Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

29 października 2020 r.
18:54

Minister Czarnek chce karać uczelnie. Za zachęcanie do udziału w protestach

Autor: Zdjęcie autora (toma)
624 26 A A
Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek (fot. Maciej Kaczanowski)

Konsekwencje wobec uczelni zachęcających swoich studentów do udziału w trwających strajkach kobiet zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W czwartek w TVP Info polityk z Lublina był pytany o związane z protestami po ubiegłotygodniowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie legalnej aborcji wydarzenia na polskich uczelniach. Wspomniał m.in. o sytuacjach, w których uczelniane władze ogłaszały tzw. godziny rektorskie, by umożliwić studentom udział w protestach. Minister zapowiedział, że w tej kwestii podejmie leżące w jego kompetencjach decyzje. Z jego słów wynika, że szkoły wyższe, które zachęcały do uczestnictwa w manifestacjach, mogą mieć problemy z pozyskaniem ministerialnych pieniędzy na inwestycje, granty i badania.

- Takie wnioski leżą u nas w ministerstwie i nie mam najmniejszej wątpliwości, że będziemy musieli brać pod uwagę również to, co się dzieje na poszczególnych uczelniach, które narażają na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia nie tylko swoich studentów, ale również ich rodzin, również ich najbliższych, również seniorów z ich rodzin, zachęcając ich wręcz do wychodzenia na wielkie manifestacje w szczycie pandemii koronawirusa – mówił Czarnek. Zaznaczył, że chodzi o 15 uczelni.

Zapytaliśmy, czy wśród nich są szkoły wyższe z Lublina. – Według mojej wiedzy nie ma ani jednej – odpisał na SMS z naszym pytaniem minister.

Rzeczywiście, w ostatnich dniach żadna z lubelskich uczelni nie ogłaszała dni rektorskich. Stanowisko w sprawie trwających protestów zajęły natomiast władze UMCS, które wyraziły wsparcie dla „wszelkich działań o charakterze demokratycznym, kształtujących postawy tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka – bez względu na jego płeć, pochodzenie, wyznanie, światopogląd oraz przekonania polityczne”. - Wymiana poglądów, trwające dyskusje i protesty, jakie towarzyszą nam w ostatnich dniach, dotyczą nas wszystkich. Uniwersytet jest miejscem, które łączy i wspiera swoją społeczność w wielu ważnych kwestiach, także tych wychodzących poza mury uczelni – możemy przeczytać w komunikacie. Znalazł się w nim także apel, by w trakcie demonstrowania swoich postulatów przestrzegać przepisów prawa, w szczególności ograniczeń wynikających ze stanu epidemii.

