Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 stycznia 2008 r.
9:32
Edytuj ten wpis

Chełmianin chce hipermarketu, handlowiec nie

0 10 A A

Powstawanie hipermarketów pozytywnie wpłynie na wasz rynek pracy - prognozują specjaliści z Instytutu Usług Marketingowych Eurotest.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nieprawda. Przez nie popadniemy w ruinę i zwiększy się bezrobocie - ripostują chełmscy kupcy

Miasto zleciło badania, które miały wykazać, jakie będą skutki lokalizacji hipermarketów w Chełmie. Chodzi m.in. o wpływ na dotychczasowy handel, rynek pracy i potrzeby mieszkańców. Instytut Usług Marketingowych Eurotest przedstawił wyniki analiz na ostatnim posiedzeniu Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego Rady Miasta.

- Miejscowe prawo zostało tak skonstruowane, że ma chronić lokalny handel przed ekspansją hipermarketów. Jednak rozwój mniejszych sklepów, typu supermarket, wpływa bardziej destrukcyjnie niż jeden hipermarket - tłumaczył Wojciech Wroński, dyrektor Eurotest. To właśnie supermarkety bezpośrednio konkurują z małymi lokalnymi sklepami i odbierają im klientów.

Takie wnioski pracownicy instytutu wysunęli nie tylko na podstawie własnych doświadczeń, ale również w oparciu o ankietę, którą przeprowadzili wśród mieszkańców miasta. Wynika z niej m.in., że w Chełmie brakuje hipermarketów z asortymentem meblowym, wyposażenia wnętrz i branży odzieżowej. Większość pytanych uważa również, że na powstaniu wielkich sklepów miasto może tylko zyskać. Prawie połowa ankietowanych przyznała się, że jeździ na zakupy do Lublina i Warszawy.

- Nasze analizy pokazują, że powstanie hipermarketów wpłynie pozytywnie na rozwój miejsc pracy. Zmieni się jednak struktura zatrudnienia. Będzie się rozwijała praca najemna, a nie samozatrudnienie - wyliczał Wroński. - Niestety, stracą na tym sklepy tradycyjne. Ale ostatecznie miejski handel bardziej dostosuje się do potrzeb mieszkańców.

Wyniki ankiet nie przekonały radnej Małgorzaty Derlak. Uważa ona, że mogą być one niemiarodajne. - Przed rozpoczęciem tych badań nie przeprowadzono akcji informacyjnej. Poza tym, nikt nie sprawdził, jak budowa hipermarketów może wpłynąć na budżet miasta - stwierdziła Derlak. - Nie wiadomo również, jak lokalni przedsiębiorcy mogliby konkurować z dużymi sklepami.

Wroński radził kupcom, by starali się stworzyć grupę kapitałową, albo własną sieć handlową. - Co do badań, to pytamy mieszkańców o ich opinie, a nie stawiamy ich w roli ekspertów - wyjaśniał.

Swoją opinię na temat hipermarketów przedstawił też Jerzy Olchowski, właściciel hurtowni "Arkadia”. - Mówicie, że powstaną nowe miejsca pracy, a nie informujecie, ile ubędzie z dotychczasowych. Zobaczycie, co stanie się po otwarciu "Tesco” - mówił Olchowski. - Poza tym, z analiz wynika, że jedna hurtownia utrzymuje się tylko z 24 klientów. To bzdury. Jakby tak było naprawdę, to już dawno byśmy zbankrutowali.

W dyskusji zabrał głos również Artur Dziewa, dyrektor inwestycyjny spółki "Wilk”, która ma wybudować centrum handlowe między ulicą Lubelską i Rejowiecką. - Nie stworzymy hipermarketu, który zrujnuje chełmskie sklepy. Chcemy galerii handlowej na wzór lubelskiej Plazy. Zależy nam, żeby wpisała się w krajobraz miasta i dobrze służyła mieszkańcom - argumentował.

Poparł go radny Kazimierz Mazurek. - Reprezentuje emerytów, rencistów i inwalidów. Wszyscy są za zagospodarowaniem tego terenu i wierzą, że ta inwestycja przyśpieszy rozwój naszego miasta.

