Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

18 lutego 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Lekarze pogotowia złożyli wypowiedzenia. Chcą prawie 2 tys. zł za dyżur

1132 198 A A

Szesnastu lekarzy pogotowia ratunkowego w Chełmie złożyło wypowiedzenia z pracy. Wycofają je, jeśli dostaną wyższe stawki za dyżury. Za 24-godzinny dyżur żądają… prawie 2 tys. zł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rozwiązanie umów grupa lekarzy złożyła w jednym piśmie adresowanym do Tomasza Kazimierczaka, dyrektora Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie. Mają pracować tylko do 23 lutego.

- Taka forma wypowiedzenia nie ma mocy prawnej - stwierdza dyrektor Kazimierczak. - Umowy były podpisywane z każdym z lekarzy indywidualnie. Dlatego też, jeśli po 23 lutego nie stawią się na dyżury, czekają ich kary.

Jak się dowiedzieliśmy, niestawienie się na dyżur może kosztować lekarza kwotę, jaką dostaje za dwa dyżury.

Dyrektor chełmskiej SRM jest zaskoczony roszczeniową postawą lekarzy. - Gdy w grudniu ubiegłego roku podpisywali umowy na świadczenie usług medycznych to zgodzili się na takie warunki - mówi Kazimierczak. I dodaje: - W porównaniu z innymi stacjami w naszym województwie w Chełmie stawki za godzinę są najwyższe. Nie widzę jakichkolwiek przesłanek do ich wzrostu, tym bardziej że od trzech lat kontrakt NFZ nie uległ zmianie.

Za godzinę pracy lekarze chełmskiego pogotowia dostają od 46 do 53 zł. Teraz żądają stawek godzinowych w wysokości 80-85 zł. Oznacza to, że za 24-godzinny dyżur dostawaliby co najmniej 1920 zł. To więcej niż przeciętna miesięczna pensja w Chełmie.

Obok żądań finansowych lekarze wytykają dyrektorowi błędy w zarządzaniu stacją. Jeden z zarzutów dotyczy zakupu kosztownych defibrylatorów i urządzeń Lukas, które ułatwiają pracę zespołów ratownictwa medycznego. Skarżą się też na "urągające ludzkiej godności warunki socjalne” w siedzibie straży pożarnej, gdzie jest miejsce postoju karetki.

- W tamtej bazie są trzy odświeżone w ubiegłym roku pokoje oraz pomieszczenia socjalne. Moim zdaniem to wystarczające zaplecze dla zespołu będącego w gotowości - stwierdza Kazimierczak. - Faktem jest, że stacja generuje zyski, ale to wcale nie oznacza, że ma on być przeznaczony na koszty osobowe. Wydajemy też na inwestycje, zakup ambulansów, czy wymianę sprzętu medycznego.

Czy lekarze rzeczywiście odejdą z pracy? Dyrekcja jeszcze z nimi rozmawia. Do wczoraj żaden z nich nie złożył indywidualnego wypowiedzenia. - Jeśli dojdzie do rozwiązania umów, to braki uzupełnimy lekarzami, którzy odpowiedzieli na nasze ogłoszenie o konkursie na te stanowiska - zapowiada dyrektor.

Komentarze 198

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasnowidz / 6 marca 2018 o 18:36
0
No tak lekarz mozr żądać podwyzszki a ratownik gorsza wersja. Czesto bywa ze lekarze sugeruja sie doswiadczeniem ratowników bo "w akcji"gubia sie!ale o tym sie nie mowi. A dyrcio tak jak ktos wspomnial-mily jak cos trzeba-teraz akcja podpisywac glosow na niego to i tak-jego Panie nie prosza ratownikow tylko żądają od nich by podpisali aby został na stanowisku!reka rękę myje.
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 22:11
0
Wolny kraj wolny rynek. Skoro zgadzamy sie za smartfona placic 2000 czy 3000zl a produkcja kosztuje 500 zl, skoro na ulicach jezdzi masa samochodow w cenie grubo ponad 50.000zl to dlaczego lekarz ktory na tle przecietnego kowalskiego wlozyl duuuzo wiecej czasu i pieniedzy w wyksztalcenie ma gorzej zarabiac niz prawnik, przedsiebiorca, sportowiec, polityk itd. Skoro swoje uslugi wycenia na tyle i tyle to co ma do tego przysiega - w przysiedze nic nie bylo o stawkach a jesli juz to o dokladnym i indywidulanym leczenie kazdego pacjenta a nie to do czego nas zmusza NFZ czyli po 10pacjentow na godzine zeby jakos to dzialalo wszystko a jak zrobisz blad to plac 50.000zl odszkodowania z wlasnych pieniedzy. Tak sie pieklicie ze 80 zl to ogromna suma a ile jeden z drugim placisz za 20min przeglad samochodu, albo za 5 min rejestracje w urzedzie, albo za panie chemiczne garnituru czy plaszcza. Ostanio za 45 min roboty elektryk wziol 100zl + koszt dojazdu bo juz po 22 bylo! Zastanowcie ile placicie za inne uslugi i jakos sie na to zgadzacie a wszystko co robia lekarze to zle i to czarna mafia itd. U nas w szpitalu zaproponowano etat 2500zl dla specjalisty czyli 5000zl kontrakt jak kto woli - pod szpitalem w dyskoncie proponowali 2200 na kasie hm..... skoro na tyle wyceniamy specjalistyczne uslugi lekarskie to potem nie dziwcie sie ze lekarze nie maja ani czasu ani pieniedzy na ciagle poglebianie wiedzy i bazuja na tym co 10 lat temu wyniesli ze studiow. Ale co tam jak ktos ledwo skonczyl liceum, dorobil jakos na platnych studiach czytal 2 ksiazki na rok i teraz placze za zarabia minimum krajowe to chocby lekarz i za darmo pracowal to i tak bedzie narzekal ze nie doplaca do interesu.....
Wolny kraj wolny rynek. Skoro zgadzamy sie za smartfona placic 2000 czy 3000zl a produkcja kosztuje 500 zl, skoro na ulicach jezdzi masa samochodow w cenie grubo ponad 50.000zl to dlaczego lekarz ktory na tle przecietnego kowalskiego wlozyl duuuzo wiecej czasu i pieniedzy w wyksztalcenie ma gorzej zarabiac niz prawnik, przedsiebiorca, sportowiec, polityk itd. Skoro swoje uslugi wycenia na tyle i tyle to co ma do tego przysiega - w przysiedze nic nie bylo o stawkach a jesli juz to o dokladnym i indywidulanym leczenie kazdego pacjenta a nie to... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 10:43
0
Lekarz to zawod jak kazdy inny. Swiedcxymy usługi i bierzemy za to pieniadze. Uważają ze zasługują na wiecej i tyle. Nie dostaną to pójdą gdzies indziej. Proste. Ludziom to sie wydaje ze lekarze to maja kase za nic. Ale nie patrzycie ze takie niedziele czy swieta to bierzemy dyżur i nie śpimy w nocy (na sorze ciagle cos sie dzieje). A reszta ludzi wtedy spi w ciepłym lozku...
Avatar
ratmedic / 24 lutego 2015 o 20:53
0

