Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

23 stycznia 2018 r.
14:49

Mistrzowie ogrodnictwa, z drzew zrobili kikuty. "Zakłócały telewizję" [zdjęcia]

0 14 A A

- Zamierzam wszcząć postępowanie administracyjne w tej sprawie - mówi burmistrz

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Drwale wycięli drzewa zdobiące blokowisko Włodawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i jeden z prywatnych pasaży handlowych we Włodawie. Zostały z nich kikuty. Mieszkańcy są oburzeni, bo to już nie pierwszy raz.

W listopadzie ubiegłego roku pilarze drastycznie ogołocili z konarów drzewa rosnące wzdłuż ul. św. Jana Pawła II. Spotkało się to z protestami włodawian i po ich spotkaniu z burmistrzem taka sytuacja miała się już nie powtórzyć. Niestety pilarze wrócili.

Teraz taką samą technikę zastosowali wobec drzew zdobiących blokowisko Włodawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i jeden z prywatnych pasaży handlowych.

– Kiedy zobaczyłam, co pilarze zrobili z drzewami rosnącymi wzdłuż ul. św. Jana Pawła II, ręce mi opadły – komentuje Beata Gałan z Włodawy. - Zadanie to powierzono ludziom, którzy nie mają pojęcia na czym polega fachowa pielęgnacja drzewostanu. Dlatego po tej masakrze piłą łańcuchową wraz z osobami podobnie jak ja oceniającymi to, co się stało stawiliśmy się u burmistrza. Po sympatycznej rozmowie wydawało nam się, że Wiesław Muszyński podzielił naszą troskę o zachowanie miejskiego drzewostanu. Mało tego, obiecał, że będzie się starał koordynować wszelkiego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne w porozumieniu ze starostwem, jak i Włodawską Spółdzielnią Mieszkaniową. Tym bardziej zaskoczyło nas to, że pilarze właśnie wzięli na cel kolejne drzewa.

- Rzeczywiście zgodziłem się z obrońcami miejskiego drzewostanu, że opieka nad nim wymaga wypracowania systemowego i skutecznego rozwiązania – mówi burmistrz Muszyński. – Tym bardziej, że ostatnio wykonane przecinki w naszej ocenie przekroczyły dopuszczalną skalę. Uważam, że to wymknęło się już spod kontroli. Dlatego zamierzam wszcząć postępowanie administracyjne w tej sprawie. Finałem mogą być kary finansowe nałożone na tych, którzy pod pretekstem pielęgnacji trwale okaleczyli drzewa.

"Bo zakłócały TV"

Ostatnie przecinki zleciła Włodawska Spółdzielnia Mieszkaniowa i jeden z prywatnych przedsiębiorców. Na swojej działce pozostawił dosłownie gołe pnie, które włodawianie już zdążyli nazwać totemami.

- Wnioskowali o to sami mieszkańcy – mówi Marian Ścisłowski, prezes WSM. – Wcześniej skarżyli się na dokuczliwą obecność wron, zanieczyszczanie przez nie chodników i zaparkowanych samochodów. Zgłaszali się do mnie także lokatorzy, którym wybujałe drzewa uniemożliwiały prawidłowy odbiór telewizji.

Ścisłowski zapewnia, że gotów jest współpracować z burmistrzem, jak i każdym, kto tylko ma odpowiednią wiedzę, aby planowane przecinki były już wykonywane bez szkody dla drzewostanu.

List otwarty

Odwiedzając burmistrza Edyta Gałan i jej kolega w imieniu swojego środowiska wręczyli mu list otwarty. Między innymi napisali w nim, że „ Konieczność zachowania i ochrony tak cennego dziedzictwa kulturowego, jakim są publiczne tereny zielone w naszym mieście wydaje nam się zbyt ważna, aby przejść obojętnie wobec tego co się stało z drzewami przy Al. Jana Pawła”. Do listu dołączyli także zebrane opinie i wypowiedzi fachowców.

