Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 lutego 2011 r.
15:33
Edytuj ten wpis

Chełm: Setki wiernych żegnały abp. Józefa Życińskiego

Autor: Zdjęcie autora (bar)
0 14 A A
Trumna z ciałem Metropolity Lubelskiego została przewieziona w kondukcie żałobnym do Bazyliki pw. Ro
Trumna z ciałem Metropolity Lubelskiego została przewieziona w kondukcie żałobnym do Bazyliki pw. Ro

Kilkanaście minut po godz. 14 przed kościołem pw. Rozesłania św. Apostołów w Chełmie przy dźwiękach dzwonów zatrzymał się samochód wiozący z Tarnowa trumnę z ciałem arcybiskupa Józefa Życińskiego. Na miejscu czekał już tłum wiernych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przez całą drogę z Tarnowa trumnie asystowali przedstawiciele kurii metropolitalnej i chełmskich księży. Kolumnę aut eskortowali policjanci. Kiedy karawan zatrzymał się przed świątynią, żałobny kondukt był już sformowany.

Mimo to, kiedy zostały uchylone tylne drzwi samochodu i oczom wiernych ukazała się trumna, stojący najbliżej za wszelką cenę usiłowali ją choćby musnąć dłonią. W ten sposób pragnęli oddać hołd i pożegnać swojego arcybiskupa.

– Ks. arcybiskup na takie gesty sobie zasłużył – uważa Tadeusz Boniecki. – Wielokrotnie się z nim kontaktowałem. Nigdy nie dał mi odczuć, że między nami była jakakolwiek bariera. Ujmował ludzi prostotą, a to przecież cecha wielkich ludzi.

Podobnie zapamiętała arcybiskupa Życińskiego także Janina Borys. – W czasie odpustów w parafii Mariackiej z paniami z kółka różańcowego przygotowywałyśmy kanapki dla pielgrzymów – wspomina pani Janina. – Ks. arcybiskup zawsze miał czas, aby z każdą z nas się przywitać i porozmawiać. I chociaż zazwyczaj był już po obiedzie, to zawsze próbował naszych kanapek i bardzo nas za nie chwalił. Uważam, że to było z jego strony szczere i bardzo ludzkie.

Po krótkiej modlitwie kondukt żałobny skierował się ul. Lubelską na Górę Chełmską do bazyliki pw. Narodzenia NMP. Za trumną podążyły tłumy chełmian. A kiedy trumna została już umieszczona na katafalku, wartę przy niej zaciągnęli przedstawiciele wszystkich obecnych w Chełmie służb mundurowych.

Wiele osób, które przeszły w kondukcie, pozostało w świątyni, aby czuwać przy zmarłym i modlić się do momentu rozpoczęcia mszy żałobnej, wyznaczonej na godz. 18. Homilię wygłosił biskup pomocniczy lubelski Józef Wróbel. Po zakończeniu uroczystości około godz. 20 trumna z ciałem metropolity została przewieziona do Lublina.

– Odszedł wielki człowiek i mentor – mówi Marian Różański, były dyrektor I LO. – Dwukrotnie gościł w naszej szkole, aby spotkać się z młodzieżą. Pamiętam jego wykład w sali, w której było około tysiąca uczniów. Słuchali z takim skupieniem, że można było usłyszeć lecącą muchę.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2011 o 16:52
0
[quote name='bambosh' timestamp='1297876095' post='438079']
Nie martw się i nie gorączkuj... Poczekaj jeszcze kilkanaście lat i kościoły opustoszeją-bo już po trochu wymiera starsze pokolenie,które na kościół&Radio Maryja oddaje ostatni grosz nawet kosztem rezygnacji kupienia leków. Młodzi do kościoła nie polecą tak bystro jak starsi i kasiory nie dadzą... Laicyzm/obojętność na Kościół dużymi krokami wchodzi już z Zachodu do Polski-najpóźniej do Ściany Wschodniej dotrze,ale dotrze... Myśląc analogicznie do obecnych wydarzeń-zastanawiam się czemu papieża Polaka po śmierci nie przywieziono choćby do Wadowic i Krakowa aby wierni mogli się z nim pożegnać???
[/quote]


