Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

20 lutego 2020 r.
16:37

Biała Podlaska: Teren lotniska już nie należy do miasta

Autor: Zdjęcie autora eb
2 12 A A
(fot. E.Burda)

Akt notarialny w sprawie przekazania terenów byłego lotniska wojskowego w Białej Podlaskiej na rzecz wojska to kolejny krok w kierunku umiejscowienia tu batalionu 18. Dywizji Zmechanizowanej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kilka dni temu wojewoda lubelski Lech Sprawka i prezydent Michał Litwiniuk podpisali akt notarialny w tej sprawie.

– Wcześniej, w listopadzie odbyło się spotkanie dotyczące podpisania protokołu uzgodnień w sprawie odwołania darowizny nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa – zaznacza Marek Wieczerzak rzecznik wojewody. Dokładnie chodzi o teren 327 hektarów, który do tej pory należał do miasta. – Teren miasto nabyło w drodze darowizny dokonanej przez wojewodę lubelskiego aktem notarialnym z 2009 roku. Dzięki powrotowi tego terenu do zasobów Skarbu Państwa możliwe będzie wykorzystanie tego terenu na potrzeby armii – podkreśla rzecznik.

Docelowo, wojsko zajmie tu 600 hektarów.

Przypomnijmy że 10 stycznia bialskie lądowisko zostało wykreślone z ewidencji prowadzonej przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. – Na przejmowanej nieruchomości pozostaną jedynie budynki portu lotniczego oraz dwa obiekty przed wjazdem na teren kompleksu. Z chwilą przekazania w administrowanie wojskowe będzie to teren zamknięty, dlatego inna działalność jest wykluczona – podaje wydział prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej.

