Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 stycznia 2016 r.
16:08

Dopalacze przed lekcjami. Gimnazjalista trafił do szpitala

0 39 A A

Do szpitala w Lublinie trafił gimnazjalista z Zespołu Szkół w Niemcach. Nastolatek wziął dopalacze. Dyrekcja szkoły zapewnia, że to pojedynczy przypadek. A do lubelskich szpitali trafia coraz więcej nieprzytomnych nastolatków.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Stan chłopca jest ciężki, a szkoła zachowuje się tak jakby się nic nie stało. Z tego co wiem, to nie jest pierwszy przypadek, kiedy uczniowie zażywają dopalacze. Szkoła powinna jakoś temu przeciwdziałać, bo takich sytuacji będzie coraz więcej – stwierdza matka uczniów tej samej szkoły, która poinformowała nas o zdarzeniu.

Uczniowie mieli zażywać dopalacze w opuszczonym budynku w pobliżu szkoły. Jerzy Wójcik, dyrektor Zespołu Szkół w Niemcach zaprzecza jednak, by robili to w czasie lekcji.

– Uczeń był przed lekcjami, poza terenem szkoły. W momencie kiedy otrzymaliśmy informację, że zabrała go karetka, postąpiliśmy zgodnie z procedurami. Powiadomiliśmy rodziców i policję – tłumaczy dyr. Wójcik. – Dwaj pozostali uczniowie, którzy w tym brali udział, zostali objęci pomocą psychologa i szkolnego pedagoga – dodaje.

Dyrektor podkreśla, że ostatni przypadek kontaktu ucznia z dopalaczami w jego placówce miał miejsce ponad dwa lata temu. – Podejrzewaliśmy, że zażył dopalacze na terenie szkoły, ale policja niczego przy nim nie znalazła. Od tego czasu nie było podobnych sytuacji – zapewnia dyrektor. – Po tym ostatnim zdarzeniu zbierze się w trybie nadzwyczajnym zespół wychowawczy nauczycieli Gimnazjum nr 1. Będziemy chcieli uzyskać informację od nauczycieli, rodziców i uczniów czy takie sytuacje zdarzały się poza szkołą. Nie znaczy to jednak, że dopiero teraz zaczęliśmy działać. Miesiąc temu było prowadzone szkolenie na temat dopalaczy. Ten problem jest także poruszany z uczniami na godzinach wychowawczych – zapewnia Jerzy Wójcik.

Do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, gdzie w poniedziałek przywieziono gimnazjalistę z Niemiec, miesięcznie trafia od dwóch do czterech nastolatków po zatruciu dopalaczami. Znacznie więcej takich pacjentów przyjmuje oddział toksykologiczno-kardiologiczny wojewódzkiego szpitala przy al. Kraśnickiej. Tam jest kilka takich przypadków w tygodniu. To najczęściej osoby w wieku 14-23 lata.

– To cały czas bardzo aktualny problem. Najczęściej osoby, które do nas trafiają, są nieprzytomne. Nie wiedzą skąd zostały przewiezione, albo wydaje im się, że były zupełnie gdzie indziej – mówi dr n. med. Jarosław Szponar, kierownik oddziału toksykologiczno-kardiologicznego. – Ostatnio mieliśmy młodego człowieka, który był przekonany, że został przywieziony z innego miasta. Pacjenci często mówią rzeczy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. To skutek zmiany świadomości pod wpływem dopalaczy.

W ubiegłym roku na oddział trafiło 400 osób, które po zażyciu dopalaczy straciły kontakt z rzeczywistością.

