Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lipca 2019 r.
6:44

Którędy z Lublina do Warszawy? Budowaną S17 czy nadwiślanką?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
20 43 A A
Już teraz kierowcy jadący z Lublina do Warszawy po S17 mogą korzystać z 77 km ekspresówki
Już teraz kierowcy jadący z Lublina do Warszawy po S17 mogą korzystać z 77 km ekspresówki

Po otwarciu dwóch odcinków nowej ekspresówki na Warszawę każdego ranka setki kierowców zadają sobie pytanie: czy do Warszawy jechać po „17”, czy wybrać trasę nad Wisłą. Odpowiedź na to pytanie wciąż nie jest jednoznaczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na początek o szybszą drogę zapytaliśmy Google Maps. Według tego programu trasa po S17 ma 171 kilometrów i trzeba na nią przeznaczyć dwie godziny 45 minut. Korzystając zaś z S17 i S12 z Lublina do Puław i dalej jadąc drogą wojewódzką numer 801 (nad Wisłą) przez Dęblin i Maciejowice, pokonamy 178 kilometrów w czasie 2 godziny 33 minuty.

12 minut różnicy to już coś, ale w tym przypadku może odstraszać komfort podróży i liczne miejscowościpo drodze. O najlepsza trasę zapytaliśmy zatem dyspozytora w jednej z firm pasażerskich z Lublina.

– U nas chłopaki jeżdżą jak im CB-radio podpowie. Jeśli na CB mówią o korkach na „17”, to wybierają „801”. I na odwrót. To się zmieni, bo jak wejdą z ViaToll (płatny przejazd dla samochodów powyżej 3,5 tony – red.) na nowe odcinki, wówczas mamy nakaz jeżdżenia starą drogą przez Puławy i dalej do Warszawy. Chodzi o zmniejszenie kosztów. Pasażerowie złoszczą się, ale szef tak chce – dodaje pan Andrzej z jednej z dużych firm obsługujących linię Warszawa-Lublin. Inaczej wygląda sprawa w przypadku linii z przystankami na trasie. Kierowcy nie mają wyboru i muszą się trzymać trasy zarejestrowanej w Urzędzie Marszałkowskim.

A jaką drogę wybierają kierowcy? – Do tej pory jeździłem ekspresówką do Puław i dalej wybierałem 801, czyli nadwiślankę. Niestety ta droga jest dość nierówna, szczególnie na odcinku od Puław do Dęblina. Sporo jest też letnich remontów z wahadłami, na których też trzeba postać. Wydaje mi się, że po ostatnim otwarciu 30 km ekspresówkę, szybciej będzie po „17” – ocenia pan Paweł, kierowca z Lublina. – Raczej już zrezygnuję z „nadwiślanki”, bo za dużo jest miejscowości i policji, szczególnie tej z Otwocka, która kryje się w dziwnych miejscach.

Trasa S17 Lublin-Warszawa ma 171 kilometrów. Kierowcy już teraz mogą korzystać z drogi ekspresowej (maksymalna prędkość to 120 km/h) na łącznej długości niemal 77 kilometrów. A przed nami kolejne otwarcie. Jeszcze pod koniec wakacji spodziewane jest otwarcie 15 kilometrów nowej drogi, która będzie omijała Ryki. A to oznacza, że kierowcy dystans 140 km od Piask do Garwolina pokonają samochodem osobowym w około 70 minut, a przejechanie odcinka z Lublina do Garwolina (111 km) zajmie im około 50 minut.

Dla niecierpliwych zostaje samolot, ok. 25 minut lotu plus czas odprawy. Z kolei w pociągu z Lublina do Warszawy spędzimy ponad 3 godziny.

Sonda: Którą trasą najlepiej jechać z Lublina do Warszawy?

