Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

26 stycznia 2020 r.
14:35

Bimbrownia w bloku. 54-latek podejrzany o nielegalne wytwarzanie alkoholu

76 28 A A
Zabezpieczony przez policjantów zacier.
Zabezpieczony przez policjantów zacier. (fot. Policja)

Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Z takimi konsekwencjami prawnymi musi się liczyć 54-latek zatrzymany przez policjantów w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę funkcjonariusze weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z informacji policjantów wynikało bowiem, że mieszkający w tym lokalu 54-letni mężczyzna produkuje alkohol bez wymaganego zezwolenia. I tak też było.

– W mieszkaniu policjanci ujawnili aparaturę służącą do wyrabiania alkoholu domowym sposobem, natomiast w piwnicy kilka litrów gotowego już produktu oraz 85 litrów zacieru – relacjonuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. – Zostały one zabezpieczone natomiast mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Mieszkaniec Białej podlaskiej usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od mężczyzny pieniądze w kwocie 2 tys. zł.

O dalszym losie 54-latka zdecyduje sąd.  

Zabezpieczony przez funkcjonariuszy sprzęt. (fot. Policja)
e-Wydanie

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 16:03
+26
Facet za pędzenie bimbru ma problemy z prawem, a Kamiński z Wąsikiem za malwersacje przy działaniach CBA dostali intratne posady. Taki nasz kraj.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 15:16
+23
Szkoda chłopa. Prawo powinno dopuszczać produkcję w małych ilościach. Nie byłoby takich głupich spraw. Pozdrawiam 3maj się chłopie.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 15:36
+22
Takiego człowieka to powinni uhonorować listem pochwalnym i nagrodą pieniężną, za talent. Coraz mniej młodzieży garnie się do takiego rzemiosła, a fachowców coraz mniej... Jeszcze będziecie takich rehabilitować za te represje.
Avatar
mieszkaniec ..... / 26 stycznia 2020 o 19:44
+16
.....jakiś leming nauczony donoszeniem do Brukselskich dziadów podkablował nawet sąsiada! Szlak by was trafił donosiciele pier...leni!
Avatar
Kk / 26 stycznia 2020 o 23:18
+15
Człowiek robił sobie małe ilości jak widać. Destylował zapewne cukrówke. Pare litrów. Może dla siebie i sąsiada. A komuś przeszkadzało. W wojnę to by tego kabla rozstrzelali. Dziś trzeba mu tylko mordę obić.
Avatar
Jgdj / 26 stycznia 2020 o 15:11
+12
Ludzie! Chlacie różne świństwa, karbid do bimbru wrzucacie, zajzajer dolewacie... Tfu! Świństwo takie, że gębę wykrzywia. Wstyd dla osady, jak Boga kocham! A przecież można uczciwie, po chrześcijańsku. Wystarczy wziąć 2 kilo cukru, kilogram gruszek bergamutek, zalać to wszystko 5  litrami wody... -[/quote]  
[quote]Ten to dostanie wyrok, takie przestępstwo! a przecież mógł przejechać na pasach staruszkę, bez prawa jazdy i aktualnych badań technicznych pojazdu, albo zagarnąć z roztargnienia 50 zł na stacji paliw.
Albo głosować na PiS i teraz pisać płatne komentarze. Sam nie wiem co gorszym upodleniem jest. Ile masz znajdo od opublikowanego komenta? Warto robić z siebie ku...ę za tak marne grosze?
 Wiosna Panie sierżancie. Fajny film. Młodzi nie zrozumieją. 
 Wiosna Panie sierżancie. Fajny film. Młodzi nie zrozumieją.  rozwiń
Avatar
asdf / 27 stycznia 2020 o 01:00
+11
na weselu córki komendanta był bimber?
Avatar
Pić / 26 stycznia 2020 o 15:51
+10
Np co to tera bedzie???? Pić sie chce a pis tylko drożej i drożej a za co jak drożyzna! Uwolnić bimbrownika!!!!!!!!! Bimbrownik to represjonowany przez pis twórca whiski regionalnej.
Avatar
lubelak / 26 stycznia 2020 o 15:10
+8
Był taki fajny mem, który został zrealizowany w praktyce. " - słyszałeś, że PiS podnosi akcyzę na alkohol? - trzeba będzie pędzić, ale nie do sklepu"
Avatar
Gucio / 26 stycznia 2020 o 17:03
+7
powinien wpisać się do rejestru !
Avatar
Gość / 31 stycznia 2020 o 20:43
+1
Kraj w którym za kilka litrów bimbru możesz iść siedzieć na rok. Gdzie pijany sędzia za kierownicą auta nie ponosi żadnych konsekwencji.
Avatar
ja / 28 stycznia 2020 o 12:13
+1
ach ci życzliwi sąsiedzi... Nie dzielił się, to do prokuratury dziada, co? Na co drugim (przynajmiej) weselu są bimber i domowe nalewki. Ciekawe czy są na to kwitki... I jakoś nikomu nie przeszkadza, a skądś przecież ten bimberek jest czyż nie?