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 10:55
0
Znów biedni oburzeni "rodzice" święcie wierzą, co mądrzy ludzie napisali w gazecie, mam nadzieję, że kiedyś dorośli ludzie w końcu zaczną zachowywać się dojrzale i będą stawiać tak poważne zarzuty szkole i rodzicom, nie na podstawie informacji wyssanych z palca zawartych w powyższym artykule, lecz na podstawie własnych obserwacji, potwierdzonych dowodami. Dobrze wiemy, jak zachowuje się młodzież i jako osoba, która zna zaistniałą sytuację NIE DZIĘKI ARTYKUŁOWI jestem oburzony, że artykuł ujrzał światło dzienne oraz nie mogę uwierzyć, że osoba, która przekazała tak fałszywe informacje była do tego zdolna. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że w obecnych czasach w wieku gimnazjalnym największy wpływ na uczniów wywiera otoczenie, w którym się znajdują, czyli rówieśnicy, jak również Internet, na co wpływu nie mają ani nauczyciele, ani rodzice. Poza tym nauczyciele nie mają prawa przeszukać ucznia. Podsumowując jeśli Państwo zamierzają stawiać tak poważne zarzuty szkole, czy rodzicom proszę na początku porozmawiać z osobami, będącymi świadkami zaistniałej sytuacji lub osobami, które znają sytuację bardzo dobrze. Uczyłem się w tej szkole 9 lat i nie zauważyłem, żeby nauczyciele, czy dyrekcja nie spełniali swoich obowiązków, wręcz przeciwnie. Bardzo proszę przemyśleć, czy na prawdę warto wypowiadać się na temat sprawy, o której nie ma się pojęcia. Absolwent ZS Niemce.
Znów biedni oburzeni "rodzice" święcie wierzą, co mądrzy ludzie napisali w gazecie, mam nadzieję, że kiedyś dorośli ludzie w końcu zaczną zachowywać się dojrzale i będą stawiać tak poważne zarzuty szkole i rodzicom, nie na podstawie informacji wyssanych z palca zawartych w powyższym artykule, lecz na podstawie własnych obserwacji, potwierdzonych dowodami. Dobrze wiemy, jak zachowuje się młodzież i jako osoba, która zna zaistniałą sytuację NIE DZIĘKI ARTYKUŁOWI jestem oburzony, że artykuł ujrzał światło dzienne oraz nie mogę uwierzy... rozwiń
Avatar
mama / 26 stycznia 2016 o 23:02
0

W tej szkole jest problem nie o dziś jesli chodzi o papierosy, narkotyki i itp.Wszystko jest jednak zamiatane pod dywan, niestety nie ma rozmów na godzinach wychowawczych, a już na pewno nie o sytacji, która miała miejsce.Sama mam dziecko w gimnazjum i nie mieli żadnej romowy na lekcji, nie było żadnego apelu, nic.Mało tego podwożę dziecko pod drzwi szkoły i ma być tam do końca lekcji, ma być tam bezpieczne, a ja je spotykam między lekcjami w sklepie po bułkę, wypuszczone przez nauczyciela dyżurującego przy drzwiach, a co najlepsze kupuje drożdżówkę temu nauczycielowi-panu W. Dyrektor nie radzi sobie niestety z zarządzaniem placówką i nikt nic z tym nie robi, pokazuje się tylko sukcesy szkoły, a problemy tuszuje, niestety kosztem dzieci.

Albo pan N., który wysyła dzieci aby załatwiały jego prywatne sprawy a sam dyskutuje z woźnymi a klasa zostawiona jest bez opieki przez 20 minut ( mierzyłam czas bo czekałam na dziecko).Kolejka  przed stołówka, którą teoretycznie powinna pilnować dyżurujący tam nauczyciel ale On jest zajęty rozmową z koleżanką i nie widzi co dzieciaki wyczyniają, popychając kolegów, starsi wciskają się przed maluchy itp. Świetlica,która jest mała i ciasna dla takiej liczby dzieci i co prawda raz ale jednak odebrałam dziecko a sali nie było nauczyciela. Dopiero po 2 godzinach miałam telefon ze świetlicy.   No i podejście niektórych wychowawców, najlepiej nie mieć pytań, nie zawracać głowy i pamiętać, że nauczyciel zawsze ma racje. Najlepszy był pomysł aby rodzice przywozili dzieci nie wcześniej niż 15 minut przed lekcjami ale tego rodzice na szczęście nie zaakceptowali. Dzieci są szalone tak jak czasy, w których żyjemy a może ten chłopiec chciał należeć do grupy przywódców klasowych, a może czuł się gorszy i chciał coś udowodnić a może wołał o pomoc - tylko nikt nie słyszał. Współczuje rodzinie i mam nadzieję,że wyjdzie na prostą.

Albo pan N., który wysyła dzieci aby załatwiały jego prywatne sprawy a sam dyskutuje z woźnymi a klasa zostawiona jest bez opieki przez 20 minut ( mierzyłam czas bo czekałam na dziecko).Kolejka  przed stołówka, którą teoretycznie powinna pilnować dyżurujący tam nauczyciel ale On jest zajęty rozmową z koleżanką i nie widzi co dzieciaki wyczyniają, popychając kolegów, starsi wciskają się przed maluchy itp. Świetlica,która jest mała i ciasna dla takiej liczby dzieci i co prawda raz ale jednak odebrałam dziecko a sali nie b... rozwiń

Avatar
mama / 26 stycznia 2016 o 23:02
0

W tej szkole jest problem nie o dziś jesli chodzi o papierosy, narkotyki i itp.Wszystko jest jednak zamiatane pod dywan, niestety nie ma rozmów na godzinach wychowawczych, a już na pewno nie o sytacji, która miała miejsce.Sama mam dziecko w gimnazjum i nie mieli żadnej romowy na lekcji, nie było żadnego apelu, nic.Mało tego podwożę dziecko pod drzwi szkoły i ma być tam do końca lekcji, ma być tam bezpieczne, a ja je spotykam między lekcjami w sklepie po bułkę, wypuszczone przez nauczyciela dyżurującego przy drzwiach, a co najlepsze kupuje drożdżówkę temu nauczycielowi-panu W. Dyrektor nie radzi sobie niestety z zarządzaniem placówką i nikt nic z tym nie robi, pokazuje się tylko sukcesy szkoły, a problemy tuszuje, niestety kosztem dzieci.

