Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Zdrowie

26 marca 2020 r.
7:23

Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje [26 marca]

Autor: Zdjęcie autora kyku PAP drs
8 3 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Jacek Szydłowski)

Najnowsze informacje o walce z epidemią koronawirusa w Polsce i na świecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

20.50

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem. To przebywający w szpitalu w Warszawie 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta. Oboje mieli choroby współistniejące.

18.30

Urząd Wojewódzki przekazał dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 26 marca 2020 r. na terenie województwa lubelskiego:

Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 24.

Liczba osób poddanych kwarantannie – 5830.

Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 5384.

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 74.

18.15

 

18.00

Pięciu kolejnych zakażonych koronawirusem w województwie lubelskim.

- To mężczyzna i kobieta w wieku 41-60 lat, kobieta w wieku 21-40 lat oraz kobieta i mężczyzna w wieku powyżej 61 lat - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Wszystkie osoby pochodzą z powiatu chełmskiego i miały styczność z osobą zakażoną.

- Wszyscy w stanie dobrym - podkreśla Strzępka i dodaje, że na dzień 26 marca na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 74 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

15:00

W Hiszpanii jest obecnie ponad 56 tys. osób zakażonych koronawirusem. Pochodząca z Lublina Luiza Berek od ponad 15 lat mieszka w Madrycie. Dziś, przerażona sytuacją, apeluje do Polaków by zostali w domu.

14:52

Rozmowa z Aleksandrą Mirosław z Klubu Wspinaczkowego KW Kotłownia Lublin, która weźmie udział w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (poniżej fragment).

* Jak samopoczucie po ogłoszeniu decyzji o przesunięciu Igrzysk Olimpijskich w Tokio na przyszły rok?

– Bywało zmienne. Teraz jest już dużo lepiej, bo zapadła decyzja. Każdy sportowiec wie teraz, na czym stoi i do czego zmierza. W końcu nie żyjemy w takiej niepewności.

14:42

Właściciel fabryki obuwia z Autonomii Palestyńskiej przekształcił swój zakład na potrzeby produkcji maseczek na twarz. Powstaje tam dziennie od 5 do 7 tys. maseczek.

14:18

Mapa aktualnej sytuacji epidemiologicznej na terenie województwa lubelskiego:

(fot. Urząd Wojewódzki w Lublinie)

14:12

35 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w siedmiu województwach odnotowało Ministerstwo Zdrowia. Dotychczas testy dały pozytywny wynik w przypadku 1120 osób.

14:03

116 osób przechodzi na terenie Lublina obowiązkową kwarantannę w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Taką informację przekazał dzisiaj Radzie Miasta prezydent Krzysztof Żuk.

95 osób poddanych jest kwarantannie domowej. – Natomiast w obiektach przeznaczonych do kwarantanny jest 20 osób – poinformował prezydent Krzysztof Żuk, chociaż nie sprecyzował, gdzie znajdują się takie obiekty. Ponadto jedna osoba przebywa w kwarantannie w jednym z tzw. mieszkań chronionych. (drs)

14:01

Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia:

13:55

- Bariery usunięte - napisał w czwartek na Twitterze prezydent Andrzej Duda, informując o lądowaniu pierwszego samolotu z Chin z transportem sprzętu ochronnego dla służb medycznych.

13:32

W środę rozpocznie się rekrutacja do prowadzonych przez miasto przedszkoli oraz pierwszych klas szkół podstawowych. Władze Lublina nie zdecydowały się na zmianę terminu naboru, ale zmieniły jego zasady. Wszystkie wnioski będą przyjmowane drogą elektroniczną poprzez specjalną stronę internetową. Nabór potrwa od 1 do 10 kwietnia.

13:07

W ciągu minionej doby liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 zwiększyła się w Hiszpanii o 655 do poziomu 4089 - poinformowało w czwartek przed południem ministerstwo zdrowia w Madrycie. W tym czasie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o ponad 8,5 tys.

13:03

Ministerstwo Zdrowia: Ograniczenia w przemieszczaniu się - zachowaj bezpieczną odległość w komunikacji miejskiej oraz na ulicy.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

13:00

Prof. Jerzy Duszyński, prezes Polskiej Akademii Nauk na temat majowych wyborów prezydenckich:

"10 maja planuje się zorganizowanie powszechnych wyborów prezydenckich w Polsce. Miliony osób mają przybyć do lokali wyborczych, a dziesiątki tysięcy zasiądą w komisjach wyborczych. Nikt nie wie, jak wyglądać będzie wtedy sytuacja epidemiologiczna w kraju. Wiele osób ciągle będzie potencjalnymi nosicielami, np. pracownicy służby zdrowia, sklepów, aptek, policji czy straży pożarnej.

