Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

12 stycznia 2016 r.
17:16

Powiat nie cofnie się przed związkowcami. Będzie program naprawczy szpitala

0 48 A A

Leszek Gorgol z zarządu powiatu zapowiada, że władze nie ulegną presji związkowców zrzeszonych w Międzyzakładowym Komitecie Obrony Praw Pacjenta i Puławskiego Szpitala. Samorządowcy nie zrezygnują z programu naprawczego SP ZOZ

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeszcze w tym miesiącu przygotowany ma zostać nowy regulamin i statut SP ZOZ. Dokumenty po zaopiniowaniu przez radę społeczną placówki, trafią do Rady Powiatu Puławskiego. Pozwolą one na uruchomienie przyjętego na początku grudnia zeszłego roku programu naprawczego. Opiera się on na łączeniu szpitalnych oddziałów i redukcji zatrudnienia.

Przeciwko już podjętym decyzjom, zmniejszeniu liczebności załóg karetek pogotowia i planowanym zmianom protestują puławscy związkowcy.

Utworzony przez nich komitet zrzesza działaczy z różnych zakładów pracy z Puław i regionu.
- Każde działanie społeczne jest godne pochwały, ale jeśli nie wdrożymy programu naprawczego, szpital może zostać rozmontowany. Przypominam, że wierzyciele SP ZOZ posiadają tytuły egzekucyjne. Mogą zablokować konta, co uniemożliwi dalszą działalność. Nie będzie wtedy na wypłaty dla pracowników, a pacjentów trzeba będzie wysłać do innych szpitali. Nie możemy na to pozwolić – komentuje Leszek Gorgol, przedstawiciel Zarządu Powiatu Puławskiego, który odpowiada m.in. za szpital.

- Pewna grupa osób będzie musiała odejść. Jak duża? Nie wiem. Zależeć to będzie od decyzji poszczególnych kierowników, które zapadną po zmianie organizacji SP ZOZ. Z tej drogi nie możemy zejść, jeśli chcemy zachować w Puławach publiczną służbę zdrowia - dodaje Gorgol.

Na razie nie doszło jeszcze do oficjalnego spotkania przedstawicieli komitetu z zarządem powiatu lub radnymi.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 15 stycznia 2016 r. o 19:13
0

Pani mówi też o planach na 2016. I co? Pierwsze że włączą się w obchody 1050-lecia chrztu Polski. Szpital, dopiero po pytaniu redaktora. Odpowiedź: sytuacja jest trudna, będziemy rozmawiać, będziemy monitorować działania dyrektora, zachowamy struktury szpitala, nikogo nie skrzywdzimy!!!!!. Proszę trzymać za słowo panią przewodniczącą. Dobrze że rozmowa nagrana legalnie, będzie z czego rozliczać.

Avatar
gość / 15 stycznia 2016 r. o 19:13
0

Taka dygresja dlaczego szpital ma problemy: właśnie oglądam i słucham w telewizji puławskiej rozmowy z przewodniczącą rady powiatu i na pytanie co zostało zrobione w 2015r w powiecie najważniejsze to: przecięcie wstęgi w Kęble i na hali sportowej w szkole chemicznej. No i naj najważniejsze wydarzenie wg pani przewodniczącej to odsłonięcie pomnika kpt. rez. Władysława Szczypy. O tym przewodnicząca mówi baaaardzo dużo, aż emocje ją ponoszą, co za ekscytacja! A co powiedziała o szpitalu i dzianiach na jego rzecz? To było pół zdania że jest problem. No cóż priorytety. Żal, żenada, smutek ...

Taka dygresja dlaczego szpital ma problemy: właśnie oglądam i słucham w telewizji puławskiej rozmowy z przewodniczącą rady powiatu i na pytanie co zostało zrobione w 2015r w powiecie najważniejsze to: przecięcie wstęgi w Kęble i na hali sportowej w szkole chemicznej. No i naj najważniejsze wydarzenie wg pani przewodniczącej to odsłonięcie pomnika kpt. rez. Władysława Szczypy. O tym przewodnicząca mówi baaaardzo dużo, aż emocje ją ponoszą, co za ekscytacja! A co powiedziała o szpitalu i dzianiach na jego rzecz? To było pół zdania że jest p... rozwiń

Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 r. o 09:09
0
Pod artykułem www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000174179,powstal-komitet-obrony-praw-pacjentow-i-szpitala-pulawskiego-przedstawiciele-wladz-nie-powinni-spac-spokojnie.html toczy się ciekawa dyskusja. To tak żeby nikomu nie umknęło: Napisano wczoraj, 22:20 PM Proszę o argumenty, poznajmy prawdziwe kulisy problemu puławskiego ZOZ'u. Proszę o rozjaśnienie nam w głowach, tylko bardzo merytorycznie i bez emocji. OK? Kto pierwszy? Tu nie ma kulis, wszyscy grają na otwartej scenie. A mówić należy o przyczynach. To tak, żeby nie wykładać wszystkich kart na stół, pierwszy punkt: szpital jest polem rozgrywki politycznej, tak dla porównania i jasności, tak jak telewizja publiczna. A dlaczego tak się dzieje? A pewnie dlatego że to największy pracodawca w powiecie, więc pole do ustawienia w najszerszym zakresie wpływów władzy. Każdy nowy wsadza na stołek swojego dyrektora. Swojego to pół biedy, ale jeszcze są to osoby bez pomysłów, doświadczenia i wiedzy nt zarządzania służbą zdrowia. Tylko raz zdarzyło się, pewnie przez zupełny przypadek, że przyprowadzono fachowca. I co się wtedy się stało? Był szczuty i dyskredytowany przez związki zawodowe. A związki zawodowe i to, że to one uważają, że powinny rządzić w szpitalu, a nie dyrektor, to punkt drugi. Kolejne przyczyny później. Póki co te do przemyślenia, żeby zbyt dużego szoku nie było.
Pod artykułem www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000174179,powstal-komitet-obrony-praw-pacjentow-i-szpitala-pulawskiego-przedstawiciele-wladz-nie-powinni-spac-spokojnie.html toczy się ciekawa dyskusja. To tak żeby nikomu nie umknęło: Napisano wczoraj, 22:20 PM Proszę o argumenty, poznajmy prawdziwe kulisy problemu puławskiego ZOZ'u. Proszę o rozjaśnienie nam w głowach, tylko bardzo merytorycznie i bez emocji. OK? Kto pierwszy? Tu nie ma kulis, wszyscy grają na otwartej scenie. A mówić należy o przyczynach. To tak, żeby nie wykładać ws... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 r. o 08:03
0
Komitet obrony to nic innego jak histeria tych co boją się utracić wpływy
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 r. o 09:31
0
Tak sobie czytam i aż mnie coś trafia. Czy ten komitet myśli że ludzie są tacy naiwni i uwierzyli że on działa dla dobra szpitala, pracowników i pacjentów. Przecież pod tym aktem założenia komitetu podpisało się towarzystwo wspierania PiSu. PiSu czyli właśnie tych którzy tak zażarcie „naprawiają” szpital. Przecież ci obrońcy startowali z list pisowskich w wyborach samorządowych (np. K. Jedliczko-Szczepkowska, L. Twardowska), inni tak jak przedstawiciele Solidarności popierali otwarcie pisowców. Ci obrońcy to też znani karierowicze i lasujący siebie przy każdej okazji, tak jak Nowak i Wręga. Kamiński to nie wiadomo co on jest bo i nawet w dwóch osobach bo i w Solidarności i lanser. Pozostali robią sobie kampanię związkową, bo przecież związki muszą krzyczeć. To komitet obrony interesów jego założycieli. Przecież już wszystko pozamiatane. Przecież Gorgol mówił że powiat się nie cofnie, bo jak tak to dyrektor poda się do dymisji. No chyba że kogoś innego związki chcą wsadzić na dyrektora, ale to już kolejny rozdział tej bajki.
Tak sobie czytam i aż mnie coś trafia. Czy ten komitet myśli że ludzie są tacy naiwni i uwierzyli że on działa dla dobra szpitala, pracowników i pacjentów. Przecież pod tym aktem założenia komitetu podpisało się towarzystwo wspierania PiSu. PiSu czyli właśnie tych którzy tak zażarcie „naprawiają” szpital. Przecież ci obrońcy startowali z list pisowskich w wyborach samorządowych (np. K. Jedliczko-Szczepkowska, L. Twardowska), inni tak jak przedstawiciele Solidarności popierali otwarcie pisowców. Ci obrońcy to też znani karierowicze i lasując... rozwiń
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 22:45
0

I jeszcze przykład filmu instruktażowego dla personelu medycznego z zaleceniem: nie rób tak nigdy: https://www.youtube.com/watch?v=mkcc6uoS19U

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 22:39
0

Guest, dnia 13 Sty 2016 - 7:51 PM, napisał:

