Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
O kolejny rok przesuwa się termin rozpoczęcia prac przy budowie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. 20 tysięcy aut, jakie codziennie przejeżdża przez centrum miasteczka, zostanie skierowane na obwodnicę najwcześniej w 2021 r.
Policjanci ustalają dokładne okoliczności śmiertelnego potrącenia rowerzysty w miejscowości Sąsiadka (powiat zamojski). Do tragedii doszło wczoraj wieczorem.
Zamojska Komisja Rewizyjna chce, żeby w przyszłorocznym budżecie znalazły się środki na podwyżki dla pracowników jednostek kultury.
W sobotę w wielu miejscach w Polsce będzie można posłuchać „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Są i inne atrakcje: Lubelski Ogród Botaniczny zwiedzą gratis osoby, które przyjdą z książką. Puławy czytają noblistę w niedzielę! To już piąta edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2016.
Były prezes stadniny w Janowie Podlaskim Marek Skomorowski został prezesem Zamojskich Zakładów Zbożowych
W tegorocznej, trzeciej już edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy miasta zgłosili 37 projektów dotyczących przede wszystkim budowy parkingów, dróg, chodników i placów zabaw.
Aż czternaście budynków na zamojskiej „starówce” wymaga dalszych badań – to efekt kontroli ich stanu przeprowadzonej po tym, jak na dziecko spadł kawałek gzymsu z kamienicy przy ul. Kościuszki.
W pierwszej połowie roku inwestycje samorządów województwa lubelskiego zostały zrealizowane w zaledwie 12 proc. Jak będzie na koniec roku?
Do tragicznego wypadku doszło we wtorek ok. godz. 1.20 na drodze wojewódzkiej w miejscowości Olszanka (gm. Turobin).
Od poniedziałku Krasnobród, już po raz dwunasty, gości uczestników Ogólnopolskich Warsztatów Ilustratorów. W zajęciach organizowanych przez miejscowy dom kultury biorą udział laureaci wielu nagród, przedstawiciele różnych kierunków, kilku pokoleń oraz twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji”.
Zamojski Urząd Miasta odebrał wybudowaną właśnie ulicę Krasnobrodzką. Nie obyło się jednak bez uwag – chodzi o wykonanie oznakowania poziomego dla rowerzystów.
Śledczy z Zamościa okazali się łaskawi dla znanego aktora Piotra A., który spowodował wypadek samochodowy. Przystali na jego wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. W wypadku ucierpiała ówczesna partnerka aktora, Weronika Rosati.
Na polski rynek trafiło ponad 1000 ton podrobionego nawozu, a straty producenta sięgają ponad 1,6 mln złotych. Mundurowi rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się handlem tym towarem.
Od piątku policjanci zatrzymali dwóch pijanych traktorzystów i kombajnistę w pow. zamojskim. Jeden z nich był tak pijany, że nie mógł dmuchnąć w alkomat.
Policjanci z Biłgoraja prowadzą dochodzenie w sprawie uszkodzenia nowo położonej nawierzchni na placu zabaw.
Część prac remontowych w Zamościu właśnie się skończyło, ale wiele jeszcze trwa lub właśnie się zaczyna. Jesienią miasto będzie dużo ładniejsze.
Festiwalem piosenki żołnierskiej i ułańskiej rozpoczną się tegoroczne obchody zwycięskiej bitwy kawalerii Polskiej w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku.
1 września w wielu szkołach i placówkach oświatowych na Lubelszczyźnie będzie ważny nie tylko ze względu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, ale także ze względu na objęcie stanowisk przez nowych dyrektorów.
2 promile miał 21-latek, który stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Nic mu się nie stało.
Ostatni weekend wakacji warto spędzić w Zamościu. Już w piątek rozpoczynają się imprezy, które mają szanse przyciągnąć gości nie tylko z Lubelszczyzny.
Już po raz czternasty w Zamościu odbędzie się fantastyczny konwent pełen wyjątkowych atrakcji dla wszystkich miłośników gatunku. XIV. Zamojskie Spotkania z Fantastyką odbędą się w dniach 16-18 września w Zespole Szkół nr 4.
Nie ma powodów do obaw - uspokajają organizatorzy Lubelskich Spotkań z Tradycją i Kulturą Łowiecką w Zwierzyńcu. Obawy co do serwowanych podczas imprezy dań z dziczyzny ma jeden z naszych Czytelników.
portalsamorzadowy.pl ogłosił konkurs na Top Inwestycje Komunalne Polski Wschodniej 2016. Wśród nominowanych znajduje się pięć inwestycji z Lubelszczyzny.
Już dziś otwarty zostanie sklep Neonet. Z tej okazji na klientów będą czekały bony na zakupy, konkurs z nagrodami oraz promocje i obniżki cen.
Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie sprawdza okoliczności śmierci 66-letniego pensjonariusza Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Droga Życia” w Smoligowie (gm. Mircze).