Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2019 r.
6:45

Chaos, kolejka, i długie czekanie. Problemy z nowym SOR-em w Lublinie tuż po otwarciu

315 40 A A
(fot. Czytelnik)

– Miało być szybko i nowocześnie, a jest nawet 10 godzin w kolejce i chaos – komentuje jeden z naszych czytelników, który już pierwszej nocy od otwarcia miał szansę sprawdzić jak działa „najnowocześniejszy SOR w województwie”. – Pacjentów mieliśmy rekordowo dużo. Z całego miasta przyjeżdżali specjalnie do nas – tłumaczy szef oddziału

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poczekalni i na oddziale tłum. Niektórzy czekają już od 10 godzin. Jeden z pacjentów tylko na rentgen czekał ponad 6 godzin. Do tego chaos, niektórzy pracownicy SOR nie wiedzą gdzie co jest i trudno się od nich czegoś dowiedzieć – tak sytuację w nocy z czwartku na piątek na szpitalnym oddziale ratunkowym przy al. Kraśnickiej opisuje jeden z naszych czytelników.

SOR przeszedł niedawno kapitalny remont. Został rozbudowany, a władze szpitala zapowiadały lepszą organizację. Najnowocześniejszy SOR w województwie lubelskim pacjentów przyjmuje od czwartku.

– Miało być nowocześnie, komfortowo, a pacjenci mieli czekać znacznie krócej. Rzeczywistość jest jednak inna – komentuje zirytowany czytelnik.

– W czwartek mieliśmy rekord jeśli chodzi o liczbę pacjentów i karetek. Przez 24 godziny, od godz. 8 rano w czwartek, do godz. 8 rano w piątek, mieliśmy blisko 130 osób i aż 51 karetek pogotowia – tłumaczy Leszek Stawiarz, szef SOR przy al. Kraśnickiej w Lublinie. – Mieliśmy też pacjentów, którzy po informacjach w mediach o nowym oddziale przyjeżdżali z drugiego końca miasta. Mimo że bliżej mieli do innych szpitali.

Stawiarz tłumaczy, że szpital obiecywał krótszy czas oczekiwania (nawet o dwie godziny), ale nie na każdym etapie.
– Mieliśmy na myśli krótsze oczekiwanie do klasyfikacji medycznej w ramach tzw. systemu triażu. Oceniamy wówczas stan pacjenta i tak wyznaczamy kolejność przyjęć – tłumaczy Stawiarz. – Musimy też trzymać się zasad. Jeśli mamy 51 karetek pogotowia, to w pierwszej kolejności musimy zająć się przywiezionymi przez nie pacjentami. Inni czekający w kolejce muszą to zrozumieć.

Szef oddziału ratunkowego przyznaje też, że część pracowników musi się wdrożyć w pracę w nowych warunkach.

– Pracujemy teraz na dwa razy większej powierzchni, co może powodować pewne utrudnienia. Układ pomieszczeń też jest zupełnie inny – zaznacza Stawiarz.

Kolejna sprawa to nowe zasady kontaktu rodziny z pacjentem. – Przy poczekalni siedzi ochroniarz, który nikogo na oddział nie wpuszcza. Dlaczego zabrania się pacjentom, żeby był przy nich ktoś bliski? Zwłaszcza, że na SOR może spędzić nawet kilka godzin. W tym czasie rodzina nie może się niczego na temat jego stanu dowiedzieć – denerwuje się nasz czytelnik.