Jak widzę, że na forum zaczyna być ciekawie. Szkoda, że nie ma dyskutantów na poziomie nieobecnego już wśród nas byłego pracownika NIKu. On wiedział co napisać. A tak, słuszne łajanie zarządzających puławskim ZOZem spotyka się z nagonką na wszystkich tych, którzy nie maczali w tym palców i chcieliby tylko aby szpital działał tak jak się należy. Oni nie muszą wiedzieć jak to zrobić, oni nie muszą się na tym znać, również Komitet Obrony Szpitala ani związkowcy nie muszą być menadżerami. Oni mają wytykać, wytykać i jeszcze raz wytykać i żądać. Oni już zapłacili ze swoich składek zaniesionych w zębach do ZUS, z podatków, etc. za to aby ktoś zarządzał służbą zdrowia w mieście. Od tego są inni, którzy biorą za to pieniądze. A czy pensje są jawne czy nie to mi to koło ... lata. Ja chcę mieć sprawną, przyjazną służbę zdrowia bo na to sobie zasłużyłem ja, moja matka moje dzieci, moi sąsiedzi... I mnie jest wszystko jedno dlaczego brakuje tych 50 milionów. Od tego są inni, którzy powinni dopilnować żeby takich długów nie było, żeby za wszystko było zapłacone i żeby w szpitalu wszystko grało jak w szwajcarskim zegarku. A jeśli jest tak jak jest to ktoś musi ponieść za to konsekwencje. Amen!

Tu powinien być powyższy komentarz i odpowiedź do niego.

Ale miło że ktoś przypomina Grubego, chyba SAK zatęsknił. Sądzę, że pan Gruby nie pochwalałby tworzenia takiego tworu jak Komitet Obrony Szpitala, a tak wracając do przeszłości, już taki twór był w historii nie tak zresztą odległej. Jak dobrze pamiętam w roku 2006, potem w 2009. Rok 2006 w zarządzie powiatu jest ministra Sadurska, rok 2009 – rządzi w powiecie PiS ze starostą Kamińskim. Tu m.in. ciekawostki http://www.dziennikw...w-pulawach.html

A na kogo ta nagonka niby? Na ten komitet, na radnych, związkowców? To oczywiste ze właśnie ci wymienieni są w dużej mierze winni temu co się dzieje teraz ze szpitalem. To właśnie związkowcy wielokrotnie blokowali wcześniej dobre zmiany w szpitalu (te prawdziwe dobre zmiany, nie dzisiejsze puste hasło). To m.in. radna Twardowska i protest okupacyjny pielęgniarek, a w konsekwencji przestraszony starosta wpłynęli na pogorszenie finansów szpitala poprzez wzrosty płac.

Rozbawiło mnie to że związkowcy nie muszą być menedżerami. A kto jak nie związkowcy ciągle wytykają wydzielenie pralni i kuchni mówiąc że to nie opłacalne. To nie rozumiem znają się na zarządzaniu czy nie? Bo jak nie to niech nie opluwają takich działań tylko ufają tym którzy wiedzą co robić. A jeszcze taka dygresja: a związkowcy to za darmo pracują? Jawność wynagrodzenia to ważna sprawa, proszę jej nie bagatelizować.

Z kolei przyjazna i sprawna służba zdrowia to nie kwestia wyłącznie systemu tylko ludzi. Na to składają się miłe, uśmiechnięte i służące pomocą pielęgniarki, szanujący pacjenta lekarze. Tu jest dobry przykład:

Proszę też nie bagatelizować tego dlaczego brakuje 50 mln. A kto to to ci „inni”, a kto to to „ktoś”? Może nie wiesz ale to władze powiatu, czyli podmiot tworzący szpital.

Szczęść Boże!

e ktoś przypomina Grubego, chyba SAK zatęsknił. Sądzę, że pan Gruby nie pochwalałby tworzenia takiego tworu jak Komitet Obrony Szpitala, a tak wracając do przeszłości, już taki twór był w historii nie tak zresztą odległej. Jak dobrze pamiętam w roku 2006, potem w 2009. Rok 2006 w zarządzie powiatu jest ministra Sadurska, rok 2009 – rządzi w powiecie PiS ze starostą Kamińskim. Tu m.in. ciekawostki http://www.dziennikw...w-pulawach.html

A na kogo t... rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 16:49
0

Tylko PIs może zrobić z tym bajzlem porządek. Ma jednka związane ręce koalicją z dziadkami z PSLu.

Szczególnie młodziutki, bystrze i samodzienlnie myslący starosta Godlinski bardzo sie stara o zmiany na lepsze.