Albo pan N., który wysyła dzieci aby załatwiały jego prywatne sprawy a sam dyskutuje z woźnymi a klasa zostawiona jest bez opieki przez 20 minut ( mierzyłam czas bo czekałam na dziecko).Kolejka  przed stołówka, którą teoretycznie powinna pilnować dyżurujący tam nauczyciel ale On jest zajęty rozmową z koleżanką i nie widzi co dzieciaki wyczyniają, popychając kolegów, starsi wciskają się przed maluchy itp. Świetlica,która jest mała i ciasna dla takiej liczby dzieci i co prawda raz ale jednak odebrałam dziecko a sali nie było nauczyciela. Dopiero po 2 godzinach miałam telefon ze świetlicy.   No i podejście niektórych wychowawców, najlepiej nie mieć pytań, nie zawracać głowy i pamiętać, że nauczyciel zawsze ma racje. Najlepszy był pomysł aby rodzice przywozili dzieci nie wcześniej niż 15 minut przed lekcjami ale tego rodzice na szczęście nie zaakceptowali. Dzieci są szalone tak jak czasy, w których żyjemy a może ten chłopiec chciał należeć do grupy przywódców klasowych, a może czuł się gorszy i chciał coś udowodnić a może wołał o pomoc - tylko nikt nie słyszał. Współczuje rodzinie i mam nadzieję,że wyjdzie na prostą.

Albo pan N., który wysyła dzieci aby załatwiały jego prywatne sprawy a sam dyskutuje z woźnymi a klasa zostawiona jest bez opieki przez 20 minut ( mierzyłam czas bo czekałam na dziecko).Kolejka  przed stołówka, którą teoretycznie powinna pilnować dyżurujący tam nauczyciel ale On jest zajęty rozmową z koleżanką i nie widzi co dzieciaki wyczyniają, popychając kolegów, starsi wciskają się przed maluchy itp. Świetlica,która jest mała i ciasna dla takiej liczby dzieci i co prawda raz ale jednak odebrałam dziecko a sali nie b... rozwiń

Avatar
MAMA / 24 stycznia 2016 o 23:45
0

W tej szkole jest problem nie o dziś jesli chodzi o papierosy, narkotyki i itp.Wszystko jest jednak zamiatane pod dywan, niestety nie ma rozmów na godzinach wychowawczych, a już na pewno nie o sytacji, która miała miejsce.Sama mam dziecko w gimnazjum i nie mieli żadnej romowy na lekcji, nie było żadnego apelu, nic.Mało tego podwożę dziecko pod drzwi szkoły i ma być tam do końca lekcji, ma być tam bezpieczne, a ja je spotykam między lekcjami w sklepie po bułkę, wypuszczone przez nauczyciela dyżurującego przy drzwiach, a co najlepsze kupuje drożdżówkę temu nauczycielowi-panu W. Dyrektor nie radzi sobie niestety z zarządzaniem placówką i nikt nic z tym nie robi, pokazuje się tylko sukcesy szkoły, a problemy tuszuje, niestety kosztem dzieci.

W tej szkole jest problem nie o dziś jesli chodzi o papierosy, narkotyki i itp.Wszystko jest jednak zamiatane pod dywan, niestety nie ma rozmów na godzinach wychowawczych, a już na pewno nie o sytacji, która miała miejsce.Sama mam dziecko w gimnazjum i nie mieli żadnej romowy na lekcji, nie było żadnego apelu, nic.Mało tego podwożę dziecko pod drzwi szkoły i ma być tam do końca lekcji, ma być tam bezpieczne, a ja je spotykam między lekcjami w sklepie po bułkę, wypuszczone przez nauczyciela dyżurującego przy drzwiach, a co najlepsze kupuje... rozwiń

Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 11:30
0

należy jeszcze raz podkreślić: wiejskie plotki, ciepła posadka dla nauczycielek, układy, układziki - zlikwidować!!

