Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

15 czerwca 2019 r.
8:10

Na saksy latem. W ofertach pracy za granicą można przebierać

3 14 A A
Latem wiele osób decyduje się podjąć pracę w ogrodnictwie, głównie w Niemczech i Holandii <br />
Latem wiele osób decyduje się podjąć pracę w ogrodnictwie, głównie w Niemczech i Holandii

Sezonowe prace za granicą rozpoczęły się już w maju i potrwają do końca września. Możliwości zarobku jest teraz wyjątkowo dużo. W ofertach można przebierać i zmieniać zatrudnienie w zależności od indywidualnych potrzeb

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lato to najlepszy czas na wyjazd do pracy dla osób chcących podjąć się opieki nad osobami starszymi lub chorymi. Teraz mogą liczyć na najwyższe zarobki oraz dodatkowe, letnie premie. Aterima Med szuka właśnie zmienniczek dla stałych opiekunek - stąd znaczny wzrost ofert z wynagrodzeniem nawet 1600 euro na rękę plus dodatkowe premie. 

Opieka i ogród

- Promujemy również bonusy za dłuższe pobyty, na przykład 2,5- lub 3-miesięczne w okresie wakacyjnym - przyznaje Joanna Szpyt-Wiktorowska, kierownik działu komunikacji Grupy Aterima. - Najkrótsze zlecenia trwają 4 tygodnie, ale warto rozważyć dłuższy wyjazd, który wiąże się z możliwością większego zarobku.

Oferty pracy na lato cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli, studentów, ale też wszystkich osób, które chcą podreperować domowy budżet lub chcą wzmocnić swoje kompetencje językowe. Ze względu na wysokie zarobki, jak i znaczną ilość ofert pracy, w wakacje łatwo znaleźć zlecenie pasujące do tego, czego oczekują kandydaci. Wiele osób decyduje się podjąć pracę w ogrodnictwie, głównie w Niemczech i Holandii.

Tam szukają, tu się zamykają

- Takich ofert zatrudnienia jest niezwykle dużo - podkreśla Dariusz Kossowski z HR Nawigator. - Często zdarza się z tego powodu, że pracownicy tymczasowi mają bardzo dużo możliwości zatrudnienia i często zmieniają prace. Dobierają ofertę szytą na własną miarę. Dzieje się tak, bo albo dochodzą do wniosku, że konkretna praca, jaką wykonują nie jest dla nich odpowiednia, albo dowiadują się, że jest obok inny pracodawca oferujący większe stawki. Z tego też powodu osoby zakładające, że wyjadą do pracy za granicą na miesiąc, często zostają tam nieco dłużej.

Pracami sezonowymi jest też zastępowanie stałych pracowników, którzy idą na planowany urlop. W Niemczech i Holandii zapotrzebowanie takie zgłaszane jest przez całe wakacje. Inaczej jest we Francji lub Włoszech, gdzie całe przedsiębiorstwa są zamykane w sierpniu w związku z sezonem urlopowym na 3-4 tygodnie.

- W Niemczech i Holandii zapotrzebowanie na pracowników na zastępstwo jest ogromne i dotyczy wszystkich branży - przyznaje Kossowski. - Tylko w jednym zakładzie przez całe wakacje potrzeba od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.

Wybrane oferty pracy w Niemczech

Elektronik przemysłowy linii produkcyjnej w Saksonii (Niemcy)

Obowiązki: naprawa i konserwacja zautomatyzowanej linii produkcyjnej, uruchamianie maszyn z linii produkcyjnej, utrzymanie ciągłości pracy linii produkcyjnej, wykonywanie dokumentacji z przeprowadzonych napraw.

Wymagania: wykształcenie techniczne, doświadczenie przy obsłudze linii produkcyjnych.

Oferta: legalne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową, stawka brutto wraz z dodatkiem funkcyjnym do 19,40 euro brutto/h, zarobki 2300 - 2800 euro netto miesięcznie, koszty zakwaterowania w całości pokrywa pracodawca

Pracownik Produkcji w Saksonii (Niemcy)

Obowiązki: praca na linii produkcyjnej w branży spożywczej, umieszczanie produktów na linii montażowej, filetowanie piersi z kurczaka, pakowanie i sortowanie porcji pod kątem jakości i wielkości, kontrolowanie jakości produktowej.

Wymagania: umiejętność pracy w szybkim tempie, mile widziane doświadczenie w pracy na produkcji.

Oferta: bezpłatne zakwaterowanie, legalne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową, bezpłatne wyrobienie niemieckiej książeczki uprawniającej do pracy z żywnością. Stawka 9,49 euro brutto/h, zarobki 1250-1350 euro netto miesięcznie, dodatki po 6 miesiącach pracy.

Mechanik utrzymania ruchu okolice Hainspitz (Niemcy)

Obowiązki: konserwacja i naprawa maszyn i urządzeń, wykonanie dokumentacji z przeprowadzonych napraw, tworzenie planów konserwacji.