- Przyznaję że jestem tym przygnębiona i zawiedziona postawą miasta – mówi Gałan. – Liczyliśmy na to, że nasz list zostanie opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Włodawy. Tak się nie stało. Natomiast wciąż niekontrolowana wycinka nadal twa. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 16:05
+2
Nie mogą karać lecz muszą nie ma co czekać na żadne odbicie czy nie. Sprawa jest ewidentna usunęli korony ponad 50 % czyli zniszczyli drzewa zgodnie z przepisami. Brak kary oznacza bezczynność urzednicza i kary dla burmistrza
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 19:29
+1
List otwarty do Burmistrza Miasta Włodawa Zasmuceni zniszczeniem oraz oszpeceniem drzew przy Al. Jana Pawła II a także zaniepokojeni planowaną wycinką i przycinką drzew przy Al. Piłsudskiego zmuszeni zostaliśmy, jako mieszkańcy Włodawy do interwencji i zwrócenia uwagi na ten przykry fakt. Konieczność zachowania i ochrony tak cennego dziedzictwa kulturowego, jakim są publiczne tereny zielone w naszym mieście wydaje nam się zbyt ważna, aby przejść obojętnie wobec tego co się stało z drzewami przy Al. Jana Pawła. W związku z tym zwróciliśmy się do firm specjalistycznych i osób, które mogą kompetentnie wypowiedzieć się na temat dokonanej przycinki. Wszyscy wskazali na rażące błędy w sztuce i brak profesjonalnej wiedzy w przycięciu tych drzew. Do listu dołączamy ich opinie i wypowiedzi. To co się wydarzyło na Al. Jana Pawła pokazuje jak bardzo potrzebne jest ustalenie wspólnej polityki miasta wraz z innymi odpowiedzialnymi służbami, opracowania działań opartych na wzajemnej współpracy, przeprowadzenia szkoleń dotyczących prawidłowej pielęgnacji i znaczenia zieleni miejskiej a także nawiązania kontaktów z aktywnie działającymi fundacjami na rzecz przyrody i zieleni miejskiej, które mogą podzielić się współczesną wiedzą i swoim doświadczeniem. Mają one ogromne, wieloletnie doświadczenie w szkoleniach firm zajmujących się pielęgnacją oraz pracowników gmin, którzy mają kompetencje w ich nadzorowaniu. Chcielibyśmy również aby Miasto - jako główny gospodarz - stało się najważniejszym pomysłodawcą i koordynatorem działań podnoszących świadomość ekologiczną i estetyczną mieszkańców, dając dobry przykład i zachęcając do działania na rzecz ochrony, dbałości i współodpowiedzialności za zieleń w mieście, która jest dobrem nas wszystkich. Włodawa jako miasto z ogromną tradycją i bogatą historią, atrakcyjnym położeniem w urokliwej dolinie Bugu, blisko jeziora Białego, Poleskiego Parku Narodowego, znane z Festiwalu Trzech Kultur, z przebiegającym przez nasze miasto szlakiem Green Velo, posiada ogromny potencjał niestety ciągle niedoceniany w dziedzinie edukacji i promocji prawidłowej gospodarki terenami zielonymi i drzewostanem, który tam się znajduje. Dlatego chcielibyśmy aby Miasto opracowało taką strategię, która wypromuje Włodawę, podkreśli jej walory turystyczne i ekologiczne, podejmie takie działania, które będą świetną reklamą i promocją naszego regionu. A przede wszystkim zadba o nas mieszkańców aby nasze miasto stało się przyjemnym i atrakcyjnym miejscem do życia. Z poważaniem i nadzieją, że nasz głos zapoczątkuje pozytywne zmiany w naszym mieście mieszkańcy i sympatycy Włodawy
List otwarty do Burmistrza Miasta Włodawa Zasmuceni zniszczeniem oraz oszpeceniem drzew przy Al. Jana Pawła II a także zaniepokojeni planowaną wycinką i przycinką drzew przy Al. Piłsudskiego zmuszeni zostaliśmy, jako mieszkańcy Włodawy do interwencji i zwrócenia uwagi na ten przykry fakt. Konieczność zachowania i ochrony tak cennego dziedzictwa kulturowego, jakim są publiczne tereny zielone w naszym mieście wydaje nam się zbyt ważna, aby przejść obojętnie wobec tego co się stało z drzewami przy Al. Jana Pawła. W związku z ty... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 14:54
+1
przecinki xd kto pisał ten tekst? chyba przycinki. fakt faktem że ta "przecinka" wygląda tragicznie, a wykonujący ją pilarze nie mają czasu i mają to w *** albo nie znają się na swojej pracy, cóż, takich w polsce nie brakuje - nieodpowiednich osób na nieodpowiednich stanowiskach.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 09:12
+1
Panie burmistrzu skończył Pan Technikum Drzewiarskie? Nauka w las nie poszła, niestety.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 07:22
+1
do redaktora: Edyta Gałan czy Beata Gałan???? Czytajcie to co wrzucacie do sieci!
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 17:53
+1
Z tzw"śpiących" pąków wyrośnie 50x tyle za kilkanaście lat dopiero będzie oberek.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 16:08
+1
Ciekawy jestem jakie to drzewa. Bo np Lipy bardzo dobrze to znoszą. Pięknie odbijają, można bardzo fajnie uformowaćna na nowo nawet stare drzewo. No i nie ma obawy że jakiś konar zniszczy jakiś samochód czy rozbije czyjąś głowę.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 15:34
+1
Trwam ma taki sygnał, że działa nawet pod wodą.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 15:19
+1
Szkoła szyszki
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 15:12
+1
Bo dzisiaj jedynie co potrafią to albo wyciąć drzewo całkowicie, albo zrobić z niego kikuta. Kiedyś drzewa ścinali ludzie mający pojęcie o zieleni i wiedzieli co to jest przycinanie, formowanie, itp.