Na terenie byłego lotniska ma stacjonować batalion zmechanizowany, dywizjon przeciwlotniczy, kompania rozpoznawcza, kompania saperów oraz batalion transportowy. Będzie tu służyć 2 tys. żołnierzy. Pierwszy przetarg na remont budynku sztabowego już rozstrzygnięto. Opiewa na 23 mln zł. Jak czytamy w dokumentach przetargowych, roboty obejmą rozbiórkę, prace budowlane i instalacyjne. Wybudowane będą systemy alarmowe i pomieszczenia do przetwarzania informacji niejawnych. Do tego parkingi i przyległe drogi. Czas realizacji to wrzesień 2021 roku.  – Trwają prace planistyczne połączone z opracowywaniem dokumentacji projektowej– zaznacza MON.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tubylec co latał... / 20 lutego 2020 r. o 19:31
+16
Wstyd wielki dla poprzednich i obecnego włodarza Białej Podlaskiej,iż pozbyli się takiego pięknego lotniska.Takich wspaniałych pasów startowych.Jednych z najdłuższych w Polsce.Głupota i tyle!!!Wyborcy im tego nie zapomną!!!
Avatar
obytatel Białej Podlaskiej / 20 lutego 2020 r. o 18:44
+11
Cienki śmiech tubylca : Przypominam że jednostke wojskową rozwiązał Bredzisław Komoruski pseudonim Bul jako ówczesny minister obrony narodowej członek partii PO.
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 16:58
+10
A co z działką Malowanego sprzedaną pod inwestycje w SSE za 30 baniek?
Avatar
Cienki śmiech tubylca / 20 lutego 2020 r. o 18:25
+5
Tyle lat marzeń, prób ożywienia tego lotniska i jednym podpisem Litwiniuk oddał je pisowskiemu urzędnikowi. A gdzie ta zapowiadana walka o miasto o nasz interes. The winny is .......
Avatar
Tigr / 20 lutego 2020 r. o 18:49
+4
Miała być strefa ekonomiczna ale chętnych brak to chociaż wojsko będzie.
Avatar
Predi / 21 lutego 2020 r. o 08:10
+3
Budiomny daj mi swój adres to zaraz zawalczysz o swoich braci ze wschodu. Dzięki takim jak Ty już rozbiory Polski były ruski trolu
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 19:56
+2
I bardzo dobrze, teraz putin robi w majty.
Avatar
mn / 21 lutego 2020 r. o 19:42
+1
Wstyd wielki dla poprzednich i obecnego włodarza Białej Podlaskiej,iż pozbyli się takiego pięknego lotniska.Takich wspaniałych pasów startowych.Jednych z najdłuższych w Polsce.Głupota i tyle!!!Wyborcy im tego nie zapomną!!!
 A jakieś konkrety w jaki sposób miasto mogło wykorzystać lotnisko? Kto i po co miałby tu lądować? Ruch pasażerski? Jak w białej nawet pociąg, który ma jeżdzić do Pragi nie będzie się zatrzymywać, a miałyby lądować samoloty? I kto by ponosił koszty remontu, a potem utzymania lotniska? 
Avatar
epe bepe / 29 lutego 2020 r. o 11:00
0
......Tyle lat marzeń, prób ożywienia tego lotniska ...... Tak szkoda, szkoda marzeń i planów ożywiania lotniska, bo jeszcze niejeden bialski samo - rządowiec mógłby na lotniskowej trampolinie dziarsko wskoczyć na urzędzik prezydenta lub wójta, a nawet doczłapać się godności p(osła)...
Avatar
Podatnik / 21 lutego 2020 r. o 10:24
0
To że lotnisko wraca w strukturę armii jest ok tylko czemu" tanki a nie areoplany"? 2tyś nowych miejsc pracy w dobie wschodniej biedy nie jest złe
Avatar
epe bepe / 29 lutego 2020 r. o 11:00
0
......Tyle lat marzeń, prób ożywienia tego lotniska ...... Tak szkoda, szkoda marzeń i planów ożywiania lotniska, bo jeszcze niejeden bialski samo - rządowiec mógłby na lotniskowej trampolinie dziarsko wskoczyć na urzędzik prezydenta lub wójta, a nawet doczłapać się godności p(osła)...
Avatar
MILAN SOPHIE / 22 lutego 2020 r. o 01:22
-2
Cześć wszystkim, LIGHTSTREAM jest najlepszą firmą oferującą pożyczki online, aby udzielić ci pożyczki, której szukałeś bez stresu i dużej ilości papierkowej roboty. Czy niepokoiło Cię, gdzie uzyskać pożyczkę? odrzucony przez banki z powodu niskiej oceny zdolności kredytowej? lub martwisz się o pożyczanie online. Nie martw się, ponieważ LIGHTSTREAM KREDYTY zapewni ci pożyczkę na oprocentowanie tak niskie, jak 3%. Skontaktuj się z nami już dziś (lightstreamloansinc@gmail.com). Nasze usługi obejmują. Pożyczki biznesowe. Pożyczki samochodowe. Pożyczki mieszkaniowe. Pożyczki studenckie . prawdziwe finansowanie. inwestor nieruchomości. kredyty budowlane. kredyty mieszkaniowe. Pożyczki konsumenckie. Pożyczki FHA. pożyczki osobiste. kredyty samochodowe andetc. LIGHTSTREAM offers loans without hidden payments from 1,000 to 20,000,000 EUR / USD / POUNDS for a period of 1 to 20 years. We are available around the clock. Our methods are simple and short, which means you can apply and get a loan within 24 hours. Don't hesitate, don't let the financial burden drown you out. Don't let finance stop this business, deprive you of a machine, a new car or a new home. Contact us today (lightstreamloansinc@gmail.com)