-ratownik z tego pogotowia-

są mendy doktorki ale widzę że i wśród nich jest kilku ratowników, nie wiem czy dlatego że ich IQ jest <70 czy może to niespełnione ambicje, nikt wam nie karze tu pracować, skoro jest tak źle to zmieńcie miejsce pracy, będąc na kontrakcie jesteście wolni i niezależni, dziś tu jutro tam, więc czego płaczecie, masz własną firmę to o nią dbaj - jeśli nie wychodzi zawieś działalność i zgłoś się do zatrudniaka, jak byś był dobry to by walczyli o Ciebie, ale skoro jesteś przeciętny lub kiepski to co się dziwisz, narzekać to każdy potrafi, wiadomo mogło być lepiej, ale ty przy 25 zetach za godzinę nie płacz i szanuj to co masz, bo wśród nas jest wielu, którzy nigdy dyplomu nie powinni dostać i sam o tym wiesz, chyba, że jesteś właśnie w tej grupie, no chyba że tylko prowadzisz pojazd to Ci wszystko wolno, bo te szoferzyny tylko w gębie są mocne ale co do medycznych zagadnień to ciency jak dupa węża. tyle w temacie i nie opowiadaj już więcej durnot.

-ratownik z tego pogotowia-

są mendy doktorki ale widzę że i wśród nich jest kilku ratowników, nie wiem czy dlatego że ich IQ jest <70 czy może to niespełnione ambicje, nikt wam nie karze tu pracować, skoro jest tak źle to zmieńcie miejsce pracy, będąc na kontrakcie jesteście wolni i niezależni, dziś tu jutro tam, więc czego płaczecie, masz własną firmę to o nią dbaj - jeśli nie wychodzi zawieś działalność i zgłoś się do zatrudniaka, jak byś był dobry to by walczyli o Ciebie, ale skoro jesteś przeciętny lub kiepski to co się dzi... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lutego 2015 o 20:24
0


ZGADZAM SIĘ TO JEST ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. ŻĄDAJĄC PODWYŻKI  30 ZŁ/GODZ. 30 X 168 GODZ. (miesięczny wymiar czasu pracy, moze być i 176 godz.) = 5 040 ZŁ. TYLE ŻĄDAJĄ KONOWAŁY PODWYZKI NA MIESIĄC W CHEŁMIE. CZEKAM CO NAPISZĄ TERAZ CI KTÓRZY UWAŻALI ŻE TO MAŁO .NIECH FORUMOWICZE ZOBACZĄ OBŁUDĘ KONOWAŁÓW, A NIE LEKARZY. IM SIĘ WE ŁBACH I D..PACH POPRZEWRACAŁO JEDNOCZEŚNIE. O MORALNOŚCI I PRZYSIĘDZE LEPIEJ NIE WSPOMINAĆ.. CZEKAM NA WASZE KOMENTARZE KONOWAŁY. NIECH SPOŁECZENSTWO ZOBACZY O CO WAM TAK CHODZI NAPRAWDĘ. DLATEGO ZAUFANIE DO WAS SPADNIE Z KILKUNASTU DO KILKU PROCENT. TYLE JESTEŚCIE WARCI . CI Z CHEŁMA TO POKAZALI. GARSTKĘ UCZCIWYCH LEKARZY TO NIE DOTYCZY. POZDRAWIAM.

