Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

15 czerwca 2019 r.
8:10

Na saksy latem. W ofertach pracy za granicą można przebierać

3 14 A A
Latem wiele osób decyduje się podjąć pracę w ogrodnictwie, głównie w Niemczech i Holandii <br />
Latem wiele osób decyduje się podjąć pracę w ogrodnictwie, głównie w Niemczech i Holandii

Sezonowe prace za granicą rozpoczęły się już w maju i potrwają do końca września. Możliwości zarobku jest teraz wyjątkowo dużo. W ofertach można przebierać i zmieniać zatrudnienie w zależności od indywidualnych potrzeb

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lato to najlepszy czas na wyjazd do pracy dla osób chcących podjąć się opieki nad osobami starszymi lub chorymi. Teraz mogą liczyć na najwyższe zarobki oraz dodatkowe, letnie premie. Aterima Med szuka właśnie zmienniczek dla stałych opiekunek - stąd znaczny wzrost ofert z wynagrodzeniem nawet 1600 euro na rękę plus dodatkowe premie. 

Opieka i ogród

- Promujemy również bonusy za dłuższe pobyty, na przykład 2,5- lub 3-miesięczne w okresie wakacyjnym - przyznaje Joanna Szpyt-Wiktorowska, kierownik działu komunikacji Grupy Aterima. - Najkrótsze zlecenia trwają 4 tygodnie, ale warto rozważyć dłuższy wyjazd, który wiąże się z możliwością większego zarobku.

Oferty pracy na lato cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli, studentów, ale też wszystkich osób, które chcą podreperować domowy budżet lub chcą wzmocnić swoje kompetencje językowe. Ze względu na wysokie zarobki, jak i znaczną ilość ofert pracy, w wakacje łatwo znaleźć zlecenie pasujące do tego, czego oczekują kandydaci. Wiele osób decyduje się podjąć pracę w ogrodnictwie, głównie w Niemczech i Holandii.

Tam szukają, tu się zamykają

- Takich ofert zatrudnienia jest niezwykle dużo - podkreśla Dariusz Kossowski z HR Nawigator. - Często zdarza się z tego powodu, że pracownicy tymczasowi mają bardzo dużo możliwości zatrudnienia i często zmieniają prace. Dobierają ofertę szytą na własną miarę. Dzieje się tak, bo albo dochodzą do wniosku, że konkretna praca, jaką wykonują nie jest dla nich odpowiednia, albo dowiadują się, że jest obok inny pracodawca oferujący większe stawki. Z tego też powodu osoby zakładające, że wyjadą do pracy za granicą na miesiąc, często zostają tam nieco dłużej.

Pracami sezonowymi jest też zastępowanie stałych pracowników, którzy idą na planowany urlop. W Niemczech i Holandii zapotrzebowanie takie zgłaszane jest przez całe wakacje. Inaczej jest we Francji lub Włoszech, gdzie całe przedsiębiorstwa są zamykane w sierpniu w związku z sezonem urlopowym na 3-4 tygodnie.

- W Niemczech i Holandii zapotrzebowanie na pracowników na zastępstwo jest ogromne i dotyczy wszystkich branży - przyznaje Kossowski. - Tylko w jednym zakładzie przez całe wakacje potrzeba od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.

Wybrane oferty pracy w Niemczech

Elektronik przemysłowy linii produkcyjnej w Saksonii (Niemcy)

Obowiązki: naprawa i konserwacja zautomatyzowanej linii produkcyjnej, uruchamianie maszyn z linii produkcyjnej, utrzymanie ciągłości pracy linii produkcyjnej, wykonywanie dokumentacji z przeprowadzonych napraw.

Wymagania: wykształcenie techniczne, doświadczenie przy obsłudze linii produkcyjnych.

Oferta: legalne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową, stawka brutto wraz z dodatkiem funkcyjnym do 19,40 euro brutto/h, zarobki 2300 - 2800 euro netto miesięcznie, koszty zakwaterowania w całości pokrywa pracodawca

Pracownik Produkcji w Saksonii (Niemcy)

Obowiązki: praca na linii produkcyjnej w branży spożywczej, umieszczanie produktów na linii montażowej, filetowanie piersi z kurczaka, pakowanie i sortowanie porcji pod kątem jakości i wielkości, kontrolowanie jakości produktowej.

