Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lotnisko

13 maja 2020 r.
14:20

Port Lotniczy Lublin może stracić płynność finansową. Nie będzie można już z niego latać?

Autor: Zdjęcie autora drs
92 23 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne

Lotnisko w Świdniku może stracić płynność finansową oraz licencję Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a Unia Europejska może się upomnieć o zwrot części dotacji przyznanej na jego budowę. To najczarniejsze ze scenariuszy omawianych na wczorajszym posiedzeniu Komisji Budżetowo-Ekonomicznej Rady Miasta Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Posiedzenie trwało aż cztery godziny i skończyło się uchwaleniem apelu do marszałka województwa Jarosława Stawiarskiego (PiS). Komisja wzywa go, by wyłożył swoją część pieniędzy na wykup obligacji wyemitowanych przed laty na sfinansowanie budowy lotniska. Fundusze na ich wykup są cyklicznie. Według ustalonego harmonogramu wykładane są przez samorządy Lublina oraz województwa i przekazywane w formie objęcia nowych akcji spółki.

Miasto powinno teraz wyłożyć 5 mln zł i zamierza to zrobić, marszałek ma dać 6,9 mln i się do tego nie kwapi.

Wykup obligacji powinien nastąpić do końca czerwca, ale już 16 maja Bank Gospodarstwa Krajowego będzie sprawdzać, czy Port Lotniczy Lublin ma na to pieniądze. Będzie z tym problem, jeśli marszałek nie przekaże swojej części. Właśnie tego dotyczy wczorajszy apel Komisji Budżetowo-Ekonomicznej, który nie został przyjęty jednogłośnie. Nie poparli go radni PiS. Z kolei nieoficjalnie mówi się o tym, że marszałek może w ten sposób próbować wymusić zmianę na stanowisku prezesa Portu Lotniczego Lublin.

Sam prezes odpowiadał wczoraj na pytania radnych, którzy chcieli wiedzieć, jak lotnisko radzi sobie bez zarobku na obsłudze połączeń (loty zostały wstrzymane 15 marca) i jak ogranicza koszty działalności. Wynagrodzenia personelu, na które szedł milion złotych miesięcznie, okrojono o 20 proc., bo pracownicy są teraz zatrudnieni na 0,8 etatu. Spółka stara się też o dofinansowanie wynagrodzeń z „tarczy antykryzysowej”, ogranicza zużycie prądu o 40 proc., chociaż od wszystkich kosztów nie ucieknie, chociażby od ochrony, które musi pilnować stojących na płycie samolotów.