Biedne doktorki chcą tylko 5 040 zł. podwyzki. Moze zróbmy zrzutę albo jakieś wsparcie charytatywne. Od biedaki. o co ci ludzie się czepiają. Toż to tylko 5 040 zł. podwyzki. Tak niewiele a tyle krzyku. Toż ten dyrektor chyba zgłupiał, że nie chce im dać tych paru złotych. Za co oni przeżyją do [pierwszego. Aż się rozczuliłem. To wszystko w ramach akcji;"pacjent jest najwazniejszy"

Biedne doktorki chcą tylko 5 040 zł. podwyzki. Moze zróbmy zrzutę albo jakieś wsparcie charytatywne. Od biedaki. o co ci ludzie się czepiają. Toż to tylko 5 040 zł. podwyzki. Tak niewiele a tyle krzyku. Toż ten dyrektor chyba zgłupiał, że nie chce im dać tych paru złotych. Za co oni przeżyją do [pierwszego. Aż się rozczuliłem. To wszystko w ramach akcji;"pacjent jest najwazniejszy"

rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2015 o 20:15
0

Tak tylko czy napewno dyrektor rozmawia czy może taka Pani piętro niżej. Rozmowy toczyły się np.  gdy jeden z najlepszych ratowników chciał miesięczny urlop ... chyba znane są dalsze fakty. A no jest miło i fajnie garstce ludzików "strzelających z ucha" Pani z dołu i noszących czekoladki i kawę Pani na górze. A co do sprzętu to kiedyś była to jedna z najlepiej wyposażonych SRM w kraju gdy wszyscy jeździli nyskami tu były zachodnie samochody, pierwswzy w województwie system teletransmisji itp. a teraz co jedna karetka z Fundacji TVN, a reszta to złomy co prawda nowe i za pieniądze znacznie większe niż są warte, ale ogólnie krytykowane przez wszystkie zespoły (patrz żółty mercedes). Karetki podstawowe dalej jeżdżą Crafterami kupionymi za poprzedniej dyrekcji co prawda to teraz już nie cud techniki i się psują ale jeżdźą. A zakupione rok temu renówki na karetki "S" nadają się już tylko na transporty (patrz karetka z C2).  A też w tym czasie  inne stacje się posunęły do przodu nawet Hrubieszów ma lepszy sprzęt niż SRM Chełm. 

Co jeszcze do krytyki poprzedniego dyrektora to miał wiele wad ale to on nauczył Ratowników tego co teraz umieją to za jego czasów zaszczepiono chęć rywalizacji, zawodów itd. A teraz czy to się nie rozsypuje? czy zespół zdobywający pierwsze miejsca w Polsce dalej istnieje? 

A i jeszcze jedno ten dyrektor nie rozmawia z większością pracowników - bo to nie pracownicy to podmioty zewnętrzne. No za wyjątkiem sytuacji gdy trzeba go uratować i np. na zawody pojechać czy jakiś WOŚP obstawić. Trochęto dziwne, że wszystkie medale z mistrzostw którymi tak pięknie udekorowana jest stacja zdobyły firmy zewnętrze a nie pracownicy. 

No i apropo tych ubrań za poprzednika kupowano je wszystkim a nie tylko tzw. pracownikom. Ratownicy na kontraktach też ubrania otrzymywali. 

Czy wiesz że zakupowanie kontraktowym ubrań czy też finansowanie jakiekolwiek podmiotów zewnętrznych to kryminał? Lepiej nie podnoś tego tematu bo jest śliski.

Czy wiesz że zakupowanie kontraktowym ubrań czy też finansowanie jakiekolwiek podmiotów zewnętrznych to kryminał? Lepiej nie podnoś tego tematu bo jest śliski.

rozwiń
Avatar
ADRIAN / 23 lutego 2015 o 20:08
0

Rozbój w biały dzień,to bandytyzm,to chyba skutki łatwego dostępu do psychotropów,to się tak w tych zlasowanych mózgach przysięgających na Hipokratesa poprzewracało.Szkoda że Dornowi nie wyszło obucie Was w kamasze,to nabralibyście pokory wobec tych co za pracę przez miesiąc dostaną 1200pln.

ZGADZAM SIĘ TO JEST ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. ŻĄDAJĄC PODWYŻKI  30 ZŁ/GODZ. 30 X 168 GODZ. (miesięczny wymiar czasu pracy, moze być i 176 godz.) = 5 040 ZŁ. TYLE ŻĄDAJĄ KONOWAŁY PODWYZKI NA MIESIĄC W CHEŁMIE. CZEKAM CO NAPISZĄ TERAZ CI KTÓRZY UWAŻALI ŻE TO MAŁO .NIECH FORUMOWICZE ZOBACZĄ OBŁUDĘ KONOWAŁÓW, A NIE LEKARZY. IM SIĘ WE ŁBACH I D..PACH POPRZEWRACAŁO JEDNOCZEŚNIE. O MORALNOŚCI I PRZYSIĘDZE LEPIEJ NIE WSPOMINAĆ.. CZEKAM NA WASZE KOMENTARZE KONOWAŁY. NIECH SPOŁECZENSTWO ZOBACZY O CO WAM TAK CHODZI NAPRAWDĘ. DLATEGO ZAUFANIE DO WAS SPADNIE Z KILKUNASTU DO KILKU PROCENT. TYLE JESTEŚCIE WARCI . CI Z CHEŁMA TO POKAZALI. GARSTKĘ UCZCIWYCH LEKARZY TO NIE DOTYCZY. POZDRAWIAM.