Liczba głosów: 1549
72.95%
Przez S17
27.05%
Drogą 801 (nadwiślanką)

Otwarcie kolejnego odcinka S17 Ryki-Garwolin

e-Wydanie

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 08:06
+34
Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie.Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem, śniadanie jadam na kolację, więc tylko wstaję i wychodzę. -No ubierasz się pan -W płaszcz jak pada.Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu? -Aaaa...fakt. -Do PKS mam pięć kilometry.O czwartej za piętnaście jest PKS. -I zdanżasz Pan? -Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa.Mleko, wiesz pan, ma najszybszy transport, inaczej się zsiada. W Szymanowie zsiadam, znoszę bańki i łapię EKD. Na Ochocie w elektryczny, do Stadionu. A potem to mam już z górki, bo tak:119, przesiadka w trzynastkę, przesiadka w 345 i jestem w domu. To znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma. To jeszcze mam kwadrans.To jeszcze sobie obiad jem w bufecie.To po fajrancie już nie muszę zostawać,żeby jeść, tylko prosto do domu i góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się, jem śniadanie i idę spać.
Ja to proszę pana mam bardzo dobre połączenie.Wstaję rano, za piętnaście trzecia. Latem to już widno. Za piętnaście trzecia jestem ogolony, bo golę się wieczorem, śniadanie jadam na kolację, więc tylko wstaję i wychodzę. -No ubierasz się pan -W płaszcz jak pada.Opłaca mi się rozbierać po śniadaniu? -Aaaa...fakt. -Do PKS mam pięć kilometry.O czwartej za piętnaście jest PKS. -I zdanżasz Pan? -Nie, ale i tak mam dobrze, bo jest przepełniony i nie zatrzymuje się. Przystanek idę do mleczarni, to jest godzinka. Potem szybko wiozą mnie do Szymanowa... rozwiń
Avatar
Smbd_smn / 9 lipca 2019 o 07:46
+26
Zapytaliście Google Maps... tyle, że Google Maps nawet odcinka między Kurkowem, a Skrudkami jeszcze nie dodało. Nie wspominając już o tym od Ryk do Garwolina.
Avatar
FiuFiu / 9 lipca 2019 o 07:25
+19
Już za rok pojedziemy do Krasnika i dalej do Rzeszowa ekspresową drogą, juz za rok również ekspresową.drogą do Białegostoku. A za rok ekspresowa droga połączy Lubartów z Lublinem. Z zeszytu pt. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Napisał Matolusz Morawiecki
Avatar
mm / 9 lipca 2019 o 12:34
+11
Ja jadę S17 do Garwolina, następnie zjeżdżam na trasę 76 do Wilgi i dalej 801 do Warszawy. Polecam, nawet jeśli to nie najszybsza trasa, to omija się cały plac budowy od Garwolina do Wawy, a 76 jest pusta i w dobrym stanie.
Avatar
Mar / 9 lipca 2019 o 08:22
+10
Już niedługo - trasa S17 będzie pusta - jak benzyna będzie po 6,50 zł za litr, a olej po 7,0 zł/l - NIKT nie będzie jeździł.
Fajnie by było jakby benzyna tak faktycznie podrożała...miasta by odetchnęły, dużo gratów poszłoby na złomowisko...:)
 i niestac bedzie ciebie na jogurt bo caly transport jest drogowy.
Avatar
Ja / 9 lipca 2019 o 07:50
+9
Przez kozienice
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 07:20
+9
Przez Puławy i Radom, bo S17 zwykle kończy się korkami w samej Warszawie.
Avatar
Gość 51 / 9 lipca 2019 o 06:59
+8
Dla jadących do południowych dzielnic, szczególnie Ursynowa, jest alternatywna trasa przez obwodnicę Puław, Kozienice, Magnuszew, Górę Kalwarie i do wyboru: Piaseczno lub Konstancin-Jezioro.
Avatar
Gav / 9 lipca 2019 o 17:20
+7
