Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

18 września 2019 r.
11:04

Małe sklepy w centrum Lublina przechodzą metamorfozę. "To pomaga w wyścigu z galeriami handlowymi"

Autor: Zdjęcie autora drs
72 14 A A

Kolejne dwa małe sklepy wyładniały z pomocą władz miasta. Zrzuciły krzykliwe szyldy, zawiesiły mniejsze i stonowane, zadbały o lepsze wyeksponowanie towaru. Ratusz tłumaczy, że to pomaga w wyścigu z galeriami handlowymi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dawne reklamy sklepu Ola wciąż można obejrzeć w internecie: powtarzające się między oknami szyldy krzyczą różem i błękitem. – Absolutnie mi nie żal starych szyldów. Teraz jest klasyka, elegancja, bardzo dużo się zmieniło – cieszy się Bernadeta Kowalczyk-Baran, właścicielka sklepiku z odzieżą dla małych dzieci.

Pani Bernadeta dzieli lokal przy Lubartowskiej z koleżanką prowadzącą sklep Mami z odzieżą ciążową. Ona także zaryzykowała i zmieniła wizerunek, chociaż nie bez obaw. – Zawsze przed nowym są obawy – przyznaje Agnieszka Woch, która ze zmian jest jednak zadowolona. – Na dobre nam to wyszło.

– Widząc, że zmienia się wnętrze lokali, właściciel kamienicy odnowił jej elewację. To pokazuje, że warto to robić i jeśli każdy dołoży coś od siebie, to możemy osiągnąć doskonały efekt – mówi Marcin Kęćko, który w Urzędzie Miasta odpowiada za program Kreatywne Przemiany. Przystępujące do niego sklepy i lokale usługowe dostają od miasta pomoc w opracowaniu nowego wizerunku i nowych, estetycznych szyldów.

– Najważniejszą rzeczą jest witryna. To ona mówi o tym, co jest w sklepie. Szyld jest tylko dodatkiem – podkreśla Agata Zienkiewicz, która pracowała nad przemianą obu sklepów. Jej zdaniem ulice są za gęsto obwieszone krzykliwymi szyldami, a witryny zawalone towarem. – Ludzie myślą, że jeśli będą wszystko mówić i pokazywać na zewnątrz, to klient do tego przyjdzie. Nie, klient idzie tam, gdzie jest minimalizm i może wejść i sam zobaczyć, co jest ciekawego. Witryna ma być taka, że chce nam się wejść.

– Próbujemy zmienić atrakcyjność tej dzielnicy, poprawić jej wizerunek u klienta – tłumaczy Kęćko. – Musimy sobie zdawać sprawę, że ci przedsiębiorcy konkurują z galeriami handlowymi, a to nie jest łatwe. Tutaj nie ma gdzie postawić samochodu, nie ma takich przestrzeni, nie jest tak ciepło i nie ma takich dodatkowych atrakcji. Jednak Lubartowska to ulica o dużych tradycjach handlowych i ludzie wciąż chcą tu przychodzić.