Spokojnie, zanim "laicyzm, obojętność na Kościół" dojdzie do Polski, to Ty juz będziesz stary - a wiec dalej w kościołach bedą: Ty i Twoi kolesie. hehehe No chyba, że tak sobie wychowasz dzieci, że oddadzą Cię za życia (na starość) do prosektorium, przepraszam, chciałem powiedzieć do Hospicjum.
[quote name='bambosh' timestamp='1297876095' post='438079']
Nie martw się i nie gorączkuj... Poczekaj jeszcze kilkanaście lat i kościoły opustoszeją-bo już po trochu wymiera starsze pokolenie,które na kościół&Radio Maryja oddaje ostatni grosz nawet kosztem rezygnacji kupienia leków. Młodzi do kościoła nie polecą tak bystro jak starsi i kasiory nie dadzą... Laicyzm/obojętność na Kościół dużymi krokami wchodzi już z Zachodu do Polski-najpóźniej do Ściany Wschodniej dotrze,ale dotrze... Myśląc analogicznie do o... rozwiń
Avatar
ktosik / 16 lutego 2011 o 20:09
0
[quote name='@' timestamp='1297874458' post='438067']
Przyjdzie kiedyś czas, że sam sie pukniesz w bańkę, a może nawet hukniesz, ale będzie już na to za późno. Zajmij się czymś innym, a nie sianiem propogandy.
[/quote]
Nie czytaj, jeżeli tekst jest za długi, a masz problemy ze skupieniem. Zawsze możesz poogladać reklamę pasty do zębów.
Avatar
Olek fan statystyki / 16 lutego 2011 o 18:50
0
No fakt, było ze dwieście osób.Jak na meczu Oriona Jacnia z Perłą Telatyn.
Avatar
bambosh / 16 lutego 2011 o 18:08
0
[quote name='AWWEII' timestamp='1297873086' post='438054']
WOŻĄ KLECHY TEGO ABP JUZKA JAK RELIKWIĘ PO POLSCE!!JAK W ŚREDNIOWIECZU!!POLSKA TO ZAŚCIANEK EUROPY, Z JEDNEJ STRONY PRZEMYSŁ,GIEŁDA, BIZNES, Z DRUGIEJ ZACOFANY I KASIASTY KLER KATOLICKI, DEWOCJA, ZABOBON I BIEDA WIERNYCH,ICH ASKIE HORYZONTY!!TO POLSKA PO 22 LATACH DEMOKRACJI I WOLNEGO RYNKU!!PRZEPAŚĆ MENTALNOŚCIOWO-MATERIALNA MIĘDZY KILKOMA MIASTAMI POLSKI A RESZTĄ MAŁOMIASTECZKOWEJ I WIEJSKIEJ SPOŁECZNOŚCI JEST TAK WIELKI JAK NIGDY NIE BYŁ PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ!!A PONOĆ JESTEŚMY W UE!
[/quote]
Nie martw się i nie gorączkuj... Poczekaj jeszcze kilkanaście lat i kościoły opustoszeją-bo już po trochu wymiera starsze pokolenie,które na kościół&Radio Maryja oddaje ostatni grosz nawet kosztem rezygnacji kupienia leków. Młodzi do kościoła nie polecą tak bystro jak starsi i kasiory nie dadzą... Laicyzm/obojętność na Kościół dużymi krokami wchodzi już z Zachodu do Polski-najpóźniej do Ściany Wschodniej dotrze,ale dotrze... Myśląc analogicznie do obecnych wydarzeń-zastanawiam się czemu papieża Polaka po śmierci nie przywieziono choćby do Wadowic i Krakowa aby wierni mogli się z nim pożegnać???
[quote name='AWWEII' timestamp='1297873086' post='438054']
