Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Alarm 24 Artykuły

11 grudnia 2019 r.
7:13

Zrobili sobie parking na alejce dla pieszych. Straż Miejska nie może interweniować

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
22 61 A A
Urzędnicy biorą pod uwagę posadzenie tu żywopłotu o niskiej lub średniej wysokości
Urzędnicy biorą pod uwagę posadzenie tu żywopłotu o niskiej lub średniej wysokości (fot. Maciej Kaczanowski)

Chociaż kierowcy na pl. Kaczyńskiego nagminnie parkują na alejce dla pieszych, to Straż Miejska twierdzi, że jest bezradna, bo nie może tu wlepiać mandatów. Strażnicy przekonują, że problem jest w stanie rozwiązać Urząd Miasta. Ten zaś zapewnia, że postara się uwolnić alejkę od parkujących samochodów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na skraju pl. Kaczyńskiego niemal codziennie i o każdej porze dnia można zobaczyć rząd samochodów zaparkowanych na alejce z kostki brukowej. Kierowcy stają tutaj od dawna, a piesi są na przegranej pozycji, bo niby mają chodnik, a jednak mogą z niego swobodnie korzystać. Jeśli ktoś zacznie szukać przepisowych 150 cm zostawionych przez kierowcę na chodniku dla pieszych, to raczej się rozczaruje.

Niedawno wymontowano stąd część kostki brukowej w taki sposób, że przez środek alejki ciągnie się wąski trawnik. – Odsunięto chodnik, stworzono pas zieleni, zapewne po to, żeby samochody tu nie parkowały – pisze pan Tomasz, jeden z naszych Czytelników, który zwraca uwagę, że kierowcy nadal zostawiają tu swoje pojazdy, więc zabiegi z budową chodnika poszły na marne. – To wszystko kosztowało, a na wiosnę znów będzie trzeba siać trawę. I kto posprząta błoto z chodnika?

– To, co wygląda tutaj jak chodnik, w świetle przepisów wcale nim nie jest – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej i przekonuje, że mundurowi nie mają podstaw do karania kierowców za parkowanie w tym miejscu. – Nie jest to chodnik, tylko utwardzona część pl. Lecha Kaczyńskiego – wyjaśnia Gogola. Zapewnia jednak, że strażnicy dostrzegli problem i poprosili o jego rozwiązanie. – 13 listopada wystosowaliśmy pismo do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta z prośbą o zamontowanie słupków lub innych elementów małej architektury, które uniemożliwią tam wjazd.

Słupków raczej nie należy się tu spodziewać, ale Ratusz zapewnia, że szuka innego sposobu. – Wydział Gospodarki Komunalnej jest w tej sprawie w kontakcie ze Strażą Miejską – przekazuje nam Monika Głazik z Urzędu Miasta. – Wśród rozwiązań bierzemy pod uwagę posadzenie żywopłotu o niskiej lub średniej wysokości.

Podobny problem dotyczy nie tylko alejki na skraju pl. Kaczyńskiego, ale też wielu lubelskich ulic, gdzie notorycznie rozjeżdżane są zieleńce. Jest tak chociażby na ul. Skłodowskiej, Wallenroda, Szeligowskiego, Fijałkowskiego czy też Gębali. Strażnicy nie mogą jednak karać kierowców za parkowanie na zieleńcu, jeżeli z trawy zostało już tylko klepisko.

Gdzie jeszcze spotykacie się z podobnym problemem? Powiadomcie nas mailem: smaga@dziennikwschodni.pl

