Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

3 listopada 2020 r.
20:20

Minister Czarnek sprawdza, czy nauczyciele wysyłali uczniów na uliczne protesty

224 24 A A
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek (fot. Piotr Michalski / archiwum)

O to, czy nauczyciele namawiają uczniów do udziału w ulicznych protestach, dopytuje kuratorów oświaty nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uliczne manifestacje po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji trwają od blisko dwóch tygodni. Teraz Ministerstwo Edukacji i Nauki sprawdza, czy uczniów do udziału w protestach nie namawiają nauczyciele.

– Poprosiliśmy kuratorów oświaty o sprawdzenie czy takie sytuacje miały miejsce i jaka była na nie reakcja dyrektorów szkół – przyznaje Anna Ostrowska, rzecznik prasowa MEN. – Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach, to będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem. 

Nie ma naszej zgody na zachęcanie dzieci oraz młodzieży do chuligańskich i wulgarnych zachowań. Nie ma zgody na to, aby uczniowie zachowywali się w taki sposób – stwierdza rzeczniczka MEN.

Ostrowska dementuje, że zbierane są nazwiska uczniów i nauczycieli biorących udział w protestach.

>>> Przemysław Czarnek o protestach kobiet: „Niekiedy mamy do czynienia wręcz z oznakami satanizmu”

– Wiem, że kilka moich nauczycielek i uczniów bierze udział w pikietach. To osoby pełnoletnie i mają prawo do wyrażania swoich poglądów. Gdybym miał informować kogokolwiek o ich zaangażowaniu w jakiekolwiek akcje obywatelskie ostro bym się temu sprzeciwiał – mówi nam dyrektor jednego z ogólniaków. – Ale z tego co zrozumiałem, to ministerstwo dopytuje tylko o sytuację, w której nauczyciele namawiają uczniów do udziału w protestach i o ewentualne problemy z organizacją zajęć z tego powodu.

Prośbę o informacje dotyczące zaangażowania w protesty nauczycieli dostała w poniedziałek także lubelska kurator oświaty. Była też o tym mowa na wtorkowej wideokonferencji kuratorów z ministrem edukacji.

– Informacje, które przekazaliśmy ministerstwu, nie zawierają żadnych nazwisk. Nikt ich też zresztą nie wymagał – mówi Jolanta Misiak, rzecznik prasowa LKO. – Poinformowaliśmy o jednym przypadku, kiedy to dostaliśmy anonimową skargę, że 28 października nie pracowało jedno z przedszkoli w województwie lubelskim. Powodem miał być udział wszystkich nauczycielek w strajku kobiet. Informacja okazała się nieprawdziwa.

Wcześniej nowy minister edukacji zapowiedział konsekwencje wobec uczelni, które w dniu ogólnopolskiego strajku kobiet wprowadziły godziny rektorskie lub dziekańskie.

– Proszę nie zapominać, że ja mam kompetencje do rozdzielania środków inwestycyjnych dla uczelni, środków na badania i na granty – oznajmił Przemysław Czarnek.

Słowa te za oburzające uznało Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