ZGADZAM SIĘ TO JEST ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. ŻĄDAJĄC PODWYŻKI  30 ZŁ/GODZ. 30 X 168 GODZ. (miesięczny wymiar czasu pracy, moze być i 176 godz.) = 5 040 ZŁ. TYLE ŻĄDAJĄ KONOWAŁY PODWYZKI NA MIESIĄC W CHEŁMIE. CZEKAM CO NAPISZĄ TERAZ CI KTÓRZY UWAŻALI ŻE TO MAŁO .NIECH FORUMOWICZE ZOBACZĄ OBŁUDĘ KONOWAŁÓW, A NIE LEKARZY. IM SIĘ WE ŁBACH I D..PACH POPRZEWRACAŁO JEDNOCZEŚNIE. O MORALNOŚCI I PRZYSIĘDZE LEPIEJ NIE WSPOMINAĆ.. CZEKAM NA WASZE KOMENTARZE KONOWAŁY. NIECH SPOŁECZENSTWO ZOBACZY O CO ... rozwiń

Avatar
adam / 23 lutego 2015 o 10:23
0

i co? ogony trzeba było podkulić i iść dzisiaj do roboty !

a jak któremu mało to można sobie dorobić -na targowisku jest kilka wolnych powierzchni handlowych ,no ale kokosów z tego to nie będzie!

Avatar
talib / 22 lutego 2015 o 21:55
0

jeśli jesteś na kontrakcie to podpisując go zgodziłeś się na warunki w nim zawarte, chyba że czytać ze zrozumieniem nie umiesz, więc to twoja wina... kontraktowy to nic innego jak służba zaciężna albo się zgadzasz na proponowane warunki albo jesteś przeciwko, chcesz robić to spełnij warunki i gębę zamknij, nie płacz bo za poprzedniego płaciłeś 2,50 a za tego tylko zeta, zrozum że nigdy nie będziesz traktowany jak etatowy bo tak stanowi prawo, na takie warunki się zgodziłeś, a tamten koleś o którym piszesz sam sobie na takie traktowanie zasłużył i niemów że nie, bo nie umiał się określić, jeśli Ci źle to rozwiąż warunki zatrudnienia i szukaj lepszych, wy kontraktowi chcielibyście mieć przywileje etatowych i jednocześnie możliwości jakie daje kontrakt, albo jedno albo drugie a może skumaj się z dwójką wspaniałych, którzy są prowodyrami tego zamieszania...

jeśli jesteś na kontrakcie to podpisując go zgodziłeś się na warunki w nim zawarte, chyba że czytać ze zrozumieniem nie umiesz, więc to twoja wina... kontraktowy to nic innego jak służba zaciężna albo się zgadzasz na proponowane warunki albo jesteś przeciwko, chcesz robić to spełnij warunki i gębę zamknij, nie płacz bo za poprzedniego płaciłeś 2,50 a za tego tylko zeta, zrozum że nigdy nie będziesz traktowany jak etatowy bo tak stanowi prawo, na takie warunki się zgodziłeś, a tamten koleś o którym piszesz sam sobie na takie traktowanie za... rozwiń

Avatar
trol / 22 lutego 2015 o 21:41
0

Słuchaj prawda jest zupełnie inna niż piszesz. Wyraźnie masz problemy ze słuchem i na pewno nie jesteś laryngologiem. Stek bzdur i bełkot pijanego, tak można to określić. Od kiedy poprzedniego dyrektora i jego nieudacznika zastępcę wywalili to nigdy lepiej nie było. Ten dyrektor przynajmniej jest człowiekiem, rozmawia z ludźmi a nie jak jego poprzednik, który traktował pracownika jak parobka. Za tamtego nigdy na nic nie było, personel w starych szmatach chodził, starymi karetkami jeździł. Dziś to nowoczesna jednostka PRM, jedna z najlepiej przygotowanych i wyposażonych w kraju. Dziś na nic nie brakuje, pracownicy mają to co chcą a przede wszystkim są partnerami dla dyrektora a nie plebsem. Owszem zostało jeszcze kilku z gwardii tamtego człowieka, który mienił się Naj i dożywotnim ale myślę że już nie długo - skończą jak ich mentor. To właśnie oni jeszcze są wrzodem po tamtej infekcji i myślę że ten dyrektor mały wzrostem ale wielki umysłem to wkrótce wyprostuje. Więc człowieku przestań ćpać i pić i wybierz się do właściwego lekarza by ci poprawił słuch. Nie pisz już więcej głupot!

OHHHOOOOOOO ALE WAZELINĄ ZALECIAŁO :_)))))))). 

Typowe dla PRACOWNIKÓW tej stacji. 

Powiedz kolego co "mały wzrostem a wielki umysłem" zrobił. 