e-Wydanie

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
s / 11 grudnia 2019 o 07:53
+29
A gdzie mamy parkować ?!! Zbudujcie parkingi i po problemie !
 Obok masz parking piętrowy Sanitas. Tak trudno dupę ruszyć i przejść 100 metrów? 
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 08:08
+27
Zróbcie tam miejsca parkingowe, to już następnego dnia będzie ich za mało i kolejne chamy będą parkować jeszcze dalej na trawie. Nigdy nie będzie dosyć miejsc parkingowych. Jest tyle miejsc ile jest ii tyle MUSI WYSTARCZYĆ. Każde auto stojące nielegalnie - laweta.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 08:13
+24
Widzę tu tylko bezradność Straży Miejskiej tak samo jak w wielu innych miejscach
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 07:51
+24
Zamieńmy to miasto w jeden wielki parking - klepisko. Wytnijmy wszystkie drzewa, zamieńmy trawniki w błotne g... Wtedy każdy zaparkuje, a my po paru latach wymrzemy od spalin. Zniknie ten durny lud zamieszkujący to piękne miasto.
Avatar
Kierowca / 11 grudnia 2019 o 14:01
+21
A po drugiej stronie, 100 metrów dalej na wyjeździe spod Sanitasu/budynku koleji, na wprost prokuratury i komendy policji na ul. Okopowej samochody na dziko parkują na skrzyżowaniu i straż miejska nic nie robi z tym od lat, utrudniając włączenie się do ruchu.
 Tam parkują prokuratorzy. Oni nie muszą respektować prawa. I dlatego od wielu lat tam parkują i dalej będą to robić. A jak ktoś tam zginie, to przerobią fakty i tyle.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 07:24
+20
Stoją na zakazie zatrzymywania i postoju i nie można ukarać? Co za bzdury.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 07:18
+20
A po drugiej stronie, 100 metrów dalej na wyjeździe spod Sanitasu/budynku koleji, na wprost prokuratury i komendy policji na ul. Okopowej samochody na dziko parkują na skrzyżowaniu i straż miejska nic nie robi z tym od lat, utrudniając włączenie się do ruchu.
Avatar
Pieszy i kierowca / 11 grudnia 2019 o 09:26
+19
Dzięki tak durnym wypowiedziom Pana Gogoli, każdy może zaparkować na szerokim chodniku i mówić Straży Miejskiej że to plac, a nie chodnik. Skąd prezydent wziął takiego geniusza od przepisów ruchu drogowego ?
Avatar
taki -owaki / 11 grudnia 2019 o 08:19
+18
Dzięki geniuszowi Pana Gogoli, chodzimy tamtędy po ulicy, między samochodami, bo na niby-chodniku stoją samochody ! Bo według Pana Gogoli samochody na placu lub na niby-chodniku mogą stać. Geniusz.
Avatar
superktoś / 11 grudnia 2019 o 09:23
+17
Plan pracy dla prezydenta na dziś: 1. Odwołanie dyrektora ZDiM z przeniesieniem na niższe stanowisko. 2. Zlecenie przetargu na montaż 5000 szt. słupków w trybie pilnym. (!) 3. Rozmowa z komendantem SM na temat działania funkcjonariuszy, zasobów osobowych SM oraz większej aktywności SM. 4. Rozmowa z miejskim architektem zieleni na temat planowanych działań. 5. Spotkanie z menagierem Środmieścia, przedstawicielami RKP/FKP oraz prakownikami wydziału architektury w sprawie Katalogu Małej Architektury dla Śródmieścia, w tym al. Racławickich (formy, rozwiązania, kierunki, kolory). 6. Rozmowa z dyrektorem MPK w sprawie możliwości zakupu 2 szt. lawet z podnośniekiem do wywozu nielegalnie parkujących aut. 7. Spotkanie z pracownikami ZDiM, SM, menagierem Ś., RKP i Policją w sprawie utworzenia 30 punktów strefy dostaw dla przedsiębiorców (identyfikatory, koperty, miejsca) oraz możliwych rozwiązań. 8. Konferencja prasowa dotycząca bezpieczeństwa pieszych, estetyki, problemu nielegalnie parkujących aut. (porozumienie na lini SM i Policja) "Zobacz efekty!" (Z tą konferencją prasową może nie ma się co wyrywać, jest tyle innych "ważniejszych" tematów niż bezpieczeństwo mieszkańców, na które można ją zwoałać.)