>>> Minister Czarnek chce karać uczelnie. Za zachęcanie do udziału w protestach

Kurator pisze do dyrektorów szkół

– Edukacja ma również służyć temu, aby przygotować ucznia do udziału w życiu społecznym, do zajmowania i odpowiedniego wyrażania swojego stanowiska w danej sprawie, ale bez wzajemnego atakowania się, wulgarnej symboliki i zachowań powszechnie uznawanych za patologiczne – podkreśla w wysłanym w ubiegłym tygodniu liście do dyrektorów Teresa Misiuk, lubelska kurator oświaty. – Jestem przekonana, że jako Nauczyciele i Wychowawcy nie możemy być obojętni wobec takich zachowań uczniów, nie dostrzegać ich i, co gorsza, akceptować czy wręcz wspierać. Są one nie do pogodzenia z modelami wychowawczymi realizowanymi w naszych szkołach oraz obowiązkami wynikającymi choćby z samej Karty Nauczyciela. Ważną rolą nauczyciela i wychowawcy jest inicjowanie dialogu z uczniami, nieuciekanie od poruszania tematów trudnych i aktualnych, jednak nie po to, aby mieć możliwość zaprezentowania poglądów własnych - zajęcia w szkole, czy to stacjonarne, czy zdalne, nie mogą być zatem wykorzystywane do jakiejkolwiek agitacji i manifestowania poglądów nauczycieli czy wspierania stanowiska różnych środowisk w danej sprawie. Naszą podstawową troską, wspólną także z rodzicami, jest dbałość o rozwój i bezpieczeństwo naszych uczniów oraz jak najbardziej efektywne realizowanie zadań, również z wykorzystaniem technik kształcenia na odległość. Rozmawiajmy z uczniami mając na uwadze cele i zadania szkoły.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam_z_Lublina / 3 listopada 2020 r. o 21:43
+45
Czarnek to wstyd dla Lublina , to wstyd dla Polski. Jak mogliśmy takiemu typowi powierzyć edukacje naszych dzieci!
Avatar
PISFAN / 4 listopada 2020 r. o 00:38
+41
Najpierw radzę odszukać swój mózg dopiero później zająć się nauczycielami
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 listopada 2020 r. o 20:23
+35
Towarzyszu, informuję was że lekcje odbywają się zdalnie i można sprawdzić ich przebieg mając trochę inteligencji w komputerze. Jednocześnie informuję was że to jest to coś czego nie macie, a robi się w tym czego nie rozumiecie.
Avatar
METATRON / 4 listopada 2020 r. o 00:14
+34
Przemuś, atakowanie niezależności uczelni jest grzeszne, tak jak atakowanie ludzi LGBT, czy nienawiść do Ukraińców. Może być trudniej do nieba. Ale co poradzić, jak Ty zawsze wiesz lepiej... a może?
Avatar
___K___ / 3 listopada 2020 r. o 20:30
+33
A jak (pseudo)nauczycele, czyli klechy i katecheci, namawiają w szkołach dzieci i młodzież do uczestnictwa w demonstracjach (bo jak inaczej nazwać np. procesje i inne religinne uroczystości?), to nikt nie widzi problemu? Ba - nikt się nie sprzeciwia czarnej sile! Jeśli ktoś na proteście narozrabia, to należy jego ścigać, ale coś takiego, co proponuje minister, jest prewencyjną nagonką na przeciwników politycznych. Oj, pali wam się już przy samych dupskach, PiSiaki, mocno pali...
Avatar
Anika / 3 listopada 2020 r. o 20:32
+30
A to pajac, wstyd dla Lublina.
Avatar
cień / 3 listopada 2020 r. o 22:02
+27
KOT89 to kot Kaczyńskiego swira
Avatar
Adam_z_Lublina / 3 listopada 2020 r. o 20:46
+24
Czarnek sztandarowy aparadczyk bolszewickiej partii PiS. Hejter, homofob, szowinista, obrzydliwie szkslujacy ludzi tylko po to aby wykazać się przed prezesem . Wstyd dla KUL, wstyd dla Lublina, wstyd fla Polski.
Avatar
Adam_z_Lublina / 4 listopada 2020 r. o 09:13
+17
Młodzi wykrzyczeli na ulicach koniec PiSu i nic już się tego nie zmieni... Kaczyński, Czarnek i inni, odejdą w niesławie mając na sumieniu to jak jedynie dla swojej politycznej korzyści oczerniali i obrażali ludzi !
Avatar
oi. / 3 listopada 2020 r. o 21:18
+17
I on się dziwi ze protestach krzyczą: WYP...DALAĆ!!!