Avatar
Gość / 29 stycznia 2018 r. o 13:26
0
zawsze maja dużo dopowiedzenia ci co mieszkają w innym miejscu i są głupi drzewa odrosną i będzie ładnie młode gałązki a nie spróchniałe konary
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 19:29
+1
List otwarty do Burmistrza Miasta Włodawa Zasmuceni zniszczeniem oraz oszpeceniem drzew przy Al. Jana Pawła II a także zaniepokojeni planowaną wycinką i przycinką drzew przy Al. Piłsudskiego zmuszeni zostaliśmy, jako mieszkańcy Włodawy do interwencji i zwrócenia uwagi na ten przykry fakt. Konieczność zachowania i ochrony tak cennego dziedzictwa kulturowego, jakim są publiczne tereny zielone w naszym mieście wydaje nam się zbyt ważna, aby przejść obojętnie wobec tego co się stało z drzewami przy Al. Jana Pawła. W związku z tym zwróciliśmy się do firm specjalistycznych i osób, które mogą kompetentnie wypowiedzieć się na temat dokonanej przycinki. Wszyscy wskazali na rażące błędy w sztuce i brak profesjonalnej wiedzy w przycięciu tych drzew. Do listu dołączamy ich opinie i wypowiedzi. To co się wydarzyło na Al. Jana Pawła pokazuje jak bardzo potrzebne jest ustalenie wspólnej polityki miasta wraz z innymi odpowiedzialnymi służbami, opracowania działań opartych na wzajemnej współpracy, przeprowadzenia szkoleń dotyczących prawidłowej pielęgnacji i znaczenia zieleni miejskiej a także nawiązania kontaktów z aktywnie działającymi fundacjami na rzecz przyrody i zieleni miejskiej, które mogą podzielić się współczesną wiedzą i swoim doświadczeniem. Mają one ogromne, wieloletnie doświadczenie w szkoleniach firm zajmujących się pielęgnacją oraz pracowników gmin, którzy mają kompetencje w ich nadzorowaniu. Chcielibyśmy również aby Miasto - jako główny gospodarz - stało się najważniejszym pomysłodawcą i koordynatorem działań podnoszących świadomość ekologiczną i estetyczną mieszkańców, dając dobry przykład i zachęcając do działania na rzecz ochrony, dbałości i współodpowiedzialności za zieleń w mieście, która jest dobrem nas wszystkich. Włodawa jako miasto z ogromną tradycją i bogatą historią, atrakcyjnym położeniem w urokliwej dolinie Bugu, blisko jeziora Białego, Poleskiego Parku Narodowego, znane z Festiwalu Trzech Kultur, z przebiegającym przez nasze miasto szlakiem Green Velo, posiada ogromny potencjał niestety ciągle niedoceniany w dziedzinie edukacji i promocji prawidłowej gospodarki terenami zielonymi i drzewostanem, który tam się znajduje. Dlatego chcielibyśmy aby Miasto opracowało taką strategię, która wypromuje Włodawę, podkreśli jej walory turystyczne i ekologiczne, podejmie takie działania, które będą świetną reklamą i promocją naszego regionu. A przede wszystkim zadba o nas mieszkańców aby nasze miasto stało się przyjemnym i atrakcyjnym miejscem do życia. Z poważaniem i nadzieją, że nasz głos zapoczątkuje pozytywne zmiany w naszym mieście mieszkańcy i sympatycy Włodawy
List otwarty do Burmistrza Miasta Włodawa Zasmuceni zniszczeniem oraz oszpeceniem drzew przy Al. Jana Pawła II a także zaniepokojeni planowaną wycinką i przycinką drzew przy Al. Piłsudskiego zmuszeni zostaliśmy, jako mieszkańcy Włodawy do interwencji i zwrócenia uwagi na ten przykry fakt. Konieczność zachowania i ochrony tak cennego dziedzictwa kulturowego, jakim są publiczne tereny zielone w naszym mieście wydaje nam się zbyt ważna, aby przejść obojętnie wobec tego co się stało z drzewami przy Al. Jana Pawła. W związku z ty... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 14:54
+1
przecinki xd kto pisał ten tekst? chyba przycinki. fakt faktem że ta "przecinka" wygląda tragicznie, a wykonujący ją pilarze nie mają czasu i mają to w *** albo nie znają się na swojej pracy, cóż, takich w polsce nie brakuje - nieodpowiednich osób na nieodpowiednich stanowiskach.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 09:12
+1
Panie burmistrzu skończył Pan Technikum Drzewiarskie? Nauka w las nie poszła, niestety.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2018 r. o 07:22
+1
do redaktora: Edyta Gałan czy Beata Gałan???? Czytajcie to co wrzucacie do sieci!
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 17:53
+1
Z tzw"śpiących" pąków wyrośnie 50x tyle za kilkanaście lat dopiero będzie oberek.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 16:41
0
Jakby mi by zakłócały obraz to bym wypierd*lił z korzeniem
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 16:08
+1
Ciekawy jestem jakie to drzewa. Bo np Lipy bardzo dobrze to znoszą. Pięknie odbijają, można bardzo fajnie uformowaćna na nowo nawet stare drzewo. No i nie ma obawy że jakiś konar zniszczy jakiś samochód czy rozbije czyjąś głowę.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 16:05
+2
Nie mogą karać lecz muszą nie ma co czekać na żadne odbicie czy nie. Sprawa jest ewidentna usunęli korony ponad 50 % czyli zniszczyli drzewa zgodnie z przepisami. Brak kary oznacza bezczynność urzednicza i kary dla burmistrza
Avatar
Gość / 23 stycznia 2018 r. o 15:38
0
Na jana Pawła nie potrzebne sa drzewa. Sam papież juz tak nadaje splendoru ulicy, że mozna tam szczać a bedzie wzniośle i odświętnie
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podhale Nowy Targ – Chełmianka 1:5. Wreszcie zagrali na miarę swoich możliwości