Wymagania: umiejętność pracy w szybkim tempie, mile widziane doświadczenie w pracy na produkcji.

Oferta: bezpłatne zakwaterowanie, legalne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową, bezpłatne wyrobienie niemieckiej książeczki uprawniającej do pracy z żywnością. Stawka 9,49 euro brutto/h, zarobki 1250-1350 euro netto miesięcznie, dodatki po 6 miesiącach pracy.

Mechanik utrzymania ruchu okolice Hainspitz (Niemcy)

Obowiązki: konserwacja i naprawa maszyn i urządzeń, wykonanie dokumentacji z przeprowadzonych napraw, tworzenie planów konserwacji.

Wymagania: wykształcenie techniczne, doświadczenie przy obsłudze linii produkcyjnych, gotowość do pracy trzyzmianowej oraz pracy w soboty.

Oferta: legalne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę tymczasową, bezpłatne wyrobienie niemieckiej książeczki pracy przy żywności. Stawka brutto wraz z dodatkiem funkcyjnym do 19,40 euro brutto/h, zarobki 2300 - 2800 euro netto miesięcznie, koszty zakwaterowania w całości pokrywa pracodawca.

Pracownik fizyczny przy rozładunku i załadunku kontenerów okolice Kassel (Niemcy)

Obowiązki: załadunek i rozładunek kontenerów z przesyłkami kurierskimi, dbałość o odpowiednie zabezpieczenie i składowanie towaru, ostrożność i zapobieganie uszkodzeniu przesyłek, ręczne skanowanie paczek kurierskich.

Wymagania: umiejętność pracy w szybkim tempie, sprawność fizyczna, własny samochód - mile widziany, dyspozycyjność do pracy w godzinach nocnych.

Oferta: wynagrodzenie 1200-1400 euro netto/miesięcznie, stawka noc 11,75 euro brutto/godzinę, stawka dzień 9,79 euro brutto/godzinę, ilość godzin pracy ok. 5,5 -7 godzin na dzień, koszt zakwaterowania w pełni pokrywa pracodawca.

Opieka:

• Opieka nad osobą zmagającą się z chorobą Alzheimera, Niemcy. Praca na zastępstwo 4-6 tygodni. Wynagrodzenie 1440 euro netto miesięcznie.
• Opieka nad seniorem poruszającym się na wózku inwalidzkim. Praca na 6 tygodni z możliwością przedłużenia. Wynagrodzenie 1540 euro netto miesięcznie.
• Opieka nad seniorem z częściowym paraliżem. Praca na trzy miesiące. Wynagrodzenie 1540 euro netto miesięcznie plus premia 150 euro netto.

Źródło: HR Navigator, Aterima Med (oprac. ask)

