Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 lipca 2014 r.
9:15
Edytuj ten wpis

Jeden kandydat Twojego Ruchu i SLD na prezydenta Lublina? Przeciw Żukowi i PiS

33 13 A A

Sojusz Lewicy Demokratycznej i Twój Ruch najprawdopodobniej wystawią jednego kandydata na prezydenta Lublina. Według najnowszych ustaleń może nim być osoba nie związana z żadną z tych partii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozmowy między lubelskimi działaczami obu lewicowych ugrupowań trwają od końca czerwca. Oprócz porozumienia w sprawie wyborów na prezydenta, dotyczą one wystawienia wspólnej listy do Rady Miasta.

- Jesteśmy gotowi, żeby zjednoczyć się w tej kwestii. Chcemy dojść do porozumienia, bo to stwarza dużo większe szanse na uzyskanie dobrego wyniku - przyznaje poseł Michał Kabaciński, szef Twojego Ruchu na Lubelszczyźnie.

- Chcemy stworzyć ciekawą alternatywę dla obecnego prezydenta Krzysztofa Żuka i jego ekipy. Postaramy się też zrobić wszystko, aby Prawo i Sprawiedliwość nie rządziło samodzielnie ani w mieście, ani w województwie - mówi z kolei Piotr Zawrotniak, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD.

W trakcie rozmów kością niezgody, oprócz różnic programowych, okazało się wyłonienie wspólnego kandydata, który powalczy z Żukiem. SLD proponowało szefa swoich miejskich struktur Stanisława Kierońskiego. Na tę kandydaturę nie chcieli podobno zgodzić się przedstawiciele TR, którzy wskazywali na Kamila Zinczuka.

- Kieroński jest praktycznie nieznaną postacią, bez doświadczenia samorządowego. A Zinczuk to były radny miejski dwóch kadencji i przedsiębiorca zajmujący się funduszami unijnymi - mówi chcący zachować anonimowość jeden z działaczy partii Janusza Palikota. Wydawało się, że do porozumienia jest bardzo daleko, tymczasem kilka dni temu ponownie pojawiło się światełko w tunelu. - Zrodził się pomysł, aby wystawić kandydata, który nie byłby związany z żadną z partii, ale reprezentował całe środowisko lewicowe. Na giełdzie jest kilka nazwisk - mówi nasz informator.
Jak udało nam się ustalić, taką osobą może być Adam Kalbarczyk, założyciel i dyrektor Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w Lublinie. Wśród działaczy obu ugrupowań panuje ponoć przekonanie, że byłby on odpowiednim kandydatem na stanowisko.

Kilka lat temu wywołał burzę, gdy oznajmił, że w jego szkole krzyż będzie wisiał tylko w tej sali, w której odbywają się lekcje religii.

- Były jakieś rozmowy na ten temat, ale nie doszliśmy do żadnej konkluzji. Na dziś nie ma to żadnego przełożenia na fakty, choć teoretycznie wszystko jest możliwe - odpowiada sam zainteresowany. Przedstawiciele lewicy liczą, że wspólne stanowisko uda się wypracować w ciągu dwóch tygodni. Swoich kandydatów (zarówno na prezydenta, jak i do Rady Miasta) zamierzają przedstawić w drugiej połowie sierpnia.

Ci startują na pewno

Start w wyborach prezydenckich w Lublinie potwierdził już Kongres Nowej Prawicy, który zamierza wystawić byłego radnego Platformy Obywatelskiej Michała Widomskiego. Pewne jest, że o reelekcję będzie ubiegał się obecny prezydent Krzysztof Żuk. Najprawdopodobniej będzie on kandydatem PO, choć mówiło się, że mógłby on utworzyć własny komitet.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 09:19
0
hahah ja znam tego gościa osobście - niestety ;D
Avatar
LEWICA / 1 sierpnia 2014 o 08:59
0

Kandydat na prezydenta tylko Minister Kurczuk! Bardzo bym chciał aby to jego kandydatura była! Ale podobno Palikot się nie zgadza !A dlaczego? Zinczuk czy inny nie mają szans!To cieniasy!