Stracił kontrakty na C9?trol, obniżył pensje firmom zewnętrznym? kupił karetki którymi nikt nie chce jeżdzić?, kazał dojeżdżać za własne pieniądze na podstacje? czy może zdobył nowe kontrakty?, wyszkolił pracowników?, kupił telewizory? czy może zabrał?, dał ubrania pracownikom kontraktowym?, umożliwił zamiany dyżurów by można było sobie dorobić? czy może każdy kto dorabia jest traktowany gorzej i próbuje mu się to uniemożiwić? Stworzył niepotrzebne stanowiska dla kolesi z jedynie słusznej partii czy może wprowadził 3 osobowe karetki? uzdrowił warsztat? czy wprowadził dyżury pod telefonem za psie pieniądze?. Bo ja już nie wiem proszę Cię medyk wyjaśnij. 

OHHHOOOOOOO ALE WAZELINĄ ZALECIAŁO :_)))))))). 

Typowe dla PRACOWNIKÓW tej stacji. 

Powiedz kolego co "mały wzrostem a wielki umysłem" zrobił. 

Stracił kontrakty na C9?trol, obniżył pensje firmom zewnętrznym? kupił karetki którymi nikt nie chce jeżdzić?, kazał dojeżdżać za własne pieniądze na podstacje? czy może zdobył nowe kontrakty?, wyszkolił pracowników?, kupił telewizory? czy może zabrał?, dał ubrania pracownikom kontraktowym?, umożliwił zamiany dyżurów by można było sobie dorobić? cz... rozwiń

Avatar
Jasnowidz / 6 marca 2018 o 18:36
0
No tak lekarz mozr żądać podwyzszki a ratownik gorsza wersja. Czesto bywa ze lekarze sugeruja sie doswiadczeniem ratowników bo "w akcji"gubia sie!ale o tym sie nie mowi. A dyrcio tak jak ktos wspomnial-mily jak cos trzeba-teraz akcja podpisywac glosow na niego to i tak-jego Panie nie prosza ratownikow tylko żądają od nich by podpisali aby został na stanowisku!reka rękę myje.
Avatar
Gość / 1 marca 2016 o 22:11
0
Wolny kraj wolny rynek. Skoro zgadzamy sie za smartfona placic 2000 czy 3000zl a produkcja kosztuje 500 zl, skoro na ulicach jezdzi masa samochodow w cenie grubo ponad 50.000zl to dlaczego lekarz ktory na tle przecietnego kowalskiego wlozyl duuuzo wiecej czasu i pieniedzy w wyksztalcenie ma gorzej zarabiac niz prawnik, przedsiebiorca, sportowiec, polityk itd. Skoro swoje uslugi wycenia na tyle i tyle to co ma do tego przysiega - w przysiedze nic nie bylo o stawkach a jesli juz to o dokladnym i indywidulanym leczenie kazdego pacjenta a nie to do czego nas zmusza NFZ czyli po 10pacjentow na godzine zeby jakos to dzialalo wszystko a jak zrobisz blad to plac 50.000zl odszkodowania z wlasnych pieniedzy. Tak sie pieklicie ze 80 zl to ogromna suma a ile jeden z drugim placisz za 20min przeglad samochodu, albo za 5 min rejestracje w urzedzie, albo za panie chemiczne garnituru czy plaszcza. Ostanio za 45 min roboty elektryk wziol 100zl + koszt dojazdu bo juz po 22 bylo! Zastanowcie ile placicie za inne uslugi i jakos sie na to zgadzacie a wszystko co robia lekarze to zle i to czarna mafia itd. U nas w szpitalu zaproponowano etat 2500zl dla specjalisty czyli 5000zl kontrakt jak kto woli - pod szpitalem w dyskoncie proponowali 2200 na kasie hm..... skoro na tyle wyceniamy specjalistyczne uslugi lekarskie to potem nie dziwcie sie ze lekarze nie maja ani czasu ani pieniedzy na ciagle poglebianie wiedzy i bazuja na tym co 10 lat temu wyniesli ze studiow. Ale co tam jak ktos ledwo skonczyl liceum, dorobil jakos na platnych studiach czytal 2 ksiazki na rok i teraz placze za zarabia minimum krajowe to chocby lekarz i za darmo pracowal to i tak bedzie narzekal ze nie doplaca do interesu.....
Wolny kraj wolny rynek. Skoro zgadzamy sie za smartfona placic 2000 czy 3000zl a produkcja kosztuje 500 zl, skoro na ulicach jezdzi masa samochodow w cenie grubo ponad 50.000zl to dlaczego lekarz ktory na tle przecietnego kowalskiego wlozyl duuuzo wiecej czasu i pieniedzy w wyksztalcenie ma gorzej zarabiac niz prawnik, przedsiebiorca, sportowiec, polityk itd. Skoro swoje uslugi wycenia na tyle i tyle to co ma do tego przysiega - w przysiedze nic nie bylo o stawkach a jesli juz to o dokladnym i indywidulanym leczenie kazdego pacjenta a nie to... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2015 o 10:43
0
Lekarz to zawod jak kazdy inny. Swiedcxymy usługi i bierzemy za to pieniadze. Uważają ze zasługują na wiecej i tyle. Nie dostaną to pójdą gdzies indziej. Proste. Ludziom to sie wydaje ze lekarze to maja kase za nic. Ale nie patrzycie ze takie niedziele czy swieta to bierzemy dyżur i nie śpimy w nocy (na sorze ciagle cos sie dzieje). A reszta ludzi wtedy spi w ciepłym lozku...
Avatar
ratmedic / 24 lutego 2015 o 20:53
0

