świateł.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 22:04
0
Sam mało kiedyś nie zabiłem dwóch osób ktore szły w nocy ulicą, na ciemno ubrane (gdyby miały odblaski lub kamizelkę zauważyłbym je z kilometra a nie z 20m). jedziesz 90km/h i nie wyhamujesz wtedy cud sprawił, że minąłem tych ludzi. ciezko oceniac czyja wina. z jednej strony trzeba zachować szczególną ostrożność w obrębie skrzyżowań itp z drugiej taki nieoświetlony pieszy pojawia się w światłach w ostatniej chwili.
Avatar
Henio / 31 sierpnia 2017 o 17:08
0
Trzeba było uważać, no i oczywiście nie jechać na zderzaku. Byłby czas na reakcję.
Avatar
StopIdiotomNaDrodze / 31 sierpnia 2017 o 15:28
0
undefined napisał:
StopIdiotomNaDrodze To w którym aucie jechałeś, że masz takie doskonałe rozeznanie sytuacji? Sumienie ci nie ciąży?
 Na szczęście w żadnym wystarczy ruszyć deko wyobraźnię ale jak jeździsz tylko rowerem ewentualnie mpk to nie dziwota że nie potrafisz sobie tego wyobrazić
Avatar
and / 31 sierpnia 2017 o 14:23
0
Droga krajowa bez pobocza bez chodników bez oświetlonych skrzyzowań i przejść dla pieszych kiedy w końcu władze wojewódzkie zainteresuja sie beznadziejną trasą Lublin Łęczna jedną z bardziej obciążonych w województwie bo jak widać same ograniczenia, radary, odcinki pomiarowe już nie wystarczą trzeba w końcu coś ZROBIĆ dla poprawienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców czyli poszerzyć zrobić przynajmniej ocinki do wyprzedzania i zrobić pobocza a tego gamonia który zrobił tak głębokie rowy przy ostnim remoncie powinno wsadziś się za kraty bo teraz poszerzenie będzie dużo droższe a może właśnie o to chodziło.
Droga krajowa bez pobocza bez chodników bez oświetlonych skrzyzowań i przejść dla pieszych kiedy w końcu władze wojewódzkie zainteresuja sie beznadziejną trasą Lublin Łęczna jedną z bardziej obciążonych w województwie bo jak widać same ograniczenia, radary, odcinki pomiarowe już nie wystarczą trzeba w końcu coś ZROBIĆ dla poprawienia bezpieczeństwa pieszych i kierowców czyli poszerzyć zrobić przynajmniej ocinki do wyprzedzania i zrobić pobocza a tego gamonia który zrobił tak głębokie rowy przy ostnim remoncie powinno wsadziś się za kraty bo ... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 13:51
0
StopIdiotomNaDrodze To w którym aucie jechałeś, że masz takie doskonałe rozeznanie sytuacji? Sumienie ci nie ciąży?
Avatar
Twój psychiatra / 31 sierpnia 2017 o 13:12
0
StopIdiotomNaDrodze napisał:
undefined napisał:
Boże, co za tragiczna śmierć! Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Apel do kierowców - jedźcie ostrożniej! I pytanie - skoro jeden samochód go OMINĄŁ, czy to oznacza, że kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanemu pomocy? Przecież to jak współudział w zabójstwie!
Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał za nim jechał primo na krótkich by nie oślepić samochodu przed nim więc widoczność mniejsza a secundo że widział tylko odległość od poprzedzającego go samochodu czyli nie wiem 10-15 m ? zależy jak się go trzymał i skoro pierwszy widzi przeszkodę na drodze bo mu się pojawiła to robi unik (bo ma czas na reakcję) omija ale drugi ma za mało czasu na reakcje i rozjeżdża typa ? Kumasz czy Twoja płytka wyobraźnia nie pozwala Ci na to ??? I to że go ominął to nie znaczy że nie stanłą 50 m dalej i nie wyszedł zobaczyć co się stało.
 Znowu leków nie wzięłaś/wziąłeś...
 Znowu leków nie wzięłaś/wziąłeś... rozwiń
Avatar
StopIdiotomNaDrodze / 31 sierpnia 2017 o 10:42
0
undefined napisał:
Boże, co za tragiczna śmierć! Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego. Apel do kierowców - jedźcie ostrożniej! I pytanie - skoro jeden samochód go OMINĄŁ, czy to oznacza, że kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił poszkodowanemu pomocy? Przecież to jak współudział w zabójstwie!
 Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał za nim jechał primo na krótkich by nie oślepić samochodu przed nim więc widoczność mniejsza a secundo że widział tylko odległość od poprzedzającego go samochodu czyli nie wiem 10-15 m ? zależy jak się go trzymał i skoro pierwszy widzi przeszkodę na drodze bo mu się pojawiła to robi unik (bo ma czas na reakcję) omija ale drugi ma za mało czasu na reakcje i rozjeżdża typa ? Kumasz czy Twoja płytka wyobraźnia nie pozwala Ci na to ??? I to że go ominął to nie znaczy że nie stanłą 50 m dalej i nie wyszedł zobaczyć co się stało.
 Ty taki/taka pusta czy udajesz ?? Mam nadzieje że nieździsz niczym więcej poza rowerem z bocznymi kółkami skąd takie tampaki się biorą. Jak kierowca ma jeździć ostrożnie jak taki dziad przełazi jak chce, łazi jak chce bez odblasków w nocy itd . Ja na miejscu kierowcy bym domagał się odszkodowania od rodziny tego co go rozjechali za zniszczony samochód i szkody psychiczne bo przez takiego bezmyślnego barana co zginał chłop będzie miał zepsute sumienie. I skoro go ominłą jeden samochód to pomyśl tempa dzido że drugi jak jechał... rozwiń
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2017 o 10:32
0
Odblaski nie chronią przed nieuwagą kierowców.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta 0 0