Czy te wybory będą megabombą biologiczną i do historii przejdą jako „wybory zero”? Co może być kilka tygodni po nich, trudno sobie dziś nawet wyobrazić".

12:53

Zbyt wielu pasażerów było dzisiaj w niektórych pojazdach komunikacji miejskiej. – Na newralgicznych odcinkach będą wysyłane tzw. kursy bisowe – mówi Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

12:49

U policjanta z III Komisariatu w Lublinie stwierdzono zakażenie koronawirusem. Mundurowi z tej jednostki zostaną objęci kwarantanną. Sam komisariat przejdzie dezynfekcję.

12:41

Chcesz oddać krew? Zapoznaj się z informacją Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie:

12:39

Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk (PO) apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o przesunięcie terminu wyborów prezydenckich. To pierwszy taki apel w naszym regionie.

12:20

W ciągu 11 dni operacji "LOT do domu", których celem jest ściąganie Polaków z zagranicy do kraju, wróciło już ponad 36 tys. osób - poinformował w czwartek LOT. W czwartek samoloty LOT-u zabiorą Polaków, którzy są na Malediwach czy Sri Lance.

11:53

Dzisiaj po godz. 10 szpital zakaźny w Puławach opuściła pierwsza pacjentka, którą udało się wyleczyć się z choroby COVID-19. Mieszkanka powiatu kozienickiego po wykonaniu podwójnych testów została wypisana do domu.

11:43

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 3,3 tys. testów na koronawirusa.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

11:14

Niemieccy lekarze przewidują, że w związku z koronawirusem w krótkim czasie może zabraknąć miejsc na oddziałach intensywnej terapii; dlatego powstał katalog zaleceń w sprawie decyzji, kogo leczyć, a kogo nie – pisze w czwartek „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Twórcy zaleceń przewidują, że w związku z postępującą pandemią na oddziałach intensywnej terapii może zabraknąć miejsc „dla wszystkich potrzebujących pacjentów”. Jeśli nie będzie możliwe przyjęcie wszystkich ciężko chorych, to decyzję o podziale ograniczonych zasobów “trzeba podejmować analogicznie do systemu segregacji w medycynie ratunkowej”, tzw. triażu - cytuje te zalecenia "FAZ". (za Polską Agencją Prasową)

11:09

Krzysztof Szczerski (szef gabinetu prezydenta):

10:52

"Tarcza antykryzysowa" to zestaw kilku projektów ustaw przygotowanych m.in. przez resort rozwoju, finansów i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Według resortu rozwoju, jej wartość to co najmniej 10 proc. polskiego PKB.

10:11

- W godzinach wieczornych 25 marca otrzymaliśmy informację, że zarażeniu wirusem uległ drugi ksiądz naszej diecezji – informuje ks. Michał Maciołek, rzecznik Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

10:05

W niespotykanych dotąd okolicznościach rozpoczęło się dzisiaj w Ratuszu posiedzenie Rady Miasta Lublin. Radni zebrali się pomimo pandemii koronawirusa. Obrady są transmitowane w internecie.

10:01

Psycholog i psychoterapeuta Krystian Rubacha opowiedział w Dzień Dobry TVN o darmowych poradach psychologicznych w czasie epidemii. – Dużo psychologów było gotowych wspierać, potrzeby były ogromne – zaznaczył. Jak wyglądają takie spotkania? Kto może skorzystać z pomocy?

9:51

Rząd przyjął projekt tzw. "tarczy antykryzysowej", której celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu epidemii koronawirusa na polską gospodarkę - poinformowała w czwartek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. (za Polską Agencją Prasową)

9:43

Przypominamy, dzwoniąc na Telefoniczną Informację Pacjenta mozna dowiedzieć się, jak postępować w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. #zostanwdomu

(fot. Narodowy Fundusz Zdrowia)

9:39

- To, jak będzie przebiegała epidemia w Polsce, zależy od nas samych, od przestrzegania zasad – podkreślił w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Jeśli zachowamy dyscyplinę, mamy szansę spłaszczyć krzywą zachorowań, by każdy miał szanse na leczenie – wskazał.

9:27

Ministerstwo Zdrowia odnotowało 34 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Najwięcej, bo 9, jest z woj. lubelskiego. Zmarli kolejni dwaj pacjenci szpitali, którzy byli zakażeni wirusem SARS-CoV-2.

9:07

- Największym problemem jest niemówienie prawdy bądź dezinformacja. To się kończy tym, że cały szpital może być wyłączony przez jednego pacjenta. Wtedy robi się problem z pacjentami, którzy są w tym momencie w karetkach: gdzie ich zabrać? Zespół nie dojeżdża (do ludzi - dop. red.), bo go nie ma - mówi na antenie Radia ZET Piotr Dymon, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych.