-ratownik z tego pogotowia-

są mendy doktorki ale widzę że i wśród nich jest kilku ratowników, nie wiem czy dlatego że ich IQ jest <70 czy może to niespełnione ambicje, nikt wam nie karze tu pracować, skoro jest tak źle to zmieńcie miejsce pracy, będąc na kontrakcie jesteście wolni i niezależni, dziś tu jutro tam, więc czego płaczecie, masz własną firmę to o nią dbaj - jeśli nie wychodzi zawieś działalność i zgłoś się do zatrudniaka, jak byś był dobry to by walczyli o Ciebie, ale skoro jesteś przeciętny lub kiepski to co się dziwisz, narzekać to każdy potrafi, wiadomo mogło być lepiej, ale ty przy 25 zetach za godzinę nie płacz i szanuj to co masz, bo wśród nas jest wielu, którzy nigdy dyplomu nie powinni dostać i sam o tym wiesz, chyba, że jesteś właśnie w tej grupie, no chyba że tylko prowadzisz pojazd to Ci wszystko wolno, bo te szoferzyny tylko w gębie są mocne ale co do medycznych zagadnień to ciency jak dupa węża. tyle w temacie i nie opowiadaj już więcej durnot.

-ratownik z tego pogotowia-

są mendy doktorki ale widzę że i wśród nich jest kilku ratowników, nie wiem czy dlatego że ich IQ jest <70 czy może to niespełnione ambicje, nikt wam nie karze tu pracować, skoro jest tak źle to zmieńcie miejsce pracy, będąc na kontrakcie jesteście wolni i niezależni, dziś tu jutro tam, więc czego płaczecie, masz własną firmę to o nią dbaj - jeśli nie wychodzi zawieś działalność i zgłoś się do zatrudniaka, jak byś był dobry to by walczyli o Ciebie, ale skoro jesteś przeciętny lub kiepski to co się dzi... rozwiń

Avatar
Gość / 23 lutego 2015 o 20:24
0


ZGADZAM SIĘ TO JEST ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. ŻĄDAJĄC PODWYŻKI  30 ZŁ/GODZ. 30 X 168 GODZ. (miesięczny wymiar czasu pracy, moze być i 176 godz.) = 5 040 ZŁ. TYLE ŻĄDAJĄ KONOWAŁY PODWYZKI NA MIESIĄC W CHEŁMIE. CZEKAM CO NAPISZĄ TERAZ CI KTÓRZY UWAŻALI ŻE TO MAŁO .NIECH FORUMOWICZE ZOBACZĄ OBŁUDĘ KONOWAŁÓW, A NIE LEKARZY. IM SIĘ WE ŁBACH I D..PACH POPRZEWRACAŁO JEDNOCZEŚNIE. O MORALNOŚCI I PRZYSIĘDZE LEPIEJ NIE WSPOMINAĆ.. CZEKAM NA WASZE KOMENTARZE KONOWAŁY. NIECH SPOŁECZENSTWO ZOBACZY O CO WAM TAK CHODZI NAPRAWDĘ. DLATEGO ZAUFANIE DO WAS SPADNIE Z KILKUNASTU DO KILKU PROCENT. TYLE JESTEŚCIE WARCI . CI Z CHEŁMA TO POKAZALI. GARSTKĘ UCZCIWYCH LEKARZY TO NIE DOTYCZY. POZDRAWIAM.

Biedne doktorki chcą tylko 5 040 zł. podwyzki. Moze zróbmy zrzutę albo jakieś wsparcie charytatywne. Od biedaki. o co ci ludzie się czepiają. Toż to tylko 5 040 zł. podwyzki. Tak niewiele a tyle krzyku. Toż ten dyrektor chyba zgłupiał, że nie chce im dać tych paru złotych. Za co oni przeżyją do [pierwszego. Aż się rozczuliłem. To wszystko w ramach akcji;"pacjent jest najwazniejszy"

Biedne doktorki chcą tylko 5 040 zł. podwyzki. Moze zróbmy zrzutę albo jakieś wsparcie charytatywne. Od biedaki. o co ci ludzie się czepiają. Toż to tylko 5 040 zł. podwyzki. Tak niewiele a tyle krzyku. Toż ten dyrektor chyba zgłupiał, że nie chce im dać tych paru złotych. Za co oni przeżyją do [pierwszego. Aż się rozczuliłem. To wszystko w ramach akcji;"pacjent jest najwazniejszy"