e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Japolan / 15 czerwca 2019 o 08:59
+6
Redakcja już zatrudnia imigrantów bez znajomości języka polskiego lub kaleki - oto przykłady: "i jak" (zamiast "jak i"), "Dopierają" (zamiast "Dobierają"), " trzy zmianowy" (zamiast "trzyzmianowy"). Jakie stawki Redakcja płaci tym biednym ludziom?
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 09:46
+4
czy POKARZ to pracownik fabryki pokemonów
Avatar
platforma do niemiec / 15 czerwca 2019 o 11:59
+3
Niech platforma wyjeżdża na szparagi do niemiec
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 08:25
+2
I w Niemczech emeryta stać na wynajęcie opiekunki, a u nas kuźwa sam emeryt przymiera głodem bo za ok. 1400-1700 zł to może sie sam najwyzej po *** podrapać jak jeszcze da radę, bo jego wypracowane pieniądze za 35-50 letnią pracę przeznaczane są na rozmnażającą się plusową patologię.
Avatar
Ruch w zawodzie / 14 lipca 2019 o 15:12
0
SzybkieCV to rzeczywiście najlepszy sposób na osiągnięcie fajnie wyglądającego CV który przyciągnie uwagę pracodawcy.
Avatar
onlineekspertwsb / 20 czerwca 2019 o 19:22
0
Witam! Sebek, miło mi czytać, że wybrałeś właśnie studia w Wyższej Szkole Bankowej. Korzystając z okazji zapraszam osoby zainteresowane studiami I stopnia właśnie do Nas. Wszelkie informacje na temat dostępnych kierunków oraz warunki rekrutacji znaleźć można na naszej stronie internetowej: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Warto pamiętać, że aplikując na studia I stopnia do 16 lipca można zaoszczędzić aż 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł (brak opłaty wpisowego). Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Witam! Sebek, miło mi czytać, że wybrałeś właśnie studia w Wyższej Szkole Bankowej. Korzystając z okazji zapraszam osoby zainteresowane studiami I stopnia właśnie do Nas. Wszelkie informacje na temat dostępnych kierunków oraz warunki rekrutacji znaleźć można na naszej stronie internetowej: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Warto pamiętać, że aplikując na studia I stopnia do 16 lipca można zaoszczędzić aż 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł (brak opłaty wpisowego). Zapraszam! Pozdrawia... rozwiń
Avatar
Sebek / 19 czerwca 2019 o 14:59
0
a ja byłem raz na takie wycieczce pracowej :D hajs odłozony i mam na studia na WSB :) praca znaleziona i spokojnie sie studiuje nikogo o pieniadze nie prosze , po studiach lepsza praca sie na pewno znajdzie :P ale w Polsce
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 10:42
0
Robota to głupota, a picie to jest życie. Jak się rozmnożycie to oprócz MOPSu i po 500zł przytulicie !!
Avatar
Agata / 27 czerwca 2019 o 16:23
-1
Byłam w Niemczech, da się fajnie zarobić i poznać kulturę kraju. Bałam się jechać sama, dzięki otto znalazłam prace i pojechałam. Tam poznałam swojego męża! :)
Avatar
Mirek / 27 czerwca 2019 o 16:19
-1
Ależ ta Holandia - piękny kraj! Kilka razy wyjeżdżałem tam z otto, zobaczyłem dużo fajnych miejsc, poznałem mieszkańców, coś niesamowitego!
Avatar
Ruch w zawodzie / 14 lipca 2019 o 15:12
0
SzybkieCV to rzeczywiście najlepszy sposób na osiągnięcie fajnie wyglądającego CV który przyciągnie uwagę pracodawcy.
Avatar
Agata / 27 czerwca 2019 o 16:23
-1
Byłam w Niemczech, da się fajnie zarobić i poznać kulturę kraju. Bałam się jechać sama, dzięki otto znalazłam prace i pojechałam. Tam poznałam swojego męża! :)
Avatar
Mirek / 27 czerwca 2019 o 16:19
-1
Ależ ta Holandia - piękny kraj! Kilka razy wyjeżdżałem tam z otto, zobaczyłem dużo fajnych miejsc, poznałem mieszkańców, coś niesamowitego!
Avatar
onlineekspertwsb / 20 czerwca 2019 o 19:22
0
Witam! Sebek, miło mi czytać, że wybrałeś właśnie studia w Wyższej Szkole Bankowej. Korzystając z okazji zapraszam osoby zainteresowane studiami I stopnia właśnie do Nas. Wszelkie informacje na temat dostępnych kierunków oraz warunki rekrutacji znaleźć można na naszej stronie internetowej: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Warto pamiętać, że aplikując na studia I stopnia do 16 lipca można zaoszczędzić aż 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł (brak opłaty wpisowego). Zapraszam! Pozdrawiam, Renata Mazur Online Ekspert WSB Studia I stopnia
Witam! Sebek, miło mi czytać, że wybrałeś właśnie studia w Wyższej Szkole Bankowej. Korzystając z okazji zapraszam osoby zainteresowane studiami I stopnia właśnie do Nas. Wszelkie informacje na temat dostępnych kierunków oraz warunki rekrutacji znaleźć można na naszej stronie internetowej: wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci Warto pamiętać, że aplikując na studia I stopnia do 16 lipca można zaoszczędzić aż 600 zł dzięki zniżce w czesnym na pierwszym roku oraz 85 zł (brak opłaty wpisowego). Zapraszam! Pozdrawia... rozwiń
Avatar
Jolanta / 19 czerwca 2019 o 16:40
-1
Ja też wyjechałam tylko na wakacje 5 lat temu z Promedicą do Niemiec do opieki i już tak zostałam. Zarobki w dużej mierze zdecydowały ale też szacunek Niemców do mojej pracy. Znam dużo takich jak ja co mieli być tylko chwilę a zostali na stałe.
Avatar
Sebek / 19 czerwca 2019 o 14:59
0
a ja byłem raz na takie wycieczce pracowej :D hajs odłozony i mam na studia na WSB :) praca znaleziona i spokojnie sie studiuje nikogo o pieniadze nie prosze , po studiach lepsza praca sie na pewno znajdzie :P ale w Polsce
Avatar
platforma do niemiec / 15 czerwca 2019 o 11:59
+3
Niech platforma wyjeżdża na szparagi do niemiec
Avatar
matka młodego onkologa ... / 15 czerwca 2019 o 11:53
-1
....największym zainteresowaniem cieszą się rekrutujący lekarzy i pielęgniarki. Nawet na Uniwersytecie Medycznym i nie czekają na zaliczenie przez kandydatów specjalizacji, tylko biorą na "pniu"! Czy można się dziwić tym najzdolniejszym, że korzystają z okazji i unikając zarobków na poziomie kasjerki z byle marketu czmychają do Skandynawii lub innego Beneluksu? Mój syn od 4 lat mieszka i pracuje w Vancouver bardzo sobie chwaląc decyzję o emigracji...
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 10:42
0
Robota to głupota, a picie to jest życie. Jak się rozmnożycie to oprócz MOPSu i po 500zł przytulicie !!
Avatar
Gość / 15 czerwca 2019 o 09:46
+4
czy POKARZ to pracownik fabryki pokemonów
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę

Wypadek nad jeziorem w Okunince. 23-latek skoczył do wody na główkę 27 1

23-latek skoczył na główkę z pomostu i prawdopodobnie uderzył głową o dno. Nieprzytomnego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi

Avia - Podlasie 6:0. Tym razem znacznie skuteczniejsi 0 1

Po niedawnej porażce w Radzyniu Podlaskim (2:3) Avia osiągnęła duży lepszy wynik. W sobotę rozbiła Podlasie Biała Podlaska aż 6:0

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy

Zdrowa kuchnia na upały. Co zjeść gdy jest gorąco? Najlepsze przepisy 0 0

Kiedy temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza, najlepiej zjeść orzeźwiający chłodnik, twarożek z cebulą i kartoflami w mundurkach. Albo pyzy ze śliwką. Kto musi zjeść mięso, polecamy galaretę z octem jabłkowym. Oto zdrowa kuchnia na upały.

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW

Jaka będzie pogoda w niedzielę? Jest ostrzeżenie IMGW 0 2

To będzie gorąca niedziela. Niestety, piękną letnią pogodę mogą popsuć burze z gradem.

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie
22 lipca 2019, 8:00

75. rocznica likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie 0 0

22 lipca w Muzeum Lubelskim odbędą się obchody 75. rocznicy likwidacji niemieckiego więzienia na Zamku w Lublinie.

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia]
galeria

Marsz szlakiem ostatniego transportu ewakuacyjnego z Majdanka [zdjęcia] 1 0

Uczestnicy pokonali trasę, którą przeszli więźniowie opuszczający obóz tuż przed jego likwidacją w lipcu 1944 roku.

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego?

Orlęta Spomlek - Olimpia Zambrów 1:3. Z Chicago do Radzynia Podlaskiego? 0 3

Są transfery w Orlętach Spomlek. Do drużyny dołączył już Rafał Nowak. Niewiele brakuje, żeby umowy podpisało trzech kolejnych zawodników. Biało-zieloni mają też za sobą niezły występ przeciwko Olimpii Zambrów, chociaż przegrali 1:3

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia]
galeria

Kino Niepodległej na placu Litewskim [zdjęcia] 0 0

W sobotę na pl. Litewskim odbył się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”.

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia]
galeria

Święto Kolorów w Lublinie. Barwna impreza nad zalewem [zdjęcia] 0 5

Kolejne święto kolorów w Lublinie. Tym razem barwna impreza odbyła się w sobotę na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim.

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze
Lubelski Biznes

Oryginalny pomysł na biznes. Sami konstruują maszyny rolnicze 26 5

Paweł Pietrzak ze wspólnikiem na niedawnej wystawie rolniczej w Sitnie pokazali dwie maszyny własnej konstrukcji. Wzbudziły takie zainteresowanie, że sprzedały się na pniu, a do tego nowi właściciele, na prośbę organizatorów podobnej wystawy w Grabowcu, zgodzili się je tam udostępnić

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 7

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodzinach klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 4

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 7

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 23 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!