9:03

Niemal 2 biliony dolarów jest wart pakiet stymulacyjny, który przegłosowali w Senacie Amerykanie. Ma on pomóc w walce ze skutkami pandemii koronawirusa.

8:58

Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, dla TVN24: - W szpitalach jednoimiennych, czyli tych przeznaczonych w szczególności do leczenia pacjentów z koronawirusem, jest kilkadziesiąt procent wolnych respiratorów - przekazał wiceminister.

Jak dodał, w tych placówkach jest ok. 10 tys. wolnych miejsc. - Mamy jeszcze kilkadziesiąt procent wolnego obłożenia, tych łóżek, które mogą być przeznaczone dla pacjentów, którzy mieli kontakt z koronawirusem, którzy mają koronawirus.

8:53

Rosja wstrzyma wszystkie loty międzynarodowe od jutra. Wlecieć w przestrzeń powietrzną będą mogły tylko te samoloty, które przywiozą Rosjan do kraju - podaje Associated Press.

8:40

Skąd się wziął koronawirus? Czy picie ciepłej wody wypłucze koronawirusa z organizmu? - Polska Akademia Nauk otrzymuje wiele pytań w sprawie pandemii - czytamy na stronie instytucji. Dlatego PAN, razem z ekspertami, odpowiada na te najczęściej zadawane.

8:19

Ok. 10 proc. pacjentów chorych na astmę odkłada lekarstwa, w tym sterydy, w obawie przed spadkiem odporności i zakażeniem koronawirusem – wynika z obserwacji krakowskich alergologów. Prof. Ewa Czarnobilska przestrzega pacjentów, że takie decyzje będą mieć skutek przeciwny. (za Polską Agencją Prasową)

8:05

W grupie pacjentów z cukrzycą problemem jest nie tyle większe prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem, ile gorsze rezultaty leczenia. Istnieje też większe prawdopodobieństwo rozwoju ciężkich objawów i powikłań – wynika z informacji Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zamieszczonego na stronie. (za Polską Agencją Prasową)

8:01

Na palcach jednej ręki można było policzyć tych, którzy dzisiaj o siódmej rano przyszli na otwarcie pierwszego sklepu Galerii Chełm.

7:43

Nieznani sprawcy namalowali graffiti na terenie Politechniki Lubelskiej. Na jednej ze ścian pojawił się napis „Coronavirus”. Zobacz zdjęcie.

7:41

Nowe obostrzenia dotyczące swobodnego przemieszczania się obowiązują do 11 kwietnia.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

7:33

Dane z woj. lubelskiego (z wczoraj):

  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 30
  • Liczba osób poddanych kwarantannie – 5371
  • Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 5469
  • Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 60/2 (wszystkie potwierdzone przypadki/ zgony)

7:30

Kolejne 41 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, w efekcie czego łączna liczba zgonów zwiększyła się do 463, podały w środę wieczorem brytyjskie służby medyczne.

7:22

Kupują leki i jedzenie, rozwożą obiady i pomagają w kontrolowaniu granicy. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej włączyli się w walkę z epidemią koronawirusa. Pomagają również w naszym regionie.

7:20

Stan na godzinę 7:20.