Avatar
___K___ / 6 listopada 2020 r. o 15:29
+2
Tak więc dyskusja z tobą, poker, a raczej wymiana postów, mija się z celem. Nie dorastasz mi do pięt.
Avatar
___K___ / 6 listopada 2020 r. o 15:28
+2
Czarnek sztandarowy aparadczyk bolszewickiej partii PiS. Hejter, homofob, szowinista, obrzydliwie  szkslujacy ludzi tylko po to aby wykazać się przed prezesem . Wstyd dla KUL, wstyd dla Lublina, wstyd fla Polski.
Wcale się nie dziwię, że taki matoł na za złe człowiekowi z wyższym od siebie wykształceniem. To właśnie dlatego komuna mordowała inteligencję.
Potwierdzasz poniekąd, że PiS jest kontynuatorem komunistów - też nie toleruje "wykształciuchów".
Chyba nie mówisz o sobie, jako "wykształciuchu"? Człowiek jako tako wykształcony, np. po uczciwie przepracowanej podstawówce, nie musi wyzywać rozmówców, żeby przekazać im swoją recję. A ty bez wyzwisk jesteś (w swoim mniemaniu) intelektualną golizną.
Chłopczyku - właśnie dokonałeś samozaorania. Piszesz do mnie tak cytując jednocześnie własny wpis, w którym stoi jak wół: "Wcale się nie dziwię, że taki matoł na za złe człowiekowi z wyższym od siebie wykształceniem", a w postach kierowanych do mnie nader często wyzywasz mnie od jełopów. To co, czas wreszcie wyjść z przedszkola i udać się do owej podstawówki? Dziękuję za uwagę :-)
Chłopczyku - właśnie dokonałeś samozaorania. Piszesz do mnie tak cytując jednocześnie własny wpis, w którym stoi jak wół: "Wcale się nie dziwię, że taki matoł na za złe człowiekowi z wyższym od siebie wykształceniem", a w postach kierowanych do mnie nader często wyzywasz mnie od jełopów. To co, czas wreszcie wyjść z przedszkola i udać się do owej podstawówki? Dziękuję za uwagę :-) rozwiń
Avatar
poker / 6 listopada 2020 r. o 14:33
-1
Czarnek sztandarowy aparadczyk bolszewickiej partii PiS. Hejter, homofob, szowinista, obrzydliwie  szkslujacy ludzi tylko po to aby wykazać się przed prezesem . Wstyd dla KUL, wstyd dla Lublina, wstyd fla Polski.
Wcale się nie dziwię, że taki matoł na za złe człowiekowi z wyższym od siebie wykształceniem. To właśnie dlatego komuna mordowała inteligencję.
Potwierdzasz poniekąd, że PiS jest kontynuatorem komunistów - też nie toleruje "wykształciuchów".
 Chyba nie mówisz o sobie, jako "wykształciuchu"? Człowiek jako tako wykształcony, np. po uczciwie przepracowanej podstawówce, nie musi wyzywać rozmówców, żeby przekazać im swoją recję. A ty bez wyzwisk jesteś (w swoim mniemaniu) intelektualną golizną.
 Chyba nie mówisz o sobie, jako "wykształciuchu"? Człowiek jako tako wykształcony, np. po uczciwie przepracowanej podstawówce, nie musi wyzywać rozmówców, żeby przekazać im swoją recję. A ty bez wyzwisk jesteś (w swoim mniemaniu) intelektualną golizną. rozwiń
Avatar
___K___ / 5 listopada 2020 r. o 07:45
+3
Czarnek sztandarowy aparadczyk bolszewickiej partii PiS. Hejter, homofob, szowinista, obrzydliwie  szkslujacy ludzi tylko po to aby wykazać się przed prezesem . Wstyd dla KUL, wstyd dla Lublina, wstyd fla Polski.
Wcale się nie dziwię, że taki matoł na za złe człowiekowi z wyższym od siebie wykształceniem. To właśnie dlatego komuna mordowała inteligencję.
Potwierdzasz poniekąd, że PiS jest kontynuatorem komunistów - też nie toleruje "wykształciuchów".
Avatar
___K___ / 5 listopada 2020 r. o 07:45
+4
"WYP...DALAĆ!!! " Strefa wolna od LGBT - powiedzieli Rabiejowi, który pojechał sobie do Grecji, a odpowiadał za szpitale miejskie ;)
Widzisz, proPiSowski matołku - tak działa skuteczna władza. Gość dał ciała, więc pożegnał się z urzędem. W PiSie by powiedzieli, że "udał się do Grecji z misją wymiany doświadczeń na temat zwalczania epidemii koronawirusa" i szli by w zaparte kłamiąc i atakując opozycję. Tak, jak Trzaskowski, działa prawdziwe państwo. A to wasze nawet nie potrafi odzyskać kasy od handlarza bronią za niezrealizowany kotrakt.
