Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 stycznia 2019 r.
6:48

Lublin: Mniej łóżek w szpitalach. Wszystko przez nowe przepisy

95 36 A A

Dyrektorzy szpitali likwidują łóżka na oddziałach. W ten sposób zamierzają dostosować się do nowych przepisów. Na pięciu pacjentów mają teraz przypadać trzy pielęgniarki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowe normy zatrudniania pielęgniarek obowiązują od 1 stycznia. Obecnie jedno szpitalne łóżko ma przypadać na 0,6 etatu pielęgniarskiego (w placówkach dziecięcych - 0,8). Żeby sprostać nowym wytycznym, szpitale mają dwa wyjścia: zatrudnić dodatkowe pielęgniarki (na co przeważnie je nie stać) albo zmniejszyć liczbę łóżek.

O 40 łóżek mniej jest już w szpitalu wojewódzkim w Chełmie. Redukcja objęła m.in. oddział chirurgii, położniczo-ginekologiczny, dziecięcy i neonatologiczny.

– Zanim podjęliśmy tę decyzję, bardzo precyzyjnie przeanalizowaliśmy obłożenie na oddziałach dzień po dniu, w skali całego roku. Żeby sprawdzić, czy nie będzie to ze szkodą dla pacjentów – tłumaczy Michał Jedliński, dyrektor chełmskiego szpitala.
Redukcji liczby łóżek nie wykluczają też inne szpitale.

– Na razie nie mamy problemu z brakiem personelu, jednak nowe normy są bardzo wyśrubowane i trudno je spełnić – przyznaje Marek Kos, dyrektor szpitala w Kraśniku. – Dzięki pielęgniarkom, które już przeszły na emeryturę i nadal pracują w naszym szpitalu, nie mamy obecnie problemu z obsadą dyżurów. Nie wykluczamy jednak, że redukcja łóżek będzie konieczna.

– Nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w związku z nowymi normami pielęgniarskimi. Na pewno jednak nie będziemy zatrudniać dodatkowych pielęgniarek – mówi Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie.

Nic się nie zmieni w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. – W naszym szpitalu zatrudnienie jest ponad normę. Zgodnie z nowymi normami dla szpitali pediatrycznych też mamy nadwyżkę – mówi Agnieszka Osińska, rzeczniczka placówki.
Podobnie w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie. – Ogólna liczba obecnie zatrudnionych pielęgniarek i położnych spełnia obowiązujące normy. Niezbędna jest tylko reorganizacja pracy na niektórych stanowiskach i przesunięcia personelu między oddziałami – tłumaczy Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1.

Dla szpitali psychiatrycznych nowe normy nie zostały jeszcze określone. – W związku z tym obowiązują nas przepisy określone w 2012 roku. Nowe normy dotyczą tylko oddziału chorób wewnętrznych i neurologicznego – tłumaczy Ewa Ćwirzeń, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. – Gdyby zastosować nowy przelicznik - czyli 0,6 etatu pielęgniarskiego na łóżko - do oddziału psychiatrycznego naszego szpitala, gdzie jest ponad 70 pacjentów, to na jednym dyżurze musiałoby być kilkanaście pielęgniarek.

Obecnie na oddziale psychiatrycznym na dyżurze są 3-4 pielęgniarki. – Idealnie byłoby gdyby było ich pięć-sześć, ale nie więcej – stwierdza Ćwirzeń. – Normy pielęgniarskie powinny być określane na podstawie rzeczywistego obłożenia w skali roku, a nie w przeliczeniu na łóżko, bo dużo oddziałów ma obłożenie na poziomie 70-80 proc. – komentuje.

