Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

11 stycznia 2016 r.
7:07

Powstał Komitet Obrony Praw Pacjentów i Szpitala Puławskiego. "Przedstawiciele władz nie powinni spać spokojnie"

0 60 A A
Szpital w Puławach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)
Szpital w Puławach (fot. Paweł Buczkowski / archiwum)

Przedstawiciele związków zawodowych z Puław, Ryk i Dęblina zawiązali Międzyzakładowy Komitet Obrony Praw Pacjentów i Szpitala Puławskiego. Występują przeciwko restrukturyzacji SP ZOZ oraz zmniejszaniu składów karetek.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do nowego zrzeszenia włączyli się przedstawiciele wszystkich organizacji związkowych działających przy SP ZOZ i Zakładach Azotowych „Puławy”.

- Mamy trzy postulaty. Pierwszy to przywrócenie trzyosobowych składów karetek pogotowia, drugi to wycofanie się z restrukturyzacji puławskiego szpitala, a trzeci dotyczy przygotowania programu naprawczego, który nie będzie zakładał likwidacji SP ZOZ - wyjaśnia Sławomir Kamiński z NSZZ „Solidarność”, jeden z założycieli komitetu.

Zdaniem związkowców program przyjęty przez zarząd i Radę Powiatu Puławskiego negatywnie odbije się na zdrowiu i bezpieczeństwie mieszkańców powiatu. Komitet ma na celu przekonanie władz do wycofania się z uchwalonej już restrukturyzacji. Według związkowców, nie można bezczynnie przyglądać się kolejnym zwolnieniom. Dlatego dążą do przeciwstawienia się samorządowcom oraz dyrektorowi SP ZOZ.

– Pomysłów mamy mnóstwo i mogę zapewnić, że przedstawiciele władz nie powinni spać spokojnie. Nie chcę zdradzać szczegółów. Na pewno będziemy działali w ramach obowiązującego prawa, w tym uprawnień dotyczących rad pracowniczych. To jest cały wachlarz niestandardowych możliwości – dodaje Kamiński, który zdradza, że brane pod uwagę jest m.in. oflagowanie zakładów, petycje.

Planowane są też akcje edukacyjne skierowane do radnych rady powiatu. To właśnie samorządowcy zostali wzięci na cel, jako ci, którzy zarządzają puławskim szpitalem. Komitet będzie starał się doprowadzić do kolejnej debaty nad SP ZOZ i stworzenia alternatywnego programu naprawczego, który anuluje ten obowiązujący. Sami pomysłu na taki program nie mają.

- My nie jesteśmy od tworzenia programów. Działamy przeciwko zmianom, które oceniamy, jako niekorzystne dla pacjentów. To jest komitet obrony ich praw, to warto podkreślić - kończy były starosta.

Międzyzakładowy Komitet Obrony Praw Pacjentów i Szpitala Puławskiego
Na czele organizacji stanęli: • Iwona Kęsik z NSZZ Solidarność • Rafał Nowak ze Związku Zawodowego „Kadra-Azoty” • Sławomir Kamiński z NSZZ Solidarność • Mariusz Przewłoka z MZZP „Solidność” • Sławomir Wręga ze Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w ZA.
• Do komitetu włączyli się także związkowcy z Prefabetu, Wojskowych Zakładów Lotniczych w Dęblinie oraz organizacji z Ryk.

Komentarze 60

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 stycznia 2016 o 17:12
0
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych lekarz-na-abonament.pl
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 18:38
0
Pani mówi też o planach na 2016. I co? Pierwsze że włączą się w obchody 1050-lecia chrztu Polski. Szpital, dopiero po pytaniu redaktora. Odpowiedź: sytuacja jest trudna, będziemy rozmawiać, będziemy monitorować działania dyrektora, zachowamy struktury szpitala, nikogo nie skrzywdzimy!!!!!. Proszę trzymać za słowo panią przewodniczącą. Dobrze że rozmowa nagrana legalnie, będzie z czego rozliczać.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 18:32
0
Taka dygresja dlaczego szpital ma problemy: właśnie oglądam i słucham w telewizji puławskiej rozmowy z przewodniczącą rady powiatu i na pytanie co zostało zrobione w 2015r w powiecie najważniejsze to: przecięcie wstęgi w Kęble i na hali sportowej w szkole chemicznej. No i naj najważniejsze wydarzenie wg pani przewodniczącej to odsłonięcie pomnika kpt. rez. Władysława Szczypy. O tym przewodnicząca mówi baaaardzo dużo, aż emocje ją ponoszą, co za ekscytacja! A co powiedziała o szpitalu i dzianiach na jego rzecz? To było pół zdania że jest problem. No cóż priorytety. Żal, żenada, smutek ...
Taka dygresja dlaczego szpital ma problemy: właśnie oglądam i słucham w telewizji puławskiej rozmowy z przewodniczącą rady powiatu i na pytanie co zostało zrobione w 2015r w powiecie najważniejsze to: przecięcie wstęgi w Kęble i na hali sportowej w szkole chemicznej. No i naj najważniejsze wydarzenie wg pani przewodniczącej to odsłonięcie pomnika kpt. rez. Władysława Szczypy. O tym przewodnicząca mówi baaaardzo dużo, aż emocje ją ponoszą, co za ekscytacja! A co powiedziała o szpitalu i dzianiach na jego rzecz? To było pół zdania że jest pro... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 15:04
0