Na szybkie wznowienie połączeń nie można liczyć. Granice mają być zamknięte do połowy czerwca, ale jeśli nawet będzie to krócej, to do startu pierwszego samolotu minie kolejny miesiąc. Zarysowany wczoraj scenariusz jest taki, że w pierwszej kolejności życie będzie wracać na silne lotniska, a słabsze – do których zalicza się nasze – będą musiały poczekać. Zainteresowanie pasażerów też nie musi być już takie jak przed epidemią, a i koszty będą wyższe. Prezes spodziewa się, że konieczny będzie zakup drogich kamer termowizyjnych i urządzeń do self-checkingu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kronikidewelorozwoju / 13 maja 2020 r. o 15:54
+34
Trwający dekadę dewelorozwój musiał się prędzej czy później tak właśnie skończyć. Wirus tylko przyspieszył to, co było nieuchronne. No ale przez te 10 lat kilkunastu-kilkudziesięciu cwaniaków zdążyło się nieźle nachapać, choć w swojej pazerności liczyli na jeszcze więcej.
Weź mi łaskawie wytłumacz, jaki bezpośredni związek ma budowa bloków z lotniskiem w Świdniku? Pieprzysz, jak potłuczony - wszędzie widzisz jakichś dewelocwaniaków. Gdyby nie ta część gospodarki, to do kasy miasta nie wpływałaby cała masa różnych podatków. Ale jak taki sterowany imbecyl, jak PiSowski troll, ma to rozumieć? Za to pazerność PiSu na stołki może doprowadzić do upadku lotniska.
 Ponieważ zakładam, że NIE jesteś, przyjemniaczku, jedynie kolejnym wcieleniem bota z agencji PR Pana Artura z Wypchanym Portfelem, pokuszę się o wyjaśnienie: "dewelorozwój" to zjawisko szersze niż tylko nabijanie kabzy dewelocwaniakom. Bardziej należy przez to rozumieć szeroką i chorą wizję, którą narcyz, megaloman i technokrata (w osobie dewelo-sułtana) zaczerpnął z książek o "rozwoju" pisanych w latach 70/80-tych, w których korporacje, autostrady śródmiejskie, globalizacja i przede wszystkim CHCIWOŚĆ były prezentowane jako motor postępu ludzkości. Taką terapię od 10 lat wdrażał dość skutecznie Twój guru, a opłakane jej skutki będziemy mieć wkrótce okazję zobaczyc na własne oczy, nie tylko zresztą w przypadku aeroPOrtu.
 Ponieważ zakładam, że NIE jesteś, przyjemniaczku, jedynie kolejnym wcieleniem bota z agencji PR Pana Artura z Wypchanym Portfelem, pokuszę się o wyjaśnienie: "dewelorozwój" to zjawisko szersze niż tylko nabijanie kabzy dewelocwaniakom. Bardziej należy przez to rozumieć szeroką i chorą wizję, którą narcyz, megaloman i technokrata (w osobie dewelo-sułtana) zaczerpnął z książek o "rozwoju" pisanych w latach 70/80-tych, w których korporacje, autostrady śródmiejskie, globalizacja i przede wszystkim CHCIWOŚĆ był... rozwiń
Avatar
Simplex / 13 maja 2020 r. o 17:05
+25
Jak trwoga to do PiS-u. A jak Niemrawy Waldek wybitny manager ds. lotnictwa zasiadał w radzie nadzorczej to ile kapusty dostawał co miesiąc?
Avatar
kajetan08 / 13 maja 2020 r. o 15:32
+24
Kolego K ; Przestań pisać totalne bzdury. Przypominam ci kim jest obecny prezes lotniska pan Wójtowicz,to nominat pana Żuka a wcześniej był księgowym w MPWIK. Miał takie doświadczenie o lotnictwie jak ty o rzeczywistości. Jest to bardzo przejrzyste ze pan Żuk sprzyja deweloperom i tak go nazywają na mieście. Ale do tematu LUZ ciągnie pan dyrektor Dylczyk,który ma spore doświadczenie. Lotnisko nie upadnie,jest to zagrywka Marszałka na przejęcie większościowego pakietu.Na koniec wyzywasz innych od trolli,spojrzyj na siebie. Jesteś zacietrzewionym człowiekiem i wichrzycielem.