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 16:12
0

Ktoś chyba doprowadził do zadłużenia szpitala. Nie zrobili tego pacjenci, lekarze, pielęgniarki, sanitariusze, salowe, sprzątaczki, więc pytam kto i kto za to odpowie? Jeśli zwykły obywatel postawi samochód nie w tym miejscu to dostanie mandat, jak nie zapnie pasów w samochodzie dostaje mandat i punkty karne, jak mu się uzbiera albo nie zapłaci alimentów to mu zabiorą prawo jazdy. A co z tymi, którzy doprowadzili szpital do ruiny finansowej na poziomie około 50 milionów złotych, a teraz grozi nam nie tylko obniżenie standardów opieki zdrowotnej ale jej całkowity brak? Co z tymi, którzy na rok przed upływem umowy na stację dializ podpisali kolejną umowę na kolejne 20 lat? Dlaczego pralnia w Puławach nie mogła być opłacalna tylko wozi się brudy do Skarżyska? Dlaczego własna kuchnia nie mogła robić jedzenia dla pacjentów tylko wozi się katering z Lublina? Ludzi czy nikt tego nie widzi? Przecież KTOŚ za to wszystko ODPOWIADA, mało tego nadal bierze wysokie pensje!!! I co Zarząd powiatu wytacza teraz wojnę związkom zawodowym? Najlepiej z kata szpitala stać się ofiarą związków zawodowych. Przypomina mi to przegraną Komorowskiego i Kopaczowej, gdy zamiast pogratulować zwycięzcy

Guest, radny, związkowcu, czy kim tam jesteś trollu.

Na początek żarcik, tak jak w orędziu prezydenta USA: ostatnio ten co nie płaci alimentów zostaje szefem telewizji. A niektórzy przestępcy zostają nawet uniewinnieni zanim zastaną skazani.

A teraz do meritum:

Proszę uzasadnić, że podpisanie umowy na dzierżawę stacji dializ jest dla szpitala niekorzystne. Proszę powiedzieć jakie są dla szpitala koszty jednej dializoterapii, a ile dostaje szpital od NFZ? To tylko jedno pytanie z takiego ekonomicznego abecadła.

Pewnie duża część pacjentów puławskiego szpitala pamięta jak wyglądała pościel w szpitalu lat temu 5,10. Ja pamiętam,  wyglądała tak jakby była użytkowana od 40 już lat. Niektórzy pewnie wiedzą też jak wyglądała pralnia i jakie miała sprzęty. Owszem można było zainwestować ale z jakich funduszy? Starostwo nie było zainteresowane dotacją, a sponsorzy, co słuszne woleli dać kasę na kardiologię  i urologię.  A teraz pościel jest najwyższej jakości i czysta. Efekty ekonomiczne, no cóż, zastanówmy się dlaczego ludzie kupują masło w sklepie w którym jest ono tańsze o 20 groszy niż w innym?

Co do kuchni to zdaje się, że już została uruchomiona w Puławach po całkowitym remoncie. A co nie? O to dyr Rybak coś zawalił. A ci co się orientują w temacie wiedzą, że catering był przejściowy, na czas remontu. A dlaczego potrzebny był remont? Bo funkcjonująca wcześniej kuchnia (pomieszczenia i  urządzenia) nie spełniała żadnej normy higieny i bezpieczeństwa. W kwestii finansowania analogicznie jak przy pralni. Efekt ekonomiczny taki jak przy maśle z pralni.

Nurtuje mnie tylko kto przez lata doprowadził do tak katastrofalnych zaniedbań i nie remontował pralni i kuchni i dlaczego niektórzy tak zaciekle bronią tej pralni i kuchni. Kto tam prał i gotował czy stołował się wcześniej, a teraz mu się urwało? To pewne temat na kolejną dyskusję.

No a teraz kwestia najbardziej interesująca zwykłych ludzi. Zarobki. Zarobki dyrektora szpitala są jawne, można to łatwo sprawdzić. A kto zarabia w SPZOZ Puławy najwięcej. No cóż wystarczy pójść na parking i zobaczyć jakim samochodem kto podjeżdża. Tak wg mojego damskiego oka ceny niektórych eksponatów to kwoty sześciocyfrowe, pewnie niekoniecznie zaczynające się od 1.

I jeszcze jedna baaardzo interesująca kwestia dotycząca związków zawodowych. Pytam dlaczego w latach 2011-2014 związki zawodowe potrafiły organizować akcje protestacyjne, okupować gabinet dyrektorki, a nawet narodową telewizję sprowadzić. A teraz? Siedzą cicho, bo dalej nic się nie dzieje, oprócz wywieszonych prześcieradeł, ale z hasłami zdaje się tylko niskich płac – a przecież minister platformerski dał pielęgniarkom 400 zł podwyżki. I co pisowski im zabrał? A co związki zrobiły z akcją ratowników i podpisami od 12 tysięcy ludzi. Czemu związki teraz płaczą? Przecież to związki pomogły obecnej władzy wygrać. A co wam obiecano? I co, jest inaczej i nie mogą się związkowcy otrząsnąć z szoku, bo po prostu zostali oszukani.