Podhale Nowy Targ – Chełmianka 1:5. Wreszcie zagrali na miarę swoich możliwości

Jeżeli piłkarze Chełmianki w Nowym Targu chcieli się zrehabilitować za stratę punktów w domowym meczu z Podlasiem, to w pełni im się to udało. Biało-zieloni rozbili na wyjeździe Podhale aż 5:1. Bohaterem gości był Ezana Kashay, który zapisał na swoim koncie hat-tricka.

Avia Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 2:2. Mogli ograć lidera

Avia Świdnik – Siarka Tarnobrzeg 2:2. Mogli ograć lidera

Niewiele brakowało, a lider z Tarnobrzega poniósłby pierwszą porażkę w sezonie. Chociaż Siarka dwa razy prowadziła z Avią, to w drugiej połowie bliżej zdobycia zwycięskiej bramki byli żółto-niebiescy. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem 2:2.

Politycy uszczelniają zakaz handlu w niedziele. Koniec z pocztą przy kasie

Politycy uszczelniają zakaz handlu w niedziele. Koniec z pocztą przy kasie

Sejm przyjął nowelizację ustawy zaostrzający zakaz handlu. Teraz będzie znacznie trudniej otworzyć sklep w taki dzień.

Lubelscy lekarze, ratownicy, pielęgniarki nagrodzeni
zdjęcia
galeria

Lubelscy lekarze, ratownicy, pielęgniarki nagrodzeni

109 medyków i 49 placówek medycznych zostało nagrodzonych podczas dzisiejszej gali „Lubelskie dla Medyków” w Centrum Spotkania Kultur. Zostali wyróżnieni za walkę z pandemią COVID-19.

