Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

29 grudnia 2019 r.
20:22

Riad Haidar stracił stanowisko ordynatora w szpitalu. "To decyzja polityczna"

Autor: Zdjęcie autora eb
4720 195 A A
Riad Haidar
Riad Haidar (fot. Facebook)

Zaskakującą informacją podzielił się na portalu społecznościowym Riad Haidar, dotychczas ordynator neonatologii i od niedawna poseł Koalicji Obywatelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego Zjednoczonej Prawicy) od 1 stycznia 2020 nie będę już kierował Oddziałem Neonatologicznym w bialskim Szpitalu"- napisał Haidar. Przyznaje, że to dla niego zaskakująca i zupełnie niezrozumiała decyzja.

- Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem, i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie - podkreśla lekarz.

Jego zdaniem "to decyzja polityczna". - Nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców- zaznacza Haidar i dodaje, że to już chyba koniec jego ponad 40 letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpitalu.

Przypomnijmy, że jego oddział w ponad 90 proc. wyposażony jest sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nosi imię WOŚP.

Adam Chodziński, radny ZP, dyrektorem szpitala został w połowie listopada. W wywiadzie mówił nam, że nie przewiduje żadnych rewolucji w placówce.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 195

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 grudnia 2019 r. o 20:54
+45
albo praktyka,albo polityka
Avatar
Lekarz / 29 grudnia 2019 r. o 20:50
+42
Jak ma byc dobrym ordynatorem jezeli od kilku tygodni go nie ma, odkad dostał sie do  sejmu cały czas zajety... i tylko na prywatne wizyty umawia :( Bardzo dobra decyzja  Panie Dyrektorze, czas skonczyc z "gwiazdorem" niech sie do roboty wezmie w końcu !!!
Avatar
Czytelnik / 29 grudnia 2019 r. o 21:21
+41
Szanowny panie doktorze! Czas najwyższy zrozumieć, że ordynatorem, tak jak dyrektorem się bywa - to nie jest funkcja dożywotnia, ani tym bardziej zawód. "Mój mąż jest z zawodu DYREKTOREM", mówiła bohaterka jednego z filmów nieodżałowanego Stanisława Barei...
Avatar
I bardzo dobrze niech pracuje jak specjalista / 29 grudnia 2019 r. o 20:34
+41
No to stracił jak ma być jednocześnie posłem i ordynatorem to możliwe?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2019 r. o 21:16
+39
Czy łączenie funkcji ordynatora i posła jest możliwe bez uszczerbku na jednej z tych funkcji ? Takie coś powinno być prawnie zakazane
Avatar
I bardzo dobrze niech pracuje jak specjalista! / 29 grudnia 2019 r. o 20:37
+39
No to stracił jak ma być jednocześnie posłem i ordynatorem to możliwe? Nie jest normalne fizycznie dzielić stanowisko ordynatora i posła, bo była to fikcja, przecież pensje ma tą samą i jest lekarzem specjalistą dalej, zwolniony nie został.
Avatar
lbn / 29 grudnia 2019 r. o 21:15
+36
Po co pchał się do polityki??? Jak taki podobno dobry lekarz to mało mu było mu pieniędzy??? Zarabiał przecież krocie jako lekarz. Może jakiś głód władzy?
Avatar
Albo praktyka, albo polityka / 29 grudnia 2019 r. o 21:18
+34
Sam wybrał Pan taka drogę kariery wiec nie ma o co się żalić. Albo praktyka, albo polityka, bo inaczej to jest fikcja.
Avatar
Gosc / 29 grudnia 2019 r. o 21:15
+31
Te urządzenia, są twoje i moje a nie jakiegoś Owsika, czy Hajdara 
Avatar
Gość / 29 grudnia 2019 r. o 20:44
+28
To tera murem za haidarem A tu niestety się zyskało się traci Hahaha
Avatar
Gość / 3 stycznia 2020 r. o 19:24
0
Za granicą poseł musi pracować po za sejmem, gdyż nie ma czegoś jak pensja poselska. Za granicą nie jest to problem, bo bycie politykiem jest jak działalność w fundacji dla dobra organizacji.
Avatar
xx / 2 stycznia 2020 r. o 21:34
+1
dzieci wojny w Syrii czekaja na pomoc  !
Avatar
Gość / 2 stycznia 2020 r. o 12:50
+1
Ludzie musza zrozumieć ,że to jest syryjsko -polityczny cwaniak poszukujący dodatkowych apanaży ,a nie pracy! Babcia PZPR-ówka go na stołek postawiła i iei kontynuatorka SLD go podpierała do czasu jak nie poczuł wiatru w żagla ze strony PO. Przecież ze szpitala go nikt nie zwolnił,tylko on chce nadzorować ,a nie pracować i to jeszcze może z hotelu poselskiego na Wiejskiej!!! Zobaczymy jakim bedzie posłem i to bedzie papierek lakmusowy,co potrafi.Pewnie nic!!!Może ISIS wezwie do pomocy???
Avatar
z igły widły / 1 stycznia 2020 r. o 22:28
0
Murem za murem!!! A co na to tych dwóch Panów co ich aresztowano za ubieranie pomników?
Avatar
emeryt / 1 stycznia 2020 r. o 17:22
+3
dlatego PO jak wygra, podniesie wiek emerytalny do 70 lat dla kobiet i 72 dla męzczyzn, popierajcie ! w wieku 68 lat mozna pracować na kilka etatów, polityka, ordynatora, lekarza, posła a kiedy spać ? 
Avatar
. / 1 stycznia 2020 r. o 17:17
+4
Ma 68 lat - emeryt.     NIKT GO Z PRACY NIE ZWOLNIŁ, MOŻE PRACOWAĆ JAKO LEKARZ SPECJALISTA DALEJ !!!  
Avatar
kazik / 31 grudnia 2019 r. o 21:30
+12
Z szacunkiem ale pan Haidar wygląda na wypracowanego człowieka i skoro wybrał politykę niech działa. A dyrektorowi dajmy rządzić. Polityka wymaga zaangażowania a nie spania na dyżurach.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2019 r. o 14:18
+8
Albo się jest dobrym lekarzem ,albo politycznym partaczem.Jeżeli Haidar wybrał to drugie to niech ma pretensje do własnego rozumu.Mieszkańcy chcą mieć dobrych lekarzy ,a z drugiej strony/póki co w marzeniach/ dobrych polityków.Ale by byc jednym i drugim to jest fizycznie i intelektualnie niemożliwe!!! To Haidar musi sobie wbić do głowy,bo to jest naukowa prawidłowość!!! Póki co niech zacznie przyjmować interesantów,bo tego nie robi i jak wynika z ogłoszenia to tylko będzie to biuro robiło! I nie ma co rozdzierać szat,bo kto robi wszystko ,to nic nie robi!!!
Avatar
Gosc / 31 grudnia 2019 r. o 14:03
+5
Pan Hajdar, to już nie lekarz, a polityk  całą gębą. 
Avatar
orzecznik / 31 grudnia 2019 r. o 13:06
+4
Haidarowi skończył się kontrakt, nowego nie przyjął ... tak wyglądało "zwolnienie", a raczej autozwolnienie
Zobacz wszystkie komentarze 195

