Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lotnisko

30 kwietnia 2020 r.
19:16

Lubelscy posłowie PiS przeciwko rządowemu wsparciu dla Portu Lotniczego Lublin. „Myślimy nad strategicznym rozwiązaniem”

833 22 A A
Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Port Lotniczy Lublin najprawdopodobniej nie otrzyma wsparcia w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19. Pomysł dołączenia lotnisk regionalnych do rządowego programu odrzuciła sejmowa Komisja Finansów Publicznych, głosami m.in. lubelskich posłów Prawa i Sprawiedliwości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o ok. 140 mln zł przewidzianych w tzw. drugiej tarczy antykryzysowej dla „kluczowych lotnisk użytku publicznego”. Oficjalnej listy portów, które otrzymają pomoc jeszcze nie ogłoszono, ale najprawdopodobniej zabraknie na niej m.in. Portu Lotniczego Lublin. A ten, jak wszystkie w kraju, traci na epidemii, bo w związku z zawieszeniem połączeń lotniczych nie może prowadzić działalności, a co za tym idzie, zarabiać. Od połowy marca w Świdniku wylądowały tylko trzy samoloty z transportem maseczek z Chin.

Z propozycją ujęcia lotnisk regionalnych w rządowym programie wyszła posłanka Lewicy z okręgu chełmskiego Monika Pawłowska. W środę wieczorem złożoną przez nią poprawką do jednej z ustaw wchodzących w skład tzw. tarczy antykryzysowej zajęła się sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Wniosek przepadł głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich było troje parlamentarzystów z naszego regionu: Gabriela Masłowska i Sylwester Tułajew z Lublina oraz Jerzy Bielecki z Janowa Lubelskiego.

– Politycy PiS ewidentnie umywają ręce od lotnisk regionalnych mówiąc, że one podlegają samorządom. To jest prawdą, ale nie zmienia to faktu, że samorządy nie wymyśliły sobie koronawirusa i nie zakazały ruchu lotniczego i też powinny otrzymać wsparcie w tym zakresie – twierdzi Monika Pawłowska.

O powody głosowania przeciwko pomocy dla Portu Lotniczego Lublin chcieliśmy zapytać troje lubelskich posłów PiS. Udało nam się skontaktować tylko z Gabrielą Masłowską. – Rząd pracuje nad przygotowaniem kolejnych rozwiązań w tym zakresie dla całego kraju. Dlatego nie możemy popierać propozycji zgłaszanych jedną poprawką – mówi nam krótko parlamentarzystka.