Avatar
sw / 27 stycznia 2020 o 20:18
+1
.....jakiś leming nauczony donoszeniem do Brukselskich dziadów podkablował nawet sąsiada! Szlak by was trafił donosiciele pier...leni!
 Aha! A ci wspaniali patrioci z PiS to nie "donosili" na swoją ukochaną, przenajświętszą ojczyznę, ? Już masz taką którtką pamięc, czy po prostu nie chcesz pamiętać? 
Avatar
Henio / 27 stycznia 2020 o 10:27
+3
.....jakiś leming nauczony donoszeniem do Brukselskich dziadów podkablował nawet sąsiada! Szlak by was trafił donosiciele pier...leni!
 Oj tam, oj tam, donosiciele. Pewnie baby doniosły, że im chłopów rozpija.
Avatar
Wariat / 27 stycznia 2020 o 08:27
0
Ludzie! Chlacie różne świństwa, karbid do bimbru wrzucacie, zajzajer dolewacie... Tfu! Świństwo takie, że gębę wykrzywia. Wstyd dla osady, jak Boga kocham! A przecież można uczciwie, po chrześcijańsku. Wystarczy wziąć 2 kilo cukru, kilogram gruszek bergamutek, zalać to wszystko 5  litrami wody... -[/quote]
[quote]Ten to dostanie wyrok, takie przestępstwo! a przecież mógł przejechać na pasach staruszkę, bez prawa jazdy i aktualnych badań technicznych pojazdu, albo zagarnąć z roztargnienia 50 zł na stacji paliw.
Albo głosować na PiS i teraz pisać płatne komentarze. Sam nie wiem co gorszym upodleniem jest. Ile masz znajdo od opublikowanego komenta? Warto robić z siebie ku...ę za tak marne grosze?
Wiosna Panie sierżancie. Fajny film. Młodzi nie zrozumieją.
a ,pan sierżant w końcu mature zrobił?
 Prawdziwy komunista najmądrzejszy jest nawet bez matury.Milicjant jak widział Dziady to lał pałą, humanitarnie ale żeby bolało. Pana Tadeusza to tylko zna z promocji w Biedrze. Jeśli chodzi o jego losy to w końcu umarł. Nikt mi nie płaci, a już tym bardziej nie zatrudnia na dobrze płatnych stanowiskach, żyję z pracy własnych rąk a nie lizania tyłków.
 Prawdziwy komunista najmądrzejszy jest nawet bez matury.Milicjant jak widział Dziady to lał pałą, humanitarnie ale żeby bolało. Pana Tadeusza to tylko zna z promocji w Biedrze. Jeśli chodzi o jego losy to w końcu umarł. Nikt mi nie płaci, a już tym bardziej nie zatrudnia na dobrze płatnych stanowiskach, żyję z pracy własnych rąk a nie lizania tyłków. rozwiń
Avatar
asdf / 27 stycznia 2020 o 01:00
+11
na weselu córki komendanta był bimber?
Avatar
Kk / 26 stycznia 2020 o 23:18
+15
Człowiek robił sobie małe ilości jak widać. Destylował zapewne cukrówke. Pare litrów. Może dla siebie i sąsiada. A komuś przeszkadzało. W wojnę to by tego kabla rozstrzelali. Dziś trzeba mu tylko mordę obić.
Avatar
mieszkaniec ..... / 26 stycznia 2020 o 19:44
+16
.....jakiś leming nauczony donoszeniem do Brukselskich dziadów podkablował nawet sąsiada! Szlak by was trafił donosiciele pier...leni!
Avatar
??? / 26 stycznia 2020 o 19:16
0
Ludzie! Chlacie różne świństwa, karbid do bimbru wrzucacie, zajzajer dolewacie... Tfu! Świństwo takie, że gębę wykrzywia. Wstyd dla osady, jak Boga kocham! A przecież można uczciwie, po chrześcijańsku. Wystarczy wziąć 2 kilo cukru, kilogram gruszek bergamutek, zalać to wszystko 5  litrami wody... -[/quote]
[quote]Ten to dostanie wyrok, takie przestępstwo! a przecież mógł przejechać na pasach staruszkę, bez prawa jazdy i aktualnych badań technicznych pojazdu, albo zagarnąć z roztargnienia 50 zł na stacji paliw.
Albo głosować na PiS i teraz pisać płatne komentarze. Sam nie wiem co gorszym upodleniem jest. Ile masz znajdo od opublikowanego komenta? Warto robić z siebie ku...ę za tak marne grosze?
Wiosna Panie sierżancie. Fajny film. Młodzi nie zrozumieją.
 a ,pan sierżant w końcu mature zrobił?
 a ,pan sierżant w końcu mature zrobił? rozwiń
Avatar
Tomek / 26 stycznia 2020 o 17:57
+6
dla laików nastaw robi się z cukru i a zacier ze zboża kukurydzy, owoców
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 0

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 2

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 8 1

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 11 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 4 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 1

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 17 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

Próba porwania 6-letniej dziewczynki na dworcu w Łodzi. Sprawca zatrzymany
film

Próba porwania 6-letniej dziewczynki na dworcu w Łodzi. Sprawca zatrzymany 0 1