rozwiń
Avatar
Gość / 23 lutego 2015 o 20:15
0

Tak tylko czy napewno dyrektor rozmawia czy może taka Pani piętro niżej. Rozmowy toczyły się np.  gdy jeden z najlepszych ratowników chciał miesięczny urlop ... chyba znane są dalsze fakty. A no jest miło i fajnie garstce ludzików "strzelających z ucha" Pani z dołu i noszących czekoladki i kawę Pani na górze. A co do sprzętu to kiedyś była to jedna z najlepiej wyposażonych SRM w kraju gdy wszyscy jeździli nyskami tu były zachodnie samochody, pierwswzy w województwie system teletransmisji itp. a teraz co jedna karetka z Fundacji TVN, a reszta to złomy co prawda nowe i za pieniądze znacznie większe niż są warte, ale ogólnie krytykowane przez wszystkie zespoły (patrz żółty mercedes). Karetki podstawowe dalej jeżdżą Crafterami kupionymi za poprzedniej dyrekcji co prawda to teraz już nie cud techniki i się psują ale jeżdźą. A zakupione rok temu renówki na karetki "S" nadają się już tylko na transporty (patrz karetka z C2).  A też w tym czasie  inne stacje się posunęły do przodu nawet Hrubieszów ma lepszy sprzęt niż SRM Chełm. 

Co jeszcze do krytyki poprzedniego dyrektora to miał wiele wad ale to on nauczył Ratowników tego co teraz umieją to za jego czasów zaszczepiono chęć rywalizacji, zawodów itd. A teraz czy to się nie rozsypuje? czy zespół zdobywający pierwsze miejsca w Polsce dalej istnieje? 

A i jeszcze jedno ten dyrektor nie rozmawia z większością pracowników - bo to nie pracownicy to podmioty zewnętrzne. No za wyjątkiem sytuacji gdy trzeba go uratować i np. na zawody pojechać czy jakiś WOŚP obstawić. Trochęto dziwne, że wszystkie medale z mistrzostw którymi tak pięknie udekorowana jest stacja zdobyły firmy zewnętrze a nie pracownicy. 

No i apropo tych ubrań za poprzednika kupowano je wszystkim a nie tylko tzw. pracownikom. Ratownicy na kontraktach też ubrania otrzymywali. 

Czy wiesz że zakupowanie kontraktowym ubrań czy też finansowanie jakiekolwiek podmiotów zewnętrznych to kryminał? Lepiej nie podnoś tego tematu bo jest śliski.

Czy wiesz że zakupowanie kontraktowym ubrań czy też finansowanie jakiekolwiek podmiotów zewnętrznych to kryminał? Lepiej nie podnoś tego tematu bo jest śliski.

rozwiń
Avatar
ADRIAN / 23 lutego 2015 o 20:08
0

Rozbój w biały dzień,to bandytyzm,to chyba skutki łatwego dostępu do psychotropów,to się tak w tych zlasowanych mózgach przysięgających na Hipokratesa poprzewracało.Szkoda że Dornowi nie wyszło obucie Was w kamasze,to nabralibyście pokory wobec tych co za pracę przez miesiąc dostaną 1200pln.

ZGADZAM SIĘ TO JEST ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. ŻĄDAJĄC PODWYŻKI  30 ZŁ/GODZ. 30 X 168 GODZ. (miesięczny wymiar czasu pracy, moze być i 176 godz.) = 5 040 ZŁ. TYLE ŻĄDAJĄ KONOWAŁY PODWYZKI NA MIESIĄC W CHEŁMIE. CZEKAM CO NAPISZĄ TERAZ CI KTÓRZY UWAŻALI ŻE TO MAŁO .NIECH FORUMOWICZE ZOBACZĄ OBŁUDĘ KONOWAŁÓW, A NIE LEKARZY. IM SIĘ WE ŁBACH I D..PACH POPRZEWRACAŁO JEDNOCZEŚNIE. O MORALNOŚCI I PRZYSIĘDZE LEPIEJ NIE WSPOMINAĆ.. CZEKAM NA WASZE KOMENTARZE KONOWAŁY. NIECH SPOŁECZENSTWO ZOBACZY O CO WAM TAK CHODZI NAPRAWDĘ. DLATEGO ZAUFANIE DO WAS SPADNIE Z KILKUNASTU DO KILKU PROCENT. TYLE JESTEŚCIE WARCI . CI Z CHEŁMA TO POKAZALI. GARSTKĘ UCZCIWYCH LEKARZY TO NIE DOTYCZY. POZDRAWIAM.

ZGADZAM SIĘ TO JEST ROZBÓJ W BIAŁY DZIEŃ. ŻĄDAJĄC PODWYŻKI  30 ZŁ/GODZ. 30 X 168 GODZ. (miesięczny wymiar czasu pracy, moze być i 176 godz.) = 5 040 ZŁ. TYLE ŻĄDAJĄ KONOWAŁY PODWYZKI NA MIESIĄC W CHEŁMIE. CZEKAM CO NAPISZĄ TERAZ CI KTÓRZY UWAŻALI ŻE TO MAŁO .NIECH FORUMOWICZE ZOBACZĄ OBŁUDĘ KONOWAŁÓW, A NIE LEKARZY. IM SIĘ WE ŁBACH I D..PACH POPRZEWRACAŁO JEDNOCZEŚNIE. O MORALNOŚCI I PRZYSIĘDZE LEPIEJ NIE WSPOMINAĆ.. CZEKAM NA WASZE KOMENTARZE KONOWAŁY. NIECH SPOŁECZENSTWO ZOBACZY O CO ... rozwiń

Avatar
adam / 23 lutego 2015 o 10:23
0

i co? ogony trzeba było podkulić i iść dzisiaj do roboty !

a jak któremu mało to można sobie dorobić -na targowisku jest kilka wolnych powierzchni handlowych ,no ale kokosów z tego to nie będzie!