Kolego K ; Przestań pisać totalne bzdury. Przypominam ci kim jest obecny prezes lotniska pan Wójtowicz,to nominat pana Żuka a wcześniej był księgowym w MPWIK. Miał takie doświadczenie o lotnictwie jak ty o rzeczywistości. Jest to bardzo przejrzyste ze pan Żuk sprzyja deweloperom i tak go nazywają na mieście. Ale do tematu LUZ ciągnie pan dyrektor Dylczyk,który ma spore doświadczenie. Lotnisko nie upadnie,jest to zagrywka Marszałka na przejęcie większościowego pakietu.Na koniec wyzywasz innych od trolli,spojrzyj na siebie. Jesteś zacietrzewio... rozwiń
Avatar
KOT89 / 13 maja 2020 r. o 14:56
+23
Powinni się dogadać z przedsiębiorstwem państwowym Polskie Porty Lotnicze - to może być dobre rozwiązanie powinni zbyć udziały, np. PPL powinno mieć 55% a województwo i miasto i inni razem 45%. Najważniejsze jest utrzymanie lotniska dla Lubeszczyzny i Lublina, niech zajmie się tym wyspecjalizowana firma, która może zrobić z naszego portu uzupełniające dla Okęcia, miasto nie powinno się zajmować lotniskiem i nie powinno być głównym udziałowcem bo nie jest od prowadzenia lotnisk.
Avatar
raven86 / 13 maja 2020 r. o 17:32
+19
Czegoś tu nie rozumiem: z dworca metropolitalnego nie rezygnujemy (około 300 milionów + roboty dodatkowe), ze stadionu nie rezygnujemy (188 milionów + roboty dodatkowe), a tu miasto się skarży że nie ma 7 milionów?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 13 maja 2020 r. o 17:25
+19
CBA kaucja gruuuube EURuski  Carpatair samorządowcy loty 2014 Timisoara .... coś się wyjaśniło?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 13 maja 2020 r. o 14:28
+18
Trwający dekadę dewelorozwój musiał się prędzej czy później tak właśnie skończyć. Wirus tylko przyspieszył to, co było nieuchronne. No ale przez te 10 lat kilkunastu-kilkudziesięciu cwaniaków zdążyło się nieźle nachapać, choć w swojej pazerności liczyli na jeszcze więcej.
Avatar
Simplex / 13 maja 2020 r. o 19:03
+14
Chyba ratusz nie przedłużył umowy z agencją PR bo mu coś strasznie spadły lajki do komentarzy....
Avatar
lbnpl / 13 maja 2020 r. o 14:23
+14
Ochrona samolotów na lotnisku jest najwazniejsza, bo już grasują gangi kradnące samoloty. Dziuple pod Świdnikiem przebijają numery, rozbierają te samoloty i sprzedają na części. Na szczęście ochrona na to nie pozwoli.
Avatar
Simplex / 13 maja 2020 r. o 20:34
+11
Chyba ratusz nie przedłużył umowy z agencją PR bo mu coś strasznie spadły lajki do komentarzy....
Są ludzie, którzy żyją z czegoś innego, niż - jak PiSowskie trolle - z zasiłków i kasy za bzdurne propagandowe wpisy.
 Chciałbym Cię ratuszowy wazeliniarzu poinformować że nie biorę żadnego zasiłku z budżetu państwa. W przeciwieństwie do Ciebie pasożycie który pewnie jedziesz na budżetowej pensji płaconej między innymi z moich podatków. Kto tu uprawia propagandę najlepiej widać po ocenach gdy agencja PR przestała działać. Nie mam krzty szacunku dla takich pasożytów jak Ty.
 Chciałbym Cię ratuszowy wazeliniarzu poinformować że nie biorę żadnego zasiłku z budżetu państwa. W przeciwieństwie do Ciebie pasożycie który pewnie jedziesz na budżetowej pensji płaconej między innymi z moich podatków. Kto tu uprawia propagandę najlepiej widać po ocenach gdy agencja PR przestała działać. Nie mam krzty szacunku dla takich pasożytów jak Ty. rozwiń
Avatar
___K___ / 14 maja 2020 r. o 07:42
-8