Bierzta Rybaka za sieci i ratujta szpital

Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 14:21
0
Dziękuję za pierwszy konkretny głos. Kto następny?
Avatar
gość / 15 stycznia 2016 o 08:46
0

Proszę o argumenty, poznajmy prawdziwe kulisy problemu puławskiego ZOZ'u. Proszę o rozjaśnienie nam w głowach, tylko bardzo merytorycznie i bez emocji. OK? Kto pierwszy?

Tu nie ma kulis, wszyscy grają na otwartej scenie. A mówić należy o przyczynach.

To tak, żeby nie wykładać wszystkich kart na stół, pierwszy punkt: szpital jest polem rozgrywki politycznej, tak dla porównania i jasności, tak jak telewizja publiczna. A dlaczego tak się dzieje? A pewnie dlatego że to największy pracodawca w powiecie, więc pole do ustawienia w najszerszym zakresie wpływów władzy. Każdy nowy wsadza na stołek swojego dyrektora. Swojego to pół biedy, ale jeszcze są to osoby bez pomysłów, doświadczenia i wiedzy nt zarządzania służbą zdrowia. Tylko raz zdarzyło się, pewnie przez zupełny przypadek, że przyprowadzono fachowca. I co się wtedy się stało? Był szczuty i dyskredytowany przez związki zawodowe.

A związki zawodowe i to, że to one uważają, że powinny rządzić w szpitalu, a nie dyrektor, to punkt drugi.

Kolejne przyczyny później. Póki co te do przemyślenia, żeby zbyt dużego szoku nie było.

Tu nie ma kulis, wszyscy grają na otwartej scenie. A mówić należy o przyczynach.

To tak, żeby nie wykładać wszystkich kart na stół, pierwszy punkt: szpital jest polem rozgrywki politycznej, tak dla porównania i jasności, tak jak telewizja publiczna. A dlaczego tak się dzieje? A pewnie dlatego że to największy pracodawca w powiecie, więc pole do ustawienia w najszerszym zakresie wpływów władzy. Każdy nowy wsadza na stołek ... rozwiń

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 22:20
0
Proszę o argumenty, poznajmy prawdziwe kulisy problemu puławskiego ZOZ'u. Proszę o rozjaśnienie nam w głowach, tylko bardzo merytorycznie i bez emocji. OK? Kto pierwszy?
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 15:47
0
Nie wiem już czy to cynizm, głupota czy brak argumentów, ale przejście od oskarżeń do dobra pacjenta jest co najmniej śmieszne. Udowodnienie że związki zawodowe i ich pozorne działania to jedynie propaganda zmieniły optykę i złagodziły język. Żałosne!!!
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 10:52
0
Mniejsza o większą. Trzeba ratować szpital i zapewnić nam mieszkańcom godziwą i łatwo dostępną opiekę zdrowotną. Wiele osób nie leczy się, bo nie stać ich na chodzenie do doktorów. Umierają przedwcześnie bo nie ma ich kto w odpowiedniej chwili zdiagnozować. Czy to związki zawodowe czy ktoś inny są temu winne to już jakby mniej ważne, ale nie można dopuścić do wysłania pracowników szpitala do Urzędu Pracy.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 22:36
0

