Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

18 września 2019 r.
11:04

Małe sklepy w centrum Lublina przechodzą metamorfozę. "To pomaga w wyścigu z galeriami handlowymi"

Autor: Zdjęcie autora drs
72 14 A A

Kolejne dwa małe sklepy wyładniały z pomocą władz miasta. Zrzuciły krzykliwe szyldy, zawiesiły mniejsze i stonowane, zadbały o lepsze wyeksponowanie towaru. Ratusz tłumaczy, że to pomaga w wyścigu z galeriami handlowymi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dawne reklamy sklepu Ola wciąż można obejrzeć w internecie: powtarzające się między oknami szyldy krzyczą różem i błękitem. – Absolutnie mi nie żal starych szyldów. Teraz jest klasyka, elegancja, bardzo dużo się zmieniło – cieszy się Bernadeta Kowalczyk-Baran, właścicielka sklepiku z odzieżą dla małych dzieci.

Pani Bernadeta dzieli lokal przy Lubartowskiej z koleżanką prowadzącą sklep Mami z odzieżą ciążową. Ona także zaryzykowała i zmieniła wizerunek, chociaż nie bez obaw. – Zawsze przed nowym są obawy – przyznaje Agnieszka Woch, która ze zmian jest jednak zadowolona. – Na dobre nam to wyszło.

– Widząc, że zmienia się wnętrze lokali, właściciel kamienicy odnowił jej elewację. To pokazuje, że warto to robić i jeśli każdy dołoży coś od siebie, to możemy osiągnąć doskonały efekt – mówi Marcin Kęćko, który w Urzędzie Miasta odpowiada za program Kreatywne Przemiany. Przystępujące do niego sklepy i lokale usługowe dostają od miasta pomoc w opracowaniu nowego wizerunku i nowych, estetycznych szyldów.

– Najważniejszą rzeczą jest witryna. To ona mówi o tym, co jest w sklepie. Szyld jest tylko dodatkiem – podkreśla Agata Zienkiewicz, która pracowała nad przemianą obu sklepów. Jej zdaniem ulice są za gęsto obwieszone krzykliwymi szyldami, a witryny zawalone towarem. – Ludzie myślą, że jeśli będą wszystko mówić i pokazywać na zewnątrz, to klient do tego przyjdzie. Nie, klient idzie tam, gdzie jest minimalizm i może wejść i sam zobaczyć, co jest ciekawego. Witryna ma być taka, że chce nam się wejść.

– Próbujemy zmienić atrakcyjność tej dzielnicy, poprawić jej wizerunek u klienta – tłumaczy Kęćko. – Musimy sobie zdawać sprawę, że ci przedsiębiorcy konkurują z galeriami handlowymi, a to nie jest łatwe. Tutaj nie ma gdzie postawić samochodu, nie ma takich przestrzeni, nie jest tak ciepło i nie ma takich dodatkowych atrakcji. Jednak Lubartowska to ulica o dużych tradycjach handlowych i ludzie wciąż chcą tu przychodzić.