WOŻĄ KLECHY TEGO ABP JUZKA JAK RELIKWIĘ PO POLSCE!!JAK W ŚREDNIOWIECZU!!POLSKA TO ZAŚCIANEK EUROPY, Z JEDNEJ STRONY PRZEMYSŁ,GIEŁDA, BIZNES, Z DRUGIEJ ZACOFANY I KASIASTY KLER KATOLICKI, DEWOCJA, ZABOBON I BIEDA WIERNYCH,ICH ASKIE HORYZONTY!!TO POLSKA PO 22 LATACH DEMOKRACJI I WOLNEGO RYNKU!!PRZEPAŚĆ MENTALNOŚCIOWO-MATERIALNA MIĘDZY KILKOMA MIASTAMI POLSKI A RESZTĄ MAŁOMIASTECZKOWEJ I WIEJSKIEJ SPOŁECZNOŚCI JEST TAK WIELKI... rozwiń
Avatar
ABS / 16 lutego 2011 o 18:01
0
Zdjęcie mówi wszystko. "LOMBARD - pożyczki pod zastaw"
PS Wożą go kumple po polsce ale za życia za nim nie przepadali. Pod koniec swojej kariery był odsuwany na boczny tor.
Co za obłuda ale .... zdjęcie mówi wszystko
Avatar
@ / 16 lutego 2011 o 17:40
0
[quote name='niewierzący obywatel lubel' timestamp='1297872532' post='438050']
Szanowni katolicy, prosze mi wytłumaczyć na czym polega różnica śmierci księdza w luksusowym łóżku i biednego człowieka na drodze, który jedzie zarobić dzieciom na chleb?
Czy ciało księdza jest dla was ważniejsze niż ojca kilkorga dzieci, glodnych dzieci?
czy jesteście w stanie dać grosz na mszę za biednego?
Dlaczego taka państwowa feta i spęd na pogrzebie księdza a n a pogrzeby zwykłych śmiertelnikow którzy giną na drogach bo kolejne rządy mają w du*** drogi tylko swoje koryto napełniają.
Ten pogrzeb ma pokazac wam smiertelnikom gdzie ma was władza pod panowaniem Komorowskiego.
Po co ten cyrk, poi co ta feta, przecież można by lublin posprzątać za taką kase jaka zostanie wydana pa fetę.
puknijcie się w baniaki z tym fetowaniem, zastanowcie się dlaczego ksiadz ważniejszy oiod biedaka dla was.
[/quote]
Przyjdzie kiedyś czas, że sam sie pukniesz w bańkę, a może nawet hukniesz, ale będzie już na to za późno. Zajmij się czymś innym, a nie sianiem propogandy.
[quote name='niewierzący obywatel lubel' timestamp='1297872532' post='438050']
Szanowni katolicy, prosze mi wytłumaczyć na czym polega różnica śmierci księdza w luksusowym łóżku i biednego człowieka na drodze, który jedzie zarobić dzieciom na chleb?
Czy ciało księdza jest dla was ważniejsze niż ojca kilkorga dzieci, glodnych dzieci?
czy jesteście w stanie dać grosz na mszę za biednego?
Dlaczego taka państwowa feta i spęd na pogrzebie księdza a n a pogrzeby zwykłych śmiertelnikow którzy giną na ... rozwiń
Avatar
ktoś / 16 lutego 2011 o 17:38
0
I po co takie głupie wpisy? To czy ktoś odda hołd Arcybiskupowi czy nie, to jego sprawa, jeśli czuje taką potrzebę serca to idzie, jeśli nie to zostaje w domu. Jak widać wielu ludzi ma taką potrzebę, więc nie widzę potrzeby walki z tym tych, którzy takiej potrzeby nie mają. Czcze gadki poprostu......
Avatar
AWWEII / 16 lutego 2011 o 17:18
0