Jak ustaliliśmy, jednym z branych pod uwagę wariantów jest wejście kapitałowe do należącej do samorządów miasta Lublin i województwa lubelskiego spółki ze strony Skarbu Państwa. – Tu nie chodzi o dotację z powodu braku prowadzenia działalności operacyjnej. Myślimy nad strategicznym rozwiązaniem, które pozwoli na funkcjonowanie portu w długiej perspektywie – mówi nam Artur Soboń, lubelski poseł PiS i wiceminister aktywów państwowych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lublin_ / 30 kwietnia 2020 r. o 20:16
+126
Karierowicz Tułajew zagłosował przeciwko wsparciu lubelskiego lotniska, ale w Sejmie pewnie nie będzie miał problemu z podniesieniem ręki za dokapitalizowaniem radomskiego trupa z którego nikt nie chce latać. Ot, taki lokalny patriotyzm w wersji pisowskiej.
Avatar
___K___ / 30 kwietnia 2020 r. o 20:00
+101
Myślę, że elektorat powinien dobrze zapamiętać nazwiska tych posłów z PiS...
Avatar
___K___ / 30 kwietnia 2020 r. o 19:59
+69
Najelepiej byłoby to g..no zaorać. Rok w rok przynosi stratę ok 30mln zł. Ten port potrzebnym jest co najwyżej kolesiom żuka z peło.
To, że ty siedzisz na d*pie, bo nic nie potrafisz i na nic cię nie stać, to nie znaczy, że lotnisko jest niepotrzebne. Inwestycje w infrastrukturę nie zawsze zwracają się bezpośrednio.
Avatar
Jacek1 / 30 kwietnia 2020 r. o 23:45
+57
Odmowa pomocy dla jakiejkolwiek polskiej firmy to jak zdrada stanu. A jak firma z Lubelszczyzny - podwójnie.
Avatar
annabo03 / 30 kwietnia 2020 r. o 19:45
+53
A gdzie te działania z tarcz antykryzysowych ???? Słowa, słowa, słowa .............
Avatar
robertti / 1 maja 2020 r. o 08:38
+48
I to ten tułajew co chciał na prezydenta Lublina? Normalnie sprzedawczyk jak nic. Tak jak i reszta z pisu. Nic dla regionu. Niby nic do niego nie mam, nawet szacunku.
Avatar
Harpagan / 1 maja 2020 r. o 08:46
+41
Zdradzieckie m....? PZPR jak mówił Moczulski? Kim są ci działacze z PiS, że tak nienawidzą naszego regionu?
Avatar
stary / 1 maja 2020 r. o 10:57
+29
niemozliwe!!!!Lubelszczyzna bastion i ostoja PIS-u a tu taki afront!!!! p  osly wybrani z tego regionu pokazali srodkowy palec tym co na nich zaglosowali!!!!bo co im teraz zrobia???nic....sa pod opiekunczymi skrzydlami przydupasow "guru" i zrobia wszystko co im ten przywodca oblakanej sekty kaze!!!!!nawet przeciwko swojemu regionowi.......kiedy ci wyborcy wreszcie zmadrzeja????
Avatar
stary / 1 maja 2020 r. o 12:08
+19
Daj Ci Boże tłumoku byś miał choc połowę mojego wykształcenia. Nie musze latać tak jak ty i myś gary w UK i wiem, że to lotnisko NIGDY nie będzie przynosło zysków. Wiem, że za te pieniądze można by dać sporo darmowych posiłków biednym dzieciom i wiem, że to lotnisko jest tylko po to by kolesie z PO mieli cieple posadki.
 kto sie urodzil wroblem skowronkiem nie bedzie....prezydent naszego kraju tez szczyci sie wyzszym wyksztalceniem a zostal tylko "straznikiem dlugopisu"(Adrianem),ktory podpisuje wszystko co mu podsunie "guru" sekty zwanej pis-em......tak samo Ty szczycisz sie wyksztalceniem a sloma Ci z butow wychodzi......to typowe dla czlonkow i sympatykow tej sekty
 kto sie urodzil wroblem skowronkiem nie bedzie....prezydent naszego kraju tez szczyci sie wyzszym wyksztalceniem a zostal tylko "straznikiem dlugopisu"(Adrianem),ktory podpisuje wszystko co mu podsunie "guru" sekty zwanej pis-em......tak samo Ty szczycisz sie wyksztalceniem a sloma Ci z butow wychodzi......to typowe dla czlonkow i sympatykow tej sekty rozwiń
Avatar
Tymon M. / 2 maja 2020 r. o 08:03
+11
Bielecki tak zagłosował bo mu kazali. On swojego zdania nie ma. W Sejmie przez całą kadencję raz się  odezwał i zapytał czy można otworzyć okno.... Ot cała prawda! O wielkim P ośle! 
Avatar
TECZOWY_ZSL / 5 maja 2020 r. o 23:43
0
CARPATAIR - kto z P0/ZSL za to odpowiada ? Gdzie poszła kasa?
Avatar
Bleee / 5 maja 2020 r. o 17:09
+2
Najelepiej byłoby to g..no zaorać. Rok w rok przynosi stratę ok 30mln zł. Ten port potrzebnym jest co najwyżej kolesiom żuka z peło.
 Leming pisowski sie odezwał, wymien lotnisko poza Okeciem, które jest na plusie. Dla ułatwienia omin pisowski Radom.
Avatar
Bleee / 5 maja 2020 r. o 17:08
+4
CARPATAIR - kto za to odpowiada ? Gdzie poszła kasa?
 Jak to gdzie, pisiory rozkradły 
Avatar
stary / 3 maja 2020 r. o 08:03
+6
Daj Ci Boże tłumoku byś miał choc połowę mojego wykształcenia. Nie musze latać tak jak ty i myś gary w UK i wiem, że to lotnisko NIGDY nie będzie przynosło zysków. Wiem, że za te pieniądze można by dać sporo darmowych posiłków biednym dzieciom i wiem, że to lotnisko jest tylko po to by kolesie z PO mieli cieple posadki.
kto sie urodzil wroblem skowronkiem nie bedzie....prezydent naszego kraju tez szczyci sie wyzszym wyksztalceniem a zostal tylko "straznikiem dlugopisu"(Adrianem),ktory podpisuje wszystko co mu podsunie "guru" sekty zwanej pis-em......tak samo Ty szczycisz sie wyksztalceniem a sloma Ci z butow wychodzi......to typowe dla czlonkow i sympatykow tej sekty