Ty sam z siebie taki durny, czy za pieniądze? Prawdziwe państwo wg. doktryny Neumana: pamiętaj, póki jesteś w PO, będziemy cię bronić jak niepodległości :)Żaden sąd się tym nie zajmie :):):)
Jesteś zwyczajnym idiotą. Jakieś słowa są dla ciebie ważniejsze niż fakty. Nic dziwnego, że PiS wygrał, skoro tyle baranów mamy w Polsce.
Jesteś zwyczajnym idiotą. Jakieś słowa są dla ciebie ważniejsze niż fakty. Nic dziwnego, że PiS wygrał, skoro tyle baranów mamy w Polsce. rozwiń
Avatar
poker / 4 listopada 2020 r. o 20:43
-4
Czarnek sztandarowy aparadczyk bolszewickiej partii PiS. Hejter, homofob, szowinista, obrzydliwie  szkslujacy ludzi tylko po to aby wykazać się przed prezesem . Wstyd dla KUL, wstyd dla Lublina, wstyd fla Polski.
 Wcale się nie dziwię, że taki matoł na za złe człowiekowi z wyższym od siebie wykształceniem. To właśnie dlatego komuna mordowała inteligencję.
Avatar
poker / 4 listopada 2020 r. o 20:41
-2
"WYP...DALAĆ!!! " Strefa wolna od LGBT - powiedzieli Rabiejowi, który pojechał sobie do Grecji, a odpowiadał za szpitale miejskie ;)
Widzisz, proPiSowski matołku - tak działa skuteczna władza. Gość dał ciała, więc pożegnał się z urzędem. W PiSie by powiedzieli, że "udał się do Grecji z misją wymiany doświadczeń na temat zwalczania epidemii koronawirusa" i szli by w zaparte kłamiąc i atakując opozycję. Tak, jak Trzaskowski, działa prawdziwe państwo. A to wasze nawet nie potrafi odzyskać kasy od handlarza bronią za niezrealizowany kotrakt.
 Ty sam z siebie taki durny, czy za pieniądze? Prawdziwe państwo wg. doktryny Neumana: pamiętaj, póki jesteś w PO, będziemy cię bronić jak niepodległości :)Żaden sąd się tym nie zajmie :):):)
 Ty sam z siebie taki durny, czy za pieniądze? Prawdziwe państwo wg. doktryny Neumana: pamiętaj, póki jesteś w PO, będziemy cię bronić jak niepodległości :)Żaden sąd się tym nie zajmie :):):) rozwiń
Avatar
___K___ / 4 listopada 2020 r. o 09:54
+5
Młodzi wykrzyczeli na ulicach koniec PiSu i nic już się tego nie zmieni... Kaczyński, Czarnek i inni, odejdą w niesławie mając na sumieniu to jak jedynie dla swojej politycznej korzyści oczerniali i obrażali ludzi !
I jeszcze tysiące ofiar Covida za nieprzygotowanie kraju na epidemię.
Avatar
___K___ / 4 listopada 2020 r. o 09:52
+9
"WYP...DALAĆ!!! " Strefa wolna od LGBT - powiedzieli Rabiejowi, który pojechał sobie do Grecji, a odpowiadał za szpitale miejskie ;)
Widzisz, proPiSowski matołku - tak działa skuteczna władza. Gość dał ciała, więc pożegnał się z urzędem. W PiSie by powiedzieli, że "udał się do Grecji z misją wymiany doświadczeń na temat zwalczania epidemii koronawirusa" i szli by w zaparte kłamiąc i atakując opozycję. Tak, jak Trzaskowski, działa prawdziwe państwo. A to wasze nawet nie potrafi odzyskać kasy od handlarza bronią za niezrealizowany kotrakt.
Widzisz, proPiSowski matołku - tak działa skuteczna władza. Gość dał ciała, więc pożegnał się z urzędem. W PiSie by powiedzieli, że "udał się do Grecji z misją wymiany doświadczeń na temat zwalczania epidemii koronawirusa" i szli by w zaparte kłamiąc i atakując opozycję. Tak, jak Trzaskowski, działa prawdziwe państwo. A to wasze nawet nie potrafi odzyskać kasy od handlarza bronią za niezrealizowany kotrakt. rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 4 listopada 2020 r. o 09:13
+17
Młodzi wykrzyczeli na ulicach koniec PiSu i nic już się tego nie zmieni... Kaczyński, Czarnek i inni, odejdą w niesławie mając na sumieniu to jak jedynie dla swojej politycznej korzyści oczerniali i obrażali ludzi !
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 listopada 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 listopada 2020 r.