Jeżdżąc z Puław mój wybór jednoznacznie pada na drogę przez Kozienice i Górę Kalwarię, prawie w całości równiutką.. Po co przez Dęblin?
Avatar
aaa / 9 lipca 2019 o 12:53
+7
do Warszawy to do centrum patrzymy a nie jakieś Piaseczno czy Konstancin. Gdzie centrum Warszawy a Piaseczno.
Avatar
Beniamin / 10 lipca 2019 o 08:10
+3
Lublin-.Puławy->Kozienice->Góra Kalwaria (można ominąć po wsiach)->Piaseczno. Wczoraj jechałem - 2,5 godziny, bez policji, minimalny ruch. Korek jedynie w Piasecznie na 5 minut. Albo Przez Radom, zalezy gdzie się chce w Warszawie dojechać.
Avatar
Odp. / 9 lipca 2019 o 22:05
-9
Że jeszcze de bile i dinozaury piszą i wierzą w takie POpłuczyny. Były ale obiecanki-cacanki i gómno ztego wyszło,, ściana wschodnia,,
Avatar
Gav / 9 lipca 2019 o 17:20
+7
Jeżdżąc z Puław mój wybór jednoznacznie pada na drogę przez Kozienice i Górę Kalwarię, prawie w całości równiutką.. Po co przez Dęblin?
Avatar
mk / 9 lipca 2019 o 15:26
-3
Mimo, że Google maps tego nigdy nie pokaże to nadal najszybciej ale za to najdalej jest przez Radom. Z
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 15:01
+3
Według starych map to właśnie Nadwiślanka była przez setki lat naturalnym traktem Lublin Warszawa a wcześniej Toruń(węzeł handlowy) obecny ślad wybudowali pod siebie rosjanie jako przyfrontową wewnętrzną linie komunikacyjną
Avatar
Mis / 9 lipca 2019 o 14:39
+1
Jarosława zapytać.On zna się najlepiej na wszystkim a polskie drogi to lepiej zna niż niejeden kierowca tira
Avatar
Aureliusz / 9 lipca 2019 o 13:55
+2
A po co przyjechał Książe z kropidłem. Za darmo nie poświęcił. Tylko z publicznych pieniędzy poszło. Przecież to droga publiczna, a nie wyznaniowa, prywatna bądź kościelna. A z drogi korzystają kierowcy tacy jak: niewierzący, niepraktykujący, wyznawcy innych religii (prawosławni, słowianie).
Avatar
aaa / 9 lipca 2019 o 12:53
+7
do Warszawy to do centrum patrzymy a nie jakieś Piaseczno czy Konstancin. Gdzie centrum Warszawy a Piaseczno.
Avatar
mm / 9 lipca 2019 o 12:34
+11
Ja jadę S17 do Garwolina, następnie zjeżdżam na trasę 76 do Wilgi i dalej 801 do Warszawy. Polecam, nawet jeśli to nie najszybsza trasa, to omija się cały plac budowy od Garwolina do Wawy, a 76 jest pusta i w dobrym stanie.
Avatar
Jjkk / 9 lipca 2019 o 12:17
-10
ALE CI PISuary WYBORY ICH SA DURNI. PRZECIEZ TE DROGI TO EFEKT RZADOW PO!! TERAZ PRZYPADŁ CZAS ICH ODDANIA. TO WSZYSTKO CO DZIS JEST TO ZASLUGOLA LI TYLKO PLATFORMY OBYWATELSKIEJ!! CZY NAPRAWDĘ WIERZYCIE TYM KLAMCOM Z PIS??
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 0

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 2

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 1

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 1

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 113 55

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 67 14

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 83 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

Kontrowersyjna fabryka przy granicy z Polską powstała, ale nie działa

Kontrowersyjna fabryka przy granicy z Polską powstała, ale nie działa 2 7

Władze obwodu brzeskiego na Białorusi zdecydowały o wstrzymaniu fabryki akumulatorów, która powstała w Brześciu, tuż przy granicy z Polską. Przygraniczny region obawiał się, że ta wielka inwestycja może zagrozić naszemu środowisku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!