Chyba ratusz nie przedłużył umowy z agencją PR bo mu coś strasznie spadły lajki do komentarzy....
Są ludzie, którzy żyją z czegoś innego, niż - jak PiSowskie trolle - z zasiłków i kasy za bzdurne propagandowe wpisy.
Chciałbym Cię ratuszowy wazeliniarzu poinformować że nie biorę żadnego zasiłku z budżetu państwa. W przeciwieństwie do Ciebie pasożycie który pewnie jedziesz na budżetowej pensji płaconej między innymi z moich podatków. Kto tu uprawia propagandę najlepiej widać po ocenach gdy agencja PR przestała działać. Nie mam krzty szacunku dla takich pasożytów jak Ty.
Wskaż, w którym miejscu napisałem, że bierzesz jakiś zasiłek? Pisałem o trollach. I nie musisz mnie obrażać nie znając mnie kompletnie, bo nigdy w żadnym urzędzie nie pracowałem, nie byłem i nie jestem pracownikiem sfery budżetowej, zawsze był to sektor prywatny, ewentualnie własna działalność, więc hamuj się z oszczerstwami pod adresm konkretnych osób, których nie znasz. Szanować mnie nie musisz, jest mi to obojętne, ale pamiętaj, że pisząc o kimś w ten sposób przede wszystkim dajesz świadectwo o sobie.
Skoro nie pamiętasz co napisałeś wcześniej to jak z Tobą dyskutować? Hipokryzja to Twoje drugie imię.
Prosiłem: "Wskaż, w którym miejscu napisałem, że bierzesz jakiś zasiłek". Nie wskazałeś, ale dalej mnie obrażasz. Nie, żebym się tym przejmował, bo zwolennicy PiSu obrazić mnie nie mogą, ale też widać, jacy jesteście jako masa, i jaki jesteś Ty osobiście. Ale to mnie hipokrytą nazywasz...
Prosiłem: "Wskaż, w którym miejscu napisałem, że bierzesz jakiś zasiłek". Nie wskazałeś, ale dalej mnie obrażasz. Nie, żebym się tym przejmował, bo zwolennicy PiSu obrazić mnie nie mogą, ale też widać, jacy jesteście jako masa, i jaki jesteś Ty osobiście. Ale to mnie hipokrytą nazywasz... rozwiń
Avatar
___K___ / 14 maja 2020 r. o 07:40
-5
Czegoś tu nie rozumiem:  z dworca metropolitalnego nie rezygnujemy (około 300 milionów + roboty dodatkowe), ze stadionu nie rezygnujemy (188 milionów + roboty dodatkowe), a tu miasto się skarży że nie ma 7 milionów?
Miasto woją część wyłożyło, to PiSowski Urząd Marszałkowski chce stołki dla swojaków.
Jeśli jest tak dobrze, to po co Wam kasa od PiS? ;) Przecież na roboty dodatkowe/błędy projektowe kasa płynie strumieniem:
To nie kasa od PiS, tylko z Urzędu Marszałkowskiego. PiS swojej kasy nie daje. Druga sprawa - tu nie chodzi o "roboty dodatkowe". Trzecia - skoro jest rozpisane kto ile daje, to nie można dać "za kogoś". Wtedy dopiero byście wrzask podnieśli na niegospodarność władz miasta i wydawanie pienędzy niezgodnie z przeznaczeniem.
To nie kasa od PiS, tylko z Urzędu Marszałkowskiego. PiS swojej kasy nie daje. Druga sprawa - tu nie chodzi o "roboty dodatkowe". Trzecia - skoro jest rozpisane kto ile daje, to nie można dać "za kogoś". Wtedy dopiero byście wrzask podnieśli na niegospodarność władz miasta i wydawanie pienędzy niezgodnie z przeznaczeniem. rozwiń
Avatar
raven86 / 13 maja 2020 r. o 21:22
+6
Czegoś tu nie rozumiem:  z dworca metropolitalnego nie rezygnujemy (około 300 milionów + roboty dodatkowe), ze stadionu nie rezygnujemy (188 milionów + roboty dodatkowe), a tu miasto się skarży że nie ma 7 milionów?
Miasto woją część wyłożyło, to PiSowski Urząd Marszałkowski chce stołki dla swojaków.