Monika Mojsym

Gdzie leży różnica

Hipermarket to obiekt handlowy o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. mkw.
Supermarket ma powierzchnię sprzedaży od 400 mkw. do 2 tys. mkw.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 listopada 2009 o 12:38
0
Czy w końcu ktoś zapyta o zdanie mieszkańców Chełm i okolic? Czy nadal będzie ten ktoś ferował mam ciągle poglądy zgredów-tzw. chełmskich "kupców"? A kim oni są aby za nas decydować, kto im odbierze prawo do posiadania własnego "interesu"? Chełm powinien się rozwijać, unowocześniać, iść z duchem czasu w przyszłość, a nie trwać w miejscu, bo kupcy nie pozwalają. Nie będzie ktoś taki decydował za mnie gdzie mam robić zakupy i kiedy. Bedzie ta galeria wizytówką Chełma jak inne w okolicznych miastach, a kupcy też znajdą swoje miejsce na peryferiach powiatu najlepiej. Do miłego otwarcia, a pani prezydent niech czyta wypowiedzi na forum i pozna głos ludu pracującego miast i wsi.
Czy w końcu ktoś zapyta o zdanie mieszkańców Chełm i okolic? Czy nadal będzie ten ktoś ferował mam ciągle poglądy zgredów-tzw. chełmskich "kupców"? A kim oni są aby za nas decydować, kto im odbierze prawo do posiadania własnego "interesu"? Chełm powinien się rozwijać, unowocześniać, iść z duchem czasu w przyszłość, a nie trwać w miejscu, bo kupcy nie pozwalają. Nie będzie ktoś taki decydował za mnie gdzie mam robić zakupy i kiedy. Bedzie ta galeria wizytówką Chełma jak inne w okolicznych miastach, a kupcy też znajdą swoje... rozwiń
Avatar
Michael / 10 listopada 2009 o 20:29
0
Jestem tego zdania,że nie powinno być w Chełmie hipermarketów.Dlatego,że Chełm jest małym miastem.Inni ludzie chca chełm stworzyć jak Warszawa czy Lublin.Powinny byc zwykle sklepy.To głupota jest jak tos pisal ze chelmskie hurtownia maja po 24klientów.
Biorąc pod uwagę np:"Arkadia"jest dobra Firmą i z obaszaró Lubelskich ma więcej klientów niż Hipermarket a to dzięki Prezesowi.
Mam pytanie do Chełmian czy tesco lub carrefour maja niskie ceny.polowa ludzi juz nie pracuje w tych sklepach.a biorąc pod uwagę Carrefour to sklepik a nie Hipermarket.wziąc do porównania Carrefoura c Lublina a z chełma.I np:tesco to nie jest takie tesco jak np:w lubliie to prywacaiaże
A CHEŁM TO WIEŚ!@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestem tego zdania,że nie powinno być w Chełmie hipermarketów.Dlatego,że Chełm jest małym miastem.Inni ludzie chca chełm stworzyć jak Warszawa czy Lublin.Powinny byc zwykle sklepy.To głupota jest jak tos pisal ze chelmskie hurtownia maja po 24klientów.
Biorąc pod uwagę np:"Arkadia"jest dobra Firmą i z obaszaró Lubelskich ma więcej klientów niż Hipermarket a to dzięki Prezesowi.
Mam pytanie do Chełmian czy tesco lub carrefour maja niskie ceny.polowa ludzi juz nie pracuje w tych sklepach.a biorąc pod uwagę Carrefour to sk... rozwiń
Avatar
~monika~ / 31 stycznia 2008 o 22:04
0
Jestem za hipermarketami. Mieszkam w Chełmie a na prawdziwe zakupy muszę jeździć do Lublina. To skandal, że chełmianim nie ma żadnego wyboru.
Avatar
JOANNA S. / 31 stycznia 2008 o 00:49
0