Dla Dziennika

Czy zmniejszanie liczby łóżek odbije się na pacjentach? – I tak, i nie. Mogą to odczuć pacjenci oddziałów, w których jest obłożenie bliskie 100 proc., np. reumatologii czy rehabilitacji. Tam wydłużą się kolejki – ocenia Jakub Kosikowski, były przewodniczący Porozumienia Rezydentów. – Warto jednak pamiętać, że większość oddziałów ma obłożenie na poziomie 68 proc., więc taka redukcja jest potrzebna. Skróci się czas hospitalizacji, a pielęgniarki będą miały znacznie lepsze warunki pracy.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rzeźnik / 7 stycznia 2019 o 08:00
+35
Przecież to oto chodzi by liczba łóżek dla pacjentów w szpitalach zmalała. Zawsze to będą mniejsze koszty dla kraju i więcej ZUS zaoszczędzi. A ludzie ? A kogo ludzie obchodzą ?
Avatar
bjka / 7 stycznia 2019 o 08:22
+23
Ale będzie kwik za kilka lat jak zabraknie pielęgniarek :)
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 o 08:04
+16
Dzięki PIS teraz jest sieć szpitali im mniej pacjentów tym lepiej dla szpitala, bo mniej z otrzymanych pieniędzy trzeba wydać na leczenie
Avatar
Stacho / 7 stycznia 2019 o 07:35
+16
Wreszcie dochodzimy standardów europejskich jeszcze pensje w górę i będzie można chorować. 
Avatar
STAS / 7 stycznia 2019 o 12:25
+13
SLUCHAJ ZWOLENNIK NIKT TU RZADU NIE KRYTYKUJE CZYTAJ DOBRZE BARDZO DOBRZE ZROBIL MINISTER ZE PODPISAL NORMY CHWALA MU ZATO KRYTYKA JEST SKIEROWANA PRZECIWKO DYREKTOROM KTORZY W SWOICH GABINETACH CODZIENIE MYSLA JAKBY TU UPODLIC JESZCZE BARDZIEJ GLUPIE PIELEGNIARKI PRZENOSIC Z ODDZIALU NA ODDZIAL NIE WYPLACIC IMM ZEMBALOWEGO JAK IM JESZCZE BARDZIEJ OBRZYDZIC PRACE BO PO CO MU PIELEGNIARKI TO SAME KLPOTY ROBIA STRAJKI NIE CHCA SIE JUZ SLUCHAC BO TO JUZ NIE TAKIE GLUPIE GESI NIE CHCA PRACOWAC W OBOZACH PRACY ZA KILKA ZL ZNAJA JEZYKI CIESE SIE ZE TEN MLODY MINISTER PODEJMUJE TAKIE KROKI ZE WLACZYL 1100 ALE TEN STARY BETON DYREKRTOROW MYSLI ZE BEDZIE NADAL TAK JAK BYLO NIE ZASTANAWIA SIE ZE MLODE PIELEGNIARKI A JEST ICH 28 MAJA JUZ NA 3 ROKU LICENCJATA PODPISANE UMOWY ZFIRMAMI NIEMIECKIMI NIE CHCA PRACOWAC W POLSKICCH SZPITALACH SA MLODE DLA NICH TO PRZYGODA DUZE PIENIADZE ZWIDZANIE SWIATU TYLKO TE STARUSZKI POZOSTAJA W POLSKICH SZPITALACH PO 50 R ZYCIA
SLUCHAJ ZWOLENNIK NIKT TU RZADU NIE KRYTYKUJE CZYTAJ DOBRZE BARDZO DOBRZE ZROBIL MINISTER ZE PODPISAL NORMY CHWALA MU ZATO KRYTYKA JEST SKIEROWANA PRZECIWKO DYREKTOROM KTORZY W SWOICH GABINETACH CODZIENIE MYSLA JAKBY TU UPODLIC JESZCZE BARDZIEJ GLUPIE PIELEGNIARKI PRZENOSIC Z ODDZIALU NA ODDZIAL NIE WYPLACIC IMM ZEMBALOWEGO JAK IM JESZCZE BARDZIEJ OBRZYDZIC PRACE BO PO CO MU PIELEGNIARKI TO SAME KLPOTY ROBIA STRAJKI NIE CHCA SIE JUZ SLUCHAC BO TO JUZ NIE TAKIE GLUPIE GESI NIE CHCA PRACOWAC W OBOZACH PRACY ZA KILKA ZL ZNAJA JEZYKI CIESE S... rozwiń
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 o 07:11
+10
Brawo dobra zmiana!
Avatar
ENGEL / 7 stycznia 2019 o 11:14
+9