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie ma dostać 1,7 miliarda euro z Unii Europejskiej. PO chce więcej

Lubelskie ma dostać 1,7 miliarda euro z Unii Europejskiej. PO chce więcej

Lubelskie ma otrzymać ponad 1,7 mld euro z funduszy unijnych. Samorządowcy z PO mówią, że to za mało i chcą zwiększenia puli na województwo.

Puławy: Będzie więcej bezpiecznych przejść dla pieszych

Puławy: Będzie więcej bezpiecznych przejść dla pieszych

W tym roku miasto Puławy zainwestuje w budowę trzech „inteligentnych” przejść dla pieszych w ul. Wróblewskiego, Skłodowskiej i Czartoryskich.

Zamość pod śniegiem
Zdjęcia
galeria

Zamość pod śniegiem

Stare Miasto i Park Miejski w Zamościu po obfitych opadach śniegu.

Joszko Broda - koncert kolęd i pastorałek w Radiu Lublin
29 stycznia 2021, 19:00

Joszko Broda - koncert kolęd i pastorałek w Radiu Lublin

W piątek, 29 stycznia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin odbędzie się koncert Joszka Brody. W Studio im. Budki Suflera (ul. Obrońców Pokoju 2) zabrzmią kolędy i pastorałki z regionu. Koncert dostępny wyłącznie w formie online.

Pracownicy zakażeni. PCPR w Świdniku czasowo zamknięte

Pracownicy zakażeni. PCPR w Świdniku czasowo zamknięte

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdniku jest czasowo zamknięte. W związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników PCPR będzie nieczynne do 30 stycznia. Tak zdecydował sanepid.

