Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

15 maja 2017 r.
6:32

Wpadli z narkotykami na Choinach, sąd wypuścił dwie osoby

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 10 A A

Śledczy nie godzą się z decyzją sądu, który pozwolił zostać na wolności mężczyznom podejrzanym o przestępstwa narkotykowe. Prokuratura zapowiada zażalenie. Jeden z podejrzanych to pracownik kancelarii prawnej z Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ostatni poniedziałek kryminalni weszli do wynajmowanego mieszkania na osiedlu Choiny. Podejrzewali, że mieszkający tam mężczyzna prowadzi nielegalną plantację konopi indyjskich. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, z mieszkania wyszedł młody człowiek.

– Miał ze sobą czarną walizkę. Wydobywał się z niej silny zapach marihuany – relacjonuje Kamil Karbowniczek, z zespołu prasowego lubelskiej policji.

Okazało się, że to 25-latek z Przemyśla. Miał w walizce prawie 2 kilogramy roślin konopi, 150 gramów ciastek z marihuaną i wagę elektroniczną. W jego samochodzie policjanci również znaleźli narkotyki. Zatrzymali 25-latka i wrócili do mieszkania. Było tam jeszcze dwóch mężczyzn: 25-latek z gminy Trzydnik Duży oraz 27-latek z Biłgoraja.

W mieszkaniu znaleziono specjalny namiot do uprawy rośli z profesjonalnym oprzyrządowaniem oraz nawozy. Były tam również niewielkie ilości narkotyków. Zatrzymani mężczyźni nie byli w stanie wyjaśnić, do kogo należy nielegalny towar i sprzęt do produkcji narkotyków.

– Następnego dnia do sprawy został zatrzymany jeszcze jeden lokator tego mieszkania, 26-latek z Przemyśla, który wspólnie z kolegami uprawiał znaczne ilości konopi – dodaje Kamil Karbowniczek.

Cała czwórka trafiła do prokuratury, gdzie postawiono im zarzuty dotyczące uprawy i wytwarzania znacznych ilości narkotyków. Śledczy złożyli wniosek o tymczasowe aresztowanie wszystkich mężczyzn.

Sąd zdecydował, że za kratami powinni zostać tylko dwaj młodzi ekonomiści – 27-letni Tomasz K. z Biłgoraja oraz 25-letni Daniel M. z okolic Trzydnika Dużego. Dwaj pozostali mężczyźni, w tym pracownik kancelarii prawnej z Lublina wyszli na wolność. Zdaniem sądu, wobec Krystiana L. i Macieja P. wystarczy zastosować dozór policji.

– Złożymy w tej sprawie zażalenie – zapowiada Małgorzata Samoń, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin – Północ. – Podejrzanym grozi surowa kara, co może ich skłonić do utrudniania postępowania.