Skoro tak bardzo chełmscy kupcy małych placówek wystrzegają się powstawaniu w naszym mieście hipermarketów to proponuję im by podwyższyli pensje swoim pracownikom wydawali dni wolne i urlopy zgodnie z kodeksem prawa pracy oraz niech przestaną w końcu zawyżać ceny na produkty którymi dysponują w swych sklepach. Gdy zaczną tego wszystkiego przestrzegać nie będą musieli bać się o brak klientów czy pracowników. Gdyby powstało więcej hipermarketów czy supermarketów na terenie Chełma to pracownicy z mniejszych sklepików przenieśli się do sklepów typu Biedronka czy Plus gdyż w ten sposób znalazły by się miejsca pracy, oferują dobre warunki pracy chociażby tym że dają większą płacę oraz bardziej odpowiedniejsze warunki pracy od ofert pracy handlowców mniejszych firm, pracują na kilka zmian częściej dostają dni wolne itd.
Skoro tak bardzo chełmscy kupcy małych placówek wystrzegają się powstawaniu w naszym mieście hipermarketów to proponuję im by podwyższyli pensje swoim pracownikom wydawali dni wolne i urlopy zgodnie z kodeksem prawa pracy oraz niech przestaną w końcu zawyżać ceny na produkty którymi dysponują w swych sklepach. Gdy zaczną tego wszystkiego przestrzegać nie będą musieli bać się o brak klientów czy pracowników. Gdyby powstało więcej hipermarketów czy supermarketów na terenie Chełma to pracownicy z mniejszych sklepików przenieśli się do sklepów t... rozwiń
Avatar
ammal / 22 stycznia 2008 o 09:39
0
Panie mazurek ! Nie wypowiadaj się pan za wszystkich, bo to nie są te czasy gdy jeden mówił w imieniu wszystkich. Przyzwyczajenia z tamtej epoki jednak weszły w nawyk ?
Avatar
kupujący / 19 stycznia 2008 o 11:02
0
Proponuje zrobic radnej (niechętnej hipermarketom) zdjęcie z zakupów które robi w jednej z lubelskich galerii handlowych, ciekawe co wtedy powie. Od lat w Chełmie blokuje się inwestycje tego typu, a ludzie z Chełma muszą jeździć do Lublina na zakupy, wystarczy przyjechać do Lublina i popatrzeć na rejestracje na parkingu przed marketami. Przecież ludzie jeżdżą 70km do Lublina na zakupy, i gdzie tu logika???
Avatar
mrof / 17 stycznia 2008 o 09:17
0
Dla mnie to jakaś paranoja, żeby kupcy sugerowali lub nawet decydowali, co dla obywateli tego miasta jest najlepsze.
Ja uważam że przede wszystkim powinno się pytać ludzi, dlatego wyniki ankiety są najbardziej wiarygodne.
Jakaś radna sugeruje żeby badania rynku poprzedzić akcją informacyjną, pewnie ta pani jest za stroną kupców
i jak rozumiem akcja by miała na celu zrobić pranie mózgów obywateli jakie nie dobre są hipermarkety.
Tymczasem rzeczywistość jest inna, duże domy towarowe nawet takie jak Biedronka, Lidl czy Plus mają dobre ceny
mają duży asortyment, zakupy robi się na dużej powierzchni bez ścisku i przepychanki.
A CO MOGLI NAM ZAPROPONOWAĆ KUPCY PRZED POWSTANIEM HIPERMARKETÓW? NIC!!!!!!!!!!!!
Dla mnie to jakaś paranoja, żeby kupcy sugerowali lub nawet decydowali, co dla obywateli tego miasta jest najlepsze.
Ja uważam że przede wszystkim powinno się pytać ludzi, dlatego wyniki ankiety są najbardziej wiarygodne.
Jakaś radna sugeruje żeby badania rynku poprzedzić akcją informacyjną, pewnie ta pani jest za stroną kupców
i jak rozumiem akcja by miała na celu zrobić pranie mózgów obywateli jakie nie dobre są hipermarkety.
Tymczasem rzeczywistość jest inna, duże domy towarowe nawet takie jak Biedronka, Lidl czy P... rozwiń
Avatar
radek r / 16 stycznia 2008 o 18:02
0
Tak, podobnie było kilkanascie lat temu gdy w Lublinie na Zana budowano Leclerca. Też kupcy grozili, prezentowali czarne wizje swojej śmierci rynkowej. A jak jest teraz ? Najlepszą lokalizacja butiku jest galeria handlowa lub najbliższa okolica hipermarketu...