Kolejny nabór do programu planowany jest na wiosnę.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 12:41
Całym sercem popieram projekt. Uporządkuje to krajobraz miejski, który obecnie miejscami jest odrzucający. Proszę zamieńcie krzykliwe szyldy na gustowne i przemyślane oznaczenie (tak jak tutaj), inspirujące witryny i ciekawe wnętrze. To zachęca spacerujących w ogóle do spaceru w tym miejscu i do wejścia do środka, i to z inspiracji, a nie z przymusu. Z zakupami jest tak, że wracamy do swoich ulubionych miejsc. Miejsce ma szansę stać się ulubionym, jeżeli jest urocze, przytulne i inspirujące dla nas. Dla mnie jest to bardzo ważne. Myślę, że dla wielu innych osób też. Czekam na kolejne przemiany.
Całym sercem popieram projekt. Uporządkuje to krajobraz miejski, który obecnie miejscami jest odrzucający. Proszę zamieńcie krzykliwe szyldy na gustowne i przemyślane oznaczenie (tak jak tutaj), inspirujące witryny i ciekawe wnętrze. To zachęca spacerujących w ogóle do spaceru w tym miejscu i do wejścia do środka, i to z inspiracji, a nie z przymusu. Z zakupami jest tak, że wracamy do swoich ulubionych miejsc. Miejsce ma szansę stać się ulubionym, jeżeli jest urocze, przytulne i inspirujące dla nas. Dla mnie jest to bardzo ważne. Myślę, że d... rozwiń
Avatar
... / 18 września 2019 r. o 12:13
W centrum główny problem to brak dojazdu. Czemu władze miasta tego nie widzą?
  Brak dojazdu?? Dojazd jest bardzo dobry tylko trzeba korzystać z komuniakcji miejskiej rowerów a nie samochodem się pchać.
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 11:27
Mam swoją opinię nt. ulicy Lubartowskiej: na rogu Lubartowskiej i Czwartek wisi kamera monitoringu miejskiego (żeby było bezpieczniej oczywiście). I pod tą kamerą miejscowi, młodociani żule faktycznie czują się bezpiecznie bo od późnych godzin wieczornych nawet do rana piją, rzucają butelkami i drą ryje ile tylko mają pary w płucach nie dając spać mieszkańcom - policja która ma podgląd monitoringu im nie przeszkadza. To się dzieje na ulicy Lubartowskiej przy bramie budynku nr 59. Jeśli władze miasta chcą zmienić wizerunek tej ulicy to najpierw niech reagują na takie zachowania, albo niech wyjaśnią po co powiesili tam kamerę z której nie korzystają służby porządkowe?
Mam swoją opinię nt. ulicy Lubartowskiej: na rogu Lubartowskiej i Czwartek wisi kamera monitoringu miejskiego (żeby było bezpieczniej oczywiście). I pod tą kamerą miejscowi, młodociani żule faktycznie czują się bezpiecznie bo od późnych godzin wieczornych nawet do rana piją, rzucają butelkami i drą ryje ile tylko mają pary w płucach nie dając spać mieszkańcom - policja która ma podgląd monitoringu im nie przeszkadza. To się dzieje na ulicy Lubartowskiej przy bramie budynku nr 59. Jeśli władze miasta chcą zmienić wizerunek tej ulicy to najp... rozwiń
Avatar
... / 18 września 2019 r. o 11:43
To już nie ma tam Składnicy Harcerskiej?
  tej składnicy to już nie ma od wielu lat nawet nie zlicze od ilu
Avatar
jan / 18 września 2019 r. o 11:38
fajny sklep, babeczki też pozytywne
Avatar
123 / 18 września 2019 r. o 12:48
Gó-no prawda tak pluliście na Dobrą Zmianę to wszystko ich zasługa że ludzie nie chodzą do Molochów tylko stać ich iść kupić w małym osiedlowym sklepiku czy to odzieżowy czy przemysłowy.Opozycja oburza się, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy! ... szereg Polaków otrzyma więcej pieniędzy dzięki polityce realizowanej przez PiS! Za władzy PO tylko oblegaliśmy: Lumpeksy , Carrefour,Tesco a dzisiaj proszę zobaczyć co z siecią Tesco i podobnymi.
  Gówno dają
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 18:11
Otwierają sklepy nawet elewacji nie pomalują zostają bazgroły, odpadające tynki i dziwią się, że nie mają klijentów i bardzo dobrze. A tu ładne szyldy nie rodem z Białorusi. Życzę klijentów.
Avatar
wygaszanie Centrum / 18 września 2019 r. o 16:45
Te tereny są docelowo przeznaczone jako enklawa dla Ludzi z Wypchanymi Portfelami i wszelkie ulokowane tam bieda-biznesy są skazane na porażkę.
Avatar
Stefan / 18 września 2019 r. o 15:10
czarny szyld sklepu dziecięcego? do sklepu z trumnami owszem odpowiedni
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 13:13