Najpoważniejsze zarzuty, jakie postawiono podejrzanym zagrożone są karą do 15 lat więzienia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 22:12
0
Hmm no tak po komentarzach i używanym słownictwie wypowiada się tu chyba sama elita prawilnych ludzi . Pozywka dla ludzi którzy mają tak beznadziejne życie że żyją komentowaniem i oczernianiem innych skąd wiecie jakie dowody są na poszczególnych ludzi może są zbyt błahe żeby kogoś zamykać po za tym co to są za ilości a no tak dla naszej służby mundurowych ważna jest ilość pseudo gangsterów niż jakość . Zajmijcie się patologią z 500+ znecajaca się nad dziećmi a nie wymyslaniem spisków kto komu sprzedawał i z kim mieszka ciekawe ilu z was się dorobilo swoich mieszkań albo ma laski raczej nikt bo jak byscie mieli to teraz zajmowali byście sie nimi a nie komentowali jakiś reportaż ;)
Hmm no tak po komentarzach i używanym słownictwie wypowiada się tu chyba sama elita prawilnych ludzi . Pozywka dla ludzi którzy mają tak beznadziejne życie że żyją komentowaniem i oczernianiem innych skąd wiecie jakie dowody są na poszczególnych ludzi może są zbyt błahe żeby kogoś zamykać po za tym co to są za ilości a no tak dla naszej służby mundurowych ważna jest ilość pseudo gangsterów niż jakość . Zajmijcie się patologią z 500+ znecajaca się nad dziećmi a nie wymyslaniem spisków kto komu sprzedawał i z kim mieszka ciekawe ilu z was się ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 12:01
0
Czy to normalne, że paru typów przed 30stką po studiach wciąż z sobą mieszka. To nie pierwszy czy drugi rok studiów. W tym wieku to mieszka się już z dziewczyną. Albo samemu.
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 11:58
0
"Elita" z wyższym wykształceniem. Same magistry. Życzę im paru lat pod celą z Sebiksami z Bronowic, co skończyli tylko gimnazjum. Niedzielne syny.
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 09:57
0
Na w/w przykładzie widać,że nadal obowiązuje zasada z czasów PRL-u: inne prawo dla równych oraz inne prawo od równiejszych. Panie Ziobro weź się Pan za to !
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 09:21
0
Pewnie kolesie zaopatrywali również lubelski sąd. Nie odcina się gałęzi na której się siedzi.
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 08:22
0
Kto rozwali tę mafię?! Pracownik kancelarii, pewnie do tego syn "swoich" rodziców więc może być ponad prawem. Podobnie z dziećmi polityków, casus Armina H.!
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 08:17
0
"Skoro jest pewność, że kolo nie będzie mataczył" :D cha cha cha cha. Takiś pewny tego 'kola'? Skoro on jako prawnik jest wykwalifikowany w podpowiadaniu bajerów i matactw swoim mandantom, to w swojej sprawie i we własnej obronie nie zamataczy? :D 'Skąd ona' ty jesteś ćwierciu? Pewnie też z odnośnego półświatka... :D
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 08:09
0
"Miał ze sobą czarną walizkę. Wydobywał się z niej silny zapach marihuany" - za Chiny bym tego 'zapachu' nie poznał, bo nie mam żadnego pojęcia, jak pachnie marihuana.
Avatar
Marek68 / 15 maja 2017 r. o 07:55
0
@"Pracownik kancelarii prawnej i wypuścili.... taaa..... Gdzie my żyjemy? W państwie prawa, czy kolesi? Może jeszcze o tym nie wiesz ale nie tylko "pracowników kancelarii" sądy wypuszczają z aresztu w okresie trwania postępowania przygotowawczego. Skoro jest pewność (a zakładam, że jest), że kolo nie będzie się ukrywał i mataczył, to po jaką cholerę go trzymać w pierdlu? Jeśli trzeba będzie to tam trafi... Pisząc "kolesi" od razu stawiasz każdego sędziego - nawet tego o nieposzlakowanej opinii - między tych, którzy maja coś za pazurami. To nieuczciwe i krzywdzące. Jeśli masz jakieś podejrzenia, dowody... wal na proluraturę, CBŚ, CBA... sratata... gdzie tylko chcesz. Ale nie opluwaj wszystkich. To sie nazywa odpowiedzialnośc zbiorowa.
@"Pracownik kancelarii prawnej i wypuścili.... taaa..... Gdzie my żyjemy? W państwie prawa, czy kolesi? Może jeszcze o tym nie wiesz ale nie tylko "pracowników kancelarii" sądy wypuszczają z aresztu w okresie trwania postępowania przygotowawczego. Skoro jest pewność (a zakładam, że jest), że kolo nie będzie się ukrywał i mataczył, to po jaką cholerę go trzymać w pierdlu? Jeśli trzeba będzie to tam trafi... Pisząc "kolesi" od razu stawiasz każdego sędziego - nawet tego o nieposzlakowanej opinii - między tych, którz... rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 07:34
0