gdzie sa te lozka nie wykorzystane ludzie leza na korytarzach PANIE PIELEGNIARKI ZLIKWIDUJA LOZKA A PACJENTOW BEDA KLASC NA KORYTARZACH A WY BEDZIECIE SIE NADAL OPIEKOWAC DUZA ILOSCIA CHORYCH KOLEZANKI CZAS NA STRAJK OGOLNOPOLSKI NARZEC TO NAJLEPSZA PORA BY POKAZAC DYREKTOROM ZE ICH SZTUCZKI ZLIKWIDACJA LOZEK NA KTORE CZEKAJA CHORZY MIESIACAMI PO TO ABY UPODLIC JESZCZE BARDZIEJ PIELEGNIARKI SIE NIE UDA DOSC TEGO JESTESMY DOBRZE WYKSZTALCONE CHCEMYPRACOWAC W WLASCIWYCH WARUNKACH I ZA GODNA ZAPLATE NIE JESTESMY JUZ MARYSIAMI HALINKAMI TYLKO PANIAMI PIELEGNIARKAMI JAK NA ZACHODZIE NIE BEDZIEMY PRACOWAC ZA MISKE RYZU PONOSZAC TAK WIELKA ODPOWIEDZIALNOSC MARZEC CZAS ZACZAC STRAJK OGOLNOPOLSKI NIE PRZECIW PANSTWU ALE PRZECIW DYREKTOROM SZPITALI KTORZY NISZCZA POLSKIE PIELEGNIARSTWO RZAD JES W PORZADKU MINISTER PODPISAL NORMY A OBOWIAZKIEM DYREKTORA JEST JE WPROWADZIC A JAK NIE WIE JAK TO ZROBI NIEH ZABIERZE SWOJE ZABAWKI Z GABINETU I ODEJDZIE
gdzie sa te lozka nie wykorzystane ludzie leza na korytarzach PANIE PIELEGNIARKI ZLIKWIDUJA LOZKA A PACJENTOW BEDA KLASC NA KORYTARZACH A WY BEDZIECIE SIE NADAL OPIEKOWAC DUZA ILOSCIA CHORYCH KOLEZANKI CZAS NA STRAJK OGOLNOPOLSKI NARZEC TO NAJLEPSZA PORA BY POKAZAC DYREKTOROM ZE ICH SZTUCZKI ZLIKWIDACJA LOZEK NA KTORE CZEKAJA CHORZY MIESIACAMI PO TO ABY UPODLIC JESZCZE BARDZIEJ PIELEGNIARKI SIE NIE UDA DOSC TEGO JESTESMY DOBRZE WYKSZTALCONE CHCEMYPRACOWAC W WLASCIWYCH WARUNKACH I ZA GODNA ZAPLATE NIE JESTESMY JUZ MARYSIAMI HALINKAMI ... rozwiń
Avatar
Pielęgniarek coraz mniej / 7 stycznia 2019 o 08:40
+9
Na Staszica może i są jakieś normy, szkoda ze nie obowiązują. Cały czas jest tam brak pielęgniarek i są przerzucane z oddziału na oddział.
Avatar
GZES / 7 stycznia 2019 o 12:11
+7
NO I CO ZATKALO PIELEGNIARKA ZARABIA TYLE NA MIESIAC KOCHANIE ZA 15 DYZUROW 12 GODZINNYCH GORZEJ NIZ W BIEDRONCE NA KASIE I CALE ZYCIE MUSI SI E DOKSZTALCAC ZA WLASNE PIENIADZE KURSY KURSIKI SPECJALIZACJE ZA CO PLACI DUZE PIENIADE BY PRACOWAC W OBOZACH PRACY PIELEGNIARKA PONOSI WIEKSZA ODPOWIEDZIALNOSC NIZ POZOSTALI PONIEWAZ TO ONA WIDZI PACJENTA CALY DYZUR A LEKARZE CZASEM SIE TAK ZDARZA ZE TYLKO NA WIZYCIE BO GONI DO INNEJ PRACY W PRZYCHODNI GABINETU MILUTKI TO PIELEGNIARKA JEST PRZY CHORYM KIEDY JEST CIEZKO CHORY KIEDY ZDROWIEJE I KIEDY UMIERA JEST PRZY PACJENCIE KIEDY JEST SMUTNY KIEDY WESOLY KIEDY RZYGA KIEDY JECZY KIEDY JEST NIESPOKOJNY TO WLASNIE PIELEGNIARKA TO WSZYSTKO OGARNIA NIEDLUGO NIE BEDZIE PIELEGNIAREK I NIE BEDZIE SZPITALI IWSZYSCY BEDA MIELI KLOPOT Z GLOWY BAY BAY
NO I CO ZATKALO PIELEGNIARKA ZARABIA TYLE NA MIESIAC KOCHANIE ZA 15 DYZUROW 12 GODZINNYCH GORZEJ NIZ W BIEDRONCE NA KASIE I CALE ZYCIE MUSI SI E DOKSZTALCAC ZA WLASNE PIENIADZE KURSY KURSIKI SPECJALIZACJE ZA CO PLACI DUZE PIENIADE BY PRACOWAC W OBOZACH PRACY PIELEGNIARKA PONOSI WIEKSZA ODPOWIEDZIALNOSC NIZ POZOSTALI PONIEWAZ TO ONA WIDZI PACJENTA CALY DYZUR A LEKARZE CZASEM SIE TAK ZDARZA ZE TYLKO NA WIZYCIE BO GONI DO INNEJ PRACY W PRZYCHODNI GABINETU MILUTKI TO PIELEGNIARKA JEST PRZY CHORYM KIEDY JEST CIEZKO CHORY KIEDY ZDROWIEJE I KIEDY... rozwiń
Avatar
Zofia / 7 stycznia 2019 o 22:18
+3
Bardzo potrzebna zmiana. Standaryzacja procedur i związane z tym wytyczne ilości personelu to kierunek w dobrą stronę. Oszczędności w placówkach nie mogą odbywać się kosztem pacjenta! Bezpieczeństwo opieki zostało zwiększone