Motor Lublin – Garbarnia Kraków 3:0. Do lidera coraz bliżej
galeria

Motor Lublin – Garbarnia Kraków 3:0. Do lidera coraz bliżej

Znowu pewna wygrana piłkarzy Motoru i kolejne czyste konto. W sobotę żółto-biało-niebiescy pokonali u siebie Garbarnię Kraków 3:0. A to oznacza, że w czterech ostatnich występach dopisali do swojego konta 10 punktów i mają bilans bramkowy 10-0. Co więcej, po porażce Stali Rzeszów w Puławach lublinianie mają już tylko pięć „oczek” straty do lidera.

Górnik II Łęczna – Huragan Międzyrzec Podlaski 7:1. Demolka już do przerwy

Górnik II Łęczna – Huragan Międzyrzec Podlaski 7:1. Demolka już do przerwy

Kto zobaczy wysoki wynik meczu Górnika II z Huraganem pomyśli, że zielono-czarni musieli dostać solidne wsparcie z ekstraklasy. To jednak nie do końca prawda. Ekipa z Łęcznej rozbiła wyżej notowanych rywali 7:1, a główne role odegrali młodzi zawodnicy

Lubelskie. W szkołach zdumienie. Sanepid przeszarżował

Lubelskie. W szkołach zdumienie. Sanepid przeszarżował

Szef puławskiego sanepidu chciał szczegółowych informacji o szczepieniach przeciwko COVID-19 pracowników, nauczycieli i uczniów. Wystąpił o to do dyrektorów szkół, a także przedszkoli i żłobków. - Do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść - przyznaje dyrekcja wojewódzkiej stacji.

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3:1. Pierwsza porażka lidera!

Wisła Puławy – Stal Rzeszów 3:1. Pierwsza porażka lidera!

Piłkarze Mariusza Pawlaka po dobrej, drugiej połowie w Ostródzie poszli za ciosem. W sobotę Wisła pokonała u siebie lidera tabeli Stal Rzeszów 3:1. Puławianie mieli dwóch bohaterów: Adriana Paluchowskiego i Dominika Banacha, ale w wielu fragmentach dobrze spisywała się też defensywa. I ostatecznie pierwsza porażka lidera stała się faktem.

Tak się bawi, tak się bawi Kośminek
zdjęcia
galeria

Tak się bawi, tak się bawi Kośminek

Pogoda nie najlepsza - mokro i zimno, ale to nie zniechęcało do przyjścia na ulicę Długą. Właśnie tam, w sobotę, odbył się Festiwal Mieszkańców Kośminka. Za tym wydarzeniem stoi Fundacja Strefa Dorastania. To właśnie ona przygotowała gry miejskie, stoiska z malowaniem twarzy, ekologiczne czy postawiła dmuchańce.

Lublin. Wielu chętnych na miejsce w zabytkowej skodzie
zdjęcia
galeria

Lublin. Wielu chętnych na miejsce w zabytkowej skodzie

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jedną z jego atrakcji jest przejazd zabytkowym trolejbusem marki Skoda.

Mini referendum na Czubach i nagła zmiana sytuacji

Mini referendum na Czubach i nagła zmiana sytuacji

Według naszych informacji Rada Nadzorcza spółdzielni mieszkaniowej unieważniła własną uchwałę. To na jej mocy miało zostać przeprowadzone referendum dotyczące przyszłości trawnika między blokami.

Z 3,5 promila szarżował volkswagenem ulicami Zwierzyńca

Z 3,5 promila szarżował volkswagenem ulicami Zwierzyńca

Mężczyzna został zatrzymany dzięki sygnałowi od jednego z kierowców.

Lubelskie. Na gałęzi już była pętla, a w ręku miał nóż. Pomógł sołtys

Lubelskie. Na gałęzi już była pętla, a w ręku miał nóż. Pomógł sołtys

W ostatniej chwili udało się zapobiec tragedii. Pomogła reakcja policji i sołtysa.

Od mudnurów OSP po autobusy. Takie pomysły mają w Kraśniku

Od mudnurów OSP po autobusy. Takie pomysły mają w Kraśniku

Budowa parkingów i wybiegu dla psów, ale też zakup używanych autobusów dla miejskiego przewoźnika – to niektóre z propozycji zgłoszonych do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Kraśnika. Pełną listę, po ocenie formalnej poznamy w poniedziałek.

Lublin: Autobusy elektryczne zaczną nas wozić nieco później

Lublin: Autobusy elektryczne zaczną nas wozić nieco później

Jednak nie pod koniec września, a nieco później zaczną kursować z pasażerami autobusy elektryczne kupione przez samorząd Lublina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.