Avatar
mama / 23 stycznia 2016 o 22:19
0

Szanowna musia od donosu chyba sama cos zarzywa bo bije od niej calkowity brak kontaktu z rzeczywistoscia... Co ma do cpania szkola i jak ma przeciwdzialac?? Oczywiscie moze zrobic tzw pogadanke pokazac co moze sie stac po ewentualnym sprobowaniu itd ale na tym koniec. Chociaz i tak to nie wiele da skoro latorosli nie przerazaja wypadki po dopalaczach ktore naglasniaja media to szkola nie pomoze. Mamusi polecam zajecie sie wychowaniem swoich dzieci a nie szukanie winnych tylko nie u siebie.

Owszem ma, i może pomóc tylko musi chcieć. Też jestem mamą i wiem,że na pomoc i wsparcie w tej szkole nie można liczyć. Ja znalazłam kompetentną psycholog w innej szkole i tam można było rozwiązać problem. Mam kontakt z innymi rodzicami z różnych szkół ale ta w Niemcach pozostawia wiele do życzenia. A "mam od dononosu " nie zrobiła nic złego niech rodzice wiedzą jakie wyzwania rzucają sobie teraz dzieciaki a szkoła będzie dmuchać na zimne a nie zamiatać pod dywan.

Owszem ma, i może pomóc tylko musi chcieć. Też jestem mamą i wiem,że na pomoc i wsparcie w tej szkole nie można liczyć. Ja znalazłam kompetentną psycholog w innej szkole i tam można było rozwiązać problem. Mam kontakt z innymi rodzicami z różnych szkół ale ta w Niemcach pozostawia wiele do życzenia. A "mam od dononosu " nie zrobiła nic złego niech rodzice wiedzą jakie wyzwania rzucają sobie teraz dzieciaki a szkoła będzie dmuchać na zimne a nie zamiatać pod dywan.

rozwiń
Avatar
mama / 23 stycznia 2016 o 21:59
0

Pani matko oburzona- nauczyciele mają uczyć. to wy, rodzice, nie macie kontroli nad własnymi dziećmi. to wy pozwalacie, żeby nastolatki paliły, piły, ćpały, uprawiały seks i zachodziły w ciążę. Te nieszczesne dzieciaki uciekają w dopalacze, w alkohol, bo szukają akceptacji rówieśników, bo mają kasę- od was- byle wam w domu głowy nie zawracali. Nauczyciel nie wychowa. Może pomoc, może przeprowadzić pogadankę, może wstawić ocenę z zachowania. Tyle może. A wy i tak przyjdziecie na wywiadowkę i powiecie: niemożliwe, to nie mój Brajanek, nie moja Andżela, to oni, ci inni koledzy niewinne dziecię namowiły do złego.

TRZEBA ZNAĆ UKŁADY W TEJ SZKOLE I DOPIERO SIĘ WYPOWIADAĆ. JA MAM DZIECKO W TEJ PLACÓWCE I WIEM CO TAM SIĘ DZIEJE. OWSZEM TO RODZICE SĄ OD WYCHOWYWANIA DZIECI ALE SZKOŁA MA WSPIERAĆ.JEŚLI NAUCZYCIEL DYŻURUJĄCY NA KORYTARZU STOI W MIEJSCU ALBO MIELI ŚWIRZE PLOTECZKI I NIE WIDZI( ALBO NIE CHCE WIDZIEĆ) JAK UCZNIOWIE IDĄ NA FAJECZKĘ PRZED BUDYNEK ALBO SPOŻYWAJĄ % TO CHYBA COŚ JEST NIE TAK. ALBO ZE ŚWIETLICY WYCHODZI 3 MALUCHÓW I IDZIE DO DOMU KILKA KILOMETRÓW I NIKT TEGO NIE ZAREJESTROWAŁ TO CHYBA NIE WINA RODZICÓW,ŻE SZKOŁA NIE ZAPEWNIŁA NALEŻYTEJ OPIEKI. NAJWAŻNIEJSZĄ SPRAWĄ JEST PORZĄDEK I CISZA NA HOLU PRZY WEJŚCIU GŁÓWNYM. A JEŚLI CHODZI O ZAJŚCIE Z DOPALACZAMI TO TE DZIECIAKI SIĘ UMAWIAŁY DUŻO WCZEŚNIEJ BO CHCIAŁY POKAZAĆ,ŻĘ NIE SĄ MIĘCZAKAMI, BO TAKIE RZUCA SIĘ WYZWANIA W DZISIEJSZYCH CZASACH. MOIM ZDANIEM SZKOŁA PRZEOCZYŁA PROBLEM W KLASIE.