 Oj głupoto ludzka... Mniej łóżek = dłużej poczekasz na miejsce w szpitalu. A jeśli już znajdziesz się w naprawdę nagłej potrzebie - poleżysz sobie na dostawce na korytarzu :) I będziesz znowu jęczeć, że pielęgniarka się tobą nie zajmuje... A przeciez na twoją dostawkę pielęgniarka nie jest przewidziana :(
Avatar
Gość / 9 stycznia 2019 o 20:05
0
Czym jest szkodzenie chorym i najsłabszym? Realizowaniem ideologii Hitlera?
Avatar
halinus F. / 8 stycznia 2019 o 21:25
0
Niektórym oddziałom (czyt. pacjentom) wyjdzie to na zdrowie np. kardiologicznym. W warszawskim Aninie z 2-os. pokoi zrobiono 3-osobowe, a oznacz to, że jeden pacjent jest pozbawiony dzwonka na pomoc z dyżurki. Wiem o czym mówię, bo przeszłam a raczej przeżyłam taką sytuację tylko dzięki pacjentce, która akurat wróciła do pokoju. Horror. Na szczęście przeżyłam. Teraz byłam tam znowu i co okazuje się ? Teraz i na korytarzach leża pacjenci, nie tylko bez możliwości swobodnego korzystania z toalety (bo te są obecnie tylko w pokojach) ale także bez możliwości wezwania pomocy.!!! A o godz. około 14-stej nie było już ani jednego lekarza !!!. Pacjent był wieziony na łóżku na OIOM przez pielęgniarki, bo one były bezradne Nie wiem czy ten człowiek przeżył i powiem, nie chcę wiedzieć. Po prostu hańba temu szpitalowi.
Niektórym oddziałom (czyt. pacjentom) wyjdzie to na zdrowie np. kardiologicznym. W warszawskim Aninie z 2-os. pokoi zrobiono 3-osobowe, a oznacz to, że jeden pacjent jest pozbawiony dzwonka na pomoc z dyżurki. Wiem o czym mówię, bo przeszłam a raczej przeżyłam taką sytuację tylko dzięki pacjentce, która akurat wróciła do pokoju. Horror. Na szczęście przeżyłam. Teraz byłam tam znowu i co okazuje się ? Teraz i na korytarzach leża pacjenci, nie tylko bez możliwości swobodnego korzystania z toalety (bo te są obecnie tylko w pokojach) ale także ... rozwiń
Avatar
mąż pielęgniarki / 8 stycznia 2019 o 10:42
-1
może i tak jest ale nie za 3-4 tysiące na miesiąc ale za znacznie większą kasę...... pielęgniarki w nocy mają przyjęcia pacjentów a lekarza nie można dobudzić bo musi zarobić minimum 50 000 i z roboty do roboty lata...
Avatar
Gość / 8 stycznia 2019 o 10:36
+1
jeśli chodzi o oddziały psychiatryczne to właśnie tam jest najbardzeij odczuwalny brak rąk do pracy na zmianie, to są trudni pacjenci, często pod wpływem różnych środków psychoaktywnych, agresywni itp. i na tych oddziałach powinny być większe normy a nie 3-4 pielęgniarki na 70 pacjentów....a na dodatek przydałaby się też ochorona fizyczna na takich oddziałach bo często dochodzi tam do użycia przemocy wobec pielęgniarek
Avatar
kiki / 8 stycznia 2019 o 09:51
+1
ot reforma słuzby zdrowia tylko że już nie ma słuzby zdrowiu!!!! jest biznes!!!! powodzenia:)
Avatar
INNA / 8 stycznia 2019 o 09:29
+2
PIELĘGNIARKI CIĄGLE BIJĄ SIĘ O SWOJE I DOBRZE, TYLKO NIECH ZARABIAJĄ TE KTÓRE PRACUJĄ, A NIE TE KTÓRE TYLKO DZIEŃ DOBRY MÓWIĄ CZYLI NP. NA ODDZIAŁACH REHABILITACYJNYCH I TYM PODOBNYCH, A MÓWIĄC SZCZERZE TO PRACUJE W SŁUŻBIE ZDROWIA 10 LAT I UWAŻAM, ŻE CHOĆBY DAĆ IM 20 TYS. MIESIĘCZNIE TO I TAK BEDZIE IM ŹLE I TAK POŁOWĘ CZASU PRACY BĘDĄ SPĘDZAĆ W POKOJACH SOCJALNYCH, A PACJENTA DALEJ BĘDĄ MIAŁY W ......
Avatar
Gość / 7 stycznia 2019 o 22:23
+2