Nie wspominając już o tym, jak obecna władza zdewaluowała tytuły. Adrian, to jedno, ale podobno niejaki Jaki też zrobił doktorat.
 Taki z niego doktor jak z "guru"wybitny maz stanu....jedno co ich laczy to falsz i obluda
 Taki z niego doktor jak z "guru"wybitny maz stanu....jedno co ich laczy to falsz i obluda rozwiń
Avatar
stary / 2 maja 2020 r. o 11:21
+6
ciekawe co zrobi jak beda mu kazali pocalowac "guru"???nie bede pisal w co....
Avatar
Tymon M. / 2 maja 2020 r. o 08:03
+11
Bielecki tak zagłosował bo mu kazali. On swojego zdania nie ma. W Sejmie przez całą kadencję raz się  odezwał i zapytał czy można otworzyć okno.... Ot cała prawda! O wielkim P ośle! 
Avatar
___K___ / 1 maja 2020 r. o 12:46
+1
Daj Ci Boże tłumoku byś miał choc połowę mojego wykształcenia. Nie musze latać tak jak ty i myś gary w UK i wiem, że to lotnisko NIGDY nie będzie przynosło zysków. Wiem, że za te pieniądze można by dać sporo darmowych posiłków biednym dzieciom i wiem, że to lotnisko jest tylko po to by kolesie z PO mieli cieple posadki.
kto sie urodzil wroblem skowronkiem nie bedzie....prezydent naszego kraju tez szczyci sie wyzszym wyksztalceniem a zostal tylko "straznikiem dlugopisu"(Adrianem),ktory podpisuje wszystko co mu podsunie "guru" sekty zwanej pis-em......tak samo Ty szczycisz sie wyksztalceniem a sloma Ci z butow wychodzi......to typowe dla czlonkow i sympatykow tej sekty
Nie wspominając już o tym, jak obecna władza zdewaluowała tytuły. Adrian, to jedno, ale podobno niejaki Jaki też zrobił doktorat.
Nie wspominając już o tym, jak obecna władza zdewaluowała tytuły. Adrian, to jedno, ale podobno niejaki Jaki też zrobił doktorat. rozwiń
Avatar
stary / 1 maja 2020 r. o 12:08
+19
Daj Ci Boże tłumoku byś miał choc połowę mojego wykształcenia. Nie musze latać tak jak ty i myś gary w UK i wiem, że to lotnisko NIGDY nie będzie przynosło zysków. Wiem, że za te pieniądze można by dać sporo darmowych posiłków biednym dzieciom i wiem, że to lotnisko jest tylko po to by kolesie z PO mieli cieple posadki.
 kto sie urodzil wroblem skowronkiem nie bedzie....prezydent naszego kraju tez szczyci sie wyzszym wyksztalceniem a zostal tylko "straznikiem dlugopisu"(Adrianem),ktory podpisuje wszystko co mu podsunie "guru" sekty zwanej pis-em......tak samo Ty szczycisz sie wyksztalceniem a sloma Ci z butow wychodzi......to typowe dla czlonkow i sympatykow tej sekty
 kto sie urodzil wroblem skowronkiem nie bedzie....prezydent naszego kraju tez szczyci sie wyzszym wyksztalceniem a zostal tylko "straznikiem dlugopisu"(Adrianem),ktory podpisuje wszystko co mu podsunie "guru" sekty zwanej pis-em......tak samo Ty szczycisz sie wyksztalceniem a sloma Ci z butow wychodzi......to typowe dla czlonkow i sympatykow tej sekty rozwiń
Avatar
___K___ / 1 maja 2020 r. o 11:04
+6
Daj Ci Boże tłumoku byś miał choc połowę mojego wykształcenia. Nie musze latać tak jak ty i myś gary w UK i wiem, że to lotnisko NIGDY nie będzie przynosło zysków. Wiem, że za te pieniądze można by dać sporo darmowych posiłków biednym dzieciom i wiem, że to lotnisko jest tylko po to by kolesie z PO mieli cieple posadki.
Tu widać wyraźnie, że wykształcenie (o ile faktycznie je masz) nie idzie w parze ani z inteligencją, ani z obyciem. Ja nigdy nie pracowałem za granicą, ale dużo podróżuję. Nigdy nie latałem z lubelskiego lotniska, ale to nie znaczy, że uważam je za niepotrzebne, wręcz przeciwnie. Ludzie, którzy stąd latają, w określony sposób poprawiają sytuację ekonomiczną naszego regionu. Widać więc, że woje wykształcenie jest nic niewarte, a ty jesteś najwyraźniej PiSowskim klakierem, który może i ma jakąś magisterkę, ale z rozumem, to się ewidentnie rozminąłeś.
Tu widać wyraźnie, że wykształcenie (o ile faktycznie je masz) nie idzie w parze ani z inteligencją, ani z obyciem. Ja nigdy nie pracowałem za granicą, ale dużo podróżuję. Nigdy nie latałem z lubelskiego lotniska, ale to nie znaczy, że uważam je za niepotrzebne, wręcz przeciwnie. Ludzie, którzy stąd latają, w określony sposób poprawiają sytuację ekonomiczną naszego regionu. Widać więc, że woje wykształcenie jest nic niewarte, a ty jesteś najwyraźniej PiSowskim klakierem, który może i ma jakąś magisterkę, ale z rozumem, to się ... rozwiń
Avatar
stary / 1 maja 2020 r. o 10:57
+29
niemozliwe!!!!Lubelszczyzna bastion i ostoja PIS-u a tu taki afront!!!! p  osly wybrani z tego regionu pokazali srodkowy palec tym co na nich zaglosowali!!!!bo co im teraz zrobia???nic....sa pod opiekunczymi skrzydlami przydupasow "guru" i zrobia wszystko co im ten przywodca oblakanej sekty kaze!!!!!nawet przeciwko swojemu regionowi.......kiedy ci wyborcy wreszcie zmadrzeja????