TRZEBA ZNAĆ UKŁADY W TEJ SZKOLE I DOPIERO SIĘ WYPOWIADAĆ. JA MAM DZIECKO W TEJ PLACÓWCE I WIEM CO TAM SIĘ DZIEJE. OWSZEM TO RODZICE SĄ OD WYCHOWYWANIA DZIECI ALE SZKOŁA MA WSPIERAĆ.JEŚLI NAUCZYCIEL DYŻURUJĄCY NA KORYTARZU STOI W MIEJSCU ALBO MIELI ŚWIRZE PLOTECZKI I NIE WIDZI( ALBO NIE CHCE WIDZIEĆ) JAK UCZNIOWIE IDĄ NA FAJECZKĘ PRZED BUDYNEK ALBO SPOŻYWAJĄ % TO CHYBA COŚ JEST NIE TAK. ALBO ZE ŚWIETLICY WYCHODZI 3 MALUCHÓW I IDZIE DO DOMU KILKA KILOMETRÓW I NIKT TEGO NIE ZAREJESTROWAŁ TO CHYBA NIE WINA RODZICÓW,ŻE SZKOŁA NIE... rozwiń

Avatar
mamuśka / 23 stycznia 2016 o 21:43
0

może trzeba w tej szkole coś zmienić, bo tam wielu zajmuje się wiejskimi plotkami,a nie sprawami młodzieży

Właśnie tak, ja też jestem tego zdania!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 14:52
0
Luk jego matka nic o tym nie wiedziała (y)
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 14:52
0

Dyrektor szkoły jest tak zorientowany że nie wie nawet gdzie oni się znajdowali... Całe zdarzenie zaszło na placu za piekarnią w Niemcach...

no zdaje się, że to dziennik wschodni jest autorem tego artykułu, a nie dyrektor...

Avatar
Gość / 1 lutego 2016 o 10:55
0
Znów biedni oburzeni "rodzice" święcie wierzą, co mądrzy ludzie napisali w gazecie, mam nadzieję, że kiedyś dorośli ludzie w końcu zaczną zachowywać się dojrzale i będą stawiać tak poważne zarzuty szkole i rodzicom, nie na podstawie informacji wyssanych z palca zawartych w powyższym artykule, lecz na podstawie własnych obserwacji, potwierdzonych dowodami. Dobrze wiemy, jak zachowuje się młodzież i jako osoba, która zna zaistniałą sytuację NIE DZIĘKI ARTYKUŁOWI jestem oburzony, że artykuł ujrzał światło dzienne oraz nie mogę uwierzyć, że osoba, która przekazała tak fałszywe informacje była do tego zdolna. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że w obecnych czasach w wieku gimnazjalnym największy wpływ na uczniów wywiera otoczenie, w którym się znajdują, czyli rówieśnicy, jak również Internet, na co wpływu nie mają ani nauczyciele, ani rodzice. Poza tym nauczyciele nie mają prawa przeszukać ucznia. Podsumowując jeśli Państwo zamierzają stawiać tak poważne zarzuty szkole, czy rodzicom proszę na początku porozmawiać z osobami, będącymi świadkami zaistniałej sytuacji lub osobami, które znają sytuację bardzo dobrze. Uczyłem się w tej szkole 9 lat i nie zauważyłem, żeby nauczyciele, czy dyrekcja nie spełniali swoich obowiązków, wręcz przeciwnie. Bardzo proszę przemyśleć, czy na prawdę warto wypowiadać się na temat sprawy, o której nie ma się pojęcia. Absolwent ZS Niemce.
Znów biedni oburzeni "rodzice" święcie wierzą, co mądrzy ludzie napisali w gazecie, mam nadzieję, że kiedyś dorośli ludzie w końcu zaczną zachowywać się dojrzale i będą stawiać tak poważne zarzuty szkole i rodzicom, nie na podstawie informacji wyssanych z palca zawartych w powyższym artykule, lecz na podstawie własnych obserwacji, potwierdzonych dowodami. Dobrze wiemy, jak zachowuje się młodzież i jako osoba, która zna zaistniałą sytuację NIE DZIĘKI ARTYKUŁOWI jestem oburzony, że artykuł ujrzał światło dzienne oraz nie mogę uwierzy... rozwiń
Avatar
mama / 26 stycznia 2016 o 23:02
0

W tej szkole jest problem nie o dziś jesli chodzi o papierosy, narkotyki i itp.Wszystko jest jednak zamiatane pod dywan, niestety nie ma rozmów na godzinach wychowawczych, a już na pewno nie o sytacji, która miała miejsce.Sama mam dziecko w gimnazjum i nie mieli żadnej romowy na lekcji, nie było żadnego apelu, nic.Mało tego podwożę dziecko pod drzwi szkoły i ma być tam do końca lekcji, ma być tam bezpieczne, a ja je spotykam między lekcjami w sklepie po bułkę, wypuszczone przez nauczyciela dyżurującego przy drzwiach, a co najlepsze kupuje drożdżówkę temu nauczycielowi-panu W. Dyrektor nie radzi sobie niestety z zarządzaniem placówką i nikt nic z tym nie robi, pokazuje się tylko sukcesy szkoły, a problemy tuszuje, niestety kosztem dzieci.