Nie pisz głupot, jaka odpowiedzialność? Odpowiedzialność to ponosi lekarz, Wy nawet nie chcecie już żadnej tabletki przeciwbólowe podać bez zlecenia... niska odpowiedzialność =niska płaca, jakby coś się działo to i tak napiszcie zgłoszone lekarzowi- problem z głowy?
 Tabletki są liczone - dlatego podawane są tylko na pisemne zlecenie! A co do odpowiedzialności... mało wiesz, żeby nie powiedzieć NIC NIE WIESZ. Ale widać to ci nie przeszkadza pisać głupie komentarze. Jeszcze przyjdzie na ciebie czas i poleżysz w szpitalu i przekonasz się, ile razy na dzień widujesz lekarza a ile razy pielęgniarkę. Czy wtedy spojrzysz jej w oczy i PRZEPROSISZ?????
 Tabletki są liczone - dlatego podawane są tylko na pisemne zlecenie! A co do odpowiedzialności... mało wiesz, żeby nie powiedzieć NIC NIE WIESZ. Ale widać to ci nie przeszkadza pisać głupie komentarze. Jeszcze przyjdzie na ciebie czas i poleżysz w szpitalu i przekonasz się, ile razy na dzień widujesz lekarza a ile razy pielęgniarkę. Czy wtedy spojrzysz jej w oczy i PRZEPROSISZ????? rozwiń
Avatar
Zofia / 7 stycznia 2019 o 22:18
+3
Bardzo potrzebna zmiana. Standaryzacja procedur i związane z tym wytyczne ilości personelu to kierunek w dobrą stronę. Oszczędności w placówkach nie mogą odbywać się kosztem pacjenta! Bezpieczeństwo opieki zostało zwiększone
 Oj głupoto ludzka... Mniej łóżek = dłużej poczekasz na miejsce w szpitalu. A jeśli już znajdziesz się w naprawdę nagłej potrzebie - poleżysz sobie na dostawce na korytarzu :) I będziesz znowu jęczeć, że pielęgniarka się tobą nie zajmuje... A przeciez na twoją dostawkę pielęgniarka nie jest przewidziana :(
Avatar
Marzena / 7 stycznia 2019 o 22:14
+1
Nie pisz głupot, jaka odpowiedzialność? Odpowiedzialność to ponosi lekarz, Wy nawet nie chcecie już żadnej tabletki przeciwbólowe podać bez zlecenia... niska odpowiedzialność =niska płaca, jakby coś się działo to i tak napiszcie zgłoszone lekarzowi- problem z głowy?
 To jest właśnie odpowiedzialność! Leczy lekarz i za leczenie - również za tabletkę - odpowiada. Pielęgniarka ma inne zadania. Poza tym... ale tego gościu już nie pojmiesz - KAŻDA TABLETKA, KAŻDY ZASTRZYK jest teraz policzony!!!! Dziwi cię, że nie mam ochoty włacić własnymi pieniędzmi za twoją tabletkę??? Jak zwykle masz pretensje nie do tej osoby, do której ewntualnie powinieneś!
 To jest właśnie odpowiedzialność! Leczy lekarz i za leczenie - również za tabletkę - odpowiada. Pielęgniarka ma inne zadania. Poza tym... ale tego gościu już nie pojmiesz - KAŻDA TABLETKA, KAŻDY ZASTRZYK jest teraz policzony!!!! Dziwi cię, że nie mam ochoty włacić własnymi pieniędzmi za twoją tabletkę??? Jak zwykle masz pretensje nie do tej osoby, do której ewntualnie powinieneś! rozwiń
Avatar
3568 / 7 stycznia 2019 o 21:01
+2
Bardzo potrzebna zmiana. Standaryzacja procedur i związane z tym wytyczne ilości personelu to kierunek w dobrą stronę. Oszczędności w placówkach nie mogą odbywać się kosztem pacjenta! Bezpieczeństwo opieki zostało zwiększone
 A masz ty mózg? Może myślenie ci wróci, jak sobie poleżysz kilka dni lub tygodni na dostawce na korytarzu :)
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Machalica zaśpiewa Młynarskiego w Pracowniach Kultury Maki
5 kwietnia 2019, 18:00

