Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Na sygnale

24 stycznia 2018 r.
18:07

Akcja strażaków w Plazie. Dziewczynka utknęła w ruchomych schodach

Autor: Zdjęcie autora gr
0 17 A A
(fot. Łukasz Dudkowski )

Niecodzienna akcja w lubelskiej Plazie. Strażacy uwolnili 11-latkę, której fragment ubrania utknął w ruchomych schodach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło po godzinie 17.

– 11-latka jechała ruchomymi schodami. W pewnym momencie element jej ubrania został wciągnięty przez mechanizm schodów i dziewczynka nie mogła się wydostać. Uwolnili ją strażacy – relacjonuje kpt Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

11-latka trafiła do szpitala, ale na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Na miejscu były dwa zastępy straży pożarnej.

AKTUALIZACJA

Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji przyznaje, że zdarzenie prawdopodobnie miało nieco inny przebieg. - Sporo wskazuje na to, że dziewczynka się przewróciła z powodu problemów zdrowotnych. Była tam ze swoją matką - tłumaczy.

>>>

Zobacz także: Ćwiczenia strażaków na jeziorze w Białce

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
awda / 25 stycznia 2018 r. o 11:16
gówno wiesz, ja jestem takim dzieckiem
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 10:04
To po co była tam straż, skoro dziecko tylko się przewróciło?!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 08:38
Jakiego koloru była dziewczynka? Może był to atak na tle rasowym?
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 02:02
Dziecko zasłabło i upadło. Skaleczyło też kolano. Żaden element odzieży nie utknął w schodach ruchomych. Leżała 2 m od schodów a obok siedziała matka. Byliśmy na miejscu przed strażakami ! Nie było potrzeby nikogo uwalniać. Budujecie pijar na kłamstwie nie po raz pierwszy. Pozdrawiam. Ratownik medyczny z karetki który był w Plazie.
Avatar
dede / 25 stycznia 2018 r. o 00:11
samotnym matkom powinno (po rozwodzie) odbierać się dzieci  - to patologia by dzieci, żyły bez prawdziwej rodziny, bez ducha bożego, gdzie matka liczy tylko na alimenty i stęka nocami pod byle lepszym orangutanem
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 23:10
Proszę zastanowić się nad swoimi komentarzami. Zajście spowodowane było stanem zdrowotnym dziewczynki, byłam świadkiem tego zdarzenia. Sami daliście się Państwo zmanipulować błędną informacją i już kogoś ocenić nie przebierając w słowach.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 23:07
Rodzice powinni zawraca szczególna uwagę na to jak się ich dziecko zachowuje w centach handlowych , miedzy innymi na schodach ruchomych. Bylem świadkiem jak dziecko siedziało na schodach sobie a rodzice nic z tego sobie nie robili , tak samo z bieganiem po galeriach. Proszę zwracajcie uwagę na własne dzieci .
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 22:55
Pewnie kolejna matka ktora zamiast dbac o dziecko to pokazówki robi z fagasem i dzieci to tylko alimenty matka na pokaz i alientacja.Zawsze moglo byc inaczej ale w dzisiejszych czasach to kobiety tak robia!!! Szkoda dziecka i tyle. Mam nadzieje ze gazeta napisze prawde co i jak i dlaczego???
Avatar
gość / 24 stycznia 2018 r. o 22:43
gosc napisał:
Szmata nie szmata. Nie miales czlowieku takiego przypyadku wiec nie wiesz co to znaczy. Pewnie zesral bys sie ze strachu ... nie pomogly by i nawet pampersy. Zasrancu.
 Nie podniecaj się pajacu, bo ci żyłka strzeli. Dokup Pampersów bo z podniecenia pewnie zasikałeś fotel.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 22:39
czy byli saperzy ?
Avatar
awda / 25 stycznia 2018 r. o 11:16
gówno wiesz, ja jestem takim dzieckiem
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 10:04
To po co była tam straż, skoro dziecko tylko się przewróciło?!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 08:38
Jakiego koloru była dziewczynka? Może był to atak na tle rasowym?
Avatar
Gość / 25 stycznia 2018 r. o 02:02
Dziecko zasłabło i upadło. Skaleczyło też kolano. Żaden element odzieży nie utknął w schodach ruchomych. Leżała 2 m od schodów a obok siedziała matka. Byliśmy na miejscu przed strażakami ! Nie było potrzeby nikogo uwalniać. Budujecie pijar na kłamstwie nie po raz pierwszy. Pozdrawiam. Ratownik medyczny z karetki który był w Plazie.
Avatar
dede / 25 stycznia 2018 r. o 00:11
samotnym matkom powinno (po rozwodzie) odbierać się dzieci  - to patologia by dzieci, żyły bez prawdziwej rodziny, bez ducha bożego, gdzie matka liczy tylko na alimenty i stęka nocami pod byle lepszym orangutanem
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 23:10
Proszę zastanowić się nad swoimi komentarzami. Zajście spowodowane było stanem zdrowotnym dziewczynki, byłam świadkiem tego zdarzenia. Sami daliście się Państwo zmanipulować błędną informacją i już kogoś ocenić nie przebierając w słowach.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 23:07
Rodzice powinni zawraca szczególna uwagę na to jak się ich dziecko zachowuje w centach handlowych , miedzy innymi na schodach ruchomych. Bylem świadkiem jak dziecko siedziało na schodach sobie a rodzice nic z tego sobie nie robili , tak samo z bieganiem po galeriach. Proszę zwracajcie uwagę na własne dzieci .
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 22:55
Pewnie kolejna matka ktora zamiast dbac o dziecko to pokazówki robi z fagasem i dzieci to tylko alimenty matka na pokaz i alientacja.Zawsze moglo byc inaczej ale w dzisiejszych czasach to kobiety tak robia!!! Szkoda dziecka i tyle. Mam nadzieje ze gazeta napisze prawde co i jak i dlaczego???
Avatar
gość / 24 stycznia 2018 r. o 22:43
gosc napisał:
Szmata nie szmata. Nie miales czlowieku takiego przypyadku wiec nie wiesz co to znaczy. Pewnie zesral bys sie ze strachu ... nie pomogly by i nawet pampersy. Zasrancu.
 Nie podniecaj się pajacu, bo ci żyłka strzeli. Dokup Pampersów bo z podniecenia pewnie zasikałeś fotel.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 22:39
czy byli saperzy ?
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mocne oskarżenia wobec szefowej drogowców. Ona odpowiada, że niektórzy "markowali pracę"
Pierwsza strona

Mocne oskarżenia wobec szefowej drogowców. Ona odpowiada, że niektórzy "markowali pracę"

Mobbing w białych rękawiczkach – tak pracownicy opisują sytuację w Zarządzie Dróg Powiatowych w Bełżycach. Dyrektorka ZDP odpowiada, że podwładni mogli odczuć zmianę w jakości zarządzania, bo wcześniej byli przyzwyczajeni do „markowania pracy”. Sprawą zainteresował się radny powiatowy zaniepokojony losem pracowników i wielomilionowych inwestycji.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!