WOŻĄ KLECHY TEGO ABP JUZKA JAK RELIKWIĘ PO POLSCE!!JAK W ŚREDNIOWIECZU!!POLSKA TO ZAŚCIANEK EUROPY, Z JEDNEJ STRONY PRZEMYSŁ,GIEŁDA, BIZNES, Z DRUGIEJ ZACOFANY I KASIASTY KLER KATOLICKI, DEWOCJA, ZABOBON I BIEDA WIERNYCH,ICH ASKIE HORYZONTY!!TO POLSKA PO 22 LATACH DEMOKRACJI I WOLNEGO RYNKU!!PRZEPAŚĆ MENTALNOŚCIOWO-MATERIALNA MIĘDZY KILKOMA MIASTAMI POLSKI A RESZTĄ MAŁOMIASTECZKOWEJ I WIEJSKIEJ SPOŁECZNOŚCI JEST TAK WIELKI JAK NIGDY NIE BYŁ PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ!!A PONOĆ JESTEŚMY W UE!
Avatar
niewierzący obywatel lubel / 16 lutego 2011 o 17:08
0
Szanowni katolicy, prosze mi wytłumaczyć na czym polega różnica śmierci księdza w luksusowym łóżku i biednego człowieka na drodze, który jedzie zarobić dzieciom na chleb?
Czy ciało księdza jest dla was ważniejsze niż ojca kilkorga dzieci, glodnych dzieci?
czy jesteście w stanie dać grosz na mszę za biednego?
Dlaczego taka państwowa feta i spęd na pogrzebie księdza a n a pogrzeby zwykłych śmiertelnikow którzy giną na drogach bo kolejne rządy mają w du*** drogi tylko swoje koryto napełniają.
Ten pogrzeb ma pokazac wam smiertelnikom gdzie ma was władza pod panowaniem Komorowskiego.
Po co ten cyrk, poi co ta feta, przecież można by lublin posprzątać za taką kase jaka zostanie wydana pa fetę.
puknijcie się w baniaki z tym fetowaniem, zastanowcie się dlaczego ksiadz ważniejszy oiod biedaka dla was.
Szanowni katolicy, prosze mi wytłumaczyć na czym polega różnica śmierci księdza w luksusowym łóżku i biednego człowieka na drodze, który jedzie zarobić dzieciom na chleb?
Czy ciało księdza jest dla was ważniejsze niż ojca kilkorga dzieci, glodnych dzieci?
czy jesteście w stanie dać grosz na mszę za biednego?
Dlaczego taka państwowa feta i spęd na pogrzebie księdza a n a pogrzeby zwykłych śmiertelnikow którzy giną na drogach bo kolejne rządy mają w du*** drogi tylko swoje koryto napełniają.
Ten pogrzeb ma pokazac wam s... rozwiń
Avatar
Katarzyna / 16 lutego 2011 o 17:06
0
Nie ma w Chełmie bazyliki pw.Rozesłania Świętych Apostołów.....Autorze artykułu, dobrze by było gdybyś jednak zasięgnął informacji...
Avatar
Gość / 18 lutego 2011 o 16:52
0
[quote name='bambosh' timestamp='1297876095' post='438079']
Nie martw się i nie gorączkuj... Poczekaj jeszcze kilkanaście lat i kościoły opustoszeją-bo już po trochu wymiera starsze pokolenie,które na kościół&Radio Maryja oddaje ostatni grosz nawet kosztem rezygnacji kupienia leków. Młodzi do kościoła nie polecą tak bystro jak starsi i kasiory nie dadzą... Laicyzm/obojętność na Kościół dużymi krokami wchodzi już z Zachodu do Polski-najpóźniej do Ściany Wschodniej dotrze,ale dotrze... Myśląc analogicznie do obecnych wydarzeń-zastanawiam się czemu papieża Polaka po śmierci nie przywieziono choćby do Wadowic i Krakowa aby wierni mogli się z nim pożegnać???
[/quote]