 Jeśli jest tak dobrze, to po co Wam kasa od PiS? ;) Przecież na roboty dodatkowe/błędy projektowe kasa płynie strumieniem: [table] 43/IR/20 2020-03-30 LUBCOM SP. Z O. O. 6150,00 ANEKS NR 1 DO UMOWY NR 28/IR/20 Z DNIA 02.03.2020 R. NA WYKONANIE DOKUMENTACJI ZAMIENNEJ DOT. REWITALIZACJI PRZYRODNICZEJ PARKU LUDOWEGO (PRZYŁĄCZA KANALIZACJI SANITARNEJ. IT) - WYNAGRODZENIE ZA WYKONANIE CAŁOŚCI PRZEDMIOTU UMOWY WYNIESIE 26 445.00 ZŁ 28/IR/20 2020-03-02 LUBCOM SP. Z O. O. 20295,00 WYKONANIE DOKUMENTACJI ZAMIENNEJ DOT. REWITALIZACJI PRZYRODNICZEJ PARKU LUDOWEGO (PRZYŁĄCZA KANALIZACJI SANITARNEJ. IT). [/table] [table] IR/19 2019-09-06 BUDIMEX S.A. 1099620,00 ANEKS NR 2 DO UMOWY NR 29/IR/19 Z DNIA 11.03.19 R. (DOT. PARK LUDOWY) DOTYCZĄCY ZWIĘKSZENIA ZAKRESU PRZEDMIOTU UMOWY O WYMIANĘ USZKODZONEGO DRENAŻU RUROWEGO ISTNIEJĄCEJ NA OBSZARZE PARKU LUDOWEGO SIECI DRENARSKIEJ CO SKUTKUJE ZWIĘKSZENIEM WYNAGRODZENIA WYKONAWCY O KWOTĘ 1 099 620.00 ZŁ. ZMIANĄ TREŚCI WYKAZU SCALONYCH ELEMENTÓW (ETAPÓW) ROBÓT ORAZ HARMONOGRAMU RZECZOWO - FINANSOWEGO. [/table] [table] 8/IR/20 2020-03-19 BUDIMEX S.A. 7975217,19 ANEKS NR 4 DO UMOWY NR 29/IR/19 Z DNIA 11.03.2019 R. NA REWITALIZACJĘ PRZYRODNICZĄ PARKU LUDOWEGO W LUBLINIE ZNAJDUJĄCEGO SIĘ W OBSZARZE ZINTEGROWANEGO CENTRUM KOMUNIKACYJNEGO DLA LOF - ZWIĘKSZENIE WARTOŚCI UMOWY O 7 975 217.19. PO TYM ANEKSIE WYNAGRODZENIE WYNOSI 43 457 837.19 ZŁ [/table]
 Jeśli jest tak dobrze, to po co Wam kasa od PiS? ;) Przecież na roboty dodatkowe/błędy projektowe kasa płynie strumieniem: [table] 43/IR/20 2020-03-30 LUBCOM SP. Z O. O. 6150,00 ANEKS NR 1 DO UMOWY NR 28/IR/20 Z DNIA 02.03.2020 R. NA WYKONANIE DOKUMENTACJI ZAMIENNEJ DOT. REWITALIZACJI PRZYRODNICZEJ PARKU LUDOWEGO (PRZYŁĄCZA KANALIZACJI SANITARNEJ. IT) - WYNAGRODZENIE ZA WYKONANIE CAŁOŚCI PRZEDMIOTU UMOWY WYNIESIE 26 445.00 ZŁ 28/IR/20 2020-03-02 LUBCOM SP. Z O. O. 20295,00 WYKONANIE DOKUMEN... rozwiń
Avatar
Simplex / 13 maja 2020 r. o 21:20
+9
Chyba ratusz nie przedłużył umowy z agencją PR bo mu coś strasznie spadły lajki do komentarzy....
Są ludzie, którzy żyją z czegoś innego, niż - jak PiSowskie trolle - z zasiłków i kasy za bzdurne propagandowe wpisy.
Chciałbym Cię ratuszowy wazeliniarzu poinformować że nie biorę żadnego zasiłku z budżetu państwa. W przeciwieństwie do Ciebie pasożycie który pewnie jedziesz na budżetowej pensji płaconej między innymi z moich podatków. Kto tu uprawia propagandę najlepiej widać po ocenach gdy agencja PR przestała działać. Nie mam krzty szacunku dla takich pasożytów jak Ty.
Wskaż, w którym miejscu napisałem, że bierzesz jakiś zasiłek? Pisałem o trollach. I nie musisz mnie obrażać nie znając mnie kompletnie, bo nigdy w żadnym urzędzie nie pracowałem, nie byłem i nie jestem pracownikiem sfery budżetowej, zawsze był to sektor prywatny, ewentualnie własna działalność, więc hamuj się z oszczerstwami pod adresm konkretnych osób, których nie znasz. Szanować mnie nie musisz, jest mi to obojętne, ale pamiętaj, że pisząc o kimś w ten sposób przede wszystkim dajesz świadectwo o sobie.
Skoro nie pamiętasz co napisałeś wcześniej to jak z Tobą dyskutować? Hipokryzja to Twoje drugie imię.
Skoro nie pamiętasz co napisałeś wcześniej to jak z Tobą dyskutować? Hipokryzja to Twoje drugie imię. rozwiń
Avatar
___K___ / 13 maja 2020 r. o 21:09
-8
Chyba ratusz nie przedłużył umowy z agencją PR bo mu coś strasznie spadły lajki do komentarzy....
Są ludzie, którzy żyją z czegoś innego, niż - jak PiSowskie trolle - z zasiłków i kasy za bzdurne propagandowe wpisy.
