Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do szpitala w Lublinie trafił gimnazjalista z Zespołu Szkół w Niemcach. Nastolatek wziął dopalacze. Dyrekcja szkoły zapewnia, że to pojedynczy przypadek. A do lubelskich szpitali trafia coraz więcej nieprzytomnych nastolatków.
W Lublinie mamy nowy ośrodek stomatologiczny przeznaczony dla pacjentów z orzeczoną niepełnosprawnością. To Poradnia Zabiegów Stomatologicznych w Znieczuleniu Ogólnym. W poniedziałek placówka przy ul Lubartowskiej 58 oficjalnie rozpoczęła działalność.
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w chełmskim szpitalu jeszcze w tym miesiącu powiększy się o 20 łóżek. Równolegle trwa wyposażanie drugiego, podobnego zakładu dla przewlekle chorych pacjentów. Także tych z zaburzeniami psychiatrycznymi.
Aż 20 nominowanych do prestiżowej nagrody przyznawanej przez pacjentów pochodzi z Lublina i województwa lubelskiego. Laureatów poznamy 10 lutego podczas uroczystej Gali w Filharmonii Narodowej. Wydarzenie uświetni koncert Kate Liu, laureatki tegorocznego Konkursu Chopinowskiego i faworytki publiczności.
Od stycznia pielęgniarki miały wypisywać recepty na niektóre leki. Jak jednak przyznają, wcale się im do tego nie spieszy. Bo to i wielka odpowiedzialność, i za darmo.
Proces lekarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej potrwa dłużej, niż się spodziewano. Wszystko przez kontrowersje wokół opinii biegłych, którzy badali sprawę. Elżbieta Ł.-K. zarzuca im stronniczość i brak fachowości
Leszek Gorgol z zarządu powiatu zapowiada, że władze nie ulegną presji związkowców zrzeszonych w Międzyzakładowym Komitecie Obrony Praw Pacjenta i Puławskiego Szpitala. Samorządowcy nie zrezygnują z programu naprawczego SP ZOZ
Przedstawiciele związków zawodowych z Puław, Ryk i Dęblina zawiązali Międzyzakładowy Komitet Obrony Praw Pacjentów i Szpitala Puławskiego. Występują przeciwko restrukturyzacji SP ZOZ oraz zmniejszaniu składów karetek.
W onkologii: przepełnione ośrodki leczenia nowotworów i za mało pieniędzy na profilaktykę. W kardiologii: brak ośrodków rehabilitacji i stałej opieki dla pacjentów. Tak jest w województwie lubelskim. Mapy zdrowotne, które tworzy Ministerstwo Zdrowia, mają pomóc to zmienić.
Ruszył przetarg na remont i przebudowę oddziału wewnętrznego puławskiego szpitala.
Za 10 miesięcy zacznie działać klinika toksykologii w wojewódzkim szpitalu przy al. Kraśnickiej. Powstanie ona na bazie oddziału toksykologiczno-kardiologicznego. To odciąży szpital finansowo, a uczelnia uzupełni swoją ofertę dydaktyczną.
Władysław Kobielski nowym dyrektorem szpitala w Łukowie.
Pielęgniarka oddziałowa Edyta N., która poświadczyła nieprawdę w dokumentacji medycznej, nie trafi do więzienia. Toczące się przeciwko niej postępowanie warunkowo umorzono, bo kobieta porozumiała się z pokrzywdzonym pacjentem
Koniec starego i początek nowego roku to doskonały moment na podsumowanie etapu życia, w którym się znajdujemy, zastanowienie się nad swoją sytuacją, nad tym, co chcielibyśmy zmienić oraz postawienie przed sobą nowych wyzwań. Specjaliści uważają, że jeśli cele będą realne i konsekwentnie realizowane uda się osiągnąć sukces. Jak to osiągnąć?
Już 2251 przypadków podejrzeń zachorowań na grypę w Lubelskiem zanotowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie.
Leki dla osób po przeszczepach nawet o 1000 zł droższe. Oburzeni pacjenci piszą petycję do ministra i organizują się w mediach społecznościowych
Miało być 400 zł podwyżki dla każdej pielęgniarki, a okazuje się, że w wielu przypadkach zostało z tego mniej niż połowa. Część pielęgniarek jest oburzona podziałem pieniędzy i uważa, że chodzi o skonfliktowanie środowiska.
Na początku stycznia do Zamościa przyjedzie mammobus. Do bezpłatnego przebadania się lekarze zachęcają zwłaszcza kobiety, które kończą 50 lat.
Kiedy zawiodły tradycyjne metody, lekarze sięgnęli po komórki macierzyste. I są efekty – poprawił się stan zdrowia u 60 proc. leczonych w ten sposób pacjentów szpitala dziecięcego, cierpiących na autyzm lub porażenie mózgowe. Problem w tym, że za terapię muszą płacić rodzice.
Ponad 16,6 miliona złotych z ostatniego 23. finału i 1 procenta podatku wydała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na sprzęt medyczny dla oddziałów onkologii dziecięcej. Z informacji, która w środę pojawiła się na stronie fundacji wynika, że do szpitali trafią m.in. aparaty USG, kardiomonitory, przewoźne aparaty RTG, aparaty do analizy ilościowej zaburzeń genetycznych.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przygotowało nietypowy prezent świąteczny dla uczniów z Zamościa i powiatu zamojskiego biorących udział w „Lekcjach Ekologii”. Spółka zainstaluje wkrótce w szkołach poidełka.
Piotr Rybak, dyrektor puławskiego SP ZOZ miał uczestniczyć w rozmowie z firmą zainteresowaną przejęciem szpitala. Czy to krok w stronę jego prywatyzacji? Zaniepokojeni tym faktem są związkowcy, a zarząd powiatu uspokaja, że takich planów nie ma.
Najczęściej dopalaczami trują się młodzi chłopcy. Z 210 hospitalizowanych w tym roku pacjentów tylko 26 to dziewczyny. – Ostatnio mieliśmy 19-latka z zawałem. Na szczęście udało się go uratować – mówi ordynator oddziału toksykologiczno-kardiologicznego w szpitalu wojewódzkim w Lublinie.
Stowarzyszenie „Zamość - nasz wspólny dom” chce wyposażyć żłobek oraz miejskie przedszkola publiczne w przepływowe lampy bakteriobójcze.
Światowa Organizacja Zdrowia bije na alarm. Grozi nam epidemia otyłości. Otyłość powoduje wiele chorób. Skąd się bierze? Zjadamy za dużo kalorii, za mało spalamy.