– Pilnujemy, żeby rodzina została w poczekalni ze względów bezpieczeństwa. Chodzi nie tylko o agresywnych pacjentów i pobicia personelu, ale też np. o kradzieże, które się nam wcześniej zdarzały – tłumaczy Stawiarz. – W sytuacjach kiedy nie możemy nawiązać kontaktu z pacjentem np. z powodu niepełnosprawności, pozwalamy żeby ktoś z rodziny przy nim był.
Rozbudowa i modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego razem z zakupem nowoczesnego sprzętu medycznego kosztowała ok. 12,5 mln zł.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tyle w temacie / 21 stycznia 2019 o 07:54
+73
Połowa tych tzw.pacjentów to nadawała się to zwykłego lekarza na następny dzień a jak nie to nocnej opieki ale u nas moda jechać na SOR .
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 07:30
+37
Problem jak zwykle tkwi w ludziach. Brak podstawowej organizacji i dyscypliny pracy. Szef do d...y. Tak samo jest np. w przychodniach - w jednych można zadzwonić i umówić wizytę (odbierają telefony!) na konkretny dzień i godzinę - i zostać wtedy przyjętym, a w innych jest to czemuś nie do zrealizowania.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 07:07
+36
SOR jest nowoczesny , tylko pracownicy go obsługujący z dawnej epoki .
Avatar
gnom / 21 stycznia 2019 o 08:42
+34
Smutne, ludzie znów okazali się naiwni, jak dzieci i uwierzyli w ten SOR, jak w promocje z okazji "Black Friday".
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 07:07
+30
Wszystko cacy , tylko pacjenci niepotrzebni. Ach fajnie byłoby , gdyby był limit przyjęć np. 10 osób na dobę.
Avatar
Jaś / 21 stycznia 2019 o 07:39
+29
Wszystkie te prodecury o d..pę potłuc, tak jest i na policji i w pogotowiu tylko strażacy się wyrabiają. Wymyślają jakieś dziwne nieadekwatne czasy obsługi petenta, pacjenta, reakcji na zagrożenie ale tylko na papierze to dobrze wygląda bo w rzeczywistości woła o pomstę do nieba!!! I tak jest ze wszystkim. To że personel nie wie co gdzie się znajduje to wina przełożonych, że nie przeprowadził szkolenia. Cała ta służba zdrowia jest chora i wymaga leczenia i to długotrwałego, bo nie najważniejszy jest pacjent tylko KASA, KASA. Trzy lata temu w innym szpitalu na SOR byłem przywieziony przez karetkę spędziłem na nim 20 godzin nie otrzymują żadnej pomocy poza dwoma zastrzykami. Tam najlepiej jakby od razu wkraczał prokurator w niektórych sprawach.
Wszystkie te prodecury o d..pę potłuc, tak jest i na policji i w pogotowiu tylko strażacy się wyrabiają. Wymyślają jakieś dziwne nieadekwatne czasy obsługi petenta, pacjenta, reakcji na zagrożenie ale tylko na papierze to dobrze wygląda bo w rzeczywistości woła o pomstę do nieba!!! I tak jest ze wszystkim. To że personel nie wie co gdzie się znajduje to wina przełożonych, że nie przeprowadził szkolenia. Cała ta służba zdrowia jest chora i wymaga leczenia i to długotrwałego, bo nie najważniejszy jest pacjent tylko KASA, KASA. Trzy lata temu w... rozwiń
Avatar
ratownik / 21 stycznia 2019 o 09:01
+24
jak ludzie przychodzą z ***a na SOR to niech czekaj po tyle godz.jest przecież świąteczna opieka calo dobowa na krasnickich to czego ludzie nie kozystaj niej.
Avatar
ne / 21 stycznia 2019 o 07:43
+22
Wystarczyłoby pracowników dać na tydzień do dobrej prywatnej firmy i potrafiliby pracować
Avatar
Wiesiek / 21 stycznia 2019 o 07:16
+21
Aaa to już sie można domyślać dlaczego na tamtych zdjęciach podczas otwarcia sor-u był ksiądz. 
Avatar
Adam / 21 stycznia 2019 o 09:28
+19
Połowa tych tzw.pacjentów to nadawała się to zwykłego lekarza na następny dzień a jak nie to nocnej opieki ale u nas moda jechać na SOR .
 Powiem ci jeszcze inaczej, połowa kombinuje tak że jeśli zostanie zawieziona na SOR pod byle jakim pretekstem, to zawsze szybciej dostanie się do szpitala, niż wtedy kiedy będą mieli planową hospitalizacje/skierowanie od lekarza specjalisty/ a to nie zawsze tak działa i co gorsza myślą że na SORze będą przebywać góra dwie godziny i fru na oddział. A tu jest zonk, moja mama autentycznie w złym stanie przywieziona na Izbe Przyjęć w PSK 4/duszności, migotanie przedsionków, bardzo niskie ciśnienie i dodatkowo wysoka gorączka/przeleżała ponad 24 godziny nim zawieziono ją na oddział. 