Zmiany w zarządzie powiatu świdnickiego. Kto zastąpił Radosława Brzózkę?

Zmiany w zarządzie powiatu świdnickiego. Kto zastąpił Radosława Brzózkę?

Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przez niemal ćwierć wieku był zatrudniony w Katolickim Stowarzyszeniu "Civitas Christiana". We wtorek Rada Powiatu w Świdniku, choć niejednogłośnie, podjęła uchwalę ws. powołania Romualda Gumienniaka na członka zarządu powiatu.

Prace młodych artystów na wystawie online. Galeria Labirynt ogłasza nabór

Prace młodych artystów na wystawie online. Galeria Labirynt ogłasza nabór

Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież do 18 roku życia do zgłaszania prac na wystawę "Sen niedźwiedzia", która zostanie zrealizowana w formie online. Nabór potrwa do 6 grudnia.

50 lat temu z taśmy produkcyjnej FSC w Lublinie zjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka

50 lat temu z taśmy produkcyjnej FSC w Lublinie zjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka

Już pół wieku minęło, odkąd z Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie wyjechał 100-tysięczny egzemplarz Żuka - słynnego polskiego samochodu dostawczego. W sumie powstało niecałe 590 tys. sztuk tego pojazdu

Niezwykłe zjawisko optyczne na niebie - filar słoneczny. Wasze zdjęcia
Zdjęcia Czytelników
galeria

Niezwykłe zjawisko optyczne na niebie - filar słoneczny. Wasze zdjęcia

Filar słoneczny to słup światła, który - w uproszczeniu - powstaje dzięki kryształkom lodu. Dzisiaj to zjawisko udało się uwiecznić na zdjęciach naszym Czytelnikom. Nie zabrakło także kilku ciekawych ujęć zachodu słońca. Zapraszamy do oglądania galerii takich fotografii

Budżet Kraśnika na 2021 rok. Inwestycje i podwyżki

Budżet Kraśnika na 2021 rok. Inwestycje i podwyżki

Gruntowna przebudowa krytej pływalni, rewitalizacja miasta, a także modernizacja ulicznego oświetlenia – takie inwestycje znalazły się w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. Przyszły rok dla mieszkańców będzie też oznaczać podwyżki opłat za śmierci i wzrost stawek podatków

Opole Lubelskie: Wycinka drzew i nowe nasadzenia

Opole Lubelskie: Wycinka drzew i nowe nasadzenia

Piły poszły ruch przy rewitalizacji rynku. Pod topór w większości poszły spróchniałe drzewa, grożące zawaleniem.

10-letnia Alicja Tracz gotowa na podbój Eurowizji Junior 2020 [wideo]
film

10-letnia Alicja Tracz gotowa na podbój Eurowizji Junior 2020 [wideo]

– Eurowizja Junior to było moje marzenie – mówi Alicja Tracz. 10-latka ze Stojeszyna koło Janowa Lubelskiego w niedzielę będzie reprezentować Polskę. W tym roku konkurs odbędzie się zdalnie

Poseł Lech Kołakowski opuścił PiS. Powodem "piątka Kaczyńskiego" i jego "sytuacja w ugrupowaniu"
film

Poseł Lech Kołakowski opuścił PiS. Powodem "piątka Kaczyńskiego" i jego "sytuacja w ugrupowaniu"

Warszawa. Poseł Lech Kołakowski opuścił klub i partię Prawo i Sprawiedliwość i będzie odtąd posłem niezrzeszonym. Jak wyjaśnił, nie mógł zaakceptować ustawy zwanej "piątką dla zwierząt" i jej kolejnych wersji, forsowanych przez kierownictwo partii mimo oporu części polityków Zjednoczonej Prawicy. Zasugerował również, że w tle jego rezygnacji leżał konflikt z centralą na Nowogrodzkiej.

Hetman Żółkiewka mistrzem jesieni. Chełmska klasa okręgowa w liczbach

Hetman Żółkiewka mistrzem jesieni. Chełmska klasa okręgowa w liczbach

Dopiero po ostatnim spotkaniu Hetman Żółkiewka awansował na pierwsze miejsce w tabeli zostając tym samym mistrzem jesieni

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Starostowie nie otrzymują już danych o COVID-19. Dyskusja o raportach na radzie pow. świdnickiego

Począwszy od wtorku, 24 listopada, powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne w Polsce nie będą publikować na swoich stronach codziennych raportów dotyczących SARS-CoV-2. Informacje ma upubliczniać GIS. Póki co ich nie ma. Najnowszych danych z powiatu świdnickiego nie poznali też dzisiaj radni z tego terenu.

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Naprawmy, co zepsuła pandemia. Rzemieślnicy mają problemy, pomagają wierni klienci

Kaletnicy, szewcy, zegarmistrze – to tylko niektórzy rzemieślnicy, których epidemia pozbawiła normalnych możliwości funkcjonowania. Pomóc w przetrwaniu mogą im tylko wierni klienci. Ci skrzykują się w internecie

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Kupujemy szeregowiec. Alternatywa dla mieszkania

Domy szeregowe, czyli inaczej segmenty to opcja cenowo porównywalna do trzypokojowego mieszkania. Własny ogródek i większa powierzchnia sprawia, że za rozsądne pieniądze otrzymujemy jednak namiastkę domu

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej
Po naszej publikacji

Do Ciechanek powróciła cisza. Koniec z odgłosami ciętej karoserii samochodowej

Od dwóch tygodni w Ciechankach (pow. łęczyński, gmina Puchaczów) ciszy nie przerywa huk ciętych karoserii zużytych samochodów. Po naszych artykułach i emisji reportażu w TVP z miejscowości wyniosła się firma zajmująca się demontażem starych aut na terenie Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego.

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Nowy zawodnik Azotów Puławy

Niespodzianka dla kibiców Azotów Puławy. We wtorek klub poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika. Do zespołu Larsa Walthera dołączył Słoweniec Andraż Velkavrh, który występuję na pozycji środkowego rozgrywającego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.