Albo pan N., który wysyła dzieci aby załatwiały jego prywatne sprawy a sam dyskutuje z woźnymi a klasa zostawiona jest bez opieki przez 20 minut ( mierzyłam czas bo czekałam na dziecko).Kolejka  przed stołówka, którą teoretycznie powinna pilnować dyżurujący tam nauczyciel ale On jest zajęty rozmową z koleżanką i nie widzi co dzieciaki wyczyniają, popychając kolegów, starsi wciskają się przed maluchy itp. Świetlica,która jest mała i ciasna dla takiej liczby dzieci i co prawda raz ale jednak odebrałam dziecko a sali nie było nauczyciela. Dopiero po 2 godzinach miałam telefon ze świetlicy.   No i podejście niektórych wychowawców, najlepiej nie mieć pytań, nie zawracać głowy i pamiętać, że nauczyciel zawsze ma racje. Najlepszy był pomysł aby rodzice przywozili dzieci nie wcześniej niż 15 minut przed lekcjami ale tego rodzice na szczęście nie zaakceptowali. Dzieci są szalone tak jak czasy, w których żyjemy a może ten chłopiec chciał należeć do grupy przywódców klasowych, a może czuł się gorszy i chciał coś udowodnić a może wołał o pomoc - tylko nikt nie słyszał. Współczuje rodzinie i mam nadzieję,że wyjdzie na prostą.

Albo pan N., który wysyła dzieci aby załatwiały jego prywatne sprawy a sam dyskutuje z woźnymi a klasa zostawiona jest bez opieki przez 20 minut ( mierzyłam czas bo czekałam na dziecko).Kolejka  przed stołówka, którą teoretycznie powinna pilnować dyżurujący tam nauczyciel ale On jest zajęty rozmową z koleżanką i nie widzi co dzieciaki wyczyniają, popychając kolegów, starsi wciskają się przed maluchy itp. Świetlica,która jest mała i ciasna dla takiej liczby dzieci i co prawda raz ale jednak odebrałam dziecko a sali nie b... rozwiń

Avatar
mama / 26 stycznia 2016 o 23:02
0

W tej szkole jest problem nie o dziś jesli chodzi o papierosy, narkotyki i itp.Wszystko jest jednak zamiatane pod dywan, niestety nie ma rozmów na godzinach wychowawczych, a już na pewno nie o sytacji, która miała miejsce.Sama mam dziecko w gimnazjum i nie mieli żadnej romowy na lekcji, nie było żadnego apelu, nic.Mało tego podwożę dziecko pod drzwi szkoły i ma być tam do końca lekcji, ma być tam bezpieczne, a ja je spotykam między lekcjami w sklepie po bułkę, wypuszczone przez nauczyciela dyżurującego przy drzwiach, a co najlepsze kupuje drożdżówkę temu nauczycielowi-panu W. Dyrektor nie radzi sobie niestety z zarządzaniem placówką i nikt nic z tym nie robi, pokazuje się tylko sukcesy szkoły, a problemy tuszuje, niestety kosztem dzieci.

Albo pan N., który wysyła dzieci aby załatwiały jego prywatne sprawy a sam dyskutuje z woźnymi a klasa zostawiona jest bez opieki przez 20 minut ( mierzyłam czas bo czekałam na dziecko).Kolejka  przed stołówka, którą teoretycznie powinna pilnować dyżurujący tam nauczyciel ale On jest zajęty rozmową z koleżanką i nie widzi co dzieciaki wyczyniają, popychając kolegów, starsi wciskają się przed maluchy itp. Świetlica,która jest mała i ciasna dla takiej liczby dzieci i co prawda raz ale jednak odebrałam dziecko a sali nie było nauczyciela. Dopiero po 2 godzinach miałam telefon ze świetlicy.   No i podejście niektórych wychowawców, najlepiej nie mieć pytań, nie zawracać głowy i pamiętać, że nauczyciel zawsze ma racje. Najlepszy był pomysł aby rodzice przywozili dzieci nie wcześniej niż 15 minut przed lekcjami ale tego rodzice na szczęście nie zaakceptowali. Dzieci są szalone tak jak czasy, w których żyjemy a może ten chłopiec chciał należeć do grupy przywódców klasowych, a może czuł się gorszy i chciał coś udowodnić a może wołał o pomoc - tylko nikt nie słyszał. Współczuje rodzinie i mam nadzieję,że wyjdzie na prostą.