 Powiem ci jeszcze inaczej, połowa kombinuje tak że jeśli zostanie zawieziona na SOR pod byle jakim pretekstem, to zawsze szybciej dostanie się do szpitala, niż wtedy kiedy będą mieli planową hospitalizacje/skierowanie od lekarza specjalisty/ a to nie zawsze tak działa i co gorsza myślą że na SORze będą przebywać góra dwie godziny i fru na oddział. A tu jest zonk, moja mama autentycznie w złym stanie przywieziona na Izbe Przyjęć w PSK 4/duszności, migotanie przedsionków, bardzo niskie ciśnienie i dodatkowo wysoka gorączka/prze... rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 00:13
0
I jak zwykle pięknie się zaczęło - i co piniędzów trza dać doktorom bo za 2,5 tysiaka za dyżur nie bedom sie przemęczać ? A teraz poważnie - bo tam kupa ignorantów i pracuje i tym zarządza , oni tylko pieniędzy chcą i nie ma się komu przyjrzeć ich kompetencjom i zaangażowaniu w pracę do której się zobowiązali. Tylko pacjent podwójnie cierpi a może i więcej iż podwójnie ? Mówił Dorn że w kamasze i do roboty i pewnie innego sposobu na tą hałastrę nie ma.
Avatar
Gość / 22 stycznia 2019 o 12:59
0
Lekomani chcieli zwiedzić nowy SOR, co w tym dziwnego?
Avatar
Andrzej / 22 stycznia 2019 o 09:13
0
To nie jest żadna mowa nienawiści. To po prostu ludzie zrzędzą, bo są kutwami, którym się wydaje, że sami by tych pacjentów w 3 minuty ogarnęli. A jak ich paluszek boli, bo złamany w d****, to są ważniejsi od zawałowców i powypadkowych.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 17:47
-3
na Kraśnickich jak zwykle słabo,co z tego że nowocześnie,jak trzeba ludzi wymienić.może coś ruszy
Avatar
pracownik / 21 stycznia 2019 o 16:39
+4
nikt nie zauważył drobnego faktu... Na wspomnianym SORze przybyło 12 łóżek, i niestety ani jednego pracownika więcej. 
Avatar
Nauczyciel akademicki / 21 stycznia 2019 o 15:47
+4
Bez komentarza.... Ludzie to jest SOR a nie przychodnia! Mam nadzieję, że wszystkie te osoby, które zajmują czas lekarzom i pracownikom medycznym, zasypiają snem sprawiedliwego wiedząc że osoba która na prawdę potrzebowala pomocy musiała czekać. Gratuluję i życzę zdrowia.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 15:28
-2
Niestety szpital tragiczny,opieka również.Czlowuek czuje się jak intruza.Odzial ortopedyczny,nieczynna toaleta dla chorych którzy z łatwością mogą poruszać się na wózkach .Na zmierzenia ciśnienia ,czeka się godzinami mimo licznych próśb,dostałam informację że nie wyrabiane się bo za dużo pacjentów.Jedzenie jak dla psa albo i gorzej.Syf brud,dziwię się że tam jeszcze się tym Sanepid nie zajął.Do starszej 90 letniej Pani wykształcona pielęgniarka, wrzeszczy żeby się zamknęła i szarpie zmieniając piżama.Tragedia.Tak wygląda tam służba zdrowia.Moze kto s się tym zainteresuje...
Niestety szpital tragiczny,opieka również.Czlowuek czuje się jak intruza.Odzial ortopedyczny,nieczynna toaleta dla chorych którzy z łatwością mogą poruszać się na wózkach .Na zmierzenia ciśnienia ,czeka się godzinami mimo licznych próśb,dostałam informację że nie wyrabiane się bo za dużo pacjentów.Jedzenie jak dla psa albo i gorzej.Syf brud,dziwię się że tam jeszcze się tym Sanepid nie zajął.Do starszej 90 letniej Pani wykształcona pielęgniarka, wrzeszczy żeby się zamknęła i szarpie zmieniając piżama.Tragedia.Tak wygląda tam służba zdrowia.M... rozwiń
Avatar
Tola / 21 stycznia 2019 o 14:44
+8
Bo ludzie otwarcie SORu potraktowali jak otwarcie supermarketu. Ale dlaczego taka ilość karetek tam pojechała tego nie rozumiem przecież się kontaktują czy są miejsca.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 14:40
+2
SOR w Zamościu funkcjonuje tak od lat, pacjent ma możliwość przeczytania kartki że czas oczekiwania może wydłużyć się do 8 godzin lub dłużej, w praktyce zazwyczaj trzeba się przygotować na min. 6- 7 godzin, czas oczekiwania umila telewizor wyświetlający przez te wszystkie godziny w kółko ten sam ok. 20 minutowy film który przekonuje widza, że szpital JPII odnosi liczne sukcesy, jest wspaniały i nowoczesny a obsługa pacjenta jest na wysokim poziomie. Po trzykrotnym przymusowym obejrzeniu tej " reklamy" trafia człowieka szlak a to dopiero początek oczekiwania...
Avatar
Gość / 21 stycznia 2019 o 14:11
+8
Ludzie traktują SOR jako lekarza pierwszego kontaktu. Leżałam kiedyś kilka godzin z kolką nerkową, więc się napatrzyłam. Hitem była pani, która przyszła z podskórną krostą na nodze, bo podejrzewała, że to zmiana nowotworowa. Musieli ją przyjąć ale czy to poważne? Druga grupa to poobijani pijaczkowie.
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka puławskiej "Budowlanki"
galeria