Avatar
talib / 22 lutego 2015 o 21:55
0

jeśli jesteś na kontrakcie to podpisując go zgodziłeś się na warunki w nim zawarte, chyba że czytać ze zrozumieniem nie umiesz, więc to twoja wina... kontraktowy to nic innego jak służba zaciężna albo się zgadzasz na proponowane warunki albo jesteś przeciwko, chcesz robić to spełnij warunki i gębę zamknij, nie płacz bo za poprzedniego płaciłeś 2,50 a za tego tylko zeta, zrozum że nigdy nie będziesz traktowany jak etatowy bo tak stanowi prawo, na takie warunki się zgodziłeś, a tamten koleś o którym piszesz sam sobie na takie traktowanie zasłużył i niemów że nie, bo nie umiał się określić, jeśli Ci źle to rozwiąż warunki zatrudnienia i szukaj lepszych, wy kontraktowi chcielibyście mieć przywileje etatowych i jednocześnie możliwości jakie daje kontrakt, albo jedno albo drugie a może skumaj się z dwójką wspaniałych, którzy są prowodyrami tego zamieszania...

jeśli jesteś na kontrakcie to podpisując go zgodziłeś się na warunki w nim zawarte, chyba że czytać ze zrozumieniem nie umiesz, więc to twoja wina... kontraktowy to nic innego jak służba zaciężna albo się zgadzasz na proponowane warunki albo jesteś przeciwko, chcesz robić to spełnij warunki i gębę zamknij, nie płacz bo za poprzedniego płaciłeś 2,50 a za tego tylko zeta, zrozum że nigdy nie będziesz traktowany jak etatowy bo tak stanowi prawo, na takie warunki się zgodziłeś, a tamten koleś o którym piszesz sam sobie na takie traktowanie za... rozwiń

Avatar
trol / 22 lutego 2015 o 21:41
0

Słuchaj prawda jest zupełnie inna niż piszesz. Wyraźnie masz problemy ze słuchem i na pewno nie jesteś laryngologiem. Stek bzdur i bełkot pijanego, tak można to określić. Od kiedy poprzedniego dyrektora i jego nieudacznika zastępcę wywalili to nigdy lepiej nie było. Ten dyrektor przynajmniej jest człowiekiem, rozmawia z ludźmi a nie jak jego poprzednik, który traktował pracownika jak parobka. Za tamtego nigdy na nic nie było, personel w starych szmatach chodził, starymi karetkami jeździł. Dziś to nowoczesna jednostka PRM, jedna z najlepiej przygotowanych i wyposażonych w kraju. Dziś na nic nie brakuje, pracownicy mają to co chcą a przede wszystkim są partnerami dla dyrektora a nie plebsem. Owszem zostało jeszcze kilku z gwardii tamtego człowieka, który mienił się Naj i dożywotnim ale myślę że już nie długo - skończą jak ich mentor. To właśnie oni jeszcze są wrzodem po tamtej infekcji i myślę że ten dyrektor mały wzrostem ale wielki umysłem to wkrótce wyprostuje. Więc człowieku przestań ćpać i pić i wybierz się do właściwego lekarza by ci poprawił słuch. Nie pisz już więcej głupot!

OHHHOOOOOOO ALE WAZELINĄ ZALECIAŁO :_)))))))). 

Typowe dla PRACOWNIKÓW tej stacji. 

Powiedz kolego co "mały wzrostem a wielki umysłem" zrobił. 

Stracił kontrakty na C9?trol, obniżył pensje firmom zewnętrznym? kupił karetki którymi nikt nie chce jeżdzić?, kazał dojeżdżać za własne pieniądze na podstacje? czy może zdobył nowe kontrakty?, wyszkolił pracowników?, kupił telewizory? czy może zabrał?, dał ubrania pracownikom kontraktowym?, umożliwił zamiany dyżurów by można było sobie dorobić? czy może każdy kto dorabia jest traktowany gorzej i próbuje mu się to uniemożiwić? Stworzył niepotrzebne stanowiska dla kolesi z jedynie słusznej partii czy może wprowadził 3 osobowe karetki? uzdrowił warsztat? czy wprowadził dyżury pod telefonem za psie pieniądze?. Bo ja już nie wiem proszę Cię medyk wyjaśnij. 

OHHHOOOOOOO ALE WAZELINĄ ZALECIAŁO :_)))))))). 

Typowe dla PRACOWNIKÓW tej stacji. 

Powiedz kolego co "mały wzrostem a wielki umysłem" zrobił. 

Stracił kontrakty na C9?trol, obniżył pensje firmom zewnętrznym? kupił karetki którymi nikt nie chce jeżdzić?, kazał dojeżdżać za własne pieniądze na podstacje? czy może zdobył nowe kontrakty?, wyszkolił pracowników?, kupił telewizory? czy może zabrał?, dał ubrania pracownikom kontraktowym?, umożliwił zamiany dyżurów by można było sobie dorobić? cz... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 198

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 9

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 121 51

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 57 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 9

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!