Pracownik kancelarii prawnej i wypuścili.... taaa..... Gdzie my żyjemy? W państwie prawa, czy kolesi?
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 22:12
0
Hmm no tak po komentarzach i używanym słownictwie wypowiada się tu chyba sama elita prawilnych ludzi . Pozywka dla ludzi którzy mają tak beznadziejne życie że żyją komentowaniem i oczernianiem innych skąd wiecie jakie dowody są na poszczególnych ludzi może są zbyt błahe żeby kogoś zamykać po za tym co to są za ilości a no tak dla naszej służby mundurowych ważna jest ilość pseudo gangsterów niż jakość . Zajmijcie się patologią z 500+ znecajaca się nad dziećmi a nie wymyslaniem spisków kto komu sprzedawał i z kim mieszka ciekawe ilu z was się dorobilo swoich mieszkań albo ma laski raczej nikt bo jak byscie mieli to teraz zajmowali byście sie nimi a nie komentowali jakiś reportaż ;)
Hmm no tak po komentarzach i używanym słownictwie wypowiada się tu chyba sama elita prawilnych ludzi . Pozywka dla ludzi którzy mają tak beznadziejne życie że żyją komentowaniem i oczernianiem innych skąd wiecie jakie dowody są na poszczególnych ludzi może są zbyt błahe żeby kogoś zamykać po za tym co to są za ilości a no tak dla naszej służby mundurowych ważna jest ilość pseudo gangsterów niż jakość . Zajmijcie się patologią z 500+ znecajaca się nad dziećmi a nie wymyslaniem spisków kto komu sprzedawał i z kim mieszka ciekawe ilu z was się ... rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 12:01
0
Czy to normalne, że paru typów przed 30stką po studiach wciąż z sobą mieszka. To nie pierwszy czy drugi rok studiów. W tym wieku to mieszka się już z dziewczyną. Albo samemu.
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 11:58
0
"Elita" z wyższym wykształceniem. Same magistry. Życzę im paru lat pod celą z Sebiksami z Bronowic, co skończyli tylko gimnazjum. Niedzielne syny.
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 09:57
0
Na w/w przykładzie widać,że nadal obowiązuje zasada z czasów PRL-u: inne prawo dla równych oraz inne prawo od równiejszych. Panie Ziobro weź się Pan za to !
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 09:21
0
Pewnie kolesie zaopatrywali również lubelski sąd. Nie odcina się gałęzi na której się siedzi.
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 08:22
0
Kto rozwali tę mafię?! Pracownik kancelarii, pewnie do tego syn "swoich" rodziców więc może być ponad prawem. Podobnie z dziećmi polityków, casus Armina H.!
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 08:17
0
"Skoro jest pewność, że kolo nie będzie mataczył" :D cha cha cha cha. Takiś pewny tego 'kola'? Skoro on jako prawnik jest wykwalifikowany w podpowiadaniu bajerów i matactw swoim mandantom, to w swojej sprawie i we własnej obronie nie zamataczy? :D 'Skąd ona' ty jesteś ćwierciu? Pewnie też z odnośnego półświatka... :D
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 08:09
0
"Miał ze sobą czarną walizkę. Wydobywał się z niej silny zapach marihuany" - za Chiny bym tego 'zapachu' nie poznał, bo nie mam żadnego pojęcia, jak pachnie marihuana.
Avatar
Marek68 / 15 maja 2017 r. o 07:55
0
@"Pracownik kancelarii prawnej i wypuścili.... taaa..... Gdzie my żyjemy? W państwie prawa, czy kolesi? Może jeszcze o tym nie wiesz ale nie tylko "pracowników kancelarii" sądy wypuszczają z aresztu w okresie trwania postępowania przygotowawczego. Skoro jest pewność (a zakładam, że jest), że kolo nie będzie się ukrywał i mataczył, to po jaką cholerę go trzymać w pierdlu? Jeśli trzeba będzie to tam trafi... Pisząc "kolesi" od razu stawiasz każdego sędziego - nawet tego o nieposzlakowanej opinii - między tych, którzy maja coś za pazurami. To nieuczciwe i krzywdzące. Jeśli masz jakieś podejrzenia, dowody... wal na proluraturę, CBŚ, CBA... sratata... gdzie tylko chcesz. Ale nie opluwaj wszystkich. To sie nazywa odpowiedzialnośc zbiorowa.
@"Pracownik kancelarii prawnej i wypuścili.... taaa..... Gdzie my żyjemy? W państwie prawa, czy kolesi? Może jeszcze o tym nie wiesz ale nie tylko "pracowników kancelarii" sądy wypuszczają z aresztu w okresie trwania postępowania przygotowawczego. Skoro jest pewność (a zakładam, że jest), że kolo nie będzie się ukrywał i mataczył, to po jaką cholerę go trzymać w pierdlu? Jeśli trzeba będzie to tam trafi... Pisząc "kolesi" od razu stawiasz każdego sędziego - nawet tego o nieposzlakowanej opinii - między tych, którz... rozwiń
Avatar
Gość / 15 maja 2017 r. o 07:34
0
Pracownik kancelarii prawnej i wypuścili.... taaa..... Gdzie my żyjemy? W państwie prawa, czy kolesi?