Cześć wszystkim, LIGHTSTREAM jest najlepszą firmą oferującą pożyczki online, aby udzielić ci pożyczki, której szukałeś bez stresu i dużej ilości papierkowej roboty. Czy niepokoiło Cię, gdzie uzyskać pożyczkę? odrzucony przez banki z powodu niskiej oceny zdolności kredytowej? lub martwisz się o pożyczanie online. Nie martw się, ponieważ LIGHTSTREAM KREDYTY zapewni ci pożyczkę na oprocentowanie tak niskie, jak 3%. Skontaktuj się z nami już dziś (lightstreamloansinc@gmail.com). Nasze usługi obejmują. Pożyczki biznesowe. Pożyczki samoc... rozwiń
Avatar
mn / 21 lutego 2020 r. o 19:42
+1
Wstyd wielki dla poprzednich i obecnego włodarza Białej Podlaskiej,iż pozbyli się takiego pięknego lotniska.Takich wspaniałych pasów startowych.Jednych z najdłuższych w Polsce.Głupota i tyle!!!Wyborcy im tego nie zapomną!!!
 A jakieś konkrety w jaki sposób miasto mogło wykorzystać lotnisko? Kto i po co miałby tu lądować? Ruch pasażerski? Jak w białej nawet pociąg, który ma jeżdzić do Pragi nie będzie się zatrzymywać, a miałyby lądować samoloty? I kto by ponosił koszty remontu, a potem utzymania lotniska? 
Avatar
Podatnik / 21 lutego 2020 r. o 10:24
0
To że lotnisko wraca w strukturę armii jest ok tylko czemu" tanki a nie areoplany"? 2tyś nowych miejsc pracy w dobie wschodniej biedy nie jest złe
Avatar
Predi / 21 lutego 2020 r. o 08:10
+3
Budiomny daj mi swój adres to zaraz zawalczysz o swoich braci ze wschodu. Dzięki takim jak Ty już rozbiory Polski były ruski trolu
Avatar
Budiomny / 21 lutego 2020 r. o 00:20
-19
Nie należy walczyć z Rosją ale z Amerykanami amerykańce cały czas mataczą zacierają różne dowody napadają bez bronnych ludzi mordując cywili i wszystko bombardują składając na Rosję. I jeszcze ci posłowie i inni atakują Rosję bo zginęło kilku z nich czyli posłów i innych w katastrofie lotniczej w Smoleńsku ale Rosja nie ma nic z tym wspólnego, po za tym na nagraniach było słychać że zgłaszała się wieża ale pilot nie reagował i widać że pilot uderzył skrzydłem w drzewo, więc przyznajcie się do własnego błędu a nie oczerniacie Rosję czy to takie trudne przyznać się do błędu że to wy spowodawaliście sami katastrofę wy rzącący głowy Państwa. Rozgrabiacie miasto wszystko sprzedajecie nawet pas startowy stawiawiacie na każdym kroku pomniki jak byście byli jakimiś krulami ale i tak nimi nie jesteście i nigdy nie będziecie. A jak będzie wojna to stanę po stronie Rosji z bracimi Rosjanami będę walczył przeciwko Polsce. Cześć i Chwała Rosji
Nie należy walczyć z Rosją ale z Amerykanami amerykańce cały czas mataczą zacierają różne dowody napadają bez bronnych ludzi mordując cywili i wszystko bombardują składając na Rosję. I jeszcze ci posłowie i inni atakują Rosję bo zginęło kilku z nich czyli posłów i innych w katastrofie lotniczej w Smoleńsku ale Rosja nie ma nic z tym wspólnego, po za tym na nagraniach było słychać że zgłaszała się wieża ale pilot nie reagował i widać że pilot uderzył skrzydłem w drzewo, więc przyznajcie się do własnego błędu a nie oczerniacie Rosję czy to ta... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 19:56
+2
I bardzo dobrze, teraz putin robi w majty.
Avatar
Tubylec co latał... / 20 lutego 2020 r. o 19:31
+16
Wstyd wielki dla poprzednich i obecnego włodarza Białej Podlaskiej,iż pozbyli się takiego pięknego lotniska.Takich wspaniałych pasów startowych.Jednych z najdłuższych w Polsce.Głupota i tyle!!!Wyborcy im tego nie zapomną!!!
Avatar
Tigr / 20 lutego 2020 r. o 18:49
+4
Miała być strefa ekonomiczna ale chętnych brak to chociaż wojsko będzie.
Avatar
obytatel Białej Podlaskiej / 20 lutego 2020 r. o 18:44
+11
Cienki śmiech tubylca : Przypominam że jednostke wojskową rozwiązał Bredzisław Komoruski pseudonim Bul jako ówczesny minister obrony narodowej członek partii PO.