Zobacz: Protest kobiet w Lublinie 28.10.2020

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam_z_Lublina / 29 października 2020 r. o 19:12
+56
Czarnek zaczyna urzędowania od straszenie uczelnie które od zawsze miały swoją autonomię. Ale taki typ jak Czarnek zachowuje się jak typowy bolszewik i wydaje mu się że władza to możliwość wyżywania się na podwładnych.
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 października 2020 r. o 18:59
+54
Kolejny ....... . Wypowiadacie wojnę obywatelom z których podatków pławicie się w luksusach, ale co wypowiedź to coraz gorzej dla was. Słuchając wypowiedzi polityków piss jestem już nie tylko za aborcją, ale już i za eutanazją. ***** ***
Avatar
Adam_z_Lublina / 29 października 2020 r. o 19:17
+50
Czy ten gość nie rozumie że próbuje gasić pożar benzyną? Czy ten gość uważa, że Polacy przestraszą się takiego PiS-owskiego aparadczyka, który za hejt i oczernianiem innych dostał takie stanowisko?
Avatar
Motorlublin / 29 października 2020 r. o 21:46
+46
Ten Pan przynosi wstyd naszemu regionowi ale też wystawia tragiczną laurkę mieszkańcom. Niektórzy jasno określają tego człowieka. Ale ktoś go wybrał i to byli ludzie o tych samych poglądach. Ludowa wiara umiejscowiajaca kobietę przy garach czekającą z obiadem. Wiara wyuczona często na pokaz.
Avatar
PISFAN / 29 października 2020 r. o 21:23
+46
Co panie czarnek strach jednak ma wieeeelkie oczy skoro chcesz pan kneblować usta uczelniom które mają zdanie inne od waszego a to jak nic przypomina mi reżim Łukaszenki A wy boicie się przecież rewolucji która nadciąga wielkimi krokami i lepiej za wczasu zdusić te zapędy
Avatar
affL / 29 października 2020 r. o 21:18
+41
Jedyna uczelnia która powinna zostać to KUL (który szanowałem całe życie) za przyznanie tytułu profesora temu chamowi. Nie tylko dlatego że na to nie zasługuje przez brak dorobku naukowego, nie tylko dlatego że jest prostakiem i karierowczykiem, nie tylko dlatego że głosi idea niezgodne z nauką Papieża na katolickiej uczelni, ale przede wszystkim że tytuł profesora został zdeprecjonowany. Można go kupić politycznym kapitałem. Pokrzywdzeni zostali inni profesorowie, których tytuł znaczy w tym momencie mniej niż kilka lat temu. Tym swoim straszeniem udowadniasz swoją małość i brak charakteru. Uczelniom wyższym proponuje ogłaszanie rektorskich w czasie protestów oficjalnie tłumacząc koniecznością walki z pandemią.
Jedyna uczelnia która powinna zostać to KUL (który szanowałem całe życie) za przyznanie tytułu profesora temu chamowi. Nie tylko dlatego że na to nie zasługuje przez brak dorobku naukowego, nie tylko dlatego że jest prostakiem i karierowczykiem, nie tylko dlatego że głosi idea niezgodne z nauką Papieża na katolickiej uczelni, ale przede wszystkim że tytuł profesora został zdeprecjonowany. Można go kupić politycznym kapitałem. Pokrzywdzeni zostali inni profesorowie, których tytuł znaczy w tym momencie mniej niż kilka lat temu. Tym swoim stras... rozwiń
Avatar
lolus / 29 października 2020 r. o 21:38
+37
Dzisiaj w W-wie kobieta niosła karton z napisem "Jedyna PIZ.A, która można rządzić ma na imię Andrzej" ciekawe o kogo chodzi? Myśłicie że ma rację?
Avatar
lubsuburbs / 29 października 2020 r. o 21:05
+36
'Rządowe' pieniądze? Rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy, to są pieniądze ściągnięte od nas, podatników, rząd jedynie z naszego mandatu ma je gospodarnie wydawać.
Avatar
affL / 29 października 2020 r. o 21:23
+34
* " Jedyna uczelnia która powinna zostać UKARANA to KUL" 
Avatar
stefanek / 29 października 2020 r. o 19:41
+34
Lublin przeprasza za Czarnka...
 Nie ma za co  przepraszać niech za tego wiejskiego chłopaka przepraszają sąsiedzi ze wsi Koło. Niech  wstydzą się Rektorzy ,profesorowie ,nauczyciele ,którym te kmiotek do pięt nie dorasta. Chłop z ziemi może i wyjdzie ale ziemia z chłopa nigdy.Cham chamem na wieki wieków amen.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 listopada 2020 r. o 11:44
0