A komu to te gratulacje? Już tu ktoś składał kondolencje i to chyba jest słuszne – dla dyrektora i zarządu powiatu.

Guest, radny, związkowcu, czy kim tam jesteś trollu.

Na początek żarcik, tak jak w orędziu prezydenta USA: ostatnio ten co nie płaci alimentów zostaje szefem telewizji. A niektórzy przestępcy zostają nawet uniewinnieni zanim zastaną skazani.

rozwiń

Avatar
gość / 13 stycznia 2016 r. o 15:39
0

Tylko PIs może zrobić z tym bajzlem porządek. Ma jednka związane ręce koalicją z dziadkami z PSLu.

Co robi PiS bez związanych rąk widać w skali kraju. Jeszcze będziesz płakał pisuarze!!!

Avatar
gość / 15 stycznia 2016 r. o 19:13
0

Pani mówi też o planach na 2016. I co? Pierwsze że włączą się w obchody 1050-lecia chrztu Polski. Szpital, dopiero po pytaniu redaktora. Odpowiedź: sytuacja jest trudna, będziemy rozmawiać, będziemy monitorować działania dyrektora, zachowamy struktury szpitala, nikogo nie skrzywdzimy!!!!!. Proszę trzymać za słowo panią przewodniczącą. Dobrze że rozmowa nagrana legalnie, będzie z czego rozliczać.

Avatar
gość / 15 stycznia 2016 r. o 19:13
0

Taka dygresja dlaczego szpital ma problemy: właśnie oglądam i słucham w telewizji puławskiej rozmowy z przewodniczącą rady powiatu i na pytanie co zostało zrobione w 2015r w powiecie najważniejsze to: przecięcie wstęgi w Kęble i na hali sportowej w szkole chemicznej. No i naj najważniejsze wydarzenie wg pani przewodniczącej to odsłonięcie pomnika kpt. rez. Władysława Szczypy. O tym przewodnicząca mówi baaaardzo dużo, aż emocje ją ponoszą, co za ekscytacja! A co powiedziała o szpitalu i dzianiach na jego rzecz? To było pół zdania że jest problem. No cóż priorytety. Żal, żenada, smutek ...

Taka dygresja dlaczego szpital ma problemy: właśnie oglądam i słucham w telewizji puławskiej rozmowy z przewodniczącą rady powiatu i na pytanie co zostało zrobione w 2015r w powiecie najważniejsze to: przecięcie wstęgi w Kęble i na hali sportowej w szkole chemicznej. No i naj najważniejsze wydarzenie wg pani przewodniczącej to odsłonięcie pomnika kpt. rez. Władysława Szczypy. O tym przewodnicząca mówi baaaardzo dużo, aż emocje ją ponoszą, co za ekscytacja! A co powiedziała o szpitalu i dzianiach na jego rzecz? To było pół zdania że jest p... rozwiń

Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 r. o 09:09
0
Pod artykułem www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000174179,powstal-komitet-obrony-praw-pacjentow-i-szpitala-pulawskiego-przedstawiciele-wladz-nie-powinni-spac-spokojnie.html toczy się ciekawa dyskusja. To tak żeby nikomu nie umknęło: Napisano wczoraj, 22:20 PM Proszę o argumenty, poznajmy prawdziwe kulisy problemu puławskiego ZOZ'u. Proszę o rozjaśnienie nam w głowach, tylko bardzo merytorycznie i bez emocji. OK? Kto pierwszy? Tu nie ma kulis, wszyscy grają na otwartej scenie. A mówić należy o przyczynach. To tak, żeby nie wykładać wszystkich kart na stół, pierwszy punkt: szpital jest polem rozgrywki politycznej, tak dla porównania i jasności, tak jak telewizja publiczna. A dlaczego tak się dzieje? A pewnie dlatego że to największy pracodawca w powiecie, więc pole do ustawienia w najszerszym zakresie wpływów władzy. Każdy nowy wsadza na stołek swojego dyrektora. Swojego to pół biedy, ale jeszcze są to osoby bez pomysłów, doświadczenia i wiedzy nt zarządzania służbą zdrowia. Tylko raz zdarzyło się, pewnie przez zupełny przypadek, że przyprowadzono fachowca. I co się wtedy się stało? Był szczuty i dyskredytowany przez związki zawodowe. A związki zawodowe i to, że to one uważają, że powinny rządzić w szpitalu, a nie dyrektor, to punkt drugi. Kolejne przyczyny później. Póki co te do przemyślenia, żeby zbyt dużego szoku nie było.
Pod artykułem www.dziennikwschodni.pl/pulawy/n,1000174179,powstal-komitet-obrony-praw-pacjentow-i-szpitala-pulawskiego-przedstawiciele-wladz-nie-powinni-spac-spokojnie.html toczy się ciekawa dyskusja. To tak żeby nikomu nie umknęło: Napisano wczoraj, 22:20 PM Proszę o argumenty, poznajmy prawdziwe kulisy problemu puławskiego ZOZ'u. Proszę o rozjaśnienie nam w głowach, tylko bardzo merytorycznie i bez emocji. OK? Kto pierwszy? Tu nie ma kulis, wszyscy grają na otwartej scenie. A mówić należy o przyczynach. To tak, żeby nie wykładać ws... rozwiń
Avatar
Gość / 15 stycznia 2016 r. o 08:03
0
Komitet obrony to nic innego jak histeria tych co boją się utracić wpływy
Avatar
Gość / 14 stycznia 2016 r. o 09:31
0
Tak sobie czytam i aż mnie coś trafia. Czy ten komitet myśli że ludzie są tacy naiwni i uwierzyli że on działa dla dobra szpitala, pracowników i pacjentów. Przecież pod tym aktem założenia komitetu podpisało się towarzystwo wspierania PiSu. PiSu czyli właśnie tych którzy tak zażarcie „naprawiają” szpital. Przecież ci obrońcy startowali z list pisowskich w wyborach samorządowych (np. K. Jedliczko-Szczepkowska, L. Twardowska), inni tak jak przedstawiciele Solidarności popierali otwarcie pisowców. Ci obrońcy to też znani karierowicze i lasujący siebie przy każdej okazji, tak jak Nowak i Wręga. Kamiński to nie wiadomo co on jest bo i nawet w dwóch osobach bo i w Solidarności i lanser. Pozostali robią sobie kampanię związkową, bo przecież związki muszą krzyczeć. To komitet obrony interesów jego założycieli. Przecież już wszystko pozamiatane. Przecież Gorgol mówił że powiat się nie cofnie, bo jak tak to dyrektor poda się do dymisji. No chyba że kogoś innego związki chcą wsadzić na dyrektora, ale to już kolejny rozdział tej bajki.
Tak sobie czytam i aż mnie coś trafia. Czy ten komitet myśli że ludzie są tacy naiwni i uwierzyli że on działa dla dobra szpitala, pracowników i pacjentów. Przecież pod tym aktem założenia komitetu podpisało się towarzystwo wspierania PiSu. PiSu czyli właśnie tych którzy tak zażarcie „naprawiają” szpital. Przecież ci obrońcy startowali z list pisowskich w wyborach samorządowych (np. K. Jedliczko-Szczepkowska, L. Twardowska), inni tak jak przedstawiciele Solidarności popierali otwarcie pisowców. Ci obrońcy to też znani karierowicze i lasując... rozwiń
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 22:45
0

I jeszcze przykład filmu instruktażowego dla personelu medycznego z zaleceniem: nie rób tak nigdy: https://www.youtube.com/watch?v=mkcc6uoS19U

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 22:39
0

Guest, dnia 13 Sty 2016 - 7:51 PM, napisał:

Jak widzę, że na forum zaczyna być ciekawie. Szkoda, że nie ma dyskutantów na poziomie nieobecnego już wśród nas byłego pracownika NIKu. On wiedział co napisać. A tak, słuszne łajanie zarządzających puławskim ZOZem spotyka się z nagonką na wszystkich tych, którzy nie maczali w tym palców i chcieliby tylko aby szpital działał tak jak się należy. Oni nie muszą wiedzieć jak to zrobić, oni nie muszą się na tym znać, również Komitet Obrony Szpitala ani związkowcy nie muszą być menadżerami. Oni mają wytykać, wytykać i jeszcze raz wytykać i żądać. Oni już zapłacili ze swoich składek zaniesionych w zębach do ZUS, z podatków, etc. za to aby ktoś zarządzał służbą zdrowia w mieście. Od tego są inni, którzy biorą za to pieniądze. A czy pensje są jawne czy nie to mi to koło ... lata. Ja chcę mieć sprawną, przyjazną służbę zdrowia bo na to sobie zasłużyłem ja, moja matka moje dzieci, moi sąsiedzi... I mnie jest wszystko jedno dlaczego brakuje tych 50 milionów. Od tego są inni, którzy powinni dopilnować żeby takich długów nie było, żeby za wszystko było zapłacone i żeby w szpitalu wszystko grało jak w szwajcarskim zegarku. A jeśli jest tak jak jest to ktoś musi ponieść za to konsekwencje. Amen!