Avatar
z_myślą_o_nas_samych / 1 sierpnia 2014 o 00:09
0

Pan Kamil Zinczuk jest młodą energiczną osobą, która może na prawdę wnieść coś nowego na lubelską scenę samorządową ;)

Avatar
Mario / 31 lipca 2014 o 18:50
0

Szanowni Forumowicze nie widzę innego kandydata niż dr Krzysztof Żuk  (wszak samorząd to jego "konik" i się na tym zna)

Avatar
sympatyczna / 31 lipca 2014 o 16:21
0

K. Zińczuk dobra kandydatura na prezydenta, P. Kotuła na wiceprezydenta i Gallant z Szydłowskim na wiceprezydenta i Lublin staje na nogi :D, acha no i gwiazda z wup Lublin (największa plotkara zresztą w urzędzie) Marta K. na szefa kancelarii nowego prezydenta. :P

Avatar
arek / 31 lipca 2014 o 15:49
0

zero szans przykro o tym mówić

Avatar
Stella / 31 lipca 2014 o 13:06
0

PALIKOT NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z LEWICĄ!

To dlaczego tak szuka PENISA u Millera ??  myślisz że to zwykły zjadacz tego kremu ?

Avatar
politolog / 31 lipca 2014 o 11:43
0

PALIKOT NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z LEWICĄ!

Avatar
bezrobotna Ania / 31 lipca 2014 o 11:27
0

Panie profesorze Kurczuk proszę, żeby Pan wystartował na Prezydenta Lublina. Pan jest profesorem i to coś da bo ten drobny wykładowca z UMCS to najzwyklejszy ruch amatorski i to z dalekiej prowincji a efektów poza stadionikiem niemiłosiernie przepłaconym nie widać. Śmiało do boju Panie profesorze. Pan był 2 lata Ministrem i w Lublinie zrobił Pan super porządek w inwestycjach sądowych. Do boju marsz do boju.

Tak tak, pan profesor moskiewski doktor minister dyrektor radny obszarnik z Lipniaka Kurczuk na prezydenta!!!!

Tak tak, pan profesor moskiewski doktor minister dyrektor radny obszarnik z Lipniaka Kurczuk na prezydenta!!!!

rozwiń
Avatar
elwirra / 31 lipca 2014 o 11:24
0

To chyba jakiś żart z tą koalicją, przecież Palikociarnia nie ma nic wspólnego z lewicą!

Zupełnym absurdem jest pomysł żeby na prezydenta startował Kamil Zinczuk. Słabiutki radny prywatnie zajmujący się organizacją szkoleń z kapitału ludzkiego typu: kurs spawacza, kurs operatora koparki, kurs obsługi wózków widłowych...Nazywanie go przedsiębiorcą zajmującym się funduszami unijnymi to ewidentne nadużycie. Poza tym facet nawet nie mieszka w Lublinie tylko koło Kraśnika, choć zameldowanie może mieć w Lublinie u rodziców dla niepoznaki;-)

Dodatkowo chłopak który ma jakieś 35 lat był już w: SLD, SDPL, Ruchy Palikota, Twoim Ruchu. Ciekawe gdzie jest teraz. Chorągiewka bez poglądów. Kończą się środki unijne więc chciałby się pan "przedsiębiorca" załapać na państwową posadę.

Nie należy zapominać że kiedyś przez kilka miesięcy był doradcą prezydenta Żuka ale ten szybko się na nim i jego "kompetencjach" poznał i podziękował mu za współpracę.

Palikociarnia ma teraz jakieś 1-2% poparcia i próbuje przytulić się do jakiejś biorącej mandaty listy. Nawet pan Grzegorz Kurczuk zapałał ponowną miłością do SLD i za wszelką cenę chciałby znowu dostać się do sejmiku zamiast odejść już na emeryturę:-)))

Jak Palikociarnia jest taka mocna to powinni przecież startować sami a nie za wszelką cenę do koalicji dążą:-))) 

To chyba jakiś żart z tą koalicją, przecież Palikociarnia nie ma nic wspólnego z lewicą!

Zupełnym absurdem jest pomysł żeby na prezydenta startował Kamil Zinczuk. Słabiutki radny prywatnie zajmujący się organizacją szkoleń z kapitału ludzkiego typu: kurs spawacza, kurs operatora koparki, kurs obsługi wózków widłowych...Nazywanie go przedsiębiorcą zajmującym się funduszami unijnymi to ewidentne nadużycie. Poza tym facet nawet nie mieszka w Lublinie tylko koło Kraśnika, choć zameldowanie może mieć w Lublinie u rodziców dla niepoznak... rozwiń

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 09:19
0
hahah ja znam tego gościa osobście - niestety ;D
Avatar
LEWICA / 1 sierpnia 2014 o 08:59
0

Kandydat na prezydenta tylko Minister Kurczuk! Bardzo bym chciał aby to jego kandydatura była! Ale podobno Palikot się nie zgadza !A dlaczego? Zinczuk czy inny nie mają szans!To cieniasy!