Kolejny nabór do programu planowany jest na wiosnę.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 12:41
Całym sercem popieram projekt. Uporządkuje to krajobraz miejski, który obecnie miejscami jest odrzucający. Proszę zamieńcie krzykliwe szyldy na gustowne i przemyślane oznaczenie (tak jak tutaj), inspirujące witryny i ciekawe wnętrze. To zachęca spacerujących w ogóle do spaceru w tym miejscu i do wejścia do środka, i to z inspiracji, a nie z przymusu. Z zakupami jest tak, że wracamy do swoich ulubionych miejsc. Miejsce ma szansę stać się ulubionym, jeżeli jest urocze, przytulne i inspirujące dla nas. Dla mnie jest to bardzo ważne. Myślę, że dla wielu innych osób też. Czekam na kolejne przemiany.
Całym sercem popieram projekt. Uporządkuje to krajobraz miejski, który obecnie miejscami jest odrzucający. Proszę zamieńcie krzykliwe szyldy na gustowne i przemyślane oznaczenie (tak jak tutaj), inspirujące witryny i ciekawe wnętrze. To zachęca spacerujących w ogóle do spaceru w tym miejscu i do wejścia do środka, i to z inspiracji, a nie z przymusu. Z zakupami jest tak, że wracamy do swoich ulubionych miejsc. Miejsce ma szansę stać się ulubionym, jeżeli jest urocze, przytulne i inspirujące dla nas. Dla mnie jest to bardzo ważne. Myślę, że d... rozwiń
Avatar
... / 18 września 2019 r. o 12:13
W centrum główny problem to brak dojazdu. Czemu władze miasta tego nie widzą?
  Brak dojazdu?? Dojazd jest bardzo dobry tylko trzeba korzystać z komuniakcji miejskiej rowerów a nie samochodem się pchać.
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 11:27
Mam swoją opinię nt. ulicy Lubartowskiej: na rogu Lubartowskiej i Czwartek wisi kamera monitoringu miejskiego (żeby było bezpieczniej oczywiście). I pod tą kamerą miejscowi, młodociani żule faktycznie czują się bezpiecznie bo od późnych godzin wieczornych nawet do rana piją, rzucają butelkami i drą ryje ile tylko mają pary w płucach nie dając spać mieszkańcom - policja która ma podgląd monitoringu im nie przeszkadza. To się dzieje na ulicy Lubartowskiej przy bramie budynku nr 59. Jeśli władze miasta chcą zmienić wizerunek tej ulicy to najpierw niech reagują na takie zachowania, albo niech wyjaśnią po co powiesili tam kamerę z której nie korzystają służby porządkowe?
Mam swoją opinię nt. ulicy Lubartowskiej: na rogu Lubartowskiej i Czwartek wisi kamera monitoringu miejskiego (żeby było bezpieczniej oczywiście). I pod tą kamerą miejscowi, młodociani żule faktycznie czują się bezpiecznie bo od późnych godzin wieczornych nawet do rana piją, rzucają butelkami i drą ryje ile tylko mają pary w płucach nie dając spać mieszkańcom - policja która ma podgląd monitoringu im nie przeszkadza. To się dzieje na ulicy Lubartowskiej przy bramie budynku nr 59. Jeśli władze miasta chcą zmienić wizerunek tej ulicy to najp... rozwiń
Avatar
... / 18 września 2019 r. o 11:43
To już nie ma tam Składnicy Harcerskiej?
  tej składnicy to już nie ma od wielu lat nawet nie zlicze od ilu
Avatar
jan / 18 września 2019 r. o 11:38
fajny sklep, babeczki też pozytywne
Avatar
123 / 18 września 2019 r. o 12:48
Gó-no prawda tak pluliście na Dobrą Zmianę to wszystko ich zasługa że ludzie nie chodzą do Molochów tylko stać ich iść kupić w małym osiedlowym sklepiku czy to odzieżowy czy przemysłowy.Opozycja oburza się, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy! ... szereg Polaków otrzyma więcej pieniędzy dzięki polityce realizowanej przez PiS! Za władzy PO tylko oblegaliśmy: Lumpeksy , Carrefour,Tesco a dzisiaj proszę zobaczyć co z siecią Tesco i podobnymi.
  Gówno dają
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 18:11
Otwierają sklepy nawet elewacji nie pomalują zostają bazgroły, odpadające tynki i dziwią się, że nie mają klijentów i bardzo dobrze. A tu ładne szyldy nie rodem z Białorusi. Życzę klijentów.
Avatar
wygaszanie Centrum / 18 września 2019 r. o 16:45
Te tereny są docelowo przeznaczone jako enklawa dla Ludzi z Wypchanymi Portfelami i wszelkie ulokowane tam bieda-biznesy są skazane na porażkę.
Avatar
Stefan / 18 września 2019 r. o 15:10
czarny szyld sklepu dziecięcego? do sklepu z trumnami owszem odpowiedni