Plan pracy dla prezydenta na dziś: 1. Odwołanie dyrektora ZDiM z przeniesieniem na niższe stanowisko. 2. Zlecenie przetargu na montaż 5000 szt. słupków w trybie pilnym. (!) 3. Rozmowa z komendantem SM na temat działania funkcjonariuszy, zasobów osobowych SM oraz większej aktywności SM. 4. Rozmowa z miejskim architektem zieleni na temat planowanych działań. 5. Spotkanie z menagierem Środmieścia, przedstawicielami RKP/FKP oraz prakownikami wydziału architektury w sprawie Katalogu Małej Architektury dla Śródmieścia, w tym ... rozwiń
Avatar
widzę to inaczej / 20 grudnia 2019 o 12:18
0
Po pierwsze wystarczy spojrzeć na zdjęcie...trzeba być idiotą żeby na środku chodnika wyłożonego kostka robić niby trawniki? Po co? Chyba żeby ten pseudowykonawca zaoszczędził te pare m2 kostki...paranoja
 Człowieku, tam był pełen chodnik, ale na wiosnę wyjęto część kostki i zrobiono te zielone place !!
Avatar
Jur / 20 grudnia 2019 o 09:38
0
Skoro umieszczonao tam znak zakazu zatrzymywania się to i jest podstawa do ukarania osób naruszających ten zakaz.
Avatar
lubelak / 19 grudnia 2019 o 23:16
0
nosz kuchnia mać, miasto Lublin nie może się dogadać ze Strażą Miejską. to kto tej straży płaci? Pod jakim są nadzorem? nie zrozumiem chyba nigdy. Przejdźcie się Dolną Panny Marii od strony Górnej do kościoła pod górę, tam parkowanie woła o pomstę, że o chodniku z prawej strony, który kiedyś był teraz go nie ma.
Avatar
Xxx / 14 grudnia 2019 o 19:46
+1
Po pierwsze wystarczy spojrzeć na zdjęcie...trzeba być idiotą żeby na środku chodnika wyłożonego kostka robić niby trawniki? Po co? Chyba żeby ten pseudowykonawca zaoszczędził te pare m2 kostki...paranoja
Avatar
karkołomne pomysły kreślarzy / 12 grudnia 2019 o 22:53
+1
Po co komu takie IDIOTYCZNE TRAWNICKI ? Ani dla pieszych ani dla samochodów ani dla mieszkańców. To są wydepciuchy. Zamiast poszerzyć chodniki i wąskie ulice to robią kilkunasto centymetrowe wydepciuchy. Tak samo przy rondzie przy Gali. Kiedyś na przystanku przy sklepach był chodnik a teraz zadeptany trawnicek, zamiast łatwego dostępu do autobusu z przystanku. "Peron" przystanku jest za krótki gdy stanie więcej aut i wszyscy depczą trawnicek aby wsiąść do samochodu mpk. Poza tym wszystkie ścieżki zbudowane są pod kątem prostym do tych sklepów a od mostu to nie ma w ogóle żadnej ścieżki do parkingu przy rzece...karkołomne pomysły
Po co komu takie IDIOTYCZNE TRAWNICKI ? Ani dla pieszych ani dla samochodów ani dla mieszkańców. To są wydepciuchy. Zamiast poszerzyć chodniki i wąskie ulice to robią kilkunasto centymetrowe wydepciuchy. Tak samo przy rondzie przy Gali. Kiedyś na przystanku przy sklepach był chodnik a teraz zadeptany trawnicek, zamiast łatwego dostępu do autobusu z przystanku. "Peron" przystanku jest za krótki gdy stanie więcej aut i wszyscy depczą trawnicek aby wsiąść do samochodu mpk. Poza tym wszystkie ścieżki zbudowane są pod kątem prostym do t... rozwiń
Avatar
Szon / 12 grudnia 2019 o 13:40
-1
No rzeczywiście kawałek tej trawki potrzebny jest jak w du.pie drut.Miasto powinno tu zrobić kolejne miejsca parkingowe.A tym zjee.banym pieszym to mało tam jeszcze miejsca do łażenia???
Avatar
KK / 11 grudnia 2019 o 19:12
+6
A gdzie mamy parkować ?!! Zbudujcie parkingi i po problemie !
Obok masz parking piętrowy Sanitas. Tak trudno dupę ruszyć i przejść 100 metrów?
 Trzeba zapłacić i tu jest problem, a najbardziej żałosni są właściciele drogich samochodów prubujący parkować za darmo.
Avatar
Bożenia / 11 grudnia 2019 o 16:37
+7
Panie redaktorze ,mandaty sie nie wlepia ,tylko nakłada
Avatar
Klasyka klasyki / 11 grudnia 2019 o 15:08
+7
Straż miejska i użydnik, cudo-duet, który jak zwykle nic nie może! Podatniku, czy mogło być inaczej? Pytam na poważnie. A może postawić tam znak - "Nie przeszkadzać! Tu ciężko pierdzi w stołek twój użydnik"
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 o 14:50
+15
Ale tempo. Wydział Gospodarki Komunalnej od blisko m-ca poszukuje rozwiązania i jeszcze nie znalazło. Paranoja co się w urzędach dzieje.
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówki 2020. Bal maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Studniówki 2020. Bal maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie [zdjęcia] 3 3