Jak widzę, że na forum zaczyna być ciekawie. Szkoda, że nie ma dyskutantów na poziomie nieobecnego już wśród nas byłego pracownika NIKu. On wiedział co napisać. A tak, słuszne łajanie zarządzających puławskim ZOZem spotyka się z nagonką na wszystkich tych, którzy nie maczali w tym palców i chcieliby tylko aby szpital działał tak jak się należy. Oni nie muszą wiedzieć jak to zrobić, oni nie muszą się na tym znać, również Komitet Obrony Szpitala ani związkowcy nie muszą być menadżerami. Oni mają wytykać, wytykać i jeszcze raz wytykać i żądać. Oni już zapłacili ze swoich składek zaniesionych w zębach do ZUS, z podatków, etc. za to aby ktoś zarządzał służbą zdrowia w mieście. Od tego są inni, którzy biorą za to pieniądze. A czy pensje są jawne czy nie to mi to koło ... lata. Ja chcę mieć sprawną, przyjazną służbę zdrowia bo na to sobie zasłużyłem ja, moja matka moje dzieci, moi sąsiedzi... I mnie jest wszystko jedno dlaczego brakuje tych 50 milionów. Od tego są inni, którzy powinni dopilnować żeby takich długów nie było, żeby za wszystko było zapłacone i żeby w szpitalu wszystko grało jak w szwajcarskim zegarku. A jeśli jest tak jak jest to ktoś musi ponieść za to konsekwencje. Amen!

Coś ci się chyba artykuły pomyliły. Ale miło że ktoś przypomina Grubego, chyba SAK zatęsknił. Sądzę, że pan Gruby nie pochwalałby tworzenia takiego tworu jak Komitet Obrony Szpitala, a tak wracając do przeszłości, już taki twór był w historii nie tak zresztą odległej. Jak dobrze pamiętam w roku 2006, potem w 2009. Rok 2006 w zarządzie powiatu jest ministra Sadurska, rok 2009 – rządzi w powiecie PiS ze starostą Kamińskim. Tu m.in. ciekawostki http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000102403,mozesz-uratowac-szpital-w-pulawach.html

A na kogo ta nagonka niby? Na ten komitet, na radnych, związkowców? To oczywiste ze właśnie ci wymienieni są w dużej mierze winni temu co się dzieje teraz ze szpitalem. To właśnie związkowcy wielokrotnie blokowali wcześniej dobre zmiany w szpitalu (te prawdziwe dobre zmiany, nie dzisiejsze puste hasło). To m.in. radna Twardowska i protest okupacyjny pielęgniarek, a w konsekwencji przestraszony starosta wpłynęli na pogorszenie finansów szpitala poprzez wzrosty płac.

Rozbawiło mnie to że związkowcy nie muszą być menedżerami. A kto jak nie związkowcy ciągle wytykają wydzielenie pralni i kuchni mówiąc że to nie opłacalne. To nie rozumiem znają się na zarządzaniu czy nie? Bo jak nie to niech nie opluwają takich działań tylko ufają tym którzy wiedzą co robić. A jeszcze taka dygresja: a związkowcy to za darmo pracują? Jawność wynagrodzenia to ważna sprawa, proszę jej nie bagatelizować.

Z kolei przyjazna i sprawna służba zdrowia to nie kwestia wyłącznie systemu tylko ludzi. Na to składają się miłe, uśmiechnięte i służące pomocą pielęgniarki, szanujący pacjenta lekarze. Tu jest dobry przykład: https://www.youtube.com/watch?v=mkcc6uoS19U

Proszę też nie bagatelizować tego dlaczego brakuje 50 mln. A kto to to ci „inni”, a kto to to „ktoś”? Może nie wiesz ale to władze powiatu, czyli podmiot tworzący szpital.

Szczęść Boże!

Coś ci się chyba artykuły pomyliły. Ale miło że ktoś przypomina Grubego, chyba SAK zatęsknił. Sądzę, że pan Gruby nie pochwalałby tworzenia takiego tworu jak Komitet Obrony Szpitala, a tak wracając do przeszłości, już taki twór był w historii nie tak zresztą odległej. Jak dobrze pamiętam w roku 2006, potem w 2009. Rok 2006 w zarządzie powiatu jest ministra Sadurska, rok 2009 – rządzi w powiecie PiS ze starostą Kamińskim. Tu m.in. ciekawostki http://ww... rozwiń