Do PiS-owskiego trolla- teraz nawet na Tesco ludzi nie stać, niedługo zostaną same Lidle i Biedronki. Takie polskie :D
Avatar
Lublinianka / 19 września 2019 r. o 11:15
Gó-no prawda tak pluliście na Dobrą Zmianę to wszystko ich zasługa że ludzie nie chodzą do Molochów tylko stać ich iść kupić w małym osiedlowym sklepiku czy to odzieżowy czy przemysłowy.Opozycja oburza się, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy! ... szereg Polaków otrzyma więcej pieniędzy dzięki polityce realizowanej przez PiS! Za władzy PO tylko oblegaliśmy: Lumpeksy , Carrefour,Tesco a dzisiaj proszę zobaczyć co z siecią Tesco i podobnymi.
 Gościu, ogarnij się. Co Ty bierzesz? Trzeba zmienić leki.
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 18:11
Otwierają sklepy nawet elewacji nie pomalują zostają bazgroły, odpadające tynki i dziwią się, że nie mają klijentów i bardzo dobrze. A tu ładne szyldy nie rodem z Białorusi. Życzę klijentów.
Avatar
wygaszanie Centrum / 18 września 2019 r. o 16:45
Te tereny są docelowo przeznaczone jako enklawa dla Ludzi z Wypchanymi Portfelami i wszelkie ulokowane tam bieda-biznesy są skazane na porażkę.
Avatar
Stefan / 18 września 2019 r. o 15:10
czarny szyld sklepu dziecięcego? do sklepu z trumnami owszem odpowiedni
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 13:13
Do PiS-owskiego trolla- teraz nawet na Tesco ludzi nie stać, niedługo zostaną same Lidle i Biedronki. Takie polskie :D
Avatar
123 / 18 września 2019 r. o 12:48
Gó-no prawda tak pluliście na Dobrą Zmianę to wszystko ich zasługa że ludzie nie chodzą do Molochów tylko stać ich iść kupić w małym osiedlowym sklepiku czy to odzieżowy czy przemysłowy.Opozycja oburza się, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy! ... szereg Polaków otrzyma więcej pieniędzy dzięki polityce realizowanej przez PiS! Za władzy PO tylko oblegaliśmy: Lumpeksy , Carrefour,Tesco a dzisiaj proszę zobaczyć co z siecią Tesco i podobnymi.
  Gówno dają
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 12:41
Całym sercem popieram projekt. Uporządkuje to krajobraz miejski, który obecnie miejscami jest odrzucający. Proszę zamieńcie krzykliwe szyldy na gustowne i przemyślane oznaczenie (tak jak tutaj), inspirujące witryny i ciekawe wnętrze. To zachęca spacerujących w ogóle do spaceru w tym miejscu i do wejścia do środka, i to z inspiracji, a nie z przymusu. Z zakupami jest tak, że wracamy do swoich ulubionych miejsc. Miejsce ma szansę stać się ulubionym, jeżeli jest urocze, przytulne i inspirujące dla nas. Dla mnie jest to bardzo ważne. Myślę, że dla wielu innych osób też. Czekam na kolejne przemiany.
Całym sercem popieram projekt. Uporządkuje to krajobraz miejski, który obecnie miejscami jest odrzucający. Proszę zamieńcie krzykliwe szyldy na gustowne i przemyślane oznaczenie (tak jak tutaj), inspirujące witryny i ciekawe wnętrze. To zachęca spacerujących w ogóle do spaceru w tym miejscu i do wejścia do środka, i to z inspiracji, a nie z przymusu. Z zakupami jest tak, że wracamy do swoich ulubionych miejsc. Miejsce ma szansę stać się ulubionym, jeżeli jest urocze, przytulne i inspirujące dla nas. Dla mnie jest to bardzo ważne. Myślę, że d... rozwiń
Avatar
kupujący w sklepiku / 18 września 2019 r. o 12:18
Gó-no prawda tak pluliście na Dobrą Zmianę to wszystko ich zasługa że ludzie nie chodzą do Molochów tylko stać ich iść kupić w małym osiedlowym sklepiku czy to odzieżowy czy przemysłowy.Opozycja oburza się, że Polacy będą mieli więcej pieniędzy! ... szereg Polaków otrzyma więcej pieniędzy dzięki polityce realizowanej przez PiS! Za władzy PO tylko oblegaliśmy: Lumpeksy , Carrefour,Tesco a dzisiaj proszę zobaczyć co z siecią Tesco i podobnymi.
Avatar
... / 18 września 2019 r. o 12:13
W centrum główny problem to brak dojazdu. Czemu władze miasta tego nie widzą?
  Brak dojazdu?? Dojazd jest bardzo dobry tylko trzeba korzystać z komuniakcji miejskiej rowerów a nie samochodem się pchać.
Avatar
Gość / 18 września 2019 r. o 12:09
W centrum główny problem to brak dojazdu. Czemu władze miasta tego nie widzą?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyprawka szkolna 2022. Powrót do szkoły zaboli rodziców. Ile trzeba wydać?