Spokojnie, zanim "laicyzm, obojętność na Kościół" dojdzie do Polski, to Ty juz będziesz stary - a wiec dalej w kościołach bedą: Ty i Twoi kolesie. hehehe No chyba, że tak sobie wychowasz dzieci, że oddadzą Cię za życia (na starość) do prosektorium, przepraszam, chciałem powiedzieć do Hospicjum.
[quote name='bambosh' timestamp='1297876095' post='438079']
Nie martw się i nie gorączkuj... Poczekaj jeszcze kilkanaście lat i kościoły opustoszeją-bo już po trochu wymiera starsze pokolenie,które na kościół&Radio Maryja oddaje ostatni grosz nawet kosztem rezygnacji kupienia leków. Młodzi do kościoła nie polecą tak bystro jak starsi i kasiory nie dadzą... Laicyzm/obojętność na Kościół dużymi krokami wchodzi już z Zachodu do Polski-najpóźniej do Ściany Wschodniej dotrze,ale dotrze... Myśląc analogicznie do o... rozwiń
Avatar
ktosik / 16 lutego 2011 o 20:09
0
[quote name='@' timestamp='1297874458' post='438067']
Przyjdzie kiedyś czas, że sam sie pukniesz w bańkę, a może nawet hukniesz, ale będzie już na to za późno. Zajmij się czymś innym, a nie sianiem propogandy.
[/quote]
Nie czytaj, jeżeli tekst jest za długi, a masz problemy ze skupieniem. Zawsze możesz poogladać reklamę pasty do zębów.
Avatar
Olek fan statystyki / 16 lutego 2011 o 18:50
0
No fakt, było ze dwieście osób.Jak na meczu Oriona Jacnia z Perłą Telatyn.
Avatar
bambosh / 16 lutego 2011 o 18:08
0
[quote name='AWWEII' timestamp='1297873086' post='438054']
WOŻĄ KLECHY TEGO ABP JUZKA JAK RELIKWIĘ PO POLSCE!!JAK W ŚREDNIOWIECZU!!POLSKA TO ZAŚCIANEK EUROPY, Z JEDNEJ STRONY PRZEMYSŁ,GIEŁDA, BIZNES, Z DRUGIEJ ZACOFANY I KASIASTY KLER KATOLICKI, DEWOCJA, ZABOBON I BIEDA WIERNYCH,ICH ASKIE HORYZONTY!!TO POLSKA PO 22 LATACH DEMOKRACJI I WOLNEGO RYNKU!!PRZEPAŚĆ MENTALNOŚCIOWO-MATERIALNA MIĘDZY KILKOMA MIASTAMI POLSKI A RESZTĄ MAŁOMIASTECZKOWEJ I WIEJSKIEJ SPOŁECZNOŚCI JEST TAK WIELKI JAK NIGDY NIE BYŁ PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ!!A PONOĆ JESTEŚMY W UE!
[/quote]
Nie martw się i nie gorączkuj... Poczekaj jeszcze kilkanaście lat i kościoły opustoszeją-bo już po trochu wymiera starsze pokolenie,które na kościół&Radio Maryja oddaje ostatni grosz nawet kosztem rezygnacji kupienia leków. Młodzi do kościoła nie polecą tak bystro jak starsi i kasiory nie dadzą... Laicyzm/obojętność na Kościół dużymi krokami wchodzi już z Zachodu do Polski-najpóźniej do Ściany Wschodniej dotrze,ale dotrze... Myśląc analogicznie do obecnych wydarzeń-zastanawiam się czemu papieża Polaka po śmierci nie przywieziono choćby do Wadowic i Krakowa aby wierni mogli się z nim pożegnać???
[quote name='AWWEII' timestamp='1297873086' post='438054']
WOŻĄ KLECHY TEGO ABP JUZKA JAK RELIKWIĘ PO POLSCE!!JAK W ŚREDNIOWIECZU!!POLSKA TO ZAŚCIANEK EUROPY, Z JEDNEJ STRONY PRZEMYSŁ,GIEŁDA, BIZNES, Z DRUGIEJ ZACOFANY I KASIASTY KLER KATOLICKI, DEWOCJA, ZABOBON I BIEDA WIERNYCH,ICH ASKIE HORYZONTY!!TO POLSKA PO 22 LATACH DEMOKRACJI I WOLNEGO RYNKU!!PRZEPAŚĆ MENTALNOŚCIOWO-MATERIALNA MIĘDZY KILKOMA MIASTAMI POLSKI A RESZTĄ MAŁOMIASTECZKOWEJ I WIEJSKIEJ SPOŁECZNOŚCI JEST TAK WIELKI... rozwiń
Avatar
ABS / 16 lutego 2011 o 18:01
0
Zdjęcie mówi wszystko. "LOMBARD - pożyczki pod zastaw"
PS Wożą go kumple po polsce ale za życia za nim nie przepadali. Pod koniec swojej kariery był odsuwany na boczny tor.
Co za obłuda ale .... zdjęcie mówi wszystko
Avatar
@ / 16 lutego 2011 o 17:40
0
[quote name='niewierzący obywatel lubel' timestamp='1297872532' post='438050']
Szanowni katolicy, prosze mi wytłumaczyć na czym polega różnica śmierci księdza w luksusowym łóżku i biednego człowieka na drodze, który jedzie zarobić dzieciom na chleb?
Czy ciało księdza jest dla was ważniejsze niż ojca kilkorga dzieci, glodnych dzieci?
czy jesteście w stanie dać grosz na mszę za biednego?
