Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wielomilionowe zadłużenie i problemy kadrowe. W wyjściu z trudnej sytuacji ma pomóc szpitalom marszałkowskim Społeczna Rada ds. Ochrony Zdrowia, którą powołał zarząd województwa.
W dzisiejszym ponurym świecie brakuje optymistycznych opowieści. Kradzież, morderstwo, pijany kierowca, porzucone dzieci - o tak! Takich tematów nie brakuje! Mam wrażenie, że pozytywne wiadomości na nikim już nie robią wrażenia. Postanowiłam opowiedzieć swoją historię, na przekór wszystkiemu!
Korzyści ekologiczne i wyższy standard dla pacjentów. Szpital Neuropsychiatryczny dostał wsparcie finansowe Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację.
Z powodu grypy zmarły już dwie osoby w województwie lubelskim, ostatnio 18-latek – alarmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Szpitale ograniczają odwiedziny i wstrzymują przyjęcia pacjentów
1,4 mln złotych straty wygenerował w ubiegłym roku oddział położniczo-ginekologiczny szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim. Decyzja nie zapadła, ale dyrekcja placówki nie wyklucza likwidacji tego oddziału.
Sztuczna kość, którą kilka lat temu opatentowały prof. Grażyna Ginalska i dr hab. n.farm. Anna Belcarz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ma szansę na zdobycie zagranicznych rynków. Spółka Medical Inventi, w której udział mają m.in. autorki wynalazku, chce jeszcze w tym roku uzyskać znak CE, który umożliwi sprzedaż kompozytu na całym świecie, m.in. w Azji czy USA.
Blisko 100 tysięcy osób zgłosiło się w ostatnich tygodniach do lekarzy w Małopolsce z objawami grypy. Trojgu z nich nie udało się pomóc. W sumie w całej Polsce w tym samym okresie zmarły 23 osoby. Eksperci ostrzegają, że największa fala zachorowań dopiero nadchodzi i przestrzegają przed bagatelizowaniem wirusa.
Co trzeci uczeń z nadwagą lub otyłością, większość ze słabą wydolnością fizyczną – to tylko część alarmujących wyników badań przesiewowych w gminie Jastków i Wólka, w których badano czwartoklasistów.
Sześcioro ciężko chorych z Poniatowej, którzy nie mogą samodzielnie funkcjonować, od lutego zostało pozbawionych obowiązkowej opieki gminy. Z firmą, która wygrała przetarg na świadczenie takich usług, trzeba rozwiązać umowę.
Już 40 tysięcy zachorowań na grypę lub infekcje grypopodobne zanotował od początku roku lubelski sanepid. Ze względu na ciężkie powikłania coraz więcej pacjentów trafia do szpitali.
Główny Inspektorat Farmaceutyczny zadecydował o wstrzymaniu wprowadzania sześciu leków dla dzieci i dorosłych do obrotu. Wszystkie one zawierają substancję czynną fenspiryd, która może być szkodliwa
Na wybór nowego wicedyrektora puławskiego szpitala będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Konkurs, który miał go wyłonić najpierw został zawieszony, a następnie unieważniony. Kolejny może zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.
Szpital kliniczny nr 1 przyjął w poniedziałek pierwszych pacjentów w nowym budynku przy ul. Radziwiłłowskiej.
Władze lubelskiej „Solidarności” podjęły uchwałę o „przeprowadzeniu akcji protestacyjnej przeciwko kontynuacji działań szkodliwych dla Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej prowadzonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego”.
Wojewódzki szpital przy al. Kraśnickiej ma już nowy oddział ratunkowy oraz oddział ginekologii i położnictwa. Teraz wyda miliony złotych na kolejne inwestycje
Rozmowa z Tomaszem Barszczem, prezesem Lubelskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej
Supernowoczesne centrum kompleksowego leczenia onkologicznego przy ul. Radziwiłłowskiej 13 w Lublinie, od której rozpoczęła się przebudowa i rozbudowa szpitala klinicznego nr 1, jest już prawie gotowe. W lutym ma przyjąć pierwszych pacjentów
Na te zmiany czekały tysiące pacjentów. Jeden z najważniejszych oddziałów puławskiego szpitala specjalistycznego przeszedł kompleksowy remont. Odnowiono m.in. rejestrację i poczekalnię, zakupiono również nowe łóżka oraz sprzęt medyczny.
Do szpitali oddalonych nawet o 300 km jeżdżą lekarze z Lublina po chorych w stanie krytycznym wymagających terapii z użyciem sztucznego płucoserca. To jedyny ośrodek, oprócz Poznania, który transportuje takich pacjentów.
Szpitalny oddział ratunkowy łukowskiego szpitala w remoncie. Na zmiany poczekamy do maja.
Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej chce połączyć oddziały gastroenterologii i wewnętrzny. To jedna ze zmian w ramach planu naprawczego, który lecznica musi wprowadzić ze względu na gigantyczne zadłużenie. Zwolnień na razie nie będzie
Rozmowa z Anną Piskor-Jurek, która wygrała konkurs na najlepszą pielęgniarkę i położną szpitala wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie
Rozmowa z Anną Angelloni-Wójcik, kulturystką, trenerką personalną, dietetykiem.
Udają stany fizjologiczne i patologiczne jak zapalenie wyrostka czy zmiany nowotworowe. Z najnowocześniejszych symulatorów brzucha będą już niebawem mogli korzystać młodzi lekarze podczas szkoleń w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego
Bezpłatne badania, karta EKUZ i dentobus. W sobotę lubelski oddział NFZ organizuje Dzień Otwarty i zaprasza do siedziby przy ul. Koryznowej 2D (godz. 9-14)