Machalica zaśpiewa Młynarskiego w Pracowniach Kultury Maki 0 0

5 kwietnia o godz. 18 na scenie Pracowni Kultury Maki (ul. Olchowa 8) wystąpi Piotr Machalica z recitalem pełnym piosenek Wojciecha Młynarskiego.

Nowy trener w Milanowie. Celem pierwsza szóstka

Nowy trener w Milanowie. Celem pierwsza szóstka 0 0

Trener Cezary Główka nie prowadzi już LKS Agrotex Milanów. Jego miejsce zajął były zawodnik Daniel Syta

Biała Podlaska: 120 lat więzienia  z ul. Prostej

Biała Podlaska: 120 lat więzienia z ul. Prostej 0 1

Zakład karny istnieje już od 120 lat. Zajmuje czołowe miejsce, jeżeli chodzi o zatrudnienie skazanych.

Dormitorium śladów Braci Quay - wystawa i spotkanie w Centrum Spotkania Kultur
21 lutego 2019, 18:00

Dormitorium śladów Braci Quay - wystawa i spotkanie w Centrum Spotkania Kultur 0 0

W ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie, 21 lutego o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny) odbędzie się wernisaż wystawy "Dormitorium śladów Braci Quay" połączony ze spotkaniem autorskim z amerykańskimi reżyserami.

Rozbity samochód, a obok nieprzytomny mężczyzna. Miał prawie 3 promile

Rozbity samochód, a obok nieprzytomny mężczyzna. Miał prawie 3 promile 5 3

Wiele szczęścia miał 36-latek z Chełma, który przeżył groźnie wyglądający wypadek w miejscowości Struża Kolonia. Auto, które prowadził pijany mężczyzna, dachowało. Kierowca trafił do szpitala.