LEWACTWO rok temu w Chile. Zaczęło się od mazania po ścianach kościołów, "ludzie są wkurzeni" mainstreamowe lewactwo usprawiedliwiało wandalizm. Sterroryzowana politpoprawnością, bojąca się oskarżeń o faszyzm prawica nie reagowała. Skończyło się demolką i podpaleniem. W Polsce to nie przejdzie - proletarysze-judasze-ORM0wcy lemparty z uczelni i szkól dostaną rózgi od Polaków i skończy się gwiazdorzenie.
Avatar
___K___ / 30 października 2020 r. o 16:31
+6
Władze uczelni, które zgadzają się na potęgowanie zagrożenia epidemicznego przez udział ich studentów w protestach, są nieodpowiedzialne i o to w tym wszystkim chodzi.
Ale wiesz ,że studenci, poza nielicznymi wyjątkami, mają teraz nauczanie zdalne? Nie stanowią więc zagrożenia dla uczelni. Poza tym nagle ty i reszta PiSmatołków zaczęliście wierzyć w epidemię? Nagle zaczęliście się bać wirusa?
Avatar
dokturek / 30 października 2020 r. o 14:52
-10
Władze uczelni, które zgadzają się na potęgowanie zagrożenia epidemicznego przez udział ich studentów w protestach, są nieodpowiedzialne i o to w tym wszystkim chodzi.
Avatar
-bez-owijania- / 30 października 2020 r. o 08:37
+17
***s://wiadomosci.onet.pl/kraj/historia-habilitacji-przemyslawa-czarnka-jak-minister-zdobyl-tytul-naukowy/mr5fkee
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 października 2020 r. o 23:12
+26
Brawo panie ministrze. Nareszcie ktoś z jajami.
 Już bez jaj, bo za dwie kopy doktura zrobił.
Avatar
Max... / 29 października 2020 r. o 23:08
+22
Jedyna uczelnia która powinna zostać to KUL (który szanowałem całe życie) za przyznanie tytułu profesora temu chamowi. Nie tylko dlatego że na to nie zasługuje przez brak dorobku naukowego, nie tylko dlatego że jest prostakiem i karierowczykiem, nie tylko dlatego że głosi idea niezgodne z nauką Papieża na katolickiej uczelni, ale przede wszystkim że tytuł profesora został zdeprecjonowany. Można go kupić politycznym kapitałem. Pokrzywdzeni zostali inni profesorowie, których tytuł znaczy w tym momencie mniej niż kilka lat temu. Tym swoim straszeniem udowadniasz swoją małość i brak charakteru. Uczelniom wyższym proponuje ogłaszanie rektorskich w czasie protestów oficjalnie tłumacząc koniecznością walki z pandemią.
 To jest rowniez moja Alma Mater. To jest uczelnia, na ktorej z zapartym tchem sluchalo sie wykladow naszego kochanego profesora Wladyslawa Bartoszewskiego. Ale niestety po transformacji ustrojowej zostala do cna sprostytuowana przez roznego rodzaju kanalie. Podobnie zreszta, jak i UJ borykajacy sie z niesmakiem po doktoracie pewnego ...... d...opiszcie sobie jakis epitet! A ten zalosny Czarnek jest tylko epizodem. Zeszmaconym i ohydnym, ale tylko epizodem!
 To jest rowniez moja Alma Mater. To jest uczelnia, na ktorej z zapartym tchem sluchalo sie wykladow naszego kochanego profesora Wladyslawa Bartoszewskiego. Ale niestety po transformacji ustrojowej zostala do cna sprostytuowana przez roznego rodzaju kanalie. Podobnie zreszta, jak i UJ borykajacy sie z niesmakiem po doktoracie pewnego ...... d...opiszcie sobie jakis epitet! A ten zalosny Czarnek jest tylko epizodem. Zeszmaconym i ohydnym, ale tylko epizodem! rozwiń
Avatar
___K___ / 29 października 2020 r. o 22:53
+20
Kurczę, naprawdę nikt nie wie, co z Szanowną Babcią? Podobno była w stanie zagrożenia życia, dlatego tak dopytuję...
Avatar
Nie_jestem_robotem / 29 października 2020 r. o 22:35
+31
PIS robi dosłownie wszystko, żeby się samounicestwić i następne wybory zakończyć spektakularną porażką.
Avatar
IV Rzeczpospolita / 29 października 2020 r. o 21:52
-56
Brawo panie ministrze. Nareszcie ktoś z jajami.
Avatar
Motorlublin / 29 października 2020 r. o 21:46
+46
Ten Pan przynosi wstyd naszemu regionowi ale też wystawia tragiczną laurkę mieszkańcom. Niektórzy jasno określają tego człowieka. Ale ktoś go wybrał i to byli ludzie o tych samych poglądach. Ludowa wiara umiejscowiajaca kobietę przy garach czekającą z obiadem. Wiara wyuczona często na pokaz.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm. Ukradł 42 butelki nalewki i wszystko wypił ze znajomymi