Owszem ceny metrów w galeriach typu PLAZA jest jest masakryczna ale tuż obok można wynająć za dużo mniejsze pieniądze.
Nie może być tak że Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Kupieckiej będzie Terroryzować mieszkańców Chełma. W ten sposób tylko pobijają ceny na oferowane towary. Już dawno udowodniono że najlepszy jest wolny rynek i wolna konkurencja... chyba walczyliśmy za zniesieniem sterownia w handlu ?
Pozdrawiam Radek R..
PS: ten SYF u zbigu Lubelskiej i Rejowieckiej to Świetna wizytówka dla Chełma !!! BRAVOOOO !!! Trzeba to zlikwidować i UCYWILIZOWAć !!!
Tak, podobnie było kilkanascie lat temu gdy w Lublinie na Zana budowano Leclerca. Też kupcy grozili, prezentowali czarne wizje swojej śmierci rynkowej. A jak jest teraz ? Najlepszą lokalizacja butiku jest galeria handlowa lub najbliższa okolica hipermarketu...
Owszem ceny metrów w galeriach typu PLAZA jest jest masakryczna ale tuż obok można wynająć za dużo mniejsze pieniądze.
Nie może być tak że Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Kupieckiej będzie Terroryzować mieszkańców Chełma. W ten sposób tylko pobijają ceny na oferowane towary... rozwiń
Avatar
peron / 16 stycznia 2008 o 13:16
0
Pewnie że powinni budować duże sklepy, sam jestem z Chełma, i widzę że chełmskim kupcom dobrze się powodzi, mieszkam koło jednego z nich, i widzę na nowe auto to kasa ma, i to nie małą.
Avatar
olśniony / 16 stycznia 2008 o 12:14
0
Zawsze mi się wydawało, że radny Mazurek reprezentuje inwalidów. Teraz sobie uświadomiłem o jaki rodzaj niepełnosprawności chodzi...
Avatar
Gość / 11 listopada 2009 o 12:38
0
Czy w końcu ktoś zapyta o zdanie mieszkańców Chełm i okolic? Czy nadal będzie ten ktoś ferował mam ciągle poglądy zgredów-tzw. chełmskich "kupców"? A kim oni są aby za nas decydować, kto im odbierze prawo do posiadania własnego "interesu"? Chełm powinien się rozwijać, unowocześniać, iść z duchem czasu w przyszłość, a nie trwać w miejscu, bo kupcy nie pozwalają. Nie będzie ktoś taki decydował za mnie gdzie mam robić zakupy i kiedy. Bedzie ta galeria wizytówką Chełma jak inne w okolicznych miastach, a kupcy też znajdą swoje miejsce na peryferiach powiatu najlepiej. Do miłego otwarcia, a pani prezydent niech czyta wypowiedzi na forum i pozna głos ludu pracującego miast i wsi.
Czy w końcu ktoś zapyta o zdanie mieszkańców Chełm i okolic? Czy nadal będzie ten ktoś ferował mam ciągle poglądy zgredów-tzw. chełmskich "kupców"? A kim oni są aby za nas decydować, kto im odbierze prawo do posiadania własnego "interesu"? Chełm powinien się rozwijać, unowocześniać, iść z duchem czasu w przyszłość, a nie trwać w miejscu, bo kupcy nie pozwalają. Nie będzie ktoś taki decydował za mnie gdzie mam robić zakupy i kiedy. Bedzie ta galeria wizytówką Chełma jak inne w okolicznych miastach, a kupcy też znajdą swoje... rozwiń
Avatar
Michael / 10 listopada 2009 o 20:29
0
Jestem tego zdania,że nie powinno być w Chełmie hipermarketów.Dlatego,że Chełm jest małym miastem.Inni ludzie chca chełm stworzyć jak Warszawa czy Lublin.Powinny byc zwykle sklepy.To głupota jest jak tos pisal ze chelmskie hurtownia maja po 24klientów.
Biorąc pod uwagę np:"Arkadia"jest dobra Firmą i z obaszaró Lubelskich ma więcej klientów niż Hipermarket a to dzięki Prezesowi.