Albo pan N., który wysyła dzieci aby załatwiały jego prywatne sprawy a sam dyskutuje z woźnymi a klasa zostawiona jest bez opieki przez 20 minut ( mierzyłam czas bo czekałam na dziecko).Kolejka  przed stołówka, którą teoretycznie powinna pilnować dyżurujący tam nauczyciel ale On jest zajęty rozmową z koleżanką i nie widzi co dzieciaki wyczyniają, popychając kolegów, starsi wciskają się przed maluchy itp. Świetlica,która jest mała i ciasna dla takiej liczby dzieci i co prawda raz ale jednak odebrałam dziecko a sali nie b... rozwiń

Avatar
MAMA / 24 stycznia 2016 o 23:45
0

W tej szkole jest problem nie o dziś jesli chodzi o papierosy, narkotyki i itp.Wszystko jest jednak zamiatane pod dywan, niestety nie ma rozmów na godzinach wychowawczych, a już na pewno nie o sytacji, która miała miejsce.Sama mam dziecko w gimnazjum i nie mieli żadnej romowy na lekcji, nie było żadnego apelu, nic.Mało tego podwożę dziecko pod drzwi szkoły i ma być tam do końca lekcji, ma być tam bezpieczne, a ja je spotykam między lekcjami w sklepie po bułkę, wypuszczone przez nauczyciela dyżurującego przy drzwiach, a co najlepsze kupuje drożdżówkę temu nauczycielowi-panu W. Dyrektor nie radzi sobie niestety z zarządzaniem placówką i nikt nic z tym nie robi, pokazuje się tylko sukcesy szkoły, a problemy tuszuje, niestety kosztem dzieci.

W tej szkole jest problem nie o dziś jesli chodzi o papierosy, narkotyki i itp.Wszystko jest jednak zamiatane pod dywan, niestety nie ma rozmów na godzinach wychowawczych, a już na pewno nie o sytacji, która miała miejsce.Sama mam dziecko w gimnazjum i nie mieli żadnej romowy na lekcji, nie było żadnego apelu, nic.Mało tego podwożę dziecko pod drzwi szkoły i ma być tam do końca lekcji, ma być tam bezpieczne, a ja je spotykam między lekcjami w sklepie po bułkę, wypuszczone przez nauczyciela dyżurującego przy drzwiach, a co najlepsze kupuje... rozwiń

Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 11:30
0

należy jeszcze raz podkreślić: wiejskie plotki, ciepła posadka dla nauczycielek, układy, układziki - zlikwidować!!

Avatar
mama / 23 stycznia 2016 o 22:19
0

Szanowna musia od donosu chyba sama cos zarzywa bo bije od niej calkowity brak kontaktu z rzeczywistoscia... Co ma do cpania szkola i jak ma przeciwdzialac?? Oczywiscie moze zrobic tzw pogadanke pokazac co moze sie stac po ewentualnym sprobowaniu itd ale na tym koniec. Chociaz i tak to nie wiele da skoro latorosli nie przerazaja wypadki po dopalaczach ktore naglasniaja media to szkola nie pomoze. Mamusi polecam zajecie sie wychowaniem swoich dzieci a nie szukanie winnych tylko nie u siebie.

Owszem ma, i może pomóc tylko musi chcieć. Też jestem mamą i wiem,że na pomoc i wsparcie w tej szkole nie można liczyć. Ja znalazłam kompetentną psycholog w innej szkole i tam można było rozwiązać problem. Mam kontakt z innymi rodzicami z różnych szkół ale ta w Niemcach pozostawia wiele do życzenia. A "mam od dononosu " nie zrobiła nic złego niech rodzice wiedzą jakie wyzwania rzucają sobie teraz dzieciaki a szkoła będzie dmuchać na zimne a nie zamiatać pod dywan.