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 13:13
Do PiS-owskiego trolla- teraz nawet na Tesco ludzi nie stać, niedługo zostaną same Lidle i Biedronki. Takie polskie :D
Avatar
Lublinianka / 19 września 2019 r. o 11:15
Gó-no prawda tak pluliście na Dobrą Zmianę to wszystko ich zasługa że ludzie nie chodzą do Molochów tylko stać ich iść kupić w małym osiedlowym sklepiku czy to odzieżowy czy przemysłowy.Opozycja oburza się, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy! ... szereg Polaków otrzyma więcej pieniędzy dzięki polityce realizowanej przez PiS! Za władzy PO tylko oblegaliśmy: Lumpeksy , Carrefour,Tesco a dzisiaj proszę zobaczyć co z siecią Tesco i podobnymi.
 Gościu, ogarnij się. Co Ty bierzesz? Trzeba zmienić leki.
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 18:11
Otwierają sklepy nawet elewacji nie pomalują zostają bazgroły, odpadające tynki i dziwią się, że nie mają klijentów i bardzo dobrze. A tu ładne szyldy nie rodem z Białorusi. Życzę klijentów.
Avatar
wygaszanie Centrum / 18 września 2019 r. o 16:45
Te tereny są docelowo przeznaczone jako enklawa dla Ludzi z Wypchanymi Portfelami i wszelkie ulokowane tam bieda-biznesy są skazane na porażkę.
Avatar
Stefan / 18 września 2019 r. o 15:10
czarny szyld sklepu dziecięcego? do sklepu z trumnami owszem odpowiedni
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 13:13
Do PiS-owskiego trolla- teraz nawet na Tesco ludzi nie stać, niedługo zostaną same Lidle i Biedronki. Takie polskie :D
Avatar
123 / 18 września 2019 r. o 12:48
Gó-no prawda tak pluliście na Dobrą Zmianę to wszystko ich zasługa że ludzie nie chodzą do Molochów tylko stać ich iść kupić w małym osiedlowym sklepiku czy to odzieżowy czy przemysłowy.Opozycja oburza się, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy! ... szereg Polaków otrzyma więcej pieniędzy dzięki polityce realizowanej przez PiS! Za władzy PO tylko oblegaliśmy: Lumpeksy , Carrefour,Tesco a dzisiaj proszę zobaczyć co z siecią Tesco i podobnymi.
  Gówno dają
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 12:41
Całym sercem popieram projekt. Uporządkuje to krajobraz miejski, który obecnie miejscami jest odrzucający. Proszę zamieńcie krzykliwe szyldy na gustowne i przemyślane oznaczenie (tak jak tutaj), inspirujące witryny i ciekawe wnętrze. To zachęca spacerujących w ogóle do spaceru w tym miejscu i do wejścia do środka, i to z inspiracji, a nie z przymusu. Z zakupami jest tak, że wracamy do swoich ulubionych miejsc. Miejsce ma szansę stać się ulubionym, jeżeli jest urocze, przytulne i inspirujące dla nas. Dla mnie jest to bardzo ważne. Myślę, że dla wielu innych osób też. Czekam na kolejne przemiany.
Całym sercem popieram projekt. Uporządkuje to krajobraz miejski, który obecnie miejscami jest odrzucający. Proszę zamieńcie krzykliwe szyldy na gustowne i przemyślane oznaczenie (tak jak tutaj), inspirujące witryny i ciekawe wnętrze. To zachęca spacerujących w ogóle do spaceru w tym miejscu i do wejścia do środka, i to z inspiracji, a nie z przymusu. Z zakupami jest tak, że wracamy do swoich ulubionych miejsc. Miejsce ma szansę stać się ulubionym, jeżeli jest urocze, przytulne i inspirujące dla nas. Dla mnie jest to bardzo ważne. Myślę, że d... rozwiń
Avatar
kupujący w sklepiku / 18 września 2019 r. o 12:18
Gó-no prawda tak pluliście na Dobrą Zmianę to wszystko ich zasługa że ludzie nie chodzą do Molochów tylko stać ich iść kupić w małym osiedlowym sklepiku czy to odzieżowy czy przemysłowy.Opozycja oburza się, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy! ... szereg Polaków otrzyma więcej pieniędzy dzięki polityce realizowanej przez PiS! Za władzy PO tylko oblegaliśmy: Lumpeksy , Carrefour,Tesco a dzisiaj proszę zobaczyć co z siecią Tesco i podobnymi.
Avatar
... / 18 września 2019 r. o 12:13
W centrum główny problem to brak dojazdu. Czemu władze miasta tego nie widzą?
  Brak dojazdu?? Dojazd jest bardzo dobry tylko trzeba korzystać z komuniakcji miejskiej rowerów a nie samochodem się pchać.
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 12:09
W centrum główny problem to brak dojazdu. Czemu władze miasta tego nie widzą?