Miasto nie da 20 tys. zł młodej piosenkarce. Radni chcieli, prezydent się nie zgodził

Miasto nie da 20 tys. zł młodej piosenkarce. Radni chcieli, prezydent się nie zgodził 0 14

Puławski Ratusz nie wyda 20 tys. zł na wsparcie piosenkarki, Angeliki Irauth. Wniosek komisji promocji o przekazanie środków na wydanie płyty z utworem "Mgła" został odrzucony przez prezydenta. Powodem jest brak środków przewidzianych na ten cel w budżecie miasta.

Wybudują chodnik zygzakiem. Koszty wzrosną o kilkanaście tysięcy złotych

Wybudują chodnik zygzakiem. Koszty wzrosną o kilkanaście tysięcy złotych 0 3

Kilku właścicieli posesji położonych w Bochotnicy-Kolonii za Nałęczowem odmówiło użyczenia fragmentów swoich działek na budowę nowego chodnika. W efekcie inwestycja została wstrzymana, projekt należy zaktualizować, a finalny ciąg pieszo-jezdny zostanie poprowadzony „wężykiem”.

Chciał pomóc, musiał uciekać z jezdni. 19-latka przejechała po mężczyźnie

Chciał pomóc, musiał uciekać z jezdni. 19-latka przejechała po mężczyźnie 117 6

W okolicach Milejowa doszło do poważnego wypadku. Kierowca próbował pomóc leżącemu na jezdni mężczyźnie. Niestety, zanim zdążył do niego dobiec, leżący człowiek został przejechany przez inne auto.

Koncert Daef Space i Botanika w Ramzesie
23 lutego 2019, 20:00
film

Koncert Daef Space i Botanika w Ramzesie 0 0

Rock Pub Ramzes (ul. Kołłątaja 3) zaprasza na podwójny rockowy koncert, podczas którego wystąpią zespoły Deaf Space i Botanika. Wydarzenie zostanie zorganizowane 23 lutego o godz. 20.

LUK AZS UMCS Lublin wygrał oba mecze z Silesią

LUK AZS UMCS Lublin wygrał oba mecze z Silesią 0 0

Udanie fazę play-off rozpoczęły siatkarki LUK AZS UMCS. Drużyna z Lublina wygrała dwa pierwsze mecze z Silesią Mysłowice (3:1 i 3:0). W sobotę trzeba było się mocno napracować na zwycięstwo, ale dzień później nie było żadnych wątpliwości, która z drużyn jest lepsza

Łuków: Ukradł samochód z przyszpitalnego parkingu. Odpowie za to w warunkach recydywy

Łuków: Ukradł samochód z przyszpitalnego parkingu. Odpowie za to w warunkach recydywy 0 1

Młody mężczyzna ukradł kluczyki do samochodu, włamał się do zaparkowanego auta i odjechał. Pojazd porzucił na opuszczonej posesji, a potem poszedł do domu pić alkohol z rodziną. 27-latkowi z Łukowa grozi aż do 15 lat więzienia, bo już wcześniej wchodził w konflikt z prawem.

41-latek nie żyje. Zasnął z papierosem w ręku, zapaliło się łóżko

41-latek nie żyje. Zasnął z papierosem w ręku, zapaliło się łóżko 25 3

Tragedia w gm. Niedźwiada. Mężczyzna zasnął z papierosem od którego zapaliło się łóżko.

Dwa zwycięstwa Avii Świdnik i LUK Politechniki Lublin

Dwa zwycięstwa Avii Świdnik i LUK Politechniki Lublin 2 1

W pierwszej rundzie play-off MKS Avia Świdnik i LUK Politechnika Lubin wygrały po dwa mecze. Trzecie, być może już decydujące starcie, za dwa tygodnie w halach w Sędziszowie i Ropczycach

Główna wygrana w Mini Lotto padła w woj. lubelskim. Już wiadomo gdzie

Główna wygrana w Mini Lotto padła w woj. lubelskim. Już wiadomo gdzie 37 5

W naszym regionie padła główna wygrana w Mini Lotto. Szczęśliwiec zgarnie ponad 310 tys. zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!