Chełm. Ukradł 42 butelki nalewki i wszystko wypił ze znajomymi

Wprost z suto zakrapianej biesiady do aresztu trafił 34-letni mieszkaniec gminy Wierzbica w powiecie chełmskim. Mężczyzna wcześniej okradł sklep, z którego wyniósł 42 butelki nalewki porzeczkowej. Skradzionego alkoholu nie udało się odzyskać, bo został wypity przez złodziejaszka i jego znajomych

MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus rosyjski HC Lada

MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus rosyjski HC Lada

Zdecydowanym faworytem niedzielnej rywalizacji będą przyjezdne

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Sprawdź czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Ośrodek narciarski w Chrzanowie już otwarty. "Działamy na podstawie obowiązującego prawa"
Zdjęcia
galeria

Ośrodek narciarski w Chrzanowie już otwarty. "Działamy na podstawie obowiązującego prawa"

W piątek o godzinie 14 otwarty został ośrodek narciarski w Chrzanowie.

Fajsławice: Ford wpadł w poślizg i zderzył się z mazdą

Fajsławice: Ford wpadł w poślizg i zderzył się z mazdą

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów w Fajsławicach (powiat krasnostawski). 43-letni kierowca forda wpadł w poślizg i uderzył w jadącą z naprzeciwka mazdę.

Dramatyczna sytuacja pralni w czasach pandemii. "Od listopada umieramy po cichu"
Rozmowa

Dramatyczna sytuacja pralni w czasach pandemii. "Od listopada umieramy po cichu"

– To, że działamy, wynika tylko z tego, że przeznaczamy na to oszczędności całego życia. Mowa o kilkunastu tysiącach złotych miesięcznie – rozmowa z Krzysztofem Kopaczem, właścicielem Pralni Higiena w Świdniku.

Czas na intensywne granie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zacznie od wyjazdu do Gdańska

Czas na intensywne granie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zacznie od wyjazdu do Gdańska

Trzy spotkania w tydzień – taki plan na najbliższe dni mają koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka rozpoczną te zmagania w sobotę (godz. 13) od wyjazdowego meczu z DGT AZS Politechniką Gdańską

Wiercą pod Świnoujściem. Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Wiercą pod Świnoujściem. Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Coraz bardziej zawansowana jest budowa potężnej maszyny do budowy tunelu w Świnoujściu. W ukończonej w listopadzie ubiegłego roku komorze startowej po stronie wyspy Uznam znalazła się już cała głowica urabiająca. Pod koniec lutego mają rozpocząć się próby, a drążenie ma ruszyć w marcu.

Biała Podlaska: Nie na wszystkich górkach w parku można zjeżdżać
galeria

Biała Podlaska: Nie na wszystkich górkach w parku można zjeżdżać

Od kilku dni górki w parku Radziwiłłowskim przeżywają oblężenie. To tutaj najlepiej zjeżdża się na sankach. A śniegu póki co, nie brakuje. Jednak urzędnicy przypominają, że nie wszędzie można szaleć na sankach.

Na szczepienia przeciw COVID-19 zarejestrowało się niemal 130 tys. seniorów

Na szczepienia przeciw COVID-19 zarejestrowało się niemal 130 tys. seniorów

Do tej pory zarejestrowało się na szczepienia przeciw Covid-19 127 tys. 796 seniorów powyżej 80. roku życia - poinformował w piątek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Szczepienia COVID-19. Gdzie najwięcej zaszczepionych osób w Lubelskiem?

Szczepienia COVID-19. Gdzie najwięcej zaszczepionych osób w Lubelskiem?

W Polsce wykonano już w sumie 410 480 szczepień przeciw COVID-19. Dzienna liczba szczepień w kraju to 44 298, a w woj. lubelskim 2 795.

Zamość. Pijany kierowca został też przebadany narkotestem

Zamość. Pijany kierowca został też przebadany narkotestem

36-latek, którego zamojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierował autem pod wpływem alkoholu. Znajdował się także pod działaniem narkotyków. Mieszkaniec gminy Zamość wkrótce usłyszy zarzuty.

Lubelskie: Dzisiaj rusza ośrodek narciarski w Chrzanowie. Co z pozostałymi?

Lubelskie: Dzisiaj rusza ośrodek narciarski w Chrzanowie. Co z pozostałymi?

Właściciele ośrodków narciarskich mają dość lockdownu. Dzisiaj, po dłuższej przerwie, działalność wznawia "Narciarski Raj" w Chrzanowie. Do rozpoczęcia sezonu przygotowują się także pozostali przedsiębiorcy. W sobotę wyciągi uruchomi Bałtów. Podobny krok rozważa Stacja Kazimierz.

"Leżał cicho, przykryty stertą słomy". 58-latkowi nie udało się ukryć przez policjantami

"Leżał cicho, przykryty stertą słomy". 58-latkowi nie udało się ukryć przez policjantami

58-letni mężczyzna od września ubiegłego roku ukrywał się, bo nie chciał trafić na dwa lata do więzienia. Mieszkańcowi gminy Milanów (powiat parczewski) udawało się uniknąć odsiadki aż do wczoraj.

LUK Politechnika Lublin chce wygrać pierwszy mecz w tym roku

LUK Politechnika Lublin chce wygrać pierwszy mecz w tym roku

LUK Politechnika Lublin zagra u siebie z MCKiS Jaworzno, a Polski Cukier Avia Świdnik zmierzy się także we własnej hali z BBTS Bielsko-Biała. Lublinianie rozpoczną mecz w sobotę o godzinie 14, świdniczanie trzy godziny później

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.