Atak zimy. Utrudnienia wokół Lublina, autobusy nie docierają do celu

Atak zimy. Utrudnienia wokół Lublina, autobusy nie docierają do celu

Z powodu zasypanych dróg kolejna podmiejska linia autobusowa będzie kursować skróconą trasą. W samym Lublinie główne ulice są przejezdne.

Wojsławice: Z drogi w rów. Pomogli strażacy

Wojsławice: Z drogi w rów. Pomogli strażacy

Nagły atak zimy potrafił zaskoczyć kierowców. Przekonała się o tym kierująca bmw, która jadąc ul. Rynek w Wojsławicach najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości i stylu jazdy do panujących warunków i jazdę zakończyła w rowie.

Lublin: CBA donosi do prokuratury za start-upy w "pustostanie"

Lublin: CBA donosi do prokuratury za start-upy w "pustostanie"

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zawiadomili prokuraturę o możliwym oszustwie i próbie wyłudzenia milionów złotych. Chodzi o prywatny park naukowo-technologiczny, który miał pomagać start-upom.

Maraton – Tomasovia 2:3. W Krzeszowicach zawsze mają pod górkę

Maraton – Tomasovia 2:3. W Krzeszowicach zawsze mają pod górkę

Jest 14 wygrana Tomasovii w sezonie 2020/2021! Tym razem podopieczne Stanisława Kaniewskiego do swojego konta dopisały jednak tylko dwa punkty. Tylko, bo prowadziły już w Krzeszowicach z tamtejszym Maratonem 2:0. I wydawało się, że znowu odniosą gładkie zwycięstwo. Rywalki miały jednak inne plany i ostatecznie zawody rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku.

Lublin. Na haju podpalali wiaty śmietnikowe na Czubach. W jednej był człowiek

Lublin. Na haju podpalali wiaty śmietnikowe na Czubach. W jednej był człowiek

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy po zażyciu psychotropowej substancji wpadli na pomysł podpalania śmietników. W jednej takiej wiacie spał bezdomny.

Lubelskie. IMGW znowu wydał ważny alert
galeria

Lubelskie. IMGW znowu wydał ważny alert

W nocy na terenie całego województwa na drogach będzie ślisko. I będzie padać jeszcze więcej śniegu.

Uczelnia Państwowa Zamość przegrała z Palmiarnią Zielona Góra 1:3

Uczelnia Państwowa Zamość przegrała z Palmiarnią Zielona Góra 1:3

W Superlidze tenisa stołowego nie ma łatwych rywali, a z drużynami walczącymi o utrzymanie często gra się trudniej, niż z tymi walczącymi o medale. Tak było w spotkaniu zamojskich tenisistów z broniącą się przed spadkiem drużyną z Zielonej Góry.

Chełm: Śnieg, koleiny, ślisko. Trzeba bardzo uważać na drodze (FILM)
film

Chełm: Śnieg, koleiny, ślisko. Trzeba bardzo uważać na drodze (FILM)

Przejezdne, ale śliskie i pokryte błotem są w poniedziałek chełmskie ulice. Drogowcom udaje się utrzymać dobrą przejezdność głównych ulic - ul. Rejowieckiej, Lubelskiej, Armii Krajowej i Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Wojsławickiej i Hrubieszowskiej, ale już na ul. Kolejowej, Szwoleżerów, Piłsudskiego auto zwalniają do 30-40 km/h. Jeszcze gorzej jest na rondach.

Lublin. Strażacy też mają ręce pełne roboty przez śnieg
galeria

Lublin. Strażacy też mają ręce pełne roboty przez śnieg

Strażacy byli wzywani głównie do powalonych drzew i kolizji.

Miasto okiem młodych. Powstanie "Nieoczywisty przewodnik po Nałęczowie"
29 stycznia 2021, 18:00

Miasto okiem młodych. Powstanie "Nieoczywisty przewodnik po Nałęczowie"

Nałęczowski Ośrodek Kultury zaprasza młodzież w wieku 15-19 lat do udziału w projekcie, którego celem jest powstanie "Nieoczywistego przewodnika po Nałęczowie". To szansa na poznanie nowych ludzi, wydanie własnej książki a przede wszystkim na uczestnictwo w wyjątkowym projekcie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się online 29 stycznia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!