Dlaczego taka państwowa feta i spęd na pogrzebie księdza a n a pogrzeby zwykłych śmiertelnikow którzy giną na drogach bo kolejne rządy mają w du*** drogi tylko swoje koryto napełniają.
Ten pogrzeb ma pokazac wam smiertelnikom gdzie ma was władza pod panowaniem Komorowskiego.
Po co ten cyrk, poi co ta feta, przecież można by lublin posprzątać za taką kase jaka zostanie wydana pa fetę.
puknijcie się w baniaki z tym fetowaniem, zastanowcie się dlaczego ksiadz ważniejszy oiod biedaka dla was.
[/quote]
Przyjdzie kiedyś czas, że sam sie pukniesz w bańkę, a może nawet hukniesz, ale będzie już na to za późno. Zajmij się czymś innym, a nie sianiem propogandy.
[quote name='niewierzący obywatel lubel' timestamp='1297872532' post='438050']
Szanowni katolicy, prosze mi wytłumaczyć na czym polega różnica śmierci księdza w luksusowym łóżku i biednego człowieka na drodze, który jedzie zarobić dzieciom na chleb?
Czy ciało księdza jest dla was ważniejsze niż ojca kilkorga dzieci, glodnych dzieci?
czy jesteście w stanie dać grosz na mszę za biednego?
Dlaczego taka państwowa feta i spęd na pogrzebie księdza a n a pogrzeby zwykłych śmiertelnikow którzy giną na ... rozwiń
Avatar
ktoś / 16 lutego 2011 o 17:38
0
I po co takie głupie wpisy? To czy ktoś odda hołd Arcybiskupowi czy nie, to jego sprawa, jeśli czuje taką potrzebę serca to idzie, jeśli nie to zostaje w domu. Jak widać wielu ludzi ma taką potrzebę, więc nie widzę potrzeby walki z tym tych, którzy takiej potrzeby nie mają. Czcze gadki poprostu......
Avatar
AWWEII / 16 lutego 2011 o 17:18
0
WOŻĄ KLECHY TEGO ABP JUZKA JAK RELIKWIĘ PO POLSCE!!JAK W ŚREDNIOWIECZU!!POLSKA TO ZAŚCIANEK EUROPY, Z JEDNEJ STRONY PRZEMYSŁ,GIEŁDA, BIZNES, Z DRUGIEJ ZACOFANY I KASIASTY KLER KATOLICKI, DEWOCJA, ZABOBON I BIEDA WIERNYCH,ICH ASKIE HORYZONTY!!TO POLSKA PO 22 LATACH DEMOKRACJI I WOLNEGO RYNKU!!PRZEPAŚĆ MENTALNOŚCIOWO-MATERIALNA MIĘDZY KILKOMA MIASTAMI POLSKI A RESZTĄ MAŁOMIASTECZKOWEJ I WIEJSKIEJ SPOŁECZNOŚCI JEST TAK WIELKI JAK NIGDY NIE BYŁ PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ!!A PONOĆ JESTEŚMY W UE!
Avatar
niewierzący obywatel lubel / 16 lutego 2011 o 17:08
0
Szanowni katolicy, prosze mi wytłumaczyć na czym polega różnica śmierci księdza w luksusowym łóżku i biednego człowieka na drodze, który jedzie zarobić dzieciom na chleb?
Czy ciało księdza jest dla was ważniejsze niż ojca kilkorga dzieci, glodnych dzieci?
czy jesteście w stanie dać grosz na mszę za biednego?
Dlaczego taka państwowa feta i spęd na pogrzebie księdza a n a pogrzeby zwykłych śmiertelnikow którzy giną na drogach bo kolejne rządy mają w du*** drogi tylko swoje koryto napełniają.
Ten pogrzeb ma pokazac wam smiertelnikom gdzie ma was władza pod panowaniem Komorowskiego.
Po co ten cyrk, poi co ta feta, przecież można by lublin posprzątać za taką kase jaka zostanie wydana pa fetę.
puknijcie się w baniaki z tym fetowaniem, zastanowcie się dlaczego ksiadz ważniejszy oiod biedaka dla was.
Szanowni katolicy, prosze mi wytłumaczyć na czym polega różnica śmierci księdza w luksusowym łóżku i biednego człowieka na drodze, który jedzie zarobić dzieciom na chleb?
Czy ciało księdza jest dla was ważniejsze niż ojca kilkorga dzieci, glodnych dzieci?
czy jesteście w stanie dać grosz na mszę za biednego?
Dlaczego taka państwowa feta i spęd na pogrzebie księdza a n a pogrzeby zwykłych śmiertelnikow którzy giną na drogach bo kolejne rządy mają w du*** drogi tylko swoje koryto napełniają.
Ten pogrzeb ma pokazac wam s... rozwiń
Avatar
Katarzyna / 16 lutego 2011 o 17:06
0
Nie ma w Chełmie bazyliki pw.Rozesłania Świętych Apostołów.....Autorze artykułu, dobrze by było gdybyś jednak zasięgnął informacji...
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 6

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 15 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!