Pomysły na wykorzystanie nowych technologii w życiu miasta przedstawiał we wtorek poseł Jakub Kulesza, kandydat na prezydenta Lublina z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków
film

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków 0 2

Kwartet smyczkowy OFF and BACH przygrywał na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Lubartowie. Największa inwestycja w historii miasta kosztowała ponad 58 mln zł.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu 0

Zależy ci na tym, aby twoja skóra zachowała młodość na dłużej? W takim razie odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało – oprócz niej warto skorzystać z zabiegów mezoterapii, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na czym dokładnie polega mezoterapia i ile musimy za nią zapłacić?

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani 3 0

Zatrzymano dwóch dilerów narkotyków, którzy mają być powiązani ze śmiercią młodych ludzi w Biskupicach. 17-latka i jej chłopak zmarli najprawdopodobniej po przedawkowaniu środków odurzających – ustalili śledczy. Nie wykluczają, że były to dopalacze.

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim 2 6

UMCS ma poważny problem z budową nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii. Do przetargu na roboty budowlane stanęły cztery firmy, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę, którą gotowa jest wydać uczelnia.

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:00

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku zespół Coma świętuje swoje XX-lecie. Z tej okazji formacja wyruszyła w urodzinową trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów
galeria

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów 5 19

Jarosław Sachajko to lider w liczbie wystąpień na posiedzeniach Sejmu (240) i złożonych interpelacji (707). Na przeciwległym biegunie jest Sylwester Tułajew, który na swoim koncie ma zaledwie 5 interpelacji.

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór
galeria

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór 0 2

Wiosną 2019 r. ma się zmienić wygląd dowodu osobistego> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pokazało jego wzór.

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód
galeria

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód 10 1

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 17 między miejscowościami Andrzejówka i Bukowa (pow. biłgorajski).

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie
galeria

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie 4 3

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie.

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted
30 września 2018, 19:00

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 30 września o godz. 19 w Just Crafted (ul. Cicha 2) odbędzie się pokaz krótkich form improwizowanych w wykonaniu Teatru Bezczelny.

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach 13 5

Powstaje wielojęzyczne centrum obsługi klienta Voice Contact Center. Poszukiwani są pracownicy znający języki obce m.in. czeski i węgierski.

Tomasz Wójtowicz: Żeby nie było gorzej
galeria

Tomasz Wójtowicz: Żeby nie było gorzej 0 0

Rozmowa z Tomaszem Wójtowiczem, legendą światowej siatkówki, która świętowała jubileusz 65-lecia

Ratownicy medyczni jednak nie wyjdą na ulice. Co wywalczyli?

Ratownicy medyczni jednak nie wyjdą na ulice. Co wywalczyli? 111 10

Wczorajsze rozmowy ratowników z ministrem zdrowia trwały prawie cztery godziny. Były burzliwe, ale zakończyły się porozumieniem.

"Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara
film

"Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara 0 0

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego - zdecydowała polska komisja oscarowa pod przewodnictwem Jana A. P. Kaczmarka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.