Avatar
Gość / 19 stycznia 2016 o 17:12
0
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych lekarz-na-abonament.pl
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 18:38
0
Pani mówi też o planach na 2016. I co? Pierwsze że włączą się w obchody 1050-lecia chrztu Polski. Szpital, dopiero po pytaniu redaktora. Odpowiedź: sytuacja jest trudna, będziemy rozmawiać, będziemy monitorować działania dyrektora, zachowamy struktury szpitala, nikogo nie skrzywdzimy!!!!!. Proszę trzymać za słowo panią przewodniczącą. Dobrze że rozmowa nagrana legalnie, będzie z czego rozliczać.
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 18:32
0
Taka dygresja dlaczego szpital ma problemy: właśnie oglądam i słucham w telewizji puławskiej rozmowy z przewodniczącą rady powiatu i na pytanie co zostało zrobione w 2015r w powiecie najważniejsze to: przecięcie wstęgi w Kęble i na hali sportowej w szkole chemicznej. No i naj najważniejsze wydarzenie wg pani przewodniczącej to odsłonięcie pomnika kpt. rez. Władysława Szczypy. O tym przewodnicząca mówi baaaardzo dużo, aż emocje ją ponoszą, co za ekscytacja! A co powiedziała o szpitalu i dzianiach na jego rzecz? To było pół zdania że jest problem. No cóż priorytety. Żal, żenada, smutek ...
Taka dygresja dlaczego szpital ma problemy: właśnie oglądam i słucham w telewizji puławskiej rozmowy z przewodniczącą rady powiatu i na pytanie co zostało zrobione w 2015r w powiecie najważniejsze to: przecięcie wstęgi w Kęble i na hali sportowej w szkole chemicznej. No i naj najważniejsze wydarzenie wg pani przewodniczącej to odsłonięcie pomnika kpt. rez. Władysława Szczypy. O tym przewodnicząca mówi baaaardzo dużo, aż emocje ją ponoszą, co za ekscytacja! A co powiedziała o szpitalu i dzianiach na jego rzecz? To było pół zdania że jest pro... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 15:04
0

Bierzta Rybaka za sieci i ratujta szpital

Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 o 14:21
0
Dziękuję za pierwszy konkretny głos. Kto następny?
Avatar
gość / 15 stycznia 2016 o 08:46
0

Proszę o argumenty, poznajmy prawdziwe kulisy problemu puławskiego ZOZ'u. Proszę o rozjaśnienie nam w głowach, tylko bardzo merytorycznie i bez emocji. OK? Kto pierwszy?

Tu nie ma kulis, wszyscy grają na otwartej scenie. A mówić należy o przyczynach.

To tak, żeby nie wykładać wszystkich kart na stół, pierwszy punkt: szpital jest polem rozgrywki politycznej, tak dla porównania i jasności, tak jak telewizja publiczna. A dlaczego tak się dzieje? A pewnie dlatego że to największy pracodawca w powiecie, więc pole do ustawienia w najszerszym zakresie wpływów władzy. Każdy nowy wsadza na stołek swojego dyrektora. Swojego to pół biedy, ale jeszcze są to osoby bez pomysłów, doświadczenia i wiedzy nt zarządzania służbą zdrowia. Tylko raz zdarzyło się, pewnie przez zupełny przypadek, że przyprowadzono fachowca. I co się wtedy się stało? Był szczuty i dyskredytowany przez związki zawodowe.

A związki zawodowe i to, że to one uważają, że powinny rządzić w szpitalu, a nie dyrektor, to punkt drugi.

Kolejne przyczyny później. Póki co te do przemyślenia, żeby zbyt dużego szoku nie było.

Tu nie ma kulis, wszyscy grają na otwartej scenie. A mówić należy o przyczynach.

To tak, żeby nie wykładać wszystkich kart na stół, pierwszy punkt: szpital jest polem rozgrywki politycznej, tak dla porównania i jasności, tak jak telewizja publiczna. A dlaczego tak się dzieje? A pewnie dlatego że to największy pracodawca w powiecie, więc pole do ustawienia w najszerszym zakresie wpływów władzy. Każdy nowy wsadza na stołek ... rozwiń

Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 22:20
0
Proszę o argumenty, poznajmy prawdziwe kulisy problemu puławskiego ZOZ'u. Proszę o rozjaśnienie nam w głowach, tylko bardzo merytorycznie i bez emocji. OK? Kto pierwszy?
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 15:47
0
Nie wiem już czy to cynizm, głupota czy brak argumentów, ale przejście od oskarżeń do dobra pacjenta jest co najmniej śmieszne. Udowodnienie że związki zawodowe i ich pozorne działania to jedynie propaganda zmieniły optykę i złagodziły język. Żałosne!!!
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 o 10:52
0
Mniejsza o większą. Trzeba ratować szpital i zapewnić nam mieszkańcom godziwą i łatwo dostępną opiekę zdrowotną. Wiele osób nie leczy się, bo nie stać ich na chodzenie do doktorów. Umierają przedwcześnie bo nie ma ich kto w odpowiedniej chwili zdiagnozować. Czy to związki zawodowe czy ktoś inny są temu winne to już jakby mniej ważne, ale nie można dopuścić do wysłania pracowników szpitala do Urzędu Pracy.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 22:36
0