Mam pytanie do Chełmian czy tesco lub carrefour maja niskie ceny.polowa ludzi juz nie pracuje w tych sklepach.a biorąc pod uwagę Carrefour to sklepik a nie Hipermarket.wziąc do porównania Carrefoura c Lublina a z chełma.I np:tesco to nie jest takie tesco jak np:w lubliie to prywacaiaże
A CHEŁM TO WIEŚ!@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestem tego zdania,że nie powinno być w Chełmie hipermarketów.Dlatego,że Chełm jest małym miastem.Inni ludzie chca chełm stworzyć jak Warszawa czy Lublin.Powinny byc zwykle sklepy.To głupota jest jak tos pisal ze chelmskie hurtownia maja po 24klientów.
Biorąc pod uwagę np:"Arkadia"jest dobra Firmą i z obaszaró Lubelskich ma więcej klientów niż Hipermarket a to dzięki Prezesowi.
Mam pytanie do Chełmian czy tesco lub carrefour maja niskie ceny.polowa ludzi juz nie pracuje w tych sklepach.a biorąc pod uwagę Carrefour to sk... rozwiń
Avatar
~monika~ / 31 stycznia 2008 o 22:04
0
Jestem za hipermarketami. Mieszkam w Chełmie a na prawdziwe zakupy muszę jeździć do Lublina. To skandal, że chełmianim nie ma żadnego wyboru.
Avatar
JOANNA S. / 31 stycznia 2008 o 00:49
0
Skoro tak bardzo chełmscy kupcy małych placówek wystrzegają się powstawaniu w naszym mieście hipermarketów to proponuję im by podwyższyli pensje swoim pracownikom wydawali dni wolne i urlopy zgodnie z kodeksem prawa pracy oraz niech przestaną w końcu zawyżać ceny na produkty którymi dysponują w swych sklepach. Gdy zaczną tego wszystkiego przestrzegać nie będą musieli bać się o brak klientów czy pracowników. Gdyby powstało więcej hipermarketów czy supermarketów na terenie Chełma to pracownicy z mniejszych sklepików przenieśli się do sklepów typu Biedronka czy Plus gdyż w ten sposób znalazły by się miejsca pracy, oferują dobre warunki pracy chociażby tym że dają większą płacę oraz bardziej odpowiedniejsze warunki pracy od ofert pracy handlowców mniejszych firm, pracują na kilka zmian częściej dostają dni wolne itd.
Skoro tak bardzo chełmscy kupcy małych placówek wystrzegają się powstawaniu w naszym mieście hipermarketów to proponuję im by podwyższyli pensje swoim pracownikom wydawali dni wolne i urlopy zgodnie z kodeksem prawa pracy oraz niech przestaną w końcu zawyżać ceny na produkty którymi dysponują w swych sklepach. Gdy zaczną tego wszystkiego przestrzegać nie będą musieli bać się o brak klientów czy pracowników. Gdyby powstało więcej hipermarketów czy supermarketów na terenie Chełma to pracownicy z mniejszych sklepików przenieśli się do sklepów t... rozwiń
Avatar
ammal / 22 stycznia 2008 o 09:39
0
Panie mazurek ! Nie wypowiadaj się pan za wszystkich, bo to nie są te czasy gdy jeden mówił w imieniu wszystkich. Przyzwyczajenia z tamtej epoki jednak weszły w nawyk ?
Avatar
kupujący / 19 stycznia 2008 o 11:02
0
Proponuje zrobic radnej (niechętnej hipermarketom) zdjęcie z zakupów które robi w jednej z lubelskich galerii handlowych, ciekawe co wtedy powie. Od lat w Chełmie blokuje się inwestycje tego typu, a ludzie z Chełma muszą jeździć do Lublina na zakupy, wystarczy przyjechać do Lublina i popatrzeć na rejestracje na parkingu przed marketami. Przecież ludzie jeżdżą 70km do Lublina na zakupy, i gdzie tu logika???
Avatar
mrof / 17 stycznia 2008 o 09:17
0
Dla mnie to jakaś paranoja, żeby kupcy sugerowali lub nawet decydowali, co dla obywateli tego miasta jest najlepsze.
Ja uważam że przede wszystkim powinno się pytać ludzi, dlatego wyniki ankiety są najbardziej wiarygodne.