Na studniówce maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie bawi się ponad 230 osób. Uczniowie siedmiu klas PSBiG zarezerwowali salę balową hotelu Luxor w kwietniu ub. roku.

Były agent CBA: Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich

Były agent CBA: Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich 6 25

Tomasz Kaczmarek, była agent CBA w materiale "Superwizjera" TVN zdradza kulisy operacji mających dowieść, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewski są „cichymi” właścicielami luksusowej willi w Kazimierzu Dolnym. Kaczmarek obciąża swoich byłych przełożonych, twierdząc, że jego notatki są "wynikiem rozkazów i poleceń".

Wybory szefa Platformy Obywatelskiej. Jak głosowali działacze z województwa lubelskiego?
ZDJĘCIA
galeria

Wybory szefa Platformy Obywatelskiej. Jak głosowali działacze z województwa lubelskiego? 13 26

Wiele wskazuje na to, że w pierwszej turze mogą rozstrzygnąć się wybory szefa Platformy Obywatelskiej. Na oficjalne wyniki krajowe trzeba jeszcze poczekać, ale tylko w województwie lubelskim z blisko 80 proc. głosów wygrał obecny wiceprzewodniczący partii Borys Budka.

Skoki Narciarskie. Niemcy najlepszą drużyną w Zakopanem
film

Skoki Narciarskie. Niemcy najlepszą drużyną w Zakopanem 0 4

Nasi zachodni sąsiedzi w składzie: Constantin Schmid, Marcus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Karl Geiger wygrali konkurs drużynowy w Zakopanem

"Nasz obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów". Puławski PPNT z nowymi planami
ROZMOWA

"Nasz obiekt dostosowany jest do potrzeb najbardziej wymagających lokatorów". Puławski PPNT z nowymi planami 2 13

Rozmowa z Tomaszem Szymajdą, prezesem Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Sparingowy dwumecz Górnika bez wygranej

Sparingowy dwumecz Górnika bez wygranej 0 0

W sobotę piłkarze Górnika Łęczna rozegrali kolejne sparingowe 90 minut. Jednak tym razem podopieczni trenera Kamila zmierzyli się nie z jednym, a dwoma rywalami

Chełmianka – Sygnał Lublin 1:3. Pierwsze koty za płoty

Chełmianka – Sygnał Lublin 1:3. Pierwsze koty za płoty 0 12

Odmłodzona Chełmianka przegrała pierwszy mecz kontrolny. Podopieczni Jana Konojackiego ulegli Sygnałowi Lublin.

Sparingowe remisy Hetmana i Stali Kraśnik. Michał Efir w Zamościu?

Sparingowe remisy Hetmana i Stali Kraśnik. Michał Efir w Zamościu? 0 0

Nasi trzecioligowcy mają za sobą kolejne mecze sparingowe. Hetman Zamość zremisował z drugoligową Pogonią Siedlce 0:0. Z kolei w starcie Stali Kraśnik ze Starem Starachowice zakończyło się remisem 1:1.

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Będzie ślisko na drogach
film

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Będzie ślisko na drogach 13 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega przez marznącymi opadami w Lubelskiem.

Nissan wraca do Lublina. Dealer zacznie działać już w lutym

Nissan wraca do Lublina. Dealer zacznie działać już w lutym 0 14

Warszawska firma Odyssey uruchomi w Lublinie salon i serwis Nissana. Dealer zacznie działać już w lutym, w dobrze znanej lokalizacji przy Drodze Męczenników Majdanka.

Mieszkańcy Krzyszkowic zablokowali Zakopiankę. Domagają się bezpiecznego przejścia dla pieszych
film

Mieszkańcy Krzyszkowic zablokowali Zakopiankę. Domagają się bezpiecznego przejścia dla pieszych 0 2

Krzyszkowice, województwo małopolskie. Mieszkańcy Krzyszkowic domagają się, by na przebiegającym przez ich miejscowość odcinku zakopianki zbudowano kładkę lub zainstalowano sygnalizację świetlną.

W Lublinie działa Muzeum Solidarności. "Większość zbiorów pochodzi z kolekcji prywatnych"

W Lublinie działa Muzeum Solidarności. "Większość zbiorów pochodzi z kolekcji prywatnych" 2 7

Fotografie z mszy św. za Ojczyznę, które były i dalej są odprawiane w kościele św. Piotra Apostoła, znaczki i pocztówki, a także sztandary nieistniejących już zakładów pracy. Te między innymi eksponaty można oglądać w Muzeum Solidarności zlokalizowanym w obrębie dawnego klasztoru przy ul. Królewskiej.

Turbina dawała prąd, ale była za głośna. Mieszkańcy narzekali na szum

Turbina dawała prąd, ale była za głośna. Mieszkańcy narzekali na szum 11 11

Mija rok, od kiedy na jednym z wieżowców przy ul. Kołłątaja w Puławach zamontowano nowatorskie urządzenie, rodzaj turbiny prądotwórczej. Eksperyment się udał, ale samo urządzenie nie zostanie wykorzystane przez spółdzielnię. Wkrótce zniknie z dachu.

Broń Radom - Wisła Puławy 3:2. Wynik nie jest najważniejszy

Broń Radom - Wisła Puławy 3:2. Wynik nie jest najważniejszy 0 0

Drugi mecz kontrolny Wisły Puławy i pierwsza porażka. Drużyna trenera Mariusza Pawlaka przegrała w sobotę w Radomiu z trzecioligowcem z grupy pierwszej – Bronią 2:3.

Bezbramkowy remis Motoru w sparingu z Resovią

Bezbramkowy remis Motoru w sparingu z Resovią 0 0

Drugi sparing mają za sobą piłkarze Motoru. Żółto-biało-niebiescy znowu zremisowali z wyżej notowanym rywalem. Tym razem 0:0 z Resovią

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.