Jak widzę, że na forum zaczyna być ciekawie. Szkoda, że nie ma dyskutantów na poziomie nieobecnego już wśród nas byłego pracownika NIKu. On wiedział co napisać. A tak, słuszne łajanie zarządzających puławskim ZOZem spotyka się z nagonką na wszystkich tych, którzy nie maczali w tym palców i chcieliby tylko aby szpital działał tak jak się należy. Oni nie muszą wiedzieć jak to zrobić, oni nie muszą się na tym znać, również Komitet Obrony Szpitala ani związkowcy nie muszą być menadżerami. Oni mają wytykać, wytykać i jeszcze raz wytykać i żądać. Oni już zapłacili ze swoich składek zaniesionych w zębach do ZUS, z podatków, etc. za to aby ktoś zarządzał służbą zdrowia w mieście. Od tego są inni, którzy biorą za to pieniądze. A czy pensje są jawne czy nie to mi to koło ... lata. Ja chcę mieć sprawną, przyjazną służbę zdrowia bo na to sobie zasłużyłem ja, moja matka moje dzieci, moi sąsiedzi... I mnie jest wszystko jedno dlaczego brakuje tych 50 milionów. Od tego są inni, którzy powinni dopilnować żeby takich długów nie było, żeby za wszystko było zapłacone i żeby w szpitalu wszystko grało jak w szwajcarskim zegarku. A jeśli jest tak jak jest to ktoś musi ponieść za to konsekwencje. Amen!

Coś ci się chyba artykuły pomyliły. Ale miło że ktoś przypomina Grubego, chyba SAK zatęsknił. Sądzę, że pan Gruby nie pochwalałby tworzenia takiego tworu jak Komitet Obrony Szpitala, a tak wracając do przeszłości, już taki twór był w historii nie tak zresztą odległej. Jak dobrze pamiętam w roku 2006, potem w 2009. Rok 2006 w zarządzie powiatu jest ministra Sadurska, rok 2009 – rządzi w powiecie PiS ze starostą Kamińskim. Tu m.in. ciekawostki http://www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000102403,mozesz-uratowac-szpital-w-pulawach.html

A na kogo ta nagonka niby? Na ten komitet, na radnych, związkowców? To oczywiste ze właśnie ci wymienieni są w dużej mierze winni temu co się dzieje teraz ze szpitalem. To właśnie związkowcy wielokrotnie blokowali wcześniej dobre zmiany w szpitalu (te prawdziwe dobre zmiany, nie dzisiejsze puste hasło). To m.in. radna Twardowska i protest okupacyjny pielęgniarek, a w konsekwencji przestraszony starosta wpłynęli na pogorszenie finansów szpitala poprzez wzrosty płac.

Rozbawiło mnie to że związkowcy nie muszą być menedżerami. A kto jak nie związkowcy ciągle wytykają wydzielenie pralni i kuchni mówiąc że to nie opłacalne. To nie rozumiem znają się na zarządzaniu czy nie? Bo jak nie to niech nie opluwają takich działań tylko ufają tym którzy wiedzą co robić. A jeszcze taka dygresja: a związkowcy to za darmo pracują? Jawność wynagrodzenia to ważna sprawa, proszę jej nie bagatelizować.

Z kolei przyjazna i sprawna służba zdrowia to nie kwestia wyłącznie systemu tylko ludzi. Na to składają się miłe, uśmiechnięte i służące pomocą pielęgniarki, szanujący pacjenta lekarze. Tu jest dobry przykład: https://www.youtube.com/watch?v=mkcc6uoS19U

Proszę też nie bagatelizować tego dlaczego brakuje 50 mln. A kto to to ci „inni”, a kto to to „ktoś”? Może nie wiesz ale to władze powiatu, czyli podmiot tworzący szpital.

Szczęść Boże!

Coś ci się chyba artykuły pomyliły. Ale miło że ktoś przypomina Grubego, chyba SAK zatęsknił. Sądzę, że pan Gruby nie pochwalałby tworzenia takiego tworu jak Komitet Obrony Szpitala, a tak wracając do przeszłości, już taki twór był w historii nie tak zresztą odległej. Jak dobrze pamiętam w roku 2006, potem w 2009. Rok 2006 w zarządzie powiatu jest ministra Sadurska, rok 2009 – rządzi w powiecie PiS ze starostą Kamińskim. Tu m.in. ciekawostki http://ww... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 60

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 144 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 395 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 25 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 20 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!