Chciałbym Cię ratuszowy wazeliniarzu poinformować że nie biorę żadnego zasiłku z budżetu państwa. W przeciwieństwie do Ciebie pasożycie który pewnie jedziesz na budżetowej pensji płaconej między innymi z moich podatków. Kto tu uprawia propagandę najlepiej widać po ocenach gdy agencja PR przestała działać. Nie mam krzty szacunku dla takich pasożytów jak Ty.
Wskaż, w którym miejscu napisałem, że bierzesz jakiś zasiłek? Pisałem o trollach. I nie musisz mnie obrażać nie znając mnie kompletnie, bo nigdy w żadnym urzędzie nie pracowałem, nie byłem i nie jestem pracownikiem sfery budżetowej, zawsze był to sektor prywatny, ewentualnie własna działalność, więc hamuj się z oszczerstwami pod adresm konkretnych osób, których nie znasz. Szanować mnie nie musisz, jest mi to obojętne, ale pamiętaj, że pisząc o kimś w ten sposób przede wszystkim dajesz świadectwo o sobie.
Wskaż, w którym miejscu napisałem, że bierzesz jakiś zasiłek? Pisałem o trollach. I nie musisz mnie obrażać nie znając mnie kompletnie, bo nigdy w żadnym urzędzie nie pracowałem, nie byłem i nie jestem pracownikiem sfery budżetowej, zawsze był to sektor prywatny, ewentualnie własna działalność, więc hamuj się z oszczerstwami pod adresm konkretnych osób, których nie znasz. Szanować mnie nie musisz, jest mi to obojętne, ale pamiętaj, że pisząc o kimś w ten sposób przede wszystkim dajesz świadectwo o sobie. rozwiń
Avatar
Simplex / 13 maja 2020 r. o 20:34
+11
Chyba ratusz nie przedłużył umowy z agencją PR bo mu coś strasznie spadły lajki do komentarzy....
Są ludzie, którzy żyją z czegoś innego, niż - jak PiSowskie trolle - z zasiłków i kasy za bzdurne propagandowe wpisy.
 Chciałbym Cię ratuszowy wazeliniarzu poinformować że nie biorę żadnego zasiłku z budżetu państwa. W przeciwieństwie do Ciebie pasożycie który pewnie jedziesz na budżetowej pensji płaconej między innymi z moich podatków. Kto tu uprawia propagandę najlepiej widać po ocenach gdy agencja PR przestała działać. Nie mam krzty szacunku dla takich pasożytów jak Ty.
 Chciałbym Cię ratuszowy wazeliniarzu poinformować że nie biorę żadnego zasiłku z budżetu państwa. W przeciwieństwie do Ciebie pasożycie który pewnie jedziesz na budżetowej pensji płaconej między innymi z moich podatków. Kto tu uprawia propagandę najlepiej widać po ocenach gdy agencja PR przestała działać. Nie mam krzty szacunku dla takich pasożytów jak Ty. rozwiń
Avatar
___K___ / 13 maja 2020 r. o 20:08
-7
Chyba ratusz nie przedłużył umowy z agencją PR bo mu coś strasznie spadły lajki do komentarzy....
Są ludzie, którzy żyją z czegoś innego, niż - jak PiSowskie trolle - z zasiłków i kasy za bzdurne propagandowe wpisy.
Avatar
___K___ / 13 maja 2020 r. o 20:07
-5
Czegoś tu nie rozumiem:  z dworca metropolitalnego nie rezygnujemy (około 300 milionów + roboty dodatkowe), ze stadionu nie rezygnujemy (188 milionów + roboty dodatkowe), a tu miasto się skarży że nie ma 7 milionów?
Miasto woją część wyłożyło, to PiSowski Urząd Marszałkowski chce stołki dla swojaków.
Avatar
Simplex / 13 maja 2020 r. o 19:03
+14
Chyba ratusz nie przedłużył umowy z agencją PR bo mu coś strasznie spadły lajki do komentarzy....
Avatar
pawcio70 / 13 maja 2020 r. o 17:38
+4
CBA kaucja gruuuube EURuski  Carpatair samorządowcy loty 2014 Timisoara .... coś się wyjaśniło?
 Pytaj na Okopowej .
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 maja 2020 r.