  • 1 051 osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 14 chorych zmarło
  • 472 076 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 na świecie
  • 21 308 chorych zmarło
Coronavirus COVID-19 Global Cases by the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University (JHU)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aaron_Langman / 26 marca 2020 r. o 12:02
+5
UNIA EUROPEJSKA jest obecnie na kolanach - ojrolobbystom trzeba było pandemii, żeby otrzeźwieć i zobaczyć, że wyprowadzenie przemysłu farmaceutycznego poza UE uzależnia nasze bezpieczeństwo zdrowotne od np. Chin. btw Kto i komu rozsprzedał polskie zakłady POLFA ?
Avatar
Aaron_Langman / 26 marca 2020 r. o 22:08
0
W Warszawie wylądowały pierwsze dwa samoloty z Chin, a w nich: ~2 mln maseczek, 500 tys. par rękawiczek,10 tys. gogli oraz 20 ze 150 zamówionych respiratorów. Trzeci transport wyląduje w Warszawie w nocy. Następne - w przyszłym tygodniu.
Avatar
Harpagan / 26 marca 2020 r. o 15:52
-7
Według sygnałów docierających do Naczelnej Izby Lekarskiej od lekarzy z całej Polski, Sanepid nakazuje nie wykonywać testów u pacjentów pełnoobjawowych w kierunku koronawirusa, mimo wykluczenia innych przyczyn ich stanu zdrowia!!!! Boją się o statystyki???? Mordercy!
Avatar
Aaron_Langman / 26 marca 2020 r. o 22:08
0
W Warszawie wylądowały pierwsze dwa samoloty z Chin, a w nich: ~2 mln maseczek, 500 tys. par rękawiczek,10 tys. gogli oraz 20 ze 150 zamówionych respiratorów. Trzeci transport wyląduje w Warszawie w nocy. Następne - w przyszłym tygodniu.
Avatar
Harpagan / 26 marca 2020 r. o 15:52
-7
Według sygnałów docierających do Naczelnej Izby Lekarskiej od lekarzy z całej Polski, Sanepid nakazuje nie wykonywać testów u pacjentów pełnoobjawowych w kierunku koronawirusa, mimo wykluczenia innych przyczyn ich stanu zdrowia!!!! Boją się o statystyki???? Mordercy!
Avatar
Aaron_Langman / 26 marca 2020 r. o 12:02
+5
UNIA EUROPEJSKA jest obecnie na kolanach - ojrolobbystom trzeba było pandemii, żeby otrzeźwieć i zobaczyć, że wyprowadzenie przemysłu farmaceutycznego poza UE uzależnia nasze bezpieczeństwo zdrowotne od np. Chin. btw Kto i komu rozsprzedał polskie zakłady POLFA ?
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

10 kwietnia przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku ze względu na stan epidemii nie jest możliwe upamiętnienie Ofiar tak, jak było do tej pory.

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Jest ich już wielu. Szyją maseczki, robią zakupy seniorom, pomagają w szpitalach, wyprowadzają psy na spacer. Przedstawiamy niektórych z nich

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Już ponad 7 tysięcy maseczek udało się uszyć dzięki staraniu stowarzyszenia Moto Inicjatywa. Maski trafiły do służb medycznych z całej Lubelszczyzny.

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Klubowe imprezy bez wychodzenia z domu, koncerty przez internet, wirtualne wystawy - w czasie epidemii koronawirusa zmienia się cały świat, a wraz z nim kultura i sztuka. Platforma VOD Arte zaprasza do odkrywania za darmo filmów dokumentalnych próbujących odpowiedzieć na pytanie, jak epidemia zmienia i zmieni w przyszłości świat sztuki

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) została przedłużona o kolejne 20 dni. Granicę można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Pochodzący z Ukrainy studenci pierwszego roku nie mogą wyjść samodzielnie po bułki, chyba że poproszą o to kogoś dorosłego. Wszystko przez ograniczenia związane z koronawirusem.

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

63-latka z Dęblina odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego męża. Zaatakowała go nożem, podczas domowej awantury. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Rozmowa z prof. dr. hab. Piotrem Tryjanowskim, dyrektorem Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Kapituła PGNiG Superligi Kobiet po raz pierwszy w historii rozdała nominacje do tytułu Gladiatorów 2020. W gronie wyróżnionych znalazło się wiele zawodniczek MKS Perła Lublin

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach
galeria

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach

W trzech miejscach w Lublinie – na skarpie przy Zamku (na zdjęciach), koło Centrum Kultury i na pasie zieleni przy ul. Krańcowej widać mnóstwo żonkili. Właśnie zaczynają zwracać na siebie uwagę, bo zakwitają. Kilka tysięcy cebulek posadzili jesienią uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów, XXI LO i studenci Wydziału Ogrodnictwa UP – wolontariusze Hospicjum Dobrego Samarytanina oraz biuro Miejskiego Architekta Zieleni. Wszystko w ramach akcji Hospicyjne Pola Nadziei.

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

– To wyzwanie zarówno dla nauczycieli, naszych podopiecznych, jak i ich rodziców – tak o zdalnym nauczaniu mówi Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. Otacza ono opieką ponad 200 osób z autyzmem.

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

W Magicznych Ogrodach Rodzinnym Parku Tematycznym znajdujący się pod Janowcem kwitną już tulipany.

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu pracownikowi szpitala w Parczewie. Mężczyzna bezprawnie przeglądał dokumentację pacjentki. Wcześniej wdał się z nią w romans, a kobieta zaszła w ciążę.

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

Starostwo Powiatowe w Lubartowie jest kolejną instytucją, która włączyła się aukcję charytatywną dla SP ZOZ w Lubartowie. Licytacja jest szczególna, bo można zostać „starostą na jeden dzień”.

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Do nietypowego wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek na stacji Motycz. – Wykoleiła się lokomotywa i wagony towarowe załadowane tłuczniem – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, bo w lokomotywie najprawdopodobniej nie było maszynisty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.