Jakaś radna sugeruje żeby badania rynku poprzedzić akcją informacyjną, pewnie ta pani jest za stroną kupców
i jak rozumiem akcja by miała na celu zrobić pranie mózgów obywateli jakie nie dobre są hipermarkety.
Tymczasem rzeczywistość jest inna, duże domy towarowe nawet takie jak Biedronka, Lidl czy Plus mają dobre ceny
mają duży asortyment, zakupy robi się na dużej powierzchni bez ścisku i przepychanki.
A CO MOGLI NAM ZAPROPONOWAĆ KUPCY PRZED POWSTANIEM HIPERMARKETÓW? NIC!!!!!!!!!!!!
Dla mnie to jakaś paranoja, żeby kupcy sugerowali lub nawet decydowali, co dla obywateli tego miasta jest najlepsze.
Ja uważam że przede wszystkim powinno się pytać ludzi, dlatego wyniki ankiety są najbardziej wiarygodne.
Jakaś radna sugeruje żeby badania rynku poprzedzić akcją informacyjną, pewnie ta pani jest za stroną kupców
i jak rozumiem akcja by miała na celu zrobić pranie mózgów obywateli jakie nie dobre są hipermarkety.
Tymczasem rzeczywistość jest inna, duże domy towarowe nawet takie jak Biedronka, Lidl czy P... rozwiń
Avatar
radek r / 16 stycznia 2008 o 18:02
0
Tak, podobnie było kilkanascie lat temu gdy w Lublinie na Zana budowano Leclerca. Też kupcy grozili, prezentowali czarne wizje swojej śmierci rynkowej. A jak jest teraz ? Najlepszą lokalizacja butiku jest galeria handlowa lub najbliższa okolica hipermarketu...
Owszem ceny metrów w galeriach typu PLAZA jest jest masakryczna ale tuż obok można wynająć za dużo mniejsze pieniądze.
Nie może być tak że Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Kupieckiej będzie Terroryzować mieszkańców Chełma. W ten sposób tylko pobijają ceny na oferowane towary. Już dawno udowodniono że najlepszy jest wolny rynek i wolna konkurencja... chyba walczyliśmy za zniesieniem sterownia w handlu ?
Pozdrawiam Radek R..
PS: ten SYF u zbigu Lubelskiej i Rejowieckiej to Świetna wizytówka dla Chełma !!! BRAVOOOO !!! Trzeba to zlikwidować i UCYWILIZOWAć !!!
Tak, podobnie było kilkanascie lat temu gdy w Lublinie na Zana budowano Leclerca. Też kupcy grozili, prezentowali czarne wizje swojej śmierci rynkowej. A jak jest teraz ? Najlepszą lokalizacja butiku jest galeria handlowa lub najbliższa okolica hipermarketu...
Owszem ceny metrów w galeriach typu PLAZA jest jest masakryczna ale tuż obok można wynająć za dużo mniejsze pieniądze.
Nie może być tak że Towarzystwo Wzajemnej Adoracji Kupieckiej będzie Terroryzować mieszkańców Chełma. W ten sposób tylko pobijają ceny na oferowane towary... rozwiń
Avatar
peron / 16 stycznia 2008 o 13:16
0
Pewnie że powinni budować duże sklepy, sam jestem z Chełma, i widzę że chełmskim kupcom dobrze się powodzi, mieszkam koło jednego z nich, i widzę na nowe auto to kasa ma, i to nie małą.
Avatar
olśniony / 16 stycznia 2008 o 12:14
0
Zawsze mi się wydawało, że radny Mazurek reprezentuje inwalidów. Teraz sobie uświadomiłem o jaki rodzaj niepełnosprawności chodzi...
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 6 1

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 10 2

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 6 1

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 1 4

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 2

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 22 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 37 12

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

Jest termin pierwszej sesji Rady Miasta Lublin i ślubowania prezydenta