Wymagania: wykształcenie techniczne, doświadczenie przy obsłudze linii produkcyjnych, gotowość do pracy trzyzmianowej oraz pracy w soboty.

Oferta: legalne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową, bezpłatne wyrobienie niemieckiej książeczki pracy przy żywności. Stawka brutto wraz z dodatkiem funkcyjnym do 19,40 euro brutto/h, zarobki 2300 - 2800 euro netto miesięcznie, koszty zakwaterowania w całości pokrywa pracodawca.

Pracownik fizyczny przy rozładunku i załadunku kontenerów okolice Kassel (Niemcy)

Obowiązki: załadunek i rozładunek kontenerów z przesyłkami kurierskimi, dbałość o odpowiednie zabezpieczenie i składowanie towaru, ostrożność i zapobieganie uszkodzeniu przesyłek, ręczne skanowanie paczek kurierskich.

Wymagania: umiejętność pracy w szybkim tempie, sprawność fizyczna, własny samochód - mile widziany, dyspozycyjność do pracy w godzinach nocnych.

Oferta: wynagrodzenie 1200-1400 euro netto/miesięcznie, stawka noc 11,75 euro brutto/godzinę, stawka dzień 9,79 euro brutto/godzinę, ilość godzin pracy ok. 5,5 -7 godzin na dzień, koszt zakwaterowania w pełni pokrywa pracodawca.

Opieka:

• Opieka nad osobą zmagającą się z chorobą Alzheimera, Niemcy. Praca na zastępstwo 4-6 tygodni. Wynagrodzenie 1440 euro netto miesięcznie.
• Opieka nad seniorem poruszającym się na wózku inwalidzkim. Praca na 6 tygodni z możliwością przedłużenia. Wynagrodzenie 1540 euro netto miesięcznie.
• Opieka nad seniorem z częściowym paraliżem. Praca na trzy miesiące. Wynagrodzenie 1540 euro netto miesięcznie plus premia 150 euro netto.

Źródło: HR Navigator, Aterima Med (oprac. ask)