Tu powinien być powyższy komentarz i odpowiedź do niego.

Ale miło że ktoś przypomina Grubego, chyba SAK zatęsknił. Sądzę, że pan Gruby nie pochwalałby tworzenia takiego tworu jak Komitet Obrony Szpitala, a tak wracając do przeszłości, już taki twór był w historii nie tak zresztą odległej. Jak dobrze pamiętam w roku 2006, potem w 2009. Rok 2006 w zarządzie powiatu jest ministra Sadurska, rok 2009 – rządzi w powiecie PiS ze starostą Kamińskim. Tu m.in. ciekawostki http://www.dziennikw...w-pulawach.html

A na kogo ta nagonka niby? Na ten komitet, na radnych, związkowców? To oczywiste ze właśnie ci wymienieni są w dużej mierze winni temu co się dzieje teraz ze szpitalem. To właśnie związkowcy wielokrotnie blokowali wcześniej dobre zmiany w szpitalu (te prawdziwe dobre zmiany, nie dzisiejsze puste hasło). To m.in. radna Twardowska i protest okupacyjny pielęgniarek, a w konsekwencji przestraszony starosta wpłynęli na pogorszenie finansów szpitala poprzez wzrosty płac.

Rozbawiło mnie to że związkowcy nie muszą być menedżerami. A kto jak nie związkowcy ciągle wytykają wydzielenie pralni i kuchni mówiąc że to nie opłacalne. To nie rozumiem znają się na zarządzaniu czy nie? Bo jak nie to niech nie opluwają takich działań tylko ufają tym którzy wiedzą co robić. A jeszcze taka dygresja: a związkowcy to za darmo pracują? Jawność wynagrodzenia to ważna sprawa, proszę jej nie bagatelizować.

Z kolei przyjazna i sprawna służba zdrowia to nie kwestia wyłącznie systemu tylko ludzi. Na to składają się miłe, uśmiechnięte i służące pomocą pielęgniarki, szanujący pacjenta lekarze. Tu jest dobry przykład:

Proszę też nie bagatelizować tego dlaczego brakuje 50 mln. A kto to to ci „inni”, a kto to to „ktoś”? Może nie wiesz ale to władze powiatu, czyli podmiot tworzący szpital.

Szczęść Boże!

e ktoś przypomina Grubego, chyba SAK zatęsknił. Sądzę, że pan Gruby nie pochwalałby tworzenia takiego tworu jak Komitet Obrony Szpitala, a tak wracając do przeszłości, już taki twór był w historii nie tak zresztą odległej. Jak dobrze pamiętam w roku 2006, potem w 2009. Rok 2006 w zarządzie powiatu jest ministra Sadurska, rok 2009 – rządzi w powiecie PiS ze starostą Kamińskim. Tu m.in. ciekawostki http://www.dziennikw...w-pulawach.html

A na kogo t... rozwiń

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 16:49
0

Tylko PIs może zrobić z tym bajzlem porządek. Ma jednka związane ręce koalicją z dziadkami z PSLu.

Szczególnie młodziutki, bystrze i samodzienlnie myslący starosta Godlinski bardzo sie stara o zmiany na lepsze.

Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 r. o 16:12
0

Ktoś chyba doprowadził do zadłużenia szpitala. Nie zrobili tego pacjenci, lekarze, pielęgniarki, sanitariusze, salowe, sprzątaczki, więc pytam kto i kto za to odpowie? Jeśli zwykły obywatel postawi samochód nie w tym miejscu to dostanie mandat, jak nie zapnie pasów w samochodzie dostaje mandat i punkty karne, jak mu się uzbiera albo nie zapłaci alimentów to mu zabiorą prawo jazdy. A co z tymi, którzy doprowadzili szpital do ruiny finansowej na poziomie około 50 milionów złotych, a teraz grozi nam nie tylko obniżenie standardów opieki zdrowotnej ale jej całkowity brak? Co z tymi, którzy na rok przed upływem umowy na stację dializ podpisali kolejną umowę na kolejne 20 lat? Dlaczego pralnia w Puławach nie mogła być opłacalna tylko wozi się brudy do Skarżyska? Dlaczego własna kuchnia nie mogła robić jedzenia dla pacjentów tylko wozi się katering z Lublina? Ludzi czy nikt tego nie widzi? Przecież KTOŚ za to wszystko ODPOWIADA, mało tego nadal bierze wysokie pensje!!! I co Zarząd powiatu wytacza teraz wojnę związkom zawodowym? Najlepiej z kata szpitala stać się ofiarą związków zawodowych. Przypomina mi to przegraną Komorowskiego i Kopaczowej, gdy zamiast pogratulować zwycięzcy

Guest, radny, związkowcu, czy kim tam jesteś trollu.