Studniówka puławskiej "Budowlanki" 10 2

W sobotę, 9 lutego, w Domu Weselnym "U Jakuba" w Sosnowie, tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego bawili się studniówce. Poloneza zatańczyło 40 par. Nie brakowało humoru i gości specjalnych. Uczniowie przebrali się m.in. "siostrę Anastazję".

Sviatovid w Lublinie. Wielki aż strach
galeria

Sviatovid w Lublinie. Wielki aż strach 17 1

W Centrum Spotkania Kultur można oglądać rzeźbę, której autor jest projektantem wielkoformatowych architektonicznych projekcji wideo. Wstęp gratis

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają "drużynówkę" z ogromną przewagą!
film

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają "drużynówkę" z ogromną przewagą! 0 0

Deklasacja rywali w wykonaniu polskich skoczków w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Willingen. Drużyna w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch pokonała drugich Niemców o 79,2 punktu. Podium uzupełnili Słoweńcy.

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza
galeria

Strajk dla ziemi na schodach lubelskiego ratusza 17 40

Zjednoczone siły ekologów w liczbie około 30 osób przeprowadziły dziś w Lublinie „Strajk dla ziemi”. Lubelska akcja była częścią pierwszego ogólnopolskiego protestu pod tą nazwą w sprawie ochrony planety. Ekolodzy protestowali na schodach lubelskiego ratusza.

Partia Piotrowskiego zarejestrowana

Partia Piotrowskiego zarejestrowana 40 23

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi został wpisany do rejestru partii politycznych. Prezesem ugrupowania jest poseł do Parlamentu Europejskiego z Lublina Mirosław Piotrowski

Pszczółka Polski Cukier jedzie do Bydgoszczy bez swojej kapitan

Pszczółka Polski Cukier jedzie do Bydgoszczy bez swojej kapitan 2 0

Tydzień po niezwykle cennym zwycięstwie ze Ślęzą Wrocław zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin czeka kolejny mecz z trudnym rywalem. W sobotę (godz. 18) akademiczki zagrają z Artego Bydgoszcz. Ponownie, nie będą faworytem tego starcia

Nad Lublinem już wiosna? Mamy dowody!

Nad Lublinem już wiosna? Mamy dowody! 187 4

Do kalendarzowej wiosny jeszcze ponad miesiąc, ale w Lublinie kwitną już kwiaty. Sprawdziliśmy prognozę pogody żeby sprawdzić, czy widać już stałe ocieplenie. Widać!

Blogerka z Lublina. Ewa w krainie ciastek.
galeria

Blogerka z Lublina. Ewa w krainie ciastek. 37 5

Kilka lat temu rzuciła pracę w mediach, żeby robić ciastka. Dzisiaj przed jej pracownią na warszawskim Powiślu ustawiają się kolejki. Rozmowa z Ewą Wójcik z Lublina, właścicielką pracowni cukierniczej „Ciastka z kremem” i blogerką kulinarną

Metro Exodus: Postapokaliptyczna premiera (wideo)
film

Metro Exodus: Postapokaliptyczna premiera (wideo) 0 0

Czas na wielką wyprawę przez zniszczoną Rosję. Wyprawę pełną niebezpieczeństw, ale też pięknych widoków. Dziś premiera gry Metro Exodus.

Działacz PiS wicedyrektorem w marszałkowskiej jednostce

Działacz PiS wicedyrektorem w marszałkowskiej jednostce 4 15

Marek Krakowski został zastępcą dyrektora w podległym marszałkowi województwa Zarządzie Nieruchomości Wojewódzkich. Sekretarz okręgowych struktur Prawa i Sprawiedliwości ostatnio pracował na dyrektorskim stanowisku w lubelskim oddziale Poczty Polskiej

Far Cry New Dawn: Premiera i złowrogie bliźniaczki (wideo)
film

Far Cry New Dawn: Premiera i złowrogie bliźniaczki (wideo) 0 0

Postapokalipsa w różowym odcieniu, czyli klasyczne rozwiązania w nowym wydaniu. Dziś premiera gry Far Cry New Dawn.

MKS Avia i LUK Politechnika rozpoczynają walkę w play-offach

MKS Avia i LUK Politechnika rozpoczynają walkę w play-offach 1 2

Dla obu naszych drużyn najważniejszym zadaniem będzie wyjazd za dwa tygodnie do rywali z dwoma wygranymi odniesionymi na swoim terenie

Górnik – Pogoń 0:2. Druga zimowa porażka (zdjęcia)
galeria

Górnik – Pogoń 0:2. Druga zimowa porażka (zdjęcia) 3 5

Zespół z Łęcznej przegrał z innym drugoligowcem 0:2, a wynik sparingu rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą

Rodzice oburzeni płatnymi korepetycjami w szkole. "Żaden uczeń na pewno nie jest namawiany"

Rodzice oburzeni płatnymi korepetycjami w szkole. "Żaden uczeń na pewno nie jest namawiany" 40 56

Dyrektor ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach, po anonimowym liście „oburzonych rodziców”, wypowiedziała umowę zewnętrznej firmie udzielającej uczniom grupowych, płatnych korepetycji na terenie szkoły

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.