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego
galeria

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

W poniedziałek wieczorem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z zapalonych zniczy ułożono napis PILECKI. To część akcji "Zapal znicz Pileckiemu", która odbywa się w 11 miastach w Polsce. Odczytano także fragment Raportu Pileckiego. Wydarzenie było częścią obchodów 72. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego.

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek
Alarm 24
galeria

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek

Zabytkowy młyn w Osmolicach Pierwszych czeka na ratunek. Obiekt jest w stanie krytycznym. O jego dalszy los niepokoją się czytelnicy. Być może uda się go uratować przed zawaleniem.

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze
Zdjęcia
galeria

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze

Był 25 maja 1948 roku, gdy w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie strzałem w tył głowy, na mocy wyroku sądu, stracono rotm. Witolda Pileckiego. Jego historię przypomnieli dzisiaj mieszkańcy Puław biorący udział w akcji "Zapal Znicz Rotmistrzowi".

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Przejścia dla pieszych na Skłodowskiej i Wróblewskiego w Puławach zyskają czujniki ruchu oraz oświetlenie reagujące na ruch. Takie samo rozwiązanie w przyszłym roku może pojawić się na ul. Czartoryskich. W planach jest także poprawa bezpieczeństwa przez niebezpieczne przejście na Piaskowej.

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań
galeria
film

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań

Są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie włodawskim, który do tej pory był wyspą wolną od Covid-19. Chodzi o pięć osób, które wróciły z pracy za granicą. Trzy z nich to mieszkańcy Śląska, którzy przyjechali pod Włodawę na „bezpieczną” kwarantannę.

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Od 1 czerwca stopniowo uruchamianych ma być 61 działających w Lublinie placówek opieki, w tym domy i kluby seniora, ale także warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Z powodu przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców zmieniono dzisiaj trasę linii autobusowej nr 33.

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak
Alarm 24

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak

Do zdarzenia doszło dziś po południu w Ludwinie.

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Od dzisiaj uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach stacjonarnych w szkołach. W Lublinie wzięło w nich udział niewiele ponad 4 proc. dzieci. Na razie tłumów nie ma też na konsultacjach. Większość uczniów siedzi w domach i zdalnie poprawia stopnie, które znajdą się na świadectwie.

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Bez rządowego wsparcia lotnisko będzie miało problemy z wyjściem z kryzysu, w którym się znalazło. A to z kolei przełoży się negatywnie na sytuację ekonomiczną i turystyczną w całym województwie – mówił poseł Michał Krawczyk (KO) po dzisiejszym spotkaniu Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, który zebrał się w sprawie przyszłości Portu Lotniczego Lublin.

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek województwa odmówił udostępnienia Fundacji Wolności danych swoich pracowników, którym przyznał nagrody powyżej 20 tys. zł.

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy
Zdjęcia
galeria

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy

Pościg policji za uciekającym kierowcą zakończył się rozbiciem trzech samochodów na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Jana Pawła II w Lublinie.

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w czwartej lidze mogą zagrać także wicemistrzowie „okręgówek”. Decyzję na ten temat powinniśmy poznać na początku czerwca. I jeśli będzie ona pozytywna z okręgu zamojskiego do ligi poza Gryfem Gminą Zamość dołączy także Grom Różaniec

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą
film

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą

Działacze Koalicji Polskiej składającej się z PSL i Kukiz 15 rozmawiali dziś w Lublinie o kampanii wyborczej i wyborach prezydenckich, które się nie odbyły, a także planie na następną kampanię przed wyborami, które mogą się odbyć w czerwcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.