Owszem ma, i może pomóc tylko musi chcieć. Też jestem mamą i wiem,że na pomoc i wsparcie w tej szkole nie można liczyć. Ja znalazłam kompetentną psycholog w innej szkole i tam można było rozwiązać problem. Mam kontakt z innymi rodzicami z różnych szkół ale ta w Niemcach pozostawia wiele do życzenia. A "mam od dononosu " nie zrobiła nic złego niech rodzice wiedzą jakie wyzwania rzucają sobie teraz dzieciaki a szkoła będzie dmuchać na zimne a nie zamiatać pod dywan.

rozwiń
Avatar
mama / 23 stycznia 2016 o 21:59
0

Pani matko oburzona- nauczyciele mają uczyć. to wy, rodzice, nie macie kontroli nad własnymi dziećmi. to wy pozwalacie, żeby nastolatki paliły, piły, ćpały, uprawiały seks i zachodziły w ciążę. Te nieszczesne dzieciaki uciekają w dopalacze, w alkohol, bo szukają akceptacji rówieśników, bo mają kasę- od was- byle wam w domu głowy nie zawracali. Nauczyciel nie wychowa. Może pomoc, może przeprowadzić pogadankę, może wstawić ocenę z zachowania. Tyle może. A wy i tak przyjdziecie na wywiadowkę i powiecie: niemożliwe, to nie mój Brajanek, nie moja Andżela, to oni, ci inni koledzy niewinne dziecię namowiły do złego.

TRZEBA ZNAĆ UKŁADY W TEJ SZKOLE I DOPIERO SIĘ WYPOWIADAĆ. JA MAM DZIECKO W TEJ PLACÓWCE I WIEM CO TAM SIĘ DZIEJE. OWSZEM TO RODZICE SĄ OD WYCHOWYWANIA DZIECI ALE SZKOŁA MA WSPIERAĆ.JEŚLI NAUCZYCIEL DYŻURUJĄCY NA KORYTARZU STOI W MIEJSCU ALBO MIELI ŚWIRZE PLOTECZKI I NIE WIDZI( ALBO NIE CHCE WIDZIEĆ) JAK UCZNIOWIE IDĄ NA FAJECZKĘ PRZED BUDYNEK ALBO SPOŻYWAJĄ % TO CHYBA COŚ JEST NIE TAK. ALBO ZE ŚWIETLICY WYCHODZI 3 MALUCHÓW I IDZIE DO DOMU KILKA KILOMETRÓW I NIKT TEGO NIE ZAREJESTROWAŁ TO CHYBA NIE WINA RODZICÓW,ŻE SZKOŁA NIE ZAPEWNIŁA NALEŻYTEJ OPIEKI. NAJWAŻNIEJSZĄ SPRAWĄ JEST PORZĄDEK I CISZA NA HOLU PRZY WEJŚCIU GŁÓWNYM. A JEŚLI CHODZI O ZAJŚCIE Z DOPALACZAMI TO TE DZIECIAKI SIĘ UMAWIAŁY DUŻO WCZEŚNIEJ BO CHCIAŁY POKAZAĆ,ŻĘ NIE SĄ MIĘCZAKAMI, BO TAKIE RZUCA SIĘ WYZWANIA W DZISIEJSZYCH CZASACH. MOIM ZDANIEM SZKOŁA PRZEOCZYŁA PROBLEM W KLASIE.

TRZEBA ZNAĆ UKŁADY W TEJ SZKOLE I DOPIERO SIĘ WYPOWIADAĆ. JA MAM DZIECKO W TEJ PLACÓWCE I WIEM CO TAM SIĘ DZIEJE. OWSZEM TO RODZICE SĄ OD WYCHOWYWANIA DZIECI ALE SZKOŁA MA WSPIERAĆ.JEŚLI NAUCZYCIEL DYŻURUJĄCY NA KORYTARZU STOI W MIEJSCU ALBO MIELI ŚWIRZE PLOTECZKI I NIE WIDZI( ALBO NIE CHCE WIDZIEĆ) JAK UCZNIOWIE IDĄ NA FAJECZKĘ PRZED BUDYNEK ALBO SPOŻYWAJĄ % TO CHYBA COŚ JEST NIE TAK. ALBO ZE ŚWIETLICY WYCHODZI 3 MALUCHÓW I IDZIE DO DOMU KILKA KILOMETRÓW I NIKT TEGO NIE ZAREJESTROWAŁ TO CHYBA NIE WINA RODZICÓW,ŻE SZKOŁA NIE... rozwiń

Avatar
mamuśka / 23 stycznia 2016 o 21:43
0

może trzeba w tej szkole coś zmienić, bo tam wielu zajmuje się wiejskimi plotkami,a nie sprawami młodzieży

Właśnie tak, ja też jestem tego zdania!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 14:52
0
Luk jego matka nic o tym nie wiedziała (y)
Avatar
Gość / 23 stycznia 2016 o 14:52
0

Dyrektor szkoły jest tak zorientowany że nie wie nawet gdzie oni się znajdowali... Całe zdarzenie zaszło na placu za piekarnią w Niemcach...

no zdaje się, że to dziennik wschodni jest autorem tego artykułu, a nie dyrektor...

Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 0

Pijany kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 8 4

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 3 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 5

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 19 6

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 6

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 6 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.