Wyprawka szkolna 2022. Powrót do szkoły zaboli rodziców. Ile trzeba wydać?

Co piąty rodzic przeznaczy na wyprawkę dla dziecka od 400 do 500 zł, 16 proc. – powyżej tej kwoty. Średnio powrót do szkoły jednego ucznia, według deklaracji badanych, będzie kosztował 347 zł. To tylko nieznacznie więcej niż rok temu, chociaż rodzice obawiają się wyższych cen. Największym obciążeniem dla budżetu będzie zakup nowych podręczników oraz ubrań. Z tego względu wielu rodziców rozkłada zakupy na kilka tygodni, by nie kumulować wydatków na przełomie sierpnia i września.

Pewnie zawsze się zastanawialiście, co bociany mają w gniazdach?

Pewnie zawsze się zastanawialiście, co bociany mają w gniazdach?

Bocianie gniazda mogą mierzyć nawet 2-3 metry wysokości i ważyć ponad tonę. W ich wnętrzu często znajduje się sznurki, folię, a nawet... rękawiczki czy bieliznę – opowiada biolog i ornitolog, Adam Zbyryt z Uniwersytetu w Białymstoku. Teraz poszukuje największych gniazd bociana białego w Europie

Fantastyczny festiwal fantastyki w Zamościu
11 sierpnia 2022, 10:00

Fantastyczny festiwal fantastyki w Zamościu

Od czwartku do soboty (11-13 sierpnia) potrwa w Zamościu festiwal fantastyki. Dla gości to, jak zapewniają organizatorzy, okazja do spotkania w fantastycznym mieście z fantastycznymi ludźmi.

Na komendzie czeka spora gotówka. Kto zgubił?

Na komendzie czeka spora gotówka. Kto zgubił?

Przed jednym z puławskich banków, zawinięty w foliowy worek, leżał plik banknotów. Pechowiec, który je zgubił, ma szansę na ich odzyskanie. Znalazła je uczciwa mieszkanka Puław i przyniosła je na komendę.

Poszukiwany listem gończym normalnie prowadzi "biznes". „Proszę nie robić sensacji”.
wideo
film

Poszukiwany listem gończym normalnie prowadzi "biznes". „Proszę nie robić sensacji”.

Szymon K. ma kilka wyroków sądowych za oszustwa, cztery i pół roku do odsiadki i jest poszukiwany listem gończym. Nie przeszkadza mu to jednak w prowadzeniu interesów. Problem mają jednak jego klienci, którzy miesiącami oczekują na towar. Wracamy do sprawy.

Drużyny z Włoch i Niemiec w obsadzie turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza
Ceny biletów

Drużyny z Włoch i Niemiec w obsadzie turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

Włoski WithU Verona Volley i niemiecki Berlin Recycling Volleys uzupełniły obsadę międzynarodowego turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza. Siatkarze spotkają się w dniach 17-18 września w hali Globus w Lublinie

Lotto 3x3 Team II Lublin z brązowym medalem mistrzostw Polski w Katowicach

Lotto 3x3 Team II Lublin z brązowym medalem mistrzostw Polski w Katowicach

Aż trzech przedstawicieli miało województwo lubelskie podczas finałowego turnieju mistrzostw Polski, który odbywał się w Katowicach. W stolicy województwa śląskiego pojawiły się zespoły 3x3 Basket Biłgoraj, Camaro Zamość i Lotto 3x3 Team II Lublin

Ruszył World Wide. Orientalny folklor w Puławach. Zdjęcia, wideo
galeria
film

Ruszył World Wide. Orientalny folklor w Puławach. Zdjęcia, wideo

Indie, Turcja, Bułgaria, a także Kolumbia, Polska, Ukraina i Burundi - zespoły ludowe z tych krajów przyjechały do Puław, by wziąć udział w III Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym - World Wide.

Ile można zarobić w policji? Nowi funkcjonariusze właśnie zaczynają służbę
zdjęcia
galeria

Ile można zarobić w policji? Nowi funkcjonariusze właśnie zaczynają służbę

W tym roku w szeregi lubelskiego garnizonu policji wstąpiło łącznie ponad 150 osób. W tym ujęci są ci, którzy przysięgę złożyli w środę.

Jak chronić ostrygojada? Oni to pokażą podczas specjalnego obozu