Avatar
z_myślą_o_nas_samych / 1 sierpnia 2014 o 00:09
0

Pan Kamil Zinczuk jest młodą energiczną osobą, która może na prawdę wnieść coś nowego na lubelską scenę samorządową ;)

Avatar
Mario / 31 lipca 2014 o 18:50
0

Szanowni Forumowicze nie widzę innego kandydata niż dr Krzysztof Żuk  (wszak samorząd to jego "konik" i się na tym zna)

Avatar
sympatyczna / 31 lipca 2014 o 16:21
0

K. Zińczuk dobra kandydatura na prezydenta, P. Kotuła na wiceprezydenta i Gallant z Szydłowskim na wiceprezydenta i Lublin staje na nogi :D, acha no i gwiazda z wup Lublin (największa plotkara zresztą w urzędzie) Marta K. na szefa kancelarii nowego prezydenta. :P

Avatar
arek / 31 lipca 2014 o 15:49
0

zero szans przykro o tym mówić

Avatar
Stella / 31 lipca 2014 o 13:06
0

PALIKOT NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z LEWICĄ!

To dlaczego tak szuka PENISA u Millera ??  myślisz że to zwykły zjadacz tego kremu ?

Avatar
politolog / 31 lipca 2014 o 11:43
0

PALIKOT NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z LEWICĄ!

Avatar
bezrobotna Ania / 31 lipca 2014 o 11:27
0

Panie profesorze Kurczuk proszę, żeby Pan wystartował na Prezydenta Lublina. Pan jest profesorem i to coś da bo ten drobny wykładowca z UMCS to najzwyklejszy ruch amatorski i to z dalekiej prowincji a efektów poza stadionikiem niemiłosiernie przepłaconym nie widać. Śmiało do boju Panie profesorze. Pan był 2 lata Ministrem i w Lublinie zrobił Pan super porządek w inwestycjach sądowych. Do boju marsz do boju.

Tak tak, pan profesor moskiewski doktor minister dyrektor radny obszarnik z Lipniaka Kurczuk na prezydenta!!!!

Tak tak, pan profesor moskiewski doktor minister dyrektor radny obszarnik z Lipniaka Kurczuk na prezydenta!!!!

rozwiń
Avatar
elwirra / 31 lipca 2014 o 11:24
0

To chyba jakiś żart z tą koalicją, przecież Palikociarnia nie ma nic wspólnego z lewicą!

Zupełnym absurdem jest pomysł żeby na prezydenta startował Kamil Zinczuk. Słabiutki radny prywatnie zajmujący się organizacją szkoleń z kapitału ludzkiego typu: kurs spawacza, kurs operatora koparki, kurs obsługi wózków widłowych...Nazywanie go przedsiębiorcą zajmującym się funduszami unijnymi to ewidentne nadużycie. Poza tym facet nawet nie mieszka w Lublinie tylko koło Kraśnika, choć zameldowanie może mieć w Lublinie u rodziców dla niepoznaki;-)

Dodatkowo chłopak który ma jakieś 35 lat był już w: SLD, SDPL, Ruchy Palikota, Twoim Ruchu. Ciekawe gdzie jest teraz. Chorągiewka bez poglądów. Kończą się środki unijne więc chciałby się pan "przedsiębiorca" załapać na państwową posadę.

Nie należy zapominać że kiedyś przez kilka miesięcy był doradcą prezydenta Żuka ale ten szybko się na nim i jego "kompetencjach" poznał i podziękował mu za współpracę.

Palikociarnia ma teraz jakieś 1-2% poparcia i próbuje przytulić się do jakiejś biorącej mandaty listy. Nawet pan Grzegorz Kurczuk zapałał ponowną miłością do SLD i za wszelką cenę chciałby znowu dostać się do sejmiku zamiast odejść już na emeryturę:-)))

Jak Palikociarnia jest taka mocna to powinni przecież startować sami a nie za wszelką cenę do koalicji dążą:-))) 

To chyba jakiś żart z tą koalicją, przecież Palikociarnia nie ma nic wspólnego z lewicą!

Zupełnym absurdem jest pomysł żeby na prezydenta startował Kamil Zinczuk. Słabiutki radny prywatnie zajmujący się organizacją szkoleń z kapitału ludzkiego typu: kurs spawacza, kurs operatora koparki, kurs obsługi wózków widłowych...Nazywanie go przedsiębiorcą zajmującym się funduszami unijnymi to ewidentne nadużycie. Poza tym facet nawet nie mieszka w Lublinie tylko koło Kraśnika, choć zameldowanie może mieć w Lublinie u rodziców dla niepoznak... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 6 2

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 2

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 8 7

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 23 6

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 15

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 30 11

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!