Na początek żarcik, tak jak w orędziu prezydenta USA: ostatnio ten co nie płaci alimentów zostaje szefem telewizji. A niektórzy przestępcy zostają nawet uniewinnieni zanim zastaną skazani.

A teraz do meritum:

Proszę uzasadnić, że podpisanie umowy na dzierżawę stacji dializ jest dla szpitala niekorzystne. Proszę powiedzieć jakie są dla szpitala koszty jednej dializoterapii, a ile dostaje szpital od NFZ? To tylko jedno pytanie z takiego ekonomicznego abecadła.

Pewnie duża część pacjentów puławskiego szpitala pamięta jak wyglądała pościel w szpitalu lat temu 5,10. Ja pamiętam,  wyglądała tak jakby była użytkowana od 40 już lat. Niektórzy pewnie wiedzą też jak wyglądała pralnia i jakie miała sprzęty. Owszem można było zainwestować ale z jakich funduszy? Starostwo nie było zainteresowane dotacją, a sponsorzy, co słuszne woleli dać kasę na kardiologię  i urologię.  A teraz pościel jest najwyższej jakości i czysta. Efekty ekonomiczne, no cóż, zastanówmy się dlaczego ludzie kupują masło w sklepie w którym jest ono tańsze o 20 groszy niż w innym?

Co do kuchni to zdaje się, że już została uruchomiona w Puławach po całkowitym remoncie. A co nie? O to dyr Rybak coś zawalił. A ci co się orientują w temacie wiedzą, że catering był przejściowy, na czas remontu. A dlaczego potrzebny był remont? Bo funkcjonująca wcześniej kuchnia (pomieszczenia i  urządzenia) nie spełniała żadnej normy higieny i bezpieczeństwa. W kwestii finansowania analogicznie jak przy pralni. Efekt ekonomiczny taki jak przy maśle z pralni.

Nurtuje mnie tylko kto przez lata doprowadził do tak katastrofalnych zaniedbań i nie remontował pralni i kuchni i dlaczego niektórzy tak zaciekle bronią tej pralni i kuchni. Kto tam prał i gotował czy stołował się wcześniej, a teraz mu się urwało? To pewne temat na kolejną dyskusję.

No a teraz kwestia najbardziej interesująca zwykłych ludzi. Zarobki. Zarobki dyrektora szpitala są jawne, można to łatwo sprawdzić. A kto zarabia w SPZOZ Puławy najwięcej. No cóż wystarczy pójść na parking i zobaczyć jakim samochodem kto podjeżdża. Tak wg mojego damskiego oka ceny niektórych eksponatów to kwoty sześciocyfrowe, pewnie niekoniecznie zaczynające się od 1.

I jeszcze jedna baaardzo interesująca kwestia dotycząca związków zawodowych. Pytam dlaczego w latach 2011-2014 związki zawodowe potrafiły organizować akcje protestacyjne, okupować gabinet dyrektorki, a nawet narodową telewizję sprowadzić. A teraz? Siedzą cicho, bo dalej nic się nie dzieje, oprócz wywieszonych prześcieradeł, ale z hasłami zdaje się tylko niskich płac – a przecież minister platformerski dał pielęgniarkom 400 zł podwyżki. I co pisowski im zabrał? A co związki zrobiły z akcją ratowników i podpisami od 12 tysięcy ludzi. Czemu związki teraz płaczą? Przecież to związki pomogły obecnej władzy wygrać. A co wam obiecano? I co, jest inaczej i nie mogą się związkowcy otrząsnąć z szoku, bo po prostu zostali oszukani.

A komu to te gratulacje? Już tu ktoś składał kondolencje i to chyba jest słuszne – dla dyrektora i zarządu powiatu.

Guest, radny, związkowcu, czy kim tam jesteś trollu.

Na początek żarcik, tak jak w orędziu prezydenta USA: ostatnio ten co nie płaci alimentów zostaje szefem telewizji. A niektórzy przestępcy zostają nawet uniewinnieni zanim zastaną skazani.

rozwiń

Avatar
gość / 13 stycznia 2016 r. o 15:39
0

Tylko PIs może zrobić z tym bajzlem porządek. Ma jednka związane ręce koalicją z dziadkami z PSLu.

Co robi PiS bez związanych rąk widać w skali kraju. Jeszcze będziesz płakał pisuarze!!!