e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Japolan / 15 czerwca 2019 o 08:59
+6
Redakcja już zatrudnia imigrantów bez znajomości języka polskiego lub kaleki - oto przykłady: "i jak" (zamiast "jak i"), "Dopierają" (zamiast "Dobierają"), " trzy zmianowy" (zamiast "trzyzmianowy"). Jakie stawki Redakcja płaci tym biednym ludziom?
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 09:46
+4
czy POKARZ to pracownik fabryki pokemonów
Avatar
platforma do niemiec / 15 czerwca 2019 o 11:59
+3
Niech platforma wyjeżdża na szparagi do niemiec
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 08:25
+2
I w Niemczech emeryta stać na wynajęcie opiekunki, a u nas kuźwa sam emeryt przymiera głodem bo za ok. 1400-1700 zł to może sie sam najwyzej po *** podrapać jak jeszcze da radę, bo jego wypracowane pieniądze za 35-50 letnią pracę przeznaczane są na rozmnażającą się plusową patologię.
Avatar
Ruch w zawodzie / 14 lipca 2019 o 15:12
0
SzybkieCV to rzeczywiście najlepszy sposób na osiągnięcie fajnie wyglądającego CV który przyciągnie uwagę pracodawcy.
Avatar
onlineekspertwsb / 20 czerwca 2019 o 19:22
0
Witam! Sebek, miło mi czytać, że wybrałeś właśnie studia w Wyższej Szkole Bankowej. Korzystając z okazji zapraszam osoby zainteresowane studiami I stopnia właśnie do Nas. Wszelkie informacje na temat dostępnych kierunków oraz warunki rekrutacji znaleźć można na naszej stronie internetowej: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Warto pamiętać, że aplikując na studia I stopnia do 16 lipca można zaoszczędzić aż 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł (brak opłaty wpisowego). Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Witam! Sebek, miło mi czytać, że wybrałeś właśnie studia w Wyższej Szkole Bankowej. Korzystając z okazji zapraszam osoby zainteresowane studiami I stopnia właśnie do Nas. Wszelkie informacje na temat dostępnych kierunków oraz warunki rekrutacji znaleźć można na naszej stronie internetowej: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Warto pamiętać, że aplikując na studia I stopnia do 16 lipca można zaoszczędzić aż 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł (brak opłaty wpisowego). Zapraszam! Pozdrawia... rozwiń
Avatar
Sebek / 19 czerwca 2019 o 14:59
0
a ja byłem raz na takie wycieczce pracowej :D hajs odłozony i mam na studia na WSB :) praca znaleziona i spokojnie sie studiuje nikogo o pieniadze nie prosze , po studiach lepsza praca sie na pewno znajdzie :P ale w Polsce
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 10:42
0
Robota to głupota, a picie to jest życie. Jak się rozmnożycie to oprócz MOPSu i po 500zł przytulicie !!
Avatar
Agata / 27 czerwca 2019 o 16:23
-1
Byłam w Niemczech, da się fajnie zarobić i poznać kulturę kraju. Bałam się jechać sama, dzięki otto znalazłam prace i pojechałam. Tam poznałam swojego męża! :)
Avatar
Mirek / 27 czerwca 2019 o 16:19
-1
Ależ ta Holandia - piękny kraj! Kilka razy wyjeżdżałem tam z otto, zobaczyłem dużo fajnych miejsc, poznałem mieszkańców, coś niesamowitego!
Avatar
Ruch w zawodzie / 14 lipca 2019 o 15:12
0
SzybkieCV to rzeczywiście najlepszy sposób na osiągnięcie fajnie wyglądającego CV który przyciągnie uwagę pracodawcy.
Avatar
Agata / 27 czerwca 2019 o 16:23
-1
Byłam w Niemczech, da się fajnie zarobić i poznać kulturę kraju. Bałam się jechać sama, dzięki otto znalazłam prace i pojechałam. Tam poznałam swojego męża! :)
Avatar
Mirek / 27 czerwca 2019 o 16:19
-1
Ależ ta Holandia - piękny kraj! Kilka razy wyjeżdżałem tam z otto, zobaczyłem dużo fajnych miejsc, poznałem mieszkańców, coś niesamowitego!
Avatar
onlineekspertwsb / 20 czerwca 2019 o 19:22
0
Witam! Sebek, miło mi czytać, że wybrałeś właśnie studia w Wyższej Szkole Bankowej. Korzystając z okazji zapraszam osoby zainteresowane studiami I stopnia właśnie do Nas. Wszelkie informacje na temat dostępnych kierunków oraz warunki rekrutacji znaleźć można na naszej stronie internetowej: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Warto pamiętać, że aplikując na studia I stopnia do 16 lipca można zaoszczędzić aż 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł (brak opłaty wpisowego). Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Witam! Sebek, miło mi czytać, że wybrałeś właśnie studia w Wyższej Szkole Bankowej. Korzystając z okazji zapraszam osoby zainteresowane studiami I stopnia właśnie do Nas. Wszelkie informacje na temat dostępnych kierunków oraz warunki rekrutacji znaleźć można na naszej stronie internetowej: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Warto pamiętać, że aplikując na studia I stopnia do 16 lipca można zaoszczędzić aż 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł (brak opłaty wpisowego). Zapraszam! Pozdrawia... rozwiń
Avatar
Jolanta / 19 czerwca 2019 o 16:40
-1
Ja też wyjechałam tylko na wakacje 5 lat temu z Promedicą do Niemiec do opieki i już tak zostałam. Zarobki w dużej mierze zdecydowały ale też szacunek Niemców do mojej pracy. Znam dużo takich jak ja co mieli być tylko chwilę a zostali na stałe.
Avatar
Sebek / 19 czerwca 2019 o 14:59
0
a ja byłem raz na takie wycieczce pracowej :D hajs odłozony i mam na studia na WSB :) praca znaleziona i spokojnie sie studiuje nikogo o pieniadze nie prosze , po studiach lepsza praca sie na pewno znajdzie :P ale w Polsce
Avatar
platforma do niemiec / 15 czerwca 2019 o 11:59
+3
Niech platforma wyjeżdża na szparagi do niemiec
Avatar
matka młodego onkologa ... / 15 czerwca 2019 o 11:53
-1
....największym zainteresowaniem cieszą się rekrutujący lekarzy i pielęgniarki. Nawet na Uniwersytecie Medycznym i nie czekają na zaliczenie przez kandydatów specjalizacji, tylko biorą na "pniu"! Czy można się dziwić tym najzdolniejszym, że korzystają z okazji i unikając zarobków na poziomie kasjerki z byle marketu czmychają do Skandynawii lub innego Beneluksu? Mój syn od 4 lat mieszka i pracuje w Vancouver bardzo sobie chwaląc decyzję o emigracji...
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 10:42
0
Robota to głupota, a picie to jest życie. Jak się rozmnożycie to oprócz MOPSu i po 500zł przytulicie !!
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 09:46
+4
czy POKARZ to pracownik fabryki pokemonów
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę 27 1

23-latek skoczył na główkę z pomostu i prawdopodobnie uderzył głową o dno. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi 0 1

Po niedawnej porażce w Radzyniu Podlaskim (2:3) Avia osiągnęła duży lepszy wynik. W sobotę rozbiła Podlasie Biała Podlaska aż 6:0

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy 0 0

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej zjeść orzeźwiający chłodnik, twarożek z cebulą i kartoflami w mundurkach. Albo pyzy ze śliwką. Kto musi zjeść mięso, polecamy galaretę z octem jabłkowym. Oto zdrowa kuchnia na upały.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 2

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 3

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 5

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 26 5

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 4

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 23 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.